Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) hito válasza tjb007 (#1000) üzenetére


hito
nagyúr

Mármint az a kényelmetlen, hogy készülékházba csúsztatható?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1002) tjb007 válasza hito (#1001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Magával a tollal (vagyis pontosan annak a fizikai méreteivel) van gond, amit be lehet csúsztatni.

(#1003) hito válasza tjb007 (#1002) üzenetére


hito
nagyúr

Tp Tablet 2-nél szerencsére tökéletes a méret. Az Asus Vivotab 8 Note-énál vastagabb, de a Sony Duo tollánál (meg pofára ennél a Toshibánál is) vékonyabb. Pont ok. Remélem jön majd idővel az utód a Thinkpad Tablet 3 személyében BT chipsettel ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1004) tixem


tixem
addikt

Üdv!

gondolkodok egy kínai w8 tab beszerzésén kb 40 ezer magyar pénznek megfelelő dollárért. Voyo A1 mini-t ajánlotta egy kolléga, szeretném a jelenlévő tulajoktól megtudakolni, hogy mik a tapasztalataik a géppel, érdemes e megvenni? Vagy ha van más amit pandawillről be lehet szerezni, akkor szívesen veszem.

Köszi!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#1005) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok, olyan tablet érdekelne ami billentyűzetes dokkolóval rendelkezik (ezt jól leírtam :D ) és x64 sőt viszonylag olcsó is és 8" minimum. Léteznek ilyenek?

(#1006) hito válasza Boonen007 (#1005) üzenetére


hito
nagyúr

X64 alatt azt érted, hogy minimum 4GB ram? Mert a 2GB rammal szerelt gépek szerintem mind x86-os rendszerrel jönnek ki.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1007) Boonen007 válasza hito (#1006) üzenetére


Boonen007
őstag

Nem feltétlen ezt értem, de igazad van valószínű. Azt érteném, hogy a proci legyen x64 és kicsit erősebb legyen mint a Toshiba Encoreom ami. Tudjak Sony Vegast használni. :)

(#1008) hito válasza Boonen007 (#1007) üzenetére


hito
nagyúr

Olcsón? Nem lesz egyszerű :N Használt is szóba jöhet?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1009) Bogyó bá' válasza Boonen007 (#1007) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindenkinek vannak perverziói, én a hétvégén CAD-ezni próbáltam a kis Miix 2 8"-os nyavalyával. ;] A kis gép bírná, de én 5 perc után idegrohamot kaptam. Uninstall, és csak egy Dwg-Viewert raktam fel egyelőre. Amíg nincs BT-s billentyűm, addig reménytelen a dolog (a képernyő-bill. kitakarja az egész rajzot). :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1010) Boonen007 válasza hito (#1008) üzenetére


Boonen007
őstag

Akár, vagy pár ilyen tablet neve. Vagy olyan tablrt ami 8"+os és erősebb procija van és billenytűzetes ja és kihagytam, hogy 64gb tárhely minimum. :D

(#1011) hito válasza Boonen007 (#1010) üzenetére


hito
nagyúr

Samsung Slate PC Series 7-es gépeket már kapni 150k környékén, ettől olcsóbban nem igazán van rá reális esély. Illetve itt van pl. egy Surface 2 Pro 120k-ért.

Ezektől olcsóbban tényleg csak alkalmi vételek vannak, ezekért meg halászgatni kell a zavarosban és gyorsnak kell lenni ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1012) Boonen007 válasza hito (#1011) üzenetére


Boonen007
őstag

Nem rossz, surface erőmű és toshiba encore között van valami ami elhelyezkedik erőben?

(#1013) hito válasza Boonen007 (#1012) üzenetére


hito
nagyúr

Régi C2D-s gépek, de lehet, hogy a BT már lekörözte számításban, nem tudom, ezt meg kell nézni. Ezek a gépek azért nem túl kecses darabok. 100 alatt lehet még venni Lenovo Thinkpad X201 Tabletet, de ez is a 1.5kg-t súrolja és vaskos. Forgatható kijelzős tablet/notebook hibrid.

Illetve még a legkézenfekvőbb a Lenovo Thinkpad Twist. Szintén 120k környékén levadászható, jóval kecsesebb, mint egy régebbi hibrid és Core i5-ös procis. Nekem volt, szerettem, csak nekem gyenge volt az akksi üzemideje (6-7óra).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1014) cinkoxid válasza tixem (#1004) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nincs vele semmi gond, nagyon elégedett vagyok.

(#1015) Boonen007 válasza hito (#1013) üzenetére


Boonen007
őstag

Na jó úgy látom ez a szegmens elég üres, egy 64gb 10"+ billentyűzetes tablet más kikötés nélkül, melyik a legjobb árú?

