Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) hroberto válasza AxBattler (#1800) üzenetére


hroberto
veterán

Azért még nem biztos, hogy rossz. Lehet, hogy sokat állt, és azért nincs szufla az akksiban.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1802) Necc válasza hito (#1796) üzenetére


Necc
addikt

Nem kell megijedni, elofordul hosszu ideje raktarban porosodo keszletnel, hogy az akkumulator lemerul. Gyarilag alt. ~40% -ig toltik fel, de ugyebar a hosszu honapok alatt az onkisules reven lemerulhet, mire bekapcsolja az eslo tulajdonos.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1803) q2w3 válasza hito (#1796) üzenetére


q2w3
senior tag

Nekem is alig volt feltöltve. Először nem akart vagy nem tudtam bekapcsolni, aztán pár perc nyomkodás után felizzott a lenovo logó. Persze ezt Bécsben a hazatartó vonaton művelte, pont mikor indult a vonat :D De azért megszívtam mert 3%on volt kb az akksi, úgyhogy nem tudtam sokat nyomkodni.

(#1804) kurtuzov válasza hito (#1798) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nyugi! Simán megkaptad az egyik T pontba kirakott próba készüléket. Kicsit lezsírtalanították, de sajna újratöltésre nem volt idő :)

(#1805) dcenter


dcenter
csendes tag

Sziasztok,

Miix 2 8"-ra írta valaki korábban, hogy az usb külső monitor dolog nem működik. Ez tényleg 10000%, hogy így van? Csak mert találtam egy videót, ahol a srác elvileg megoldotta ezt a kiküldést (legalábbis a setupban elvileg nincs miracast adapter, ahogy nézegettem).

Ez csak valami hack?

(#1806) zoltan6 válasza dcenter (#1805) üzenetére


zoltan6
őstag

ha jól látom valami displaylink-es cuccal csinálta meg ,videóban látszik 4.07-nél a futó folyamatoknál displaylinkmanager application.

(#1807) gery2123 válasza dcenter (#1805) üzenetére


gery2123
őstag

Tuti, hogy USB-HDMI átalakítóval megy. Én is rendeltem 2db ilyet, igaz valami nagy elírás volt akkor az eladó részéről, mert 315 Ft vettem 1db-ot. Nagyon remélem, hogy küldi, és nem kell vennem teljes áron. Ha megérkezik, akkor írom a véleményt. De ha úgy van akkor veszek egy ilyet 5600Ft-ért majd. Az a lényeg, hogy mennyen a monitor lagg nélkül. :D

Ja ma azt hittem hozza a T-mobile a miix 8", de nem hozta sajnos. Nagyon bízok benne, hogy holnap itt lesz.

zoltan6: Neked mikor volt itt? Hány nap után?.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1808) zoltan6 válasza gery2123 (#1807) üzenetére


zoltan6
őstag

a tablet? hétvégén rendeltem,csütörtökön érkezett meg,de én pickpack pontra kértem.

(#1809) gery2123 válasza zoltan6 (#1808) üzenetére


gery2123
őstag

Én is pick pack pontra kértem kedden délelőtt, a páromnak pedig este. Akkor ha minden jól megy holnap ott kéne lennie majd, de max szombaton. Köszönöm a válaszod.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1810) hito


hito
nagyúr

Köszi mindenkinek! Cserés lesz, mert egy merő pixelhiba a kijelző :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1811) gery2123


gery2123
őstag

Na ma megjött a T-től a miix8. Sajnos van rajta egy pixelhiba. ezért cserét kérhetek? Vagy mivel netről rendeltem így elállok a vásárlástól aztán kész:

-- PSN_ID: GerY2123

(#1812) r3dsnake válasza gery2123 (#1811) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Komolyan az összes szar? Szerintem még nem írt be senki olyat, hogy megvette a T-től, és hibátlan.

(#1813) NGA válasza r3dsnake (#1812) üzenetére


NGA
addikt

Ezek alapján a T kapott egy szar szériát.

(#1814) hito válasza r3dsnake (#1812) üzenetére


hito
nagyúr

Én épp most viszem vissza. A vibra sem működik benne. Botrány!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1815) r3dsnake válasza NGA (#1813) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, biztos véletlen egybeesés, hogy náluk töredéke az ára. :D Sokan nem szúrnak ki pixelhibát pl.

hito: Igy viszont az a 30e-s ár se lenne olyan jutányos, esetemben.

