Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Pferi


Pferi
senior tag

Az Edigitalban ujra van akcio Lenovo tabletekre, 15%. Az az egy tart vissza a vásárlástol hogy van egy nagyon jo 8"-os androidos tabletem, és nem tudom hogy ténylegesen kihasználnám-e a Windows elönyeit dupla ár mellett.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1652) Bogyó bá' válasza Pferi (#1651) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha csak a jogtiszta Windowsra, Office-ra, 64GB tárhelyre, GPS-re (offline térképekkel!) gondolsz, már nem nagyon lehet kérdés szerintem. Az androidost meg el is lehet adni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1653) Pferi válasza Bogyó bá' (#1652) üzenetére


Pferi
senior tag

Mindenben igazad van, de Office-t havonta egyszer használok egy jelentés megirásához, offline navim van droidra is, tárhelyre meg egy 32 gigás kártyát használok évek ota, már kb. az 5. gépben ugyanazt. A legnagyobb probléma viszont a tabletcserében az asszony :) Neki hiába magyarázom a Miix 2 10" erényeit :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1654) fateless válasza Bogyó bá' (#1652) üzenetére


fateless
veterán

Milyen offline térképekre gondolsz, ez érdekelne engem is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1655) Bogyó bá' válasza fateless (#1654) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Áruházból letölthető Here Maps alkalmazásra, és annak a szintén ingyen letölthető térképeire gondolok. Szerintem teljesen korrekt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1656) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#1655) üzenetére


zoltan6
őstag

nem rossz valóban,de navigálni nem tud.

(#1657) hito válasza zoltan6 (#1656) üzenetére


hito
nagyúr

Térképről volt szó, nem naviról. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1658) Crytek


Crytek
veterán

Vajon a Toshiba Encore mini kapható lesz valaha ms store-on kívül is? (Mert az ugye nem szállít magyarba)

Erről van szó: Toshiba Encore Mini WT7-C16MS Signature Edition

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1659) joergie válasza Pferi (#1651) üzenetére


joergie
őstag

Dupla ár mellett: Szerintem nézz meg előbb egy hasonló teljesítményű 2gb/32gb-os lenovo android tabletet, és gondold újra a dupla árat. max 25% lehet a különbség, azonos körülmények közt. Ha meg kínából vetted, nézzed a win tablet árát is Kínából.
Csak a miheztartás végett. Nem vagyok elvakult wintablet-párti.

Crytek: Mi itt csípőből ignoráljuk az 1/16-os készülékeket :R

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1660) fateless válasza Bogyó bá' (#1655) üzenetére


fateless
veterán

Tényleg, köszi, pedig hallottam is róla.

joergie:
Pedig nem érdemes ignorálni.
Útban van hozzám egy Encore mini, ha megjött ,összevetem a Chuwi VX8-cal (alapvetően ugyanaz a VX8, mint a legtöbb 2/32-es gép, ugyanolyan hardverrel, szép külsővel)
Eddig csak jókat hallottam az 1/16-os gépekről, ha csupán tartalomfogyasztásra kell.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1661) Crytek válasza joergie (#1659) üzenetére


Crytek
veterán

Nincs szerintem semmi gond az 16GB-al ez nem szaros andorid itt gondolom ha ráküldesz egy HDD-t akkor még útvonalat is lehet választani mit hova telepitsen.

Next PC Upgrade: 2022

(#1662) joergie válasza Crytek (#1661) üzenetére


joergie
őstag

A posztjaitoknak nem volt előzménye, sem semmilyen utalás, hogy kiemelt funkció lenne számotokra a gps navigáció/térkép.
Ezeknek a készülékeknek az előnye, hogy teljes win8 asztal van rajta, nem csak a csempés megoldás. Ha a csempés megoldás lenne csak, mint ahogy a windows phone-on van, nem lenne előnye az androidhoz képest. Viszont ha az asztalt úgy szeretnéd használni, ahogy egy PC-t, menjen pár program, egy böngésző 10+ ablakkal, skype, videolejátszó, stb....legalábbis ahogy én tartalomfogyasztásra használok egy asztali pc-t, ahhoz 1gb kevés. Szerintem. A 16gb-al nincs bajom, a ram a kevés.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1663) Pferi válasza joergie (#1659) üzenetére