(#1016) hito válasza Boonen007 (#1015) üzenetére


hito
nagyúr

Ebbe a kategóriában valószínűleg az Asus Transformer Book T100 lesz a géped. 70-80k használtban billnetyűzet dokkolóval együtt. Tényleg jól sikerült darab, igazi slágercucc :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1017) Bogyó bá' válasza hito (#1016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az Atom procival és 2 GB RAM-mal nem fog "ríltájm" videót vágni.... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1018) hito válasza Bogyó bá' (#1017) üzenetére


hito
nagyúr

Az olcsó, értelmes Core i procis 10"-os tabot meg még sajnos senki nem gyártotta le, úgyhogy vagy marad a BT, vagy a régi debella C2D-s/első generációs Core i procisak.

Nincs nagyon más, nem? Vagy teljesítmény (olyan, ami neki kell), vagy tesco ár, a kettő együtt nem nagyon megy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1019) Bogyó bá' válasza hito (#1018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Értem én, de az ajánlott készülék esetén teljesítményben pont ott lenne, mint a mostani tablettel, csak a képernyő mérete (8->10"), a tárhely mérete (32-Y64GB), és a billentyűzet jelentené a plusz előnyt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1020) hito válasza Bogyó bá' (#1019) üzenetére


hito
nagyúr

4-ből 3 pipa :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1021) Boonen007


Boonen007
őstag

Koszi sracok a infokat, hihetetlen, hogy nincs i3-as tablet. Vagy atom, vagy i5 ekkora szakadekot...

(#1022) tjb007 válasza Boonen007 (#1021) üzenetére


tjb007
nagyúr

Létezik i3-as (pl. Acer Iconia W700, Dell Venue 11 Pro, Microsoft Surface Pro 2 és 3) is.

(#1023) Boonen007 válasza tjb007 (#1022) üzenetére


Boonen007
őstag

Ezek jobbak az Atomnal?

Ugylatom mqs arfekves :D

[ Szerkesztve ]

(#1024) Flashback


Flashback
addikt

Hipi szupi akciót találtam!

Processzor sebesség: 1.5 GHz Processzor: Intel® Core™ i5-3339Y Processzor gyártója: Intel® Processzor modell: Core™ i5 Processzorok száma: i5-3339Y Processzor sebessége turbóval: 2.0 GHz Memória: 4 GB DDR3-RAM

+ CERUZA!!

[link]

Eddig hogyhogy nem halottam erről a tabletről! Álmaim gépe elérhető áron. A billentyűzet mondjuk hiányzik és az üzemidő is csak 4-5 óra... De ez már valami.
Van valakinek tapasztalata vele? Valaki látta már ezt?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1025) Romvr válasza Flashback (#1024) üzenetére


Romvr
őstag

Az 5 óra üzemidő valójában lesz szerintem 3, mint ahogy az én tabletemre is 8-10 órát írnak, de a leggyakrabban 6-nál tovább nem nagyon megy normális, átlagos használat mellett. 10 órát eddig csak 30-50% fényerőnél olvasgatással értem el.

Ráadásul ez aktív hűtéses, azaz zörög, csörög zakatol.

De persze ha ez neked jó akkor vedd meg 160-ért. :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1026) Flashback válasza Romvr (#1025) üzenetére


Flashback
addikt

Azért az üzemidő fontos tényező, egyenlőre ez az ami visszatart az instant vásárlástól. Ugyanakkor a mérleg másik oldalán ott van hogy marha erős a HW és könnyű...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1027) Kobe


Kobe
veterán

megjött a voyo mini a1-em, bár kicsit idegen még a win 8. Valaki tudna pár tippet adni hogy is megy a telepítés, driverek ilyesmi ezeken? vagy pár linket.

(#1028) Fancy-boy válasza Kobe (#1027) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem titok, honnan rendelted? Mennyi idő alatt jött meg?

[ Szerkesztve ]

(#1029) Kobe válasza Fancy-boy (#1028) üzenetére


Kobe
veterán

aliexpress, kb pont 2 héttel ezelőtt rendeltem

(#1030) cinkoxid válasza Kobe (#1029) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nincs feltelepítve minden driver ?

(#1031) tjb007 válasza Boonen007 (#1023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Teljesítményben igen, fogyasztásban viszont nem.

(#1032) Kobe válasza cinkoxid (#1030) üzenetére


Kobe
veterán

a driverek még úgy ahogy emgvannak, engem a magyar nyelv letöltése illetve az energiagazdálkodási sémák beállítása érdekelne elsősorban

(#1033) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Nem talaltam megfelelobb topicot, remelem jo helyre irok.

