Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Romvr válasza Woolin (#700) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor a hellyel együtt beszűkülnek a lehetőségek is. Ha nem fér el csak max 10", tényleg nincs más mint tabletet venni, meg hozzá USB-to-RJ45 átalakítót. :(

Amúgy még van ez is: [link]
Csak horror áron és vészesen kicsi felbontással :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#702) gyurkikrisz válasza Woolin (#698) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem akarok beleugatni, de szerintem sokkal ésszerűbb lenne wifin biztosítani az internetet. Persze biztos megvannak az okai hogy nem úgy akarjátok csinálni :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#703) Woolin válasza Romvr (#701) üzenetére


Woolin
tag

Hmm, nem rossz. Viszont mi is forgalmazunk érintőkijelzős gépeket, igaz 15 colosokat, tehát ha ezt a kombót alkalmaznánk kb. ugyan ott lennénk, mint ha az általunk forgalmazott gépet építenénk be.
Ezért szeretnénk inkább tabletet. De ha nincs más, marad az átalakító. De azért tényleg köszi :)

(#704) cinkoxid válasza Woolin (#703) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Jó azaz átalakító, nem csúszkál az semerre, elég stabilan beragad, ha egyszer bedugtad :K

(#705) Enzo_86


Enzo_86
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Lenovo Miix 10-ről?
Egyszerű dolgokra kellene tablet. Net, képnézegetés, és max office.
Azt tudja valaki, hogy egy ilyen tablettel lehet vezérelni LG smart tv youtube kliensét? WP 8-as telefonommal tudom, és szeretném ha éppen a Win8-as tablettel ez is megoldható lenne.

(#706) Egon válasza Enzo_86 (#705) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem ajánlott, abban még a régi 2xxx-es Atom processzor van, aminek nagyon harmatos a teljesítménye.
A Miix 2 10-ben már a 3000-res sorozatból való a proci, ami jóval izmosabb.
Amennyiben van rá kliensprogram az LG-től, akkor lehet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#707) AxBattler válasza Enzo_86 (#705) üzenetére


AxBattler
félisten

Miix 10-et ne, csak Miix 2 10-et, ha lehetséges: a Z2000-es procik fele annyit tudnak, mint a 3000-esek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#708) danih válasza Egon (#685) üzenetére


danih
addikt

"Fentrol" olvasom a totyikot, latom megvetted, na majd visszaolvasok :)

(#709) Kobe


Kobe
veterán

helló

ide is beírom, mert igazából a kérdésem platformfüggetlen.Jelenleg androidos tabom van, de lecserélni szeretném, és a win 8.1 et is szívesen kipróbálnám.

7.9-8" -as darabra, olyan 200 USD körül gondoltam - esetleg kcisivel felette ha tényleg annyira jó. Külföldi rendelés is bejátszik. nem feltétlen kellene a legújabb architektúrás, inkább valami olyan megbízhatóbb készülék ami már nem hemzseg a gyermekbetegségektől, és relatíve rendszeresen kap firssítéseket is. Inkább tudjon kevesebbet (játszani nem fogok rajta) de azt zökkenőmentesen és mondjuk hosszabb üzemidővel.

Napi szinten metrón olvasáshoz kellene, plusz hétvégente utazás-vonatozáshoz filmezésre, böngészésre (notebook helyett lenne cipelve), meg eprsze office dokumentumok kezelése

mik a tippek ilyen igények mellé ?

