Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) gghrtz válasza hito (#1200) üzenetére


gghrtz
őstag

Akkor nem bántam meg, hogy nem azt választottam. Igazából ami nagyon csábított, az az 1920x1200-as felbontás, ami tudom, hogy win8.1-nél nem túl optimális, de álló nézethez kell ez a felbontás.

(#1202) pengwin válasza Siedrenn (#1196) üzenetére


pengwin
addikt

T100-nak jobb az akksija, mint a Switch 10-nek, és ahhoz is van HDD-s dokkoló.

Üdv, pengwin

(#1203) hito válasza gghrtz (#1201) üzenetére


hito
nagyúr

Meg csak a panel minosege sem az igazi :( Lehetett volna az egy nagyon jo gep is, de valahol alaposan felresiklott szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1204) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Tegnap meghalt a vga a gépemben, ezért kénytelen vagyok a tabletet használni, mint fő pc. Látnátok azt a kábel rengeteget, amit a sok usb+hdd/ssd+ac adapter+füles+hdmi kábel okoz a tablet körül :D
Egészen jól használható, 8-10 megnyitott oldal mellett sem akad be, kb 500 mb ramot eszik ilyenkor a firefox. Este pedig bt fülessel néztem a filmet, kb 3 méter távolságról, és szerencsére nem szakadozott a hangsáv, bár elvesztegetem 3 órát arra a goblin nevezetű "filmre", ahol mindig azt vártam, hogy történjen már valami :(((
Tehát egész jól használható, ha játszani akarok rajta.

(#1205) AxBattler válasza cinkoxid (#1204) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezért is jó egy W8-as tablet a droid/apple megoldások helyett. Nájsz. :C

Egyébként ha nekem igp nélküli gépem lenne, akkor tuti tartanék a szekrény mélyén egy tartalék vga-t, mondjuk ilyet: Sapphire HD 5450 HDMI, aprón nem is vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1206) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Na megvettem. Egyelőre tetszik nagyon, szerintem az anyaghasználata is elég minőségi. A hozzá kapott billentyűzetről azért ugyanez nem mondható el, attól függetlenül, hogy Microsoft-os. Összegezve szerintem megérte, nagyon gyors és szépen fut ezen a hardveren.

Heyho.

(#1207) cinkoxid válasza AxBattler (#1205) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A vicc az egészben, hogy két órával előtte rendeltem meg a következő vgát... :U :D

(#1208) pengwin válasza cinkoxid (#1207) üzenetére


pengwin
addikt

A tervezett elhasználódás egy új szintjét sikerült felfedezned! :))

Üdv, pengwin

(#1209) pengwin válasza xxSanchez (#1206) üzenetére


pengwin
addikt

Végül mit vettél? Asus T100-at?

Üdv, pengwin

(#1210) tjb007 válasza pengwin (#1209) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miix 2 10-et (mivel Microsoft billentyűzetről írt).

(#1211) pengwin válasza tjb007 (#1210) üzenetére


pengwin
addikt

ja, hogy annak akkor ezért ilyen idétlen a kialakítása.

Üdv, pengwin

(#1212) tjb007 válasza pengwin (#1211) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erről van szó: [link]

(#1213) pengwin válasza tjb007 (#1212) üzenetére


pengwin
addikt

pedig ez jó megoldásnak néz ki.
Én a Lenovo billentyűzetre gondoltam így elsőre. Ami ilyen fix szögben rögzített kijelzős laptopot csinál a tabletből.

Üdv, pengwin

(#1214) tjb007 válasza pengwin (#1213) üzenetére


tjb007
nagyúr

A nem-dokkolós változat mellé most ezt adja az ED.

(#1215) AxBattler válasza tjb007 (#1214) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó ajánlat, de nem tudom, hogy mennyire stabil az állvány, mennyire bírja a böködést, multi-touch tapizást? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1216) hito válasza tjb007 (#1214) üzenetére


hito
nagyúr

Kár, hogy nem a Miix 2 10 van a képen :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1217) xxSanchez válasza AxBattler (#1215) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az állvány iszonyat stabil, erősen nyomogatva sem mozdul meg. Gumírozott is és így nem is csúszik el.

Heyho.

(#1218) AxBattler válasza xxSanchez (#1217) üzenetére


AxBattler
félisten

No, legalább megéri a pénzét, mert egyébként elég drága a billentyűzettel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1219) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Sajnos meghalt a notim és helyette egy 2 az 1ben tabletek gondoltam. Amire használom, az csak net, e-mail, world (emiatt is akarom a windowst), és filmezés, persze tv-re kötve. A két kiszemelt a Lenovo Miix 2 10 és az Asus T100 64gb.

