Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) nexus6 válasza BRIKLY (#4999) üzenetére


nexus6
aktív tag

nekem is egy dvp8 pro van, 1/16-os. Amire akarom használni: film, netezés, e-mail, zene, arra teljesen elég.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#5002) BRIKLY válasza NGA (#5000) üzenetére


BRIKLY
veterán

Láttam,olvastam minden hozzászólásod a topikban. :)

Nekem voltak percek,hogy azt hittem,vissza kell vinnem gariba. 50% körüli akksinál gondolt egyet,és kikapcsolt, vissza se tudtam kapcsolni,mert betöltés közben megint kikapcsolt. Kétszer eljátszotta, azóta már szépen bírja teljes merülésig. Gondolom észhez kellett térnie az akku % kijelzésnek.
Mindezek ellenére meg vagyok elégedve vele,és bátran merem ajánlani annak,aki tabletet akar venni,windows rendszerrel.Persze hozzáteszem,aki megteheti,az vegyen olyat,ami nagyobb tárhellyel, és több RAM-al rendelkezik..

(#5001) nexus6: Így van,ezekre tökéletes. Aki meg játszani akar rajta,az nyissa ki a pénztárcáját..
Én azt tervezem,hogy veszek hozzá egy tokot,egy vezeték nélküli billentyűzettel, és a laptop helyett ezt fogom magammal vinni disco-t csinálni, ugyanis a virtual DJ is tökéletesen fut rajta,és sokkal könnyebb hurcolni... Csak még nem találtam meg a megfelelő cuccokat hozzá. Igaz,jelenleg úgy gondolkodom,hogy a zenék külső vinyón vannak. ha vennék egy 32-es memória kártyát, máris könnyebb lenne. Csak hát próbálom minél olcsóbban megúszni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#5003) premete válasza BRIKLY (#4999) üzenetére


premete
veterán

Én azt mondanám, hogy nemcsak 16/1-eset, hanem 10"-osnál kisebbet sem szabadna megvenni: 10"-nál kisebben a windows kb. használhatatlan, pedig nem lehetetlen dolog, az android és az IOS is tökéletesen kezelhető a kisebb eszközökön.

@nexus6: a dvp8 az a DV8P csak lebutítva?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5004) BRIKLY válasza premete (#5003) üzenetére


BRIKLY
veterán

Megszokás kérdése véleményem szerint. Írtátok itt korábban már ezt,meg hogy a normál asztali alkalmazások használhatatlanok 8"-on. Hát, nekem meg nem kell a metro,teljesen jól elvagyok ugyan azokkal a programokkal,mint az asztali gépen,windows 7-el. Sőt, még mielőtt megszerettem volna a tabon a 8.1-et,tervben volt,hogy ráteszem a 7-est. :U

És a poén,hogy az androidos tab-on mindig félre nyomtam nagyítgatás nélkül,ezen nem. Jó,tudom,az gagyi volt, bár sokak szerint (ahogy látom,szerinted is) ez is gagyi. Hát erre azt mondom kinek mi. Biztosan én is jobban ellennék egy 64 gigás, 10"-os tabbal,ha lenne rá minimum kétszer ennyi pénzem.

(#5005) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata Asus T200-al kapcsolatban?

Egy kolléganőmnek kellene leginkább külföldi utakhoz.
Levelezni, office programokkal dolgozni (főleg ezért fontos a Windows rendszer), néhány képet készíteni, esetleg skype-olni.

(#5006) premete válasza BRIKLY (#5004) üzenetére


premete
veterán

Azt szerintem nem lehet megszokni, hogy egyszerre 3 excel sort, vagy 3 menüpontot nyomsz meg ujjal, hacsak valakinek az ujja nem 1 mm széles. :)
Egérrel, vagy ceruzával (már amelyikkel használható) persze megy minden rendesen. A 10+ "-osok meg meg igazán vehetők elő útközben.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5007) BRIKLY válasza premete (#5006) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem mindenki használja táblázat szerkesztésre, mint ahogyan én sem. Ez a baj ebben a topikban,hogy mindenki a saját igényeit veszi figyelembe,nem a kérdezőét. :U
Egyébként meg netezés közben elég gyakran van egymás alatt 2 link,sokkal közelebb egymáshoz,mint az excel táblázat sorai,mégis el tudom találni,mit akarok megnyitni. Ja,és nem 1mm széles az ujjam, és sem egeret,sem ceruzát nem használok.

