Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) pengwin válasza kurtuzov (#1245) üzenetére


pengwin
addikt

azért zuhant ennyit a kisebb meg a kínai gépek ára, mert a MS csökkentette a liszenszdíjakat, 8" alatti gépekre ingyen adja a Win-t, és bevezetett egy Win8.1 with Bing nevû alapszintû verziót, ami 10 colos gépekre is lényegesen olcsóbb.
Voyo A1 Mini reális ára minimum 150-160$, ami ennél sokkal olcsóbb, az nagy valószínûséggel átverés

Üdv, pengwin

(#1252) kurtuzov válasza r3dsnake (#1250) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ezt

Annyi változás, hogy az i3-ast lecseréltem egy i5-re, de ugyanilyen gép (nem volt sebességproblémám, de volt rá lehetőségem)
Ami a jövőben kell, az ezeknél nem rosszabb paraméterek és egy displayport.

(#1253) r3dsnake válasza kurtuzov (#1252) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem rossz cucc, haswell alapon elfogadnám, ha tudna 7-8 óra üzemidőt hozni.

(#1254) tjb007 válasza kurtuzov (#1249) üzenetére


tjb007
nagyúr

A dual channel most is adott a legtöbb Atomnál is, szóval itt inkább az a kérdés, hogy ki is használják-e majd, illetve házilag cserélhető lesz-e a RAM.
Mondjuk nem tudom mennyire ragaszkodnál a 16GB RAM-hoz, de az eddig bejelentett Core M-es modellek mindegyikénél 8GB-ban maximalizálták a RAM-ot.

A fene sem tudja mi alapján működnek ezek. Az eBay-en is volt (és most is vannak) jó pár olyan bepróbálkozó, aki 20 dollárt adta a PSP-t, és 50-ért az iPad-et. Természetesen nem kapott senki semmit meg abból, amit rendelt.

(#1251) pengwin

9 az a 8, és azokon is Windows 8.1 with Bing van (aka Windows 8.1 Core Ed.).

[ Szerkesztve ]

(#1255) kurtuzov válasza r3dsnake (#1253) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én is azt vettem volna, de a Haswell procis az már csak 1 RAM slot-os. Így nem vettem .Néztem még HP Elitebook-ot is, de az meg ronda és vastag lett. Maradt ez.
Hogy ne legyen teljesen off: pont ezért várom a drágább win tabokat - vezeték nélküli bill, egér, rákötve egy nagy monitorra, és legyen benne kakaó. (Ha meg wc-re megyek, akkor simán kikapom a dokkolóból és olvashatom tovább a PH fórumot :D )

(#1256) zolikaDB válasza kurtuzov (#1245) üzenetére


zolikaDB
veterán

1. 8" alatti tabokra nincs WIN lincensz, ergó ingyenesen feltolják a vasra
2. kibeszéltük, nekem is feltűnt az ár, értelemszerűen kamus a fickó

(#1257) kurtuzov válasza tjb007 (#1254) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nem feltétlen kell a 2x8, elég a 2x4. Azt hittem az 1 RAM modulos trendet látva, hogy a dual channel mára már nem számít. Aztán pont az anandtech-en olvastam egy ezzel foglalkozó cikket. Közel 30%-os teljesítmény különbséget mért pont az olyan napi használat mellett, mint böngészés, irodai alkalmazások 4GB illetve 2x4GB esetén. Nem kell feltétlen cserélhető modul sem, lehet alaplapra forrasztva, de legyen meg a dual channel, és bírjon el 10-15 java alapú programot, meg egy böngészőt 20-30 füllel.

pengwin: Jéé, ezek szerint ez pont év közben játszódott le, év elején még a gyártók is fizettek a Win-re licenszdíjat 8" taboknál. De közel 100€ árcsökkenés az szerintem nem csak a win ingyenesítése miatt lett.

zolikaDB: a kamu az tiszta sor, de a csalásban nem találjuk a rációt.

[ Szerkesztve ]

(#1258) tjb007 válasza zolikaDB (#1256) üzenetére


tjb007
nagyúr

9, nem 8.

(#1259) r3dsnake válasza kurtuzov (#1255) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én akárhogy nézegetem a kínálatot, mindig a haswell-es Retina MacBook Pro-nál kötök ki, úgyhogy valószínűleg az lesz végül.

