Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) tlac válasza Bogyó bá' (#1999) üzenetére


tlac
nagyúr

majd jobban ránézek, hogy a hufiltert be lehetne-e hegeszteni, mert azzal már jó lenne

bár ettől függetlenül továbbra sem lenne még az igazi
az érintőkijelzővel csak a metrós változat működik jól, de az meg pluginokat nem támogat...

egyébként a chrome-ot javaslom, kicsivel gyorsabb, mint a firefox, abp arra is van és rendesen beállítható
plusz touch barátabb

[ Szerkesztve ]

(#2002) tjb007 válasza pengwin (#2000) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehet.

(#2003) Enzo_86 válasza Bogyó bá' (#1996) üzenetére


Enzo_86
tag

Nagy nehezen, de sikerült megtalálnom. Itt elérhető.
index, origo, meg hasonló oldalak alatt teljesen jól működik a metrós IE.

(#2004) Bogyó bá' válasza Enzo_86 (#2003) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy nagyon buta kérdés következik: hogy állítsam be, hogy legyen "metrós" IE-m? Ott az IE csempe a kezdőképernyőn, de az az asztalra visz, és a sima asztali Explorert indítja el... ...a kezdetektől csak így működött. :F

szerk: magyarul én még soha nem is láttam a tableten "metrós" IE-t. Hajdanán, a W8 publikus betája alatt az asztali gépen igen.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2005) gery2123 válasza Bogyó bá' (#2004) üzenetére


gery2123
őstag

alapértelmezett böngészőnek kell lennie,akkor lesz metro is :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#2006) Bogyó bá' válasza gery2123 (#2005) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, így már érthető.... :B ; :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2007) joergie válasza Avicularia (#1998) üzenetére


joergie
őstag

De akkor már nem érdemesebb várni egy Core M-es megoldást? switch12, t300 chi és barátai...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2008) Avicularia válasza joergie (#2007) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezek azért nagyobbak a dellnél, amire reagáltam.
Filózok, hogy most mit vegyek. Elég nekem egy miix2-3 10, vagy legyen surface pro2 esetleg surface pro3, bár attól félek hogy az már elég nagy lesz. Most láttam akciót, hogy a microsoft visszafizet 1000 sek-et (34K) ha veszel keyboardot is a surface pro3-hoz. Illetve svéd mediamarktban van billentyűvel együtt a 64gb-os i3-as surface pro3 most 288K-ért átszámítva. Nem tudom, érdemes lenne megvenni, vagy várni esetleg valami jobb vételre.

Ez a t300 chi elég jól néz ki képen, utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#2009) Necc válasza Avicularia (#2008) üzenetére


Necc
addikt

128GB-os Core M -es (teljesitmenyre: core m > i3) switch 12 idehaza meg ~230K ami tartalmaz BT-s billentyuzetet alapbol.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2010) Avicularia válasza Necc (#2009) üzenetére


Avicularia
veterán

Van még 129K-ért 64-es surface pro1 és 187K-ért surface pro2 128-as. Ezek talán kezelhetőbb méretűek.

(#2011) Integra válasza pengwin (#2000) üzenetére


Integra
titán

igen, ez így van, említettem is neki, hogy nyugodtan beszerezheti külföldről vagy usából is.
mehet feljebb hardverben, vagy beszerezheti minél alacsonyabb áron. ez nem munkához kell, mint írtam, hanem filmezni és általános multimédia használatra. ezért nem kell csúcs hardver. 128gb-os tárhely meg erősen dob az áron, inább egy usb csatolós mobil hdd 5-10x nagyobb hellyel filmeken, nem? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2012) peterk válasza ooszi (#1977) üzenetére


peterk
senior tag

Ha esetleg nem tudod sehogy sem elővarázsolni a product keyt, akkor is jó esélyed van, hogy nincs veszve semmi. Az OEM windows 8-as, UEFI-s gépek (amiket windowsal együtt adtak el) a BIOS-ban tárolják a kulcsot. Ezért is nincs már rajtuk kulcsos matrica, mert nincs rá szükség. Fogsz egy sima win8.1 iso-t feltelepíted a szűz windowst és automatikusan beírja a termékkulcsot, sőt aktiválva is lesz. A pár hete vett Lenovo Miix2 10-es tabletem is ilyen. Lepusztítottam teljesen - recovery partícióstul mindenestül -, bebootoltam egy sima/szűz win8.1 pro telepítővel, felraktam és kész, aktiválva is volt a saját kulcsával. (Érdemes pro iso-val telepíteni, mert az tartalmazza a nem pro verziót is, és ha az OEM verzió nem pro volt, akkor automatikusan úgy telepedik. Az egyémen is sima 8.1. volt, és a pro telepítőről simaként telepedett.)

