Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Bogyó bá' válasza Romvr (#550) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezt találtam tegnap, itt lehet az eb elhantolva (kiemelés tőlem): [link]

"...Sajnos a Windows 8.1 meglehetősen sok helyet foglal el a lemezből, az Office 2013 telepítése után nagyjából 12 GByte marad üresen a 32 GByte-os verzión. A flash-memória működése miatt érdemes legalább a lemez 10%-át üresen tartani, azaz kb 3 GByte-ot. Így bizony nem sok szabad hely marad, pár program és egy nagyobb játék és már tele is van a lemez, egy microSD kártya tehát kötelező tartozék.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 4GByte ebből a rendszer-visszaállítás partíciója, amit akár le is lehet törölni, de ha ezt megteszed, számolj vele, hogy újratelepítésre a Dell-hez kell szervizbe küldeni a gépet, USB-ről ugyanis nem lehet telepíteni (illetve lehet, de csak akkor, ha töltőn van a gép, viszont csak egyetlen USB van, ami vagy tölt, vagy bele van dugva valami…).

A cikk megírása után nem sokkal publikálta a Microsoft a Windows 8.1 új telepítési módját, a Windows Image File Boot-ot (WiMBoot), aminek segítségével a 32GByte-os tableten a Windows telepítése után még 22 GByte üres hely marad.

A módszer lényege, hogy az alap Windows telepítés egy csak olvasható tömörített képfájlba kerül, és minden módosítás inkrementálisan erre íródik felül. A fájlrendszerben a képfájlból nyert adatokra pointerek mutatnak, így a felhasználó számára a dologból semmi nem látszik. Külön előny, hogy a képfájl bármikor használható rendszer-visszaállító képként is. Sajnos kicsi az esély, hogy a Dell Venue 8 Pro valaha ilyen frissítést kapjon, ugyanis a rendszer teljes újratelepítése és újra-partícionálása szükséges hozzá, de a következő generációs 16 és 32 GByte-os Windows tableteken minden bizonnyal ez lesz már...."

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#552) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Üdv.

Egyenlőre úgy döntöttem maradok egy olcsóbb 8" tabletnél, ha bejön a dolog 1 év múlva veszek komolyabbat.
Kérdésem melyik legyen a mostani kínálatból? :R

[ Szerkesztve ]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#553) gyurkikrisz válasza Bogyó bá' (#551) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

[link] itt azt irjak, hogy ez csak a dell szoftverevel elofordulo hiba(?), az alap windowsos mentes elvileg mukodik. Illetve az eredeti kerdezonek is mondanam hogy olvassa el ezt, hatha segit.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#554) Bogyó bá' válasza Zolexx (#552) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha "nem munkára kell", akkor a Lenovo Miix 2 8" 64 GB a legolcsóbb, ingyen kiszállítással is. (Van benne GPS, de nincs micro-HDMI)

Ha dolgozni is kell, akkor meg az Asus Vivotab 8, a Wacom kapacitív stylussal, de ez már egy százasba fáj. (Ebben viszont nincs GPS sem)

32GB-osat meg ne vegyél szerintem.... ... tízezer forint spórolás miatt nem érdemes szívni! :(

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#555) Romvr válasza Bogyó bá' (#551) üzenetére


Romvr
őstag

Windows készítette Recovery Drive-ot simán bootol, ezt már kipróbáltam.

Felhívtam közben az Acer ügyfélközpontot és megerősítették hogy csak az EFI rendszerű USB meghajtók bootolhatóak. Elvileg engedélyezik hogy saját vásárlású Windows 8.1-et telepítsen a delikvens. Otthon majd megnézem hogy tudok e egy MSDN-ről húzott 8.1-el és Rufus-al valóban bootolható pendrive-ot készíteni.

Majd megírom mire jutottam.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#556) Zolexx válasza Bogyó bá' (#554) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Köszönöm válaszod, igazából nem munkára kell, csak netezni filmezni, semmi extra.
Acer w4-ről vélemény? Vagy kevés rá a gari? Lenovoval amúgy minden okés? Vannak hibái amik előjönnek esetleg?