(#1260) kurtuzov válasza r3dsnake (#1259) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hihi én is, meg egy 27" thunderbolt display. A bibi ott van, hogy a célszoftver az csak Windowson fut. Ezért is ezt a topic-ot offoljuk szét :)

Ami miatt megvárom az újabb intel Core M-eket, mert addigra lesz új Win10(?) is és talán jobban fogja kezelni a nagy felbontású monitorokat. Én most egy Dell U2913WM-et használok, és egyre jobban tetszik ha egy táblázatot átlátok. Azonban a HDMI-nek jelenleg itt a vége, emiatt kell majd egy olyan win tablet ami displayportot (tőlem akár kombinálva az új USB szabvánnyal) és ezáltal nagyobb felbontást is támogat.

Még egy fura anomália a csaló aliexpress-es eladónál: a termék oldalán 173 ordert mutat, azonban ha a shopjában nézem a termékeit, akkor ott erre a Voyo tab-ra 200 ordert ír.... [link]

(#1261) joergie


joergie
őstag

Meg mernék esküdni, hogy korábban aliexpressen be lehetett állítani, hogy melyik postázási módszerek közül írja ki a legolcsóbbat. beállítottam DHL-re, és mindegyiknek a DHL-es árat írta ki, nem a kamu free shippinget.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1262) McDoug6lak válasza cinkoxid (#624) üzenetére


McDoug6lak
tag

szia
bocsi, hogy igy radirok, de eppen eletem elsö tabletjet szeretnem megvenni:)))
anyagi keretem nem sok, tehat az ipad kilöve:))))
marad valami androidos kütyü, vagy wp:))
igazabol nekem a wp jobban tetszik:))
es eppen a te altalad birtokolt eszközzel szemezek en is:)))
elsö kerdesem epp ez lett volna, hogy tudok magyar nyelvet hegeszteni rá? irtad, te ugy kaptad, de ha esetleg en nem ugy kapom, akkor van ra valami mod???
üzemideje miylen???
amugy ezeken ugyanugy futtathatok appok, mint pl androidon??
ennek is van play aruhaza?? vagy app storeja?? pl van ra viber? shazam? stb???
igy egy honap hasznalat utan milyen a megelegedesi mutatod a szerkezet irant? van benne valami ami csalodasra ad okot?
erdekelne minden pozitiv vagy akar negativ tapasztalatod, meglatasod is:)))
bocs a lama kerdesekert, de mint mondottam en meg eleg tablet szüz vagyok:)))
amugy te honnan rendelted? ott lehet kékbe is rendelni??? ez a magyar nyelv dolog szimibbé tette a te eladódat:)))
elöre is kösz a valaszodat
üdv

[ Szerkesztve ]

(#1263) r3dsnake válasza McDoug6lak (#1262) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:))

(#1264) McDoug6lak válasza r3dsnake (#1263) üzenetére


McDoug6lak
tag

latom eppen van egy aktiv forumlako itt:)
neked esetleg lenne valami velemenyed, tanacsod ehhez a droid vs wp tablet kerdesemhez?
meg szerintem ezt az app kerdest neked is feltehetnem:)
vagy tevedek?
kösz a segitséget elöre is

(#1265) hito válasza McDoug6lak (#1262) üzenetére


hito
nagyúr

Nyugodtan használd körültekintőbben a smile-kat. Attól, hogy ingyen van, nem kell két kézzel szórni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1266) NGA válasza McDoug6lak (#1264) üzenetére


NGA
addikt

WP tablet nincs

(#1267) pengwin válasza kurtuzov (#1257) üzenetére


pengwin
addikt

Az Intel Atom SoC-jeinek sem kicsit nyomták lefelé az árát.
tjb007
Köszönöm a helyesbítést! :R
Mondjuk szerintem az, hogy 9 vagy 8 col az szerintem lényegtelen, mivel a kettő közötti méretsávban nem lehet Win8-as tabletet kapni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1268) tjb007 válasza pengwin (#1267) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerinted lényegtelen, a valóságot viszont ez fedi.
Az meg, hogy a mai napon még nem létezik 8 és 9 hüvelyk közötti, illetve pontosan 9 hüvelykes képátlóval rendelkező modell még nem jelenti azt, hogy holnap, holnapután, egy hét, egy hónap, vagy egy év múlva sem fog. :)
Mondjuk a kínaiak pont lesz@rják az ingyenesség mérethatárát, lásd Onda a 9,7 hüvelykes modelljeivel.

