Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) choco01


choco01
addikt

Hali.

Valaki letudná nekem fotózni a töltőt? Hogy hány voltos töltő van hozzá, esetleg milyen vastag csatlakozóval.. :U

Előre is köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4352) mazsó válasza choco01 (#4351) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Ha bármi kell írj nyugodtan...
[link]
Csatlakozó kb. 2mm

[ Szerkesztve ]

(#4353) choco01


choco01
addikt

Valaki tapasztalt már ilyet?

Bekapcsolas hatására ez jelenik meg.. Probaltam FR-t de semmi..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4354) choco01 válasza kelzsoca (#2090) üzenetére


choco01
addikt

Nekem ez valamiért nem megy..Nem talál firmware képet..

update.img van csak önmagabánam FAT32-re formázott memóriakártyán..

Mi lehet a baj?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4355) mazsó válasza choco01 (#4354) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Jó kérdés...
Wayteq szerviz Bp. 2e Ft-ért megoldja szerintem, írj nekik!

(#4356) choco01 válasza mazsó (#4355) üzenetére


choco01
addikt

Te vagy valaki tud hozzá működik .img fájlt?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4357) mazsó válasza choco01 (#4356) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Van nekem egy update.img fájl 452 mb, itt kaptam a prohardveren...

(#4358) bik


bik
újonc

Sziasztok!

Ha valakinek megvan még ez a sz(ép) tablet, tán próbálja ki ezt a firmware-t:

http://www.rockchipfirmware.com/content/cube-u9gt5-quad-core-tnt-release-1

Ez tökugyanannak a tebletnek tűnik, mint a Waytek.
Hűde gyors ezzel se lesz, de talán kicsit jobb, szerintem stabilabb a wifi, meg az egész.
Két tabletre tettem fel, érdekes módon az egyiken nem működik a Bluetooth. (de előtte nem próbáltam, lehet. hogy már előtte se működött.)
És nem tudja a magasabb felbontást. És rootolva van.

Szép napot!

(#4359) bik válasza Firka30 (#4302) üzenetére


bik
újonc

Ha még megvan még valakinek ez a cucc, esetleg próbálj aki ezt, szerintem sokkal jobb firmware:

http://www.rockchipfirmware.com/content/cube-u9gt5-quad-core-tnt-release-1

Bocs az önismétlésért, az előző hozzászólásom mintha nem jelent volna meg, mostmeg de.

[ Szerkesztve ]

(#4360) Gasparics


Gasparics
csendes tag

Egy kis segítség... :)

Aki most vásárolt vagy nem működik esetleg elakadt vagy valami nem jó annak itt a segítség :)

ha csak a wayteq logot látod és nem kezd el forogni a karika alatta akkor le kell tölteni / feltenni az RK_driver assitant ot mive sem az adroid driver, sem pedíg más usb-s nem fog működni. ha feteszed akkor használni tudod majd az Rkbachtoolst.- (ezzel fogod tudni újrahúzni /megjavítani a rendszert)

Ha letöltötted akkor a gépre dugva bekapcsoláskor már a wayteq logonál felismeri. Amúgy Win 8.1 ig működik. Akinek megfagy a logónál neki úgy kell hagyni és onnan fog majd települni akinek nem annak meg kell várni hogy elindúljon a rendszer és utánna kell csinálni...

Miután megvan -az Rkbachtool 1.7 is le kell tölteni. ezzel lehet visszaállítani majd a készüléket. (ha csak a wayteq logoig jut el akkot fekete háttér mellett települ majd fel a táblagépl)

itt megjegyezném hogy sok embernek pl nekem sem működött a hangerő fel + bekapcs 5 mp ig kombó amivel előjön a recovery menű / boot loader . mivel mindíg a wayteq logó jött be vagy be sem kapcsolt a 2 gomb lenyomására egyszerre. De-ha megnyomod a bekapcsoló gombot majd rá pár másodpercre a hangerő fel gombot és nyomkodod minközben megjelenik a wayteq logó és utánna felváltva nyomkodod a hangerő fel hangerő le gombot előbb utóbb bejön a menü de igazából mindeggy is mert a belinkelt romokat utánna sem lesz hajalndó img ből visszaállítani.. (legalább is nálam folyton hibát dobott....)

