Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) gabeee01


gabeee01
csendes tag

Köszönöm szépen, mindenkinek!
Otthon ki fogom próbálni a drivereket!
A baiduhoz pedig lehet a pinger textfree web sem lesz jó, mert amikor a mailben kapott hitelesítő linkre kattintok, ott bejön egy újabb hitelesítő oldal, ami kiküldene egy kódot sms-ben. De az ország előhívók között nincs Magyaroroszág.

#850 cinkoxid: Ezt a spanyol felhasználótól származó verziót már én is próbáltam, sajnos nincs benne az érintőképernyő driver, és még néhány kevésbé fontos driver sem.

(#852) cinkoxid válasza gabeee01 (#851) üzenetére


cinkoxid
senior tag

aidával nem tudod megnézni, hogy milyen hardverelemek vannak benne? úgy könnyebb lenne driverre vadászni.
ezt a drivercsomagot is megpróbálhatod, hátha van közte olyan, ami neked kell.

(#853) gyurkikrisz válasza gabeee01 (#851) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Pingeren vannak amerikai szamok is. Az meg biztos ottvan lehetosegnek.

Egyebkent van valahol voyo a1/pipo w2 vagy valami kinai tabrol forum? Igazabol az hianyzik, mert igy a vakvilagba nem merek belevagni egy rendelésbe.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#854) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Segítséget kérnék windowsos tablet vásárlásához.Magamat szeretném meglepni egy ilyen kis géppel,de azt sem tudom hol kezdjem.Az asszonynak van egy androidos de az a rendszer nekem nem jön be.Tanuló gépnek kellene,de azért ne kelljen hosszú perceket várni egy-egy oldal betöltésére vagy program elindítására.Használt gépet is vennék amin elsajátíthatom a tablet használatát.Van valami 8"-os masina 60k körül ami ajánlható?(vagy olcósóbban? :) )

Üdv:Viktor

(#855) AxBattler válasza Viktoár (#854) üzenetére


AxBattler
félisten

70k-ért már van Acer Iconia W4 820.

Ennél olcsóbban csak aprón fogsz találni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#856) Bogyó bá' válasza AxBattler (#855) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vagy 60k-ért ugyanez, 32 GB tárhellyel. Hátha ennyi is elég...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#857) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Na, és képesek neki Acer Iconia Tab W 8 nevet adni... Intel Atom Z3735G quad-core Bay Trail processor, 1GB of RAM, and a 1,280x800 [link]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#858) Viktoár


Viktoár
addikt

Köszi szépen,utánanézek az acer iconia w4 820-nak.

Apróban láttam hasonló árban Lenovo miix 2 -t,ez mennyire ajánlott gép?Jobb vagy rosszabb az acernél?

Üdv:Viktor

(#859) Bogyó bá' válasza Viktoár (#858) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kivitelben minőségibb, viszont nincs rajta micro-HDMI csatlakozó. Ízlések és pofonok.... (viszont GPS van benne, ha jól tudom).

Olvasd végig e tesztet, és dönts.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#860) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Hogyan tudnám ellenőrizni az aksi állapotát az Encore-omon?
Kicsit gyorsan száll a töltés: ha nem csinálok vele semmit, csak a polcon pihen, akkor is 50%-ot merül 1 nap alatt. Mondjuk egy párszor hagytam 0-ra merülni, nem tudom, hogy ez gond lehet-e?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#861) tjb007


tjb007
nagyúr

Megérkezett az új nem-Note ASUS Vivo Tab 8 is. Nincs Wacom digitizer, nincs 64GB-os változat, egy hangyányival kisebb az akku, és 1GB RAM-os verzió is fog ékezni belőle. Hogy valami pozitívum is legyen, a SoC egy kicsivel erősebb benne.

(#862) gyurkikrisz válasza tjb007 (#861) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ára mennyi? Ha jó, akkor tökéletes lehet.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#863) tjb007 válasza gyurkikrisz (#862) üzenetére


tjb007
nagyúr

200 euró 1GB RAM-mal.

(#864) gyurkikrisz válasza tjb007 (#863) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jaaaaaaaaj

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#865) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy windows-os tablet vasarlasan de nem igazan tudom mit tudnak ezek a gepek.
Van ezeken desktop mod mondjuk? Normalis office varazsolhato ra? Rendes, serialos windowst adnak hozza?

