Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) tlac


tlac
nagyúr

basszus most tudtam meg, hogy a firefox metrós változata bő féléve ki lett dobva...

(#1852) Bogyó bá' válasza tlac (#1851) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor valamit rosszul csinálok, mert nem találom...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1853) kátú


kátú
őstag

Sziasztok, a Lenovo Miix 2 8 ról mik a vélemények? megér 60 ezret?

It still works!

(#1854) Necc válasza potyka2 (#1847) üzenetére


Necc
addikt

Azt valaszd ami megfelel az adott szoftver hardverkovetelmenyeinek. En a helyedben a kijelzore nagyon odafigyelnek, ha olyan a program, elegge nagy szivas lenne fullHD felbontason olvasgatni a mutyurke betuket, es eltalalni a mutyurke gombokat. Ha viszont az alkalmazas tamogatja valamilyen szinten a DPI skalazast, akkor nem lesz a kijelzo felbontasa problema.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1855) tlac válasza Bogyó bá' (#1852) üzenetére


tlac
nagyúr

pont azt mondom, hogy ki lett irtva az ff-ból, tehár már nincs metrós verzió

kátú

t-mobilnál 51k

[ Szerkesztve ]

(#1856) gery2123


gery2123
őstag

Na akkor lenne egy másik kérdésem, itt is felteszem, hátha hamarabb kapok választ.

Miért van az, hogy nem tudunk letölteni a store-ból? Visszadob 0x80240438 hibaüzenettel, vagy azzal, hogy a letöltés nem sikerült mert túl lassú a netkapcsolat.
Előre is köszönöm :R

-- PSN_ID: GerY2123

(#1857) zoltan6 válasza gery2123 (#1856) üzenetére


zoltan6
őstag

bevagy jelentkezve microsoft-os fiókkal? milyen net? mobil?

(#1858) tjb007 válasza gery2123 (#1856) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindenkinek ezt írja (legalábbis nagyon sok embernek, köztük nekem is PC-n), szóval nem egyedi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1859) gery2123 válasza zoltan6 (#1857) üzenetére


gery2123
őstag

Igen be vagyok. Wifi és a net rendben.

tjb007: addig az oké, hogy nem én vagyok z egyetlen, csak hát a tabletnek pont ez lenne az értelme. És nem tudok letölteni? Mi a f...

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1860) zoltan6 válasza tjb007 (#1858) üzenetére


zoltan6
őstag

valóban most próbáltam ki én is munkahelyi inviteles nettel,akkor valami központi hiba van.

(#1861) gery2123 válasza zoltan6 (#1860) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor valami galiba van fent a Microsoftnál? Remélem minél hamarabb helyreáll dolog, mert ez így gáz.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1862) tjb007 válasza gery2123 (#1861) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel a világon mindenkinek ezt írja, ezért feltehetően központi hibáról van szó.
Biztos rátenyerelt náluk valaki a billentyűzetre.

[ Szerkesztve ]

(#1863) gery2123 válasza tjb007 (#1862) üzenetére


gery2123
őstag

Nem tudtam hogy mindenkinek ez a gondja most, a neten találtam a hiba kódra kérdéseket válaszokat, de nem tűnt annyira globálisnak. ☺ remélem minél hamarabb menni fog ismét.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1864) kátú


kátú
őstag

Szerintem inkább nem veszek lenovót, tuti valamigyíkja van a tmobilosoknak, ha már 51k ért hozzám vágják

It still works!

(#1865) zoltan6 válasza kátú (#1864) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor vedd meg a lenovo shop-ban most akciós a sima 3g nélküli 64gb-os 97910ft+1490ft szállításért. :DD
oda csak válogatottat visznek egyenesen Taiwan-ról. :K

(#1866) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

expansysben találtam erre:
jól gondolom, hogy ez már a használhatatlanság határát súrolja (alulról)

[link]

---
a 8"-osak közül ajánlott az asus vivotab?
a toll jól jönne használat közben, de fontos lenne a jó anyaghasználat - nem szeretek túlzottan figyelni a cuccaimra, eddig laptopból thinkpadem (t61) és elitebookom (6930p) volt, ezekben volt anyag.

hol lehet végigtapogatni több fajta tabletet bp belváros/metróvonal közelében?

(#1867) dcenter válasza Ringman (#1866) üzenetére


dcenter
csendes tag

7"-os desktopon 1280x800-nál meg lehet őrülni sztem, még a felskálázás sem segít sokat :) már 8"-nál is határeset

meg ugye az 1 gb ram...

(#1868) Ringman válasza dcenter (#1867) üzenetére


Ringman
nagyúr

az inkább félkomoly kérdés volt, elég fapad az a tablet, nem hiszem, hogy nekem megfelelő lenne :)

a vivotab viszont felkeltette az érdeklődésem. mindegyik modellhez jár toll?

(#1869) pengwin válasza Ringman (#1868) üzenetére


pengwin
addikt

a vivotab note-hoz jár toll, van sima vivotab, ahhoz nem.

Üdv, pengwin

(#1870) r3dsnake válasza kátú (#1864) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pixelhibas mind.

