Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) Bogyó bá' válasza tjb007 (#1150) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Így igaz, csak onnan tudom, mert pár hete, mikor tabletet kerestem, akkor a Wacom-os 64 GB-os Asus-t szerettem volna megvenni (arra lett volna igazán szükségem), de legolcsóbb helyen is 100k-ba fájt (annyi pénzem nem volt rá), és akkor felhívogattam a boltokat, utána érdeklődtem sok helyen.

Ezért maradt végül is a Lenovo Miix 2, de azzal meg pórul jártam: 80k volt tokkal (passzív stylussal) 2 és fél hete mikor rendeltem, egy héttel később 70k, most meg 63-ra jön ki kuponkóddal. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1152) TedThomas válasza email6 (#1140) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Király cucc. Jól jön amikor tévén meg tableten megy a két képernyő :)
Próbáltam a tévét böködni de úgy nem ment :)

(#1153) hito válasza Bogyó bá' (#1151) üzenetére


hito
nagyúr

Csak megerősíteni tudom, amit tjb007 írt :)

Valakinek esetleg Photoshop van fenn a Bay Trail-os gépén? Kíváncsi lennék, hogy egy 40-50MB-os raw képet milyen sebességgel dolgoz fel (küldök át alapanyagot). Ha lassú, akkor inkább Core i5-ös, vagy Core i3-as tabletet vennék. Köszi előre is!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1154) Bogyó bá' válasza hito (#1153) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyanítpom, hogy akkora méretű RAW-nál nem a CPU, hanem a RAM lesz az igazi korlát...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1155) hito válasza Bogyó bá' (#1154) üzenetére


hito
nagyúr

Ez elég logikusan hangzik sajnos. Nem tudnád megnézni ha küldök egy dng fájlt? Nálad fenn van a PS? Mert ha tényleg a ram a szűk keresztmetszet, akkor hiába is váltanék Z2760-ról Z3740-re, hiszen mindkettőben 2GB ram van. Igaz a BT jobb a memóriakezelése és DDR3 a ram.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1156) Bogyó bá' válasza hito (#1155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs PS-em, a kis Sony NEX-3NL MILC-emhez kapott Image Data Converter Ver.4 program van telepítve erre is, meg a kis Lenovo e125 (AMD E-450) laposra is. A "netbook" hamarabb végez a konverzióval, pedig fele ilyen erős sincs a CPU-ja (viszont abban 8 GB RAM, és 64 GB SSD ketyeg Win7 alatt). Az én RAW-jaim viszont csak 16 MB-osak.

A "netbook" az átlagosnál is hitványabb TN+film kijelzője miatt tökéletesen alkalmatlan fotós célokra, a tablet viszont teljesen színhelyes, nyugodtan lehet a látott kép alapján korrekciókat végezni a képeken. A netbookon egy konverzió mintegy 7-8 másodpercig, a tableten 10 másodpercig tart.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1157) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#1156) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt mondjuk szomorúan hallom, mert e125-n kínszenvedés a raw fájlok feldolgozása, de ezek szerint az atom még inkább megdöglene alatta.

(#1158) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#1157) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem csak helyszíni (nyaralás...) "fotóválogatásra" (és tárolásra) kell, arra meg teljesen elfogadható sebességű szerintem.

szerk.: Ja, és ami - számomra - a legfontosabb: a motoros tanktáskámban is röhögve elfér, ellentétben a lapossal.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1159) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#1158) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem is max ennyire kéne, érdemi munkát úgyse lehet végezni ilyen eszközön, arra otthon van a rendes workstation kalibrált monitorral. De általában a brazos-t a lightroom válogatás is megakasztja rendesen.

(#1160) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#1159) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Brazost minden megakasztja :DDD , de ha nem csak válogatsz a RAW-ok között (nálam ez a Sony PlayMemories Home programmal történik, ez akadásmentesen fut a tableten), hanem tényleg lekonvertálgatod a képeket TIFF-be (az előzőekben már említett Image Data Converterrel), azt a Brazos (gondolom a sok RAM miatt) valamivel gyorsabban csinálja. Más programmal nem próbáltam, a Sony gyári vackaival elég szépen lehet dolgozni, és nem is erőforrás-igényesek különösebben. Esténként selejtezni a napi fotótermést szerintem tökéletes, minden másra meg ott a MasterCard otthoni bivaly asztali gép...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1161) hito válasza Bogyó bá' (#1156) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi az infókat! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1162) Kobe


Kobe
veterán

zenelejatszobol tudtok vmi metro alaput ajanlani amiben van equalizer pl? winamp fizetos, mediamonkeyban nincs, gondoltamfeldobok egy foobart vmi bazinagy skinnel de sajna nem az igazi

