Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) orbano válasza parandroid (#100) üzenetére


orbano
félisten

köszi! az SSD-je mennyire tempós? azt olvastam, hogy ez még a lényegi különbség a core-os változatokhoz képest.

A vér nem válik VAZZE!™

(#102) tjb007 válasza orbano (#99) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kérdéses azt jeleni, hogy nincs róla adat vagy információ, ki kell próbálni.
A Venue 11 Pro Bay Trail-T-s változatában meg eMMC van, nem SSD (az csak Core i3-as és i5-ös verziókban van, csak azokban cserélhető), ennek a sebességéről itt találsz tesztet: [link]

(#103) orbano válasza tjb007 (#102) üzenetére


orbano
félisten

Meglássuk. z3770 hogy viszonyulhat amúgy egy J1900-as celeronhoz? Hasonlónak tűnik, és ilyet tervezek otthonra. Gyanítom annak a teljesítményéből némileg következtethetek majd erre is, nem? Gondolkodom még a pentiumos, vagy i3-as változatokon, de annyira egyik tablet sem nyűgözött le, hogy hajlandó legyek a közel dupla árat megfizetni. Erre talán egy Haswelles XE700 utód venne rá :)
A cikk egyébként azt írja, hogy az Atomos verzióban is lehet buzerálni az "SSD". Ezek szerint nem lehet lecserélni házilag valami értelmesebbre (mondjuk a tesztek alapján csak a szekvenciális sebessége tré, az meg annyira nem érdekel, úgyis SD kártyáról dolgozok most is ha fotószerkesztek, ráadásul gagyi 2-4GB verziókról)

A vér nem válik VAZZE!™

(#104) parandroid válasza orbano (#103) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Itt mértem, ha ilyesmi érdekel: [link].

Szerk.: Ahogy nézem, kb egy asztali HDD sebességét hozza, nem egy SSD-ét. Azt nem tudom, hogy a vezérlő, vagy a tárolóegység lassabb-e, érdemes lenne keresni egy HD Tune eredményt hasonló, de SSD-vel szerelt gépről.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#105) orbano válasza parandroid (#104) üzenetére


orbano
félisten

a válaszidő és a 4K írás/olvasás gyors, és ez a lényeg, szekvenciálisan hiába csak egy vinyó sebességét tudja.

A vér nem válik VAZZE!™

(#106) tjb007 válasza orbano (#103) üzenetére


tjb007
nagyúr

A J1900-nál valamivel gyengébb, persze ehhez tegyük hozzá azt is, hogy a J1900 magórajelei magasabbak a Z3770 magórajeleinél.
Mivel az eMMC chip az alaplapra van forrasztva, ezért elég nehéz és macerás a cseréje.

(#104) peterkeT

Maga a chip lassabb.
Itt vannak a Dell Venue 11 Pro SSD verziós eredményei:

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#107) orbano válasza tjb007 (#106) üzenetére


orbano
félisten

És nincs is SSD-nek hely a gépben? A review-ban ezt elfelejtették megemlíteni :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#108) tjb007 válasza orbano (#107) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincsen hely neki.

Ez a Bay Trail-T-s változat:

Ez pedig a Core i-s:

(#109) GrandS


GrandS
senior tag

Adott egy Lenovo Windows-os tablet. Bedugom a SIM kártyát és nem tudom, hogyan kell a kapcsolatot vele felépíteni. Tud valaki segíteni?

(#110) Boonen007


Boonen007
őstag

Toshiba Encore meddig bővíthető MicroSDvel? 64Gbig? :)

Ja és ezt néztem ki hozzá. Jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#111) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Miix2 8-cat, de van pár problémám:
- Órák óta 0%-on áll a Windows Update frissítések letöltése
- BIOS-ban be van kapcsolva a SecureBoot, de az alatta lévő sorban azt írja, hogy ki van kapcsolva.
- Az érintőbillentyűzet kiosztását be lehet állítani valahol? Nincs szükségem az ékezetes karakterekre.
- Nincs Office-om, elvileg a kisméretű tabletekhez ingyen jár, erre még várni kell?

(#112) danih


danih
addikt

Wimboot-ot pakolt már valaki fel sikeresen itthon is elérhető 64 gigás tabra?