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#557) Bogyó bá' válasza Zolexx (#556) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Acer tabletjeit egyáltalán nem ismerem, a hajdani - notebookos - rossz tapasztalatok miatt az a márka eszembe sem jutna. Erről majd valaki más nyilatkozik érdemben...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#558) Romvr válasza Zolexx (#556) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem péntek óta van Acer W4-em és semmi gondot eddig nem tapasztaltam vele. Leszámítva ezt az EFI hülyeséget, de ahogy olvasom ez a "menő" a tabletek között.

Pár negatívum amit eddig észrevettem:
- Néha az asztalkezelő újraindul. Azaz egy pillanatra befagy a gép, majd újrarajzol mindent. Az egész nem tart tovább 2 másodpercnél, de az összes háttérbe rakott Metro alkalmazást bezárja, nem jelenik meg semmi a bal oldali sávban, vagy balról pöccintésre.
Ez a jelenség frissítés után jött elő, lehet valami megpukkant a rendszer agyában. Ezért is szeretnék egy nem előtelepített, nem Acer programokkal teletűzdelt rendszert rátenni.

- Tokban és táskába téve még Sleep-ben is melegszik. Nem tudom hogy ez a mostani "hekkelésnek" köszönhető e de irtóra felforrósodott kb 1 óra alatt ma. Pénteken nem volt ilyen probléma vele.

- Nincs olyan opció hogy képernyő lekapcsolása. Van a zárolás, meg az Alvás (az újraindítás, kijelentkezés, leállítás mellett). Az energiagazdálkodási profiloknál is csak annyit tudok megadni hogy mikor menjen Sleep-be. Csakhogy úgy nem ébreszt és nincsenek háttérfolyamatok sem. Néha pedig szeretném otthagyni futni, úgy hogy nem virít a kijelzője teljes fénnyel és "klattyan" egyet ha levelem jött.

Pozitívum:
- Meglepően gyors a méretei ellenére. Szinte azonnal csinál mindent amit kérsz tőle, majdnem asztali gép sebességgel.

- Windows a markodban élmény. Tényleg elképesztő hogy egy ilyen kis kütyüvel ugyanazt meg tudod csinálni mint egy laptoppal vagy asztali géppel. Android és iOS után ez számomra felüdülés.

- Kicsi és könnyű, szinte észre se veszem hogy nálam van a táskában.

Egyelőre nem bánom a megvásárlását. De még csak 3 napja van nálam. Ha rájövök a boot mikéntjére és WinBoot implementációja sikerül akkor már elismerem hogy egy nagyon jó kis eszköz. Három napja nem nyúltam a laptophoz, amit nem sikerült elérnem Android és iOS alatt. :)

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#559) Zolexx válasza Romvr (#558) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Köszi a rövid beszámolót, majd írd meg ha esetleg sikerült felrakni egy sima, "acersallagoktól" mentes verziót. Illetve, hogy mit mutat azzal. Amúgy egybe van a cucc?

Más: Ahogy elnézem lenovoval gond van a hangszóró és kijelző terén. Sajnálatos
Hmm, nehéz a döntés.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#560) Romvr


Romvr
őstag

Feltettem egy WimBoot-os Win8.1U1-et... hát nem volt kutya megcsinálni magát a bootolható USB-t. Most meg ott vagyok bajban hogy ez a verzió nem kompatibilis a termékkulcsommal, ráadásul Single Langue...azaz csak angolul van (mondjuk ez nekem nem gond, csak gondoltam szólok).

Viszont ezt nézzétek:

Ahogy sejtettem Netto 50Gb szabad az 54,5-ből :D
Persze erre jön majd még pár Update, egy Office meg a szokásos programok de szerintem max 45-nél megáll majd a helyzet. Klasszisokkal jobb mint a 26 ami előtte volt.

Remélem hamarosan lesz majd egy kompatibilis rendszer is amit az elmentett termékkulccsal tudok aktiválni. Lehet átnyálazom a WimBoot készítésének módjait a jövőben így majd egy felkonfolt, driverezett rendszert készítek magamnak.

Jah amúgy egy "sima" Windows8.1 VL-t is leszedtem és rá tudtam bootolni. Szóval a helyzet nem reménytelen.

