Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) NGA válasza r3dsnake (#1700) üzenetére


NGA
addikt

(#1702) r3dsnake válasza NGA (#1701) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem menne vele a remoteless plugin.

(#1703) gyurkikrisz válasza r3dsnake (#1702) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hamarosan sehogy se fog menni, mivel kiveszik a plugin támogatást a programból.

Szerintem nincs miről beszélni, neked semmi szükséged egy Windows tabra ilyen igényekkel.Veszel egy iPadet és öröm és boldogság

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1704) Necc válasza gery2123 (#1694) üzenetére


Necc
addikt

Sajnos windowson a nyers felbontas nem minden.

Ha elsosorban desktopkent hasznalod a windowst, akkor a magas felbontas atok, nem aldas. Ha elsosorban a metro feluletet hasznalod, akkor viszont a jobban skalazodo elemek miatt hasznos lehet a nagyobb felbontas.

Eleinte en is ugy voltam vele hogy jo lesz nekem a (billentyuzetes) lenovo, mert majd ugy is a metro-s feluletet fogom fokent hasznalni, 1-1 aklalmazast kiveve amit majd desktopbol futtatok.

Aztan telt-mult az ido, rajottem hogy a metro-s appot egyenertekuek egy kalap... [csunya budos vegtermekkel], hiaba turtam a windows store-t, minden [csunya budos vegtermek] hihetetlenul igenytelenul van megcsinalva es minden fizetos, reklamokkal van agyonb...va.

Most epp ott tartok, hogy kizarolag desktop modban hasznalom a tabot, es hebe-hoba atkapcsolok metro-s feluletre, mert vegul csak olyan 2-3 metros app maradt, amit hasznalok.

Ha a FHD mellett dontottem volna akkor, most egesz biztosan szivnek rendesen. Nem akarlak lebeszelni meg rabeszelni semmire se, de alaposan fontold at, mire is lenne hasznalva a tab, es ennek fenyeben merlegelj :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1705) r3dsnake válasza gyurkikrisz (#1703) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kulsos plugin azt csinal, amit akar, a spotifybol az "apps" ful fog eltunni. Ket kulon dolog.

(#1706) gery2123 válasza r3dsnake (#1705) üzenetére


gery2123
őstag

Persze nem ugyanaz de én Chrome Spotify használom. Itt az ikon, nyit megy örül. De ha natív app, vagy program kell akkor van Windowsra Spotify program. Letölt telepít örül.
Vissza olvasva megvan a gondod. Nem szoktam semmit.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#1707) tlac válasza Necc (#1685) üzenetére


tlac
nagyúr

köszönöm a válaszod!

metro-s alkalmazasok pedig korlatozasokkal futnak tovabb (emlekeim szerint 20 perc utan csak negyedorankent kapnak net hozzaferest

viszont ez alvás dolog még nem tiszta
NGA pont az ellenkezőjét írja:

Miért? Zene megy a háttérben? Megy. Miracast megy? Megy. Üzenetek, emailok megjönnek? Igen.
Metros böngészőn megy a letöltés is. Skype is fut, ha lemegy alvó módba.

vagy nála be van hackelve az a registry?

(#1708) NGA válasza Necc (#1704) üzenetére


NGA
addikt

Vicces, mivel én meg a tv-re kötött laptopon is filmnézésre, youtube-ra, skypera, és pdf, kép nézésre is a metros appot használom. Még a böngészésre is nagyon jó a metros explorer.

Mivel van egy hd-s tabletem is, igy tudok viszonyítani. A desktopot 150%-ra raktam, így semmi gond nincs a FullHD felbontással desktopon.

tlac: semmit nem buheráltam. Anyukámmal sokszor 1 órát szoktunk beszélni, és miközben beszélünk, lerakom alvó módba, hogy az akksit ne merítse annyira. Zene is megy, a Miracast-nál meg a második képernyőnél nem a kettőzést, hanem csak a második képernyő használatát kell kérni.

