Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) Bogyó bá' válasza Kobe (#1050) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Miix 2-n rajta gyárilag telepítve van az Office 2013, csak aktiválni kell a mellékelt kóddal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1052) cinkoxid válasza Kobe (#1050) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Foxitban állítsd be, hogy jegyezze meg a bezárt oldalakat, tehát ha kilépsz, akkor legközelebb ugyanonnan folytassa. Illetve van benne reader mode, azt is tudod a beállításoknál konfigurálni. Alapból úgy van, hogy böksz egyet, akkor lapoz. Ez kellemetlen tud lenni, mert ha csak lejjebb akarod görgetni az oldalt, akkor néha lapozott egyet helyette. Valamint nálam úgy van, hogy ne csak egy-egy oldalt mutasson, hanem folyamatosan a következőt is. Tehát egy oldal aljához érve már látszik a következő, nem kell "lapozni".

Dropbox az nem tölti le a gépedre a cuccokat, csak feltölti azokat. Egyébként a onedrive-ot is érdemes használni a tableten, úgyis alapból bele van integrálva. Office az nekem sem volt rajta, de "megoldottam" :B
Ha ingyeneset akarsz, akkor a libreoffice-t tudom ajánlani, akár portable változatban.

Egyébként most jött meg a microsd kártyám. 32 gigásat rendeltem 12$ áron. Írási sebesség 17mb/s folyamatosan, ami szerintem nagyon jó egy cl10-eshez képest. Rendeltem 2,5" méretű ssd/hdd átalakítót, az is nagyon jól használható vele. [link]

(#1053) kissan4 válasza whYz (#1042) üzenetére


kissan4
csendes tag

Nem kell hanyagolnod a tablet témát, pont ez a lényeg, ma már vannak olyan tabletek, amin teljes Windows 8.1 fut, nem pedig az RT! Nézd vissza, hogy gghrtz miket ajánlott neked. Például az Asus T100 egy tablet, ami alapból egy billentyűzetre van rárakva, így laptopnak/netbooknak néz ki, de egy gombbal leszedhető a "képernyő", és onnantól tablet.

(#1054) whYz válasza kissan4 (#1053) üzenetére


whYz
addikt

Nezegetem oket, de meg erosen gondolkozok a dolgon.

Az biztos, hogy ilyen intel atomos gep nem igazan kellene, azert nem szeretnek szenvedni vele.

A Miix 2-n kivul van meg valamelyiken ingyen office?

(#1055) gghrtz válasza whYz (#1054) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezek az atomok mar nem olyanok, mint a regiek. Olvass tesztet.[link]
En haklis vagyok a sebessegre, es az uzemidore, de egyikkl se volt meg bajom. Boldog T100 tulaj. :K

(#1056) Bogyó bá' válasza whYz (#1054) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mostani 4 magos Atom nagyon nem egyenlő a két három évvel ezelőtti Atommal: simán hozza egy CoreDuo szintjét (az Amd e-450-tel szerelt kis laptopomnál konkrétan kétszer erősebb, gyorsabb).

Szinte mindegyik márkásnak (Acer, Asus, Toshiba) tartozéka a jogtiszta Office.

(#1055) gghrtz: lassú voltam. Hiába, no, öregember nem gyorsvonat...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1057) whYz válasza gghrtz (#1055) üzenetére


whYz
addikt

Oh ertem, teszteket nem neztem. :)

Meg egy fontos kerdes:

Van valamelyikhez magyar kiosztasu billentyuzet?

