Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) nexus6 válasza Egon (#644) üzenetére


nexus6
aktív tag

a tabletreview fórumban van egy dell venue 8 pro alfórum, ahol tesztelnek sok-sok játékot ha jól olvastam egyszer.. Én még nem jutottam oda, hogy megnézzem.

Romvr
Tűkön ülünk már a cikk miatt :R
mikor jön már? ;)

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#652) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Én is remélem ,hogy csak fals infókat ír ki, bár ettől függetlenül ha eléri a bizonyos minimum szintet, ugyanúgy kikapcsol, bár addig sosem szabad engedni.
Előbb szétkaptam a tabletet (könnyen szétpattintható körömmel), az akksi mérete 94*94mm, hátha másnak is szüksége lesz az infókra később.

(#653) r3dsnake válasza Romvr (#649) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A kiosztás tökmindegy lenne, ha UK layout, mert akkor megvan minden gomb. Nézni úgyse szoktam.

(#654) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Itt most csak 156$, illetve mit gondoltok erről a power bankról?

(#655) gyurkikrisz válasza cinkoxid (#654) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szerintem kamu. Ilyen kapacitast, ilyen aron nem hinnem hogy kapsz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#656) r3dsnake válasza gyurkikrisz (#655) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Powerbankból kizárólag ezt, ha normálisat akarsz jó áron: [link]

Ez az előadó 100%-ra eredetit árul, többen rendeltünk már tőle. Ez viszont tényleg 10000mAh

(#657) Romvr válasza r3dsnake (#653) üzenetére


Romvr
őstag

Csak sajnos US ami miatt egy soros az Enter, emiatt az Ű az nem mellette van hanem fölötte, valamint az Í betű helyett SHIFT gomb van.
8"-on ezt megfejelik úgy hogy az ékezetes karakterek az ALTGr...stb. gombok helyett/mellett vannak, tehát lényegében fognak egy magyar billentyűzetet és berakják egy turmix gépbe majd kiszorják egy "deszkára" a gombokat és elnevezik Tablet Billentyűzetnek.

(#651) nexus6: Nem tudom, majd megjelenik, amikor megjelenik. :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#658) tjb007 válasza cinkoxid (#654) üzenetére


tjb007
nagyúr

A valóságban jó ha tudja a negyedét. Minél nagyobb kapacitást tüntetnek fel, annál valószínűbb, hogy a tényleges kapacitás a megadott érték közelében nincs. Az meg már csak egy plusz, hogy némelyik még életveszélyes is.

(#659) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Köszi a linket, igazatok van, jobb ezeknél maradni. Az akksit pedig valóban rosszul mutatja, ugyanis egy program szerint 106%-ról kezd merülni, mi windowson belül folyamatos 100%-ot jelent. Aztán váratlanul 93-ról leesett 78-ra, utána arányosan csökkent. 6 óra hibernálás után pedig +10% volt az "állás", tehát 72 helyett 82 lett, amiről szintén arányosan esik, valamint a wearing levelt 100%-nak mutatja, így egész biztosan a méréssel és nem az akksival van gond (legalábbis nagyon remélem). Feltelepítettem a Gridet, HD felbontáson, közepes grafikán akadásmentes fut, tehát lehet vele szórakozni, ha nagyon muszáj.

(#660) r3dsnake válasza cinkoxid (#659) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a friss infókat, így azért jobban hangzik a doog. Amúgy hasonló árkategóriában nincs 10" környékén gép? Akkor leváltanám a mostani notimat. 8"-os tábla max csak kiegészítésnek lenne jó a Thinkpad mellé.

(#661) cinkoxid válasza r3dsnake (#660) üzenetére


cinkoxid
senior tag

10-es tabletek + 100-150 dollárnál kezdődnek. Utánuk néztem már, mert nagyobb kijelző tényleg jobb lenne. Egyedül androidosban vannak, de az meg nem nekünk lett kitalálva ;]

(#662) r3dsnake válasza cinkoxid (#661) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Androidot semmiből. Soha. :) Értelemszerűen W8-as táblák kapcsán kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#663) nexus6 válasza tjb007 (#615) üzenetére


nexus6
aktív tag

a microsoftstore oldalán már szerepel a 2 gigás z3735 procis encore 2. viszont megnéztem az árkádban a 10 colsot és nagyon plasztik az egész. meg a proci sem tetszik.
még a hp omni 10-et néztem ami még szimpi. no meg az elitepad 1000, bár az árban nem az én kategóriám és a notebookreview sem áradozott.