(#1269) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Toshiba Encore WT8-A-102 -höz milyen micro SD kártyát javasoltok?Teljesen fogalmatlan vogy a témában,nem tudom milyen technikai adatot kell figyelembe venni a kapacitáson kívül.

Üdv:Viktor

(#1270) TedThomas válasza Viktoár (#1269) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Én egy ilyet vettem hozzá: [link]

(#1271) Bogyó bá' válasza TedThomas (#1270) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az bőven fél ár alatt van az itthoni, MAHASz-szal sújtott árakhoz képest.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1272) Viktoár válasza TedThomas (#1270) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen.

Csak beleteszem és lesz egy új meghajtó a rendszerben?

Üdv:Viktor

(#1273) TedThomas válasza Viktoár (#1272) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Ugyanaz, mint ha az asztaliba beledugsz valamit. Nem meghajtó, SD kártya.

Mondjuk még csak most jött meg. Majd tesztből rátelepítek egy fotóboltot vagy valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#1274) Viktoár válasza TedThomas (#1273) üzenetére


Viktoár
addikt

Na akkor majd légyszives számolj be a tapasztalataidról. :))

Üdv:Viktor

(#1275) r3dsnake válasza TedThomas (#1273) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tudnál esetleg egy crystal disk mark-ot nyomni az SD kártyára? 1 pass elég, mondjuk 500 megás fájllal.letöltés

Köszi!

(#1276) TedThomas válasza r3dsnake (#1275) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Remélem jól csináltam. Sokat nem mond nekem ez a dolog elmondhatnád, hogy jó vagy rossz.
Természetesen az ár tekintetében. :)

(#1277) r3dsnake válasza TedThomas (#1276) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem rossz, de szerintem (ha valóban UHS-I-s kártya), akkor a tábla a szűk keresztmetszet és más eszközökben gyorsabb lenne. Mondjuk nekem úgyis filmre kéne tárhelynek, ha lenne tábla, úgyhogy a sebesség tökmindegy. Ez nagyjából egy átlagos USB2.0-s pendrive értékei.

Köszi szépen a képet!

[ Szerkesztve ]

(#1278) mhncsa


mhncsa
csendes tag

sziasztok!

~10" tabletet keresek 70e körül
Az előbb írtam az androidos table-t topic-ba, hogy miket néztem, viszont közben belefutottam ebbe:
Lenovo ThinkPad Tablet 2 N3S2PGE
http://tablet-pc.arukereso.hu/lenovo/thinkpad-tablet-2-n3s2pge-p152642709/#boltok-es-arak
Igaz csak egy boltban van és az se tűnik túl bizalomgerjesztőnek (számomra)

Bár nem tudom szabad ilyen olcsó win8as tabot venni...
- Mennyire használható ez a gép tartalomfogyasztásra? (net, film, facebook)
- a 32GB-os tárhelyen mennyi szabad hely marad?
- memória kártyára lehet programokat telepíteni?
- win8 upgradelhető win8.1-re (kell e egyáltalán)?

előre is köszi!
üdv!

(#1279) r3dsnake válasza mhncsa (#1278) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szar a procija, hanyagold. Intel Atomból Z3xxx-t érdemes csak.

(#1280) TedThomas válasza mhncsa (#1278) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Szia!

Talán még az előző generációs proci van benne de ezt majd megerősítik.

- Egy tablet tartalomfogyasztásra a legjobb.
- Nekem olyan 10 giga maradt talán. (Most pont nincs itt)
- Ami nem windows alkalmazás azt lehet. Tehát nem a windows store-ból van
- Ezekre a tabokra feltehető a win 8.1 Én USBről telepítettem.

(#1281) hito válasza mhncsa (#1278) üzenetére


hito
nagyúr

Kis segítség a döntéshez.

Egyébként az a webshop tényleg gyanús. Kb. majdnem a duplája volt a gép amíg lehetett kapni, ráadásul csak előreutalás van náluk, úgyhogy én kihagynám.

r3dsnake: mielőtt csípőből leszólnád, azért nem ártana használni is. Vagy tapasztalatból beszélsz? Benchmark alapján véleményt formálni meredek dolog. Én napi szinten használom és tartalomfogyasztásra hibátlan cucc. 1080p videók (youtube is) gond nélkül megy, net villámgyors, ráadásul az akksi 10-16órás, ami nagyon nem rossz. És a Wacom toll is iszonyú profi, nem úgy, mint például az Asus Vivotab 8 Note esetében, ott jóval gyengébb a digi toll (pontatlan, fogásra kényelmetlenebb, sok a gyári hibás, enyém is az volt).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1282) r3dsnake válasza hito (#1281) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ok. Nekem nem kéne. És sztem a topiclakók 90%-ának szintúgy nem.

