Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) gery2123


gery2123
őstag

Na végre megjött a mix2 8" a T-től. Nincs Pixelhiba eddig,egy kicsit nyekereg mint a páromé is, de ha nem nyomorgatom akkor észre se venni.Azonban, hogy nehogy csak jót írjak a T mobilos lenovoról, így hát a bekapcsológombon van egy kicsi karc amivel a festék is le van jöve. Olyan mintha én egy picit megsúroltam volna. Nem tud érdekelni, mert a festék úgy is hamar lejön róla ahogy olvastam. Hát ennyi egyenlőre, mindjárt csinálok képet a gombról. De ettől függetlenül 35 k-t megért. :K

-- PSN_ID: GerY2123

(#1902) almos94 válasza NGA (#1897) üzenetére


almos94
aktív tag

Értem, nem tudtam, hogy elavult, ténylég nem egyáltalán nem követem ezt a piacot.
Androidosból melyik lenne megfelelő?

Necc: Igen, filmezésre youtube és hasonló videómegosztókat használ. Nem olyan nagy gond a 32GB. Játékok alatt netes/facebookos játékokra kell gondolni. Esetleg 1-2 régebbi játék(Sims1-2,Plants vs Zombies). Igazából nem feltétlen szükség, hogy Windowsos legyen.

bogyo112 : Igen, kell billentyűzet is hozzá. :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#1903) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok, egy kis érdekesség: Írtam a Thome-nak egy emailt, amiben arról érdeklődök, hogy független-e a modell, és a pixelhibáról tudnak-e, megjött a válasz:

A link a táblagépek listájára vezet.

DE!!! A táblagép elérhető az oldalukon.

Azt se tudják mit beszélnek :DDD :DDD :DDD

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1904) pengwin válasza gery2123 (#1901) üzenetére


pengwin
addikt

Ezek után nekem egyre gyanúsabb, hogy a T-s Miix 2 8-ak nem teljesen újak... :((

Üdv, pengwin

(#1905) gery2123 válasza pengwin (#1904) üzenetére


gery2123
őstag

Nem látok rajta más erre utaló jelet. Persze nekem is gyanús egy kicsit az ár és az, hogy szinte az összesnek van valami baja, egy karc sehol és 35k (úgy is lejárt a 2000 ft előfizum) megérte nekem. Sőt 50 is megérne, mert ha annyira nem jön be akkor elállok a vásárlástól, vagy kicseréltem.

na itt a kép.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1906) fabicska válasza gery2123 (#1905) üzenetére


fabicska
aktív tag

Ez egy kicsit durva sérülés, olyan mintha csavarhúzó fejével megkarcolták volna. Úgy értem nem épp felületi kopás, vagy szállítás miatti lepattogzás. Átcserélték a használtat, és Neked adták. Lehet más hibája is van, azért vitték be cseréltetni.

Komolyan, írni kéne az eszközök IMEI számát, melyik kihez kerül tovább :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1907) tlac válasza fabicska (#1903) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet igazuk van és tényleg nem forgalmazzák már
szombaton rendeltem egy másikat is, de azóta is szállításra vár...

(#1908) gery2123 válasza fabicska (#1906) üzenetére


gery2123
őstag

Igen úgy néz ki, de felületi kopás. A képen kicsit drasztikusabb mint a valóságban. A kezemmel nem is veszem észre mert csak a festék hiányzik ott. Mas gondom eddig nincs vele, se karc se más sérülés se pixel hiba, hang jó, kamera oké. Garancia van.

Más ; office aktiváló nekem egy volt benne a páromnak 2. Én jártam rosszul, vagy ő járt jól? ☺

-- PSN_ID: GerY2123

(#1909) pengwin válasza gery2123 (#1908) üzenetére


pengwin
addikt

párod volt szerencsés, nem kicsit, nagyon. ;)

Üdv, pengwin

(#1910) dcenter válasza pengwin (#1909) üzenetére


dcenter
csendes tag

Nekem is kettő volt :D

(#1911) gery2123 válasza pengwin (#1909) üzenetére


gery2123
őstag

Na annak örülök. De gondolom ha újra rakom majd a gépet esetleg akkor én a kódom újra fel tudom használni? Vagy korlátozva van? Akkor már megérte megvenni ezt a két tabletet. 😊

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1912) tlac válasza gery2123 (#1908) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is kettő van

(#1913) Avicularia válasza NGA (#1897) üzenetére


Avicularia
veterán

Miix 10 2-öt már nem érdemes venni, elavult. Már itt a 3 belőle, igaz nem sokkal tud többet.