(#1871) kátú válasza zoltan6 (#1865) üzenetére


kátú
őstag

lehet hogy az lesz

It still works!

(#1872) gery2123 válasza r3dsnake (#1870) üzenetére


gery2123
őstag

Hát azért ezt nem mondanám. Azért mert 3 itt a topicba azt írtuk hogy sajnos van, meg nem jelenti azt hogy az összes. Ja és a páromé nem pixel hibás hanem ott egy porszem a kijelző és az üveg között, mert kikapcsolt állapotban is látszik. Használat közben szinte észre sem venni. Persze nem védeni szeretném a T-s mix8-t,de azért mert ők ennyiért adják, meg nem biztos hogy rossz is. Akkor mikor az E Digital 65 adta Microsoft wegde billentyűvel adta aminek az ára 15-16k,akoor azok is rosszak voltak?

-- PSN_ID: GerY2123

(#1873) kátú válasza gery2123 (#1872) üzenetére


kátú
őstag

De a porszem is hiba ha már kiadok ebben a mai világban 50-60k t akkor legyen hibátlan

It still works!

(#1874) gery2123 válasza kátú (#1873) üzenetére


gery2123
őstag

Végül is igaz, na de mint ahogy fentebb is írták a kollégák egy pixel lehet egy hónap után hal meg, azért meg ugye nem cserélnek. Az 50-60k pedig sok, de egy Windows tablet árához képest nem is annyira. És igen még a milliós TV - nél is vannak olyanok amik pixel hibásak lesznek vagy úgy kapják meg.
Na de mindegy is. Rendeld meg és ha nem jön be akkor vissza kell vinni és cserét kérni. Na de ez már elég Off téma.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1875) Necc válasza kátú (#1873) üzenetére


Necc
addikt

Mar pedig nem lesz semmi se hibatlan egy olyan vilagban, ahol az emberek mindent, azonnal, kivalo minosegben de potom apropenzert akarnak!
Oriasi a verseny a gyartok kozott, olcson kell hatalmas mennyisegben minden elektronikai szart eloallitani (amit aztan kb. 3-5 ev utan (troll: apple eseteben 2-3) kidob az ember hogy vegyen masikat), es egyszeruen nem lehet megoldani, hogy a gyartok minden apro csepro szirszar hibat javitsanak amit raadasul a juzerek 99%-a eszre se vesz, vagy fel se fogja hogy hibas.

En eddig az orrom ele tolt IPS panelek kb. 70%-an talaltam legalabb 1 pixel hibat, ha ez annyira szurja az oldalad, akkor keress nem-IPS paneles, hanem TN+film paneles kijelzot, ott joval kisebb az ilyen hibak elofordulasi aranya.

Ez pedig:
"ha már kiadok ebben a mai világban 50-60k t akkor legyen hibátlan"
LOL :D globalis piaci szinten ez az apropenz kategoria, itt nem adnak a minosegre. :N

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1876) r3dsnake válasza gery2123 (#1872) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ja és a páromé nem pixel hibás hanem ott egy porszem a kijelző és az üveg között, mert kikapcsolt állapotban is látszik.

Sokkal jobb. :D

Necc: Lehetne szó 500 forintos usb kábelről is. Ha a pénzemmel fizetek érte, amiért megdolgozok, ne legyen már vacak. Szóval igen. Ha 30ezer forint a tábla, akkor is legyen hibátlan, mert AZÉRT fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#1877) gery2123 válasza r3dsnake (#1876) üzenetére


gery2123
őstag

De őt nem zavarja, mert szereti a készüléket. Amúgy nem mondtam neki addig észre se vette.
Na de mindegy is, csak jönne már nekem is meg a kütyü, mert nagyon tetszik.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1878) Necc válasza r3dsnake (#1876) üzenetére


Necc
addikt

Pont ez a lenyeg hogy nincs olyan hogy hibatlan, egyszeruen nem letezik. Vannak minosegbiztositasi eloirasok, amik meghatarozzak azt a bizonyos "-tol -ig" -et, azaz azt a toleranciat, amire a gyartok meg azt mondjak, hogy elfogadhato hibahataron belul van.

Ebbol a szempontbol a legtobb gyarto az ISO 9241-3XX szabvanyhoz ragaszkodik, ami pontosan definialja, hogy egy termekben mit tartanak elfogadhatonak.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1879) r3dsnake válasza Necc (#1878) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egy tabletnek a kijelzo a legfontosabb resze. Egy subpixel sem toleralhato (az applenel instant csere egy subpixel hiba)

(#1880) Necc válasza r3dsnake (#1879) üzenetére


Necc
addikt

Melyik szorakoztatoelektronikai eszkozben nem a kijelzo a legfontosabb? :U

Amugy "bezzeg az apple-nel"... hidd el nekem, szinte az osszes premium kategorias termeknel (mindegy most ki gyartja) szigorubban veszik a class 0 besorolasu paneleket ;)
Csakhogy mi most a gazdasagos 'budget' kategoriarol beszelunk ugyebar, ami teljesen mas szintet kepvisel, mint a premium termekek.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1881) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#1879) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor Apple-t kell venni. Mondjuk azt nem kapsz harmincezeré'...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1882) pengwin válasza r3dsnake (#1879) üzenetére


pengwin
addikt

Ha nem csúcskategóriát veszel, akkor bizony kompromisszumot kell kötni, és ebbe beletartozik az összeszerelési minőség is, nem csak a hardver ereje.