Az árban van 20e difi az Asus esetében, de az üzem ideje jobb, meg a dokkoló miatt is szimpatikusabb, bár az ED-nél venném és a Lenovo is kap ott ugye egy Microsoft billt.

Nektek mi erről a véleményetek? Tapasztalatok alapján melyik lenne az ideálisabb? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1220) gghrtz válasza Zalaym (#1219) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem a T100 jobb választás.

(#1221) Zalaym


Zalaym
tag

És most bejött a képbe mèg az Acer Aspire Switch 2 is... :/

(#1222) gghrtz válasza Zalaym (#1221) üzenetére


gghrtz
őstag

Na azt viszont tuti nem venném meg. (1280x720, z3735F....)

(#1223) Gabor99


Gabor99
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék windowsos tablet vásárlásában.
Ezeket néztem ki Teclast x89HD és a Onda V975W
Van valakinek tapasztalata ezekről a tabletekről?

Köszönöm

(#1224) Gabor99


Gabor99
tag

A másik kérdésem hogy mind a 2 OS-t támogatja „Support windows 8.1 / android” evvel kapcsolatba is kérnék tapasztalatok ha valaki használja így.

(#1225) joergie válasza Gabor99 (#1223) üzenetére


joergie
őstag

Nincs még senkinek itt, TE leszel az első, és majd jól beszámolsz :DDD Úgy tűnik a legújabb biossal minden gyerekbetegségét kinőtte(onda).
A dualOS-t mind windows, mind android oldalról torpedózzák. Hacsak nem hegeszt valaki(nyilván a készülék gyártója nem fog) olyan bios-t, ami képes mindkettőt kezelni, és a felhasználó vállalja ennek kockázatát és a garanciavesztést, abban az esetben megoldható(egyelőre nem tudok ilyen biosról). Egyelőre az az álláspont, ha olyan a készülék, amely mindkettőt képes futtatni, gyakorlatilag vásárláskor kell eldöntened, melyikkel kívánod használni(ha a gyártó erre lehetőséget kínál-pl onda v975i/v975w)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1226) Gabor99 válasza joergie (#1225) üzenetére


Gabor99
tag

Köszönöm a választ :R

Pont ettől féltem nem akarok első lenni :) szeretek biztosra menni már amennyire lehet…
A Teclast x89HD ról semmi info nincs?

Akkor dual boot nincs (legalábbis még) de az megoldgato hogy manuális telepítéssel váltogatom a az op rendszert ?

Vagy az Onda esetén a v975i lementett img-ét (recovery) ráteszem a v975w-re és ugyan az visszafelé is múködhet?

[ Szerkesztve ]

(#1227) joergie válasza Gabor99 (#1226) üzenetére


joergie
őstag

Jó kérdés. Valószínűleg megoldható, a hardver ugyanaz, csak a biost is váltogatni kell, nem tudom mennyire tesz neki jót ha folyamatosan átírják(onda fórumon érdeklődnék a helyedben). Teclastról annyit tudok hogy testvérmárkája az ondának, az onda készülékeken van microhdmi, de nincs 3g, a teclaston nincs microhdmi de van 3g.
1-2 készülék van, amin van dual boot, év elején talán az asusnak volt, meg a ramos csinált emlékeim szerint egy ilyen modellt, aztán jöttek tavasszal a windows és google álláspontok a dualboot készülékekkel kapcsolatban.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1228) r3dsnake válasza Siedrenn (#1196) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezek közül egyiknél sincs plusz akksi a billzetben?

(#1229) tjb007 válasza r3dsnake (#1228) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyiknél sincs.

(#1230) r3dsnake válasza tjb007 (#1229) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fura, hogy erre nem megy rá egyik gyártó sem, pedig droidos táblánál azért nem olyan ritkaság. :U

(#1231) Zalaym


Zalaym
tag

Szerintetek Toshiba Encore 2 10, vagy Lenovo Miix 2 10 a jobb választás? Mindkettő Microsoft billel ED-ből. Mindkettő 64GB.

(#1232) Egon válasza Zalaym (#1231) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyiket sem venném, de talán a Lenovo a kisebbik rossz, bár a fullhd kiejlző szvsz nem túl szerencsés egy ilyen eszköznél.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1233) Zalaym válasza Egon (#1232) üzenetére


Zalaym
tag

Mi a problémád Velük? Látsz alternatívát?