Tehát amikor felrakod az usb drivert utánna elindítod a táblagépet gépre dugva amikor megjelenik a wayteq logo akkor a windows hangal jelzi hogy csatlakoztatva van. Majd elindítod az rkbachtool 1.7 et ott a jobb felső sarokra kattintva (3db pont) betöltöd a kiválasztott IMG filet. látni fogsz alúl 8db számozott kockát amennyiben nem színes valamelyik (általában az első) úgy nincs kapcsolat a gép és a táblagép között. meg kell nézni hogy jól lett e felrakva az usb drivere.

Miután betöltött a Firmware és zöld valamelyik szám akkor rá kell kattintani a Restorra és visszaállítja a táblagépet.

Érdemes a Gyárit felrakni mert a 4.4 akadozik.

Link:. https://drive.google.com/open?id=1PnNwRz54z3v54hyVeMuOm_p4t0tPdGxe

Remélem tudtam segítnei :R

(#4361) Ghostman78 válasza Gasparics (#4360) üzenetére


Ghostman78
senior tag

segítséget kérnék :U

wayteq logo alatt forog a jel
drivert felraktam, jel forgás közben csipog a win7 hogy felimerte a tabot
eszközkezelőben megjelenik a név
rkbatchtool programban viszont egyik ablak sem vált zöldre, tehát mégsem veszi észre :W
romot így nem tudom felrakni

és a kur*a jel csak forog és forog...

recorveryben sem veszi észre , nem lesz zöld ablakom
illetve sd kártyáról sem tudom feltenni se a 4.2 se a 4.4 romot

valami ötlet, hogy tudom feléleszteni a gépet ?
kb 2 évet pihent a szekrényben, be akartam kapcsolni és megszivatott
3db gyári samsung kábellel próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#4362) Ghostman78 válasza Ghostman78 (#4361) üzenetére


Ghostman78
senior tag

usb port szivatott

(#4363) choco01 válasza bik (#4359) üzenetére


choco01
addikt

Ezt hogy tetted fel?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4364) Met


Met
nagyúr

Valaki használ még ilyen tabletet és esetleg akkut cserélt benne?
Drasztikusan lecsökkent az üzemidő és igazából más baj nincs, azért érdekel első sorban az akku csere.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4365) mazsó válasza Met (#4364) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Én cseréltem, egyszerű...
Ebay-en vegyél ott a legolcsóbb...

(#4366) Met válasza mazsó (#4365) üzenetére


Met
nagyúr

Tudsz valami típusszámot mondani, vagy hogy milyet vettél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4367) mazsó válasza Met (#4366) üzenetére


mazsó
aktív tag

Ebay-en beírod a keresőbe hogy wayteq (pontos típusszámmal) meg hogy akksi és kidobja őket...

[ Szerkesztve ]

(#4368) Met válasza mazsó (#4367) üzenetére


Met
nagyúr

Nyilván próbáltam...
WayteQ xTAB-100qcr battery 0 találat
WayteQ xTAB-100qcr nincs akksi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4369) mazsó


mazsó
aktív tag

:B
Itt a fórumon volt egy link azt hiszem...
Mind a kettő pupos neked vagy csak az egyik?

(#4370) Met válasza mazsó (#4369) üzenetére


Met
nagyúr

Ha ebay-ről vetted akkor a vásárlások listájában ott van hogy mit vettél:)

Nem tudom hogy púpos vagy nem, kb. félóra játék után feldobja az ablakot hogy dugjam töltőre, régen csak félig merült le ilyenkor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4371) mazsó válasza Met (#4370) üzenetére


mazsó
aktív tag

Én nem ott vettem, hanem egy Magyar komplett de törött gépet vásároltam itt a PH-n abból szedtem ki. Egy darab van nekem, szívesen odaadom ha csak egy kell. Nézd meg hátha neked is csak az egyik púposodott fel...

