Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Süvi válasza lugosi (#50) üzenetére


Süvi
őstag

Régebben vásároltam tőlük, de sztem elég nagy bolt, nem egy sufnyiüzlet.

(#52) nexus6 válasza Süvi (#48) üzenetére


nexus6
aktív tag

[link]
kicsit megváltozott az ára :(

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#53) lugosi válasza nexus6 (#52) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amin win 8.1 Pro van az külföldön is +99 usd a win pro miatt.

(#54) Süvi válasza nexus6 (#52) üzenetére


Süvi
őstag

Eddig két változat volt nekik:
-sima 8.1 (~150e Ft)
- 8.1 pro (~180e Ft)
Gyorsan ránézve most én sem látom a sima 8.1-es verziót.

(Külföldi ajánlatokat böngészve úgy láttam, hogy a sima 8.1-hez jár a Office H+S)

De van olyan, aki már jó sok tapasztalatot gyűjtött össze.

(#55) lugosi válasza Süvi (#54) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én meg közben arra jutottam, hogy kicsi lesz ez a gép nekem.
Legalább 10" kéne. A paraméter a többi, tudnál segíteni? (Mhdmi, musb töltés, full hd)

Windows Rt is jó lenne.

(#56) Süvi válasza lugosi (#55) üzenetére


Süvi
őstag

(#57) tjb007 válasza Süvi (#56) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lesz jó, nem lehet a micro USB porton keresztül tölteni.

(#55) lugosi

Mondanám, hogy Nokia Lumia 2520 (ami ugye LTE-s), de ennek is saját töltőcsatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

(#58) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok. Ötleteljünk már mert minden nap beleütközök abba, hogy a jelenleg használt eszközeim nem jók.

Tudom hogy állandóan megy a varia a részemről hogy mi legyen, de folyamatosan tisztul le hogy mire akarom használni a mindennapokban.
Ennek megfelelően: le kell hogy váltsa az ipadot a tapperolásos felhasználásban, és le kell hogy váltsa azt, hogy a notebookot magammal kelljen vinnem ügyfelekhez (ahol böngészőt, levelezőt és office-t használok).

Közben arra is rájöttem, hogy nagy baromságokat beszéltem, hogy nekem a win RT is jó, mert nem jó. Ugyanis van olyan win-es program amit használnom kell és nincs RT-s megfelelője, illetve az ügyfelek helyi hálózatán lévő nyomtatókra nyomtatnom kell, ennél rendes windowsra települ a helyi hálón a driver de RT-re nem hiszem.

Ami elengedhetetlen, több napos filózás és a tapasztalatok szerint:
- rendes windows
- legalább 10"
- micro hdmi
- full HD
- micro usb töltés
- legalább 64 giga tárhely

Ez most per pillanat kb fontossági sorrend is.
Ami látható, hogy a 3G/4G modemről teljesen lemondtam. Ha van benne, örülök, de ha nincs nem érdekel, ez nagyon leszűkítené.
Mivel 1-jelenlegi divájszok eladásra kerülnek, és 2-megnéztem az ipad air árait, árakban nincsenek illúzióim és az ipad árakat megnézve elég rugalmas is lettem.

Ha valami über jó cucc van a piacon, de saját töltős, akkor ezt a "követelményt" feladom, tehát azt kezeljük rugalmasan, de nagyon-nagyon jó lenne az az usb töltés.

Köszi ha segítetek.

(#59) nexus6 válasza Süvi (#54) üzenetére


nexus6
aktív tag

a notebookcheck.com-on megint lehúzták. Nagyon tetszik a tablet, de az ár szerintem nagyon az apple-hoz lett belőve. Kicsit hozzátéve egy ultrabookot lehetne kapni, vagy i3-i5-ös tablet-hibridet ami megint más jobb kategória. maradni fogok az encore, acer w4, dell 8 pro-nál.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#60) parandroid válasza lugosi (#58) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez alapján én a Dell Venue Pro 11-et, és a Surface 2 Pro-t ajánlanám, de tudtommal hivatalosan egyiket sem forgalmazzák Mo-n. Előbbi mellett szól még a processzorválaszték is, bár az meg az árat is jelentősen megdobja. Esetleg a Lenovo Yoga-t nézd még meg, bár ez szűkebb értelemben véve nem tablet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61) kuruczz


kuruczz
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy windows-os tableten ugyan úgy fut a Calibre, mint a pc-n?
Olvasni szeretnék, meg rendezgetni, és nem nagyon készül androidos változat, pedig nagyon kedvelem, ezért beruháznék egy windowsos tabletre...

