Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15551) tlac válasza t72killer (#15550) üzenetére


tlac
nagyúr

oda lehet neked elég gyengébb proci is, nem?
valami atom-os csoda, amiért úgy sem kár

(#15552) t72killer válasza tlac (#15551) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iiigen, elég lenne sztem egy viszonylag modernebb atom is (és akkor ugye fogyasztás 3x-osan kipipálva :R). Ha a winfosch akadásmentesen elcsörög, akkor ezek a kis programocskák már elmennek rajta.

Régen volt egy masszív pici eeePC-m, ipad-zsonlgőr kollégák nyálcsorgatva nézték, hogy jéé, fullos gép fullos billentyűzettel :DDD.

Picit belenézegettem ebbe a toughpad-famíliába és vannak nagyon szimpi konstrukciók: natúr tablet, mindenféle extrát tudó "billentyűzet"re dokkolható tablet, minilaptop. Egyikük tényleg teljesértékű eeePC utód lehetne nálam :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15553) t72killer válasza t72killer (#15552) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ömlengés /OFF: aminek még utánanézek, hogy melyik variánsnak van elegánsan 2-3 USB csati megoldva. És nekem még szuper bónusz a GPS (távcsőmecha nem tudja, manuál kell szerencsétlenkedni).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15554) tlac válasza t72killer (#15552) üzenetére


tlac
nagyúr

win-es eszközöket, amit ritkán használsz, ott azért rendesen szívás, hogy bekapcsolod és minden frissülni akar (edge, store-os app-ok, rendszer, defender, stb.)
van egy core m-es tabletem, ami annyira nem gyenge, de eltököl simán egy óráig ezekkel, addig meg közel max-on járatja a cpu-t
miután kész van ezekkel, utána már okés

(#15555) t72killer válasza tlac (#15554) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem egy i5 körülit kinézek. Megtaláltam a számomra "csúcsmodellt" :R, 4db USB-porttal mindenféle eszközt pikpakk kiszolgál akkor is, ha a HUB-bal elszaladt egy mókus. Picit drága, de emészthető, még alszom rá :R.

Ami nem tetszik ezekben, hogy egyedi töltőjük van. Tablet lévén tudnám értékelni, ha mezei USB-ről lehetne etetni... Persze jogos, ebben az érában, amikor linkelt falbontó eszközt gyártották, még nemigen volt USB-C :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15556) t72killer válasza t72killer (#15555) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+a CF20 szimpatikus még: az extra billentyűzetben ott sorakoznak a portok. A frissítéseken kínlást 3 dolog is okozhatja amúgy: 8GB alatti RAM, SSD helyett HDD, és persze a soványka proci.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15557) tlac válasza t72killer (#15555) üzenetére


tlac
nagyúr

azt vedd figyelembe, hogy erre már hivatalosan nem megy fel a win11
jelenleg úgy néz ki, hogy 1,5 év múlva vége a win10-nek

(#15558) t72killer válasza tlac (#15557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magánszemélyként használom, úgy meg "ügyesbe" is jó lesz a win11-esítés :R

Persze kérdéses, hogy a régi eszközök win10 driverei mennyire pörögnek majd 11 alatt, de az zsírúj géppel is baj lenne.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15559) tlac válasza t72killer (#15558) üzenetére


tlac
nagyúr

persze, csak időzített bomba
pl. most fognak majd kihullni a régi cpu-k a win11 24H2-vel
[link]

(#15560) t72killer válasza tlac (#15559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konkrétan ez hálistennek még nem üt, annál neccesebbek a régi zwo kameradriverek - de elvileg az asztro-rendszer megy linux alól is. Végül hirtelen felindulásból a CF-20-ra rányomtam a "buy"-t, 255 fontot perkálok a 8GB RAM, 256GB SSD modellért. Van itthon terás SSD-m, majd belerakom. A 8GB RAM szívfájdalom kicsit, mert nem júzer-upgradeable.

Arra, amire én fogom használni, teljesen jó lesz :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15561) tlac válasza t72killer (#15560) üzenetére


tlac
nagyúr

hát az i5 gyorsabb lett volna
[link]
ha nincs beforrasztva a ram, akkor még lehet cserélhető

(#15562) t72killer válasza tlac (#15561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hmm, ez nem egy óriási lemaradás... Persze toughbook burokban az i5 nyilván jobb, de azt simán el tudom képzelni, hogy a random biliműanyag kacatokban technokollal rögzített i5-ösök már nem feltétlen köröznek le egy core-M darabot.

