Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) zoltan6 válasza Boonen007 (#1400) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem nekem is volt kb annyi mire megérkezett,meg volt most volt a kinai ünnep.

(#1402) SidCorky válasza Boonen007 (#1400) üzenetére


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Mennyire bírja egy ilyen Atomos gép a HD/FullHD Youtube videókat? Konkrétabban egy Switch 10-et nézegetek egy ideje :)

Boonen07: Én a helyedben felkeresnék egy nőgyógyászt, lehet jön a gólya...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#1403) alitak válasza Necc (#1399) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, ez így jogos. És 11''-os Windows tablet, ami már használható?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1404) Necc válasza alitak (#1403) üzenetére


Necc
addikt

Erre az egyseges valasz: Intel Atom Z37XX szzerias CPU + 2GB RAM, a tobbi mar csak izles kerdese.

Gondoltam bedobok par webshop linket Acer switch 11-rol vagy Asus T200TA -rol, de most nezem hogy ezek eltuntek a hazai piacrol... igy hirtelen nincs mas otletem igy ejfelkor, mint a fenti altalanos leiras :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1405) Bogyó bá' válasza alitak (#1392) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Windowsos tabletek teljes értékű PC-k, többségükhöz ráadásul ingyen jár a Microsoft Office 2013 jogtiszta változata. Ennyi pénzért 64 GB tárhellyel szoktak rendelkezni, a 32 GB-os lehetőleg kerülendő. Szóval szerintem egy teljesen más világ, mint egy androidos kütyü.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1406) NGA válasza alitak (#1392) üzenetére


NGA
addikt

Igen, egyértelmű.

(#1402) CyborGabe
Kipróbáltam neked ezzel: Sony 1080p demo Seaworld és hibátlan volt. Semmi szaggatás, hibátlanul viszi.

(#1407) tjb007 válasza Necc (#1404) üzenetére


tjb007
nagyúr

T200: [link], [link]

A Switch 11 meg még piacra sem került itthon, legalábbis én nem emlékszem rá, hogy bárki is forgalmazta volna itthon.

(#1408) joergie válasza tjb007 (#1407) üzenetére


joergie
őstag

Viszont van Switch 12 Core M procival, nem is tudtam a létezéséről.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1409) tjb007 válasza joergie (#1408) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pedig már másfél hónapja be lett mutatva. Mondjuk nem lett agyonreklámozva, az is igaz.
Így néz ki a valóságban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1410) alitak


alitak
senior tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsot. Voltunk ma megnézni személyesen a Lenovo tableteket. Volt több is. Igazából az most az eldöntendő, hogy asszonyka tapogatás során felvetette, hogy a kerekített sarkú 8as miix jobban tetszik neki. A kettő között a képátló és a felbontás a legnagyobb különbség, nem? A 10es nekem azért tetszik, mert az élek és a szögletes sarkok nagyon markáns kinézetet adnak a tabletnek, de ez mind szubjektív. A nagyobbat venném, mert cca 20k a különbség és a nagyobb felbontás sokkal szebb képet ad. Arról nem is beszélve, hogy asszonyka leölte a 8ast az áruházban, egy idő után már semmire se reagált :D

Szóval felmerült a kérdés, hogy a miix 2 tableten kívül windows tablet 8'' méretben, ami már használható?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1411) NGA válasza alitak (#1410) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem fullhd-s nincs 8-as méretben.

(#1412) hito válasza NGA (#1411) üzenetére


hito
nagyúr

Thinkpad 8 pl.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1413) alitak válasza NGA (#1411) üzenetére


alitak
senior tag

a niix 1280x800, picit keveslem, de lehet ekkora képátlóval nem gáz. Képe szép volt, hosszú távon/napi használat során nem tudom mennyire elég.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1414) Béló


Béló
aktív tag

Sziasztok!

Vajon ez a billentyűzetes tok [tok] kompatibilis a Lenovo miix 2 8 tablettel (méret, funkció)?

Előre is köszi a választ!