(#1058) gghrtz válasza whYz (#1057) üzenetére


gghrtz
őstag

A T100-hoz tuti. A többit nem ismerem, de az Acerhez szerintem lennie kell. Itt egy teszt a többiről: [link]

Egyébként már vannak ezekből 11.6"-esek is. Pl. Asus T200, meg az Acernek is van 11.6"-es Atomos tablete. Igaz nekem nem tetszenek, mert majd 60%-kal nagyobb a tömegük. (T100 kb. 1kg a dokkolóval)

És igen, a T100-hoz is van Office. Szerintem az Acerhez is, de a tesztben amit linkeltem szerintem ki fog derülni, melyikhez mit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#1059) pengwin


pengwin
addikt

sziasztok! lenne pár kérdésem:
a Z3735D-s atom mire elég? számottevõen gyengébb a Z3740-nél? (technikai részét értem, tapasztalat érdekelne, ha van)
8"-os tableteken mennyire életképes a 8.1?
kínai eredetū win8/8.1-es tabletek tartalmazzák-e a magyar és angol nyelvet?
üzemidōs tapasztalatok, adott akksiméret mennyit bír?
kínából vennék egy voyo a1 minit vagy egy onda v101w-t, egyetemi felhasználásra. ha jól veszem észre ezek is OEM standard dizájnra készülnek, mint a WP8.1-es telefonok

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1060) Bogyó bá' válasza pengwin (#1059) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...8"-os tableteken mennyire életképes a 8.1?"

Egy BT-s egérrel és billentyűzetes tokkal nagyon király. Mondjuk kínait soha nem vennék, ha jól tudom, az Office sincs rajtuk, nem jár hozzájuk, valamint a garanciális hátterük is a nullához konvergál. Z3740-nél vacakabbat, 2 GB RAM-nál és 64 GB tárhelyűnél kisebbet tuti nem vennék. (Egy hete vagyok Miix 2 8" tulajdonos)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1061) gyurkikrisz válasza Bogyó bá' (#1060) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Office 365 van hozzájuk 1 évre

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1062) cinkoxid válasza pengwin (#1059) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ugyanazt tudják az újabb atom procik, max a turbó órajelük vagy az igp turbója kisebb, semmi másban nem különböznek. Nekem is voyo van, nincs vele semmi gond, hiába kínai :)

(#1063) Kobe válasza Bogyó bá' (#1060) üzenetére


Kobe
veterán

aliexpressen is van olyan aki fél év / 1 év garanciát ad a tabra. Én is ilyentől rendeltem (+ 2 hónapos pénzvisszatérítési garancia van alapból, míg itthon mondjuk ez max 14 nap, netes vásárlásnál)

(#1064) Kobe


Kobe
veterán

ti milyen videolejatszotmhasznaltok ? vlc t probaltam marketbol de siralmsan mukodik igy ment a lecsoba
valami olyadmi kellene amibol van rendes touch valtozat es nem csak az asztali

(#1065) zoltan6 válasza Kobe (#1064) üzenetére


zoltan6
őstag

én az asztali vlc-t szoktam használni,de most kipróbáltam a mobile.hd media player próbaverzióját,mert nagyon dicsérték,eddig pozitív,vitte az 1080p-is,lehet hangsávot,feliratot választani,felirat pozició,méret,betütipus,jónak tünik.

(#1066) gghrtz


gghrtz
őstag

MPC. :))

(#1067) gyurkikrisz válasza Kobe (#1063) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Csak aztán juttasd vossza nekik Kínába. Nem 2 forintért.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1068) Kobe válasza gyurkikrisz (#1067) üzenetére


Kobe
veterán

Tudod mennyibe kerul kinaba visszakuldeni ? Egyaltalan nem olyan sok mint hinned....pl egy voyo es egy lenovo kozti arkulonbsegbol olyan 10-12x alkalommal rohogve visszakuldod :)

(#1069) gghrtz


gghrtz
őstag

Tegnap neztem hogy UK-bol is lehet venni 45-ert.

(#1070) pengwin válasza gghrtz (#1069) üzenetére


pengwin
addikt

Kínait? Ha ebay-en vagy Amazonon láttad, akkor nagy valószínűséggel Kínából vagy Hong Kongból jön az is.

Üdv, pengwin

(#1071) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

Végül vettem egy toshiba encore-t. (32GB)
Felakarom rakni rá a "sima" windowst, hogy kicsit több helyem legyen.

Ezek közül szerintetek mit lehet törölni/formázni? Mi nem fog hiányozni, ha van Recovery USB-m.