(#1163) Kobe


Kobe
veterán

Megjott a tok amit rendeltem a tabhoz, de sajna ez most nem jott ossze, szar hozza es a kamerakivagasok sem jok...nem szeretnek meg 1x 3 hetet varni masikra igy lehet keresnek valami normalisabb 8" tokot idehaza

Talalt mar vhol valaki voyo a1 hez megfelelot ? Bill nelkuli, kicsit elegansabb sotet, egyszeru kinezetut, amiben pl nem ezek a tepozaradan allitgathato, vagy kitagulos gumizar van, hanem passzol a tabhoz rendesen es magneses pl. Ertelmes aron mondjuk....ha a westend aluljaros nemidenbarnult sufnigsm es shopok kinalata van csak, ami ugyanaz mint china ebay csak 5-10* annyiert, akkor megis inkabb neten lonem :)

(#1164) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Sikerult eljutnom egy "mi legyen a Nexus 7 utodja" kerdestol oda, h nekem win tablet kell :)
Egy kollegat mar interjuvoltam ezzel kapcsolatban, de kerdezek itt is.
Egy viszonylag szinvonalas Android tab utan milyen elmeny?
Illetve latom, h olyan, mint egy asztali win. De: van ra pl facebook, index es tarsai alkalmazas? Vagy hogy megy ez? (Win7-et hasznalok)
Vagy egy 4-8 ablakos Firefox bongeszes alatt mennyire lassul? Mozilla Thunderbird megy rajta vagy van mas modszer a mailfiokok osszefogasara?
Ha mar nagyon belaktam, ezt hogyan lehet "lepucolni"? Vagy ujrarakni? Vagy hogy megy ez?
Tartosabb tapasztalatok vannak mar a Voyo A1 Minivel? Marmint pl anyag? Kopnak, nem, mire lehet szamitani? Honnan erdemes rendelni, ahol van is es meg is erkezik?
Van ertelemes alternativaja, vagy 170$-ert hallgassunk, ez van!? ;)
Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#1165) cinkoxid válasza zolikaDB (#1164) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Én 155-ért vettem aliexperesszen, még mindig annyi. Ugyanazokat a programokat tehet rá, mint egy rendes pc esetében. Lassulni nem fog, mert ha el is fogyna a ram, akkor a page file-t használja, ami ugye megfelelően gyors ahhoz, hogy ne akadozzon. Ráadásul 4 szálon működik az alkalmazások kezelése, ezért szépen el lehet osztani a terhelést. Pl egy egy full hd video nézése esetén csupán pár % a cpu terheltsége.

Általában alapból van recovery partíció rajta, tehát vissza tudod álltani a windowst alapra, illetve usb-n keresztül tudsz windows telepíteni, mint egy rendes pc esetén is. Viszont nem nagyon kell ezeket újratelepítgetni (szerencsére). Egy 32 gigás micro sd ajánlott hozzá az adatok tárolására, bár nálam így is van 13 gb szabad hely (miután jól belaktam).

(#1166) zolikaDB válasza cinkoxid (#1165) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es van valami extra alkalmazas "store" a win 8.1-hez?
Wifis netezessel kb hany orat bir az akksi?
Kijelzo milyen? Jol lathato?

(#1167) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, alin mitől ennyi a Voyo A1 mini? US $67.90 - 86.10

[ Szerkesztve ]

(#1168) tjb007 válasza zolikaDB (#1167) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nézd meg az eladót és magad is rá fogsz jönni.

(#1169) TedThomas válasza zolikaDB (#1167) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Mert 0 rankos bolt. Kapsz egy téglát :)

Így nézelődj: [link]

Illetve ez az eladó a legmegbízhatóbb az értékelések alapján és az ára is rendben van: [link]

(#1170) Vindex


Vindex
tag

Van arra mód, hogy nem kapcsoljon ki a zenelejátszás, ha a tabi kijelzője elalszik.

(#1171) mr.storm


mr.storm
csendes tag

Sziasztok, egyik napról a másikra nem tudok belépni a Lenovo miix 2 8as tabletem, azt írja ki kék háttérbe h a bitlocker megakadályozza a meghajtó zarolasanak feloldását, folytatashoz nyomjak entert vagy Windows gombot. Valaki tudja mi lehet ez? Win gombra nem reagál enter meg ugye nincs...

(#1172) Bogyó bá' válasza mr.storm (#1171) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogy került rá egyáltalán bitlocker? Lecserélted az oprendszerét? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1173) mr.storm válasza Bogyó bá' (#1172) üzenetére


mr.storm
csendes tag

Semmit ilyet nem csinaltam, ezert nem ertem. Illetve letöltöttem a ashampoo optimizert, lehet az kavart be??

