Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) darthsmoke válasza hito (#12000) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Hát igen... ;)

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#12002) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

felkeltette az érdeklődésemet ez a tablet(főleg az ára miatt):
Acer Iconia Tab One 10 S1002-18JD
Magyar lehet a billentyűzete?
Esetleg valami alternatíva, vagy jobb ennél hasonló árban, mondjuk jobb kijelző, nagyobb memória?
Egyáltalán a 2GB Ram elég lehet a Win 10 nek, a mostani öregecske gépemben is annyi van, de azért néha meg-meg ingik a Win7.
Átlagos felhasználásra kellene, felnőttek, neknem ragszkodom a windowshoz egyébként, tehát minden ötletet szívesen fogadok.

Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#12003) hito válasza darthsmoke (#12001) üzenetére


hito
nagyúr

:DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12004) cs1rk3


cs1rk3
tag

Sziasztok van egy Teclast x80 Hd-s tabletom (intel 3735f, 2gb ram) kérdezném hogy érdemes e feltenni a anniversary update-et nem fog e lassabb lenni a rendszer?

(#12005) pprod94 válasza cs1rk3 (#12004) üzenetére


pprod94
aktív tag

Igaz nekem Chuwi Hi8 van, de még gyorsult is. Igaz beomlott, wifi nem talált hálózatot, de tiszta telepítés után pazar. :)

(#12006) hroberto válasza Cyborg (#12002) üzenetére


hroberto
addikt

Nekem Switch 10-esem volt 2 Giga RAM-mal, simán futott rajta a 10. A mostani Miix 310-ben 4 Giga a RAM, de nem igazán veszem észre a különbséget.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12007) hito válasza hroberto (#12006) üzenetére


hito
nagyúr

Ha inditasz egy olyan programot ami igenyli, rogton eszre fogod venni amikor majd hibakoddal kilep :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12008) Papooo válasza hito (#12007) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerintem kevés olyan program van, amit egy 8-10"-os tableten normálisan lehet használni, és igényli a 4 giga fizikai ramot.
Ott már jó eséllyel a tárterület, a gpu, vagy a képernyő mérete is korlát. :)

Mostanában futottam bele 15,6"-os laptopba z3735 procival, 2 giga rammal és 32 gb tárhellyel szerelve.
Biztos egy élmény lehet használni, bár némelyik "modern" laptop proci is elmarad az atomok mögött :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12009) hito válasza Papooo (#12008) üzenetére


hito
nagyúr

En Sony Vegas miatt nem tudok 2GB-tal letezni. Elindul, de rendernel hibakoddal eldobja a feladatot. Core M-mel es 4GB-tal mar egesz jol elfutkos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12010) Papooo válasza hito (#12009) üzenetére


Papooo
senior tag

Anno a Vegas 7-eshez volt szerencsém, úgyhogy nem tudom mennyit fejlesztettek rajta, de nem egy mindennapos program, és gyanítom, hogy a komolyabb szerkesztési műveletekhez még most is kell a rendes nagy méretű kijelző.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12011) hito válasza Papooo (#12010) üzenetére


hito
nagyúr

Eger nelkul csak erintot hasznalva sok dolog eselytelen. Foleg 10.8"-on :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12012) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani minimum 9" tabot 60e környékén? Általános használatra, film, net, kevés 2D játék... Akku üzemidő, és felbontás/betekintési szög lenne mérvadó.
Használtat nem szeretnék, és ha itthoni szervize lenne, az lenne a hab a tortán...

Köszönöm!

(#12013) akva válasza hito (#12000) üzenetére


akva
tag

Súlyban / méretben is más kategória. :)

Én tapiztam anno 11.6-os tableteket, végül oda döntöttem, hogy a hibrid kategóriának sajnos kábé 10"-ig van értelme, afelett egyszerűen túl kényelmetlen a tablet mód. Az említett Fujitsu 850 gramm dokk nélkül, hát...

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#12014) hito válasza akva (#12013) üzenetére


hito
nagyúr

Vannak azért köztes megoldások, mint pl. az én Venue Pro 11-em. De sokan használtan Surface-t, ami meg 12" és nem panaszkodnak rá, hogy kényelmetlen. Bár nekem az már túlméretes lenne.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12015) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok.
Tabletnél, ha win10-en a tablet módot bekapcsolom, van mód arra, hogy ha fb appot és messengert is használom, akkor ne egymás mellé felezve a képernyőt jelenjenek meg, hanem egyszerre egy alkalmazás legyen teljes képernyőn és ikonnal váltogathassam a tálcán? kerestem gépházban de pont erre nem láttam módot. Így kicsit kényelmetlen mindig a képernyő felező csíkot elhúzni.