(#62) parandroid válasza kuruczz (#61) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egészen értem a kérdést. Ezek a gépek rendes windowsos PC-k: már persze a méret és a beviteli eszközök különbözősége mellett. Úgy képzeld el az egészet, mint egy billentyűzet nélküli, érintőkijelzős laptop. Ami egy azonos teljesítményű asztali gépen elmegy, az ezeken is, ha meg hiányzik a hagyományos bevitel, szerzel hozzá egy USB-hubot, vagy BT billentyűzetet (és esetleg egeret). Sokukra még monitor, vagy egyéb külső megjelenítő is köthető.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#63) ArsenalF válasza lugosi (#58) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Hát én mindenképpen a surface pro2-t javasolnám, de akár egy sima pro is lehet megtenné neked.
Nekem egy pro2-m van amerikából. 1000 dollár volt, de nagyon megérte, nagyon megvagyok elégedve vele. Adom is el a régi notebookom. A munkahelyemen erről fejlesztek, itt nagymonitorra van téve természetesen. Haza felé olvasni szoktam rajta a metrón, vagy játszani. Otthon meg csak netezni/facebookozni esetleg játszani szoktam róla. Az akkuja közel sem bír annyit mint a tesztekben írják. kb 4-5 óra a reális kis játékkal netezéssel. Ennek ellenére a töltőt csak hétvégére szoktam haza vinni, mert este nem szoktam lemeríteni otthon. A csatoló ugyan minidisplay, de ehhez vettem pár száz forintért kínából hdmi átalakítót.

Amiért pedig benéztem ide:

A Dell Venue 8 Pro-ról van valakinek véleménye? (Vagy inkább Encore vagy Miix 2 legyen? Csak mert kint 80 dollárral olcsóbb a Dell mint a többi.)

[ Szerkesztve ]

(#64) lugosi válasza ArsenalF (#63) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Akárhogy is kerestem, az ms lehet, hogy nem forgalmazza itthon? Mert nem találtam.
Sajnos csak hazai, számlás beszerzés jöhet szóba.

(#65) tjb007 válasza lugosi (#64) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

(#66) lugosi válasza tjb007 (#65) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fene a fajtájukat.

(#67) ArsenalF válasza lugosi (#64) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Jah, ezt nem tudtam, akkor sajnos kilőve :/ Azért elvétve lehet kapni, de csak horribilis áron.

(#68) lugosi válasza ArsenalF (#67) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen sajnos a cégnek kéne.

(#69) nexus6


nexus6
aktív tag

a win 8.1 bejelentésekkel olcsóbbak lesznek ezek a tabletek (9 col alatt) ?
akkor még várok...
más cégnél (lenovon kívül) lesz full hd-s 8 colos win tablet?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#70) tjb007 válasza nexus6 (#69) üzenetére


tjb007
nagyúr

A már piacon lévő modellek árát emiatt biztosan nem fogják csökkenteni, hogy a jövőben érkezőkkel mi lesz már egy másik történek.
A másik kérdésedre meg a válasz az, hogy nagy valószínűséggel igen, bár egyelőre még nem jelentettek be ilyen modellt.

(#71) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok . Egy olyan teljesértékű Win-es, min. 10col-os tabletre lenne szüksége a cégeknek, amiben van GSM, GPS (nem feltétlenül szükséges), fényképezőgép, USB kiegészítőket lehessen hozzà csatlakoztatott min. 2 db—öt. elég gyors legyen adatbázis szoftver hasznâlatához, ami nagyon tetszik az a ZTE-V98 - as, de sehol nem találtam árat.!! Az ár kb 150k körül legyen, köszi a segítséget.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#72) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi a különbség ezen két készülék között:
[link]

és

[link]

Talán az, hogy az elsőhöz nincs dokkoló? Igaz nem vagyok benne biztos... :U

Így első körben mi a véleményetek a Lenovo ezen új készülékéről?

Köszi szépen. :) :R

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#73) Bako83 válasza Andyka0908 (#72) üzenetére


Bako83
csendes tag

Én úgy láttam a tesztekben, hogy mindegyiknek a dobozában alapból van billentyűzet (a leírásban mind a két linknél írják is hogy a billentyűzet magyar), de nem csodálkoznék, ha az itthoni terjesztők találtak volna valami módot a billentyűzet nélküli árusításra. Szerintem kérdezd meg őket, mert két olyan oldalt még nem láttam ami ugyan azt írta volna erről a gépről.
A saját ízlésemnek nem felel meg ez a dokkoló (nem állítható a képernyő szöge, túl könnyen kettéválik és akkor a dokkolóba bedugott USB-k megszakadnak, "lecsukott" képernyővel nem is tudsz USB-t használni a dokkban, úgy meg nincs értelmi külső monitorral használni).
Ebben az árkategóriában inkább az asus t100-at javasolnám, alacsonyabb a képernyő felbontása, de nagyobb az aksi és a dokkban ott figyel egy 500 GB-os vinyó.

