Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) Bogyó bá' válasza hito (#1099) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze hogy van (de csak ez a passzív), része az ajándék toknak, amit az Edigital ad hozzá.

szerk: ha csak netezgetek akkor használom, ha bármi komolyabbat akarok csinálni, akkor meg a BT-s egeret használom.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1102) tjb007 válasza hito (#1099) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az egyik aktív stylus (Dell, Synaptics ClearPad digitizer), a másik meg egy kutyaközönséges kapacitív stylus (Lenovo), szóval elég messze áll egymástól a kettő.

(#1103) Süvi válasza Kobe (#1093) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem a készülék használatijában meg kellene nézni, hogy milyen fizikai gombok kombinációjával lehet Hard resetet csinálni (egyes készülékeknél Power+volume up, de másnál más).

(#1104) Kobe válasza Süvi (#1103) üzenetére


Kobe
veterán

a mandarint annyira perfektül nem vágom (voyo A1) :D közben megoldódott, valami frissités foghatta be a héáttérben mert 10 perc után helyreállt

(#1105) hito válasza tjb007 (#1102) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, ez volt a kérdés ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1106) pengwin válasza Kobe (#1104) üzenetére


pengwin
addikt

Hangerő fel+hangerő le+kikapcs-Win gomb? Gondolom ha ez WP-n működik, akkor másik tácsi vindózon is.

Üdv, pengwin

(#1107) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#1087) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az ehhez járó toknak a billzet is része? Külön kell tölteni, vagy a táblához csatlakozik? Az edigi oldalán nem látok erről képet. A leírásban viszont említ valami AccuType tokot.

[ Szerkesztve ]

(#1108) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#1107) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, az ajándék tok az csak egy fedél, ami 2 db mágnessel csatlakozik a tablet bal oldalához, ebben a csatlakozó idomban van elhelyezve a passzív kapacitív toll. A fedélből primitív állványféleség is hajtogatható. Tehát nincs benne billentyűzet, nincs benne akku vagy elem sem... :N

Olyan 7000,- forintot ér külön vásárolva... Ezt fogom alkalomadtán lecserélni egy BT-s billentyűzetes tokra, mert néha nagyon hiányzik a klaviatúra...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1109) r3dsnake válasza Bogyó bá' (#1108) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eléggáz, hogy a leírásban viszont említik. Ráadásul ez a tok nagyon csúnya, azzal az ívvel oldalt. Elcseszett iPad smart cover koppintásnak tűnik. :D Asszem még mindig várnom kell jódarabig, hogy értelmes táblát találjak elfogadható áron. Bár ahogy nézem visszafele halad minden gyártó (1gb ram, 1024x600), úgyhogy kár várnom a csodára.

(#1110) hito


hito
nagyúr

Szerintetek a Bay Trail-os Dell Venue Pro 11-ből lehet kapni 3G-s változatot? Nem nagyon találok, de a sim-kártya hely meg itt van az akksitakaró fednap alatt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1111) zoltan6 válasza hito (#1110) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem csak usa-ba az i5-ös verzió.
viszont találtam jó árban 450 dollárért szintén usa-ba 4gb ram,128gb ssd,core i5-ös 10.8"-os REFURBISHED verziót,az még szerintem vámmal,szállítással, mindennel egyben sem lenne 150K-nál többe.

(#1112) tjb007 válasza hito (#1110) üzenetére


tjb007
nagyúr

LTE-st igen, 3G-s viszont -amennyire én tudom- csak az i3-as és i5-ös változatból létezik.

(#1113) hito válasza zoltan6 (#1111) üzenetére


hito
nagyúr

Á, ha lehet elkerülném a Core i procisat. Nem hiányzik az aktív hűtés, sem a vaskosabb kasztni :(

Bár azért nagyon furcsállanám ha nem lenne, ugyanis a kistesóból (Venue 8 Pro) van 3G-s verzió. :U

tjb007: ez azt jelenti, hogy csak az USA-ban kapni? Dell honlapja az LTE modemesre kizárólag USA lokalizációt ír.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1114) tjb007 válasza hito (#1113) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, USA only.