(#12016) darthsmoke válasza kkdesign (#12015) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Szia! Jobbklikk a tálcán és be tudod kapcsolni az alkalmazásikonokat.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#12017) kkdesign válasza darthsmoke (#12016) üzenetére


kkdesign
senior tag

Az megvan, csak az zavar, hogy ha 2 alkalmazást használok, akkor nem akarok split screent alapértelmezésben, tablet módban, hanem split screen helyett teljes képernyőt :) De köszi :) azt a részét megtaláltam már amelyiket írtad

(#12018) leslie23


leslie23
tag

tudnátok ajánlani touch-friendly képnézegetőt? a beépített Fényképek app jó lenne, csak nem lehet benne név alapján rendezni és most nekem erre lenne szükségem. nagyítás, lépegetés, igazából ennyit kéne tudnia. Storeból végigpróbáltam már vagy 15 félét, egyik nagyobb gané, mint a másik, ráadásul ezek az UWP-k tele vannak szemetelve reklámmal... :(((

(#12017) kkdesign: nem teljesen értem, ez működik probléma nélkül. 2 app teljes képernyőn, a tálcán tudsz váltani köztük. csakúgy, mint tablet módot kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#12019) kkdesign válasza leslie23 (#12018) üzenetére


kkdesign
senior tag

Tehát, ha tablet módban vagyok, mondjuk facebookozok, rányitok egy messengert hogy na xynak írok egy üzenetet, fogja és fél képernyőn nyitja meg. Visszafele ugyanez, ha messengerben vagyok és ránézek az adatlapra, mellé nyitja és nem teljes képernyőn, remélem így jobban érthető a problematikám

(#12020) leslie23 válasza kkdesign (#12019) üzenetére


leslie23
tag

ja értem, tehát ha egyik appból nyitod meg a másikat...
csak tipp, de szerintem ez attól függ, hogy hogyan írták meg az alkalmazásokat, sajnos nem valószínű, hogy lehet segíteni ezen. :O

(#12021) r.levente75 válasza kkdesign (#12019) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez nálam is ilyen, igaz win 8,1- en.

(#12022) molnartom válasza kkdesign (#12019) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ha ez ilyen nagy gond, miért használsz tablet módot? :F

(#12023) hroberto


hroberto
addikt

Lenovo Miix 310: 2db külső HDD-m van, egyiket sem látja, sőt meg sem hajtja úgy hallom. Az egyik USB 2-es, a másik USB 3-as. Mi a teendő?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12024) kkdesign válasza molnartom (#12022) üzenetére


kkdesign
senior tag

Mert alapjában véve kényelmes, csak azt hittem opcionális a splitscreen rendszerszinten :) de szerintem is az lesz a megoldás amit (#12020) leslie23 fórumtárs írt. Meg mert ilyen "mutáns" módon használom a lenovo miix 310emet :D van amikor képernyőre bökök, van amikor egerezek, van mikor touchpad. De úgy nézem, hogy akkor jön elő ez a "porbléma" ha összefüggő alkalmazások nyitnak rá a másikra vagy önmagukra pl böngésző ablakok; fb és messenger.

[ Szerkesztve ]

(#12025) pècsimunkás válasza hroberto (#12023) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12026) hroberto válasza pècsimunkás (#12025) üzenetére


hroberto
addikt

Szóval alapból nem hajtja meg a merevlemezt. Fasza... :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12027) gretzky77 válasza hroberto (#12026) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia szerintem ez merevlemez függő is lehet,de tény régebbi tabjaim köztük több Lenovo is gond nélkül meghajtották ugyanezt a merevlemezt a 310 viszont sajnos nem! Mivel viszonylag könnyen orvosolható így sztem annyira nem nagy probléma,de valóban kicsit bosszantó

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#12028) kkdesign


kkdesign
senior tag

Mit gondoltok, a lenovo miix 310 szétnyitó és csatlakozó mechanizmusa mennyire lehet időtálló? mennyire kell félteni? vigyázok rá mint a hímes tojásra, de érződik azért a műanyag hatás..