[ Szerkesztve ]

(#1709) tlac válasza NGA (#1708) üzenetére


tlac
nagyúr

itt a ph-s tesztben van egy kép, nálad nem ilyen ronda full hd-n?
[link]

(#1710) tlac válasza NGA (#1708) üzenetére


tlac
nagyúr

ok, köszi!

közben próbálgattam desktopon a dpi állítást és némelyik program teljesen jól skálázódik, némelyik meg csak simán nagyít és homályos lesz a kép, mint amit az előbb linkeltem

(#1711) NGA válasza tlac (#1709) üzenetére


NGA
addikt

Megnéztem most egymás mellett a Surface-t (aminek egyébként fantasztikus kijelzője van) és a Lenovo-t desktopon. A Lenovo 150%-on van, a Surface 100%-on. A Lenovo képe ekkor jobb, mint a Surface-é. Ha mindkettőre betöltöm ugyanazt a pdf-et, kirívóan nagy a különbség a FullHD javára. A desktop appoknál a feliratok élesebbek FullHD-n nekem.

Bevallom kevés desktop appot használok, így ezzel a homályosodással nem találkoztam. De bizonyosan van, mert olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#1712) tlac válasza NGA (#1711) üzenetére


tlac
nagyúr

igen a pdf azok a nagyobb felbontáson néznek jól ki
ezzel most eszembe jutott, hogy ipad2-n (1024×768) is elég csúnya a pdf

jó, hogy feljött ez a téma, mert egyébként direkt full hd alatti gépet vettem volna 10"-hoz, de úgy látom ez a skálázódási probléma nem annyira vészes és máshol meg jól jön a nagyobb felbontás

[ Szerkesztve ]

(#1713) Necc válasza tlac (#1707) üzenetére


Necc
addikt

Nem az ellenkezojet irja hanem megerositi amit en is irtam. Metro-s alkalmazasok futnak tovabb, korlatozott eroforrasokkal es korlatozoztt net hozzaferessel. Asztali alkalmazasok viszont hibernalodnak.

Ertelemszeruen ha az osszes altala hasznalt alkalmazas metros, akkor a keszenlet nem okoz fennakadast.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1714) tlac válasza Necc (#1713) üzenetére


tlac
nagyúr

ok, nem teljesen hanem csak részben:

metro-s alkalmazasok pedig korlatozasokkal futnak tovabb (emlekeim szerint 20 perc utan csak negyedorankent kapnak net hozzaferest

ebből nekem az következik, hogy egy idő után nem fognak megérkezni a metrós programok üzenetei, csak szakaszosan

[ Szerkesztve ]

(#1715) NGA válasza tlac (#1714) üzenetére


NGA
addikt

Wunderlist is megérkezik, facebook is. Emailok, skype üzenetek szintén. Este lerakom alvóba, és reggel minden megérkezik. Mire gondolsz?

(#1716) tlac válasza NGA (#1715) üzenetére


tlac
nagyúr

arra, hogy mindig minden esetben megérkeznek-e azonnal az üzenetek

de ha így van, akkor én ezt elhiszem neked, ez lenne a normális is

(#1717) Necc válasza tlac (#1716) üzenetére


Necc
addikt

+#1715: a kulcsszo az azonnal, es erre a valasz az hogy nem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1718) NGA válasza Necc (#1717) üzenetére


NGA
addikt

Hát én akkor különleges vagyok, mert pl a skype egyszerre csörög a telefonomon, a laptopon, és a tableten. Ha pl wunderlist esemény jön, az is egyszerre jelez a telefonon, meg a tableten. A naptár is.
Hogyan kell érteni azt, hogy nem azonnal jön akkor?

(#1719) Necc válasza NGA (#1718) üzenetére


Necc
addikt

En csak papagaly modjara ismetlem ami az MSDN tudastarban le van irva, igy senkit se er meglepetes, ha nem ugy mukodnek a dolgok ahogy az ember elvarna. :R

Amugy en elkepzelhetonek tartom, hogy az MSDN tudastarba leirtak csak azon kulso fejlesztokre vonatkoznak, akik az MS sajat API-jat hasznaljak programirasra, mig maga a microsoft kikeruli azt, es kozvetlenul fer hozza az OS eroforrasaihoz. Errol mar olvastam par nemzetkozi cikket, es nem egy ceg fel van miatta haborodva (pl. ezert is van az, hogy az IE gyrosabban indul es joval, joval kevesebb memoriat zabal, mint barmelyik mas bongeszo).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1720) hroberto


hroberto
veterán

Gondolkodom, hogy lecserélem Lenovo Miix2 8"-os tabomat egy 10"-osra. Mi számít jó vételnek manapság?
Kínai csodák nem érdekelnek! És semmiképp nem szeretnék visszalépést hardveresen.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1721) Bogyó bá' válasza hroberto (#1720) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor megfizethető csak a Miix 2 10" marad, annak legalább fullHD a kijelzője. Ha nem sokat használod az asztalt, akkor talán nem lesznek túl aprók a betűk / ikonok. Nekem speciel a 8" az ideális méret, ha nagyobb kellene, akkor maradna a laptop. (Most fogom eladni a 11,6-os kis Lenovómat. Pont a mérete zavart, nem tartottam igazán hordozhatónak. A 8"-os Miix-hez vettem egy olcsó tokot, amiben van kivehető BT-s billentyűzet, ezzel és egy BT-s mini egérrel nagyon kompakt a cucc.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1722) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a géppel: HP Elitepad 900

