Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) Fancy-boy válasza AxBattler (#600) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Lenovo szervize jobb? :D

(#602) spy14 válasza Fancy-boy (#601) üzenetére


spy14
tag

Na igen, a csodás telemax...

(#603) AxBattler válasza Fancy-boy (#601) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemtom', nem hozták még vissza a lengyelektől?
Legutoljára elég rossz történeteket olvastam róluk, de annak már fél éve is megvan...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#604) szodia válasza AxBattler (#600) üzenetére


szodia
csendes tag

Igen, ezt a céget javasolta. Jó ez a cikk amit linkeltél, az alatta lévő fórum bejegyzések, meg nagyon tanulságosak. Ezek szerint sokkal jobban járok ha nem viszik ki Brnoba. Csak furcsálottam ezt az egész eljárást, mert az Acer honlapján mindenhol csak Brno van feltüntetve, meg hogy ők aztán tényleg pöpec munkát végeznek, aztán van itt egy jobban elérhető szervíz Magyarországon is. Tudom egyszerű marketing, de azért mégis.furcsa. Meg azért a fórumon említett cseh tapasztalatok elég elrettentőek...

(#605) AxBattler válasza szodia (#604) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, ha jót akarsz, vidd el magad az EC-CO-ba! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#606) Romvr


Romvr
őstag

Megírtam a cikket az Acer W4-ről, majd pár hét és fent is lesz Logout-on.
Remélem sikerült minden fontosabb témát érintenem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#607) nexus6 válasza Romvr (#606) üzenetére


nexus6
aktív tag

én várom... miért pár hét? nekem is tetszik a w4, meg elég jó is lett az ára.
hangzásra milyen? múltkor összehasonlítottam ugyanazzal a fülessel a széna téren az asus vivotab 8-at meg a toshiba encore-t. szerintem szebb hangja volt az asusnak...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#608) Romvr válasza nexus6 (#607) üzenetére


Romvr
őstag

"miért pár hét?"
A legutóbbi 2 cikkemen okulva 1-2 hét míg megjelenik. Gondolom nincs sok emberi erőforrás a címlapos cikkek pár napon belüli megjelentetéséhez. Elég sok oldalnyi szöveget kell átnézni hibák után és javítani a külalakot.
A cikkem is 7 oldalra sikerült, bár ebből van 1-2 rövid oldal is.

"hangzásra milyen? "
Fülhallgatóval szerintem tökéletes, bár nekem egy Creative fülesem van, amik jók alapból. Beépített hangszórók pedig számomra az elfogadható szinten vannak. Azaz gond nélkül megnézek 2-3 filmet is rajtuk keresztül anélkül hogy bántaná a fülem. Telefonon pl már 10 perc után rosszul vagyok a hangzástól.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#609) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Hello!

Melyik Win 8.1-es tabot érdemes msotanában megvenni?

Itthon elég drágák ezek (Miix2/Venue 8 Pro), Kínából pedig nem tudom, melyik lehet jó választás.. Ezeket néztem:

Onda v975W (Win 8.1)
Teclast X98 (Windows hekkelhető rá)
Teclast X98HD (Win 8.1, melegedési problémák és szar aksi? mennyire igaz ez?)

Melyik legyen? Vagy ha van ezeknél jobb ár/érték arányú cucc, akkor várom a javaslatokat! Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#610) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ezt a WiMBoot dolgot vajon fel lehet valahogy varázsolni egy Voyo A1 Mini-re?

(#611) Romvr válasza r3dsnake (#610) üzenetére


Romvr
őstag

Biztosan, csak nem érdemes. MSDN-es WIN8.1U1 integrált frissítések + driverek összesen 6,5Gb-ot foglalnak telepítés után. Ha kilövöd a Hiberfil-t és meggyilkolod a Pagefile-t is (leveszed 1Gb-ra) akkor az majdnem 2Gb-al kevesebb mint egy WimBoot-os megoldás.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#612) tjb007


tjb007
nagyúr

Csak most böngészés közben vettem észre, hogy már elérhetők idehaza is az új Toshiba Encore-ok.
A 10 hüvelykes változatért 100 (WT10-A-102) és 110e (WT10-A-103, ami annyiban különbözik előzőtől, hogy jár mellé egy Bluetooth billentyűzet is) forintot kell lerakni az aszalta, a 8 hüvelykes változatért viszont csak 66e forintot, igaz ennyi pénzért csak 1GB RAM-ot kapunk (plusz valamivel gyengébb SoC is van benne, és nincs GPS valamint HDMI kimenet sem).
A gyári garancia mindegyikre 2 év.