(#710) Egon válasza danih (#708) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, megvettem. Egyelőre tetszik. Nem hibátlan a cucc, de (hogy rudit idézzem) ez a legvállalhatóbb win-es tablet perpill. a piacon. Én ki vagyok békülve a klaviatúrával is (bár nekem picit túl kemény, és nem túl jó a nyomáspontja). A legnagyobb negatívum szubjektíve a relatív kis akkuidő. Valszeg kell játszanom a fényerővel, meg esetleg letiltani a wifit, de perpill. nem bír ki egy 8 órás munkanapot (inkább csak 6 órát), és ez azért nem túl jó.
Úgy gondolom, a felhozatalt elnézve egy darabig nem is lesz értelmes konkurencia ebben az árkategóriában (a T100 zsanérja engem jobban zavarna mint az Acer negatívumai), A HP, Dell meg a Lenovo versenyzői pedig nagyon elszállt árazásúak (nem is beszélve a negatívumként jelentkező fullhd felbontásról, illetve sok esetben a (honosított) dokkoló hiányáról...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#711) nexus6 válasza Egon (#710) üzenetére


nexus6
aktív tag

a full hd miért negatívum? illetve melyik gép lett végül?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#712) gyurkikrisz válasza nexus6 (#711) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Gondolom a magas ppi miatt.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#713) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Nemigazán vagyok otthon tablet-témában. Szeretném, ha ajánlanátok nekem pár típust, vagy gyártót.
Céges programot szeretnénk futtatni tableten, ezért mindenképpen Win 8/8.1-es gépet keresek. A fejlesztője szerint menni fog rajta.
Olyan típusra lenne szükségem, ami csak tablet (egy kijelző tulajdonképpen), billentyűzet nélkül, ha van ilyen egyáltalán. 8-10" méretben. Stabil gépre lenne szükségem, szóval kínai márkák nem nagyon érdekelnek. Más kritérium nincs. Előny, ha sokáig bírja az akksija és könnyű (tudom ez a kettő együtt ritkán valósul meg). Természetesen 3G kapcsolatra képes legyen, LTE még jobb lenne, de nem feltétel.
Csak itthon is kapható termék jöhet szóba.
Nekem így elsőre az Acer és Asus ugrott be, érdemes még máshol szétnéznem?

(#714) Egon válasza nexus6 (#711) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezért nem vonz a fullhd
Acer Aspire Switch 10.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#715) parandroid válasza bmakszim (#713) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lenovo Miix 2, Dell Venue Pro, Toshiba Encore, Acer Switch, Asus T100. Ha nagyon mindegy az ár, akkor MS Surface. Ezeket nézegesd meg, és kicsit olvass vissza, volt már róluk szó sokszor. Nagy különbség nincs köztük, kiépítésben alig, egy-két apróságban különböznek (dokkolhatóság, érintés technológiája, portok). Arra még készülj fel, hogy a nagyobbak (10") azért jóval többe kerülnek, mint a 8"-osok. Mindenképpen próbálj ki több példányt is, mielőtt megveszed, ezt kár lenne megspórolni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#716) Bogyó bá' válasza parandroid (#715) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos nem mindből van SIM-es változat....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#717) tjb007 válasza bmakszim (#713) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ritka a 3G-s/LTE-s Windows 8.1-es tablet, mint a fehér holló, főleg amit itthon is lehet kapni.
A legolcsóbb (és egyben leggyengébb) ilyen modell a Prestigio MultiPad VISCONTE 2, utána pedig jönnek a Lenovo modelljei (ThinkPad 8, ThinkPad 10), és kifújt.

(#718) bmakszim válasza tjb007 (#717) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én ezt találtam, szimpatikus.

(#719) tjb007 válasza bmakszim (#718) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak aztán legyen is nekik, mert nem ez lenne az első eset, hogy egy itthon hivatalosan nem forgalmazott készülék rendelhető náluk, közben meg nem hogy raktáron nincs nekik, de még beszerezni sem tudják.

(#720) bmakszim válasza tjb007 (#719) üzenetére


bmakszim
senior tag

Értem, hát annyira nem fontos egyébként, csak érdeklődöm még, hogy mik a lehetőségeim.

(#721) Kobe


Kobe
veterán

kicsit körbenéztem a piacon, ami tetszene az a 8 colos változat lenne. Amit jelenleg megfizetnék, az a Voyo Mini A1 körül van, és bár speckók alapján jónak tűnik, azért nem feltétlen vennék cuccot csak papír alapján.