(#74) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Asus Transformer Book T100TA-DK007H -ot nézegettem mostanában egésznapos hurcoláshoz, meg az ára is kellemes.

- Egy Ubuntu illetve egy Windows Server 2012-t kellene futtatnia a gépnek Hyper-V-vel (nem szimultán), gondolom ez nem okoz gondot a hardvernek
- Egy Visual Studio 2013 futtatása (főként C#-hoz, és Windows Phone-ra való fejlesztéshez) mennyire jelent gondot a gépnek?

Lehet kicsit nagyok az elvárásaim, nem tudom, az új szériás Atomokhoz még nem volt szerencsém. Illetve még egy kérdésem lenne: Ha jól láttam (mintha ez lett volna a gyártó oldalán) a 2GB memória nem bővíthető a gépben, igaz?

A 500GB + 64GB EMMC verziót néztem amúgy.

Köszönöm!

Üdv. core2

(#75) tjb007 válasza vagamo (#71) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért sajnos ilyen tulajdonságokkal bíró modellt nem kapni sem itthon, sem külföldön.
A V98 csak Kínában került piacra, ráadásul -emlékeim szerint- kis példányszámban is, szóval ezért nem találsz sehol sem.

(#73) Bako83

Nem mindegyik T100-asnál van 500GB-os HDD, szóval erre figyelni kell a vásárláskor.

(#74) core2

Úgy ahogy, de mennek rajta ezek, a memória pedig valóban nem bővíthető.

(#76) Neil Watts válasza tjb007 (#75) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszönöm válaszod!
130 (nagyon max. 140)-es keretnél, ha a súlyt is normális mederben akarom tartani (és nem egy 2,5kg-os dögöt cipelni mint ahogy azt most is tenném) akkor ha jól láttam a laptopok terén sincs sokkal nagyobb mozgásterem (tehát nem kapnék sokkal jobb teljesítményt), akkor meg már inkább a multifunkcionalitás kerüljön előtérbe. :)

Üdv. core2

(#77) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!
Lenne egy félig ide tartozó kérdésem, hátha tud valaki segíteni.
Múltkor hallotta, hogy Win tableten van olyan program, hogy a le lehet fényképezni pl egy helységet és utána abba méreteket és megjegyzéseket lehet bele írni.

Ismeri esetleg valaki ezt?
Köszi!

(#78) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon erősen foglalkoztat a dolog, hogy cserélem a meglévő Dell Vostro 3460-am, mert általában fekve a kanapén-ágyban használom, és úgy marha kényelmetlen tud lenni. 90%-ban netezésre használom, nagyritkán, ha nyaralni megyek filmet nézek róla. Ami dühít, hogy a kijelzője csapnivaló, sehol sem áll úgy, hogy valahol már ne kezdene el invertálódni, tragédia. A másik, hogy nem érintős... Egyedül az akkuidejével vagyok elégedett.

Szóval keresnék egy olyan tabletet ha lehet dokkolósat, ami legalább 2GB memóriás, win8-as, legyen benne normál méretű háttértár (min 300GB), office esetleg, és normális betekintési szögű kijelző (lehet FHD is). Az ár ezek függvényében kérdéses, 150k is lehet akár.

Milyen javaslataitok lennének?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#79) parandroid válasza Tsebacsi (#78) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tabletben pillanatnyilag nincs ilyen, ami megfelelne az igényeidnek (legalább 10", nagy háttértár, jó kijelző, jó minőség, és mindez olcsón). Ami elsőre eszembe jutott, az az Ideapad Yoga, eleve azért, mert ez inkább laptop, és csak mellékesen tablet. A másik a Dell Venue Pro 11, ami nagyobb háttértárral, és általában is ezerféleképpen konfigurálva elérhető, de ez is 700-800 EUR körül indul, és bőven 100 fölött van a vége, és akkor kell még hozzá billentyűzet.

Szóval vagy jönnek a kompromisszumok, vagy jóval többet költesz, vagy vársz még 1-2 évet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80) Tsebacsi válasza parandroid (#79) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, köszönöm a gyors választ!

