Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) hülyegyerek válasza SsPL711 (#44700) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Jól tudod, csak kevés a vodafone-os...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44702) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok

Tud esetleg segiteni valaki hogy lumia 920-on , hogy lehet a telefon könyvet kimenteni a Sim kàrtyàra ?

Attila

(#44703) hroberto válasza manokaki (#44702) üzenetére


hroberto
veterán

Sehogy. A WP nem használja a SIM-et névjegyzék tárolására.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#44704) Kyller válasza geared (#44699) üzenetére


Kyller
senior tag

Tudom, hogy nem kell hozzá:) Csak az is bejövős:)

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#44705) geared válasza Kyller (#44704) üzenetére


geared
tag

azt én is használom :C

[ Szerkesztve ]

sonyericsson -> nokia -> iphone -> motorola -> nokia lumia 820 -> ?

(#44706) Zoli133


Zoli133
őstag

NOt tényleg jobban merül a hét eleji frissítés óta...
Ilyenkor szokott 80%on lenni a telefonom most 65%, kár, hogy nem lehet ezt a zupdatet eltávolítani, akkumerülés, hívásberagadás, egyedüli jó pont, hogy a Music app sokkal gyorsabban jön be ha már megy zene, gyakolratilag azonnal, nem kell rá várni, de ez kevés az előzőekkel szemben. :(((

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#44707) geared válasza viewdetails (#44694) üzenetére


geared
tag

értem én, hogy mire jó, és használnám is, ha ki lehetne lőni a lock screent.
de mivel azt nem lehet, csak a glance-t, ezért azt lövöm ki.

sonyericsson -> nokia -> iphone -> motorola -> nokia lumia 820 -> ?

(#44708) spider23 válasza Zoli133 (#44706) üzenetére


spider23
aktív tag

Nekem meg pont javult az akku idő. Érdekes hogy kinek hogy reagál a frissítésekre az akku. Frissítések előtt nekem katasztrófa volt, 5-8 óra után tölteni kellett.
Első frissítés után javult a helyzet akkor kb 20 órát elment egy huzamba.
A második frissítés óta pedig már elmegy kb 30 órát. Amit megfigyeltem hogy most készenlétben mintha kicsit többet merülne, de viszont használat alatt meg visszább vett. (1020-as)

(#44709) manokaki válasza hroberto (#44703) üzenetére


manokaki
őstag

Akkor egy hard reset elött hova lehet menteni a telefonszàmokat ?

Attila

(#44710) Melack válasza manokaki (#44709) üzenetére


Melack
veterán

Outlook.com - az automatán menti őket.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44711) btudos válasza manokaki (#44709) üzenetére


btudos
Topikgazda

Felhőben tárolja Őket a Microsoft, itt tudod weben ellenőrizni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44712) moleculez válasza manokaki (#44709) üzenetére


moleculez
veterán

AZ MS-fiokodba. (outlook)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44713) manokaki válasza btudos (#44711) üzenetére


manokaki
őstag

Köszönöm :R

Attila

(#44714) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Júliusban lesz 2 éves a Lumia 710-em, és gondoltam itt az ideje lecserélni.
Lumia 925-el szemezek, kinézetre ez tetszik a legjobban, sebessége, kamerája is egész frankó -> BobTail galériája (persze tudom, ő minden telefonnal tud rohadt jó képeket lőni:), meg ennél nagyobb teló nem is kell (ez is már nagy kicsit nekem, de majd megszokom). Akinek ilyen telefonja van az esetleg tudna mellette, vagy akár ellene érvelni pár pontban?
Mivel a keretem max 80-90 ezer, ezért nagyon más telefon nem jöhet szóba. Mivel a 930-ason kívül nem nagyon jelentettek be mostanában új telefont (pedig jöhetne egy 730-as HD kijelzővel, jó kamerával, stb...), ezért szerintem nagyon várnom sem érdemes. Persze tudok ha kell, de annyira azért nem szeretnék :).
Szóval szerintetek jó választás 80-90 ezer körül ez a teló?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#44715) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Előre is elnézést az offért, de nem találtam megfelelő és aktív fórumtémát, ezért ide írok: Win 8.1es tabletet szeretnék venni. Melyiket ajánljátok? Legfontosabb, hogy legyen rajta hdmi-out, de az ár sem mindegy (ezért nem játszanak a surfacek).

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#44716) manokaki válasza moleculez (#44712) üzenetére


manokaki
őstag

Nyitnom kell a telefonon egy MS fiokot és oda automatikusan menti ?