(#113) nexus6 válasza danih (#112) üzenetére


nexus6
aktív tag

logouton van dell venue 8 pro teszt, nézd meg...
Más: néztem, elég jól alakulnak az árak a tengerentúlon. A surface minit megvárom milyen lesz és egy benevezek egy win 8.1 tabletre.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#114) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

200-ra levitték (270-ről) a Sony vaio tap 11 árát a Media Marktban, szerintem akit érdekel annak érdemes rámozdulni. Billentyűzet és toll is jár hozzá.

(#115) Egon válasza lugosi (#114) üzenetére


Egon
nagyúr

Eléggé elgondolkodtató, bár ha jól láttam csak fehérben van, ami nekem eléggé kizáró ok.
A kijelző technológiának is utána kell néznem: nem tudom hogy miképp viszonyul az IPS-hez, pl. a betekintési szögek vonatkozásában, illetve a 4 W-os Atomokhoz képest kérdéses az üzemidő is. Ezen túlmenően, desktop módban lehetnek gondok a "túl nagy" felbontással is.
Aki elsősorban tablet módban szeretné használni, annak szvsz remek vétel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#116) Egon válasza Egon (#115) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kicsit utánaolvastam.
A kijelző elvileg IPS, a triluminos technológia élénkebb (egyesek szerint természetellenes) színeke eredményez, ez szubjektív kategória, hogy kinek melyik tetszik.
Az üzemidő eléggé harmatos: 4-5.5 óta, teszttől függően; ez eléggé elmarad pl. a T100 9-10 órás akkuidejétől (persze az erősebb procinak, a nagyobb felbontásnak, és a picit méretesebb kijelzőnek ez az ára).
Nehéz értékelni ez a tabletet. A nagyobb felbontás következtében inkább tabletként lehetne jobban használni, de ezt t*kön szúrja a lájtos akkuidő. Az áa viszont (a minőségi kivitel tekintetében) igen jónak tűnik, így továbbra is minimum elgondolkodtató. Vajon magyar kiosztású a billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#117) lugosi válasza Egon (#116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont ugyanezekre jutottam én is. Ott volt előttem élőben, de csak futólag néztem meg, meg nem mondom 100%-ra hogy magyar-e a billentyűzet, de szerintem igen.
Ha az akkuideje jobb lenne, én megvenném. De ez kevés. Vagy legyen "oké" ez az akkuidő, de egy erősebb procival, mert így kevés.

(#118) danih válasza Egon (#116) üzenetére


danih
addikt

A legnagyobb gáz vele az, hogy csak úgy tudod tölteni a billentyűzetet hogy "becsukod" az eszközt - vicc.

(#119) tjb007 válasza GrandS (#109) üzenetére


tjb007
nagyúr

16. oldal: [link]

(#110) Boonen007

Hivatalosan 64GB-ig, és igen, a kinézett kártya jó lenne.

(#120) Egon válasza danih (#118) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez komoly? :Y :W
Úgy látszik, aki nagyobb méretű (minimum 10 colos), Atom procis Windows-os tabletet akar venni, az - ha esetleg nem elégszik meg a T100-zal - mindössze csak két alternatíva közül tud választani ebben az országban: ha az alacsony felbontást preferálja, akkor Miix2-t, ha pedig kell a fullhd, akkor Venue Pro 11-et.
Nevetséges... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#121) danih válasza Egon (#120) üzenetére


danih
addikt

Jaja, nézd a tab jobb alsó, a bill jobb felső sarkánál a három pin-es kis csatlakozót, na az tölti a billt. Öröm ha munka közben lemerül, mert ha nagyon kell, toszhatod, még a tabot sem tudnád külön használni - mert össze kell őket csukni.

Amúgy jön még hó végén (Mo-n mondjuk nem tudom mikor) az Acer Aspire Switch 10, ami nekem első ránézésre szimpatikus. Anyagminőségre leszek kíváncsi, persze sokat nem várok, sőt, de azért egy T100-nál legyen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#122) Egon válasza danih (#121) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát a Dell meg a HP példájából kiindulva, lehet hogy ez az Acer jó sokára jön majd csak Mo-ra...:(
Rudi említette még ezt a Prestigio-t is, mint alternatívát (a szlovákoknál már kapható). Persze komoly kételyeim vannak a cucc minőségét illetően, és a felbontása is elég érdekesnek tűnik...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#123) lugosi válasza Egon (#120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De ez nem atomos Egon hanem gyorsabb.
Amúgy feltételezés de szerintem az eszköz sokkal gyorsabban merül mint maga a billentyűzet. Legfeljebb ha fordítva jön össze akkor addig gépelsz a kijelzőn.