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#664) cinkoxid válasza r3dsnake (#662) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Persze, értem én :)
Egyébként le kellett meríteni az akksit, majd utána feltölteni, mert 40-ről hirtelen 10%-ra elesett, ezért elkeseredtem, de már jó így :D
Az utolsó 1% nagyon szenvedés volt, mire feladta. Több, mint 1 óra aida 64 stressz teszt kellett neki max fényerőn, wifivel, hogy tényleg lemerüljön. Azt olvastam kb fél / 1 évente érdemes teljesen lemeríteni, azon kívül nem szabad, ez igaz?

(#665) nexus6


nexus6
aktív tag

az egyik hirdetési oldalon (5bőllett3betüs) most jó pár csomagolatlan thinkpad 8-at látok hirdetni, ennyire rossz lenne vagy sokan bevásároltak kinn és eladják némi haszonnal?
más:
az acer w4-nek az acer boltban vissza ment az ára :(

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#666) nexus6 válasza nexus6 (#639) üzenetére


nexus6
aktív tag

na ugyanezt megtaláltam már a németeknél is: 710 euro (1 év garancival, z3795, 4gb ram, 64 gb)
és a németeknél is van már az encore 2-ből 2gigás.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#667) Romvr válasza nexus6 (#665) üzenetére


Romvr
őstag

Kicsit ment vissza az ára csak 35 ezer forinttal lett több (majdnem 50%-al) :D
Mázli hogy én még 80-ért tudtam megvenni így a kiegészítők (bill, egér, hdmi kábel) után sem járok 100 ezernél.

Így már tuti hogy egy Switch 10-et vennék 110-ért inkább, hiába nagyobb. Ahhoz legalább adnak billentyűzetet. Szerintem Acer-nél túl jól fogytak a 8"-os tabletek ezért drágították meg, hogy inkább a 10"-osokat vigyék amik meg rájuk rohadtak (amikor én vettem az enyémet akkor pl 32gb-os verzióból 1 darab nem volt már, és az utolsó 64gb-osat vittem el).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#668) Egon válasza nexus6 (#651) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ránézek maj,d ha lesz egy kis időm...
Közben megnézegettem még 1-2 programot, és sajna nem túl jó eredmények születtek...:(
Feltelepítettem a DosBox-ot, és ránéztem 3 régi nagy-nagy kedvencre:
Panzer General és Fantasy General: érzékeli az érintést, de kb. 2-3 cm-rel feljebb, mint ahova bökök... :F :W Ráadásul egy kicsit oldalt is eltér, így a kép jobb szélén levő ikonok a PG esetében használhatatlanok, mivel nem lehet annyira a képernyő szélére bökni, hogy oda ugorjon a kurzor.
Master of Magic: érdekesen érzékeli az érintőképernyő nyomkodását. Alapból meg sem nyikkan, de a jelenlévő egérkurzorra bökve és nyomvatartva, odébb lehet húzni a kurzort, és ha elengedem, klikkelésnek érzékeli... :F Sajnos itt is jelen van némi pontatlanság, így szintén játszhatatlan.
Nekem úgy tűnik, hogy a játékokbabeépített egérdriver-kezelés a ludas: ahol az viszonylag normálisan meg van valósítva, ott működik az érintéssel történő vezérlés, olyan program esetében is, ami nem érintésre készült. Sajnos az esetek 99%-ában nem ez a helyzet...:( Még azt is el tudom képzelni, hogy egy háromsoros egérdriver-buzeráló programocskával (játéksémákat használva) meg lehetne oldani a problémát. Bosszantó, hogy ilyen kevésen múlik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#669) Egon válasza nexus6 (#651) üzenetére


Egon
nagyúr

Na meg is van az említett topic: [link]

Itt találtam egy bíztató bejegyzést:
You can create custom layouts using an app from the windows store. Search for touch mouse pointer on the store

Lehet hogy ez kell nekem... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#670) Romvr válasza Egon (#668) üzenetére


Romvr
őstag

Én is sikertelenséget könyvelhettem el a hétvégén Star Wars játékok terén.
- KOTOR 1-2 el se indul, de még Win7-en se volt százas. Gondolkoztam, majd feltettem VB-be egy XP-t és hagy szóljon, de ott meg a 3D gyorsításra panaszkodik meg OpenGL-re.
- Jedi Outcast dettó nem indul el normálisan. Az átvezetőknél egyszerűen kifagy, vagy elkezd akadni élvezhetetlen módon.