(#1234) nemespet válasza Zalaym (#1233) üzenetére


nemespet
csendes tag

Sziasztok!
Először is bocsánat, de nem windows tablet témában, hanem általánosságban tablettel kapcsolatban fordulnék Hozzátok.
A srácainknak karácsonyra tablet lesz a meglepetés és nagy gondban vagyok, mert nem igazán tudom mit vegyek.
Mire fogják használni?
1., Játék (nem szókeresőre gondoltam, hanem kb. Asphalt 7: Heat, vagy komolyabb)
2., Film
3., GPS alapú játék (geocaching, ingress)

A limitet kb. 55 eFt-ban húztam meg, ha részletre meg tudom venni. Ha nem, akkor max 35 eFt.
Kína nem releváns, mert ismerem a formám és a szerencsém...

Előre is köszönöm az ötleteket, amik jöhetnek ide is: nemespet@msn.com

Köszi, üdv:

Peti

(#1235) xxSanchez válasza Zalaym (#1231) üzenetére


xxSanchez
őstag

Én két napja vettem a Lenovo-t és eddig csak jót tudok róla mondani. A képernyője nagyon szép, az anyaghasznatálattal sincs semmi baj. Szerintem 89-ért elég jó vétel billentyűvel együtt.

Heyho.

(#1236) r3dsnake válasza nemespet (#1234) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én mindenképp iPad minit javasolnék a felsorolt dolgokra. Tudom, kevesebb a keret, de érdemes szétnézni aprón, hátha lehet találni olcsóért újat.

(#1237) hito


hito
nagyúr

Ha valakit érdekel Telekom-nál lehet kapni Lenovo Miix 2 8 3G változatát. Elég ritka, eddig nem nagyon láttam máshol mobilnetes változatot itthon.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1238) tjb007 válasza hito (#1237) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én nem is drága ahhoz képest, hogy 3G-s. 76 ezer forintért el lehet hozni bármiféle kötelezettség nélkül.

(#1239) hito válasza tjb007 (#1238) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem is nagyon korrekt ár.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1240) rondel


rondel
csendes tag

Sziasztok!
2 tablet érdekelne, ezekről kérdeznék:
Onda V975w: 2048 x 1536 (4:3), 9.7 inch
Onda V101w: 1280 x 800 (16:10), 10.1 Inch
A hardver ugyanaz (intel Z3735D, 2gb ram), win 8.1. Melyik passzolna jobban a windowshoz (a képarány miatt, gondolom a filmek jobban mutatnak 16:10-en), ill. nem felesleges-e a nagyobb felbontás (lassabb, jobban eszi az akkut). A másik dolog, hogy monitorként hdtv-t használok, ha hdmi-n rádugom, nem tudom, hogy a tévém tudja-e kezelni a nagyobb felbontást, mivel nem fullhd. 1280x800-on tuti nem lehet semmi gond.
Igazából nem tudok dönteni a kettő között, majd még megnézem, melyiknek jobb a támogatottsága.
Várom a tanácsokat :)
Köszi

(#1241) pengwin válasza rondel (#1240) üzenetére


pengwin
addikt

Én a V101w-t ajánlanám: van rajta hely mágneses billentyűzet csatlakoztatására, a filmnézéshez jobb a 16:10-es képarány, az akksi is valószínűleg jobban fogja bírni és a nagyobb felbontás nem feltétlenül előny Windows 8 alatt.
Hajj, ha lehetne 1600*1200-as felbontású windows-os tabletet kapni... :(

Üdv, pengwin

(#1242) AxBattler válasza hito (#1239) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
A legkisebb, 3GB-os, 3.200HUF-os netcsomaggal 48k. Az elég jó! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1243) Egon válasza Zalaym (#1233) üzenetére


Egon
nagyúr

A problémám a Lenovo-val a felbontás, a Toshibát pedig külföldi fórumokon eléggé szidták, pl. a panel minőségét, és hardveresen is gyengébb. Ezen túlmenően, szerintem a gyárilag hozzáadott klaviatúrákkal ellátott versenyzőkben érdemes gondolkodni, ezek a hozzábiggyesztett megoldások nem az igaziak (pl. utazás közben, térdre fektetve nem igazán használhatók, ellentétben a notebookszerű kialakításos modellekkel).
Ha mindenáron most akarnék venni ilyen eszközt, akkor felhasjtanék egy régebbi Acer Switch 10-et, vagy ha már nem elérhető, akkor inkább vennék Asus T100-at, mint az általad említett két versenyző közül bármelyiket.
Persze a szempontjaim egy része szubjektív, döntened neked kell. Nem mindegy, hogy tablet vagy desktop módban fogod többet használni a gépet (előbbi esetben a Lenovo a jobb választás, utóbbi esetben viszont kerülendő).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1244) Egon válasza pengwin (#1241) üzenetére