Egyelőre utazás közben többnyire olvasok - ehhez egy ebook még jobb is lenne, így gondolkozom hogy érdemes e beleugrani most egy Voyo ba, vagy várni amíg kicsit kiforrottabb lesz az egész, és addig ebokkal ellébecolni.
Intelnél ez a Z3735 és Z3740 kb meddig marad még piacon ? Androidnál msot kezdődik épp egy generációváltás, új rockchip, tegra, mtk chipes cuccok jönnek.

Ha esetleg fél év múlva intel is beújít valamit és valami jobb kínai gyártó rácuppan, akkor pláne felesleges lenne msot emgvennem.

Szerintetek ?

(#722) gyurkikrisz válasza Kobe (#721) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Erősebb ennél nem sokkal lesz. Ha ebook-ot használsz most, és váltani akarsz, akkor nem gondolom hogy bármi olyanra használnád a tab-ot ami megfektetné. Ha kínai tabok szóbajönnek, akkor van még a Pipo W2, igaz az kevésbé ismert.

Én mindenesetre karácsonyig várok a tabvásárlással (mind az akciók miatt, mind az új tabok, és a mostaniak elterjedése miatt), akkora letisztultabb lesz a helyzet szerintem.

Volt szó egy MS referenciatabról, van valami infó róla?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#723) cinkoxid válasza Kobe (#721) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Én ilyet használok. Olvass picit vissza, ahol írtam róla. Voltak szoftveres gondjaim, de megoldódott minden. Nagyon elégedett vagyok vele. HDD-t is rá tudom kötni, bár sztem építek egy nas-t hamarosan, úgyis van egy rakás régi hardverem. Illetve, ahogy a kolléga is írja: Pipo W2. Ott a keleten ismert márka, szinte ugyanezt tudja, csak jobb a kamerája és van benne gps is. Árban ugyanannyi.

bmakszim

USB-s 3G vagy LTE modemet lehet kapni külön, én is vettem egyet.

[ Szerkesztve ]

(#724) tjb007 válasza Kobe (#721) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3740 mondhatni ki lett futtatva, ennek a helyét vették át a 35-ösök.
Hogy fél év múlva mi lesz nehéz megmondani, de várhatóan lesz paletta frissítés.

(#722) gyurkikrisz

Referenciatábla ? Mikor volt erről szó ?

(#723) cinkoxid

Gondolom nem szeretné, ha ott fityegne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#725) Kobe válasza cinkoxid (#723) üzenetére


Kobe
veterán

Oke csak pl androoidis beleszaladt par csunya pofonba az rk3188 kapcsan. Nem tudom eroviszonyban hogy all ezekhez kepest a win 8.1. Illetve akksi....nekem most egy 10000 mah s tabom van, birja rendesen de pl.win ennyivel jobban kezelne az akksit hogy csak 5-6000 mahsokat raknak bele ? Mert oke h tobbet tud pl mint android de ha mindig sipit a toltesert az annyira nem koser,

(#726) nexus6 válasza tjb007 (#724) üzenetére


nexus6
aktív tag

szerintem a surface mini, amit levettek a napirendről (vagy eltolták az érintős office megjelenésre?)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#727) gyurkikrisz válasza nexus6 (#726) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szerintem az kavart be, de mintha lett volna egy hír a nyár közepén, valami nagyobb keleti expo-rol, hogy egy nagy gyártó tervez (Dell vagy Lenovo) piacra dobmi egy tabot, olcsó árfekvésben. Vagy ilyesmi.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#728) tjb007 válasza Kobe (#725) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Windowsnál egy kicsit más a helyzet, itt például nincs minden egyes processzorhoz külön SDK, ergo nem nagyon lehet mit elcseszni. Az RK3188-nál mondjuk az volt a legfőbb probléma, hogy a WXGA-nál nagyobb felbontáshoz alulméretezett volt a HW.

(#727) gyurkikrisz

Egyetlen egy ilyen nagy expo volt a nyáron, a Computex, de ilyenre én nem emlékszem.