Na mindegy,nem kötekedni jöttem,csak megosztani a tapasztalatom a gépről,hogy ha érdekel valakit,akkor találjon ilyet is. :R

(#5008) premete válasza BRIKLY (#5007) üzenetére


premete
veterán

Nem kell excel hozzá. 8"-oson ujjal a fényérzékelőt se lehet állítani, és a control panel is felejtős. Persze a f@szbukon lájkot nyomni jó. :)
A másik, hogy amíg ipaden, vagy rendes androidos tableten feljön mindig a billentyűzet, ha kell, a windowsnál random vagy igen, vagy nem.
Szóval én szívesen elcserélném mondjuk egy ipad minire. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5009) ferensz válasza premete (#5008) üzenetére


ferensz
senior tag

ugye tudod, hogy a fényerőállítót a charm barról lehet úgy állítani, hogy rányomsz a screen ikonra, rajta hagyod az ujjad, és úgy húzod fel-le attól függően, hogy merre akarod állítani :U

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#5010) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Üdvözletem!
A témában járatosabb kollégáktól kérnék egy kis tanácsot.

Rokonnak kéne egy tablet szerűség, de én a wines táblák piacán finoman szólva nem vagyok tájékozott.
Az ár az elsődlegesen 80k körül lenne a körülbelüli célár, de max 110-ig felmehet az ár (nem budapesti készülék esetében a szállítást is beleértve).
Ami fontos szempont lenne hogy olyan tábla kéne amihez van dokkolós bill. Lenovo Miix 2 és ASUS Transformer Pad-ok lettek nézegetve, de annyira nem tudom hogy most melyiket érdemes nézegetni, és annyi időm nincs hogy mindről elkezdjek teszteket olvasgatni.
Jelenleg a Miix 2 a legvalószínűbb, mert azt pont ismerem, és mindenben épp megfelelne, csak azt baromi nehéz találni mamár, plusz lehet hogy innen tud valaki hasonlóból jobbat/olcsóbbat mondani.

Fontosabb feltételek:
-win (lehetőleg asztali win, nem mobil os)
-kötelezően billes dokkoló. (nem akarunk BT-s csodákkal ügyeskedni, meg a következő indok miatt is fontos lenne)
-nem kizáró ok, mert megoldható micróból is, de elég fontos lenne hogy a dokkolón legalább 1 USB 2.0 legyen.
-Magyar nyelvű! Szoftver, és bill is így kéne. (egy szót nem tud a kedves rokon angolul)
-minimum 10 col! (pontosabban 10-12 között keresünk)
-Könnyű legyen!! Egyik legfontosabb szempont, hogy csak becsapva 2 könyv közé egy oldaltáskában ne legyen nagyon nehéz. Töltőstül 1 kiló alatt kellene mindenképp maradni! (többek között ezért is lettek elvetve a netbookok).
-Szoftverből nem kell semmi erős dologra gondolni. Netezés/emailezésre lenne csak használva.
-3g nem kell.
-Hátlapi kamera nem fontos, de plusz ha van.
-Aksi sem kritikus pont, de ne az az 1 órás típus legyen. (nem is kell 10 órát bírnia)
-tárméret nem szempont, ha bővíthető sdkártyával akkor pláne irreleváns, de amúgy is egy 60 giga bőven elég.
Ha valamit kihagytam sorry :)

Előre is köszönöm a választ!

:R :R :R :R :R :R

(#5011) motrola válasza Sotyks94 (#5010) üzenetére


motrola
aktív tag

10.1" VOYO WinPad A1 Tablet PC IPS HD 1280x800 2GB RAM 64GB/32GB Quad Core Intel Z3735D Windows8 WIFI Bluetooth HDMI OTG

VOYO V-KING Dedicated Magnetic Keyboard Case for 10.1 inch VOYO WinPad A1 Tablet PC Can Be Carved in Russian Free Shipping

Az árakat keresd meg magad én mindkettőt aliexpressen vettem, ilyen Tabletből 2 db van a családban.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5012) premete válasza ferensz (#5009) üzenetére


premete
veterán

Ugye, tudod, hogy mi a különbség a fényerő és a fényérzékelő között?
Ha a fényérzékelő nincs "off"-ra állítva, a fényerőt nem lehet állítani sehol.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5013) BRIKLY válasza premete (#5012) üzenetére


BRIKLY
veterán

A Lark-ban szerintem nincs is fényérzékelő. De nekem nem is kell,majd én állítom magamnak.. Na de mindegy, ha akarod levideózom neked,hogy bármit kényelmesen nyomkodok rajta..

