Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) Mate válasza tjb007 (#1549) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem rossz készülék. MM-hez van 20%-os kupon?

Ja, edigitál :)

[ Szerkesztve ]

(#1552) tjb007 válasza Mate (#1551) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs, csak az Extreme Digitalnál van, és csak vasárnapig.

(#1553) AxBattler válasza tjb007 (#1552) üzenetére


AxBattler
félisten

56k-ért durván megéri egy új Miix2 8"! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1554) Bogyó bá' válasza AxBattler (#1553) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

80-ért vettem másfél hónapja ugyanott, verem is a fejem a falba rendesen. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1555) hroberto válasza Bogyó bá' (#1554) üzenetére


hroberto
veterán

Én még 100-ért, igaz nem mostanában. :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1556) pengwin válasza AxBattler (#1553) üzenetére


pengwin
addikt

a miix2 10 pedig 72ezer volt, és járt hozzá egy microsoft wedge bluetooth billentyűzet.
ma hoztam el, nagyon tetszik, a tablet képe nagyon szép, éles, emellett gyors, reszponzív, és a wedge-en meglepően jó gépelni, semmi késleltetés nincs az észlelésében. a win8 pedig így első blikkre elég jól kezeli az érintéseket.

nagypapámnak a kezébe adtam még fóliázva, kikapcsolva, és kérdezi: ez a monitorja? mondom nem, ez maga a komplett gép. erre úgy nézett rám, mintha meghülyültem volna.

Üdv, pengwin

(#1557) AxBattler válasza pengwin (#1556) üzenetére


AxBattler
félisten

Mákos. A bill-es verzión én is elcsábultam, de már lecsúsztam róla...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1558) pengwin válasza AxBattler (#1557) üzenetére


pengwin
addikt

Amikor leadtam a rendelést, akkor már nem volt benne a tablet leírásában és a termékfotókon a billentyűzet, de 72-ért akkor is megérte volna.
Mikor a rendelési szám alapján ellenőriztem, akkor láttam, hogy a tablet (71920 JMF) alatt ott van a Wedge is (0 JMF árral).
És ki vagyok én, hogy tiltakozzak emiatt?! :B

Kis hazánkban kevés dolgot éri meg jobban beszerezni, mint külföldön, de a windows-os tablet talán egyike ezeknek. Csak a rendes Home&Student Office és Win8.1 liszenszek ára 54 ezer lett volna (diákkedvezményemmel). És a bill. is 15-20 ezer magában.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1559) tjb007


tjb007
nagyúr

ThinkPad Tablet 8-at valaki 200 euróért ?

(#1560) Zolexx válasza tjb007 (#1559) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Jól sejtem nem szállítanak magyarba?

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#1561) hito válasza tjb007 (#1559) üzenetére


hito
nagyúr

:Y 3G-s?

Sajnos nem :O

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1562) nexus6 válasza tjb007 (#1559) üzenetére


nexus6
aktív tag

én is néztem még, csak telefonról, ezért nem tudtam linkelni...
Ennyiért nagyon megéri szerintem, már jön a régebben linkelt 4gb-os z3795 procis. múltkor kérdeztem, de senki nem írt tapasztalatot ezzel a géppel kapcsolatban. egy dolog nem tetszik, hogy csak 1 év garanciát adnak, és ez azért máshol sem volt kétfillér (business széria, mint thinkpad és nem miix).

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1563) tjb007 válasza Zolexx (#1560) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jól sejted. Csak érdekességként linkeltem, vagy ha esetleg van itt olyan, aki kint él (vagy rokon, ismerős), az le tud csapni rá.

(#1562) nexus6

A Lenovo üzletpolitikája valóban elég érdekes a garancia szempontjából.
A 30 ezer forintos Lenovo A7-re is ugyanannyit vállalnak mint a közel hétszer többe kerülő ThinkPad Tablet 10-re. Nem hinném, hogy földhöz vágná őket az a plusz egy év, amit már lassan miden B brand is bevállal.

(#1564) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Ez a SIM nélküli változat, ugye? Wifi kategóriában van, a leírásban van benne, hogy opcionális 3G, de a 3G-s változatnak nem találok külön cikkszámot. (59-412772)

(#1565) tjb007 válasza utgyuru (#1564) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, ez az a változat.