A legdurvabb felhasznalas mondjuk hirtelen dolgozni kell de nincs nalam laptop. Sublimetext+php szerver+ sql szerver + tomcat szerver + eclipse + chrome 10 lappal. Kepesek erre elerheto aron vagy csak a 100+ kategoriaban?

Koszonom! :R

(#866) gghrtz válasza tjb007 (#863) üzenetére


gghrtz
őstag

Uhh....
A kicsi akksi nem tetszik.

(#867) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!

Lecserélem a notebookomat, és szeretnék egy Windows 8 vagy 8.1-es tabletet billentyűzet dokkolóval. Három alternatívát is találtam, ezek a Lenovo Miix 2 10", ASUS Transformer Book T200, illetve ASUS Transformer Book T100.
Semmi játék, netezés, YouTube, Office, zenehallgatás. USB 3.0 portot szeretnék, ha van HDMI-s megoldás annak is nagyon örülök, más komoly elvárás nem nagyon van. A T200-as Asus azért került bele, mert ha nagyobb az számomra kényelmesebb lehet összeillesztett állapotban (szerintem).

A kérdésem az, hogy 150e forintig tudtok más alternatívát ami jobb, vagy újabb? Esetleg az előbb említett árig előfordulhat, hogy az alábbiak közül jutna bele valamelyik ezek közül: GPS, digitális ceruza, vagy plusz akksi a dokkolóba, merevlemez a dokkolóban?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#868) Romvr válasza TedThomas (#865) üzenetére


Romvr
őstag

Gondolkodok egy windows-os tablet vasarlasan de nem igazan tudom mit tudnak ezek a gepek.

8"-os méretben pont azt mint egy alsó-kategóriás laptop, csak billentyűzet nélkül.
10"-os méretben pont azt mint egy alsó-kategóriás laptop.

Itt egy cikk az enyémről

(#861) tjb007:
Úgy érzem visszafele fejlődnek a Windowsos tabletek. Előbb kijöttek a használhatók, most kijönnek a használhatatlanok :F

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#869) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Kicsit talán OFF!

Aki szerte Win7 tablet bérbe adással (1 napra) egy kis plusz pénzt keresni az írjon erre az e-mailre:
gyorgy.peto@vivetech.com

Feltételek: Win7 OS, intel i5 processzor, USB bemenet.

Sajnos win8-al nem tudok mit kezdeni, így azok tulajdonosai kérem ne jelentkezzenek!
Természetesen le papírozunk minden mielőtt a készüléket ott hagyja az illető. Egy alkalmazást szeretnénk tesztelni egy nap elejéig, majd nap végén töröljük az alkalmazás és minden egyéb fájlt. Mivel nem vennénk meg egy tabletet mielőtt meg nem győződünk az alkalmasságáról ezért előbb tesztelnénk!

[ Szerkesztve ]

(#870) gabeee01 válasza cinkoxid (#852) üzenetére


gabeee01
csendes tag

Végre ezzel az Onda v975-höz való drivercsomaggal életre kelt a Cenovo tablet is, köszönöm szépen a segítséget! Már csak a gravitációs szenzorok nem működnek, de már így is bőven használható lett!

(#871) tjb007 válasza gghrtz (#866) üzenetére


tjb007
nagyúr

Körülbelül 100mAh a különbség, tehát egyáltalán nem vészes, csak gondoltam megemlítem ezt is.

(#867) V@ns

Ezeknél jobbakat és újabbakat nem.

(#868) Romvr

Én azért még nem írnám őket, de teljesen igazad van, előrelépés helyett csak visszalépés van.

(#872) Romvr válasza tjb007 (#871) üzenetére


Romvr
őstag

Gondolom ők is elakarják játszani az Androidos 20 ezer forintos tabletek táncát, azaz betörni az alsó piaci szegmensbe. Sajnos viszont míg az Android elfut egy kenyérpirítón is a Windows már más kategória. 1Gb RAM pedig édes-kevés és nem is maga a Windows8.1 miatt, hanem a futtatott programok miatt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#873) cinkoxid válasza gabeee01 (#870) üzenetére


cinkoxid
senior tag

az eszközkezelőben mit ír ki a szenzoroknál?

(#874) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Van akinek van tapasztalata "kínai" tabletekkel?
Van aki használ olyat, amit mondjuk ajánlani is mer?