Tesztelem még a dolgokat, felkonfolom ezt a gépet és lementem külső lemezre, biztos-ami-biztos alapon. Ha minden jól megy, szentelek egy strófát a WimBoot-nak a cikkben amit írok a gépről.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#561) Bogyó bá' válasza Romvr (#560) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez így már nem hangzik rosszul. Nem működik lassabban az oprendszer a "tömörített tárolás" miatt?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#562) Romvr válasza Bogyó bá' (#561) üzenetére


Romvr
őstag

Még nem tudom... frissítek meg telepítek de egyelőre kb ugyanolyan gyors. Kell 1-2 nap míg belakom és akkor tudok biztosat mondani.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#563) Zolexx válasza Romvr (#562) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Nos, javult a dolog? Végül is sima netről leszedett windows-t raktál fel rá ugye?

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#564) Romvr válasza Zolexx (#563) üzenetére


Romvr
őstag

Kukáztam a WimBoot-ot és feltettem egy originál* Win8.1 U1 32bit-et. Átparticionáltam a meghajtót is, majd telepítést követően kilőttem a hiberfil-t és a pagefilet levettem 512Mb-ra. Így lett a "szűz" telepítés 6,5gb, azaz maradt a ~53Gb szabad helyem. Tehát lényegében majdnem 2Gb-al több mint WimBoot esetén.

A különbség annyi hogy ez egy 100%-os rendszer. Nincs buhera, nincs izzadás, nincs szenvedés... magyar, kezeli a bitlockert oda-vissza, minden megy flottul onnantól hogy rápattintom az USB-t és rákattintok az Installra (ami a boot.wim-be is integrált driverek miatt lekezeli a touch felületet, tehát nem kell vacakolni hub-al sem)

*WinTools-al beleintegráltam az up-to-date frissítéseket, valamint az Acer drivereit. Így a kb 15 perces USB-ről telepítést követően csak be kellett loggolnom MS fiókba és ott volt a használható rendszer. Most még települ az Office, aztán majd meglátom mennyi helyem marad. Saccra 48Gb-ot mondok :)

Szóval a WimBoot ilyen formában értelmét vesztette. Ezt majd lementem egy külső vinyára ha már mindent felkonfoltam és aztán ha valamit elbaltázok akkor csak visszahúzom rá a tip-top rendszert.

Így már kezd az Acer Iconia W4-820 a szívem csücske effektus hatása alá kerülni. Már csak egy k*rva billentyűzetes tokot kellene találnom, ami nem egy átszitázott US kiosztású, hanem kalocsai mintás, pulikutyás magyar, mert touch felületen gépelni egy rituális tökön-szúrással ér fel. Pár mondat még oké, de egy ilyen post nem jöhetett volna létre a Genius Slim Star billentyűzet és a Trust 14591 támogatása nélkül (de csak mert egy pendrivot is készítek éppen).

Szóval nálam eddig nyerő a kütyü. Főleg így hogy 20gb-al több cucc fér rá szükség esetén. És akkor még ott van az SD kártyaolvasó is. Ha majd egyszer gazdag leszek és veszek egy 64Gb-os microSD-t akkor lesz még másik 58Gb szabadság... 120Gb-al meg már MacBook-on is elvoltam mint befőtt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#565) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Emagnál elég nagy akciók vannak most.
[link] Megbízható bolt? Mert 2 év gari miatt akkor inkább ezt venném mint az Acert.

Bár rádiumnál is van valami:D [link]

Kérdés mi a buktató?:D

[ Szerkesztve ]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#566) AxBattler válasza Romvr (#564) üzenetére


AxBattler
félisten

Király. Akkor nem kell szenvedni. :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#567) Bogyó bá' válasza Zolexx (#565) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annyiért az nagyon-nagyon jó ár! Kár hogy épp egy vasam sincs, mert szerintem rendelném is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#568) Zolexx válasza Bogyó bá' (#567) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Holnap azért felhívom őket biztonság kedvéjért, hogy tuti ami tuti. Mert nekem furcsa kicsit 82k-ért a 64-es:D

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#569) Bogyó bá' válasza Zolexx (#568) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az elvileg hozzá járó WACOM kapacitív stylusra kérdezz rá, légy szíves! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#570) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát, a Rádium-tól én inkább nem rendelnék - keressetek csak rá a "Milyen notebook-ot vegyek?", és hasonló topikokban!