Ilyent készülök venni.

BY ooszi

(#1723) r3dsnake válasza hroberto (#1720) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lolmár, T-nél ugrott egy tizest a Miix 2 8 3G ára. 50k listaáron, 35-ért elhozhatnám előfizuval.

[ Szerkesztve ]

(#1724) hito válasza r3dsnake (#1723) üzenetére


hito
nagyúr

Te jó ég! :Y Ez már nagyon durva :C Szerintem berendelem.

Csak az a kérdés, hogy független-e. Van valakinek T-nél vásárolt Miix8-a? Független?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1725) ooszi válasza hito (#1724) üzenetére


ooszi
senior tag

Lenovo Miix 2 8 3G
Ez a videó mennyire igaz: [link]

BY ooszi

(#1726) hito válasza ooszi (#1725) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom, engem nem villanyoz fel, nem játszom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1727) r3dsnake válasza ooszi (#1725) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

320x240-es felbontásban valószínűleg igaz.

(#1728) ooszi válasza hito (#1726) üzenetére


ooszi
senior tag

én se játékra venném, csak szerintem átverés

BY ooszi

(#1729) r3dsnake válasza ooszi (#1728) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mi lenne benne átverés? Ott van a leírásban:

The actual game settings used are as follows: 320x240 resolution, (This makes the game very, very pixelated) draw, detail distance and vehicle density were on 0, and shadows were disabled.

Ennyit még egy krumpli is kirenderel.

(#1730) zoltan6 válasza r3dsnake (#1723) üzenetére


zoltan6
őstag

ez vicc soha többé lenovo-t :W mekkora szívás ez nekünk akik megvették pár hónapja 80-100-ért a miix 2 8-at.ekkora értékvesztést egy márka sem produkál.eledhatatlan lett ezáltal a tabletünk.már így is tele van eladó miix 2-vel a hardverapró 50 ezerért sem viszik már el.
én hülye megvettem a t-mobilnál lista áron a 3g-st,61-ért,hogy majd a másikat eladom.most meg már 50-ért adják. :W :(
hogy tudják ennyire olcsón adni? amikor még külföldön is 70-80 körül van+áfa.szemétség
egyébként igen független a telekom-os 3g-s,digis (telenor-os) kártyával használom én is.

(#1731) tlac válasza zoltan6 (#1730) üzenetére


tlac
nagyúr

wtf? sosem volt még hardvered?

(#1732) pengwin válasza zoltan6 (#1730) üzenetére


pengwin
addikt

Fujj, felháborító!!!
Végre valaminek jobb az ára mint külföldön, most ezért komolyan nyavalyogni kell?! :U
Nem, hogy örülnél, hogy van egy minőségi, márkás tableted jó specifikációkkal, egy tisztességes OS-szel, és mindezt az androidos konkurenciához képest jóval kedvezőbb áron sikerült beszerezned...

Egyébként meg erre szerintem számítani lehet a Z3740-es, Z3735-ös 2GB RAM-os gépek esetében amik már elég régóta piacon vannak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1733) hito válasza zoltan6 (#1730) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, erről nem a Lenovo tehet :N A beragadt készleteken kell túladnia a Telekom-nak, a gyártónak ehhez semmi köze.