(#729) cinkoxid válasza Kobe (#725) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Attól függ mire és hogyan használod :) Pl ha netezel wifin, és nem több megával töltögetsz hanem csak böngészel, akkor elég átállítani b-re n-ről, és máris közel 30-40%al kevesebbet fogyaszt. Egyébként elég jól bírja, én mindig hibernálni szoktam ha ott hagyom. Kb 2-3 másodperc, nem tart sokkal tovább, mint alvó módba tenni, viszont így energiát sem fogyaszt és szintén kb 3 másodperc, mire ilyen állapotból üzemképes lesz. Erős, aktív használat mellett is kibír több órát.

(#730) Kobe válasza cinkoxid (#729) üzenetére


Kobe
veterán

Ez a voyo tetszene, csak nem ismerem win 8at annyira. Egy ilyen tabletnel hogy megy az ujratelepites, siman lehet ra mondjuk otg n keresztul pendriverol sima 8.1 et telwpiteni vagy valami "specko", esetleg nem hardverfuggetlen verzio kell ehhez is mint androidnal ?

Illetve neztem youtubeon hogy eleg konnyu szetszedni igy gondolom kesobb nem lehet gond egy akksit cserelni benne ha megdoglik vagy nagyobb kapacitasu kellene, jol sejtem ?

(#731) cinkoxid válasza Kobe (#730) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Windows 8-at sokan szidják, de ugye tabletre lett tervezve, és oda tényleg tökéletes.
Újratelepíteni tudod pendrive-on keresztül, de itt létre van hozva egy rejtett partíció, amiről vissza tudod állítani az eredeti állapotokat ha gáz lenne később.
Én is szedtem már szét, könnyen kipattintható.
Ugyanolyan hardverekre épül, mint egy rendes PC, tehát win7-et is telepíthetnél rá, bár drivert könnyebb a 8.1-hez találni :)

(#732) Bogyó bá' válasza cinkoxid (#731) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Win7-et hogyan kezelnéd egér és billentyűzet nélkül? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#733) Romvr válasza cinkoxid (#731) üzenetére


Romvr
őstag

Én W7 driverekkel nem találkoztam Bay Trail-T procikhoz/VGA-hoz. Sem a többi hardverelemhez. Ezek már Only for Windows8.1 dolgok

A legegyszerűbben úgy lehet újratelepíteni hogy fogod a gyártó drivereit és beleintegrálod (WinTool-s ha minden igaz) a boot és az install.wim fájlba. Ezt EFI partíciószerkezettel kiírod USB-re és onnantól kezdve érintő felületű lesz a telepítő is és akár hazafele vonaton újratelepítheted OTG-n keresztül (vagy veszel microUSB-s pendrive-ot). Én így zúztam le a sok gyártói vackot, meg a gyártói part.táblát és nyertem kb 20gb szabad helyet egy "dobozos" Windows 8.1 pro telepítésével.

(#732) bogyo112: Win7 is touch kompatibilis. Cégnél is van nem 1db W7-es tábla és nagyon jól használják őket egér és billentyűzet nélkül. Sőt a virtuális billentyűzet kezelése asztalon szerintem 100x jobb mint a windows 8-nak. Remélem a win9-ben visszatér majd :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#734) Bogyó bá' válasza Romvr (#733) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem egyszer volt a kezemben (évekkel ezelőtt) Win7-es tablet, de nagyon szerencsétlennek tűnt a kezelhetősége. Vagy én voltam béna... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#735) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hmm, gondolom elírás van a dologban.. [link] és [link]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#736) Bogyó bá' válasza Zolexx (#735) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vagy elírás, vagy végtelenül megkérik az árát a +2GB memóriának. Edigitalon a 2GB RAM / 64 GB háttértár verzió hónapok óta 79.900,- ingyenes házhozszállítással és gyári tokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#737) tjb007 válasza Zolexx (#735) üzenetére