Pferi
senior tag

A jelenleg használt tabletemhez képest értettem a dupla árat, nem pedig egy hasonló paraméterekkel rendelkezö droid tablethez. Ips 1280*800, 1/8 gb ram, 4 mag, Wayteq 8q.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1664) joergie válasza Pferi (#1663) üzenetére


joergie
őstag

Akkor pedig rossz oldalról közelíted meg. Itt kapsz egy funkcionalitásában rosszabb tabletet jobb teljesítménymutatókkal, és egyben egy teljes értékű pc-t. D
De tényleg csak rád tartozik, hogy döntesz. Senki nem fog helyetted itt pénzügyi döntést meghozni, szóval szvsz ilyen információkat itt megosztani fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1665) Necc válasza Crytek (#1661) üzenetére


Necc
addikt

Nem a 16GB tarhely a gond, hanem az 1GB RAM. Ez csak arra eleg, hogy megnyisson az ember egy bongeszot egy, de maximum 2 tabbal es kb. ennyi is volt a RAM. Ne feledd hogy itt az integralt GPU is abbol az 1GB-bol csip le maganak.

Ugyanakkor szerintem meg atlag hasznalat mellett is allandoan rikacsolni fog a windows hogy keves a tarhely, pl. a bongeszo cache is kemeny gigakat tud lefoglalni az ido elore haladtaval.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1666) Pferi válasza joergie (#1664) üzenetére


Pferi
senior tag

Egy dolgot akartam megosztani, hogy újra van akcio az Extreme digitalnál ha valaki olcsobban akar vásárolni Lenovo Windows tabletet az most megteheti 15%-al olcsobban. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1667) r3dsnake válasza sebaska (#1650) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez komoly? W8-as táblák alatt nem lehet kikapcsolni a kijelzőt úgy, hogy menjen háttérben steram/letöltés/akármi?

(#1668) hito válasza sebaska (#1650) üzenetére


hito
nagyúr

Asus Vivotab 8 Note ha jól emlékszem nem nagyon jeleskedik wifi erősségben. Illetve a kijelzője is olyan, amilyen. Miix 8-nak fényévekkel jobb és szerintem W4 inkább ahhoz áll közelebb kijelzőben. Tehát a két kritérium alapján én inkább a W4-et javasolnám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1669) pengwin válasza r3dsnake (#1667) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, komoly. a Miix2 10-en is többször újra kellett indítanom egy 2GB-os file letöltését a OneDrive-ból, mert a kijelző lekapcsolt, és emiatt félbemaradt a letöltés.

Más: én visszavittem 3 munkanapon belül a Miix2 10-et az edigitalba, és mivel másnak is előjött a bekapcsológombos problémája tölük vásárolt Miix10-zel, így csere helyett visszakértem a vételárat.
Azt már csak mellékesen megjegyzem, hogy 10.31-én, pénteken vettem át a tabletet, a probléma először kedden (11.04) jelentkezett, 11.05-én szerdán vittem vissza. Vagyis ha nem közvetlenül hétvége előtt veszem át, akkor pont kihúzta volna a 3 napon túl a power gomb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1670) sebaska


sebaska
csendes tag

Igen,sajnos ez így van,nem lehet olyat,hogy lekapcsolod a kijelzőt,de streamels,vagy töltessz,mert megszakad,azaz találtam egy registry módosítást ami állítólag úgy ahogy megoldja,de akkor meg nem lehet alvó módba tenni,csak kikapcsolni,ahogy olvasgattam,sok embernek fájó pont ez...egyik ember ugyanezzel küzd a surface 3 al...nem tudom,nem használok laptopon win 8.1 et,ott lehet kikapcsolható a kijelző,de azért egy előbb említett tabletnél,ami erőben simán laptopokkal versenyez,és mégsem tud egy ilyen alapvető dolgot,hát...na mind egy,elnézést a kirohanásért,de néha az ilyen jófajta marhaságok miatt rúgnám fenékbe a fejlesztőket,éppúgy mint a flash miatt androidnál...más,ami nem ide tartozik,valaki tudja mit tesznek azokkal az eszközökkel,amit elégedetlenség miatt visszaküldenek a vevők,eladják őket csökkentett áron,vagy másnak teljes áron talán?mert lassan annyi eszközt küldtem vissza hibák miatt hogy kezdem megsajnálni azt a bizonyos négy betűs román céget

Ne szégyelld kimondani, amit nem szégyellsz gondolni!