(#1914) r3dsnake válasza fabicska (#1903) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyanezt mondta múltkor nekem az ügyfélszolgáltatos az online call centerben. Még be is linkeltem neki. Azt mondta ne azt nézzem, hanem hogy mi van a táblagépek menüpont alatt.

(#1915) tjb007 válasza Avicularia (#1913) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egészen pontosan mi is az, ami elavulttá teszi a 2-höz képest ?

(#1916) Avicularia válasza tjb007 (#1915) üzenetére


Avicularia
veterán

A miix 2 10 elavult, mivel már kapható a miix 3 10. Lehet félreérthető volt az írásom. Igaz drágább is kicsivel mint a 2.

(#1917) tlac válasza Avicularia (#1916) üzenetére


tlac
nagyúr

téves, nem is kapható még Európában

(#1918) Avicularia válasza tlac (#1917) üzenetére


Avicularia
veterán

Svédország [link]
118K átszámítva, 3 boltban is van raktáron.

(#1919) gery2123 válasza Avicularia (#1916) üzenetére


gery2123
őstag

azért mert kapható még nem elavult a miix 2 10" a három nem sok mindennel nyújt többet az elődnél. Akkor nekem se kellett volna megvenni a mix 2 8" mert itt a 3? Igaz abban 1 gb ram van ha minden igaz.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1920) Avicularia


Avicularia
veterán

Egyébként amiért ide írtam, szeretnék egy win8 tabletet. Leginkább tartalomfogyasztásra lenne. Viszont nem tudom, hogy 8 vagy 10 esetleg 12 collos kellene nekem. Most egy LG gpad 8.3 fullhd androidos tabletet használok, ezt szeretném lecserélni. A fent linkelt miix 3 10 lenne az egyik kiszemelt. De nem zárkózom el akár a surface pro3-tól sem, viszont nem tudom, hogy nem lenne az már túl nagy méretileg. Esetleg olcsóért egy 8 collos?

(#1921) tjb007 válasza Avicularia (#1916) üzenetére


tjb007
nagyúr

De miért elavult ? Mi az szerinted, ami miatt jobb választás a 3 a 2-nél ?
Mert azon kívül, hogy a három nagyobb a kettőnél semmivel. Egy gyengébb SoC került belé (szóval ez még visszalépés is), most már nem ezüst színű, hanem fekete, plusz a dokkolót sikerült egy kicsit átszabni. Ennyi a különbség a kettő között.

Olcsó 8-asnak meg ott van mondjuk az ASUS VivoTab Note 8.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Avicularia válasza tjb007 (#1921) üzenetére


Avicularia
veterán

Oké, nem elavult, rosszul fogalmaztam. Bár ha valamiből kijön egy újabb verzió, akkor a régebbi elvileg elavul.
Mondjuk tényleg gyengébb az újabb :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1923) NGA válasza Avicularia (#1913) üzenetére


NGA
addikt

Semmivel nem tud többet, mint a 3. Felbontás stb nem változott, ram se, tár sem, csak egy icipicit gyorsabb. Kapni itthon meg nem lehet. A proci 3740 helyett 3735 lett, de a Windows az Windows with Bing és nem kapsz hozzá Office-t csak 1 év Office 365-öt. Szóval rosszabb vétel ez alapján-

Miix 10 vs Miix 2 10
2760 - 3740
2 mag 32 bit - 4 mag 64 bit
1 mega cache - 2 mega cache
1366x768 - 1920x1200
ddr2 - ddr3

Na ezek alapján látszik miért is avult el.

A linked alapján meg tényleg gyengébb a 3-as szinte mindenben, és nem 16:10 hanem 16:9. Én pont a 16:10 miatt vettem meg a 2-est, pdf-nél számít.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Avicularia válasza NGA (#1923) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem értem ez mi amiről írtál. Egyel feljebb linkeltem az összehasonlítást.