(#1283) kurtuzov válasza hito (#1281) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Gyanús ez az ár nagyon. A Miix 2 kapható 90 e Ft körül és az ugye a kevésbé üzleti vonal...

(#1284) r3dsnake válasza mhncsa (#1278) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy nehogy rendelj innen: GYIK

(#1285) hito válasza r3dsnake (#1282) üzenetére


hito
nagyúr

És akkor ez azt jelenti, hogy szar? :U Mind1, hagyjuk, nem kell válaszolni. Csak baromira irritáló, hogy úgy beszél, jelent ki dolgokat valaki, hogy fingja sincs róla.

Egyébként nem ártana megnézni, hogy mire kell a kérdezőnek! Vagy látsz közte olyat (net, film, facebook), amivel nem bírkózik meg?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1286) r3dsnake válasza hito (#1285) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minek vegyen egy jelenleg elavult procival rendelkező gépet, ha van újabb széria? Ráadásul a tiéd 2 magos, 4 szállal, használtam már ilyen Atomot, nem ér semmit, az újabb széria pedig valódi 4 szál, ráadásul a GPU is izmosabb, ha esetleg minimálsan használná játékra/videóvágásra/képszerkesztésre. Örülök, hogy neked bevált, de másnak elképzelhető, hogy nagyobb igényei lennének teljesítménnyel kapcsolatban, és szvsz, hogy az erősebbet kéne venni. Főleg, hogy maradjon tartalék benne. A személyeskedésed pedig köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#1287) hito válasza r3dsnake (#1286) üzenetére


hito
nagyúr

Kisebb arccal lehet, hogy még egyet is tudtam volna érteni a hozzászólásoddal (vagy egy részével). De kijelenteni, hogy szar, mert van újabb és jobb, enyhén szólva tenyérbe mászó, úgyhogy ne csodákozz, ha egy ilyen géppel a hónom alatt (amit nagy megelégedéssel használok) felkapom a fejem egy ilyen hozzászólásra.

Nézz kicsit vissza, hogy miket használtam már, asszem van egy kis rálátásom. És ezek után is nyugodt szívvel vásárlásra tudok sarkallani bárkit a géppel kapcsolatban, ha olyan igények kielégítésére keres gépet valaki, mint ahogy most az elhangzott.

És azért olyan apróságokat ne felejtsünk el megemlíteni a javára, mint a teljes értékű USB és HDMI csatlakozó, ami még mindig ritka, mint a fehér holló ha a Z3xxx-as gépeket nézzük (darabszámhoz viszonyítva). Vagy akár a LED villanós hátsó kamerát is említhetném. Ez még a mai napig is egy baromi jó gép. Nem mondanám ha nem így lenne, hanem eladnám és óva inteném az érdeklődőt a vásárlástól.

"ha esetleg minimálsan használná játékra/videóvágásra/képszerkesztésre."

De nem ez hangzott el. Vagy tévedek?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1288) r3dsnake válasza hito (#1287) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ok.

(#1289) kurtuzov válasza hito (#1287) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hiányzik az a fránya metakommunikáció. Biztos kevésbé érezted volna offenzívnek a hozzászólását, ha látod is, hogy mondja és hallod a hangsúlyát is. Ilyen a fórum.

A HDMI érdekelne, milyen felbontást tud? Pl 2560 x 1080?
Ebből a "ThinkTab" sorozatból kíváncsi lennék az újabb Atomosra, meg jövőre egy Core M-esre.

[ Szerkesztve ]

(#1290) hito válasza kurtuzov (#1289) üzenetére


hito
nagyúr

Az uj atomos elkeni ennek a szajat, de irdatlan draga sajnos. Gondolkoztam a cseren. Ami visszatart, hogy a gyoker Lenovo a billentyuzetben latta jonak elhelyezni a tollat :Y Erre nem nagyon talalok szavakat. Ha esetleg valaki billentyuzet dokkolo nelkul vasarolja meg a gepet, akkor vigyen hozza hupikek torpikekes tolltartot. Ha nincs helye a tabban a tollnak, akkor kb. nalam orak kerdese elhagyni. Es nem 2Ft egy Wacom toll.