[ Szerkesztve ]

(#1816) fateless válasza hito (#1814) üzenetére


fateless
veterán

...és függő vagy sem?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1817) hito válasza fateless (#1816) üzenetére


hito
nagyúr

Na látod ezt meg se néztem. Valaki írta, hogy független és én meg elhittem, megnyugodtam :)

r3dsnake: jó az még vibramotor nélkül is. :D Persze nem kell beérni a rosszal. Én is cseréltetem. Méghozzá addig, amíg nem kapok egy hibátlant.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1818) gery2123 válasza r3dsnake (#1815) üzenetére


gery2123
őstag

Hát azért mert van az IPS / LCD kijelzőkben egy pixel hiba, még nem kell rögtön az egészet lesz... :) Persze ilyenek vannak, mi most pont belefutottunk ebbe, de ettől függetlenül nagyon jó kis cucc, pláne 51k.ért.

De a kérdés még fent áll: Vigyem vissza? A párom fog dönteni igaz mert az övé :) Ja és ez hogy is működik? Visszaviszem holnap hogy nem kell mert.... És ők adnak szó nélkül egyet?

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1819) hito válasza gery2123 (#1818) üzenetére


hito
nagyúr

Ha nem zavar akkor ne, ha zavar akkor vidd. Kérdés, hogy egy pixelhibával foglalkoznak-e. Nekem több van és ott a hibás vibramotor is.

Ha nem garis ügy az egy darab pixelhiba, akkor is indoklás nélkül visszaadhatod 3napon belül és rendelhetsz újat. Csak nehogy azt kapd vissza :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1820) Bogyó bá' válasza hito (#1819) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Csak nehogy azt kapd vissza..." Vagy a tiédet, amit most fogsz vissza vinni! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1821) hito válasza Bogyó bá' (#1820) üzenetére


hito
nagyúr

:C Én meg az övét :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1822) r3dsnake válasza gery2123 (#1818) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pixelhibanal zavarobb hibat nem tudnek elkepzelni tabletnel. A rezges hianya pont nem erdekelne.

(#1823) fateless


fateless
veterán

Addig dumáltok a Miix 2-ről, míg kedvet csináltok hozzá (pedig eléggé meg vagyok elégedve a VX8-cal).
Persze nem a pixelhibásak vonzanak...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1824) hroberto válasza r3dsnake (#1822) üzenetére


hroberto
veterán

Én már azt kívánom inkább ne rezegjen. Mostanában néha random rezzen egyet. Gőzöm sincs miért. :) (Miix2)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1825) zoltan6


zoltan6
őstag

na fasza,nekem is pixelhibás,telekom-os,addig észre sem vettem,de mostmár nagyon zavar,pont középen fehér képernyőnél egy világosabb fehérebb pont. :(

(#1826) r3dsnake válasza zoltan6 (#1825) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Zseniális. :D Amúgy valaki tényleg ránézhetne már ennyi eladott példánynál, hogy független-e. Köszi! :)

(#1827) zoltan6 válasza r3dsnake (#1826) üzenetére


zoltan6
őstag

már körülbelül az utóbbi pár oldalon 3x írtam le,hogy független,meg vagy 5 embernek privátban.
miért ne lenne független? ez nem telfon.kiveszi belőle a telekom a modemet aztán kicseréli telekomosra?

[ Szerkesztve ]

(#1828) Necc


Necc
addikt

Sajat tapasztalatbol mondom, hogy en az IPS monitorok/kijelzok kb. 70%-an talaltam minimum 1 pixelhibat, vagy foltosodast, es megtanultam lex@rni :)) .
Ha cseret is kertem, a kovetkezon ugyanugy megjelent 1 pixelhiba kb. 40 oras aktiv uzemido utan.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1829) peterk


peterk
senior tag

Kb. ez a helyzet. A legtöbb kijelző, ha netán hibátlan is, akkor is rövid időn belül elég valószínű, hogy 1-2 pixelhiba keletkezni fog. Az elején persze ha lehet hibátlant kell venni, de aztán inkább érdemes direkt nem foglalkozni vele, nem keresgélni, mert csak idegesíteni fog. :D Ha nem keresgéled akkor a pixelhibák jelentős része észre se vehető, nem zavarja semmiben a használatot.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1830) gery2123 válasza Necc (#1828) üzenetére


gery2123
őstag

Szerintem is ez lesz a vége. Egy pixel hiba miatt nem fogunk vele foglalkozni. Csak az enyémen ne legyen. 😊

-- PSN_ID: GerY2123

(#1831) dcenter válasza zoltan6 (#1806) üzenetére


dcenter
csendes tag

(és gery2123: )

Jaja, közben láttam, hogy volt a videó alatt egy link a srác blogjához, ott az egyik posztban szépen kifejti, hogy miket használ a cucchoz.