(#12029) pècsimunkás válasza hroberto (#12026) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem . Ha cserèlem egyszer az enyémet , akkor mielőtt veszek másikat , utánnajárok , hogy működik- e a külső vinyó a leendő tablettal.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12030) hroberto válasza gretzky77 (#12027) üzenetére


hroberto
addikt

A Lenovo Miix2 8-as gond nélkül meghajtotta a vinyókat. Mindenesetre gyorsan beszereztem egy sima HUB-ot, ha haza értem kipróbálom a módszered. Remélem beválik! Köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12031) blackandsil


blackandsil
újonc

Sziasztok

Tabletet keresek az alábbi kritikus szempontok mentén:
- 9-10" méret
- Nagyon jó aksi
- Jó hangminőség és magas maximális hangerő

Ár max: 35ezerig, de inkább 30 körül.

Minden más lényegtelen.

Tudnátok ajánlani?

Köszönöm. :)

(#12032) molnartom válasza hroberto (#12023) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nálam ha a billentyűetbe van dugva nem működik, ha gépbe otg kábellel akkor igen. Mind2 USB2-es az egyik SATA 500 GB a másik 120 GB- ATA-s.

(#12033) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék venni és ehhez kérném a segítségeteket. Ami számomra fontos a 10", sim foglalat és dokkoló. Teljesen általános dolgokra használnám, office progik, netezés, filmezés és ritkán egy kis játék. Nem szimpatizálok semmilyen márkával, viszont csak hazai beszerzés jöhet szóba. A keret 100k,de ez nincs kőbe vésve. Ha esetleg kicsit drágábban van egy sokkal jobb termék, annyi még belefér.

(#12034) hroberto válasza molnartom (#12032) üzenetére


hroberto
addikt

Köszi! Megpróbálom így is. :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12035) hito


hito
nagyúr

Sajnos anyumnak nem jött be a Q702 :(( Úgy néz ki ragaszkodik a fröccsöntött olcsóbb kategóriához. Miix 310-et néztem még, de azt olvastam, hogy minősíthetetlenül rossz a hangszórója.

Tulajok meg tudnák ezt erősíteni, vagy cáfolni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12036) gretzky77 válasza hito (#12035) üzenetére


gretzky77
veterán

Mit értünk minősíthetetlen rossz alatt? Az tény ,hogy sajnos elég halk,lehetne hangosabb!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#12037) hito válasza gretzky77 (#12036) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, ha halk, az sem túl jó :( Ezek szerint halk? Asus T100 volt az előző gépe, annak elég jó.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12038) leslie23


leslie23
tag

urak, volt már egy erre vonatkozó kérdésem, most konkrétan szeretnék érdeklődni, hogy tud-e ajánlani valaki olyan stylust, ami max. 2-3k, és lehet vele alapszinten rajzolni. nem kell nagy dolgokra gondolni, előadás közben felskiccelnék 1-1 grafikont, esetleg képletet, ilyesmik.

találtam itthon egy Schneider Slider Touch nevű förmedvényt, de nem csak az érintő kezelésére alkalmatlan, hanem még sima tollnak is sz*r. :DDD

valami tipp esetleg? :R

(#12039) hroberto válasza hito (#12037) üzenetére


hroberto
addikt

Nagyon szar a hangszóró. Nem csak az a baj, hogy halk. Borzasztó szarul szó, fülessel használom csak.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12040) hito válasza hroberto (#12039) üzenetére


hito
nagyúr

Koszi, akkor ez is kipottyant. Lassan semmi nem marad :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12041) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, a notebook topicban nem kaptam segítséget, windowsos hibrid gépet keresek.

Szempontok:
viszonylag erős CPU
8G ram
1920x1080 10" körüli érintőképernyő
64-128G SSD
min. 2 USB port

Felhasználás: felmérésekhez, ahol program és hardver segítségével adatgyűjtés zajlik, közben a képernyőn folyamatosan rögzíteni kell a mozgást. Tulajdonképpen célhardvert keresek, a notebook macerásnak bizonyult, még egy könnyebb, 1,5 kg körüli példány is, nem a súlya, hanem a nehéz használhatósága (touchpad) miatt.

A költséghatékonyság miatt elsősorban használt, de nem leharcolt példányok érdekelnének.

Eddig a Surface, Dell Venue és a Dell XPS került látótérbe, de sajnos egyik sem túl olcsó megoldás.

Milyet javasoltok, és kb mennyiből lehet kihozni, ha az ár fontos szempont?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#12042) Game-over válasza A_ScHuLcZ (#12041) üzenetére


Game-over
aktív tag

Szia!

Ezek a feltételek eléggé behatárolják a mozgásteret (ilyen erős gépek még nincsenek elterjedve).