(#1925) NGA válasza Avicularia (#1924) üzenetére


NGA
addikt

Lenovo Miix 10 és Miix 2 10 összehasonlítás. Azaz a kettes mindenben jobb és fejlettebb, mint az egyes, emiatt az egyes már elavult. De a kettes jobb mint a hármas szinte mindenben, igy ha ebből a szemszögből nézzük, akkor a hármas egy lebutított kettes. Gondolom így érthetőbb.

(#1926) Avicularia válasza NGA (#1925) üzenetére


Avicularia
veterán

Ebből a szempontból igazad van. Ebben az esetben az újabb gyengébb, mint ahogy már én is írtam. Csak nem értettem, hogy jön ide a sima 10.

(#1927) NGA válasza Avicularia (#1926) üzenetére


NGA
addikt

Mert én arra írtam, hogy elavult. Te írtad, hogy a kettes is elavult, és hogy nem érdemes venni. De ha jól megnézzük, kiderül, hogy nem avult el, sokkal jobb vétel, mint a hármas.

[ Szerkesztve ]

(#1928) tjb007 válasza NGA (#1923) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanakkora a 2-es és a 3-as felbontása is (1920x1200), így a képarány is változatlan.
Azon az összehasonlító oldalon van egy-két elírás, pontatlanság.
Mondjuk az meg a Lenovo részéről érdekes, hogy ugyanakkora akku mellett az egyiknél 7, a másiknál meg 8 órát írnak becsült üzemidőnek.

[ Szerkesztve ]

(#1929) hito válasza NGA (#1923) üzenetére


hito
nagyúr

Ez a 4mag 64bit itt nem sokat er a 2GB ram miatt. Keves rammal a 64bit nagyobb szivas, mint ugyanannyival a 32bit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1930) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Lehet úgy a tabletet (toshiba encore 8) telepíteni mint egy asztali gépet? Tehát fogom a boot-os pendrive-ot,otg-n keresztül rádugom,bebootolok és felrakom a win8.1-et? Persze a meghajtót legyalulnám a telepítővel nullára hogy több hely legyen telepítés után. :)

Üdv:Viktor

(#1931) NGA válasza Viktoár (#1930) üzenetére


NGA
addikt

igen, csak legyen kódod és drivered

(#1932) fabicska válasza NGA (#1931) üzenetére


fabicska
aktív tag

Hol tudsz boot sorrendet állítani?

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1933) tlac válasza fabicska (#1932) üzenetére


tlac
nagyúr

biosban

(#1934) Viktoár válasza NGA (#1931) üzenetére


Viktoár
addikt

Mihez legyen kódom? :B Driverek vannak a toshiba oldalán.

Üdv:Viktor

(#1935) fabicska válasza tlac (#1933) üzenetére


fabicska
aktív tag

:)) :))

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1936) tlac


tlac
nagyúr

Egy kis infó:
A Lenovo Miix 2-nek, spéci Intel IGP drivere van, ami alapesetben csak a gyártótól származóval frissíthető. Viszont a Lenovonak a legfrissebb drivere is tavalyi.
A jó hír az, hogy lehet próbálkozni ilyen esetekben a hivatalos Inteltől származóakkal is, és ebben az esetben úgy tűnik hiba nélkül működik is.

Ahhoz, hogy telepíteni lehessen a friss Inteleset, először eszközkezelőben a videokártya alatt el kell távolítani az aktuális drivert, majd restart és utána már hiba nélkül felmegy.

____________
Ha már a bios is szóba jött, itt van friss a Miix 2 8-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#1937) gery2123 válasza tlac (#1936) üzenetére


gery2123
őstag

És mivel jobb az újabb inteles driver? Érdemes feltenni? Érezni valami változást?

-- PSN_ID: GerY2123

(#1938) pengwin válasza Viktoár (#1934) üzenetére


pengwin
addikt

A Win8-hoz legyen aktiválási kódod. Mielőtt nekiállsz telepíteni, nézd meg, milyen kóddal van aktiválva a tableten az előre telepített Win, azzal újra aktiválhatod telepítéskor.
Vagy vehetsz külön kódot is.
A tableten lehet hivatalos Mikorszoftos programmal telepítőlemezt csinálni.