(#5014) premete válasza BRIKLY (#5013) üzenetére


premete
veterán

Az enyémben sajnos van, jobb lenne, ha nem lenne, mivel windows témában dolgozok, sok rendszerbeállításra van szükségem, és erre a windows 8"-on alkalmatlan egér/ceruza nélkül. Ettől még a metró felületen jó, egyedül a billentyűzet random felhozása idegesítő. De a windows 10 a jelenlegi állapotában még xarabb sajnos. Szerintem a 10" alattiakra a windows phone felület kellene.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5015) BRIKLY válasza premete (#5014) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ja,annyi pénzért engem is idegesítene a billentyűzet hülyesége,de 32k-ért nem. :N
Nagyon más kategóriákról beszélünk. :U
Idézek fentebbről is: "Szóval én szívesen elcserélném mondjuk egy ipad minire. :) " Hidd el,én is,ha fizeted a különbözetet. :DDD

Azt aláírom én is,hogy százezrekért ne vegyen senki 8"-ost,de akinek szűkebb a tárcája,mint nekem is,annak véleményem szerint sokkal jobb egy 8"-os Windows-os tablet,mint egy ugyan úgy ~30 ezres androidos. Persze a felhasználási részletektől függően.

(#5016) Sotyks94 válasza motrola (#5011) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Köszönöm, de ha jól látom nincs ilyen Magyarországon, ami 2 problémát is felvet.

1: jövő héten kéne már meglennie, mert jövő hétvégére be is kellé tanítanom a kedves rokont használni a készüléket.
2: A bill valószínűleg nem magyar kiosztású.

Esetleg más verzió ami kapható Magyarországon? :R

(#5017) pengwin válasza Sotyks94 (#5010) üzenetére


pengwin
addikt

Asus T100!
Miix 2-t szerintem felejtsd el, a billentyűzeten csak egy vájatba lehet fixen beleállítani a tabletet, ráadásul én még nem is láttam, hogy idehaza kapható lenne dokkolóval együtt. Meg sok volt a hibás darab, és csak 1 év garancia jár rá, az Asusra meg kettő.

Üdv, pengwin

(#5018) tjb007 válasza Sotyks94 (#5016) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS Transformer Book T100TAM, ACER Aspire Switch 10, vagy Lenovo Miix 3 10" (bar ennek nem biztos, hogy bejonne/tetszene a billentyuzete).

[ Szerkesztve ]

(#5019) motrola válasza Sotyks94 (#5016) üzenetére


motrola
aktív tag

Magyar kiosztású billentyűzettel tabletet dokkolóval ? Nehéz ügy lesz.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#5020) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hi!

Windowsos tabletet szeretnék vásárolni. A cél, hogy minél olcsóbb legyen és hibátlanul futassa a Hearthstone nevű játékot. Tudtok ajánlani valamit? :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5021) Sotyks94 válasza pengwin (#5017) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Köszi a javaslatokat. Az Asus TB t100-at már máshol is olvastam hogy jó, de ahogy látom itt is többen ajánlják, mindenképp vetek rá egy pillantást :)

:R

(#5022) Pferi válasza ZS3NI (#5020) üzenetére


Pferi
senior tag

Miix 2 8-on közepes grafikával jól futott, de szerintem bármelyik 2 gbyte-os modellen jól játszható.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#5023) Gabis


Gabis
őstag

Érdeklődni szeretnék, hogy egy 32GB-os eMMC-n mennyi szabad hely marad a Windows mellett?

(#5024) zoltan6 válasza Gabis (#5023) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem 16gb maradt.még amikor meg volt a 32gb-os mini pc-m,telepítve volt:
az összed win frissítés,winrar,total commander,kodi.

(#5025) Gabis válasza zoltan6 (#5024) üzenetére


Gabis
őstag

Köszi a választ.
Recovery-vel együtt volt ennyi helyed?

(#5026) premete válasza Gabis (#5025) üzenetére


premete
veterán

Valószínűleg recovery nélkül, nekem recoveryvel 11 GB maradt, 32 bites, sima 8.1.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5027) zoltan6 válasza premete (#5026) üzenetére


zoltan6
őstag

recoveryvel volt ennyi,win 8.1 with bing 32 bit volt rajta gyárilag.