(#1415) NGA válasza hito (#1412) üzenetére


NGA
addikt

max 80-90e-ről volt szó. Az meg kb 120e

(#1416) hito válasza NGA (#1415) üzenetére


hito
nagyúr

Hja, azt nem figyeltem, csak arra kaptam fel a fejem, hogy 8"-osban nincs fHD :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1417) alitak válasza NGA (#1415) üzenetére


alitak
senior tag

nem alapvető elvárás 8'' tabletben az fhd, az a kérdés, hogy 1280x800 használlható felbontás manapság netezni, yt videók, fb, pinterest és hasonló dolgokra, vagy inkább orientálódjunk egy 10'' fhd tablet felé?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1418) r3dsnake válasza hito (#1416) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amig a windows nem tud rendesen skalazodni, addig ne is legyen fhd ekkora kepatlon. Sot, 14" alatt egyaltalan ne.

[ Szerkesztve ]

(#1419) joergie


joergie
őstag

Keresek már egy ideje olyan tablet tartót, amit hozzá lehet rögzíteni a monitorhoz, és nem 10k+ megoldás. Eddig ez, avagy emez van legközelebb az elképzelésemhez, a vesa előkészítéshez való rögzítés elég kézenfekvőnek tűnik. Elsődleges cél lenne, hogy a tabletet a monitorhoz csatlakoztatva a tabletet lehessen másodlagos kijelzőként használni, és mindez ne foglaljon helyet az asztalon, illetve kevés szemmozgással elérhető legyen( régen samsungnak volt elérhető ilyen másodlagos kijelzője). Pl ez egy eléggé letisztult dolognak tűnik, nem is kéne több.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1420) NGA válasza r3dsnake (#1418) üzenetére


NGA
addikt

Azért egy jó pdf magazin, fotó, vagy video szebb fhd-ban, és nem tudom mi ez a skálázódás dolog, de a Surface Rt-m csak hd, és raszteresebb a kép rendesen, mint most a Miix 2 10-en. Én most már nem vennék hd-s 10 colost.

(#1421) gghrtz válasza NGA (#1420) üzenetére


gghrtz
őstag

Leginkább az állónézetben érzem a hiányát a FHD-nak (pontosabban az 1920x1200-as felbontásnak), de fektetett nézetben elég az 1366x768 is. IE-ben ha jól emlékszem 135%-ra van felvéve a nagyítás, aminél a weboldalak is teljesen élvezhetőek.

(#1422) r3dsnake válasza NGA (#1420) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az RT-t ne keverd ide, teljesen más a GUI. És a metro felület jó HiDPI-n, de a desktop nem.

(#1423) NGA válasza r3dsnake (#1422) üzenetére


NGA
addikt

rt-n is desktopon neteztem a desktopos ie-vel.

(#1424) r3dsnake válasza NGA (#1423) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Oké weblapnál belenagyíthatsz, de sok alkalmazásnál ez nem lehetséges, és megnehezíti egyrészt az olvashatóságot, másrészt az apró vezérlőelemek ujjal való használatát.

(#1425) NGA válasza r3dsnake (#1424) üzenetére


NGA
addikt

Vettem hozzá egy wedge egeret.
Elég jó a kijelző, mert tudom használni a felületet. Én viszont inkább tartalomfogyasztásra használom, ott jól kijön az fhd

(#1426) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Asszony valamit elbuherált a Toshiba Encore WT8-A-102 rendszerén és most akadnak a youtube videók valamint sokára tölt be minden kis programot is.

Lehet hogy 1-2 kattintással helyrehozható (ha tudnánk mit kell keresni) de lehet ráférne már egy új rendszer.

Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet új rendszert feltelepíteni úgy hogy nem a gyári telepítőt használom illetve azt le is törölném mert csak a helyet foglalja.Van erről valami cikk vagy írás ami segít hogy ne rontsam el a telepítést?