(#1671) verybigboy


verybigboy
senior tag

Acer switch 10-et szeretnék vásárolni (régi felbontásút, azaz 1366x768-as verziót). Idehaza csak 32GB-ost találok már, 64-est nem, esetleg külföldről megérné berendelni, ott még vannak 64 GB-os verziók, vagy elégséges lehet a 32 GB is? Játszani nem játszom rajta, webezésre lenne, meg emailezésre leginkább.

Láttok valahol még 64GB-os verziót?

:R

(#1672) Necc válasza r3dsnake (#1667) üzenetére


Necc
addikt

#1667+1669: NEM, nem komoly. :U

A windows 8-al bevezetesre kerult a connected standby szolgaltatas, ami nagyon roviden annyit tesz, hogy elsotetulo kijelzo eseten (idozitett profil bekapcsol, hybrid tablet eseten osszecsukas, tablet eseten a kijelzot elsotetito gomb) hibernalja az osszes desktop alkalmazast, es a metroUI-s alkalmazasok mukodeset korlatozza, ezzel igen jelentos energiat megsporolva.

Egy szimpla registry valtozo atirasaval ez a funkcio kikapcsolhato:

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\CsEnabled (1->0)

Amennyiben a fenti registry bejegyzes hianyzik, kezzel hozd letre. A valtozo tipusa DWORD (HEX).

Majd restart, es mindenki orul... vagyis nem... ugyanis innentol a tablet asztali gepkent fog tovabb uzemelni, a hagyomanyos "PC-s" energiatakarekossagi opciok elerhetoek lesznek, es a tablet keszenleti allapotban sokkal, sokkal hamarabb fog lemerulni! (Az en Asus T100-asom igy kb. 30 ora alatt lemerul keszenletben, azelott kb. 1 hetig is elvolt toltes nelkul.)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1673) Necc válasza sebaska (#1670) üzenetére


Necc
addikt

Ne komplikald tul: registry turkalassal tiltsd a connected standby-t, ujraindit, majd vezerlopultban az energiabeallitasokban allitsd be, hogy a power es/vagy sleep gomb megnyomasara hibernalja magat a rendszer, es ugyanitt be is tudod allitani, hogy mennyi ido utan kapcsoljon ki automatikusan a kijelzo teleprol/toltorol hasznalva. Kesz, ennyi.

Hatrany pusztan csak annyi, hogy nem fog azonnal felebredni a rendszer hibernalasbol, kell varni egy par masodpercet.

Ha valami oknal fogva nem lenne a hibernalas elerheto, akkor kezzel kell bekapcsolni rendszergazda jogokkal futo parancssorbol: "powercfg -h on".
Illetve a powercfg paranccsal percre pontosan testreszabhatod, mi mennyi ido utan kapcsoljon le.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1674) r3dsnake válasza sebaska (#1670) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ultragáz. Csak iPad lesz ebből, még ha azzal nem is tudnék notit kiváltani... :U

Necc: Ez így mókolás, és megeszi az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#1675) NGA válasza r3dsnake (#1667) üzenetére


NGA
addikt

Ezt úgy kérdezed, mintha ipad alatt lehetne.

(#1676) r3dsnake válasza NGA (#1675) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Zene megy háttérben, airplay megy háttérben, tehát filmeket is lehet kiküldeni lezárt kijelzővel, a letöltések nem szakadnak meg. Külsős appnál 10 perc a timeout, de ott a background app refresh.

(#1677) gyurkikrisz válasza r3dsnake (#1676) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Miért, egy Windowsos tabon akarsz zenét hallgatni? És azért vennél mást, mert nem lehet lezárt képernyővel zenét hallgatni? OMG

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1678) kexksz válasza gyurkikrisz (#1677) üzenetére


kexksz
addikt

Nem értem mi ebben ilyen hihetetlen.