(#4372) Met válasza mazsó (#4371) üzenetére


Met
nagyúr

Ha már szétkapom cserélném mindkettőt.
Esetleg annyit tudsz segíteni hogy küldesz róla egy képet amin látszik mi van ráírva és milyen csatlakozója van és leméred hogy mekkora?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4373) mazsó válasza Met (#4372) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Persze!
Mérete: 14cm×15.5cm, adatai a képen látszanak...

(#4374) Met válasza mazsó (#4373) üzenetére


Met
nagyúr

Köszönöm :R
Egy vastagságot tudnál mérni? Ahogy nézem méretben inkább kisebbek vannak. Remélem a méretcsökkenés nem a vastagság rovására megy.

Szerk: Köszi ezt is

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4375) mazsó válasza Met (#4374) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

4mm (a nem púpos :B )

(#4376) mazsó


mazsó
aktív tag

Egy év után be szerettem volna most kapcsolni a tabot, középen pici wayteq írás és semmi más....
Tölteni tölti, jelzi is, de nem kapcsol be....
Hangerő fel plusz bekapcs gomb után android figura fekszik hasából felkiáltó jel áll ki :O
Valaki erre valamit!?
(Hivatalos wayteq szervizben tetettem rá egy éve új romot/frissítették) tökéletes volt, de azóta nem kapcsoltam be....

[ Szerkesztve ]

(#4377) Met válasza mazsó (#4375) üzenetére


Met
nagyúr

Na, kis kínai barátunk ezt ajánlotta, (3 eladónak írtam egy ajánlott link nélkül egy 8000mAh-ost, a másik kettő meg ugyan azt a linket küldte :DDD )
Ahogy nézem ennek picit nagyobb a kapacitása, viszont 16 cm a 15,5 helyett, mennyire passzentos ott a hely?

A Wayteq-től azt az infót kaptam, hogy Lithium akku ez a kínai meg Polymer Lion :U

Megpróbálok olyan helyet keresni ahol lehet Paypal-al fizetni hogy ha vissza kell küldeni akkor annak a költségét fizessék.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4378) mazsó válasza Met (#4377) üzenetére


mazsó
aktív tag

Annyi hely még van azért...
Jó lesz ez szerintem!!

[ Szerkesztve ]

(#4379) Met válasza mazsó (#4378) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, beraktam a kosárba, majd 11.11-én rendelem meg, akkor elvileg US $13.71-lesz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4380) mazsó válasza Met (#4379) üzenetére


mazsó
aktív tag

Ok, sok sikert hozzá! 😊

(#4381) Met válasza mazsó (#4380) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, majd referálok.
A szétszedés/összerakáshoz mi kell?
Gitárpengetőm van ha az elég.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4382) mazsó válasza Met (#4381) üzenetére


mazsó
aktív tag

Youtubon néztem meg én is, nem volt komplikált arra emlékszem...

(#4383) kpityu2 válasza Met (#4381) üzenetére


kpityu2
őstag

Viszont nagyon vigyázz, mert a fém hátlap miatt piszok könnyen kinyírod a kijelzőt feszegetésnél. Itt a fórumon is volt olyan akinek sikerült még ifjúkorában.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4384) mazsó válasza kpityu2 (#4383) üzenetére


mazsó
aktív tag

Nekem van egy komplett gép alkatrésznek ha kell esetleg valami valakinek...
Sőt a másikat is odaadom valakinek 5e Ft-ért ha kell az alkatréssz géppel együtt... :B

(#4385) Met válasza kpityu2 (#4383) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.
Hajszárítózni kell? Persze olyan videót nem találtam hol egy ilyen tabot szednek szét.
Rendelek majd célszerszámot is hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4386) Met válasza Met (#4385) üzenetére


Met
nagyúr

Közben sikerült szétszednem, feleslegesen rendelem hozzá meg az akkut ha utána széttörik:)
Tulajdonképpen könnyebben szétjött mint vártam.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4387) Met


Met
nagyúr

Vettem utángyártott töltőt (mert az is elkezdett szétesni), ugyan olyan volt és miliamper tudású utángyártott.
Bedugtam a laptopba és azt vettem észre hogy tölt egy darabig, majd elkezd villogni a villám az akku jelen, kiírja hogy nem tölt, majd megint tölt egy darabig, persze a kijelzőt felébreszti.
Kikapcsoltam, majd kb. 1 óra múlva vissza és most nem ébreszti fel a kijelzőt és nem is villog. Tölti is rendesen.
Ez a villogás valami "hibaüzenet"?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4388) Met