Ugyan már van boltjuk, és bejegyződtek az Igazságügyi M. adatbázisa alapján is, de azért főtevékenységnek az "Éttermi, mozgó vendéglátás" nem túl biztató.

A Cg.01-09-940335 cégjegyzékszámú United Trading Korlátolt Felelősségű Társaság (1064 Budapest, Podmaniczky utca 57. 2. em. 14.) cég 2014. augusztus 12. napján hatályos adatai a következők:

I. Cégformától független adatok
2. A cég elnevezése
2/1. United Trading Korlátolt Felelősségű Társaság
Bejegyzés kelte: 2010/06/01
Hatályos: 2010/06/01 ...

5. A cég székhelye
5/1. 1064 Budapest, Podmaniczky utca 57. 2. em. 14.
Bejegyzés kelte: 2010/06/01
Hatályos: 2010/06/01 ...

902. A cég tevékenysége
9/5.
5610 '08 Éttermi, mozgó vendéglátás
Főtevékenység.
Bejegyzés kelte: 2013/02/20 Közzétéve: 2013/04/25
Hatályos: 2013/02/20 ...

11. A cég jegyzett tőkéje
11/1.
Megnevezés Összeg Pénznem
Összesen 500 000 HUF
Bejegyzés kelte: 2010/06/01
Hatályos: 2010/06/01 ...

21. A cég adószáma
21/2. Adószám: 22716727-2-42.
Közösségi adószám: HU22716727.
Adószám státusza: érvényes adószám
Státusz kezdete: 2010/06/01
A változás időpontja: 2010/06/01
Bejegyzés kelte: 2013/02/25 Közzétéve: 2013/04/25
Hatályos: 2010/06/01 ...

És pl. az itthon hivatalosan 3 év garival forgalmazott Probook-okra ők 12 hónapot adnak. Szvsz ez egy sima szürkeimportozó cég még mindig... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#571) Egon válasza Romvr (#564) üzenetére


Egon
nagyúr

:C :R
Ha lesz Win-es tabletem, és nem leszek lusta mindezt megcsinálni, jó eséllyel én is így fogok eljárni... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#572) Romvr válasza AxBattler (#570) üzenetére


Romvr
őstag

Rádiumról annyit hogy kb 3 éve néztem náluk notebook-ot és Magyar Kiosztású billentyűzet néven árulták az átmatricázott* németet. Még szerencse hogy ismerősöm előbb vett tőlük gépet, így nekem nem kellett harcolnom 3 hónapon keresztül hogy visszakapjam a pénzem.

*matricázott, nem szitázott. Ergo rá voltak ragasztva szigszallaggal az ékezetes gombok.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#573) Bogyó bá' válasza Romvr (#572) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még jó, hogy tableten nincsenek billentyűk. Mondjuk az oprendszer nyelvére azért kíváncsi lennék. Kisebb kellemetlenséget persze bevállal az ember a jóval kedvezőbb ár érdekében.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#574) Romvr válasza Bogyó bá' (#573) üzenetére


Romvr
őstag

Ez igaz. És ha multilang OS-el árulják akkor meg édes-mindegy milyen nyelvű, nagyjából három "pöccintés" hogy akár ó-héberre válts ha akarsz.
A kérdés a garanciával van. Mert csak bolti garit kapsz, azzal meg szoktak kötekedni. Egyszer vásároltam valamit bolti garival és soha többet. Szerintük ha az érintőképernyő nem érzékel, az user error a nem rendeltetés szerű használat miatt. Hiába nem volt egy karcolás sem a készüléken. (Nem mondok nevet, mert már nem létezik azaz üzlet :) )

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#575) Zolexx válasza Bogyó bá' (#569) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Rádiumnál maguk se tudják mi a különbség a két eszköz között, Megkérdezik a beszállítót, ámbár azt mondta valószínű hogy másmilyen windows van rajta, illetve office hiányzik. Ez nem tuti csak tippelték. Majd visszahívnak. Wacom tollról a kérdést passzolta a hölgy.
De ha azt mondjátok felejtős akkor lehet hagyom annyiban.