--

Használt már valaki amúgy ilyen windows tablettel külső usb-s hangkártyát + valami komolyabb felvevő progit vagy DAW-ot esetleg? Érdekelne, hogy gyakorlatban menne-e a dolog, mert elméletben ugye ugyanaz az architektúra, mint desktopon. Nyilván nem a világot akarnám megváltani vele, de volt már olyan, hogy el kellett volna vinnem egy jobb mikrofont külső helyszínre, de laptopom meg nincs. (Max ilyen 1-2 sávos felvételre gondolnék zero latencynél, valami komolyabb usb-s hangkártyával, ami mondjuk külső tápos persze.)

Szerk.: előbb kérdeztem, mint kerestem... :)
http://youtu.be/7F7s9zjJiXw
Itt gyakorlatilag hasonló történik :) .

[ Szerkesztve ]

(#1832) Bogyó bá' válasza hroberto (#1824) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem eddig fel sem tűnt, hogy rezeg, pedig de. (2 hónapja használom, igaz, nagyon keveset) :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1833) tlac


tlac
nagyúr

nekem is ma lett meg a miix 8 a t-mobiletól, ezen is van egy pixelhiba

(#1834) hito


hito
nagyúr

Na egy kis elrettentés a telekomos webshopos vásárlásól:

Ma visszavittem a Miix8-at. Helyben nem cserélik, mert webshopos. Ott kellett hagynom, visszaküldik a raktárba, majd onnan felhívnak, hogy a pénzt kérem-e vissza, vagy másikat küldjenek. Ha másikat küldenek, akkor az egésznek az átfutása kb. 8-10(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)nap (jelzem kocsival onnan a raktár ahol vettem 10perc).
Ha a pénzt kérem vissza, akkor 30(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)napon belül utalják, mert bankkártáyval merészeltem fizetni.

Tudnék most nagyon cifrákat mondani, de olyanokat, hogy kb. az alapelvek durva megsértése miatt azonnali hatállya örökre vágnának ki a ph-ról, csak hogy érzékeltessem az idegállapotomat.

A jövőben mindenkinek azt ajánlom, hogy 3x is gondolja meg a telekomos webshopos vásárlást, mert a rohadt mocsok állatok csúnyán büntetnek, pusztán azért, mert náluk vásárolsz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1835) AxBattler válasza hito (#1834) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a legtöbb webshop-os üzletnél kb. ennyi az átfutási idő, fölösleges ezen görcsölni. Amúgy is, a 14 napon belüli elállás lehetősége elég biztonságossá teszi az ilyen vásárlásokat. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1836) q2w3 válasza hito (#1834) üzenetére


q2w3
senior tag

Szerintem ha vissza kéred az árát és mellette párhuzamosan rendelsz egyet akkor az a legegyszerűbb megoldás.

Más:
Nemtudom itt van-e valaki akit foglalkoztat dual boot androiddal. Az intel Bay Trail chipes tabletekhez közzétett UEFI 64-es boothoz android 4.4 rendszert. Nekem Lenovo Thinkpad 8-am van, és alapból UEFI 32-van fent, viszont most megnéztem a honlapon, és okt 31-óta elérhető a 64 es firmware. Az a kérdés hogy ennek a telepítése hogy zajlik? Jól sejtem hogy után a windowsból is 64 bites fog kelleni? Ha igen, akkor ezaz egész milyen lépésekből áll? Felrakom a 64-es bootot, plusz csinálok egy telepítő stick-et 64es windows-al és utána azt telepítem fel? Ha ezt kéne tenni akkor az előtelepített office-t később honnan tudnám megszerezni? Van hozzá kulcsom, de nem láttam a honlapjukon hogy le lehetne tölteni.

(#1837) Pferi válasza hito (#1834) üzenetére


Pferi
senior tag

Indokoltad valamivel a vásárlástól való elállást vagy egyszerűen csak megmondtad hogy meggondoltad magad?
Én is rendeltem egyet, legalább tudni fogom mi az eljárás ha gond lenne vele. Biztos ami biztos inkább kp-ban fizetem ki...