(#124) Boonen007 válasza tjb007 (#119) üzenetére


Boonen007
őstag

Igen már az is van benne és tökéletesen teszi a dolgát. Sőt nyomtam egy teljes helyreállítást jelzem, hogy csak a gyári Toshiba beállításokra állította vissza tehát minden driver megmaradt ami tőlük származik+ az Office telepítő. (Imádom az egészet :) ) Felraktam az új nokia repair progit meg a többit és teljes funkcióval viszi a Lumia 920-asom még a Windows Phone Modern app is működik. :)

(#125) danih válasza Egon (#122) üzenetére


danih
addikt

Remélem nem tart sokáig, meglátjuk. Három éve egy netbook családot vártam, és meglepett hogy szinte egyidőben a nemzetközi megjelenéssel nálunk is kapható volt. Nekem tetszik a rögzítése, erősnek tűnik, emellett olyan megoldás amit egyrészt ölbe lehet venni, másrészt tudod állítani szabadon a betekintési szöget.

(#126) Egon válasza lugosi (#123) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Viszont én úgy tudtam, hogy passzív hűtéses. De nem az.
Szerintem egy tablet az legyen passzív hűtéses. Úgy tűnik, ez kizárólag az Atomos tabletek sajátja (Windows-os vonalon) - bár a Pavilion x2 11 állítólag passzív hűtéses (abban Celeron proci van, 4 giga rammal, de csak 64 giga tárhellyel).
Kérdés, hogy mennyit ér az erősebb proci. Az Atomok is elég jók ezen a téren, videót vágni vagy kódolni meg a Vaio-n sem lenne érdemes... Szóval a magam részéről a full passzív üzemre (és a hosszabb akkuidőre) szavazok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#127) Egon válasza danih (#125) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, ez a része (dokkoló, rögzítés) valszeg jobb lesz, mint a T100, de az Acer márka hallatán valahogy mindig kiráz a hideg: nem a minőségükről híresek... Nem lepődnék meg, ha szoftveres téren kb. annyi nyűgje lenne, mint a T100-nak (ami nekem soknak tűnik).
Lehet hogy a terveimmel ellentétben, még jó ideig nem lesz tabletem...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#128) danih válasza Egon (#127) üzenetére


danih
addikt

Persze, nem a minőségről híresek, de egy T100-ra csak rá tudnak kontrázni (nem lesz nehéz) - komolyan, nekem már az is elég lenne, mert nekem is kéne egy tablet :) November óta várok, de semmi.

(#129) lugosi válasza Egon (#126) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem passzív. Tesztek alapján viszont nagyon keveset pörög a venti.
Lassú tabletem van már egy, olyan még egy nem kell.
Bár ez inkább félig tablet, félig laptop.

(#130) Egon válasza danih (#128) üzenetére


Egon
nagyúr

Én most leginkább a Venue Pro 11 felé hajlanék, de sajnos a 180K-s árában nincs benne a hozzávaló billentyűzet (ami a dell shopban 140 dolcsiba fáj, azaz nálunk alsó hangon 40K lenne, ha lehetne kapni...).
A Miix10 2-ről mi a véleményed?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#131) danih válasza Egon (#130) üzenetére


danih
addikt

Számomra a Miix 2 10 azért felejtős, mert a betekintési szöget nem lehet rajta változtatni, fixált - nekem ez tényleg fontos - emiatt meg sem néztem. Venue Pro 11 pedig HD-s, amit én sokallok ekkora méretre desktop módban
Aspire Switch 10 nekem ezért szimpi, mert egyrészt tényleg úgy lövöd be a betekintési szöget ahogy akarod, másrészt a felbontása sem FHD hanem 1366x768, ráadásul zero air gap-es ami nekem nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#132) Egon válasza danih (#131) üzenetére


Egon
nagyúr

Most nézem, a Miix2 is fullhd, rosszul emlékeztem... Egy csomó helyen (Edigital, MM) van 130K-ért, csak azt nem tudom, hogy a billentyűzet is a csomag részét képezi-e ennyiért...
A fix betekintési szög tényleg nem hangzik túl jól. A zero air gap kifejezés mit takar?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#133) danih válasza Egon (#132) üzenetére


danih
addikt

Azt jelenti hogy a panel és a panelt védô felület közt nincs levegô. Mintha az ujjad magán a panelen siklana. Nekem ez tökre bejön, fílinges és esztétikus.