(#875) cinkoxid válasza TedThomas (#874) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Olvass vissza egy kicsit, nemrég írtunk róla sokat :R

(#876) gyurkikrisz válasza Romvr (#872) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Android alatt is kell kompromisszumokat kotni egy low-end tabletnel. Illetve azert a Youtube+flash+valami kombo meg siman elmegy, nem az van hogy akkor mar az asztal is laggol.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#877) TedThomas válasza cinkoxid (#875) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi!

Megtaláltam. Hát nem győzött meg. Látom szenvedsz vele azért. Pedig tetszene ez a Voyo A1.

Lehet marad az Acer W4-820. Egyelőre az győzött meg.

(#878) cinkoxid válasza TedThomas (#877) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem szenvedek vele, ami probléma volt, az megoldódott és a tapasztalatlanságom miatt adódtak.

(#879) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Szerintetek mi lesz majd az itteni ára a Toshiba Encore Mininek?
Számolhatok nagyjából úgy, hogy a 120$ + 27% áfa meg még 4-5 ezer haszon a kereskedőnek, vagy először váltsam át fontra, szorozzam be 10-zel adjak hozzá 30 ezret majd erre számoljam hozzá az áfát? :DD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#880) cinkoxid válasza nonsen5e (#879) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem 40-50 között lesz

(#881) nonsen5e válasza cinkoxid (#880) üzenetére


nonsen5e
addikt

Remélem inkább a 40-hez közelebb... :U Vagy szívesen felmennék 5X ezerig ha cserébe kapnék valami hasonló modellel 2gb ramot, hátha jön még idén olyan is, ha jól emlékszem az MS sok olcsó gépet ígért még idénre.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#882) gyurkikrisz válasza nonsen5e (#881) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Max valami kínai cimkézett Wayteq várható olyan olcsón szvsz

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#883) nonsen5e válasza nonsen5e (#881) üzenetére


nonsen5e
addikt

5X ezerig... most nézem pont a topicban fentebb lett linkelve egy Acer darab 59999-ért 2gb rammal, szerintem megvan mim lesz. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#884) TedThomas válasza AxBattler (#855) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nagyon tetszik de vajon miért van ugyanez a gép 100ért is a boltban?
Ez a 70-es szeptember 24-én jön. Változhat az ára ha most megrendelem mondjuk?
Érdemes-e ilyen kiterjesztett garanciát kérni hozzá? [link]

(#885) AxBattler válasza gyurkikrisz (#882) üzenetére


AxBattler
félisten

Jöjjön is, gyorsan! :DD

(#884) TedThomas
Nemtom', mindig látni meredek árképzéseket.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#886) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Vajon mikor fognak jönni a Core M procis tabletek? Elég durva sebességnövekedésre számítok.

(#887) Romvr válasza cinkoxid (#886) üzenetére


Romvr
őstag

Hát ha azok is 1-2Gb RAM-mal jönnek akkor szerintem teljesen mindegy. Sebességben a Bay Trail-T se olyan rossz mindennapos, nem tervező munkához, csak sajnos a RAM itt a leggyengébb láncszem, meg persze a limitált háttértár.
4Gb ram, SDXC 256Gb lehetőség és úgy a Core M már viszont életképes ötlet lehetne. De majd meglátjuk.

Persze mindezt nem elrugaszkodott áron, mondjuk 80k-ért (HUF, adózott) :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#888) Zolexx válasza Romvr (#887) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Szerintem, sajnos a Core M-es tabletek 200 felett fognak kezdeni, mivel elvileg erősebb lesz jóval az atomnál.
Bay Trail-nek meg jön majd év végén a frissítése állítólag.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#889) AxBattler válasza cinkoxid (#886) üzenetére


AxBattler
félisten

Irreleváns. Alacsony fogyasztású, hosszú üzemidejű, használható sebességű, és legfőképpen olcsó tabletekre van szükség a piac meghódítására, és az M minden lesz, csak nem olcsó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#890) Bogyó bá' válasza AxBattler (#889) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ami olcsó (és windowsos) az meg kvázi hasznavehetetlen (1 GB RAM, 16-32 GB tárhely), illetve egészen pontosan csak arra jók, amire a belépő szintű androidosok, csak azoknál még mindig jóval drágábban.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#891) AxBattler válasza Bogyó bá' (#890) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem azt mondtam, hogy essünk át a ló másik oldalára. A kínai eldobhatók és a Thinkpad Tab-ok között azért elég széles a kínálat. :U

(#892) bogyo112
Ne forgasd ki a szavaimat.
Tény, hogy ez a Toshiba gáz, de pl. az akciós Acer W4-820-as 60k-ért azért elég baráti vétel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#892) Bogyó bá' válasza AxBattler (#891) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor tessék, itt van márkásban: [link] Folyik a világ elvacakosítása ezerrel...