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1838) gerii válasza hito (#1834) üzenetére


gerii
addikt

Gyári bontatlan volt a doboz? Csak mert lehet hogy a T-nél már csak a visszaküldöttek/refub. maradtak meg (és ezért nem lehet megtalálni direkt link nélkül a webshopban)? :F

Gondolkozom egy 8-asban, 35-ért hűséghosszabbítással elhozhatnám, de ha hibás akkor lehet, hogy nem vihetném vissza pont a hűség(szerződés) miatt. Valaki vett már így tabot?

(#1839) hito válasza Pferi (#1837) üzenetére


hito
nagyúr

Naná, hogy indokoltam, hiszen két hibával vittem vissza. Ha cserét kérek ugyanarra, akkor indolkolni is kell. Ha a pénzt kérem vissza, akkor nem.

gerii: persze, hogy az volt, egyébként el se hoztam volna.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1840) gerii válasza hito (#1839) üzenetére


gerii
addikt

Akkor szerencsére téves a képzelgésem.
Az a fura, hogy itt a fórumon eddig mindenkié hibás valamiben. Kíváncsi lennék, hogy a hibátlan tulajok nem írtak csak, vagy tényleg hibás lehet mind.

(#1841) pengwin válasza hito (#1839) üzenetére


pengwin
addikt

A hazai Lenovo szervíz(-partner) nem tudja véletlenül sem visszacsomagolni egy gyári dobozba?

Nekem az a gyanúm, hogy:
- vagy elaludt a Lenovo gyárban pár szériánál a minőségellenőr elvtárs, és ezeket szórják ki olcsóért
- vagy a hazai, nem túl jó hírű Lenovo szervízpartner csomagolja vissza a refurbished darabjait egy új dobozba...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1842) hito válasza pengwin (#1841) üzenetére


hito
nagyúr

Mindkét felvázolt rémálomnak van realitása sajnos. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1843) verybigboy válasza hito (#1834) üzenetére


verybigboy
senior tag

... na látod erre írtam én hogy ha olcsóbb is a dolog, TELEKOM NEM!!!! Nekem már rég belemásztak a lelki állapotomba, elvből nem veszek tőlük semmit ... még ha drágábban is veszem máshol, inkább ott, mint ennél a bandánál.

Persze Ők ezt nem érzik meg, de ha vannak mások is ilyen beállítottságúak, akik elvből vetik el a tőlük való vásárlást, szép lassan fogy majd a bevétel.

... na kezdem én is felhúzni megint magam, pedig most itt nincs személyes kapcsolatom a dologgal.

(#1844) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok, telekomos Miix 2 8-at akartam venni, de már nem. :DDD

Ennyi hibát vele, de komolyan. Igen, túl szép, hogy jó is legyen!

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1845) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok. Az a kérdésem hogy egy ilyen tabletten bármely asztali gépen futó windows-os progi fut? Konkrétan egy biztosítási ajánlat kalkulátor progiról lenne szo egy pici adatbázissal.Elöre is köszi laptoppot (öregecske) váltana. Pendrivéröl telepithető? :F :F :F

(#1846) r3dsnake válasza potyka2 (#1845) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen.

(#1847) potyka2 válasza r3dsnake (#1846) üzenetére


potyka2
csendes tag

Nagyon köszi akkor mindegy melyiket választom a gyorsasággal és a futatással nem lesz gond? :R :R

(#1848) AxBattler válasza potyka2 (#1847) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyakorlatilag mindegyik alatt ugyanaz a SOC megy, csak a háttértár, és a kijelző mérete, felbontása térhet el.

Gondod nem lesz vele, ilyen feladatokra bőven elég - csak ne 1GB RAMmal szerelt modellt válassz!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1849) pengwin válasza potyka2 (#1847) üzenetére


pengwin
addikt

Amiben 2GB RAM és valamelyik Z37xx-es Atom processzor van, azok kb. ugyanazt a sebességet fogják nyújtani. Talán a Z3775 és Z3795 rendelkezik érezhetően magasabb teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1850) q2w3 válasza pengwin (#1849) üzenetére


q2w3
senior tag

Viszont melegszenek és merülnek is eléggé :D
Nekem Z3770 van Thinkpad 8ban, de 5 óra alatt megeszi az 5400mah körüli akksit.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.