Véleményem szerint a 10 hüvelykes változat nem ér ennyit, ennyi pénzért már Acer Aspire Switch 10-et lehet kapni erősebb processzorral és normálisabb billentyűzettel, és a kisebbik sem egy túl vonzó ajánlat.

(#613) Romvr válasza tjb007 (#612) üzenetére


Romvr
őstag

66-ot nagyjából a 32Gb/2Gb érne (tekintve hogy Acer W4 70 ezerért tudja ezt + microHDMI). Oké ne legyen rajta HDMI+GPS, elhiszem hogy a tervezés+gyártás olyan irdatlan összegeket emésztene fel amitől csődbe megy a cég, de azért az 1Gb RAM lényegében lóf*szra se elég. Acer-nél is néha-néha belefutok olyan feladatokba hogy a 2Gb-nak a 90%-a + 1Gb Swap csutkára töltődik. Játékokról nem is beszélek, csak egy szimpla Firefox 5-6 lappal és már 400Mb megy a feledésbe.
Teszteltem 1Gb-os gépet és úgy számoljatok hogy a Windows alapjáraton (csont szűz, programok nélkül) 600Mb-ot elfoglal. Erre rányitsz egy Cloud alkalmazást (dropbox)+100Mb, Fájlkezelő +50Mb, Firefox 1 lappal 200mb... ripsz-ropsz elfogyott RAM!

66-ért kenjék a hajukra. 1Gb-os gépet ilyen 30-ért kellene adniuk de HDMI+GPS+3G-vel se 60-ért.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#614) nexus6 válasza tjb007 (#612) üzenetére


nexus6
aktív tag

anno azt írták, hogy az encore 2-nek is lesz majd 2 gigás RAM verziója. Azt még nem látom sehol, még külföldön sem. szóval szerintem nem helyettesítő készülék lesz, marad a sima encore is. Inkább az olcsósítás jelenik meg a kínai készülékekhez hasonlóan.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#615) tjb007 válasza nexus6 (#614) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az oldalukon sem szerepel egyelőre olyan változat, szóval lehet nem is lesz belőle 2GB-os verzió.

(#616) r3dsnake válasza Romvr (#613) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eleve az röhejes, hogy nem alap a 4gb ilyen cuccoknál, de az 1gb különösen WTF.

(#617) Fancy-boy válasza Romvr (#613) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Majd észbe kapnak, ha nem fogy. Talán csökkentik az árát. ;]

(#618) Romvr válasza r3dsnake (#616) üzenetére


Romvr
őstag

4Gb azért kicsit túlzás, mivel alapból 32bitet adnak aminél 3Gb a plafon, de valóban hülyeség az 1Gb. Még androidnál is kevés néha, nemhogy a Windowsnál.
Bár gondolom a 3-4Gb-ot és esetleg a 64bit-es rendszert a "prémium" kategórára tartogatják, hisz azt is el kell valahogy adni majd.
Meg ha 10-15 ezer forint a különbség a 32gb és 64gb között akkor árulhatnának már 128gb-os verziót is nyugodtan. Meg normál SDHC foglalat se kerül olyan sokba, vagy a 256Gb-os SDXC bővíthetőség a 3Gb RAM mellé.

Persze lehet még kiforratlan ez a dolog, várni kellene a következő generációra. Az tuti hogy a következő tabletem már 10" és minimum 128Gb-os belső tárterülettel rendelkezik :)

Más: Amint hazamentem tesztelem a Rapoo billentyűzetet az Acer-rel és lehet beletűzök majd egy strófát róla a Cikk-be is.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#619) dejaris válasza Romvr (#618) üzenetére


dejaris
addikt

32bitesnel 4GB a plafon.

