Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Egon válasza fi:zi'k (#348) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyszerre szerintem sehol.
T100 szokott lenni sok MM-ben, Lenovot nem láttam még élőben (talán a Westend-ben levő MM-ről írták, hogy van mindkettő).
Az Acer versenyzője - netes keresgélésem alapján - egyelőre csak a tablet.hu-nál és az Acershopban kapható nálunk (utóbbiban értelemszerűen nem túl valószínű Asus és Lenovo termékek előfordulása; előbbinél lehet esélyed - nem tudom, hogy ki vannak-e állítva ott a tabletek...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#352) Egon


Egon
nagyúr

Amúgy ilyen kábelt próbáltam keresni a neten (ha rászánom magam az Acer tabletre, ezzel elvileg ki bírnám rakni a képét a használaton kívül levő monitoromra), de úgy tűnik nálunk nem kapható... :W

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#353) fi:zi'k válasza Egon (#352) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

VGA-khoz szoktak adni DVI-HDMI átalakítót. Ha iylet találsz, akkor csak egy HDMI kábel kellene.

(#351) Egon
Majd szétnézek, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#354) Egon válasza fi:zi'k (#353) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs nagy bizodalmam az átalakítókban (rossz tapasztalatok miatt): lehetőség szerint egy kábellel szeretném megoldani a dolgot (mivel a monitorból is ki lehet húzni a DVI-kábelt, ha apa-apa kábelt sikerülne szerezni, elvileg működhetne is a dolog).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#355) Gabor901127 válasza Egon (#354) üzenetére


Gabor901127
tag

Szia!

Ha gyorsan akarod megúszni, akkor
miniHDMI(apa)->DVI(anya)+DVI->DVI

Ha olcsón akkor rendeld meg e-bayről, kb 3 hét az átfutási idő :)

(#356) timarcell


timarcell
tag

Az alábbi tabletekről kérnék véleményt:

[link]

[link]

(#357) Heffi


Heffi
őstag

Nemrégiben hozzám került egy Samsung Ativ Smart pc. A 3g részével bajlódom: hiába teszek bele sim kártyát, nem érzékeli. A hálózati részben kiírja, hogy helyezzen be sim-et. A kártyát kipróbáltam a mobilomban, ott működik.

Ötlet?

(#358) mukibuci válasza Heffi (#357) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

próbáld fordítva? :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#359) Heffi válasza mukibuci (#358) üzenetére


Heffi
őstag

:D

Próbáltam, úgy nem megy be a helyére.

(#360) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Valaki rendelt már ezekből a kínai Windows tabletekből?
Eddig az itthoni kínálatból az Acer W4 -en gondolkodtam 70-ért, de 40 körül elég kedvezőnek tűnnek a külföldi ajánlatok.
Jó lenne egy tesztet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#361) tjb007 válasza timarcell (#356) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olyan nagyon sok mindent nem lehet írni róluk.
Az azonos kategóriába eső márkásabb társaiktól nem sokban különböznek/fognak különbözni, amivel el lehet rontani őket az az anyag- és összeszerelési minőség, a kijelző, valamint az akku. Arra is érdemes felkészülni, hogy out of the box csak Kínai nyelv lesz rajta, legalábbis az eddig piacra kerülteknél így volt.

(#357) Heffi

Lehet, hogy hülyeségnek fog hangzani, de ki- vagy bekapcsolt állapotban raktad be a SIM kártyát ?

(#360) Fancy-boy

Elég sok tesztet lehet találni a neten, persze jellemzően kínai nyelven, de azért találni angol nyelvűt is. Itt van például egy Cube iWork 8 teszt: [link]
Amúgy várhatóan az év vége felé (de az is előfordulhat, hogy már előbb) itthon is piacra fognak kerülni ezek az olcsóbb 7-8 hüvelykes kijelzővel rendelkező modellek.

[ Szerkesztve ]

(#362) Heffi válasza tjb007 (#361) üzenetére


Heffi
őstag

Kikapcsolva, természetesen.

Amúgy szerencsére az eladó rosszul tudta a garanciát, mert Ő azt monta, pár napja lejárt. Kis utánjárással kiderítettem, hogy még jövő júliusig garanciás az eszköz, így ma már vitte is a futár a központi szervízbe.