(#1115) hito válasza tjb007 (#1114) üzenetére


hito
nagyúr

Kérdem én (költői stílusban): ezek mi a francot gondolnak magukról, hogy EU-ban még a sötét középkorban minek ide a 3G/LTE? :W Sugárban hányok már ettől az USA only dolgoktól. És itt "csupán" annyiról van szó, hogy EU-ban ebből a verzióból (BT Venue 11 Pro) egész egyszerűen nincs mobilnetes verzió, mert 3G-s nincs, LTE meg csak a vadnyugatra dukál. :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1116) email6


email6
tag

Meg lehet oldani a metro felületen pl. egy pendrive fotóinak a böngészését, a képek importálása nélkül? Az asztali fájlkezelővel tudom, hogy működik, de nincs erre lehetőség valahogyan a metro alatt?

(#1117) TedThomas válasza email6 (#1116) üzenetére


TedThomas
aktív tag

(#1118) email6 válasza TedThomas (#1117) üzenetére


email6
tag

Köszi, eddig egészen jónak tűnik. :) Mondjuk azt nem értem, hogy egy komoly oprendszer ezt gyárilag miért nem tudja.

(#1119) nexus6


nexus6
aktív tag

van esetleg valakinek thinkpad 8 készüléke? pár helyen látok most jó áron ilyen készüléket (tudom full hd, kicsik az ikonok), érdekelne van valakinek kedvező tapasztalata...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1120) Trooper1987


Trooper1987
újonc

Üdv

Akinek van működő módszere 8.1-es store-os appok unlock-olására, az legyen szíves írjon nekem privátot.

Köszönöm előre is.

(#1121) hito


hito
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy az Asus Transformer Book T100 működik aktív stylus-szal? Esetleg az utód?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1122) Polllen válasza email6 (#1116) üzenetére


Polllen
nagyúr

A képnézegetőben lehet szerintem tallózni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1123) tjb007 válasza hito (#1121) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyik sem.

(#1124) hito válasza tjb007 (#1123) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :) Fujitsu Stylistic Q584-et nézegetem most. Van fenn egy ebayen egész korrekt kezdőárban (116eFt, 3nap van még és nincs rajta licit). Z3770, por és vízálló, 2560x1600-as IPS panel, HSDPA, GPS, ujjlenyomatolvasó, Wacom stylus, Smart card, tpm, mindenféle kimenet. Igazi Japán csodagép, csak az akksival szétcseszték az egészet. 5 és fél óra wifivel :O Egyébként teljesen egyedülálló a maga nemében. Meg is kérik az árát cserébe. 300-500eFt általában :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1125) nexus6 válasza hito (#1124) üzenetére


nexus6
aktív tag

a sharp mebius pad volt még ilyen klafa gép, only japan... :(
és ott is elég durva az ár

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1126) Enzo_86


Enzo_86
tag

Sziasztok!

Ma sikeresen beléptünk kedvesemmel a miix2 8"-ok táborába :D
Lenne is kérdésem (elsősorban bogyohoz), hogy az Office kódot azt hol lehet megtalálni? Mert én csak a Windows matricáját látom itt a dobozban...
Illetve azt nem tudjátok,h az ajándék tokot cserélik ha az alsó részén rossz a polaritása? Mert sajnos a miénknél ez a gond... :/

(#1127) zoltan6 válasza Enzo_86 (#1126) üzenetére


zoltan6
őstag

az a matrica az office kód,ott van a matrica felett hogy office 2013 home and student,arra figyelj hogy előszőr mindenképpen állítsd magyarra a tabletet a vezérlőpult/language menüben,és csak utána aktiváld az office-t,mert különben angol lesz,és utólag nem lehet átállítani.
itt van egyébként a miix2 saját topikja.

(#1128) Enzo_86 válasza zoltan6 (#1127) üzenetére


Enzo_86
tag

Jajj ez elég hülye kérdés volt, valóban ott van... :)
Köszi a segítséget!