No itt lesz kéznél a jóöreg i7-5600u mellé, egy aidá-t tolok fej fej mellett a két gépen :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15563) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Juhúú megjött a CF-20. Masszív kis szerkezet, méretéhez képest jó nehéz. Mind2 akksi működőképes. Első bekapcs tapasztalat: a tapipad erősen laggol, de ez lehet csak a mackós beállítás. Már fő rá az új OS, napközben gyalu+friss win10, este rem. lesz időm egy kis Aidára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15564) t72killer válasza t72killer (#15563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

L24-es biossal kaptam, a legújabb letölthető az L27-es, ezen törpölök most, hogy vajon kell-e nekem:
"This software is intended to update the BIOS of the target model. The version after applying this software is "V1.00L27". [link]

Reason for Update: We released the counter measure modules for the following vulnerabilities:
INTEL-SA-00088, INTEL-SA-00115, INTEL-SA-00161, INTEL-SA-00164 
INTEL-SA-00219, INTEL-SA-00220, INTEL-SA-00233, INTEL-SA-00240 
INTEL-SA-00254, INTEL-SA-00289, INTEL-SA-00320, INTEL-SA-00322 
INTEL-SA-00329, INTEL-SA-00381, INTEL-SA-00389, INTEL-SA-00464 
INTEL-SA-00532, INTEL-SA-00614, INTEL-SA-00615, INTEL-SA-00617"

Felrakjam vajon? ha nem megy a teljesítmény kárára, én nem bánom, de nekem aztán se több akksit, se több procit/ramot ne zabáljon a gépecske extra körök megfutása miatt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15565) tlac válasza t72killer (#15564) üzenetére


tlac
nagyúr

persze, hogy kell
az oprendszerekben is benne vannak a biztonsági javítások, amik akár lassíthatnak is

(#15566) t72killer válasza t72killer (#15563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kieg: működnek-működnek az akksik, de a powercfg reportja alapján 60%-on áll a kapacitásuk = közel a halál. Ezzel már prüntyögök az eladónak, azért nem egy 99 fontért kisózott vidd ha akarod ügylet volt (ő gondolom annyiért/olcsóbban vásárolta fel)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15567) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Windows-os tablet beszerzésén gondolkozok, az alábbi feladatra kéne:
IT eszközök (router, switch, nyomtató..stb) konfigurálása, excel táblázatok böngészése.
Feltétel, hogy legyen rajta USB A port
Laptop helyett kéne valami kis/könnyű cucc, amit nem sajnálok a szerszámok mellett cipelni..
Van ötlet merre nézelődjek?
köszi előre is!

Psn ID: sefter_hun

(#15568) t72killer válasza tlac (#15561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lemértem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15569) tlac válasza t72killer (#15568) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor kb. ugyanez lett az eredmény, mint amit korábban linkeltem

(#15570) t72killer válasza tlac (#15569) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmire számítottam, sőt, a frekiket (ha pontosan méri az aida) nézve még pozitív csalódás is, mert ezeket a számokat több esetben 2GHz alatti frekikkel hozza a kis m5 prockó :R

Hátra van még a fogyasztás, üzemidőt ugyan fogok mérni de leharcolt akksi lévén ez csak nekem jelent bármit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15571) t72killer válasza t72killer (#15570) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fogyi kimérve: több komolyabb feladatnál kb FELEANNYIT eszik, mint az i7-5600u😅😎-val szerelt Lati. Kisebb dolgokban, pl idle sem elhanyagolható a takarékosság, bár igaz, a latiban van +1dVGA is, ami akkor is kér enni, ha alszik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15572) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Van egy tabletem, Alcatel plus 12, aminek kicsi a tárhelye. Ha teszek bele microsd kártyát át tudom tenni rá a rendszert?

(#15573) t72killer válasza t72killer (#15571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, sajnos könnyes búcsút kell vennem a lapostól: nincs bele normális akksi a piacon, felújítást pedig nem vállalnak, neszeneked mobilitás. Most akkor keresem a gyakorlati életben is hosszú órákig használható utódot. Marhanehéz sajna kültérben is olvasható kijelzőset találni, egyelőre az x13 yoga és a surface családokkal barátkozom, nekem nagyon idegen terep :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15574) HornedReaper válasza t72killer (#15573) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én ajánlom a Kingsener akksikat Aliexpress-en. Kupont is tudok gyakran. HP Elite X2 1012-be tőlük vettem és nagyon jó minőség. Ill. az oldalukon nincs de a mostani HP Elite X2 G4-esembe is tudnának adni, rájuk írtam megkérdezni. Szóval egy kérdést megér náluk ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15575) t72killer válasza HornedReaper (#15574) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rájuk fogok kérdezni. A CF-VZSU0QW (ez a típusom) keresés még alin is 150 font körüli bruttós találatokat hoz ki. És rögtön 2db kell a laposba...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15576) FirstAndroid válasza this is life (#15491) üzenetére


FirstAndroid
tag

Kértem egy kis segítséget, nem sikerült megoldania. Most itt tart:

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.