(#5028) premete válasza zoltan6 (#5027) üzenetére


premete
veterán

Nálam lehet nagyobb volt a recovery, és benne van az office home & student is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5029) toldy


toldy
őstag

Sziasztok,

Jellemzően ezeknél a tableteknél mekkora a revovery partíció? Gondolok arra hogy ha azt leszeretném menteni hogy legyen kis plusz hely akkor egy 4g pendrive elég hozzá vagy inkább legyen egy 8gbos darab?

Az élet nem habostorta.

(#5030) premete válasza toldy (#5029) üzenetére


premete
veterán

Nekem office-ostól 4.1 GB volt az 5 GB-os partición, de gondolom attól is függ, mennyi plusz cucc van benne.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5031) pengwin válasza toldy (#5029) üzenetére


pengwin
addikt

Erősen ajánlott a 8GB-os darab.
Nekem a recovery partíció majdnem 7GB volt a Miix 2 10-en.

Üdv, pengwin

(#5032) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

valaki igazán leírhatná ennek menetét :) Akár privátban is elküldhetné nekem. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5033) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Kb mikorra várhatóak a cherry trailes tabletek? Nyár közepe?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5034) tjb007 válasza ZS3NI (#5033) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nyar eleje-kozepe fele.

(#5035) Attila2003


Attila2003
tag

Tudom hülye kérdést teszek fel, lehet windowsos tabletet második monitorként használni? Úgy képzeltem hogy VGA HDMI kimenetére rá a tabletet és megjelenik mint 2-ik kijelző? Persze a tabletnek kell HDMI portja legyen

(#5036) mengyan


mengyan
csendes tag

Sziasztok! Van egy .NET-es (esetleg egy natív win-es) progim, amit kint terepen kellene használni, és nem szeretnék laptopot cipelni. Tudnátok ajánlani egy tabletet? Gondolom csak a win8-asok jöhetnek számításba. Elvárásaim: olcsó, max 50k, lélektani határ 60k HUF, efelett megoldom máshogy. Kijelző méret: 7"-8", wifi legyen, előny ha SD vagy microSD is van. Ezen kívül USB OTG, mert egy készüléket kell rá csatlakoztatni. Nem tudom, mennyiben befolyásol, hogy telepíteni kell az eszköz driverét, ami tudtommal csak windowsra van. Tulajdonképpen nem titok mire kell: van egy Garmin túra GPS-em, és a BaseCamp (.NET) vagy a Mapsource (natív) programot akarom magammal vinni, mert meglehetősen szűkös a GPS memóriája, nem ártana időnként menteni a rögzített nyomvonalakat, pontokat, és hazaküldeni, új navigációs nyomvonalat rátölteni.

(#5037) katonab1983 válasza Attila2003 (#5035) üzenetére


katonab1983
tag

Nem, mert a hdmi az csak kimenet.

(#5038) erahurka


erahurka
félisten

Ha felteszem a Bamboo Paper appot akkor egy alapvetően nem Wacom technológiájú tablet is képes lesz rendesen kezelni egy Wacom stylus-t? Vagy ez félig-meddig bullshit kategória?

(#5039) MrPetya19 válasza erahurka (#5038) üzenetére


MrPetya19
addikt

Bullshit. Ahhoz külön hardver kell.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#5040) tjb007 válasza erahurka (#5038) üzenetére


tjb007
nagyúr

& (#5039) MrPetya19

Vegul is nem teljesen bullshit, mert a Wacomnak vannak kutyakozonseges kapacitiv tollai is, azokat meg rendesen kezli. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5041) tlac válasza Attila2003 (#5035) üzenetére


tlac
nagyúr

így nem de, ha pl. helyi hálón megosztod a képet, amit aztán a tablettel kinyomsz egy monitorra, úgy működne

(#5042) tlac válasza mengyan (#5036) üzenetére


tlac
nagyúr

asztali win fut rajta, amit a hardver elbír, azzal nincs gond
tehát driver telepítéssel, mapsource-szal biztos nem lenne gond

de egyébként szerintem olcsóbb lenne kicserélni a gps-t egy modernebbre

(#5043) nexus6 válasza premete (#5003) üzenetére


nexus6
aktív tag

hello, kicsit későn válaszolva igen. ez is dell venue 8 pro csak más széria. Az első széria 2gb-os volt, majd kiadták a 3000-est (3840), amiben már csak 1/16 gigás lett. Jóval olcsóbb lett, én is a régit vettem volna, csak ajándékba kaptam a 3840-est. Az elsőhöz volt wacom támogatás is.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#5044) MrPetya19 válasza nexus6 (#5043) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem volt, az synapse toll volt talán.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#5045) mengyan válasza tlac (#5042) üzenetére