Digiprime-on 90k a gép. Elvileg az normális darab office-al.
Őket is felhívtam. Arról vélemény valaki?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#576) AxBattler válasza Zolexx (#575) üzenetére


AxBattler
félisten

Probook-ra szintén 1 év a gari digiprime-on is, szvsz egykutya mindkettő. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#577) Bogyó bá' válasza Zolexx (#575) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annak a kis ASUS-nak a Wacom-toll az erőssége, akár még Autocadezni is lehet vele a retyón. :DDD Pont ezért érdekelne esetleg a későbbiekben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#578) Zolexx válasza Bogyó bá' (#577) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Igen, szerintem nincsen olyan verzió amihez nincsen toll.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#579) spy14 válasza Bogyó bá' (#577) üzenetére


spy14
tag

Csak amit adnak hozzá túl vékony ahhoz hogy hosszabb időtartamra is használni lehessen....

(#580) Bogyó bá' válasza spy14 (#579) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, nem is "életem fő művét" akarnám megszerkeszteni vele, hanem egy-egy gyors helyszínvázlat felvételéhez praktikusabbnak tűnik (egyelőre) ez a 8"-os tablet a stylussal, mint a jelenlegi, dög nehéz 11,6-os notim (Lenovo e125) BT egérrrel. Azt utálom cipelni, meg - az SSD és a 8GB RAM ellenére - hosszú percekbe telik, mire egyáltalán hozzá tudok rajta fogni a "jegyzeteléshez". (AMD E-450 rulez... :W ) Ráadásul nappali fényben nem is látszik rendesen a kijelzője.

Ez főleg OFF: most elvertem a megtakarított összes pénzemet, de bízom benne, hogy ez a kis Asus még pár hónap múlva is jó áron beszerezhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#581) nismoka


nismoka
addikt

Sziasztok! Szeretnék egy digitizer pen-t, van ötletetek hogy honnan és milyet érdemes venni?

(#582) tjb007 válasza nismoka (#581) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mihez, és mennyiért ?

(#583) nismoka válasza tjb007 (#582) üzenetére


nismoka
addikt

VAIO flip ultrabook, sajnos a gyári sony toll már nem elérhető.

(#584) tjb007 válasza nismoka (#583) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a probléma, hogy ebben N-trig digitizer van, így a Wacom tollai, amikhez elég könnyedén hozzá lehet jutni itthon is kiesnek. Ezzel marad az N-trig DuoSense Pen 2, a gyári toll (amit még ha nehezen is, de be lehet még szerezni), valamint a Microsoft Surface Pen (for Suraface Pro 3) is esélyes, hogy működni fog, de erre nincs semmi garancia.

(#585) nismoka válasza tjb007 (#584) üzenetére


nismoka
addikt

Köszi szépen, nem találtam itthon semmit csak thinkpad-hez valót, nemtudom az jó e lenne.

(#586) tjb007 válasza nismoka (#585) üzenetére


tjb007
nagyúr

Thinkpad Tablet (1) ? Ha igen, akkor elméletileg jó lesz az is, mivel abban is N-trig digitizer van.
Itt egy Excel-táblázat az N-trig digitizeres eszközökről, ez alapján talán könnyebb lesz a dolog.

(#587) Bogyó bá' válasza tjb007 (#586) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor megfordítom a kérdést: ami ebben a táblázatban nem szerepel, ahhoz (pl. Lenovo Miix II 8) minden további nélkül lehet a Wacom tollát használni? Vagy ez nem ennyire egyszerű azért? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#588) tjb007 válasza Bogyó bá' (#587) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen nem :)
A Wacom aktív tolla (de hülyén hangzik ez magyarul) is csak azokkal a modellekkel kompatibilis, amikben Wacom digitizer van.

(#589) Bogyó bá' válasza tjb007 (#588) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most nagyon szomorú lettem... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#590) nismoka válasza tjb007 (#586) üzenetére


nismoka
addikt

(#591) tjb007 válasza nismoka (#590) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez nem lesz jó hozzá.