Az izgalomtól még a topikot is félrenyomtam :/

(#1129) Bogyó bá' válasza Enzo_86 (#1126) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Office kód látom meglett, a toknak nekem mindkét mágnese rosszul volt beragasztva. Mivel a visszapostázás költsége összemérhető lett volna a tok értékével, így szép óvatosan szétfeszegettem, és megfordítottam a mágneseket. Vissza ragasztottam őket, rá a vászoncsíkot és teljesen OK lett. Némi kézügyesség szükségeltetik hozzá, és kétkomponensű ragasztót használj, ne pillanatragasztót. A kicsi mágnesek legyenek belül, a nagyok meg kívül, de erre pillanatok alatt magadtól is rájössz, ha a készülékhez illeszted őket.

Gondolom az Edigital bevásárolt egy rakás selejt tokot fillérekért, és ezért tudja ajándékba adni, a másutt látható 7100,- forint helyett.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1130) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Tudom hogy ez nem a reklám helyem de hátha valakit érdekel: a 64GB-os Miix 2 - 8" most még 10 ezerrel olcsóbb, stylussal és tokkal együl: a kiírt árból még lejön a 10% kuponkedvezmény, így már 63k -ért fogható!

Jelenleg egyszerűen nincs jobb ajánlat a piacos, még a Kínából beszerezhető vackok sem! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1131) nexus6 válasza Bogyó bá' (#1130) üzenetére


nexus6
aktív tag

akkor még egy nem a reklám helye: én tegnap láttam akciót az örsön lévő hülyeazértnemvagyok boltban asus vivotab note 8-at 85-ért. 110-ről akciós. :)
a 64 gigás miix tényleg jó ár...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1132) TedThomas válasza nexus6 (#1131) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Az jobban hangzik mert rám a kiállított T100-at akarta 100-ért rám sózni hogy ez most mekkora akció mert ki van állítva. Agyon volt tapizva meg összevissza nyitogatva. Nem is mindig vette elsőre a billt. :)

(#1133) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok,

ASUS VivoTab Note 8 - 64 Gb - 8"

vagy

Lenovo IdeaTab Miix2 - 8"

Melyik a jobb gép a kettő közül?
Mivel tudásban nagyságrendileg ugyanazt hozza, inkább minőség, kijelző, üzemidő érdekelne.
Az Asushoz van toll azt tudom.

Köszi szépen

(#1134) hito válasza Signum04 (#1133) üzenetére


hito
nagyúr

Az Asushoz van toll azt tudom.

Itt van a kutya elasva. Baromi nagy elony a Wacom toll. En mindenkeppen az Asusra szavazok. Radasul annak hatul ketoldalt sztereo hangszoroja van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1135) hroberto válasza hito (#1134) üzenetére


hroberto
veterán

Kérdés megéri-e a 10k+ felárat. (Itthoni árakra gondoltam.)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1136) hito válasza hroberto (#1135) üzenetére


hito
nagyúr

Szamomra 20-at is meger, de nyilvan van akinek egy forintot sem, mert nem hasznalja ki. Ugyhogy ez egyeni elbiralas, igeny kerdese.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1137) And06


And06
aktív tag

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Surface Pro 128Gb, I5, 4Gb rammal hogyan viszonyul mondjuk egy Asus T100hoz. Minimálisan drágábban tudnék hozzájutni ehhez a surfacehez újan, mint egy új T100. Melyik éri meg jobban? Mi a reális ára egyáltalán ennek a régi surfacenek?
Munkára lenne használva, egy kis multimédiával kiegészitve(főleg filmnézés), játék biztosan nem lesz rajta. (mondjuk 80:20 a munka javára.) Vagy ha esetleg van másik ajánlott elérhető árú 10colos tablet billentyüzettel, az is jó.

Köszi! Ja, és gyorsan kéne a válasz, mert holnapig kell dönteni a Surfaceről!

