Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) joergie válasza gbela (#1350) üzenetére


joergie
őstag

MHL, amit nem nagyon alkalmaznak, vagy WIDI/miracast/airplay meg ilyesmi vezeték nélküli megoldások, de sajnos a késleltetés miatt még nem tudják kiváltani a vezetékes megoldást.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1352) gbela válasza tjb007 (#1348) üzenetére


gbela
senior tag

Hm, lehet béna vagyok, de az első kettőnél csak external 3g-t írnak, bár a másodiknál az egyik ábrán van vmi 3g foglalat. Szóval nem annyira vágom, lehet én nem értek valamit? A lényeg az lenne, hogy ne USB-s sticket kelljen használni a nethez, ha ez megoldható vmi más bedugós, nem kilógós cuccal az is jó. Ez esetben vki homályosítson fel:)

[ Szerkesztve ]

(#1353) joergie válasza gbela (#1352) üzenetére


joergie
őstag

Utánanéztem az első kettőnek, és megerősítést nyert a hozzászólásban említett első felvetésed.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1354) tjb007 válasza gbela (#1352) üzenetére


tjb007
nagyúr

A VOYO A9-nél, és a LIVEFAN F3S-nél is a Huawei Ultrastick megoldása van alkalmazva. Ez gyakorlatilag egy cserélhető vékony lapkát takar, ami maga a 3G modem, ebbe kell a SIM kártyát helyezni.
Itt például benne van a VOYO A9 árban ez modem is.

Így néz ki a valóságban:

[ Szerkesztve ]

(#1355) gbela válasza tjb007 (#1354) üzenetére


gbela
senior tag

Áh, szuper, ez teljesen megfelel az igényeimnek akkor. Köszi a magyarázatot.
Kérdés már csak az...mint általában a kínaiaknál szokott ugye, hogy melyik márka lehet itt a legmegbízhatóbb? Miről van tapasztalat? Onda topicot láttam, és ott nem írnak összeszerelési hibákról vagy rossz minőségű dolgokról. Rendelnék valamelyiket, s bár egyre elterjedtebbek és lassan beszélhetünk nagy kínai márkákról, a tapasztalat még kevés velük:S

(#1356) Necc válasza gbela (#1355) üzenetére


Necc
addikt

Nekem van boven tapasztalatom az osszes kinai x@rf[censored] [censored] [censored]-al! Mindegy melyiket meg honnan veszed az osszes nem er egy kalap [censored] [censored] [censored] se! Akkor se ha netan valami hazai ceg tervezi ezeket, kinaban legyartatja, es itt forgalmazza!

Ertem en hogy az emberek apro penzbol akarnak kihozni mindent, de ezeknek a kinai fosoknak annyira hullamzo a minosege, hogy meg ha netan egy mukodo peldanyt is sikerult kifognod, akkor se tudni mikor x@rja ossze magat egyik pillanatrol a masikra a masina, mindegy hogy csak egy par tizezresbe vagy... jo par tizezresbe kerulo eszkozt vettel, szivasban joval a tobbszoroset fizeted vissza!

Felreertes ne essek, nem allitom azt hogy a "NAGY" markak sokkal kulonbek (sajat peldam: nap mint nap farkasszemezek az Asus T100 tabletem fekete pixelhibajaval), de en a markas termekekben megbizom annyira, hogy tudom hogy nem fog egyik pillanatrol a masikra csutortokot mondani, vagy hogy nem fogok hullamzo teljesitmenyu modelleket kifogni mert ezek a gyartok legalabb aldoznak egy kis minimalis Q&A -ra mielott a termekeik elhagynak a gyartosort.

Es most az, hogy nem irnak osszeszerelesi hibakrol meg "rossz minosegu dolgokrol" ez az eg egy adta vilagon nem jelent semmit, a hullamzo minoseget pedig egyeni felhasznalok csak nagyon ritkan veszik eszre.