mengyan
csendes tag

Szia! Köszi a választ. Ezért írtam, hogy 60k az abszolút lélektani határ, mert akkor már érdemes eljátszani a csere gondolatával, főleg, hogy gyak. ez az utolsó olyan Garmin csúcs túra gps, ami nem támogatja a paperless geocaching-et, profilokat, és erőteljesen korlátozott a memóriája. Amúgy az új GPSMAP 64s 130k-s vételára elgondoztató, igaz a 60CSx sem volt sokkal olcsóbb annak idején. Érdemes futni 1-2 kört az olcsó win8-as tabletekkel, ha már felmerült, mint 40 dekás laptop helyettesítő.

(#5046) premete válasza MrPetya19 (#5044) üzenetére


premete
veterán

Az enyémhez Synaptic van, de wacommal is megy egyik fórumos kolléga szerint. Sokat emel rajta az aktív toll mondjuk.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5047) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Udv mindenkinek!

Lenne par "recovery" kerdesem,
Acer Aspire Switch 10 32Gb verzio. A recovery particio miatt 20,8 Gb elerheto. Recovery pen drive elkeszitve.
1. Hogyan tudom eltavolitani a recovery particiot? A netes leirasok teljesen osszezavartak. (Lemezkezelobol meg nem megy.)
2. Partition magicen kivul van valami egyszeru modja a particiok osszefesulesenek, anelkulhogy a win-t ujra kellene telepiteni? (Mivel mar olyan jol belaktam... :DDD )
3. Osszeomlas eseten nehezebb a pen drive-rol visszarakni a win-t, ha torlom a recovery particiot (=megeri-e inkabb megtartani) ?

Koszi elore is a valaszokat mindenkinek!

(#5048) Sittes86


Sittes86
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek nincs Modecom 8010-es driver mentése 8.1-hez vagy olyan driver kereső programot ajánlanátok, ami "szereti" a tabokat is?
Recovery partíció törölve lett, a driver kereső program nem talált meg mindent, sőt inkább szinte semmit.
Jelenleg se érintőképernyőm, se hangom, se wifim, stb. stb. nincs.
Előre is köszönöm a segítséget.

http://eznemflotta.hu

(#5049) gecsek


gecsek
csendes tag

Na beruháztam a Lark Ultimate 8i Tabletre, és meglepődtem. Egyrészt 33000Ft-ért még majdnem jogtiszta Windowst sem lehet kapni, nemhogy hardvert alatta. A gép kellőképpen gyors, simánelböngészgetek, megy minden, látványosan gyorsan. Ez igaz a tárhelyre is sajnos, mert SD kártyát még nem vettem a gépbe. A 16 Gb-s tárhelyből 5 Gb Recovery, így a friss gép 8,5 Gb-s "C" particióval jön, amiből kb. 4 Gb a szabad. Persze felmegy a gépre néhány program, meg netes cache fájlok, és most van 2,68 Gb szabad helyem. Kérdés, hogy ez mire elég, de szerintem törlöm lassan a Recovery particiót.

A töltője sz*r, de nagyon. Töltés közben nem lehet használni az érintő kijelzőt. Be kell dugni egy normális Samsung töltőbe, és már nincs is gond.

Sajnos külső monitort nem lehet rákötni, ez nagy kár, de pl. OTG kábellel most éppen egy külső billentyűzetről írok. Egy aktív USB HUB van rákötve az OTG kábellel, majd azon lóg egy egér és egy billentyűzet. Sajnos így nem tölt a gép az OTG-n keresztül, ez nagy kár. Amúgy egy sima passzív USB HUB-ot is elvisz, én csak a töltés miatt próbáltam ki.

Anyagminőség hitvány. Recseg, ropog, pattog.

DE: a gép nagyon jól használható, és ennyi pénzért szuper választás elnetezgetni, elfilmezgetni. Az aksija elég jól bírja, két napig nyüstöltem folyamat, és most merült le. Nem bántam meg, hogy megvettem, de a tárhellyel még gondok lesznek, 16 Gb nem elég szinte semmire. OTG kábelt kell venni.

(#5050) erahurka válasza gecsek (#5049) üzenetére


erahurka
félisten

Ha visszaolvasol kb. minden nap előkerül hogy a 16 giga nem elég semmire :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.