(#592) nexus6


nexus6
aktív tag

szerintetek IFA-n mely cégek mutatnak be új nyolcas tableteket? erről semmi infót nem találok, mobilokról már majdnem teljes szerintem a szellőztetés. winről no infó.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#593) szodia


szodia
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Acer Aspire Switch 10-t, de nagyon nem vagyok felhőtlenül boldog. :(

Egész jól működik, minden számomra fontos feladatra alkalmas, az aksi is korrekt. De van két olyan hibája, amit első körben max a windows nem teljeskörő frissítésének gondoltam. De ezt orvosoltam és az elég zavaró hibák még mindig fennállnak.

Az egyik, hogy teljesen rapszódikusan érzéketlenné válik a teljes fizikai billentyűzet. Hol sűrűbben, hol ritkábban fordul elő, mindenféle hibaüzenet nélkül. A dokkoló le, majd visszacsatolása, minden esetben megoldja a problémát, de azért remélem, hogy a nagy flexibilis használhatóságot reklámozó Acer, nem így akar a virtuális billentyűzetre nevelni...

A másik, meg az, hogy szinte állandóan fluktuál a fényerő. Annyi eszem volt, hogy minden win8-as és minden Acer kisegítő programocskán kiiktattam az adaptív fényerő használatot és mégis tovább villódzik. Leginkább a különböző ablakok közötti váltásokkor feltűnő. De mintha hálózatról használva nem jelentkezne.

Vagy lehet, hogy van egy olyan beállítás amire nem gondoltam? Van olyan beállítás a win8-on belül ami a képernyőn megjelenített tartalom színeihez, kontrasztjához igazítja a fényerőt?

Egyáltalán ez két hiba,amit fennt leírtam tipikus hibrid, vagy tipikus Acer Switch hiba?
Vagy még tipikusnak sem mondható és húzzak vissza 3 napon belül, cseréltetni? (Holnap lesz a 3. nap )

Előre is kösz srácok a válaszokat!

(#594) Romvr válasza szodia (#593) üzenetére


Romvr
őstag

A fényerőre nézd meg ezt:
Charm Bar ->Gépház->Gép és eszközök->Tápellátás és alvás->Fényerő -> Automatikus fényerőállítás ON/OFF
Itt kapcsold ki. Nekem is magától állítgatta a fényt 2-3 percenként Iconia W4-en, de ezt kikapcsolva megszűnt a dolog.

Nekem laptopon van valami olyan beállítás a Driverben hogy magától igazítja a kontrasztot és a fényerőt a megjelenített tartalomhoz. Fehér képernyőnél növeli, sötétnél csökkenti. Ott azonban ezt nem igazán lehet állítani mert valami idióta ügyes programozó kitalálta hogy ez nekem kell és nincs opció.

"Az egyik, hogy teljesen rapszódikusan érzéketlenné válik a teljes fizikai billentyűzet."

A billentyűzet az a dokkolón keresztül kommunikál a géppel vagy valami wireless módon?

Visszavinned minden esetre érdemes már csak ezért az egy hibáért is. Úgy legalább kiderül hogy kifogtál egy Xar példányt, vagy csak a Windows makkant meg. (Gyári visszaállítás után is csinálja? Szerintem azt még nézd meg hogy csinálsz egy teljes gyári visszaállítást és úgy teszteled hogy nem engeded frissíteni, nem telepítesz rá max csak egy böngészőt vagy szövegszerkesztőt amivel teszteled.)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#595) tjb007 válasza nexus6 (#592) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Lenovo biztosan (legalábbis a jelek erre utalnak), talán még az Acer, és az ASUS is.

(#596) Zolexx válasza Romvr (#594) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Végül is jól szuperál a sima windows így pár nap használat után?

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#597) szodia válasza Romvr (#594) üzenetére


szodia
csendes tag

Kösz!

Úgy fest, hogy a grafikus driver beállíásoknál az energiatakarékossági technológia kikapcsolása megoldotta a villódzást. Hogy erre nem gondoltam korábban! Örülök, hogy azért nálam sikerült kikapcsolni, eléggé idegesített.