(#620) joergie válasza Ezekiell (#609) üzenetére


joergie
őstag

Testvérmárkák tudtommal. A melegedés windows alatt fellép az ondánál is. Van valahol egy onda fórum, ott a v975i-re hegesztett win8-ra vannak melegedési problémát megoldó eljárások, de ahogy néztem elég szenvedős. gondolom teclastra is megoldható. A szar akksi összefügg a melegedéssel. Idle-ben 30%-on meg a proci, azért fogyaszt sokat, ezért "szar" az aksi. Erre találtam megoldást azon a bizonyos fórumon. Meg néhol a bluetooth se úgy üzemel, ahogy kéne, arra is láttam megoldást. Mindenesetre mondjuk úgy, nem teljesen kiforrott a szoftveres támogatottsága ezeknek.,
Amúgy teclaston hdmi nincs, ondában 3g nincs, viszont a teclaston megoldható miracast-tal a külső kijelző, bár ott meg ugye ott van a késleltetés...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#621) gyurkikrisz válasza Ezekiell (#609) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha már a Dell Venue 8 Pro-t hoztad példának, akkor 8 colosban van a Pipo W2, és a Voyo A1. Mindekettő alapból Windows-al jön, jobb helyeken még angol nyelvet is tesznek rá ha kéred. 160-170$ körül mozognak, erre még rájön az áfa, kb 50ezer forintra jönnek ki árfolyamtól függően.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#622) nexus6 válasza gyurkikrisz (#621) üzenetére


nexus6
aktív tag

vannak olcsóbb dell beszerzési lehetőségek is (a logoutos fórumban linkelték őket)...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#623) gyurkikrisz válasza nexus6 (#622) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Melyik logoutos forumban?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#624) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Sziasztok

Megrendeltem aliexpressről a voyo winpad minit, 2 hét alatt meg is jött, szerencsére a vámon is átcsusszant :B
Maximálisan pozitív véleményem van róla, ezért is írok ide, hogy aki gondolkodik rajta az nyugodtan megveheti. Windows 8.1 van rajta alapból, ráadásul az eladó kérés nélkül magyar nyelvel küldte el :D
Az üzemidő kiváló, minimális fényerővel is kellően világos, így nyugodtan lehet spórolni vele. Az IPS kijelző jobb nem is lehetne, nagyon szép színei és betekintési szöge van. Micro HDMI kimenet van rajta, így a monitoromra rákötve ugyanúgy használhatom, mint a rendes gépemet. USB-s elosztót mindenképp rendeljetek hozzá, mert így bármennyi eszközt rá lehet kötni egyszerre. 3G modemet rendeltem hozzá, azzal is kiválóan működik. Ha veszel hdd dokkolót, akkor a saját vinyódat is probléma nélkül rákötheted, és használhatod. Szabad helyből nincs hiány, mert a Windows csak pár gigát foglal, ezért 75%-a szabad neki, valamint micro sd-vel bővíthető. A beépített háttétár nagyon gyors, amiről képet is készítettem, mert a hasonló képességű, de nevesebb tabletekben is lassabb szokott lenni. A gyártót nem tudom sajnos, de biztos nem noname. (az írási sebesség is 60mb felett van, az se olyan rossz)

Rendkívül fürge, azonnal reagál mindenre, beakadásnak nyoma sincsen. A wifit érdemes b-re kapcsolni n-ről ha közel a router, mert így csak feleannyit fogyaszt (lemértem). A biosban több 100 beállítási lehetőség van, amit hozzáértők állítgathatnak, de az eladó már megtette ezt, ráadásul a biost is frissítette a legújabbra. Billentyűzetes tokkal rendeltem, amit szintén ajánlok hozzá, illetve stylus pen-t is, mert windowsos belül nehéz megfogni a szegélyeket az ujjammal. Egyszóval nagyon elégedett vagyok vele és köszönöm annak a tolvajnak, aki ellopta a telefonomat, mert nélküle nem vettem volna meg a tabletet :DDD
Várom a logutos tesztet a kollégától, aki pedig eddig gondolkozott rajta, annak remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#625) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

(#626) Bogyó bá' válasza cinkoxid (#625) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez durván sokkal lassabb, mint a mostani Lenovo netbookomba berakott Adata SSD... ...pedig éppen azt cserélném egy Win-es tabletre, mert szegény úgy összességében tetű lassú... (meg nehéz is, mint a dög).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#627) nexus6 válasza gyurkikrisz (#623) üzenetére


nexus6
aktív tag

[link]

itt írnak a dell outletről és egyes ebayes elérésről. én anno németországot néztem, ott is esett már az ára a kezdeti magasabbhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#628) cinkoxid válasza Bogyó bá' (#626) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az lehet, de ebben nem ssd van, hanem eMMC flash modul, mint a legtöbb tabletben. :)

Egyébként jobban utánanéztem, samsung márkájú.