Akadt másik probléma a géppel, mégpedig a kijelzővel, ami ilyen csúnya ghost-ot produkál körkörösen 2-3 cm-es sávban, ha kontrasztosabb tartalomról váltok egyszínű képre. Ez a szellemkép úgy 1 perc után tűnik el.

(#363) Fancy-boy válasza tjb007 (#361) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a linket.
Ahogy nézem, kellemes meglepetés. Rosszabbra számítottam. :P

(#364) nonsen5e


nonsen5e
addikt

$99 Windows Tablets Expected Later This Year

Szerintetek ebből vajon lesz-e 200£ mire beér hozzánk, s vajon RT lesz-e vagy rendes x86 ?:)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#365) gyurkikrisz válasza nonsen5e (#364) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha 9 inch alatt van ingyen Windows, akkor szerintem x86 lesz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#366) tjb007 válasza nonsen5e (#364) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a probléma, hogy amik idén júniusban lettek 100 dolláros modellként bemutatva, azok is 140-180 dollár közötti áron kerültek piacra, szóval a 99 dolláros árra még várni kell. Persze a karácsonyi előtti hajrában nem elképzelhetetlen, hogy ennyiért hozzá lehet majd jutni egy 7 hüvelykes, 1GB RAM/16GB belső tárhelyes modellhez.
RT meg biztosan nem lesz, nem érné meg már a kínaiknak sem kihozni egy ilyet.

(#367) nonsen5e válasza tjb007 (#366) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ámen az x86-ra. Használtam ilyen árkategóriájú androidos tableteket, volt már a kezemben win RT is, többet egyikből sem kérek. Inkább szenvedek az asztali környezeten az ujjaimmal, de normális dolgot kapjak, amivel minden ugyanúgy elérhető mint az asztalin.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#368) tjb007


tjb007
nagyúr

Épp most olvastam, hogy állítólag a Microsoft kiterjeszti az ingyenességet a 9 hüvelyknél nagyobb kijelző átlójú modellekre is. Annyi a kitétel, hogy ezek a modellek nem kerülhetnek többe 250 dollárnál (végfelhasználói ár, nem nagyker ár).
Egyelőre még ez nem sem megerősítve, sem megcáfolva a Microsoft által, mindenesetre elég jó húzás lenne.

(#369) Süvi válasza tjb007 (#368) üzenetére


Süvi
őstag

Magyarra is "lefordítva" :)

[ Szerkesztve ]

(#370) nexus6


nexus6
aktív tag

[link]
leállítják a lenovo 8 colos wines táblákat? :(

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#371) tjb007 válasza nexus6 (#370) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak a forgalmazásukat szüntetik be az alacsony kereslet/érdeklődés miatt, és csak az USA-ban.
Mondjuk ezen olyan nagyon nem is kell csodálkozni, főleg a ThinkPad 8 esetében.

[ Szerkesztve ]

(#372) tjb007 válasza nexus6 (#370) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez csak átmeneti lesz, a Lenovo már ki is adott egy közleményt ezzel kapcsolatban.

(#373) joergie


joergie
őstag

Na, itt van. Ez szerintem egy jó vas.
Onda V975W 32gb/2gb, ipad retina display. És még drágának se mondható.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#374) Fancy-boy válasza joergie (#373) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezt én is nézegettem, jó ára van, de ki tudja milyen.
Jó lenne egy tesztet olvasni.
Melegszik-e, akku mennyire erős, attól még hogy retina, lehet fakó a kijelző, napfényben nem látni, stb...

[ Szerkesztve ]

(#375) tjb007 válasza joergie (#373) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kijelzőfelbontás fogja megölni az egészt.

(#376) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Nézelődtem kicsit tablet témában, lenne pár kérdésem a Windows készülékekkel kapcsolatban:

Van olyen 7-8"-os készülék amin rendes USB port is van?
Mik a tapasztalatok, melyik márkát érdemes venni? RT nem érdekel, az az MS legidiótább húzása volt a Vista óta.

:R

(#377) tjb007 válasza erahurka (#376) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, létezik, de közel félmillió forintba kerül (Panasonic FZ-M1).
Be lehet próbálni a kínai márkákat is, de ha biztosra akarsz menni, akkor inkább egyelőre maradj a nagyobb világmárkáknál.