(#1566) Füleske


Füleske
addikt

Nagyon gondolkozok ezen a miix 2 10 - en itthoni gépnek. A kijelző miatt fullhd monitorra kötni jobb lenne mint a mostani voyo - t , gondolom itt nincs fekete keret , bár lehet hogy venni kellene egy 1920*1200 - as monitort is és azzal lenne igazán jó. Viszont hordozni meg a 8 colos voyo a jobb , az majdnem fele olyan súlyú. Vagy itthonra laptopot vegyek ? Nehéz kérdés... az jobban bővíthető az biztos és vehetnék nagyobb felbontású monitort is. :F

(#1567) Necc válasza Füleske (#1566) üzenetére


Necc
addikt

Nem ertem mi osszefugges van akozott, hogy az altalad vasarolni kivant tab kijelzojenek a felbontasa hogyan fugg ossze barmi formaban a rakotott monitor felbontasaval. :F

De egy dolog biztos, azt, hogy Te mit szeretnel, mi biztos nem fogjuk tudni eldonteni helyetted. Minden altalad felsorolt kategorianak megvan a maga elonye es hatranya, viszont a leirak alapjan en nem tudok iranymutatast se adni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1568) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Mostanában elkapott a vágy, hogy a kissé megöregedett Transformer TF101-es gépemet lecseréljem egy Windows-os csodamasinára, mely desktop módot is tud.
Legjobban az Asus T100 vagy 200 tetszik, mert gyakorlatilag laptopként működnek.

Egy pár napja már nézelődök minden márkából, de nem igazán találok 3G/4G verziót sehol a win-es tabletekből. (elvileg a T200ból is létezik LTE verzió a honlapjuk szerint)

Tudjátok esetleg, hogy merre lehet kapni ilyen típusokat?
Be lehet állítani a Windows-nak, hogy 3G kapcsolat esetén ne töltsön le frissítéseket?

Köszi előre is!

Üdv,
Tamás

(#1569) Necc válasza dobost (#1568) üzenetére


Necc
addikt

Desktop modot mindegyik Windows tud, meg a sokat szidott RT is. Ertelemszeruen az RT-n nem futtathatoak az x86-os programok.

Sajnos az Atom Z37XX szeria (amire a legtobb ma kiadott tab epul) nem tartalmaz integralt modemet, es nem sok gyarto vallalja be hogy meg raintegral egy modemet is az alaplapra.

A windows tartalmaz korlatozo beallitasokat mobilnet hasznalat eseten.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1570) pengwin válasza dobost (#1568) üzenetére


pengwin
addikt

Be lehet állítani, hogy egy hálózat számolja-e az adatforgalmadat, és be lehet állítani, hogy ilyen hálózatokon ne frissítsen.

3G-s/4G-s verziók lehet nem kaphatóak kis hazánkban, de majd jönnek a nálam jobban tájékozottak.

Üdv, pengwin

(#1571) pengwin


pengwin
addikt

A Miix2 10:
(1) megeszik 64GB-os microSD-ket? Pl. ezt. (a Lenovo honlap szerint csak 32-ig bővíthető)
(2) Megoldható-e a WIMboot ezen a tableten?
(3) Van aki WIMBoottal használja? Lassítja a gépet?

Üdv, pengwin

(#1572) TedThomas válasza pengwin (#1571) üzenetére


TedThomas
aktív tag

1: Nem tudom megeszi-e de fele ennyiért beszerezhető a kártya: [link]
2. Nem tudom megoldható-e de talán jobb megoldás csak simán rátolni a win8.1-et. [link]
3. Nem hiszem hogy van köze a sebességhez

(#1573) dobost válasza Necc (#1569) üzenetére


dobost
senior tag

:O
Pedig ez nagyon hiányzik a Windows tabletekből.
Egyedül a Lenovo Miix 2ben találtam 3G modemes verziót eddig.

(#1574) tjb007 válasza dobost (#1568) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthon gyakorlatilag sehol nem kapsz ilyen változatot, érthető okokból nem forgalmazza senki sem.

(#1571) pengwin

1. Igen, "megeszi".
2. Igen, megoldható.
3. Nem lassít semmit.

(#1575) dobost válasza tjb007 (#1574) üzenetére


dobost
senior tag

Akkor marad a T100 az újabb procival + USBs modem. ;]

(#1576) TedThomas válasza pengwin (#1571) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Kicsit rákerestem és a tesztek szerint megeszi: [link] [link] (jó ez 8" de gondolom nincs sok különbség) [link]

(#1577) pengwin válasza TedThomas (#1576) üzenetére


pengwin
addikt

& (#1574) tjb007
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, meg az ebay linket is a kártyához. :))
majd jövő héten megcsinálok egy normál telepítést vagy WIMbootot, most nincs megfelelő pendrive-om.