Mind a kettőt a Wind8.1-nek tudtam be. Marad a HL2 meg a Dark Messiah of Might and Magic amivel el tudom ütni az időt. Persze billentyűzet és egér kellemes társaságában.

Amúgy, amíg a gyártóknak nem áll érdekükben érintőképernyőre megcsinálni a játékok irányítását addig nem is lesznek normál Windows-os játékok tabletekre.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#671) nexus6 válasza Egon (#668) üzenetére


nexus6
aktív tag

szerintem esélytelen az érintéses játék a régieknél, esetleg egy kontrollerrel? Bár gondolom ott is amelyiknél támogatott, ott lehet csak azzal zúzni. Marad a bill+egér kombó.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#672) #93794560 válasza Romvr (#670) üzenetére


#93794560
törölt tag

BirtualBox helyett próbáld ki a VmWare Playert. Az is ingyenes, és jobb benne a 3D támogatottság. Hátha mennek az adott programok!

(#673) Romvr válasza #93794560 (#672) üzenetére


Romvr
őstag

Nem mennek, vagy furán (HL2-t is próbáltam még régen ott minden lépésnél villogott a kép). Anno végigpróbáltam az összes virtualizálást (VB-VMW-HyV) de nem játékra vannak kitalálva. Meg a tábla se virtuálizálásra.

Érdekesség, nem játék:
- Filmnézés (MPHC) közben ha Chrome-mal megnyitok 17 ablakot akkor sikít hogy elfogyott a memória (tényleg 99%-on van). Ha ModernUI-ban nézem a Chrome-ot akkor ki is fagy, vagy bezáródik a lapokkal együtt. Asztalosban működik, csak két percenként rimánkodik a gép megváltásért.
- Filmnézés (MPHC) közben Firefox-al nincs ilyen gond még 23 lap megnyitása után sem. Bár tény hogy megeszik 500-600MB-ot addinekkel együtt, de legalább nem fogy el a memória.

Más kérdés hogy Mr.Róka nem touch optimalizált, meg lassú és szaggat bizonyos oldalakon a betöltés/görgetés, valamint a fülek és a menü sáv is jó nagy darabot kiharap a képből... de több (értsd: krva sok) lapos böngészésnél jobban kezeli a memóriát mint a "Gugoló" programja.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#674) #93794560 válasza Romvr (#673) üzenetére


#93794560
törölt tag

Könnyen elképzelhető, hogy a táblákon egy kicsit más futtatókörnyezetet használ a Win8, annak ellenére, hogy elvileg ugyanaz van rátelepítve, mint egy sima PC-re. Lehet, hogy az érintéses technológia folyamatai is használnak memóriát, amik egy sima asztalin nem játszanak szerepet. Bár ki tudja? Windows-os tabletem még nem volt soha.

(#675) Bogyó bá' válasza #93794560 (#674) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyszerűen kevés az a 2GB fizikai memória, főleg ha helytakarékosság címén a virtuális memóriát is "kurtítgatjuk". (akármilyen takarékosan is bánik a Win8 a memóriával).

szerk: nekem "netbookon" (Lenovo e125) is ég és föld volt a különbség, amikor a gyári 4 GB RAM mellé bekerült a másik ugyanekkora modul. Innentől kezdve teljesen ki is kapcsolhattam a virtuális memóriát (Win7 - 64 bit).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#676) Romvr válasza Bogyó bá' (#675) üzenetére


Romvr
őstag

Alapból 45-50% Memória van használva nálam úgy hogy 4-5 program fut a hátérben aktívan és nem nyitok meg semmit. Amúgy amíg a Chrome-al el nem kezdtem kísérletezni addig sosem kaptam RAM-os üzenetet, csak a HL2 max grafikára állításánál.