Egyébként ez laptopokra is igaz, az újabb UEFI-s laptopok tapasztalatom szerint általában ilyenek. Hogy mindegyik-e azt nyilván nem tudom, de amiket én az utóbbi évben telepítettem - Acer, Samsung, Asus, Lenovo is volt közöttük, kb. 25-30 laptop - az mind ilyen volt. Ebből azért azt gyanítom, hogy a nagy többség ilyen.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2013) TedThomas válasza peterk (#2012) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Toshiba Encore-on is ez volt a helyzet. Teljesen legyalultam újra húztam és aktiválva volt.
Kódot én is csak az office-hoz kaptam.

(#2014) Bogyó bá' válasza peterk (#2012) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt jó tudni! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2015) pengwin válasza Integra (#2011) üzenetére


pengwin
addikt

Atommal 380-540 euró
Core M-mel 640-740 euró.
A Core i-set nem látom az osztrák dell honlapján.

Üdv, pengwin

(#2016) tlac válasza peterk (#2012) üzenetére


tlac
nagyúr

Az office-nál mi a helyzet? Ha újrarakom a win-t, akkor a kapott kulcsot gond nélkül tudom ismét használni?
A kulcs az a géphez van kötve vagy normál desktop gépen is lehetne használni ha pl. a tabletre nem kell nekem office?

(#2017) peterk válasza tlac (#2016) üzenetére


peterk
senior tag

Office kulcs biztosan nincs BIOS-ban tárolva, ott csak oprendszer kulcs van. Ha megvan a kulcsod, akkor ugyanazon a gépen gond nélkül mennie kell az aktiválásnak. És szerintem másik gépen is lehet vele aktiválni. Igaz, másik gép esetén, ha már volt aktiválva korábban azzal a kulccsal az eredeti gépen, akkor előfordulhat, hogy problémázni fog.

Normál esetben ilyenkor telefonon fel kell hívni a MS supportot és bemondani, hogy hardver meghibásodás miatt újratelepítesz, és akkor resetelik a régi aktiválást. Mondjuk OEM office esetén kell fantázia, hogy mit is mondj, miért teljesen más a hardver, mint az OEM hardver volt. :D (Én még sose csináltam ilyent - mármint másik gépre telepítést. Csak a normál windows/office aktivációt reseteltettem így garis laptopcsere után.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2018) hito


hito
nagyúr

Tud valaki valamit erről a Switch2 10-ről? A sima Switch 10-ről sokmindent találni, de a 2-ről nem. Miben különbözik a kettő egymástól? Asus T100-zal szemben megállja a helyét? A kettő közül melyik a jobb választás? 93eFt a 64GB-os akcióban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2019) verybigboy válasza hito (#2018) üzenetére


verybigboy
senior tag

93eFt a 64GB-os akcióban ... melyik van akcióban?

(#2020) hito válasza verybigboy (#2019) üzenetére


hito
nagyúr

A sima 64GB-os 500GB HHD nélkül. De már megtaláltam és nem kell. Akksiban sajnos fele annyit tud, mint az Asus. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2021) verybigboy válasza hito (#2020) üzenetére


verybigboy
senior tag

És hol van ez akciósan??? Linket kérlek adj, engem érdekelne!