Egon
nagyúr

Hajj, ha lehetne 1600*1200-as felbontású windows-os tabletet kapni... :(

Én beérném 1600*900-as, vagy 1440*900-as felbontású modellekkel is, feltéve hogy 10.1 helyett 11.6 colos felbontásban lennének elérhetők... :K

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1245) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Elkalandoztam a 8" win tabletek felé is és a topic-ot olvasva megdöbbentő a termékek árzuhanása. Év elején 100 eFt körül mentek az írásaitok alapján, most már 70 eFt-ért is lehet kapni. A többségnek még így is drága. Pedig ez az OS már ingyenes, az androiddal ellentétben. Bár kétlem, hogy a kínai gyártók licenszdíjat fizetnének a MS-nak az androidos tabok után. A 10"-os win tabok még tartják nagyjából a nyár eleji áraikat. Viszont jó, hogy itt olvastam a várható Core M termékekről. Én megvárom azokat.

Más: VOYO Winpad A1 MINI
Ebben a hozzászólásban egy igen gyanús Aliexpress ajánlat van. Ez már túl szép. Nem értem. A jelenleg 173 vevőt sem (köztük magyarok is). Az "eladót" még kevésbé.
Gyakorlatilag fele ár (ez még hagyján), ijesztő név, semmi előzmény. De hogy még ingyenes DHL szállítás is van! 2 nap alatt! A bibi ott van, hogy vállal 10 nap előkészületet, és 2 nap szállítást. Jó, legyen a szokásos 1 hét a DHL. De utána? Nagyon hamar kiderül, hogy kamu. A legelső vevő szeptember 13-i (még viszonylag normális áron) de még nem értékelt...
Hogy kaphat meg a pénzből bármit is az eladó? Amíg nem igazolják vissza, addig az ali nem utal neki semmit.
Konspiráció: mi van, ha ez az ali egy sima pénzgyűjtési akciója - megrendeltetik a népekkel a nyilván kamu terméket, persze nem lesz semmi -> dispute -> refund.
Eredmény?
1.) Egyszeri vásárló nagyon megörül az ali megbízható rendszerének -> bizalom feléjük nő
2.) Escrow 60 napig használja a népek pénzét ingyen.

(#1246) Egon válasza kurtuzov (#1245) üzenetére


Egon
nagyúr

A CoreM cuccok szvsz jó ideig a (szubjektíve) szinte megfizethetelen kategóriában lesznek (200K alatt nem hiszem hogy fogható lenne 2015-ben, max. valami nagyonkínai márkában, 1 GB RAM-mal).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1247) cinkoxid válasza kurtuzov (#1245) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Van olyan, aki elfelejti értékelni, és akkor egy idő után automatikusan megkapja a pénzt, nem?

(#1248) tjb007 válasza kurtuzov (#1245) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legolcsóbb Core M-es modellek is nettó 1000 dolláros áron (~250 ezer forint) fognak kezdeni, szóval ha a mostani árakat is sokallod, akkor azoknak az árát még inkább fogod.

Arról az eladóról meg messziről bűzlik (elég csak megnézni a többi termékét, illetve azoknak az árait), hogy valami nincs rendben vele. Ilyenekkel én még lesz, ami lesz alapon sem foglalkoznék.

(#1249) kurtuzov válasza Egon (#1246) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Pont a RAM kérdés lesz nálam a döntő. Most is 2x8GB RAM-ot használok egy 18mm vastag notebook-ban. Hajlandó lennék kifizetni a Core M magasabb árát is, ha a dual channel adott lenne. Ha nem, akkor munkára nem kell. Szórakozásra meg továbbra is max 50e ft-os tablet lesz.

tjb007: Ha munkára is tudom használni (min 2x4GB RAM, displayport) akkor nem gond az ár. Szórakozásra már drága lenne.

cinkoxid, tjb007:
- Lehet, hogy megkapja idővel, ha nem reagál a vevő, de hogy senki sem...
- Az eladó koncepcióját nem értem - arra bazíroz, hogy lesz pár mamlasz aki még vitát sem indít?
- Sokkal több rációt látok egy ali "crowfounding"-ban ;]

[ Szerkesztve ]

(#1250) r3dsnake válasza kurtuzov (#1249) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Milyen notit használsz?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.