(#674) gb4400:
Nem hiszem. Mindent úgy használok mint asztali gép esetében és eddig nem volt gond a RAM-al. Csak valahogy a Chrome hülyén kezeli. Most megnéztem és a csillió Chrome.exe összesen 525Mb-ot eszik meg ha 9 lap van megnyitva. A Firefox 11 lap esetében 310-et.
Azt is hozzá venném hogy ha a Chrome-ot bezárom még mindig van 5db chrome.exe a futó folyamatok között amik 150mb-ot megesznek.

szerk.: Amúgy tényleg nem tudom miért pont 2Gb-ot raktak bele. 3Gb lenne a minimum 2014-ben. Az minden esetre tuti hogy a következő tabletem 2+Gb RAM-al lesz szerelve, biztos ami biztos. Mondjuk a HW körítés úgy is korlátozza hogy mit tudsz-nem tudsz futtatni rajta. Nekem is elég a 2Gb a mindennapos használat mellett, ha nem Chrome-al böngészek.
Most beálíltottam 4GB-ot a lapozófájlnak, megnézem így mennyire fogy el a fizikai RAM.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#677) cinkoxid válasza Romvr (#673) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A chrome tudja a legjobban zabálni a ramot. A fő gépemben 8 gb ram van, de ha sok oldal nyitva van egyszerre, akkor 80%-os is tud lenni a memória kihasználtság... :U

Jedi kinght 2-őt letöltöm, és megnézem nálam mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#678) Romvr válasza cinkoxid (#677) üzenetére


Romvr
őstag

Most adtam 4Gb lapozófájlt, így a 9 oldalt megnyitva 60%-os a RAM terheltség. De akkor is eszméletlen hogy egy böngészőnek van olyan gépigénye mint egy OS-nek.

Google... mert megérdemlem :D

JK2-t írd meg mi a helyzet. Lehet én is beszerzek egy virágbolti verziót, hátha az megy, ha már az eredeti meg van hülyülve.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#679) cinkoxid válasza Romvr (#678) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nekem fent van egy progi, ami a jobb klikkes menübe van integrálva. Ha rányomok, akkor az aktív memóriából a pagefile-ba tolja át a memóriát, így nagy rész felszabadul, és nem is lassul, mert ugye elég gyors az is. Viszont chrome-nál elég sok kiegészítőt le kell tiltani, mert azok is nagyon eszik a ramot sajnos. Windows defendert is letiltottam, mert mindig 20-30%-on volt a cpu kihasználtság miatta.
Egyébként lejött az sw, hamarosan telepítem, csak közben megjött a bluetooth füles :C

(#680) Romvr válasza cinkoxid (#679) üzenetére


Romvr
őstag

"jobb klikkes menübe van integrálva. Ha rányomok, akkor az aktív memóriából a pagefile-ba tolja át a memóriát"

Megírod nekünk hogy mi ez a progi? Tudnék mit kezdeni vele. :U

Amúgy ez hogy működik? Miután áttolt mindent a PageFile-ba nem pakolássza vissza a dolgokat szépen, lassan a RAM-ba?

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#681) cinkoxid válasza Romvr (#680) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ez volna az

Valamit visszapakol, valamit nem. Amit visszarak, azt se teljesen.
Jedi knight nekem sem indul el, bár azt hiszem win 7 x64 alatt is gondok voltak vele.

Arra van ötlete valakinek, hogy a bluetooth fülest, illetve más eszközöket miért nem érzékel? Be van kapcsolva, keresi az eszközöket, de semmi. Visszafelé nem lenne kompatibilis pl a bluetooth 3.0-val?

(#682) tjb007 válasza cinkoxid (#681) üzenetére


tjb007
nagyúr

Visszafelé kompatibilis, szóval látnia kéne neki még a 2.0-ásokat is.

(#683) Romvr válasza cinkoxid (#681) üzenetére


Romvr
őstag

Köszi a linket.

Nekem billentyűzetet csak az után ismerte fel a gép hogy Androidos telefonnal pároztattam. Nem jöttem rá miért, de hátha nálad is megoldható így.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#684) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Telefonnal sikerült a fülest, de tablettel nem. Most letöltök hozzá egy újabb drivert, hátha...

(#685) Egon


Egon
nagyúr

További játékokat próbáltam a tableten.
Panzer General 2: meglepetésemre a játék (nem gog.com-os verzió) gond nélkül futott a 32 bites Win8-on (64 bites Win7-re fel sem tudtam telepíteni). Érintőképernyővel is játszható, minimális kompromisszummal (egyedül a térkép görgetése nem működik).
Fantasy General: szintén működik, érintéssel is, de a zoomolás valamiért csak a két végletre állítható, így meg elég rossz játszani vele (valószínű hogy csak a tapipad miatt ilyen, külső egérrel nem próbáltam).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#686) Romvr válasza cinkoxid (#684) üzenetére