Amit még fontos lenne tudni, hogy csak hazai forrásból vagy játszik külföld is.

Én a használt kínálatról nem tudok nyilatkozni, viszont ha jöhet kína is, akkor ott van kettő ajánlat:

Teclast X3 Pro vagy Cube i9.
Érdemes teszteket olvasni mindkettőről.

A Teclastnak 8 gb RAM-ja van, a Cube-nak csak 4, de összehasonlító teszteken nem akkora a különbség.

Mindkettő 500$ között mozog (X3), (Cube), a Cube-ra lehet találni kuponokat, lemehet 400$ alá is, de mindkettőre jön még az áfa.

Nekem Cube i9-em van, én nagy megelégedéssel használom.

[ Szerkesztve ]

(#12043) A_ScHuLcZ válasza Game-over (#12042) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Külföldi rendeléstől a garancia miatt ódzkodom, egyébként nem lenne kizáró ok.

Hogy processzorból pontosan mire van szükség, azt pontosan behatárolni nem tudom, a program követelményeinél ez áll: 1.5+GHz, multi-core recommended (mint tudjuk az órajel nem minden, sőt sokkal fontosabb paraméterek is szerepet játszanak egy processzor teljesítményének behatárolásánál)
Annyi biztos, hogy az Atom, és hasonló kaliberű procik felejtősek..

Én személy szerint 5. gen i3 és 3. gen i5 processzorokkal használom (laptop és asztali), de olvastam, hogy a mérés során elsősorban memóriát követel magának, nem processzort, utóbbira a tervezés fázisában lesz szükség, azt viszont már nem szükséges a tabletről végezni. (4G memória egyértelműen kevésnek bizonyult számára, szükséges a 8G)

ui: tegnap volt hwaprón egy 1. generációs Surface (i5, 4G, 128G SSD, IPS 1920x1080) 65k-ért, már elvitték.

Egy hasonló, de 8 gigás változat nem lehet alkalmas erre a célra?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#12044) Papooo válasza A_ScHuLcZ (#12043) üzenetére


Papooo
senior tag

Lenovo Yoga, esetleg X220/230/240 tablet változat?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12045) leslie23 válasza A_ScHuLcZ (#12043) üzenetére


leslie23
tag

az általad vázolt paraméterekkel rendelkező gépek azért jellemzően magasabb ligában játszanak, még használtan is - már ami az árat illeti...

esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#12046) hito válasza leslie23 (#12045) üzenetére


hito
nagyúr

A proci nagyon vérszegény! Y végű Core i processzorokat kerülném, ha fontos a számítási teljesítmény, főleg az i3-ast. Erősebb Atommal van egy szinten kb. U-s, vagy M-es végű Core i5 már jó, vagy magasabb órajelű Core M is erősen ajánlott.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12047) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Adott egy ilyen tablet:
https://www.irulu.com/tablet/p-irulu-walknbook-1mini-notebook-tablet-2-in-1-convertible-8.95-inch-windows-hybrid-laptop-with-keyboard_1223478.html

Kölcsön kaptam rokontól, mert nem nagyon használja. Bekapcsoltam, kódot kért a windows a fiókhoz, mivel este volt, nem akartam zavarni a tulajt, mondom leresetelem az egészet. Valami gubanc történt reset közben, vagy én nyomtam el valamit, mert azóta bootolásnál a cég logója után fekete képernyő kb fél percig majd újraindul, logó és így tovább. Olvasgatok neten, de nem igazán találok semmi leírást win10es tablet reinstall-ra. Valakinek van valami ötlete mi tévő legyek?

(#12048) kovacs65 válasza falabu88 (#12047) üzenetére


kovacs65
senior tag

1 GB memóriával Win10??!!
16GB tárhely
Be lehetett ezt valaha is izzítani?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#12049) falabu88 válasza kovacs65 (#12048) üzenetére


falabu88
aktív tag

Eddig működött, nyilván nem egy erőgép. Csak arra gondoltam kipróbálok egy win-es tabletet, mert le szeretném a laptopot cserélni valami komolyabb tabletre.. na de a kérdés nem erre irányult :)

(#12050) kovacs65 válasza falabu88 (#12049) üzenetére


kovacs65
senior tag

OK

Nekem egy másik típus pl. azt játssza el rendszeresen, hogy nem bootol az SSD-ről, azt mondja, hogy nincs is.
Ilyenkor be kell mászni a bios-ba és megint beállítani, hogy lássa azt.
Időnként elfelejti. Kb kéthetente.

Nézd át a bios-át, talán...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.