(#2022) NGA válasza verybigboy (#2021) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem edigital :-)

(#2023) hito válasza verybigboy (#2021) üzenetére


hito
nagyúr

Edigital.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2024) verybigboy válasza hito (#2023) üzenetére


verybigboy
senior tag

:( be sem jön az oldaluk :(

(#2025) NGA válasza verybigboy (#2024) üzenetére


NGA
addikt

Nem olvasol híroldalt? Hatalmas a roham. Nekem sikerült egeret vennem :-)

(#2026) verybigboy válasza NGA (#2025) üzenetére


verybigboy
senior tag

Bejutottam ... ez az "újabb" gyengített verzió ... ezt kihagyom!

(#2027) BoC1ka válasza verybigboy (#2026) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Gyengített?

YNWA

(#2028) hito válasza BoC1ka (#2027) üzenetére


hito
nagyúr

Z3735 miatt írta szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2029) verybigboy válasza hito (#2028) üzenetére


verybigboy
senior tag

Részben az miatt, részben pedig a kijelző miatt! Mindkettő visszalépés (persze csendben, nem nagy dobra verve).

(#2030) kátú válasza verybigboy (#2029) üzenetére


kátú
őstag

Aokan észre sem veszik akik nincsenek benne a témában csak csendben átverik őket

It still works!

(#2031) verybigboy válasza kátú (#2030) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hát igen ... de ha nagyon megnézzük, minden témakörben így van ez ... kábítják a népet ... ezt nevezzük marketing-nek!

(#2032) hito


hito
nagyúr

Most nálam van egy Asus T100 is a Miix 8 mellett és kb. 2x gyorsabb mindenben. Ha ugyanaz a hardver van mindkét gépben, akkor miért gyorsabb érezhetően az Asus? De mintha az egyik Atomos lenne és a másik Core i procis SSD-s gép lenne :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2033) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Üdv! 3 tablet között gondolkodom. Igazából egyetemi felhasználáshoz kéne, tehát diák nézegetésére, olvasgatásra stb.. Három közül melyiket ajánljátok, a választ előre is kösz?
Lenovo Miix 2
Lenovo Yoga2 10
Ipad Mini Wi-fi 16GB

Az Ipad ~20000 Ft-al olcsóbb a másik kettőnél, nem tudom megér-e ekkora felárat a 2 lenovo. A választ előre is köszi! :R

(#2034) Bogyó bá' válasza hito (#2032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem T100 még nem járt a kezemben, de a kis Miix2 is vagy 2-3x gyorsabb mindenben, mint a Lenovo e125 notim (AMD Brazos E-450) 8Gb RAM-mal és 64 GB SSD-vel (!!!). Nem vicc! Ez utóbbit utálom, mint a sz*rt...

(#2033) matthew95(2): Ha az iPad Mini a régi (1024x768) akkor az kb. semmire nem való. A többi meg teljes értékű windowsos PC, annak minden előnyével együtt. Az új Yoga (a windowsos) nekem is bejövős, de 2 hónapja itthon még nem létezett.. :(

A Lenovok 64GB memóriásak, és microSD-vel bővíthetők is, az iPad meg nem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2035) matthew95(2) válasza Bogyó bá' (#2034) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Okés köszi! És akkor inkább a Yoga, minta a Miix?

szerk: 10 ezer forinttal szebb? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2036) Bogyó bá' válasza matthew95(2) (#2035) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Yoga sokkal szebb! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2037) hito válasza Bogyó bá' (#2034) üzenetére


hito
nagyúr

Remélem magához tér. De az is lehet, hogy a sok Lenovos szar szoftver. Na majd takarítok ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2038) Avicularia


Avicularia
veterán

Végül egy Surface pro2 128 gigás lett i5 procival. Még barátkozunk, elsőre elég furcsa és nehéz az lg gpad 8.3 androidos tablet után. 186K volt átszámítva, de 30 napig visszavihetem és visszakapom a pénzt ha nem válna be. Jó sokáig tartott, mire az összes update lejött, több mint 100 volt belőlük.