tl;dr:
Kinai "noname" = vacak ipari hulladek = barmikor osszeszarhatja magat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1357) gbela válasza Necc (#1356) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi a részletes véleményt. Azt hittem ennél valamivel azért már jobb a helyzet.
Én nem feltétlen a spórolás miatt nézegetem már ezeket, hanem mert egyszerűen nincs az igényeimnek megfelelő specifikáció a márkásabbak között. Persze egy szinten azért spórolás, mert tény, hogy nem akarok...azaz nem tudok Surface Pro 2-3at venni. Annyit tényleg nem ér.
Asus t100at néztem elsőre, amikor felmerült bennem egyáltalán a tablet ötlete. Aztán (itt topicban csodálkoztam rá 1-2 hónapja) rájöttem, hogy az alapvetően mobil eszközben luxus a mobil internet modem:)
Szóval ha lenne egy értelmes márkából, elérhető árú, 3g-s HDMI-s cucc akkor azt vennék.
Mint látjuk ezek a kínaiak ontják, ezért is fordultam már effelé. De most kicsit lebeszéltél, amit amúgy köszönök, hisz ha ez a helyzet akkor inkább várok. Nem létkérdés, várok, mert ha már veszek akkor olyat szeretnék ami fekszik az igényeimnek (amik szerintem nem igazán magasak...)
Thanks mégegyszer!

(#1358) gyurkikrisz válasza Necc (#1356) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Téged most az Asus pénzelt? Mert ilyen baromságot én ingyen le nem írnék

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1359) r3dsnake válasza Necc (#1356) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Asus-szal kapcsolatban van a legrosszabb minőségi és szerviztapasztalatom eddig tabletekkel kapcsolatban. (Alaplapban, VGA-ban Asus-t használok, ott nincs gond.)

(#1360) Necc válasza gbela (#1357) üzenetére


Necc
addikt

Nem kersz lehetetlent, de szerintem ilyen csak akkor fog megvalosulni ha valamelyik hazai mobil szolgaltato bevesz egy ilyen eszkozt a kinalataba.

#1358: nem penzelt engem senki se, pusztan sajat es masok altal megosztott tapasztalatokat irtam le (akik nem csak 1-1 eszkozzel kerultek kapcsolatba).

#1359: Asus Xonar hangkartyam volt, es az igenytelenseg netovabbja volt ahogy a kezembe kerult, pl. en mostam le azt a tomenytelen mocsok flux-ot amitol ragadt, es a kezi forrasztas se hozta eppen azt a bizonyos iskolapeldat. De a kartya mukodott, es nem halt meg egyik pillanatrol a masikra. Egy villamcsapas vegzett vele. R.I.P. :D

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1361) Bogyó bá' válasza Necc (#1360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van ilyen, elég régóta (már vagy 3 hete), és nem is olyan drágán: Lenovo Miix 2 8 - 3G

szerk: listaáron, előfizu nélkül is csak 61k HUF (Én meg bő egy hónapja 80k-ért vettem 3G nélkül az enyémet... ) :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1362) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#1361) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bakker, ha jól értelmezem, 44-ért elhozhatnám, ha vállalok újra hűséget a mostani mobil előfizumra (3 hónapja írtam alá 2 évet, szóval tökmindegy az a plusz pár hó).

(#1363) kurtuzov válasza Necc (#1360) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nem láttam abban túlzott elfogultságot, amikor ASUS tablet pixelhibájáról írtál :)

A kínai tabletek minőségéhez csak annyit, hogy ugyan kínai Win tablethet nem volt szerencsém, de kb ilyen árkategóriájú Androidoshoz igen. Nem volt semmi hardveres baja, nem volt selejtes, illesztési hibás, etc. Működött, és nem volt használhatatlan. Most vettem egy kétszer annyiba kerülő Xiaomi tabot, ami szintén kínai, de azért érződik, hogy nem véletlen kerül ennyibe. Már a gombok puha mozgása, nem lötyögése is említést érdemel.

(#1364) pengwin válasza gbela (#1357) üzenetére


pengwin
addikt

Egyáltalán nem rossz a helyzet a kínai márkákkal!
Édesapám egy androidos Voyo A15-öt használ teljes megelégedéssel (na jó, az akkuideje nem tetszik neki, de 10", FHD és 4*Cortex-A15 mag, szóval ki lehet találni, hogy hova megy a villanydelej), és itt is van nem egy elégedett Voyo A1 mini tulaj.

Üdv, pengwin

(#1365) Necc válasza kurtuzov (#1363) üzenetére


Necc
addikt

:R

Hobbim, munkam es kornyezetem miatt atlag folotti mennyisegu kutyuvel talalkozom nap mint nap, es en is abbol itelkezem, ami korulottem zajlik, es ugy ahogy, de igyekszem objektiven merlegelni a tapasztalataimat. Elhiszem hogy van mukodokepes kinai tab is, de megis nem sok tulajt lattam 2+ evesnel idosebb eszkozzel, eddig.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1366) hito válasza Necc (#1365) üzenetére


hito
nagyúr

Az enyém is kínai: Lenovo Thinkpad Tablet 2 :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1367) Necc válasza hito (#1366) üzenetére