Üdv:Viktor

(#1427) AxBattler válasza cinkoxid (#1344) üzenetére


AxBattler
félisten

No, próbálgattam a fülest, de sehogy sem akar váltani. WMP, VLC player is megvolt, de egyiknél sem vált át az alap hangszóróról.

Esetleg driver probléma lehet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1428) Necc válasza AxBattler (#1427) üzenetére


Necc
addikt

Jobb klikk a kis hangszoro ikonra a talcan -> playback devices -> itt allitsd be a megfelelo kimenetet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1429) AxBattler válasza Necc (#1428) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, itt már voltam: a "Lejátszás"-fülön nekem csak a Hangszórók szerepelnek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1430) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

W8.1 alatt lehet mobilnet hotspotnak használni a táblát mindenféle külső progi nélkül, egyszerűen?

(#1431) toldy


toldy
őstag

Srácok, a windows RT-ről illetve a magárol a surface tabletről mi a vélemény? Főként tartalom fogyasztásra kelllene.
Érdekelne hogy ami alkalmazások vannak a storeban teló/gép iconnal azok rt-re is elérhetőek? Illetve jól tudom várható win 10-ből is rt igaz?

Az élet nem habostorta.

(#1432) Bogyó bá' válasza toldy (#1431) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én az RT-t így 2014 végén már nem erőltetném: bukott platformnak tűnik. (Vélhetően a Microsoft is ki fog hátrálni belőle).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1433) Necc válasza toldy (#1431) üzenetére


Necc
addikt

A store-ban csak akkor erheto el RT-re, ha letezik RT-re forditott valtozata is a programnak. A mobil alkalmazasok nem erhetoek "csak ugy" el, vagy akarcsak az x86 -os windows programok se erhetoek el "csak ugy" RT alatt.

A microsoft is egyetertett onmagaval kapcsolatban hogy a winRT kukaba valo, ha egy ilyen eszkoz vasarlasan agyalsz, nagyon alaposan fontold meg a dontest!

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1434) toldy


toldy
őstag

Csak azért merült fel bennem mert volt nálam néhény napig egy rt samsung és maga a rendszer nagyon megtetszett, úgy nézett ki mint egy rendes win, alkalmazás az a pár darab amire szükségem van tebletre (face, skype, yt, hírolvasó, időjárás, pár játék) az elérhető, viszont még tetszik, hogy nehezebb megakasztani mint egy x86 illetve a mai szemetes, spamas, vírosos világban is biztonségosabbnak érzem.

Egyedül az otp smartbankot nem tudom hogy elérhető-e rá, azt elfelejtettem megnézni... :/

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1435) NGA válasza toldy (#1434) üzenetére


NGA
addikt

otp smartbank van rá. Minőségben a Surface RT mindegyik tabletet megeszi, nekem van olyanom is. Ha csak tartalomfogyasztásra használod, akkor tökéletes.
Tévedés, hogy az ms kukázza, mivel lesz 10-es RT is. Annyi, hogy itt nem tudsz feltelepíteni x86 alkalmazásokat, cserébe nincs vírus.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Bogyó bá' válasza toldy (#1434) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mióta a rendes Windowsos, x86-os alapú gépek is "fillérekért" vannak (márkásakra gondolok), azóta pláne semmi értelme RT-s cuccba beruházni. Az x86-os az teljes értékű pc. Ugyanez 8"-osban. (Mondjuk ehhez nem jár ajándék billentyűzet). Az utóbbi még olcsóbban, beépített 3G modemmel: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1437) NGA válasza Bogyó bá' (#1436) üzenetére


NGA
addikt

Ez utóbbi állítólag csab egy hibás weblap

(#1438) Necc válasza toldy (#1434) üzenetére


Necc
addikt

Persze hogy nehezebb megakasztani hiszen nem letezik ra program, azaz nem is tudnad mivel megakasztani, ha akarnad se :DDD