Üdv, pengwin

(#1578) gghrtz válasza dobost (#1575) üzenetére


gghrtz
őstag

Én ezért használok DualSIM-es telefont (bár nem szükséges a dualSIM, mert előfizushoz is vannak mobilnet csomagok), és telefonról osztom wifin a netet a tabletnek. Így a telefonnal is tudsz netezni, és az USB modemmel se kell szarakodni. (Persze nem árt, ha olyan telefonod van, ami nem 2 óra alatt fog lemerülni)

[ Szerkesztve ]

(#1579) peterk


peterk
senior tag

Megrendeltem én is egy Miix 2-t, unom már az androidot, ilyen áron meg nem lehetett kihagyni. :)

Egy gyors kérdés: Van céges pro 8.1 licenszem, gondolkodom, hogy azt rakjam rá. (Ha jól tudom alapból a home verzió van rajta). Az említett normál telepítés simán úgy működik, mintha desktopot telepítenék? Csinálok USB pendrivra egy bootolható installt és kész? Ugyanaz az (32 bites) image jó ami desktopra?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#1580) dobost válasza gghrtz (#1578) üzenetére


dobost
senior tag

Ez nem járható út sajnos, mert céges a telefonom és nem választhatok dualSIM-est, a normális, nagyobb netcsomagot is csak külön kártyán tudok szerezni, ezért volt az ötletem, hogy olyan tabletet vegyek, ami 3Gs.

(#1581) pengwin válasza peterk (#1579) üzenetére


pengwin
addikt

lehet a tableten telepítõlemezt készíteni, akkor kér egy termékkulcsot, gondolom ha Business vagy Pro verzió kulcsát adod ott meg, akkor ahhoz való install media-t készít.

egyébként ennyiért még a hasonló specifikációjú androidokkal is felveszi a versenyt... talán rájuk is ver pár kört :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1582) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Teclast X80H-val van valakinek tapasztalata? [link] (tudom, olcsó hús meg a híg leve, de a hardverének elégnek kellene lennie, hogy elvigye a w8.1-et kényelmesen.) gondolom az akku itt is rettenetes.

[ Szerkesztve ]

(#1583) lestan79 válasza htc07 (#1582) üzenetére


lestan79
csendes tag

Rendeltem egyet, majd írok hogy milyen, amikor megjön. A teclast-al nekem jók a tapasztalataim, így nem gondolkoztam sokat.

(#1584) TedThomas válasza htc07 (#1582) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Olyan semmilyen. Az eladó se szimpi. Akkor már inkább innen: [link]

Hasonló a Voyo A1 Mini. Arról van tapasztalat itt a fórumban meg ahhoz talán van egy kis közösség is.

Esetleg az Ondának vannak szimpi tabletjei.

(#1585) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Rábukkantam erre a Tabra. Kiano Intelect 7 Ahogy azt a neve is elárúlja Intel-es. És a grafikus része is Intel HD-s. Eredetileg Android van rajta.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek felmenne-e rá a Windows mivel hogy elvileg teljes mértékben Intel-es. És ha fel lehetne rakni akkor hogyan tudom rápakolni? Illetve sajnos neki 8GB-os a belső memóriája. Így azt nem tudom hogy ez mennyire hátrány.

Köszi előre is!

Smoke some weed nigga!

(#1586) htc07 válasza TedThomas (#1584) üzenetére


htc07
addikt

nem az eladóra volt kihegyezve, hanem a készülékre :)

[ Szerkesztve ]

(#1587) pengwin válasza htc07 (#1582) üzenetére


pengwin
addikt

Esetleg nézd meg ezeket:
Onda v101w, v891w
Voyo A1 Mini
Úgy tudom az Onda és a Teclast testvérmárkák.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1588) NGA válasza Wiz Khalifa (#1585) üzenetére


NGA
addikt

8 GB-ra esélytelen. Szerintem 32 alatt nincs is win-es tablet.

(#1589) Wiz Khalifa válasza NGA (#1588) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a meglepő hogy a teljes értékű Windows 8.1-et tartalmazó legolcsóbb tab egy Modecom 16GB belső memóriával. :Y

Szerk.:
Ő róla lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#1590) TedThomas válasza Wiz Khalifa (#1589) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Sejtheted hogy olyan is :)
Már a 32 is necces lesz egy idő után gondolom. (Most még elférek rajta)

Ennyi pénzért meg már hardveraprón is találsz jobbat.