Akkor mik a lehetőségek? Nézzük meg, aztán eldöntöm, árban belefér-e... A Yoga-t néztem asszem, de az ára mintha visszatartó erő lett volna :D

Esteleg a Surface 2? Bár gondolom csak szürkeimporttal lehet beszerezni :S

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#81) parandroid válasza Tsebacsi (#80) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mo-n talán csak a Toshiba Encore Lenovo Miix van, meg talán még Asus T100. Ha kimondottan tablet, akkor itt kb jelen van az európai piacon megtalálható paletta, tájékozódási pontnak jó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82) Tsebacsi válasza parandroid (#81) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm még1x! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83) Egon válasza Tsebacsi (#80) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is ilyen cipőben járok, és próbálok folyamatosan tájékozódni.
Kis hazánkban hivatalosan kapható Windows-os tabletek, új generációs Bail Trail magos procival (2xxx szériás Atomot kerülni kell!):
- Toshiba Encore,
- Lenovo Miix2 8 és 10 col,
- Asus T100 10 col (négyféle kiépítésben),
- Sony Vaio Tap 11.

Szürkeimpont keretében fellelhető még a Dell Venue Pro 11 és a HP Pavilion x2 11 is.
Amennyiben nem a tablet mód az elsődleges (azaz belefér a kisebb, HD-Ready felbontás), akkor szerintem a legjobb választás a Pavilion lenne (én legalábbis azzal szemezek).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#84) tjb007 válasza Egon (#83) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Acer Iconia W4 és az ASUS VivoTab Note 8 kimaradt a felsorolásból.

(#85) Egon válasza tjb007 (#84) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos. A kollégával együtt én is a nagyobb (min. 10 colos) versenyzőkre koncentrálok.

Szerk.: mondjuk azt nem értem, hogy a fentebb említett, már vagy fél éve árult tabletek miért nem jelentek meg a hazai boltok kínálatában...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#86) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Max 130-150eFt körül keresek 3G-s, x86-os Windows 8.1-es Tabletet. Eddig a Lenovo IdeaPad Miix2 8-cas, ill a ThinkPad 8-cas tablet tetszik. A Miix2-ből eddig nem sikerült 64GB + 3G-s verziót találnom. Tudtok ajánlani hasonló típusú tableteket (IPS, 3G, x86, Win) vagy boltot, ahol meg tudnám venni Miix-et v ThinkPad-et?
Előre is köszönöm! :)

(#87) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi a választ Egon!

Oda jutottam, hogy Lenovo-tól vagy Flex 2 (még ki se jöttek, de érdekesek), vagy Yoga 2 Pro (ez utóbbi igencsak borsos lenne). A Yoga 2 nagyon tetszik tudás, kinézet, egyszóval minden téren, talán csak az only ssd tart vissza picit, nameg az ára...

A Flex 2 előnyösebb abból, hogy van benne 500GB-os HDD, cserébe vastagabb, gyengébb a kijelző jóval, és nem lehet "csak" laptop és desktop módban használni (tent és tab nincs). Viszont vagy 100k-val olcsóbb is.
Lehet várok, csak épp az már június lesz, most meg épp hogy május van :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88) parandroid válasza tamas.nick (#86) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Thinkpad 8 még nem kapható Mo-n, Miix-ből nincs 3G-s verzió. Pont most volt erről szó, hogy mennyire korlátozott a magyar kínálat, 1-2 hozzászólást kell csak visszanézned. Ha mindenképpen Win8.1-es tablet kell 3G-vel, akkor kénytelen leszel várni, amíg az olcsóbb márkák ellepik a piacot, és lépéskényszerbe hozzák a nagyokat. És a magyarországi választék kérdése még akkor sem feltétlenül megoldott...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#89) tamas.nick válasza parandroid (#88) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm a választ.
:(

(#90) Boonen007


Boonen007
őstag

Toshiba Encore tabletemet ráküldtem 1920x akármennyi felbontású tv-re és nem tudom változtatni a felbontást, hogy egész képernyő legyen. Ötlet?

(#91) ArsenalF válasza Boonen007 (#90) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Klónozni próbálod a képet vagy kiterjeszteni? Mert klónozással szerintem nem fog menni csak kiterjesztett asztalként

(#92) Boonen007 válasza ArsenalF (#91) üzenetére


Boonen007
őstag

Sima kiterjesztéssel valamiért csak a hátteret mutatja, de ha kizárólag a TV képernyőjére rakom akkor jó.
Létezne, hogy a Toshiba Encore tabletem nem támogatja az OTG-t? Saját átalakítómmal a telóm (Nokia Lumia 920) csak 1 pillanatra tölt aztán semmi bátyám kábelével tölt, de semmi több.