[ Szerkesztve ]

(#629) zoltan6 válasza cinkoxid (#624) üzenetére


zoltan6
őstag

teljesen korrekt gépnek tűnik,főleg ennyiért :C

(#630) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#626) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én egy villámgyors ssd-vel használok szintén AMD brazos-os, szintén lenovo netbookot. Nem az ssd miatt lassú, elhiheted, ez az intel atomos cucc tuti fürgébb lesz.

(#631) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#630) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pont ezért olvasom (gyűjtöm) a mások tapasztalatait, mert nagyon nem szeretném magam pofára ejteni....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#632) Romvr válasza cinkoxid (#624) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem is ilyen lett volna ha az Ali nem dobja vissza a pénzemet... mindegy az Acer-el is totálisan elégedett vagyok.

Amúgy neked mennyit bír egy töltéssel? Nekem 6 órát megy átlagosan, net + film + munka mellett. Ha csak filmet nézek non-stop akkor inkább 4-5 között van, függvényében hogy hálótól nézek vagy belső tárolóról.

A cikkemből egy összefoglaló képet teszek a belső+külső+microSD sebességekről:

Gyakorlatban az SSD-s laptopomat veri, de az SSD-s asztali gépet is megközelíti a sebességet (Előbbibe Kingmax az utóbbiba pedig Samsung Evo van.)

MicroHDMI-t honnan szereztél? Átalakító vagy rendes kábel?

Én most olyan USB Hub-ot keresek ami egyben töltést is képes átadni a gépnek. Úgy csak rákötném otthon a terás vinyót és meg van oldva a hely probléma, ráadásul még csak nem is merülne. A Madaras Üzletben láttam is 3000-ért de nagyon furcsán nézett ki és az eladók se tudták hogy ez úgy működik-e ahogy én gondolom.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#633) cinkoxid válasza Romvr (#632) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az akksija nekem is hasonlóan bírja, bár eddig csak n-es wifivel néztem, illetve csak 3 napja van meg, ezért annyira alaposan nem volt időm tesztelni, de majd erre is lesz időm hamarosan.
Az én hubom nem adja át a töltést, de jár hozzá adapter, tehát elvileg ha rákötök egy vinyót + bedugom az adaptert, akkor az adja az áramot neki, és nem a tablettől veszi el.
MicroHDMI to HDMI átalakítom volt itthon, abban beledugtam a hdmi kábelt, majd a másik felére hdmi - dvi kábelt és így kötöttem a monitorra :D (nincs rajta hdmi kimenet...:( )

(#634) zoltan6 válasza Romvr (#632) üzenetére


zoltan6
őstag

én egy ilyen ebay-es 2-300ft-os usb elosztót használok a lenovo miix 2-es tabomhoz,müködik rendesem,tölt is.

ebay link

(#635) AxBattler válasza zoltan6 (#634) üzenetére


AxBattler
félisten

Nono, az Miix2 feature, nem mindegyik tab tudja, érdemes alaposan utánaolvasni. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#636) Bogyó bá' válasza zoltan6 (#634) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ennek a micro aljzatába kell dugni a gyári töltőt?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#637) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#636) üzenetére


zoltan6
őstag

igen

(#638) Romvr válasza AxBattler (#635) üzenetére


Romvr
őstag

Kár érte. Pedig nem lenne hülyeség ha tudná tölteni és még az adatok is cikáznának oda-vissza a másik ágon.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#639) nexus6


nexus6
aktív tag

egy helyen olvastam hogy a lenovo thinkpad 8-nak jön a z3795-ös verziója. Japán oldalon megtaláltam, lesz 4gigás és 128 gigás változata is. És szerintem ott kinn nem is vészes az ára: kb. 125+szállításra jön ki (4giga-64giga-bing)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#640) gyurkikrisz válasza nexus6 (#627) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hát utánanézve, a refurb gépek se olyan jók. 125£+VAT+szállítás a Dell Venue 8 Pro, egy kínai csoda pedig 104£+VAT+szállítás (jobb esetben ingyenes)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#641) Romvr