Szeretnek tabletet venni amit hasznalnek asztalon billentyuzettel, munkara(email, doksi szerkesztes stb), alapszintu jatekokra es netezesre.

Az eddigi kiszemeltjeim:

iPad Air
Surface 2
Galaxy Note 10.1 (2014)

esetleg meg a Surface Pro 3.

Nem tudom, hogy melyik oprendszer lenne a legmegfelelobb szamomra ilyen mindenes tabletnek.

Esetleg ilyen arban lenne meg valami mas alternativa amit erdemes lenne megfontolnom?

(#1034) joergie válasza whYz (#1033) üzenetére


joergie
őstag

Aki ide jön, az elfogult az adott témában kiemelt oprendszer iránt. Senki más nem fogja tudni, hogy melyik oprendszert preferálod, CSAK TE. Nyilván amelyiket jobban ismered, inkább azt választod. Ne várd el mástól, hogy helyetted döntsön. Eljutottál odáig, hogy neked kell dönteni. Nehéz? Ez van. Ha nem tudsz dönteni, ne dönts. Ez a negyedik opció, ennyit tudtam segíteni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1035) Romvr válasza whYz (#1033) üzenetére


Romvr
őstag

iOS vs Windows 8.1 vs Android

Ehhez a következő összehasonlítást tudom neked csinálni:

- Androidos tablet: Mindig kell hozzá egy PC hogy zenéket, fájlokat másolj rá. A legtöbb funkcióhoz külön-külön alkalmazást kell használni (PDF-hez Adobe, Office-hoz QuickOffice, RTF-hez megint más...stb.) szóval csak korlátozottan működik önmagában. Én nem szeretem mert néha többet kell konfigolni mint egy Windows-t hogy normálisan menjen. Viszont van belőle 16:9-es képaránnyal gyártott modell (kismilliónyi) amin élmény filmet nézni.

- iOS tablet: Szerintem az iTunes-al elmondtam mindent... szintén kell hozzá egy PC amivel együtt tud működni, anélkül meg vagy lőve. Noha a leggördülékenyebb rendszer a világon és az iPad magasan veri a mezőnyt üzemidőben... csak az a fránya 4:3-as (körüli) képarány ne lenne. :(
Volt iPad-em és imádtam, de folyton korlátokba ütköztem.

- Windows: Lényegében kivált minden egyéb eszközt. Egy laptop, ráhegesztett billentyűzet nélkül. Ennek megvannak a jó és rossz oldalai szintén, de személyes tapasztalat alapján több a jó mint a rossz. Egyedül itt érzem hogy azt csinálok vele amit akarok, nem vagyok korlátozva semmiben. A jól bevált és unalomig ismert alkalmazásokat tudom futtatni azok minden funkciójával, plusz ott vannak a Metro alkalmazások amikből szintén akadnak jók és hasznosak.

Szóval te döntesz a végén, de összegezned kell magadban hogy mi élvez előnyt nálad, mire szeretnéd használni, mire lenne jó ha még használhatnád alkalmanként és aztán vedd meg ami neked megfelel. ;)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1036) tixem válasza whYz (#1033) üzenetére


tixem
addikt

Droidos tabletet én nem tudom ilyennek elképzelni, tartalomfogyasztásra jó, másra nem. A másik kettő meg preferencia kérdése.
Ha azt nézzük, akkor a surface áll a legközelebb az asztalihoz, szokni nagyon nem kell, a funkcióit ismered. iOs megint más, de arra már inkább mondanám, hogy lehet rajta dolgozni.

Hasonló cipőben járok én is és bár ennyi pénzem nincs rá, de win-ben gondolkodok, mert akárhonnan próbálom megközelíteni folyton arra jutok, hogy nekem gyakorlatilag egy hordozható asztali windows kell, ehhez ez áll a legközelebb és mivel notebook-ot nem akarok marad a tab, amire meg tudok billencset csatlakoztatni.
Ha volna rá keret akkor gondolkodás nélkül surface-t vennék.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#1037) gghrtz válasza whYz (#1033) üzenetére


gghrtz
őstag

Én ezekre a dolgokra simán el tudnék képzelni egy Atomos tabletet dokkolóval.

[ Szerkesztve ]

(#1038) whYz


whYz
addikt

Koszonom a valaszokat. :)

Igazabol eddig a windows RT tetszik a legjobban, mert az is tud mindent es tul sok komolyabb jatekra nincs szuksegem. Office megy rajta rendesen, netezni is lehet vele, meg gondolom van 1-2 angry birds szeru jatek, ugye?

Mindenkepp szeretnek hozza egy Type Cover-t, vagy nokia 2520 eseten egy power keyboardot.