tjb007
nagyúr

4GB RAM-os Miix 2 8" :F

(#738) Bogyó bá' válasza tjb007 (#737) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Majd' 50 ezer forint felárért..... :(((

szerk: számomra éppen az optimális konfiguráció lenne (tablet vásárlásról álmodozom a "tuningolt" Lenovo e125 netbookom helyett), de legfeljebb 100k-t fizetnék érte.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#739) Zolexx válasza tjb007 (#737) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Na igen, Lenovo oldalán szó nincsen ilyen kapható verzióról, bár az furcsa hogy USAnotebook.hu-n kapható a 80 ezres verzió és ez is, mail-be rákérdezek de szerintem tuti elírás.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#740) tjb007 válasza Bogyó bá' (#738) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért fura, mert ilyen változat hivatalosan nem létezik, legalábbis a Lenovo az ég világon sehol nem tesz róla említést.

(#741) bmakszim válasza cinkoxid (#723) üzenetére


bmakszim
senior tag

Annyira fura nekem még ez, hogy gyakorlatilag bármit rádughatok, amit egy PC-re is, hogy ez a megoldás eszembe se jutott. Kösz a tippet, remek ötlet! Már csak egy kellően kis modemet kell találjak.

(#742) gerisz23


gerisz23
őstag

Szevasztok!Laptop vagy táblagép vásárláson gondolkozom,főleg Online játékra (pl Star Trek Online napi dolgok,kereskedés játékban).Nem kell hogy izomgép legyen,ha elviszi a játékot akkor már jó.illetve ha team wiever működik rajta az is egy megoldás,telefonról tudom vezérelni az otthoni gépem,csa a játékon belüli mozgás bajos.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#743) AxBattler


AxBattler
félisten

Acer Aspire Switch 10 teszt

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#744) belavagyokbp


belavagyokbp
aktív tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy win 8.1 alapú tabletet, méghozzá egy kínai gyártmányú Voyo A1 Mini tipust.

Specifikáció:
Intel 1.8GHz Baytrail-T Z3735D quad-core CPU
8-inch 1280 x 800 pixels IPS LCD screen
2GB of RAM, 32GB of internal storage, microSD card slot
5-megapixel rear, 1.2-megapixel front camera
Wi-Fi 802.11 b/g/n connectivity
4830 mAh battery, works for up to 7 hours
Ports: 1 x micro USB, 3.5mm headphone, HDMI

Eddig teljesen elégedett vagyok vele, kevesebb, mint 40K volt újonnan kínából. Eddigi negatívum: kijelző minősége lehetne jobb is, de így se vészes.

Szerintetek megérte? Milyen must-have programok vannak tabletre?
Köszi.

(#745) LittleShark


LittleShark
tag

Sziasztok!

Nekem 2 napja jött meg a Voyo A1 Mini-m. Azt kell, hogy mondjam, tökéletes választás volt.
A Packard Bell AMD APU-s notimat porig alázza. VLC lejátszóval, FULL HD film lejátszása mellett, Facebook flash játék meg sem döccen + a rendszer is azonnal reagál mindenre.

Összeszerelés minősége is korrekt.

Csak ajánlani tudom!

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#746) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Úgy látom nem én leszek az egyetlen Voyo tulajdonos itt :D

(#747) #93794560 válasza belavagyokbp (#744) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

A 32 Giga tárhelyből mennyi a szabad hely alapból?

(#748) cinkoxid válasza #93794560 (#747) üzenetére


cinkoxid
senior tag

75% szabad

(#749) LittleShark válasza #93794560 (#747) üzenetére


LittleShark
tag

Hello!

Abban az esetben, ha mindent úgy hagysz, ahogy a gép érkezett 24GB tárhellyel rendelkezel.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#750) #93794560 válasza LittleShark (#749) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi az infót!

Ez a 24 giga szabad hely elég soknak tűnik egy 32 gigás tableten. A Windows 8/8.1 csak ilyen kevés helyet foglal?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.