Komolyra forditva a szot, nem ertem hogy mitol lenne biztonsagosabb a windows RT barmi mastol? A hagyomanyos ertelemben vett virusok mara mar szinte teljesen kihaltak, spamnek semmi koze sincs az altalad hasznalt gephez, a biztonsag pedig a mai vilagban egyenlo a tudatos felhasznaloval, aki nem kattint meg nem erint meg minden szart, amit az orra ele tol a gep (a kedvencem az amikor valaki egy olyan reklamra kattint ami azt mondja hogy a rendorseg rajott hogy illegalis dolgokat muveltel az interneten, es megbirsagoltak X ezer forintra amit online ezen az oldalon befizethetsz...), es ne adj isten ha fel is telepit valamit, tudataban van azzal hogy most mit is csinal (tipikus peldak: mobilon: zseblampa app kontakt, sms es net hozzaferest ker; PC: ostoba toolbarok meg antivirus demok tucatjai).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1439) r3dsnake válasza NGA (#1437) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miért lenne hibás? Attól, hogy a termékek közt nincs, de a link aktív, kötelesek lennének leszállítani. Napok óta vacillálok, megrendeljem-e. Szerintetek fél évig még el tudnám adni annyiért, amennyiért venném? (44e)

(#1440) gyurkikrisz válasza r3dsnake (#1439) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akár többért is

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1441) SidCorky válasza r3dsnake (#1430) üzenetére


SidCorky
senior tag

Win 7 alatt van egy parancssoros megoldás erre, nem tudom hogy meg lehet-e oldani így 8.1-en (vagy hogy van-e egyszerűbb).

[link]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#1442) zoltan6 válasza SidCorky (#1441) üzenetére


zoltan6
őstag

ezt a parancssoros megoldást én is köszönöm,már mentve is a kedvencek közé,a virtual router-t ismertem. :R
majd kipróbálom.

(#1443) NGA válasza r3dsnake (#1439) üzenetére


NGA
addikt

Próbáld meg.
"A feltüntetett árak a Telekom Webshop Szerződési Feltételekben meghatározottak alapján érvényesek, a készlet erejéig"

Max arra hivatkoznak, hogy elfogyott, és ajánlanak mást. Listában nem szerepel.

Mi is üzemeltetünk webshopot, és nekünk is vannak termékeink, amik nincsenek kint a webshopban, csak linkről érhető el. Márpedig ha nem tudsz a webshopon odanavigálni, akkor az a termék hivatalosan nem szerepel a webshopban.

(#1444) r3dsnake válasza NGA (#1443) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha olvasnád a telekom topikod, láthatnád, hogy előfordult már olyan, hogy előfizu nélküli 0ft-ért elárazott telefont is kiszállítottak. Valamint legutóbb a Sony Z3-at árazták el 100k-val az első nap, amit ugyanúgy kivittek mindenkinek. Az oldal keresője behozza a terméket, tehát van aktív hivatkozás a termékre.

[ Szerkesztve ]

(#1445) NGA válasza r3dsnake (#1444) üzenetére


NGA
addikt

Nem olvasok telekomos topicot, mivel utálom a céget. Rendeld meg, akkor.

Mondjuk most a sima ér kb 50e Ft-ot, ez max egy ötössel többet annak, akinek fontos a 3g. Nekem csak hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#1446) zoltan6


zoltan6
őstag

a t-mobil-os miix 2 8-nak hol lehetne megnézni a tulajdonságait? pld hogy 32 vagy 64gb-os?

(#1447) Necc válasza zoltan6 (#1446) üzenetére


Necc
addikt

Ugy erted hogy lehet megnyitni a "Sajatgep" -et?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1448) tjb007 válasza NGA (#1443) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#1449) r3dsnake válasza zoltan6 (#1446) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem 64gb-os lehet, itthon nemigazán láttam ebből 32 gigás változatot.

(#1450) zoltan6 válasza Necc (#1447) üzenetére


zoltan6
őstag

nem arra gondoltam, hanem a telekom kínálatában levő lenovo miix 2 8-as 32 vagy 64gb-os háttértárral rendelkezik-e. :R
van belőle 32gb-os 3g-s
[link]
bár nem ismerem ezt a boltot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.