[ Szerkesztve ]

(#378) erahurka válasza tjb007 (#377) üzenetére


erahurka
félisten

És ha az ember billentyűzettel szeretné használni, van valami univerzális tok ami bluetooth-on keresztül kommunikál az eszközzel? Ezek általában jónak mondhatók?

Ha jól láttam olcsó kategóriában Lenovo, Acer és Toshiba van itthon. Esetleg más gyártó aki tervez piacra dobni 100 alatt/körül Win tabletet a jövőben?

:R

[ Szerkesztve ]

(#380) tjb007 válasza erahurka (#378) üzenetére


tjb007
nagyúr

Létezik olyan is, de a rendes, hagyományos vezetékes billentyűzeteket is rá lehet csatlakoztatni.
Az év vége felé talán más gyártó modelljei is megjelennek majd a piacon, de hogy pontosan mely gyártók lesznek ezek nem lehet megmondani.

(#381) erahurka válasza tjb007 (#380) üzenetére


erahurka
félisten

Értem, köszi a segítséget!

Billentyűzetet szerettem volna valamennyire egyben tartani a géppel. Akkor lehet nekem egy ilyen netbook jellegű lepattintható kijelzős dolog lenne a legmegfelelőbb. Mindegy, úgysem mostanában tervezem (bár ha valóban szeretnék valamit venni azon is kb. másfél évet kotlok).

(#379) Süvi: Hát ennek nem örülök, ő lett volna az egyik esélyes. Pedig szerintem van kereslet a kis méretű táblákra, főleg ha ezek olcsóbbak a nagyoknál.

(#382) joergie válasza tjb007 (#375) üzenetére


joergie
őstag

Nem hiszem. Ennek ugyanaz a hardwere, csak az egyiknek hdmi-je van, a másiknak meg 3g csatlakozási lehetősége.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#383) galmat


galmat
aktív tag

Hali!
Lehet felbontást változtatni egy win 8-as táblagépen?

(#384) Heffi válasza galmat (#383) üzenetére


Heffi
őstag

Lehet.

(#385) galmat válasza Heffi (#384) üzenetére


galmat
aktív tag

Köszi! :)

(#386) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok! Új vagyok ebben a témában, de most érik bennem a gondolat egy "olcsó" Win8-as tablet beszerzésére, elsősorban terepi munka céljára (egyszerű rajzvázlatok CAD-programmal, illetve rendes fotógéppel készített RAW-képek gyors helyszíni elbírálása). A pénztárcám elég vékonyka sajnos. Számomra a 8"-os méret tűnik szimpatikusnak, a színhelyes IPS-panel és a 64 GB tárhely alapelvárás. Tudtok jelenleg ennél jobb ár/érték arányú készüléket ajánlani nekem?

(Külső, picike BT egerem van, a HDMI-re pedig semmi szükségem, ha ez segít. Mobilnet WP-s telefonról [Lumia 920] WiFi-n megoldott, az adatapomon szereplő, "tuningolt" Lenovo Thinkpad Edge e125 notit kellene valami kisebbre, könnyebbre, praktikusabbra, gyorsabbra cserélnem).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#387) joergie válasza Bogyó bá' (#386) üzenetére


joergie
őstag

Amíg nem érkeznek kínai márkák az országba, ez a best buy, bár azért a kijelzőnek utánanéznék, mert
ed.hu nincs a helyzet magaslatán: HD (1366x768) kijelző IPS technológiával--->pár sorral lejjebb----> Kijelző felbontás 1280x800 pixel.

Más: vajon tud ilyen pendrive-ot kezelni egy bay trail tablet?(valamiért nem működik a linkelés)

http://www.digitaldepo.eu/termek/kingston_pendrive/kingston_datatraveler_microduo_32gb_otg_usb_2.0_flashdisk_usb___micro_usb

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#388) spy14 válasza joergie (#387) üzenetére


spy14
tag

Szerintem ez csak egy sima pendrive mint a többi csak beforrasztottak még egy microusb csatit is, szóval mennie kéne.