Met
nagyúr

Megjött az akku, kicseréltem de nem tölti egyik töltő sem. Fél óra alatt maradt 0%-on.
Ha lehúzom töltőről ki is kapcsol.
Kábeleket nem cseréltem fel, színre színt forrasztottam.
Ötlet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4389) mazsó válasza Met (#4388) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Vedd meg az én 2db-omat 5e Ft-ért...
Az egyik hibátlan, 2e Ft-ért felteszik BP-en az új szoftvert rá a Wayteq-be..
Másik alkatrésznek (kijelző jó, stb. stb.
Lesz gyári töltőd, plusz akksi, kijelző, stb stb.

(#4390) Met válasza mazsó (#4389) üzenetére


Met
nagyúr

Működik, a sárgát nem szabad ráforrasztani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4391) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok, megvan még valakinek a rendszer ehhez a tabhoz? Mindent megtaláltam, de a 4.2 4.4-et sehol, sikerült addig elélesztenem, hogy bekapcsoljon, rockusb-n még nem vagyok túl, mert valamiért nem érzékeli a program a tabot, de a gép már feltelepíti az illesztőt. (W7 Pro X64) de ha ez is meglenne legalább pdf olvasóként hasznosítanám, ha másra nem is igazán jó, ahogy olvasom a fórumot visszafelé.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4392) Tamás9x válasza Tamás9x (#4391) üzenetére


Tamás9x
őstag

Közben alaposan olvasgatva megtaláltam Gasparics Linkjét :Y

[link]

Köszönöm :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4393) mazsó


mazsó
aktív tag

Hy!

Nekem kb 1éve wayteq szerviz újratelepítette. Megérkezett, jó volt, de nem volt használva egyszer sem... 1év után be szerettem volna kapcsolni de nem jön be... reboot nem segít, hiába próbálok visszaállítgatni bármit is nem indul el... Mit tudnék csinálni hogy jó legyen? (Wayteq szerviz megint) Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#4394) geri0416


geri0416
újonc

Szia ma már nem lehet sajnos a hivatalos oldalról letölteni a szoftvert,esetleg valami más megoldás a letöltésre? Válaszod köszönöm!

(#4395) kpityu2 válasza geri0416 (#4394) üzenetére


kpityu2
őstag

Ott van feljebb kettővel a link.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4396) geri0416


geri0416
újonc

Sajnos hibát ir mindegyikre😔

(#4397) kpityu2 válasza geri0416 (#4396) üzenetére


kpityu2
őstag

Amit privátban küldtem arra is? Mert ezek már többször fel lettek rakva a masinára gond nélkül. Win7 alatt próbálod feltenni?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4398) gobe22


gobe22
csendes tag

Tudtok esetleg Androidon kívül más oprendszert erre a táblára? Nekem mind 4.2-vel mind 4.4-el tökkkéletesen használhatatlan...
Akár valami butított windows is érdekel engem...

(#4399) kpityu2 válasza gobe22 (#4398) üzenetére


kpityu2
őstag

Elvileg erre is fel lehet hegeszteni linuxot, ugyanúgy mint a többire. De nem lesz használhatóbb tőle. Az alapprobléma a topik címében is benne van, ráadásul az idő is eljárt felette.
Ha elkezdi frissíteni az appokat az ember, egykettő felzabálják az erőforrásait, mert azokat már újabb masinákra méretezik és optimalizálják.

Én már csak offline használom a gyári 4.4-el olvasgatásra meg filmnézésre.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4400) 6zuzo9


6zuzo9
csendes tag

[link] Alapján sikeresen sikerült újrahúzni a firmware-t. Hatalmas respekt hogy a google drive még elérhető. :D :R
Persze elsőre semmi se megy. 10 usb port, 2 tool + 5-6 driver próbálgatás, ki-be kapcsolás után összejött, szóval kitartás.

(#4401) Bben


Bben
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel, nekem van 2db akksim.

A valós számok értéke tényleg annyi, amennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.