(#1679) Necc válasza r3dsnake (#1674) üzenetére


Necc
addikt

Ha megfeleloen bekonfiguralja valaki az energiamenedzsmentet akkor nem ganyolas. En inkabb pont az alapertelmezett allapotot neveznem ganyolasnak, akkor azonnal mindent kaszal a rendszer ha elsotetul a kijelzo, igy legalabb beallithatod hogy AC-rol mukodve tenyleg csak a kijelzo sotetuljon el, DC aramforrasnal meg te magad allithatod be, hogy mennyi ido utan hibernaljon a rendszer.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1680) tlac válasza Necc (#1679) üzenetére


tlac
nagyúr

alapesetben az emailek, skype üzenetek sem jönnek meg ha elsötétül a kijelző?

________________________________
csak most kezdtem utánaolvasni a windowsos tableteken, így még elég sok a kérdés bennem

ha jól értem, akkor az inteles verziók szinte desktop gépként működnek?
a frissítések pont úgy jönnek rá, mint egy normál win-re?
vagy pl. egy win10-et is rá lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1681) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről vélemény? ASUS Transformer Book 64GB T100TA-DK003H. Megér 110ezret?
Valamint hasonló tudással billentyűzet nélkül valami?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1682) r3dsnake válasza gyurkikrisz (#1677) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miert ne? En vagyok helikopter, hogy 2014-ben elvarnam, hogy ne kelljen kijelzo egy zenei streamhez. :D

Necc: akarhogy is nezem, ez igy szar. Ertesitesek nem jonnenek, zene megszakadna, mivel vagy lemegy standbyba, vagy aktivan porgeti a procit es lemerul.

[ Szerkesztve ]

(#1683) gyurkikrisz válasza r3dsnake (#1682) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hat ha inkabb veszel egy ipadet, es ezzel lemondasz a windowsos tabrol, csak azert, mert nem lehet rajta zenet hallgatni (egyebkent 5e forintert tudsz venni egy mp3 playert es csokolom), az szerintem kicsit fura.

Ha meg otthon használod, akkor toltore fel, kijelzo bekapcs, es minden megjon.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1684) Bogyó bá' válasza r3dsnake (#1682) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nem okostelefon, hanem egy (érintőképernyős) hordozható, teljes értékű PC. Mások az elvárások szerintem. Neked nem ez való, én viszont egy androidossal nem tudnék mit kezdeni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1685) Necc válasza tlac (#1680) üzenetére


Necc
addikt

Alapesetben az asztali alkalmazasok hibernalodnak, a metro-s alkalmazasok pedig korlatozasokkal futnak tovabb (emlekeim szerint 20 perc utan csak negyedorankent kapnak net hozzaferest, a letezo legostobabb megoldas, meg jo hogy letezik a push).

- Az osszes x86-os gep szinte 'desktop gep'-kent mukodik.
- A frissitesek pont ugyanugy jonnek ra, mint egy normal windowsra, mivel ez egy normal windows.
- Win10-et ra tudsz rakni, de csak esszel, nem minden esetben olyan egyszeru utana visszaterni. Szemely szerint en a VHD-rol valo bootolast javaslom.

#1682: ha csak zenet szeretnel hallgatni, akkor egy metros zenelejatszo lesz a baratod.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1686) r3dsnake válasza gyurkikrisz (#1683) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Épp ez az, hogy a microsoft oké, hogy egyesíteni akarja a PC-t és a tabletet, de ez így gagyi megoldás, ha épp az adott platformok előnye hiányzik. Ha egyesíti, akkor legyen jó mindkettőre. Ne ilyen félhibridmutáns megoldással.

Streamről beszéltem végig, csak Spotify-ról hallgatok zenét. Egy win pc-vel megoldható, hogy telefonról távirányítsam, léptessek zenét. (Metrós lejátszóval nem) Ha ezt rádugnám egy erősítőre, akkor

- vagy kijelző on -> merül mint a dög
- vagy standby -> nem működik
- vagy kijelző off, egy idő után standby -> megszakadna a lejátszás, addig merülne, ráadásul standby-ban értesítéseket sem kapnék.