A windowsos tabletek egyetlen igazi előnye a szükség esetén előhívható asztal, és a rajta futtatható asztali programok (tehát majdnem "igazi" pc). Ezek az olcsósított, kiherélt készülékek meg pont erre teljesen alkalmatlanok.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#893) Bogyó bá' válasza AxBattler (#891) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Néztem én is azt a típust, de a 32 GB tárhely nekem nagyon kevés (saját notis tapasztalat, 64 GD SSD-vel). A 64GB-os meg már 70k HUF, miközben egy tízessel drágábban tokkal-stylussal-ingyenes kiszállítással 64 GB-os Lenovo-t kapok. Így viszont már kicsit sok az ára. Szóval fene se tudja, de szerintem a használható konfigok (2GB + 64GB) árát kellene valamilyen módon csökkenteni, főleg hogy már ingyenes rájuk a Windows.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#894) AxBattler válasza Bogyó bá' (#893) üzenetére


AxBattler
félisten

Bocsi, de most nem az egyéni preferenciákról beszélünk, hanem hogy melyik még a legolcsóbb, vállalható W8 tab. Egyébként a 2GB+64GB(+HDMI) kombónak szerintem is alapnak kellene lennie, 2 microUSB csatival.

Az a Lenovo meg jó ajánlat, de milyen stylus-t adnak hozzá?
Egyáltalán milyen cerkával lehet használni?
Én ilyet néztem: Canyon CNA-STY01

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#895) tjb007 válasza cinkoxid (#886) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már meg is érkeztek, az egyik ilyen a Dell Latitude 13 7000 lesz nettó 1200 dollárért.
Kapásból nettó 700 dollárral érdemes számolni, ugyanis itt fognak indulni az árak, ennyibe fognak kerülni a szerényebb felszereltségű Core M processzoros modellek.

(#894) AxBattler

Sima egyszerű kapacitív stylus (aminek gumibogyó van a végén, amit te néztél az is ilyen) jár hozzá, így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#896) cinkoxid válasza tjb007 (#895) üzenetére


cinkoxid
senior tag

"Az új Latitude 13 7000 kijelzője 13,3 hüvelykes, felbontása egyelőre ismeretlen. A tablet belsejében az Intel Core M és Core M vPro processzorok is elérhetőek lesznek, akár 512 GB SSD és 8 GB RAM társaságában. A vékony kialakítás miatt csak a tablet tartalmaz háttértárat, a dokkolóba nem került merevlemez. A készülék dokkolója egyébként annyira vékony, hogy csak a hátsó részén kerekedik ki, az is csak azért, hogy ott elférjenek a csatlakozók (két USB, HDMI)."

:Y
Ez már elég durván hangzik, de persze ennyiért biztos nem vennék.

(#897) AxBattler válasza tjb007 (#895) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, akkor az M-es gépek tényleg nem lesznek tömegtermékek.

Ez a stylus nagyon tetszik, külön is meg lehet venni?
És melyik gyári tokot adják hozzá? Ezt a csomagot?

Illetve tetszenek még azok a multifunkciós ceruzák, amikben egyben van toll, stylus, és rotring. Azok is működnek W8-as rendszerekkel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#898) Romvr válasza tjb007 (#895) üzenetére


Romvr
őstag

"aminek gumibogyó van a végén"

Erről nekem ez jutott eszembe :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#899) tjb007 válasza AxBattler (#897) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehet külön megvásárolni, csak a tokkal együtt. Más gyári tok nincs, szóval kizárásos alapon az jár hozzá.

Ha az a multifunkciós ceruza ilyen (vagy ehhez hasonló), akkor természetesen használható vele.

(#900) gyurkikrisz válasza Bogyó bá' (#890) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert Androidon van mondjuk teljes értékű office... Nem mindenki CAD-ezik a tabján, nem minden program 1GB RAM fölött kezdődik rendszerigény szempontjából...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.