Romvr
őstag

Érdekesség Bluetooth perifériák kapcsán:
- Billentyűzet: Az utóbbi 2-3 napban a billentyűzet gépelés közben érzéketlenné válik és az utolsó leütött karaktert/parancsgombot ismétli végtelen ciklusban a gép. Ilyenkor ha kikapcsolom a billentyűzetet, a gép még mindig ismétli... csak egy újraindítás segít. Lehet Windows hülyeség?
Van hogy gépelés közben kihagy 1-1 billentyűt, pedig lenyomom rendesen. Ha pedig pár percig nem nyúlok hozzá, van hogy eltelik 10-15 másodperc is míg ismét felismeri a perifériát. Kicsit zavaró tud lenni.
- Telefon / Másik Gép: Pároztatás ugyan elsőre megy, de közvetlen utána nem lehet fájlokat küldeni egyikről a másikra. Habár kiírja hogy "Csatlakoztatva", de mégsem reagál a küldésre vagy fogadásra. Újraindítás kell hogy egy ideig működjön, majd ismét "elfelejti" hogy miként kell.

Ma jött meg az egér, úgy hogy majd tesztelem. A billentyűzet esetében amúgy gyanakszom a lemerülő elemre, így most reggel töltőre tettem, este meg holnap majd meglátom produkálja e ismét a jelenségeket.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#687) Egon válasza Egon (#685) üzenetére


Egon
nagyúr

Elírtam: Fantasy General helyett Fantasy Wars.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#688) cinkoxid válasza Romvr (#686) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nekem a párosításig is csak egyszer jutott el. Nagyon ritkán felismeri az eszközöket, de akkor is csak fél másodpercekre, távolságtól függetlenül. Drivert nagyon nehezen találtam hozzá, de reinstall se segített rajta. Remélem ez is csak valami szoftveres gond, mind az akksi idő (megint rosszalkodik, néha magától hibernálja magát, majd ha visszalépek, akkor pl 50 helyett 15% lesz). Majdnem minden drivert újratelepítettem, ami hozzá való, erre most próbálnám a kamerát, hát azt írja ebbe nincsen kamera csatlakoztassak egyet... :U Korábban már fényképeztem vele, így csak valamelyik friss driverre tudok gondolni. Mivel a hardver megegyezik a nagyobb cégekével, ezért tudok csak szoftveres gondokra tippelni, de kezd idegesíteni.

És persze a hivatalos oldalon aztán keresgélhetek driver után, ott nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#689) r3dsnake válasza cinkoxid (#688) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát ez így elég vacaknak tűnik így összességében, mármint az akksis dolog.

Ezen gondolkozok most: [link]

Ezt viszont teljesen noti kiváltásra, tehát fő hurcibálós gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#690) Egon


Egon
nagyúr

Acer Switch 10:
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.3 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 147.458 MB/s
Sequential Write : 45.102 MB/s
Random Read 512KB : 116.335 MB/s
Random Write 512KB : 50.329 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 9.889 MB/s [ 2414.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 5.932 MB/s [ 1448.3 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 15.588 MB/s [ 3805.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 6.614 MB/s [ 1614.7 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 27.1% (13.9/51.5 GB)] (x5)
Date : 2014/08/26 13:36:22
OS : Windows 8.1 [6.3 Build 9600] (x86)

Sandisk Extreme microSDXC UHS-I:

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.3 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 23.764 MB/s
Sequential Write : 22.943 MB/s
Random Read 512KB : 23.481 MB/s
Random Write 512KB : 21.685 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 7.492 MB/s [ 1829.0 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 3.072 MB/s [ 750.1 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 6.336 MB/s [ 1546.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 3.009 MB/s [ 734.5 IOPS]

Test : 1000 MB [D: 0.6% (0.3/59.4 GB)] (x5)
Date : 2014/08/26 13:53:28
OS : Windows 8.1 [6.3 Build 9600] (x86)

Úgy tűnik, nem sok értelme volt Extreme kártyát venni, de annyi baj legyen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#691) cinkoxid válasza r3dsnake (#689) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Jónak tűnik, bár kétszer annyit fizetni érte nekem nem lenne szívem :D

Egyébként a kamerát egyáltalán nem tudom életre kelteni már. Biosban még szenzor típust is lehet választani, de ugye hiába állítok be pl 5 mp-set, nem tudja használni azzal se. Újratelepíteni meg nem akarom ,mert már eléggé belaktam.