De le fogom gyozni valoszinuleg az undoromat es elobb-utobb upgrade-elek :D Azert csak 2x gyorsabb a proci, 2GB DDR2 helyett 4GB DDR3, ujjlenyomatolvaso (ez a ketto opcionalis), full-HD panel, stb. Az akksi kicsit rovidebb, de annyi baj legyen.

Megnezem otthon, hogy mi a max. felbontas kulso monitoron.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1291) mhncsa


mhncsa
csendes tag

uh, srácok ne essetek egymásnak!!! :)

igazából volt már egy windows-os atomos tablet a kezembe fél-1éve, vmi samsung.
nem tudom milyen volt pontosan a proc, de max a 2xxx szériás. nem sokat volt a kezemben, de nekem nem tűnt használhatatlanul lassúnak.

(valszeg rossz példa, de itt van a sony xperia V telóm, ami nagyon nem szeretek, és nem azért mert nem mennek rajta az újabbnál újabb játékok, hanem mert néha másodpercekig várok mire visszakapom a home screen-t)

szóval ha összehasonlítom hogy a telómon mennyire folyamatos a felület meg mennyire volt használható az a bizonyos tab, akkor biztos az utóbbi mellett voksolok

persze photoshop-ot nem tervezek használni vele, de normális böngészést, youtube-ozosát igen.

viszont a lényeg, hogy azon az áron amit linkeltem, felettébb gyanús az ajánlat szóval egyenlőre elállok tőle.

mindenesetre köszönöm mindenkinek a hozzászólást, szerintem majd még várok ezzel a tab vásárral.

lehet lesz vmi olcsóbb androidos tab kezdetnek, aztán meg majd később vmi nem ennyire alap win8-as

kösz még1x, peace

(#1292) kurtuzov válasza hito (#1290) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem is a t***m tele van ezzel a költséghatékony fejlesztéssel. Újabb verzió, de valami 1,29$ dolgon spórolni kell, mert a költségfelosztás ugye...

Nekem azért nincs most Haswell-es gépem, mert az Ivy bridge-es utódba nem tettek csak egy RAM slotot. A kasztni is ugyanaz, tehát a hely adott lenne. (Fujitsu)

(#1293) r3dsnake válasza kurtuzov (#1289) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Yap, szarkasztikus és arrongáns a stílusom/humorom, ez van. Írásban talán durvább, IRL általában kedveli mindenki.

(#1294) nexus6


nexus6
aktív tag

http://shop.lenovo.com/de/de/tablets/thinkpad/thinkpad-8/#tab-customize
én egy ilyet szeretnék...
z3795 és 4gb ram :)

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1295) kurtuzov válasza nexus6 (#1294) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nyami. Az viszont húzós, hogy a 64 és a128GB-os változat közt 300€ a különbség!!! :Y

(#1296) nexus6 válasza kurtuzov (#1295) üzenetére


nexus6
aktív tag

a 64 és 128 között csak 90 euro, először azt hittem hogy a drágábbak a 3g vay lte verziók. De a windows miatt drágább...
viszont a sima 4 gigás és 64 gigás még elég normális ár.

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1297) kurtuzov válasza nexus6 (#1296) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ebből a négy változatból nem tudom, hogy jött ki a 90€.

Azt viszont látom, hogy már nem Binges a Win a 128GB-os verzióknál. Pedig elméletileg nem lenne erre szükség. Vajon miért mégis a fizetőset rakták rá?

(#1298) tjb007 válasza kurtuzov (#1297) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért, mert vannak olyan funkciók/szolgáltatások, amik nem találhatók meg a Core (aka Windows with Bing) változatban, és egy céges környezetben elvárt a meglétük.

[ Szerkesztve ]

(#1299) kurtuzov válasza tjb007 (#1298) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez igaz. És amint látom ezek pro verziók, tehát jól bele lehet illeszteni a céges környezetbe. Azért érdekelne, hogy a 4GB/64GB Bing-es és a 4GB/128GB pro-s változat közt mi, mennyiben befolyásolja azt a 300€ differenciát. Mert dobozos 8.1 pro-t vettem nemrég ~100€-ért.

(#1300) joergie válasza kurtuzov (#1299) üzenetére


joergie
őstag

Abban a verzióban van 3g/lte...na mindegy szóval mobilnet. Nyilván nem ér meg 300 euro-t...vagy van akinek mégis? ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.