A tablet dokkolója közvetlenül egy mágneses megoldással csatlakozik, nem kell neki BT.

Remélem kicserélik simán a dokkolót, a tabletet azért nem szeretném visszavinni.

(#598) Romvr válasza Zolexx (#596) üzenetére


Romvr
őstag

Így egy hét után tökéletes. A laptopom tetején már látszik a por, lehet le kéne törölgetnem néha, ha már úgy se használom az Acer miatt :D

Eddig egyedül egyszer futottam bele olyan problémába ami idegesített. Egy 30 perces videóból akartam kivágni egy másfél perces részt Freemake-el de kiakadt. Amikor csak simán átkonvertálok vele valamit, vagy csak pár perceket csípek ki, az működik.

(#597) szodia: Írd meg hogy sikerült a csere és az megoldotta e a gondot.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#599) szodia válasza Romvr (#598) üzenetére


szodia
csendes tag

Sehogy sem sikerült a csere. :( Direkt azért vettem az Acer shopban a gépet, mert reméltem, hogy így sokkal korrektebb lehetőségeim lesznek szimplán ügyintézés, pláne garanciális ügyintézés tekintetében, mintha például egy esetleg nagyobb, ennyire nem specifikus profilú multitól vettem volna. Ezzel szemben 3 napon belül kétszer bumszlizhattam ki Soroksárra a semmiért.

Semmit nem tudtak cseréni, holott az eladó srác előtt is sikerült reprodukálni a hibát, na meg egy teljesen új hibát is sikerült előhozni, mert az érintő kijelző is érzéketlenné vált, a gombbal kikapcs után nem igazán lehetett lehúzni a háttérképet a kikapcsoláshoz. Csere gép egyik üzletükben sincs már az elmondás alapján, holott a sráccal történt megelőző telefonos konzultáció szerint még volt egy 64 Gb-os Dunakeszin. Hát mire odaértem sehol semmi nem maradt, és csak szeptember végefelé kapnak majd új szállítmány, persze kedvezőtlenebb specifikációjú szériát. Nesze neked 3 napon belüli azonnali csere.

Mondta a srác, hogy akkor marad a garanciális szervíz Brnoban 5 napon belül megvan. Mondom akkor jól van, vigyék az egészet a csehekhez. Ja, de akkor jutott az eszébe, hogy pont az előbb volt ott a futár srác (péntek volt) és majd csak kedden jön újra, elmondása szerint, ezért már biztos nem fog visszajönni. Mondtam neki, hogy nem éppen ilyen gördülékenységre számítottam. Erre mondta, hogy Budapesten is van egy garanciális szervízük (habár külsős) és, hogyha odaviszem a gépet akkor lehet, hogy egy napon belül megvan, mert ők gond nélkül ki tudják cserélni a dokkolót, nekik lehet készleten.

Úgyhogy most ott tartok, hogy igazából nem tudom, hogy hova vigyem/küldjem a gépet. Megpróbálom a win8-at a hétvégén újratenni, hátha az a ludas, de még sose csináltam ilyet win8-nál, meg úgy alapból ezt a rendszert 4. napja ismerem, de remélem nem olyan nagy ördöngősség. Mondjuk időm az nem igazán lesz rá :(

Mindenestre az baromira elgondolkodtatott, hogy egy márkakereskedésben egy egyszerű cserével 3 napon belül nem tudták a problémát megoldani, míg ha a hibridet az Edigitalban vettem volna már, lehet, hogy rég túl lennék ezen az egész mizérián. Mert ott még van készleten, meg az is érdekes, hogy külsős szervízben is lehet készleten. :W

Na jól van kisírtam, dühöngtem magam, bocss ha sok voltam. De kicsit televan, ami ilyenkor tele szokott lenni. :)

(#600) AxBattler válasza szodia (#599) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus, és Acer szervizzel ez van sajna... :(((

Ha viszont külsős cég alatt az EC-CO Kft-re gondolt az ügyintéződ, akkor szvsz oda nyugodtan leadhatod. A ph-s beszámoló szerint elég jól dolgoznak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.