Ezekkel mennyire lehet jol gepelni egy laptophoz kepest? Hozzak azt a szinvonalat? Nekem azt mondtak sokan, hogy ezek nem alkalmasak komolyabb gepelesre, igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#1039) Bogyó bá' válasza whYz (#1038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármit, csak az RT-t ne. Az zsákutca, ráadásul még indokolatlanul drága is (a képességeihez képest mindenképpen).... teljes értékű 8.1-es tabletet keress, ha már windowsos mellett döntöttél (nagyon helyesen egyébként).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1040) gghrtz válasza whYz (#1038) üzenetére


gghrtz
őstag

Tényleg ne vegyél RT-t. Egyszer olvastam tesztet RT tabletről, és finom szólva fos.
Asus T100, Lenovo Miix 2 10, Acer Switch 10. Ez kellene neked.

"Az is tud mindent" - :N

[ Szerkesztve ]

(#1041) AxBattler válasza whYz (#1038) üzenetére


AxBattler
félisten

Az RT egy halott platform, ennél csak jobb választások vannak a piacon! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1042) whYz


whYz
addikt

Huh ezt nem tudtam de akkor lehet megis valami kis laptop lesz inkabb a befuto es hanyagolom a tablet temat. :(

Azert koszi sracok.

(#1043) gghrtz válasza whYz (#1042) üzenetére


gghrtz
őstag

Ha nem kell az érintő vagy a tablet mód, akkor a laptop a befutó. :)

(#1044) joergie válasza whYz (#1042) üzenetére


joergie
őstag

A tabletben nincs mozgó alkatrész. Az ár tekintetében szvsz ez egy nagyon fontos érv a tablet mellett. Meg ugye az emmc azért csak gyorsabb egy hdd-nél, boot és rendszer szempontjából, ha a nagy tárhely nem létszükség, ez is fontos lehet. De ezt mindenki döntse el magának.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1045) gghrtz válasza joergie (#1044) üzenetére


gghrtz
őstag

És az üzemidő is elég klafa. (Asus T100 = 8-10 óra netezés)

(#1046) Kobe


Kobe
veterán

kezdem belakni a voyot, eddig klassz. Szerintetek érdemes ezekre a készülékekre külön antivirus + tűzfalat rakni ?

illetve ebook olvasásra milyen appot tudtok ajánlani ? nekem valami moonreaderhez hsonló kellene, de elég gagyikat láttam csak az áruházban

(#1047) Bogyó bá' válasza Kobe (#1046) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem felesleges, a 8.1 Defendere elég korrekt, ráadásul naponta kap friss vírusdefiníciót. A beépített tűzfal is elég jól teszi a dolgát szerintem (nekem az asztali gépen is a Windows tűzfala, meg az MSE van fenn, pedig azon VPN-en keresztül a munkahelyi szerverre is fel vagyok csatlakoztatva) / azon WIn7 van és távmunkában dolgozom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1048) Warter válasza Kobe (#1046) üzenetére


Warter
őstag

Foxit reader

(#1049) cinkoxid válasza Kobe (#1046) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Energiagazdálkodást nem nagyon kell állítani. max fényerőt, alvás idejét. Én még a hibernálást parancsikon formájában rögzítettem a tálcára, így egy bökés után végzi a dolgát :)
Külön vírusirtót feltettem először, de sok store app nyavalygott, hogy nekik kell az eredeti tűzfal és ki van kapcsolva, stb stb. Aztán rájöttem, hogy nekem úgysem kell vírusírtó, így a defendert kikapcsoltam, mert egyrészt tudom mi kártékony a kártékony alkalmazás (kezdőknek nem ajánlom kikapcsolni a defendert), másrészt állandóan 15-20%-os cpu kihasználtsága volt neki, még akkor is, ha nem keresgélt a gépen.
A tűzfalat azt nem piszkáltam, értesít ha blokkolni kéne valamit, nekem az elég. A fő gépemen persze eset van, de szerintem tabletre elég a microsoft megoldása.
Ebooknak foxit readert használok, abban szerintem van minden funkció, ami kellhet.

(#1050) Kobe válasza cinkoxid (#1049) üzenetére


Kobe
veterán

a foxitet megnezem. eddig nagyon tetszik a cucc. ugy olvastam ezekhez a win tabletekhez van teljes erteku offive ingyen de en vsak a onenoteot lattam elore telepitve.neked hogy sikerult elovarazsolni ?

illetve az aruhazbol letoltott dropbox jol latom hogy egy "offline" valtozat? mmint nem hoz letre kulon mappat es tolti le a tabletra is a cuccokat hanem csak kliensen keresztul erhetok el ?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.