(#692) Egon válasza Egon (#685) üzenetére


Egon
nagyúr

Újabb játékok kerültek terítékre (nem friss darabok):
Disciples 2 Gold: ez az első program az általam kipróbáltak közül, ami a jelek szerint valami miatt nem szereti a tabletet: vagy a vassal van probléma, vagy a Windows 8-at nem komálja. Az egérkurzor másodperces késésekkel reagál a tapipadra, így játszhatatlan...:( Érintéssel dettó ez a helyzet.
Civilization 3: tökéletesen működik. Billentyűzet-egér kombóval, és ami (számomra) a lényeg: érintéssel is... :C Azt hiszem megvan, hogy mivel tudom elütni az időt 1-1 hosszúra nyúló, unalmas értekezleten... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#693) Woolin


Woolin
tag

Sziasztok!

Olyan, elsősorban Windows alapú tabletet keresek, amin alapból található RJ-45 Ethernet csatlakozó. Találtam már olyan Dell tabletet, aminek a dokkolóján található ilyen, viszont szeretném anélkül használni.
Segítségetek előre is köszi! :)

(#694) cinkoxid válasza Egon (#692) üzenetére


cinkoxid
senior tag

azt hiszem a civilzation v is elfut rajta, láttam róla videót a youtubon.
Nálam a kamera probléma megoldódott, bár csak hosszú szenvedések után. Az onda v819i driverét kellett feltelepíteni, az tartalmazott mindent, ami ehhez kellett. Rengeteg fajtát próbáltam azon kívül, de egyikkel sem lett jó.
Bluetooth maradt a szokásos. Néha lehet párosítani, de ha sikerült is, utána azonnal elveszik a kapcsolat.

(#695) Romvr válasza Woolin (#693) üzenetére


Romvr
őstag

Szerintem ilyen nem létezik. Surface Pro-hoz lehet USB-to-RJ45 átalakítót venni, de az egy külön adapter (mint egy mini notebook töltő).

Amúgy miért fontos az RJ45? Ha találsz is ilyet (horror áron) akkor is max 10/100-as kapcsolat fog tudni. Azt meg egy jobb 5Ghz-s Router is simán meglépi... amit már tudnak a tabletek kezelni. Én is 8-10Mb/s sebességgel másolok a szerverről a tabletre szükség esetén. Kábelen ez 11Mb/s Max Szerver-Laptop között a 10/100-as felület miatt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#696) cinkoxid válasza Woolin (#693) üzenetére


cinkoxid
senior tag

USB-s átalakítót lehet venni hozzá.

(#697) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Na most meg hibátlanul működik a bluetooth is...Nem akarom elkiabálni, de a fülest már felismeri és automatikusan párosítja ha bekapcsolom, és nem is dobálja el. Most már csak az akksikijelzéssel kéne valamit kezdeni, bár az a legkisebb gond, mert úgyis ugyanaddig bírja.

(#698) Woolin válasza Romvr (#695) üzenetére


Woolin
tag

Egy üzlethelyiségbe kéne, ahol a tableteket ezen keresztül szeretnénk ellátni hálózattal, nem pedig wifin. A tabletek fixen beépítettek lesznek, így nem gond a kábelezés.
Tudok én is az USB átalakítóról, csak ugye az könnyedén kicsúszik. Bár elvileg a tabletek védő tokokban lesznek, így a mezei felhasználó nem fér majd hozzá, hogy kihúzza, de soha nem lehet tudni. Mindegy, akkor valószínű marad az adapterrel történő átalakítás.
Köszi a gyors válaszokat :)

(#699) Romvr válasza Woolin (#698) üzenetére


Romvr
őstag

Szerintem üzleti felhasználásra, főleg ha be lesznek "betonozva" egyszerűbb egy érintős monitort szerezni, ami alá teszel egy mini-pc-t. Ezeket könnyebb egy megmagasított pult alól ellátni mindennel ami csak kell. Persze helyigényesebb, de jobban beépíthető és nagyobb, ami csak csábítja a kuncsaftokat :)

Hacsak nem konkrétan reklám céllal lesznek kirakva bizonyos márkájú tabletek.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#700) Woolin válasza Romvr (#699) üzenetére


Woolin
tag

Az ötlet jó, viszont nem nagyon találni 10 colos érintőkijelzős monitort. Sajnos a hely adottságai miatt nem nagyon fér el nagyobb kijelző. Én is gondolkodtam már ezen, vékony kliensekre rácsatlakoztatni érintőkijelzős monitorokat és had szóljon. Viszont szinte csak 19 colos eszközöket találtam. :/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.