Itt érdeklődtem ma, de még semmi. Az előző érdeklődőnek meg azt mondták, hogy jó minőségű OTG kábelt szerezzen be. Tudtok linkelni egy kitűnő OTG kábelt? Egy próbát megérne.

(#93) lugosi válasza parandroid (#88) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha van infótok a Thinkpad 8 itthoni forgalmazásáról, írjátok már be, engem is érdekelne.

(#94) tjb007 válasza lugosi (#93) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 128GB-os változat még csak előrendelhető, a 64-es viszont már elérhető:[link]

[ Szerkesztve ]

(#95) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Erről az acerről mi a véleményetek? [link]

Specifikációk alapján nekem szimpatikus, nagy kijelző, full hd, 4 giga ram, és a processzora is jónak tűnik. Van micro hdmi ami szintén fontos.
Kérdés az akksi.

(#96) Egon válasza lugosi (#95) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem tablet, csak tabletnek tűnő tárgy.
17 W-os TDP-jű proci = aktív hűtés, max. 5-6 órás üzemidő. Én biztos nem vennék ilyet (ebben az árban inkább Vaio Tap 11: azt megfogdostam az MM-ben, és meggyőzőnek tűnt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#97) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! 10"+ tabletben gondolkodom, leginkább facebookozás, illetve "képelőhíváshoz" (Sigma Photo Pro, 45 megapixeles rawokkal, minimális photoshoppolás a 15 megapixeles kimeneteken) hobbi szinten, alkalmanként, és minimális programozáshoz Visual Studio 2012/13, ha vészhelyzet adódik.
Nagyon tetszik a z3770-as Dell venue , de nem tudom ez a proci ad-e elég teljesítményt ezekhez a feladatokhoz, vagy inkább szemezzek az i5-ös nagytesóval és spórolgassak még. Nagyon tetszik az aktív toll opció is, ezért emelett a modell mellett csak a Samu játszik, de az meg kicsit túlárazott az elavult Ivy procijával szvsz.
Előre is köszi a tanácsokat! :B

Illetve most látom ezt a Vaio Tapot, ehhez is adnak rendes wacom digitizert?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#98) tjb007 válasza orbano (#97) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Photoshop és a Visual Studio 2012/13 úgy ahogy, de menne a rajta, a RAW előhívás viszont már kérdéses. Én inkább még spórolnék az erősebb processzoros verzióra.

A VAIO Tap 11 digitizere pedig nem Wacom, hanem N-trig.

(#99) orbano válasza tjb007 (#98) üzenetére


orbano
félisten

ezekről lehet valahol olvasni valami tesztet? nekem igazából az a lényeg, hogy olyan legyen mint a wacom, hogy a kijelző felett tartva is érzékelje a gép és lehessen így mozgatni a kurzort. -> közben találtam videót, ha jól látom akkor ilyen ez is. a többi nem számít, gyanítom az 5 évvel ezelőtti wacomok szintjét mindhárom gyártó hozza :U

a RAW esetében a kérdéses mit jelent? nem munkához kell, tehát legfeljebb a nyaralásos képek előhívásánál lehet nagyobb fennakadás, de arra meg ott lenne a rendes gép. persze ha észveszejtő lassú, akkor nyilván kuka a dolog. nincs egyébként itt valakinek ilyen tabletje?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#100) parandroid válasza orbano (#99) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a kisebb, a 3470-es van (Dell Venue Pro 8). Sok tekintetben hozza egy C2D-s laptop szintjét, néhány speciális feladat terén persze azért elmarad tőle. Van most már ezerféle összehasonlító teszt, nekem is sikerült találnom anno, de most időhiány van, csak gyorsan írok még. Photoshopozni nem szoktam vele, a hétköznapi felhasználási területeken lehet, hogy a Win8 miatt, de néha még gyorsabbnak is érzem, mint a C2D-s HP notit.

Persze az i3-as, i5-ös gépekhez képest nyilván lassabb, kérdés, hogy ez kinek mennyire mellbevágó - amióta a régi gépembe is került egy SSD, hogy a Sims3 jobban menjen a gyerekeknek, már szinte meg is bántam, hogy az E8400-at lecseréltem i5-re, mert normál otthoni használatnál nekem így már semmivel nem tűnik lassabbnak az sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.