Az a 8GB már csak azért is esélytelen, mert tuti nincs rá driver.

szerk: olcsónak se nevezném. Akkor már inkább egy Voyo A1 Mini

[ Szerkesztve ]

(#1591) tjb007 válasza Wiz Khalifa (#1585) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ott bukik meg az egész, hogy nem támogatja az SoC a Windows rendszert, csak és kizárólag Android futtatható rajta. A 8GB-ról meg már ne is beszéljünk.
A GPU meg nem Intel HD, hanem PowerVR SGX544MP2.

Z24xx (Medfield) - Android
Z25xx (Clover Trail+) - Android
Z2760 (Clover Trail) - Windows
Z34xx (Merrifield) - Android
Z35xx (Moorefield) - Android
Z37xx (Bay Trail-T) - Windows, Android, Linux

(#1592) NGA válasza Wiz Khalifa (#1589) üzenetére


NGA
addikt

Ez hogyan? Eleve 22 GB-ot foglal maga a rendszer a recovery-vel nem?

(#1593) tjb007 válasza NGA (#1592) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha annyit foglalna, akkor mégis hogyan passzíroznák fel 16-ra a gyártók ? :)
Így néz ki egy kínai 16GB-os:

Legalábbis az elsők így néztek ki. Nem tudom azóta áttértek-e a WIMBootra, de van egy olyan érzésem, hogy még mindig csak simán feltolják rá.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Necc válasza tjb007 (#1593) üzenetére


Necc
addikt

Ha rajonnek hogy WIMBoot-al tudnak sporolni par gigat onnantol mar csak 8GB eMMC-vel fogjak szerelni a tabokat :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1595) NGA válasza tjb007 (#1593) üzenetére


NGA
addikt

Akkor nekem miért 9,2 giga a helyreállító, nem 4,88? Az Office miatt?

(#1596) verybigboy


verybigboy
senior tag

Surface pro 1-es széria megér 130eFt-ot (használtan) vagy inkább ebben a kategóriában mást ajánlanátok?

(#1597) gbela


gbela
senior tag

Elhoztam magam is a Miix 2 10-est Edigtől múlt héten.
Hát, még ismerkedünk, meg idegeskedek.
Először is, akinek ilyen van tudna segíteni, hogy milyen tokot vett hozzá? Bementem mediaba, de ott horror áron voltak, gagyinak kinéző, és lehet nem is rápasszoló (csak méret szerint 10.1-est néztem) tokok. Nekem csak egy sima, iPad smart cover szerű dolog kellene, hogy kijelzőt védje.

Más: van e valami jó megoldás arra, ha korlátozni szeretném, hogy milyen programok használják a netet ha bizonyos wifin vagyok. Lényeg az lenne, hogy amikor a telefonomon megosztott wifit használom, akkor tényleg csak az a progi használhassa amit én indítok, ne menjenek fel háttérben mindenfélék, meg keressen frissítést stb.

Megint más...és ezek hibák, amiket még próbálok jobban megfejteni: power gomb random nem reagál. Nem sleepeli, ha sleepelem menüből akkor nem éleszti fel, ha kikapcsolom nem kapcsolja be. Ha töltőre teszem akkor egy idő után jó (de nincs lemerülve, 80% töltöttségnél játszotta el többször is). Ha jól vettem észre ezzel egybevág az is, hogy elmegy a hang, teljesen.

Illetve csinált olyat, hogy asztalon pihent, és feléledt a kijelző...de még csak nem is a lockscreen jött be, hanem Startmenü rögtön, csak néztem. Utóbbiakra ötlet? Vihetem vissza ?:S

Köszi aki válaszol!

(#1598) kurtuzov válasza gbela (#1597) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ha nem sietős, nézz körül itt. Épp aliexpress-en kutakodtam, rákeresni semmiből nem tart.
Ha sürgős, de találtál valami jót, akkor keress olyan boltot, amelynek van eu lerakata és van is neki készleten.

(#1599) pengwin válasza gbela (#1597) üzenetére


pengwin
addikt

én is múlt héten hoztam el, a hangerővel, feléledéssel nekem nincs problémám.
A bekapcsológombot néha hosszan kell nyomni, nekem mindig reagál
neked még jutott hozzá billentyűzet?

Üdv, pengwin

(#1600) NGA válasza gbela (#1597) üzenetére


NGA
addikt

Nekem semmi ilyet nem csinált

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.