Necc
addikt

Eloszor felejtem le a "noname" jelzot a "kinai" szo elol es maris valaki belemkot, meg ilyet :((( :U

Amugy az en tabom is kinai: Asus T100, sot a kovetkezo elorendelt Acer tabom is kinai lesz... ha megse, eros lesz a gyanum, hogy hamisitvanyt fogok kapni :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1368) hito válasza Necc (#1367) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudtam, hogy ilyen érzékeny vagy, elnézést :U Oldani kívántam a feszültséget. Úgy látszik csak növelni sikerült.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1369) fateless


fateless
veterán

Nem tudja valaki - akinek esetleg van vagy aki olyan helyen dolgozik-, hogy a T-nél kapható Lenovo Miix 2 8 3G független-e?

Előre is köszi

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1370) hito válasza fateless (#1369) üzenetére


hito
nagyúr

1000%. Ezeket nem szokták lekorlátozni szerintem. Vagy rosszul tudom?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1371) r3dsnake válasza fateless (#1369) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tegnap írtam nekik és azt mondták nem is kapható. És tényleg nincs ott a táblagépek közt. De fentebb linkelt oldalon simán engedné kosárba tenni. Kár, hogy nincs rajta USB, amúgy rendelném.

(#1372) hito válasza r3dsnake (#1371) üzenetére


hito
nagyúr

Tipp: ha engedi végigvinni a rendelést és e-mailre rendelés visszaigazolót is kapsz, akkor jogszabályi kötelességük leszállítani ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1373) fateless válasza hito (#1370) üzenetére


fateless
veterán

No igen, ez az én kérdésem is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1374) r3dsnake válasza hito (#1372) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Meg is kockáztatnám, elvégre 44-ért el tudnám hozni, de az usb hiánya nagyon zavarna. Főleg, hogy rendes SD-t sem eszik meg, így fotókat nem tudok backupolni rá. (Max OTG-s szarakodással, de ahhoz meg semmi kedvem.)

(#1375) hito válasza r3dsnake (#1374) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, sajnos megvan a limitje a 8"-os kategóriának.

fateless: ha van tutti infód, ne habozz megosztani! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1376) zoltan6 válasza r3dsnake (#1374) üzenetére


zoltan6
őstag

az a vicc hogy nincs is ott a táblagépek között a telekom oldalán,csak a kereső találja meg,meg az itteni fórumos linkek alapján tudtam megnézni,de a paramétereit sem találtam meg sehol a telekom oldalán.egyáltalán mit tud? 32 vagy 64gb-os? azt sem tudni.

sőt most már a kereső sem dobja ki a telekom oldalán találatnak.

[ Szerkesztve ]

(#1377) r3dsnake válasza zoltan6 (#1376) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

64-es

(#1378) fateless válasza r3dsnake (#1374) üzenetére


fateless
veterán

Akkor vedd meg 44-ért, ha független, akkor 51-ért átveszem.

Mit szólsz? :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1379) fateless válasza r3dsnake (#1377) üzenetére


fateless
veterán

Na jó, átveszem akkor is 51-ért, ha nem független, majd megoldom valahogy :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1380) r3dsnake válasza fateless (#1379) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nemtom megéri-e nekem aláírni emiatt egy évre. Ha jön a Digi, mint mobilszolgátató, tuti, hogy váltok.

(#1381) Necc válasza r3dsnake (#1374) üzenetére


Necc
addikt

Altalanossagban "rendes" USB portot es SD kartyaolvasot egy slim 8" tablet nem hinnem hogy tartalmazna. A 10"-11" kategoriaban is ugy van jelen a legtobb esetben, hogy azt a gyari billentyuzetes dokkoloba helyezik el, magaban az "alap" tableten ekkor sincs.
Esetleg a regebbi, vastagabb, (es sokkal-sokkal dragabb) Core i3/i5/i7 -es 'premium' tabletekben lehet 1-1 teljes USB csatlakozo vagy rendes meretu SD olvaso, de ezek az eszkozok szinte teljesen eltunnek a piacrol, mert jonnek a Core M tabletek a helyukre.

#1368: ;]

#1380: ha jon is, most meg szerintem megeri alairni 1 evet, ezuttal nem volt cegen belul ugy elkapkodva a mobil halozat kiepitese mint a multkor (akkor uzemkesz volt, csak az "on" gombot kellett volna benyomni, csak hat akkor a tender ugyebar bukva lett), es meg hosszu honapok fognak eltelni, mire lesz is valami ebbol az egeszbol.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1382) r3dsnake válasza Necc (#1381) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Még a kínai "vackokban" is előfordul pedig.