(#1072) Kobe válasza gyurkikrisz (#1061) üzenetére


Kobe
veterán

Ez tipusfuggetlenul igaz mindegyikre ? Hogy mukodik pontosan, illetve honnan lehet letolteni ?

(#1073) cinkoxid válasza TedThomas (#1071) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Törölheted mindet, amit kell neki, azt majd létrehozza.

(#1074) gyurkikrisz válasza Kobe (#1072) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha jol tudom windows with binghez van office 365, de tippem sincs hogyan kene aktivalni vagy ilyesmi

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1075) Boonen007


Boonen007
őstag

Szerintetek működne a töltés+usb kezelése egyszerre [link] ezzel? :) Toshiba Encorehoz venném.

[ Szerkesztve ]

(#1076) joergie válasza Boonen007 (#1075) üzenetére


joergie
őstag

Kicsit föntebb linkeltem ehhez a témához egy kütyüt(töltés+otg hub), meg lehet találni egy másikat 35$-ért amazonon, amit nem kell manuálisan állítani, automata, viszont nincs hub és jóval drágább.
Ilyen simával nem fog menni a kettő egyszerre.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1077) Boonen007 válasza joergie (#1076) üzenetére


Boonen007
őstag

Á, csak nem akartam külföldről... Nem akarok várni egy hónapot.

(#1078) Boonen007 válasza joergie (#1076) üzenetére


Boonen007
őstag

Bocsi a dupláért, Biztos vagy benne, hogy amit én linkeltem nem fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#1079) Bogyó bá' válasza Boonen007 (#1078) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Legalább olvasd el a saját linkedet: alsó sorban írja is!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1080) Boonen007 válasza Bogyó bá' (#1079) üzenetére


Boonen007
őstag

Basszus milyen jogos amit írsz, a figyelmetlenségem határtalan... :W Esetleg tudtok akkor alkalmas eszközt ami mind a két funkciót betölti hazai rendelhetőséggel?

(#1081) Bogyó bá' válasza Boonen007 (#1080) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez hibátlanul működik többek tapasztalata alapján (legalábbis Lenovo-n), de nincs magyar elérhetősége, pedig nekem is kellene. Bár most ott tartok, hogy BT-s egérrel használom a tabletet, és hamarosan meg fogom magam lepni egy szintén BT-s billentyűzetes tokkal, szóval a micro-USB aljzatba mehet a töltő, szóval így azonnal tárgytalanná is fog válni a dolog.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1082) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#1081) üzenetére


zoltan6
őstag

igen lenovo.n működik én linkeltem,de már én sem használom sokat,mert bluetooth-os egeret használok,nethez mini 3g routert netes stick-el,egyedül az usb-s tv tunerhez használom néha.billentyűzeten már én is gondolkodtam.
a Microsoft Wedge U6R-00020-ast néztem ki,csak elég húzós az ára.

(#1083) Bogyó bá' válasza zoltan6 (#1082) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én ezt néztem ki a mérete miatt (amire nekem néha kellene, arra elég), de megvárom a következő ingyenes házhoz szállítási akciójukat (kisvárosban élek, és semmi kedvem pluszba még 2000 forintot fizetni az utávétes csomagért).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1084) joergie válasza zoltan6 (#1082) üzenetére


joergie
őstag

Motorolának van hasonló(akkor találtam amikor trackpointos bluetoothos megoldást kerestem a lenovonál olcsóbban).
youtube
amazonon 60$ de stand/cover nélkül meg lehet kapni olcsóbban is, asszem ebayen is van, bár ott nem tisztázott van e hozzá ez a kis műanyag állvány. és akkor van mellé egy egér, amit muszájból lehet használni, nem kell mindig elővenni, nem kell neki plusz terület stb

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1085) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#1083) üzenetére


zoltan6
őstag

nem rossz,bár ez a gumis lefogató a sarkoknál engem nagyon zavarna.