(#1174) Bogyó bá' válasza mr.storm (#1173) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az könnyen lehet. Ha rajta van a recovery, akkor BIOS és újratelepítés. Gyanítom, hogy máshogy nem fogsz tőle megszabadulni. Vagy szerviz.

Kikapcsolod, majd a Volume UP nyomva tartása mellett Power ON, és belépsz a BIOS-ba. Ott van egy Recovery menüpont, bár még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1175) mr.storm válasza Bogyó bá' (#1174) üzenetére


mr.storm
csendes tag

Na ujrahúztam a recoverybol, de most a jobb alsó sarokban halvanyan irja h 'nem megfelelő a biztonságos rendszerinditas konfigurációja' ezt h lehet eltüntetni?

(#1176) zoltan6 válasza mr.storm (#1175) üzenetére


zoltan6
őstag

itt írják a megoldást rá.
vagy itt is foglalkoznak vele:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1177) Bogyó bá' válasza mr.storm (#1175) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mire telepíted a 8.1-et és az összes frissítését, addigra el fog tűnni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1178) v-paci


v-paci
aktív tag

Samsung Ativ 700t-vel valakinek tapasztalat? Lenne lehetőségem viszonylag jó áron hozzájutni egyhez, viszont olvasva az itteni tesztet is nem vagyok teljesen meggyőzödve róla, hogy jó választás. Illetve a csomagolásból nekem nem jött le, de elképzelhető, hogy nincs hozzá alapból office :F

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#1179) fateless


fateless
veterán

Van esetleg valakinek tapasztalata vagy linkje tesztről (angolul is jó) a Voyo A9-ről? Erősen elgondolkodtatott, hogy eladjam a 2560-ast és ez legyen a hurcolós gépem... (bár még nem győztem meg magam)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1180) AxBattler válasza fateless (#1179) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, jónak tűnik, de a mostani árfolyamokkal (+ÁFA) 150+-ba kerülne, az meg már majdnem a Thinkpad Tablet 10 kategóriája.

Ár/értékben szvsz Asus T100-zal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1181) tjb007 válasza AxBattler (#1180) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, csak azokban nem lesz 3G modem.

(#1182) tjb007


tjb007
nagyúr

Voyo A1 Mini teszt (Google Translate használata ajánlott)

(#1183) AxBattler válasza tjb007 (#1181) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, ha valakinek arra van szüksége. :R
De a 150k-t kicsit sokallom egy kínai garis cuccért, a 3G-t meg szvsz mindenki meg tudja oldani mobilos netmegosztással.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1184) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

"Cons:

The tablet does not handle well the battery, and using it can be turned off without notice, this is solvable using the powercfg in tool, indicating the power plan that does not turn off with zero or low battery, but it's a clumsy solution, hopefully one update from VOYO. The duration is 4 and a half hours, with normal use, not games.

"

Akkor ezek szerint nem csak nálam csinálta ezt. Egyébként ez az egyetlen negatívuma, hogy az akksi szint néha ugrál.

[ Módosította: mukibuci ]

(#1185) Bogyó bá' válasza cinkoxid (#1184) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Három darab nekem is van itthon, 2 telenoros, meg egy T-s. Csak a külön mobilnet-előfizu egy pöttyet drága szórakozás, így marad a telefon mobilnetjének leosztása.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1186) cinkoxid válasza Bogyó bá' (#1185) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ja igen, így értem. Mondjuk igényelhetsz még egy simet, és akkor tudod használni a másikat.

(#1187) Bogyó bá' válasza cinkoxid (#1186) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A három közül az egyik telenoroshoz nem volt Win7 driver csak XP, azért kellett sok éve cserélni. Amúgy mindegyikhez prepaid (Domino, illetve valami Praktikum) SIM volt, de mióta (2 éve) van okostelóm előfizuval, azóta egyiket sem használtam, rég lejárt a kártyáik érvényessége is) Amúgy gondolkodom a T-s újra beüzemelésével a tablethez, nekik van elfogadható árú, sávos díjazású pre-paid netcvcsomagjuk. Amelyik hónapban nem használod, abban nem is vonnak díjat. Csak néha kellene, céges kiküldetések unalmas estéire. A számlás telefonomat meg amúgyis kártyásra tervezem cserélni november végén, amikor lejár a hűségem (szinte nulla a használat, mindent a cégesen intézek, de azon meg nincs mobilnet... :((( )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1188) v-paci válasza v-paci (#1178) üzenetére


v-paci
aktív tag

Ez sztornó.