Ezt igényesen úgy lehetett volna megoldani, ha a procinak lenne valami nagyon lowprofile állapota, kikapcsolt kijelzővel, így a folyamatok futnának tovább, de bizonyos prioritással és korlátokkal. És így az értesítések is jöhetnének bármikor, nem dobna le hálózatról sem, szinkronizálódna dropbox, felvillana kijelző skype hívásnál, stb. mégsem merülne le egy nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1687) NGA válasza r3dsnake (#1676) üzenetére


NGA
addikt

Lenovo Miix 2 10:

Zene megy a háttérben, most próbáltam: Tunein, zenelejátszó stb.

Miracast: megy a háttérben, a trükk az, hogy nem képernyőkettőzést, hanem csak második képernyőt kell választani, és akkor lekapcsolja a tablet képernyőjét.

Letöltés: torrentből van a torrex pro, ahol be lehet állítani, hogy fusson a háttérben, és hogy az alvást kapcsolja ki. Ilyenkor be lehet kapcsolni a képernyőkímélő üres állapotát, és megy a letöltés torrentről. Sima metros explorerben nekem megy a letöltés ha lerakom alvó módra.

Értesítések is megjönnek alvó módban, frissítéseket is letölti, skype is megy.

[ Szerkesztve ]

(#1688) r3dsnake válasza NGA (#1687) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Metrós appokkal azért erősen korlátozásra kerül a standby használat és értesítések. :U

(#1689) NGA válasza r3dsnake (#1688) üzenetére


NGA
addikt

Amire nekem kell, arra tökéletes. De ahogy látom, neked a legjobb választás egy ipad.
Semmiképpen sem ajánlom, hogy bármiféle win-es tabletet vegyél.

(egyébiránt én a zenehallgatásra, letöltésre, filmnézésre a tv-n vettem egy betört kijelzős i5 procis laptopot, ezt beraktam a tv mögé, rákötöttem hdmi-n a tv-re, meg a többi cuccra, raktam rá egy logitech 400-as touchos bill-t usb stickkel, és tökéletes a tablethez is, mivel ezen tárolom a filmeket is, és mivel a tablet is x86, hibátlan a hálózat)

Így akkor ezt ki is tárgyaltuk.

(#1690) r3dsnake válasza NGA (#1689) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy nekem jó választás lenne-e vagy sem, hanem a microsoft részéről gáz, hogy ezt így "oldották meg". Sántít még mindig ez a tablet/desktop kombó. Na majd talán a W10... Bár gondolom ott se lesz rendes HiDPI megjelenítés.

(#1691) NGA válasza r3dsnake (#1690) üzenetére


NGA
addikt

Tehát akkor csak az a lényeg, hogy legyen mit fikázni ugye? Ha nem jó neked, attól még másnak jó lehet. Ha neked az ipad jó, akkor vegyél olyat. Azon meg ha jól tudom nincs miracast.

(#1692) gery2123


gery2123
őstag

Na akkor segítséget szeretnék kérni. Nézegetem a windows-os tabokat, mert karácsonykor a páromnak és magamnak is beruháznánk egyre. Ő a T100-ast nézte ki magának, én pedig a Lenovo mix 2 10-est. Azonban érdekelnének ezek a kínai cuccok is: VOYO A9, Livefan F3S, Vido W11c, VIDO W11, PIPO W3 ......
Mindenképp kell a 10" és lehetőleg 64 gb.

Kinek vannak velük tapasztalatai? Pl: [link] vagy [link] ezek postával együtt 400 dodók lennének, ami mondjuk nem annyira kevás, ha azt nézzük, hogy a lenovo is 90k bill. nélkül. Ettől függetlenül mennyire ajánlottak ezek?

Még egy: Akinek van mix2 10" az leírhatná nekem a véleményét, és mire kell esetleg figyelni.

Előre is köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#1693) NGA válasza gery2123 (#1692) üzenetére


NGA
addikt

Miix 2 10-em van.