(#389) Bogyó bá' válasza joergie (#387) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az biztosan IPS, és "csak" 1280x800 pixeles, másutt is utána néztem. Szóval akkor annyiért még mindigf best buy lenne. Erősen gondolkodom rajta, bár most megint másra kell a pénz: a zasszony bringája szétment, és annyiba volna a javítása, hogy inkább újat fogunk venni. Az is lesz legalább 50k HUF, mert a kínai csodáktól viszolygok rendesen... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#390) Fancy-boy válasza joergie (#387) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg az Acer W4 is bestbuy 70 ért [link]

Igaz, az "csak" 32GB.

[ Szerkesztve ]

(#391) Bogyó bá' válasza Fancy-boy (#390) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A belső tárhely nagyon kevés, épphogy elférnek a programok, a többi cuccot nincs hová tenni. :(

A 64 gigás meg fillérre ugyanannyiba kerül, mint a Lenovo. Akinek nem fontos a HDMI, az szerintem jobban jár a "komolyabb" márkával.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#392) AxBattler válasza Bogyó bá' (#391) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg egy használt Asus T100 64GB?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#393) Bogyó bá' válasza AxBattler (#392) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az sem tűnik rossz választásnak, bár nekem talán túl nagy lenne méretre, meg nincs benne GPS sajnos ( a PH-s tesztcikk szerint). Egyelőre még nem sürgős, inkább arra várok, hogy az árakban mikortól fog érvényesülni az ingyenes Windows.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#394) AxBattler válasza Bogyó bá' (#393) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem írtad, hogy kell GPS. A Lumia-ban lévő nem elég?
Kimondottan munkára viszont szvsz nem rossz a 10", billentyűzettel.

Áresésre meg ne várj, mert az olcsóbb modellek kiherélve, 1GB RAM-mal fognak érkezni, ahogy néztem, és ahogy mások is említették. Jobban jársz az ilyen használt példányokkal, a fent linkelt darab pl. elég jó ajánlat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#395) Bogyó bá' válasza AxBattler (#394) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1 GB RAM Windows alá? Lyesszus! A kettőt is keveslem, a most használt e125-ös kis Lenovo-m akkor vált "munkára alkalmassá" (WIN7-64bit), amikor bele került az SSD és a második 4 GB RAM.
Használtat nem szívesen vennék mondjuk.
szerk: évekig tervezem használni, a GPS még bármikor, bárhol jól jöhet...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#396) gyurkikrisz válasza AxBattler (#394) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A Pipo W2 jönni fog 2GB RAM-mal, 169 dolcsiért. Popmallban már kapható lenne ha lenne készlet.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#397) Bogyó bá' válasza gyurkikrisz (#396) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

16 GB háttértárral? Arra még maga a Windows is csak cipőkanállal megy fel... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#398) gyurkikrisz válasza Bogyó bá' (#397) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Valamit babráltak es már tisztességesen felmegy. Amit irtam ár az 32GB változatot takar. De ha vennék egy ilyen tabletet, akármekkora is, egyből repűlne bele egy 64GB SD kártya, anélkül semmire se megyek vele.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#399) AxBattler válasza Bogyó bá' (#395) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát szerintem a használhatóbb daraboknak a későbbiekben is meg kell majd fizetni az árát, szóval inkább most vennék egy 2GB-os használtat: Miix2 és Encore van néhány aprón, én is onnan vettem a magamét.
Ha nem kell a HDMI, akkor persze jobb választás a Miix2, 64GB-tal... itt van egy 1 hónapos példány, tokjával 70k, kis alku, jobb nem is lehetne.

A kínai darabokat meg hanyagolnám a gariztatás miatt - egy 30-40k-s android tabletnél elmegy a kockázat, de egy komolyabb gépnél én nem kísérteném a sorsot. Persze ez egyéni megítélés kérdése...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#400) joergie válasza Bogyó bá' (#397) üzenetére


joergie
őstag

Én linkeltem anno a Pipo W2-t, de itt a tech.hu videója róla, kézben a készülékkel, a neten össze vissza kamuznak, ez a készülék 16/1-es.

A Voyo A1 jelenleg a legolcsóbb 32/2-es készülék. tinydeal-en, aliexpressen, ebayen lehet nézegetni.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.