Más: Lenovo Miix 2 10" kapható valahol billentyűzet dock-kal, vagy kapható külön hozzá gyári dock?

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#1189) tjb007 válasza v-paci (#1188) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, kapható azzal együtt is (például itt).

(#1190) Bogyó bá' válasza tjb007 (#1189) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez mikor lett ilyen olcsó? Egy hónapja még 120k körül volt billentyűzetes dokkolóval. :F

szerk: ez nagyon jó, a 2 GB RAM-os, nem bővíthető tablet leírásában szerepel az alábbi szöveg: "A megfelelő mennyiségű memória alapvetően befolyásolja az operációs rendszer és a felhasználói programok sebességét. Általános otthoni vagy irodaifelhasználásra 2-4 GB memória javasolt. Tervezőprogramok, adatbázisok vagy játékok futtatásához 4 GB vagy több memória ajánlott."

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1191) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Windows-os tabot, de sajnos egyáltalán nem tudom, hogy milyet válasszak. A keret maximum 90k lenne, ennél egyáltalán nem szeretnék többet adni érte. Eddig ezeket néztem:

LENOVO MIIX 2 10,1"
Lenovo MIIX 2 8
Toshiba Encore WT8-A-102
ASUS VivoTab Note 8

Nem nagyon tudom eldönteni, hogy megéri-e a 20k felárat a plusz kettő col, de aztán meg lehet sajnálkoznék, hogy miért nem adtam ki érte. A Toshiba mellett pedig leginkább az SSD szól, az eMMC-vel szemben.

Előre is köszi a segítséget!

Heyho.

(#1192) tjb007 válasza xxSanchez (#1191) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Toshibában is eMMC van (mint az Atomos [Bay Trail-T] modellek 99,9%-ában).

(#1193) xxSanchez válasza tjb007 (#1192) üzenetére


xxSanchez
őstag

Hát akkor az kiesett, mert más miatt nem nagyon éri meg a többivel szemben. Te melyiket ajánlanád?

Heyho.

(#1194) tjb007 válasza xxSanchez (#1193) üzenetére


tjb007
nagyúr

A két nyolcas közül igazából mindkettőt, de az ASUS-t különösképpen a Wacom digitizer és toll miatt (még ha nem is használnád ki).
A tízesből meg ugye csak egy van, abból nagyon más nincs is, amit megkapnál ennyiért.

(#1195) xxSanchez válasza tjb007 (#1194) üzenetére


xxSanchez
őstag

Akkor úgy igazából az Asus és a 10 colos Lenovo között kéne választanom.

Heyho.

(#1196) Siedrenn


Siedrenn
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék vásárolni egy tabletet. Jobbára olvasni, szövegszerkeszteni, prezentációkat készíteni és interneten böngészni kellene.
Mindenképpen Windows tabletet akarok, billentyűzetes dokkolóval. Az igazán jó választás, ami nagyon tetszene (Surface Pro 3), az nagyon drága, de ekkora összeget semmiképpen nem akarok elkölteni egy tabletre.
Sokat nézelődve három eszköz maradt a kosárban.
- Asus Transformer Book T100 - úgy gondolom, sok magyarázatot nem igényel, elfogadható ár, Windows, 10 col, dokkoló.
- Asus Transformer Book T200 - mivel inkább a 10 colnál nagyobb tabletek felé húzna a szívem, és ezt az egy olyat találtam, ami Windows, dokkoló és megfelelő ár.
- Acer Aspire Switch 10 - külsőre talán ez néz ki a legjobban, több variációs lehetőséget nyúlt, és ott van benne egy 500 Gb HDD, ami nem elhanyagolható.

Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, melyik lenne jobb választás, vagy van esetleg olyan, ami felett elsiklottam, és ilyen árkategóriában jobb választás lenne, mint ezek?

(#1197) Bogyó bá' válasza Siedrenn (#1196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pár hsz-szel előbb linkeltek egy billentyűzetes Lenovot-t, helyedben azt is megnézném: fullHD, micro-HDMI, stb.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1198) xxSanchez válasza xxSanchez (#1195) üzenetére


xxSanchez
őstag

Megrendeltem végül a 10 colos Lenovo-t, mindjárt megyek is érte. :K

Heyho.

(#1199) gghrtz válasza xxSanchez (#1198) üzenetére


gghrtz
őstag

Kíváncsi vagyok milyen lehet az a miix 2 10. Ha nema t100-at veszem, akkor az lett volna a befutó, de nem tetszett se a billentyűzet mevalósítása, se az üzemidő, így maradtam a t100-nál.

(#1200) hito válasza gghrtz (#1199) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem nagyon nem jött be. Főleg az anyaghasználat és az üzemidő miatt ment a piacra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.