Romvr
őstag

Alakul ez a tablet. Már van BT billentyűzet (Rapoo e6100), MicroHDMI-HDMI kábel... egeret is megrendeltem... (így belegondolva legalább egy 20-ast még ráköltöttem úgy hogy microSD kártyám volt már). Eddig tetszik a dolog. Legközelebb azért már tudom mire kell figyelni, pl hogy hiába ultramobil a 8", azért a 10" az ajánlott ha az ember le akarja cserélni a laptopját. Meg a gyárilag hozzá adott billentyűzetes dokkoló is sokat segít (főleg ha mágneses és van rajta USB port:P )

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#642) Egon


Egon
nagyúr

Tesztelgetem én is a gépet, és időnként hervad a vigyor az arcomon... Sajnos azok a régi játékok, amelyeket szerettem volna rajta futtatni tablet módban, nem igazán alkalmasak érintőképernyős játékra...:(
HoMM3-ról már írtam korábban, tőszavakban annyit, hogy nem lehet nevet adni a mentéseknek, jobbklikkes-kurzorfölévivős módszerek nem működnek, és csatában is nehéz megfelelően precízen lépkedni.
Kipróbáltam a King's Bounty: Armored Princess-t is (ez volt még kéznél hirtelen). Alapértelmezett beállításokkal tetű lassú volt (azért bíztam benen, hogy egy 4 éves, már megjelenésekor sem túl nagy hardverigényű játékkal elboldogul az Atom, de végülis a 4W TDP az 4 W TDP...), de szerencsére néhány apróbb butítást alkalmazva (anti-aliasing legkisebb szintre állítva + medium részletességű textúrák és árnyékok), teljesen játszható sebességet kapunk. Nagyobb baj, hogy a program egyáltalán nem reagál érintésre (sic!), ami pedig a bő 10 évvel korábbi HoMM-ban működött... :F Így értelemszerűen tablet módban használhatatlan.
Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra (remélhetőleg vannak): hasonló régebbi programokkal (elsősorban körökre osztott stratégiák érdekelnek), mennyire használhatók ezek a ketyerék tablet módban, azaz érintéssel vezérelve?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#643) Romvr válasza Egon (#642) üzenetére


Romvr
őstag

Én ezen nem lepődöm meg. Ami nem érintéses vezérlésre van tervezve (értsd: MS Áruházból származik, vagy van benne natívan) azokkal bajos lesz játszani.
Half-Life 2-t próbáltam, azt szépen vitte, de persze Bill+Egér kombóval. Próbáltam valami 3rd(sokad) party kontroller emulátort, de annak meg annyi imput lagg-ja volt hogy lényegében hangvezérléssel gyorsabban játszottam volna ("mennyé, mennyé, balra, mennyé, lőjjé, lőjjé, tárazz, ugorj...stb").

Ezen felül egy Diablo klónt próbáltam, meg valami útburkolat nevű autós játékot. Azokkal nem volt gond. Persze Áruházból töltöttem ezeket.

Hétvégén tervezem egy Knights of the Old Republic tesztelését, meg esetleg egy Jedi Outcast-ot (Star Wars hétvége lesz haverokkal amúgy is :DDD ). Aztán mivel a Cikkemnek még se híre se hamva, lehet hozzácsapom ezt is. (Ha sokáig halogatják a megjelentetését, lesz vagy 10-12 oldal a végére :U )

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#644) Egon válasza Romvr (#643) üzenetére