Üdv, pengwin

(#1939) hito válasza pengwin (#1938) üzenetére


hito
nagyúr

Azt nem tudja megnezni. Csak egy resze lathato windowson belul, a fele ki van x-elve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1940) gery2123 válasza pengwin (#1938) üzenetére


gery2123
őstag

Nem a BIOS van valahol eldugva a kód, és a Windows felismeri? Nekem valami ilyesmi rémlik.

Ja és van akkor valaki aki felrakta az újabb Intel driver a lenovo helyére? Ha igen van e valami lényegi változás? Fogyasztás, sebesség!

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1941) tlac válasza gery2123 (#1937) üzenetére


tlac
nagyúr

nem vettem észre változást

valószínűleg a desktop játékokban lenne különbség, ha valaki esetleg olyanra is használja a gépét

vagy ha a gyárival van valakinek valami problémája, akkor ezzel lehet még próbálkozni

(#1942) Akron99 válasza fabicska (#1903) üzenetére


Akron99
aktív tag

Tényleg érdekes, hogy így eldugták. Egy T-pontban az ügyintéző nekem is csak a szemöldökét húzogatta mikor mondtam, hogy miix2-őt szeretnék vásárolni. Meg később a 1430-on az ügyfélszolgálat sem elsőre talált rá. De végül az oldalon rendeltem. Már visszaigazolták a szállítási időpontot.

Az is fura, hogy a webshopos kínálatban a táblagépek között nincs is Windowsos. Szerintem készül itt valami :)

(#1943) gery2123 válasza tlac (#1941) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen, akkor lehet felrakom én is ha haza értem, kíváncsi vagyok.
Amúgy 64gb micro SD fogad a miix 2 8 igaz?

-- PSN_ID: GerY2123

(#1944) Integra


Integra
titán

srácok, segítsetek nekem kérlek.
egy barátnőmnek keresek tabletet, elsősorban filmnézésre, film tárolásra, hogy ha kicsi a tárhely, akkor lehessen csatlakoztatni hozzá külső tárhelyet, usb csatolós 2.5-es hdd-t etc és gond nélkül használja.
16:9-es fhd kijelző kellene, windows oprendszerrel és megfelelő hardverrel.
és akkor ami nagyon fontos női szemmel: ha lehetséges rózsaszín vagy fehér :DDD

mit ajánlotok? asus transformer book-ok, amiről lelehet szedni a billentyűzetet?
nem feltétlenül a legolcsóbb kell, mondjuk 100e-150e között mi az amivel érdemes foglalkozni? és mi az ami a legszuperebb lenne 200e-ig? surface3 most kimarad, az brutál drága..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1945) gery2123 válasza Integra (#1944) üzenetére


gery2123
őstag

Így van, szinte csak ez van ilyen színben, de nem láttam még fehér vagy rózsaszín 64gb-t. Hiába van 500gb a billentyűzetbe ha a tabletre nem tud másolni szinte semmit.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1946) Bogyó bá' válasza Integra (#1944) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Asus nem fullHD, csak a Lenovo Miiix 2 10" az az olcsóbbak közül (64GB tárhely).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1947) Integra válasza Bogyó bá' (#1946) üzenetére


Integra
titán

igen, most látom, hogy azok egytől egyig 1366x768-as kijelzővel szereltek.
nézem ezt a lenovot, nem tűnik rossznak elsőre. vajon ezek is megkapják a windows új verzióját? vagy ilyen készülékeknél nincsen szoftver update hozzá?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1948) gery2123 válasza Integra (#1947) üzenetére


gery2123
őstag

Mivel ezek a készülékek komplett Windows alapú cuccok, így simán megkapja, ha a win8.1 lehet majd frissíteni 10-re. Itt nem gyártóspecifikus a frissítés mint android vagy más mobile fronton.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1949) tjb007 válasza Integra (#1947) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanaz vonatkozik ezekre is mint az asztali PC-ken és notebookokon futó verziókra.

(#1950) NGA válasza Integra (#1944) üzenetére


NGA
addikt

Miix 2 10. Az fhd. A többi nem.

/most látom, már túl vagyunk ezen :-) /

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.