(#1086) TedThomas válasza cinkoxid (#1073) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi!
Nagyon király ez a kis gép.Nem gondoltam volna hogy ilyen élvezhető a windows egy 8-as kijelzőn. :)

Én egy Rapoo E6100 használok jelenleg. Nekem eddig bejön. Pici és könnyen kezelhető. Teljes értékű magyar billentyűk :)

(#1087) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ha valakit érdekel, akkor most a Kuponkóddal a liírt árnál még 10%-kal olcsóbban meg lehet venni a Lenovo Miix 2 - 8-ast: [link] Ha vártam volna egy hetet, akkor most 72k-ért meg lehetett volna gyári tokkal, stylussal, 64 GB tárhellyel.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1088) Boonen007 válasza Bogyó bá' (#1087) üzenetére


Boonen007
őstag

Én eldöntöttem, megpróbálom eladni Toshibám. Egy Asus T100-as új procis 64gb+500gb vagy T200-ast veszek. :)

(#1089) hroberto válasza Bogyó bá' (#1087) üzenetére


hroberto
veterán

:P
Én még 100-ért vettem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1090) Bogyó bá' válasza hroberto (#1089) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De kaptál hozzá egy X-Box 360-at, nem? (Tavaly karácsonyi akció volt...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1091) hroberto válasza Bogyó bá' (#1090) üzenetére


hroberto
veterán

Nem. Sajnos lemaradtam arról. Március környékén vettem. Megláttam egy MM-ban, és annyira megtetszett, hogy rendeltem egyet. Akkor ez volt a legolcsóbb ár.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1092) Kobe


Kobe
veterán

helló

kicsit próbálgattam az appokat, mert nem igazán találtam az igaziakat. Itt van egy rövid lista amit én nagyon szimpatikusnak találtam, hátha érdekel valakit:

filebrick - csempe alapú filekezlő, amiből mindent el lehet érni - hálózati + SD tárolókat + cloudos cuccokat is

media monkey + metro media player - a metro egész jól használható, van belőle lite és pro, nálam 1-2 formátumot nem ismert fle rendesen de a felülete kicsit egyszerűbbnek tűnik mint a korábban linkelt mobile.HD nak

overdrive media console - szintén zenére plusz filmekre

ebook: kindle + fiction book reader lite

hyper for youtube - sztem egyértelmű :)

[ Szerkesztve ]

(#1093) Kobe


Kobe
veterán

Win 8.1 nel van valami bill kombinacio ujrainditasra ? Valahogy kifagyott a gep, erintesre semmilyen formaban nem reagal, es a nyelv is atvaltott angol nyelvre....hiaba nyomom hosszan a kikapcs gombot, keri hogy gorditsem a kikapcsolashoz de arra meg nem reagal

(#1094) fOriginal


fOriginal
tag

Sziasztok!

Nem találtam külön topicot neki, szóval hozzátok fordulnék segítségért, hogy milyen tabletet vegyek?
A tablet egy netbookot (samsung nc 10, 10 col) helyettesítene aminek meghalt az aksija, és 5+ éves. Ajándék lesz, előreláthatólag karácsonyra lesz rá ~60- nagyon max 80k keret.
1. Billentyűzet kell hozzá. Hozzá járó tokos, normális minőség előny, ha nincs akkor hozzá számolni ~ 8k-t az árhoz, (tudtommal kell annyit szánni rá).
2. Prioritás, hogy milyen feladatokat kell ellátnia: wifi internetezés(multitab)-filmnézés-dokumentumkezelés (szerkesztés is), gördülékenyen, 64gb tárhely jó lenne vagy bővíthetőség minimum
3. Window 8/8.1 jogtisztán előny, (ha jól hallottam vannak olyan kis 8' osok amiknek nem dob az árán csak ~5ezret). Ha windows nélkül 20-30 ezerrel olcsóbb ,sokkal jobb hardver (10 colos kijelző, több ram, ssd/gyorsabb/nagyobb tárhely) akkor olyan gép is érdekelne.
4. Elfogadható kijelző, touch miatt gondolom nagy jelentősége van, és amúgy is egy matt szép kijjelzőjű netbookról lesz a váltás. 10 col szuper lenne, de valsz nem fér bele az árba, szóval 8 col is szuper

Ezek mellett a feltételek mellett tudnátok-e esetleg nekem ajánlani egy jó Windows-os tabletet. Segítségeteket előre is köszönöm.