(#134) GrandS válasza tjb007 (#119) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz, de sajnos mint kiderült elfelejtettek bele modemet tenni. Az eladó sem tudta. Visszaszállt hozzájuk.

(#135) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

A következőképpen jártam:

Újratelepítettem egy Lenovo Miix 2 table gépet és a jelszó kétszer rosszul írhattam be mert hibás jelszót ír ki. Nah most az a baj, hogy ez a főnököm gépe :((( Milyen megoldások lehetnek, hogy a jelszó problémát átugorjam esetleg újratelepítsem.

Dr. Student

(#136) Egon válasza Dr. Student (#135) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha boot közben ki tudod kapcsolni (hogy elinduljon a recovery mód), akkor könnyen ki lehet ütni a jelszót, mindenféle segédeszköz nélkül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#137) Dr. Student válasza Egon (#136) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Tényleg :R :R

1000 köszönet :)

Dr. Student

(#138) parandroid válasza Egon (#136) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Wow, ez ám a lopásvédelem... :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#139) Dr. Student válasza parandroid (#138) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Konvergál a 0-hoz. Kb. 10 perc alatt megvolt a telepítés. Mintha nem is lett volna senkié.
Hihetetlen :)

Dr. Student

(#140) Egon válasza parandroid (#138) üzenetére


Egon
nagyúr

???
Windows 7-től 8.1-ig bezárólag működik a sethc.exe és cmd.exe átnevezése trükk, amivel admin joggal futó parancssort lehet kapni, és a net user utasítással felül lehet csapni bármilyen lokál jelszót (más Windowsokon más trükkel, de jellemzően szintén külső eszköz nélkül meg lehet hasonlót tenni).
Ennek semmi köze sincs a T100-hoz.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#141) parandroid válasza Egon (#140) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hajlamos az ember elfelejtkezni róla, hogy ez is csak egy windowsos pc, és elvárni valami mobil eszközökre jellemző alapvető biztonságot. De belegondolva, végülis igazad van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#142) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

valaki közületek használ tud infót erről a win8 tabletről?

Asus Transformer Book T300LA Ebből is a Core i7-es tipus érdekelne 8GB rammal.

Minden infót amit tudtok róla osszátok meg velem.

Köszi. :R

(#143) Goblin12 válasza Goblin12 (#142) üzenetére


Goblin12
őstag

Jól látom, hogy ebbe a tabletbe bele van építve egy ventilátor? Hogy lehet azt tisztítani? :S

(#144) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Tabletvásárlás előtt állok, és mindenképpen win 8.1est szeretnék. A Surface prok nem játszanak az áruk miatt, játék nem szempont, viszont szükségem van hdmi kimenetre, hogy alkalmasint preziket\filmeket ki tudjak lőni külső megjekenítőre, és a kijelzőméret is 8' fölött legyen. Mit ajánlanátok?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#145) nexus6 válasza Rigormortiis (#144) üzenetére


nexus6
aktív tag

én is hasonló cipőben járok. szerintem még érdemes megvárni a jövő hetet, talán bejelentik a surface mini-t jó paraméterekkel... Bár most látom Neked inkább 10-es kellene...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#147) danih válasza Süvi (#146) üzenetére


danih
addikt

Miért lenne ez a gép koppintás? Melyik az "eredeti"?

(#148) lugosi válasza Süvi (#146) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elolvastam a tesztjeit, egyedül az összeszerelési minőségre panaszkodnak, de nagyon jó gépnek tűnik.
Plusz jó a tendencia, hogy kezd ez a termékfajta is szélesebb körben megjelenni, az olcsóbb gyártóknál is, így mindenképpen előbb-utóbb jobb árakkal fogunk még találkozni.

(#149) Süvi válasza danih (#147) üzenetére


Süvi
őstag

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, csak rögtön a lenovo miix2 10 és t100 jutott eszembe, valahogy átmenet a megoldás a kettő között, csak 1,5"-lal nagyobb méretben. (Biztos nem sokat költött ez a márka R&D-re és a fogyasztói szokások felmérésének primer kutatására :) )

(#150) tjb007 válasza Süvi (#149) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel nem a Lenovo, és nem is az ASUS találta ki ez a fajta koncepciót, ezért olyan nagyon sokkal többet biztos ők sem költöttek R&D-re.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.