(#2039) gery2123 válasza Avicularia (#2038) üzenetére


gery2123
őstag

Használd egészséggel. Egy ilyen nekem se lenne rossz, mondjuk elég lenne ez i3 is bőven. ☺
Mondjuk már nekem az is elég lenne ha nem 64gb jönne ki minden olcsóbb tablet, hanem 128gb.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#2040) Avicularia válasza gery2123 (#2039) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R
Pro2-nél nincs különbség a prociban, mind a 4 modell Intel Core i5 4200U procival van felszerelve. A két kisebben, a 64 gb-os és a 128 gb-osban 4 giga ram van a két nagyobban ami 256-os és 512-es 8 giga a ram.
Pro3-nál van, hogy a 64-esben i3-as proci van, de az nekem túl nagy lett volna,megnéztem a boltban, ki volt állítva.
Most a 128-as beakciózta pár bolt, jóval olcsóbb volt mint a 64-es, úgyhogy egyértelmű, hogy ezt vettem. Egyébként elég lett volna a 64-es is.

(#2041) pengwin válasza Avicularia (#2040) üzenetére


pengwin
addikt

Pedig a Pro 3 könnyebb a Pro 2-nél, annak ellenére, hogy 12"-os lett (a képarány miatt még nagyobbnak is tűnik), meg állítólag a kitámasztó zsanéron is sokat fejlesztettek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2042) Avicularia válasza pengwin (#2041) üzenetére


Avicularia
veterán

Igaz, könnyebb. Viszont van egy 12.5 es Dell Latitude 6230 notim ebben a méretben, feleslegesen nagynak és drágának érzem a pro3-at az én esetemben. Ezenkívül néztem teszteket a youtube-on és throttlingol rendesen mikor dolgozik. Képarány sem az igazi az én ízlésemnek ,szvsz jobb a 16:9 vagy 16:10.
Nem tudom, de máshol is csak egy év garit adnak a surface pro-kra? Itt svédben előszeretettel kurtítják meg a garit, egy csomó mindent jóval kevesebb gariidővel árulnak pld. mint otthon.

(#2043) tlac válasza peterk (#2017) üzenetére


tlac
nagyúr

aha értem, akkor ezek szerint ezek teljesen szokványos kulcsok
ezek szerint ha tableten egyszer sem használom a kulcsot, akkor normál gépen is simán menne, ugye?

(#2044) Bogyó bá' válasza tlac (#2043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom, hogy menne, de attól még nem lesz jogtiszta: ez egy adott géphez mellékelt (-re telepített) OEM szoftver, adott használati feltételekkel...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2045) tlac válasza Bogyó bá' (#2044) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem ha megy, akkor jogtisztának is kellene lennie
a papíron úgy emlékszem nincs semmi lenovós utalás (most nincs előttem)
oem office-okat is lehet venni és aktiválásánál lesznek a gépekhez hozzákötve
ennek majd jobban utánanézek

(#2046) Necc válasza tlac (#2045) üzenetére


Necc
addikt

Attol hogy a "gep beveszi a kodot" nem jelenti automatikusan azt, hogy akkor az jogtiszta is.
Ezeknek a kodoknak a celja az, hogy ellenorizzek a szoftver megvasarlasanak a tenyet, de ugyanakkor a szoftver szabalyszeru felhasznalasat mar nem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2047) tlac válasza Necc (#2046) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, ezt az adott esetre értettem, nem általánosan

a beszélgetés pedig onnan indult, hogy hol van a szabáyszerűség határa, amire még mindig nem tudom a választ

(sehol nem találtam a lenovós papirok között, hogy a kapott kulcsot csak az adott tableten használhatom)

(#2048) zoltan6 válasza tlac (#2047) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem simán legális a kulcs,de csak arra a hardverre amire először be lett aktiválva,ha jól gondolom itt most arról van szó,hogy sok ember tévedésből 2db kulcsot kapott a lenovo miix 2-höz.egyikkel beaktiválja a tabletet,másik meg simán jó másik géphez.ha már a lenovos kici kinai emberek tévedésből valamelyik dobozba 2db papírt raktak.

(#2049) tlac


tlac
nagyúr

inkább témát váltok

ha mobilról tabletre netet akarok megosztani, akkor wifivel vagy bluetooth-tal célszerűbb?
melyik meríti kevésbé az eszközöket?

(#2050) tjb007 válasza tlac (#2049) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Wi-Fi gyorsabb, a Bluetooh viszont kevesebbet eszik.
Ha a fogyasztás a lényeg, akkor Bluetooth.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.