"a pessimist is never disappointed"

(#1095) Bogyó bá' válasza fOriginal (#1094) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tessék, egy kis olvasgatni való: [link]

1., Az olcsóbbakhoz alapból nem jár billentyűzet(es tok), azt külön kell venned. 8-20k HUF között vannak jó kis BT-s változatok, magyar kiosztással is. Praktikusan használható egy BT-s egér is, én a legolcsóbb A4Tech BT-630-ast használom, nagyon bevált (már a notihoz is ezt használtam: normálnál alig kisebb, egy hónapig el van egy ceruzaelemmel).
2., A 64GB-ra egy windowsos tabletebn egyszerűen szükség van, ne vegyél 32-est semmiképpen sem. Egyébként mindegyik bővíthető microSD-vel.
3., A 8.1-es Windows mindegyikhez, a jogtiszta Office 2013 a legtöbb típushoz alapból jár, benne van az árban.
4., Amiket én láttam, mindegyiknek kitűnő a kijelzője, a saját IPS-paneles Lenovo Miix2 8"-osomé például egészen színhelyes (korábban igen komolyan fotóztam, rááll a szemem az ilyesmire). Az érintőképernyő miatt viszont készülj fel rá, hogy a kijelző fényes, ennek ellenére egy lapon sem lehet említeni a Samsung netbook TN+film kijelzőjével, annyival különb lesz.

Én a Miix 2 8"-osat melegen tudom ajánlani, mert GPS is van benne (ingyen letölthető offline térképekkel), ráadásul most nagyon olcsón hozzá lehet jutni akciósan: -10% a kiírt árból a Kuponkóddal. Ingyenes kiszállítás + ajándék tok (nem billentyűs) + stylus (érintő ceruza) is az árban van.
Legfőbb hátrány: nincs micro-HDMI csatija, így külső monitorra kötni egyszerű módon nem lehet.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1096) pengwin válasza fOriginal (#1094) üzenetére


pengwin
addikt

60-80k környékén
10"-osból vagy használtat veszel idehaza, ha egyáltalán van (Aspire Switch 10, Asus T100), vagy kínait veszel. Bár utóbbiból csak billentyűzetes tokos lesz ennyiért (mágneses tok, nem BT-s és nem USB-vezetékes a billentyűzete).
8"-osból talán még idehaza is találsz ennyiért alternatívát (Lenovo Miix 2 8), ellenben kínai 8"-osok megállnak 40k körül, viszont azokon nincs Office, max. egy év előfizetést kapsz a 365-re. Úgy láttam itt sok embernek van Voyo A1 minije, jónak tűnik. Viszont a 8"-osokhoz vagy BT-s, vagy microUSB vezetékes billentyűzet lesz.

Üdv, pengwin

(#1097) hito válasza Bogyó bá' (#1095) üzenetére


hito
nagyúr

Miix 2 8 stylus-ánál vajon működik a rámutatás, vagy csak akkor érzékel ha hozzáér a kijelzőhöz?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1098) Bogyó bá' válasza hito (#1097) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez csak egy gumibogyó végű valami, amivel az ember ujjánál precízebben lehet érinteni. Tök passzív, hozzáérintés nélkül nem működik.

szerk: az asztalon, apró betűs menükben, apró ikonoknál nagyon jól tud jönni nekem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1099) hito válasza Bogyó bá' (#1098) üzenetére


hito
nagyúr

Kár :( Nekem a stylus-nál a rámutatás a lényeg. Elvileg a Dell Venue Pro tabletekhez kapható stylus is olyan, mint a Lenovo-é és mégis működik a rámutatás. Itt pl. 4:34-nél egyértelműen tettem érhető. Neked van hozzá stylus-od egyébként?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1100) hito válasza hito (#1099) üzenetére


hito
nagyúr

Na, a link lemaradt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.