Az infót köszönöm! :R

Egyébként szerintem a 3G simán eladható 55eFt körül, mert wifi only-kat árulgatnak 60körül és nagyon kevesen tudnak erről az akcióról. Én mindenesetre megrendeltem. Úgy gondolom, hogy ettől lejjebb már tényleg nem fog menni az ára. Ha meg megunom, vagy meggondolom magam, akkor egy 5-ös bukóval, 45-ért szerintem azonnal eladom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1734) zoltan6 válasza hito (#1733) üzenetére


zoltan6
őstag

nem értem miért lenne beragadva a készlet?nem rossz tablet ez,meg a miix3 sem lesz túl nagy szám,csak tényleg nem értem már ezeket a telekom-os extreme digital-os árakat.
német mediamarkban a 32gb-os sima verzió 250 euro
az amerikai amazon-on a 64gb-os 3g nélküli verzió 300dollár akciósan.
nem állna meg 90-100 alatt szállítással áfával mindennel együtt,ha kintről rendelné valaki.
a vásárlóknal jó ez,de aki el akarja adni annak szívás.
na mindegy így jártam :(

(#1735) pengwin válasza zoltan6 (#1734) üzenetére


pengwin
addikt

Nézz fel a telekom oldalára, nem találsz windowsos tabletet az Ativ Smart PC-n kívül.
Egyszerűen nem lehet a Miix2 8-at megtalálni a direkt link nélkül, persze, hogy beragad a készlet...
(ha rosszul tudom és meg lehet találni, akkor hogyan?!)

Üdv, pengwin

(#1736) hito válasza zoltan6 (#1734) üzenetére


hito
nagyúr

Hat mert nem veszik. Telekomnal nem hinnem hogy tul jol fogyna a win tablet. Inkabb ios meg droid tabletek porognek naluk. Igen, tudjuk hogy jo gep, de az emberek tobbsegenek meg mindig a zold robot ugrik be a tablet szo hallatan. Nagyon nagy lemaradast kell behoznia a microsoftnak tablet fronton. El win7eztek az idot, mialatt a google bekebelezte a piacot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1737) AxBattler válasza r3dsnake (#1723) üzenetére


AxBattler
félisten

Amindenit! :Y
Ha lenne rajta HDMI, már rendelném is. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1738) r3dsnake válasza AxBattler (#1737) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nagyon agyalok rajta 35-ért, bár nem ilyen tábla volt tervben, de enniyért táncsak el tudnám adni majd... Ezek a fránya akciók, már megint kiköltekezek, amikor nem kéne.

(#1739) AxBattler válasza r3dsnake (#1738) üzenetére


AxBattler
félisten

És a Karácsony még csak ezután következik! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1740) nexus6


nexus6
aktív tag

jönnek azért komolyabb gépek is, hála istennek nem csak lefelé mennek a hardveres részek:
Dell EveryPad Pro 8
eddig only japan?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1741) ooszi


ooszi
senior tag

HP Elitpad 900 rol vélemény valakinek, 69900 Ft ért megeri?

BY ooszi

(#1742) tlac válasza r3dsnake (#1738) üzenetére


tlac
nagyúr

ne is mondd, 10 colos tabletben gondolkoztam, de ennyiért tényleg elég elgondolkoztató

(#1743) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nem vagyok telekomos, így is megkaphatom 35-ért?

(#1744) r3dsnake válasza verybigboy (#1743) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha előfizetsz 2 évre valamire, igen.

(#1745) gery2123


gery2123
őstag

Na én most rendeltem meg a T-től a lenovo mix2 8". Eredetileg én is 10" gondolkodtam, de ennyiért simán megéri szerintem. Amire a Tab része használva lesz arra a 8 is elég, ha meg kell akkor monitor. 😊 Ha minden igaz szerda délután már át is veszem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1746) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

Nővéremnek kellene olyan windowsos tablet ami legalább 10col van dokkolható billentyűzete és van rajta SIM foglalat vagyis tudja legalább a 3G-t (sajnos nincs náluk kábeles net) és mindezt kb 120k-ért. Netezni és facebookozni fog rajta, illetve jó lenne ha lenne rajta hdmi, hogy ha nagyon akarja rá tudja dugni a TV-re.

köszi

(#1747) verybigboy válasza r3dsnake (#1744) üzenetére


verybigboy
senior tag

Na az tuti nem lesz ... telekomból a tököm is telivan már ... akkor inkább más tablet.

(#1748) nexus6


nexus6
aktív tag

lenovo thinkpad 8 tapasztalata van valakinek???

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1749) hito válasza verybigboy (#1747) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor miből gondoltad, hogy megkaphatnád 35-ért? :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1750) joergie válasza gery2123 (#1745) üzenetére


joergie
őstag

Monitor? van rajta HDMI? nagyon ritka ami 3G-t, és HDMI-t is tudja...

(#1741) ooszi
HP elitpad 900 70k-ért hol?

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.