(#1383) zoltan6


zoltan6
őstag

aki elég bátor,meg barkácsoló kedvű :DD
Lenovo Miix 2 -8 internal USB Port :C

(#1384) Necc válasza r3dsnake (#1382) üzenetére


Necc
addikt

Tudom, a kinai "markas" eszkozoben is elofordul, de igy is ugy is nagyitoval kell keresni hiszen a piaci trend szerint 'kulonleges igeny' az ilyen, es nem alapfelszereles, sajnos.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1385) r3dsnake válasza Necc (#1384) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Agyalok rajta, hogy berendeljem-e. Árában tuti el tudnám adni, pláne hogy 3g-s. Tudtok mutatni olyan konkrét kábelt, amivel tudnám egyszerre tölteni és usb-s eszközt használni?

Köszi!

(#1386) joergie válasza r3dsnake (#1385) üzenetére


joergie
őstag

Sajnos végig kell túrnod érte az egész topikot, vagy még rosszabb, meg kell tanulnod használni a keresőt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1387) tjb007 válasza hito (#1370) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hivatalosan egyik a Telekom által forgalmazott készülék sem független, a valóság viszont egy kicsit már, csak ez ugye nincs agyonreklámozva.

Amúgy meg akinek nincs szüksége az előfizetésre, nem akar aláírni 1 vagy 2 évre, annak nem is kell ezt megtennie. El lehet hozni anélkül is listaáron.

(#1388) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

felmerült az asszonykámban, hogy szeretne tabletet. Kimondottan tartalomfogyasztó, windows-t futtató tablet pedig azért volna jó, mert van 1-2 program, amit már megszokott és szeretné továbbra is használni. Jó volna 10 colos, mert a 15-ös notebook után így is váltás lesz. Van olyan tablet, ami 60-80ezer forintban megáll és használható?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1389) NGA válasza alitak (#1388) üzenetére


NGA
addikt

Lenovo Miix 2 10 89e edigi

(#1390) alitak válasza NGA (#1389) üzenetére


alitak
senior tag

Köszönöm az ajánlást!

Mire oda jutottam vele, hogy na akkor nézzük meg, felmerült, hogy jó lesz mégis a droid tablet :DDD

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1391) Bogyó bá' válasza alitak (#1390) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, az facebookon kívül pont semmire nem jó.... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1392) alitak válasza Bogyó bá' (#1391) üzenetére


alitak
senior tag

ergo ha 90e forint van tabletre, akkor inkább a wines, mint droidos?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1393) zoltan6 válasza r3dsnake (#1385) üzenetére


zoltan6
őstag

(#1394) r3dsnake válasza zoltan6 (#1393) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi!

Amúgy fura, akárhogy guglizgatok, SEMMI infót nem találok a 3g-s miix-ről. Egyáltalán hol van azon a sim kártya foglalat?

(#1395) Necc válasza alitak (#1392) üzenetére


Necc
addikt

Szemely szerint en ekkora osszeg kornyeken mar el se gondolkodnek androidon, win8.1 + intel atom 37XX szerias gepek igen nyero kombinaciok, sot ha meg egy kicsit sikerul raszanni, akkor meg egy meretkategoriaval feljebb is lehet lepni: 11" -ra :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1396) alitak válasza Necc (#1395) üzenetére


alitak
senior tag

11'' tablettel az a gond, hogy az élettartama 90%+ban tabletként lesz használva, nem pedig notebook-like. Kézben 11'' hosszú távon fárasztó, nem?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1397) zoltan6 válasza r3dsnake (#1394) üzenetére


zoltan6
őstag

itt van szétszedve a 3g-s verzió ,egy huawei 3g-s modem van benne sajnos házilagosan nem lehet belerakni,mert más alaplap kell hozzá:
[link]
itt meg egy külföldi fórum a miix 2-ről,3g-ről is írnak benne elég sokat.

(#1398) r3dsnake válasza zoltan6 (#1397) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen! Akkor tényleg létező termék. :)

(#1399) Necc válasza alitak (#1396) üzenetére


Necc
addikt

Nem a meret a faraszto hanem a suly. Fogasra nincs elteres a 10"-12" kategoriaban (talan folotte se, de nincs tapasztalatom).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1400) Boonen007 válasza zoltan6 (#1393) üzenetére


Boonen007
őstag

2 honap alatt nem jott meg. :(

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.