Amiben jobb, mint a T100: FullHD kijelző. Gyakran lapozgatok pdf magazinokat, képregényeket, és hatalmas a különbség közöttük. A FullHD-n olvasható az a szöveg, ami HD-n csak egy homály.
Mindennapos használatra tökéletesen bejön, ezen skype-olok, böngészek, olvasgatok. Játszani nem szoktam, de kipróbáltam, nagyon szépek a játékok is rajta. Jár hozzá az Office, és jó a miracast, szépen kezeli a hálózatot.
Amiben gyengébb: A wifije álítólag gyengébb, én mondjuk ezt nem tapasztaltam, és nincs hozzá bill, igaz én kaptam hozzá Microsoft Wedge keyboardot, ami BT, és hihetetlen jó minőség. Vettem hozzá egy Wedge egeret, és Miracast-al, vagy hdmi-vel olyan, mint egy asztali gép.

A lényeg, én eleve FullHD kijelzőset kerestem, a többi ki volt zárva, és nagyon meg vagyok elégedve vele.

Kinai cuccot nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#1694) gery2123 válasza NGA (#1693) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen a választ, nekem is a FHD miatt lenne a lenovo, de a páromnak lehet fontosabb a billentyűzet, és jobban is tetszik neki az asus. Nekem még a Toshiba encore 2 10" is nagyon bejön, de az is "csak HD" Na még addig azért van idő éppen, és nézem az akciókat is rendesen :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#1695) NGA válasza gery2123 (#1694) üzenetére


NGA
addikt

Tény, hogy alakra fura a Miix2 10, de nekem bejön :-) Én megszoktam a BT bill-t. A T100-nál sem vinném a bill-t, ha vinném magammal. De a nejem a Surface-t csak a touch coverrel tudja használni, neki zavaró a képernyő bill. Az ipadomat sem szerette, mig az volt.

(#1696) r3dsnake válasza NGA (#1691) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem fikázni akartam, csak számomra nevetséges, hogy olyat képtelenek megoldani, aminek semmi technikai akadálya nincs. Mondom ezt eredeti W8.1-es PC-vel, amit nagy megelégedéssel használok, valamint szerintem az első közt láttam potenciált a metró felületben már a WP7-nél, valamint a W8-at is nagy kíváncsisággal fogadtam. (Már a developer preview-t is használtam fő rendszernek.) Épp ezért fordult meg a fejemben, hogy táblát is ilyesmit nézzek, de a tények ismeretében semmivel se lennék előrébb, mint egy noti+tablet kombóval. Notit nem váltana ki a tábla, de egy hosszú üzemidejű, jól használható táblának sem megfelelő.

(#1697) NGA válasza r3dsnake (#1696) üzenetére


NGA
addikt

Miért? Zene megy a háttérben? Megy. Miracast megy? Megy. Üzenetek, emailok megjönnek? Igen.
Metros böngészőn megy a letöltés is. Skype is fut, ha lemegy alvó módba.
A desktop rész megáll alvó módnál, pont ugyanúgy, mint egy laptopon. Szerintem osx-en is leáll ha lemegy alvó módba. Mi akkor a gondod?

(#1698) r3dsnake válasza NGA (#1697) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az, hogyha úgy adják ki, hogy tablet ÉS desktop, akkor ne legyen már felületspecifikus, hogy minél engedi kikapcsolni a kijelzőt és minél nem.

(#1699) NGA válasza r3dsnake (#1698) üzenetére


NGA
addikt

Én örülök, hogy a destop alkalmazások megállnak, és nem futnak, mivel így nem kell arra figyelnem, hogy kilépjek az alkalmazásokból, ha lerakom alvó módba. Mert ha minden futna a háttérben, csak a kijelzőt kapcsolná le, akkor kb 1-2 óra alatt lemerülne.

(#1700) r3dsnake válasza NGA (#1699) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De most érted, hallgatok egy audio streamet desktopon spotify-ból. Ha rádugnám az erősítőre, zárjam be, nyissak metro-s felületen, keressem ki hol tartottam, hogy utána lezárhassam? Amúgy meg erősen kétlem, hogy 2 óra alatt lemerülne, ha kijelzővel se merül le olyan gyorsan. Ráadásuk tényleg kéne valami alacsony fogyasztású state a procinak olyankor, és a fogyasztás sem lenne így probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.