(#1138) pengwin válasza And06 (#1137) üzenetére


pengwin
addikt

A Surface Pro sokkal erősebb (kétszer annyi RAM, sokkal erősebb proci), de sokkal többet is fogyaszt, inkább notebook, mint tablet.
Ha főleg tabletként akarod használni, akkor egy Asus T100 vagy egy Acer Aspire Switch 10 sokkal jobb döntés.
De ha notebookot akarsz vele kiváltani, akkor lehet jobban jársz a Surface-szel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1139) And06 válasza pengwin (#1138) üzenetére


And06
aktív tag

még 1 triviális kérdés: erre ugye felmegy a win 8.1?

(#1140) email6


email6
tag

Aki 8"-os táblagépet használ, annak tudom ajánlani a TouchMousePointer nevű programot, nem helyettesíti az egeret, de így már el lehet navigálni a kurzorral a kis kijelzőn is. http://www.lovesummertrue.com/touchmousepointer/en-us/

[ Szerkesztve ]

(#1141) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Van valahol részletes statisztika az akkumulátorról, mint mondjuk androidon?
Mennyit ment töltés nélkül, képernyő bekapcsolva...

(#1142) tjb007 válasza And06 (#1139) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen. felmegy.

(#1143) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nézegetem ezt az Asus vivotab note 8-at. Vajon megoldható valahogy, hogy a pressure sensitive wacom felületet kvázi rajztáblának használjam az asztali géphez? (Lehetőleg vezeték nélkül.) A cél az lenne, hogy maga a tábla úgy is tudjon működni, mintha egy Wacom Bamboo-t vagy Intuos-t csatlakoztatnék az asztalimhoz, és tudnék rajta PS retusálni.

Köszi!

(#1144) Signum04 válasza Bogyó bá' (#1130) üzenetére


Signum04
tag

a Miix2-höz 63 ért jár toll is? ez hová van leírva? az edigital honlapon csak tok van írva, de toll nincs.
A tok milyen minőségű?

Ha azt nézem hogy jelenleg 20K különbség van a két gép között, plusz a toknak az ára, akkor elgondolkodtató, hogy megér e annyit a számomra is szimpatikusabb Asus, vagy sem :(

(#1145) Enzo_86 válasza Signum04 (#1144) üzenetére


Enzo_86
tag

Van hozzá toll is! Én csütörtökön vettem így. A gyári tokba bele van építve ez a toll,de ez csak egy passzív toll,van egy gumi a végén és annyi. Amúgy sztem jól használható
A tokkal nekem elején volt egy kis problémám,mert az alsó mágnes nem tapadt oda,de mára már jól illeszkedik (val átpolarizáldott).
A lényeg,hogy ennyiért 63k sztem iszonyat megéri... Én nekem nagyon tetszik!

(#1146) tjb007 válasza r3dsnake (#1143) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem oldható meg.

(#1147) Bogyó bá' válasza hito (#1134) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Asushoz 100.000,-ért van toll! Ahol 80-90k-ért adják, ahhoz nincsen!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1148) pengwin válasza Bogyó bá' (#1147) üzenetére


pengwin
addikt

De amihez nem jár toll azt nem is Vivotab Note-nak hívják... vagy igen?

Üdv, pengwin

(#1149) Bogyó bá' válasza pengwin (#1148) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak példa, most a bolt teljesen mindegy, ez két egyforma, 32GB-os készülék, még a fényképük is azonos:

[link] - nincs toll

[link] - van tolla, de csak a megnezezés címsorában szereplő WACOM felirat ad erről tájékoztatást, még a leírásban sem szerepel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1150) tjb007 válasza Bogyó bá' (#1149) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt hívják úgy, hogy a vásárló átverése. Az ASUS VivoTab Note 8-bó (M80TA) nem létezik olyan változat, ami mellé ne járna toll. A toll és Wacom digitizer nélküli verziót csak simán VivoTab 8-nak (M81C) hívják, de az másban is különbözik tőle és máshogy is néz ki.
Az meg megint egy érdekes dolog, hogy drágább verziónál 12 hónapot írnak a garanciánál holott az ASUS-nál két év a gyártói garancia.
Az ilyen üzleteket/boltokat érdemes jó messzire elkerülni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.