Egyébként meg ahogy fentebb is írták: felsőkategóriában minden gyártó komolyabban kezeli a minőséget. Nagyrészt nem a hardverért fizeted ki azt a sok plusz pénzt, hanem a minőségért, extra szolgáltatásokért (és ebben benne van a garancia is)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1883) r3dsnake válasza pengwin (#1882) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ne akarjátok már megmagyarázni, hogy tök oké, hogy mindenkinek pixelhibás volt a T-től vett kütyü. Ha 10x kéne visszavinni, akkor annyiszor vinném vissza. A pixelhiba nem tolerálható részemről semmilyen kijelzős eszközön.

(#1884) tlac válasza r3dsnake (#1879) üzenetére


tlac
nagyúr

az enyémen lévő pixelhibát csak akkor veszem észre, ha direkt keresem (egy teljesen döglött pixelnek néz ki)

viszont az sokkal jobban zavar, nincs jól összerakva és recseg-ropog a kezemben a tablet egyik hosszú oldala (lenovo miix 8)

[ Szerkesztve ]

(#1885) Bogyó bá' válasza tlac (#1884) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyémnek (eddig) semmilyen nyűgje nincs, azt leszámítva, hogy én még 80k-ért vettem... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1886) hroberto


hroberto
veterán

8"-os tabletet keres egy ismerősöm. Semmi extra igénye nincs. Gyorsan, itthonról beszerezhető legyen, és valami normális gyártó terméke legyen.
Tippeket előre is köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1887) tlac válasza hroberto (#1886) üzenetére


tlac
nagyúr

lenovo miix 8 3g
t-mobile 51k

(#1888) hroberto válasza tlac (#1887) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy tűnik ezekre mindenki panaszkodik, hogy hibásak.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1889) hroberto válasza hroberto (#1886) üzenetére


hroberto
veterán

Ahogy nézem a Lenovo Miix2, és az Asus Vivotab a két lehetséges alternatíva 8" esetén. Nekem a Lenovo van. Ti melyiket ajánlanátok?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1890) AxBattler válasza hroberto (#1889) üzenetére


AxBattler
félisten

Toshiba Encore, csak kell bele microSD kártya.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1891) hroberto válasza AxBattler (#1890) üzenetére


hroberto
veterán

Ha már van más opció inkább valamelyik 64 GB-ost ajánlanám neki.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1892) hito válasza AxBattler (#1890) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem az összes közül az a legotrombább külsőre. És a panelje is elég gyenge az Acer-hez, vagy a Miix-hez képest.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1893) AxBattler válasza hito (#1892) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont masszív, és pixelhibamentes... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1894) Necc válasza hroberto (#1889) üzenetére


Necc
addikt

Illetve van meg Acer is.
Nem ismerem, csak belinkeltem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1895) hroberto válasza Necc (#1894) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi, ez elkerülte a figyelmem. Így már három versenyzős a dolog. :) Gondolom teljesítményben azonos szinten vannak.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1896) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Tabletot szeretnék vásárolni karácsonyra ajándékba. Nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért segitségre lenne szükségem.
Mit szeretnék: 10 hüvelykes kijelző, billentyűzet legyen hozzá(ez nem tudom mindegyiknél van-e), max ár 90ezer forint. Amit kinéztem: Lenovo IdeaPad Miix 10
Ez 100ezer, ennél olcsóbban hasonló van-e?
Ja és húgom használná a gépet, netezésre,filmezésre,játékra.
Előre is köszönöm a segitséget! :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#1897) NGA válasza almos94 (#1896) üzenetére


NGA
addikt

1. A Miix 10 már elavult. Miix2 10 van most
2. Játékra vegyen androidos táblát szerintem.

(#1898) Necc válasza almos94 (#1896) üzenetére


Necc
addikt

Fentebb fel lett sorolva a kinalat (miix 2 10, asus t100, acer switch 10, stb), lehet belole valogatni boven. Sajnos a 90e -be csak 32GB-os alap model fer, igy filmezesre igen korlatozottan lehet hasznalni (kell valami kulso forras, pl. youtube, otthoni media szerver, pendrive, kulso HDD).

#1897: jatek alatt nem kell azonnal csucsgrafikaju 3D-t erteni, nonek lesz igy en (gepigeny szempontjabol illetve kinalat szempontjabol) faek egyszeru dolgokra gondolnek pl. passziansz, aknakereso, stb.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1899) Bogyó bá' válasza Necc (#1898) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

90e-ért 64GB-os, sőt egy hónapja ugyanennyiért még egy 20k-t érő Microsoft billentyűzet is volt hozzá-

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1900) Necc válasza Bogyó bá' (#1899) üzenetére


Necc
addikt

Az altalad linkelt tab nem felel meg egy kriteriumnak: nincs hozza billentyuzet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.