Egon
nagyúr

Plants vs. Zombies-zal tökéletesen lehet játszania tablet módban. A bő 15 éves HoMM3 is tökéletesen reagál az érintésre: ami probléma van, az egyrészt abból adódik, hogy nem jön fel automatikusan a virtuális billentyűzet, amikor szövegmezőre tapicskolok (így nem lehet a mentéseknek nevet adni - ezt persze némi kompromisszummal lehet kezelni, billentyűzettel előre létrehozott mentésekkel, mert azokat természetesen lehet felülírni), másrészt abból, hogy a hosszú gombnyomást nem érzékeli jobbklikknek, harmadrészt abból, hogy az érintést klikkelésnek érzékeli, nem pedig oda viszi a kurzort (ezek miatt pl. nem lehet megtudni egy megtámadandó sereg jellemzőit), negyedrészt a tablet méretéhez képest túl nagy az ujjam a megfelelően precíz irányításhoz (bár ez szerintem minimális gyakorlattal menne). Így is lehet játszani a programmal, csak némileg körülményesebben (több mentés-visszatöltés árán). Az pedig szubjektív, hogy a kanapén eltöltött játék kényelme, megér-e ennyi (más területen jelentkező) kényelmetlenséget)...
Real-time alkotások szerintem felejtősek, tablet módban mindenképp. Nem véletlenül írtam a körökre osztott stratégiákat, mint elsődleges célprogramokat. Az alábbi programokra lennék kíváncsi (szigorúan tablet módban), a teljesség igénye nélkül: Incubation, Panzer General 1-2, Fantasy General, Fantasy Wars, Fallout Tactics, Civilization 3-4, Disciples 2 stb.
Szép lassan ki is fogom próbálni őket, és össze fogom szedni azon játékok listáját, amik egyrészt mennek Win8 alatt (sajna 1-2 régebbi progi biztos ki fog esni), másrészt amik viszonylag kompromisszummentesen mennek tablet módban...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#645) r3dsnake válasza Romvr (#641) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez a Rapoo e6100 olyan széles, mint egy 8"-os gép? Van olyan tok, amibe belefér billzettel együtt a tábla és esetleg ki is támasztható? Voyo A1 Minire pályázok.

Köszi!

(#646) cinkoxid válasza Romvr (#643) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Én a flatout 1-et próbáltam ma ki, és HD felbontáson, magas grafikán akadás mentesen futott, amin nagyon meglepődtem :o A star wars jó ötlet, szerintem a jedi knight 2-3 at letöltöm és kipróbálom majd. Természetesen billentyűzet+egér kombóval.
Az akksival kapcsolatban van fejlemény: A wearing level, vagyis az elhasználódás mértéke kb 15-20%-os, így ha 80-85%-ig töltöm, akkor hirtelen 100-on lesz, illetve ha elkezd merülni, akkor pl 75-ről leeshet 55-60-ra a kapacitás, aminek nem örülök. Tegnap még 11%-os volt, aztán a következő töltésnél már 20 lett. Azt hiszem 6000-es akksit lehet pár dollárért rendelni hozzá, bár ott azért még nem tartok szerencsére.

(#647) r3dsnake válasza cinkoxid (#646) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez mondjuk nagyon gáz, kb. egy év után szabadna ilyen wearing levelnek lennie. Szerintem szar akksit kaptál bele.

(#648) cinkoxid válasza r3dsnake (#647) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Azt el tudom képzelni, de ilyen olcsón kevésné zavar, ha csak ez az egy negatívuma van neki (eddig legalábbis). A biztonság kedvéért elkezdek nézegetni normálisabb akksik után.
Ami a hőfokokat illeti: Terheletlen állapotban 45fok körüli - nem érzem melegnek - aida stressz teszt alatt 60 fokos volt a legmelegebb mag. Azt hiszem ezek normális állapotok.

(#649) Romvr válasza r3dsnake (#645) üzenetére


Romvr
őstag

Nem, szélesebb. A gép maga 22cm a rapoo meg 28cm széles. Szerintem 10"-os -hoz ideálisabb lenne ez a szélesség, talán még egy tok-ba is bel lehetne "sufnituningolni", de 8" esetében ez kizárt. Ráadásul nem is érdemes. Én se azért vettem hogy úton-útfélen használjam, csak otthonra van, oda meg több mint tökéletes.

Billentyűzetes tokot találhatsz a neten, de azok 90%-a el van fuserálva. Vagy US kiosztás, vagy találsz rajta magyar gombokat is, de máshol, vagy a billentyűk mérete "nyomott". 10"-os táblához könnyebb rendes billerres tokot találni, már ezt is tudom :)

(#646) cinkoxid: Ez kicsit durva. Nálam úgy 2 hét után az elhasználódás 4,5% a BatteryBar szerint (ami szintén soknak tűnik, hisz ilyen ütemben 1 évet se bír ki). Ennek ellenére úgy tapasztalom hogy tovább bírja szusszal mint amikor megvettem.
Hőmérséklet tekintetében meg nálam akkor melegedik nagyon, ha töltöm. Nem forró, nem zavaró, de érezhetően melegebb a gép. Játék után is persze jelen van ez a dolog, de talán nem annyira.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#650) gyurkikrisz válasza cinkoxid (#646) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Vagy csak siman fals infókat ir ki, számomra hihetobb minthogy ennyire használódna.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.