(#44717) WestBam válasza Rigormortiis (#44715) üzenetére


WestBam
senior tag

Ajánlom figyelmedbe: Windowsos tablet topic
A wp és a tableten lévő rt meg w8 más téma.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44718) hroberto válasza szaki1986 (#44714) üzenetére


hroberto
veterán

925 topic

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#44719) btudos válasza manokaki (#44716) üzenetére


btudos
Topikgazda

Kell lennie MS fiókodnak, anélkül nehezen használod a telefont.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44720) Azazael válasza btudos (#44719) üzenetére


Azazael
aktív tag

Vagy bármilyen más google/yahoo stb. amit elsődlegesnek megadott amikor használni kezdte a telefont. (amúgy emlékeim szerint nem is lehet használni a SIM-es névjegyekkel, hiszen nem ment oda újat hanem minden vmelyik fiókhoz kerül be).

(#44721) WestBam válasza Pttypang (#44671) üzenetére


WestBam
senior tag

Na csináltam pár képet.
Amit meg lehet állapítani, hogy a fotók közel nem adják vissza a valós képet, mivel a két telefont egymás mellé téve nagyságrendekkel élénkebb és valósághűbbnek tűnik (számomra) a 920 képe, ellenben a fotókon sokkal jobbnak látszik a 800-é. A 800 fényereje sokkal kisebb, mint a 920, mindkettőn automata a fényerő állítás. Felbontásra az egyik képen belezoomolva jól látszik, hogy a 800 mennyivel jobban csíkoz vagy pixeles, kinek hogy tetszik. Szóval fekete ide vagy oda, szerintem szebb az ips panel képe.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44722) SsPL711 válasza WestBam (#44721) üzenetére


SsPL711
őstag

Ugyan olyan felbontású/méretű IPS vs AMOLED kijelzőn, szerencsésebb lett volna a demonstráció, összehasonlítás, szerintem. Fix fényerőn.
De gondolom a lehetőségek adottak voltak, én se tudnék előhalászni a semmiből két azonos méretű, felbontású kijelzővel rendelkező IPS-t és AMOLED-et.

De, továbbra is tartom, hogy így nem reális az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44723) btudos válasza Azazael (#44720) üzenetére


btudos
Topikgazda

Részletkérdés, a Store csak MS accounttal működik, mindenképp az az elsődleges fiók. Az más kérdés, hogy ezt milyen e-mail címmel hozta annak idején létre.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44724) jockas válasza SsPL711 (#44697) üzenetére


jockas
senior tag

Ha azoknak Tank, akik így emlegetik, akkor ott baj van... :DDD (nincs olyan feleség, aki könnyebb egy 920-nál, amikor át kell emelni a küszöbön, de ha már egy 920 nehéz, akkor az elég gáz, nem? :DDD )

Azért mert van rajta két fémcsík (ami ha jól tudom elég rendesen melegszik is), nem lesz elegánsabb, mint egy olyan 920, aminél csak azt látod, hogy egyben van...de ez megint szubjektív vélemény ;)

A fele annyi háttértár bizony elég nagy hátrány tud lenni egy olyan készüléknél aminél nincs lehetőség bővítésre, ha valakinek szüksége van rá (van rá példa, szóval nem luxus kategória a 16GB feletti háttértár). Vagy az egyébként sem olcsóbb 925-höz még venni kell a Qi töltési hátlapot.

(#44700) SsPL711! Vodánál...lehet szubjektív vélemény (de ahogy látom elég sokan így vannak ezzel), de hagyjuk már a vodát. Nincs olyan telefon, amiért én átmennék a vodához... (az meg megint más lapra tartozik, hogy jobban szeretem a független telefonokat)
A telefon nem NAS...de pont nem rég hozta fel valaki az európai térképeket. A 925-ön nem fértek volna el azok a térképek a telefonon, amiket az illető használ. A 32GB nem luxus kategória, hogy ilyen buta kijelentést tegyél, hogy a telefon nem NAS...

Felesleges vitatkozni...mint ahogy említettem már nem tartom rossznak a 925-öt. A szubjektív dolgokat (kinézet, súly, kijelző) leszámítva egyértelműen egy 920 light. De ettől nem lesz rossz...csak objektíven nézve a két telefon közül a 920 éri meg jobban. Szubjektíven nézve meg mindenki döntse el, hogy neki melyik kinézete szebb vagy melyik kijelző tetszik jobban.

(#44725) hülyegyerek válasza szaki1986 (#44714) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Simán jó vétel, de én a helyedben még várnék a nyár végéig a vásárlással. Addig sok víz le fog folyni a Jangcén :K

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44726) Dave™ válasza SsPL711 (#44722) üzenetére


Dave™
nagyúr

A felbontás valóban eltérő, de a színbeli különbségek azért elég jól látszanak. A MM-ban egyébként ki van téve egymás mellé a kettő, legalábbis ahol van még 920, szóval meg lehet nézni.

(#44727) jockas válasza geared (#44693) üzenetére


jockas
senior tag

Felesleges azon vitázni, hogy neked lényegtelen a Glance, másnak meg hasznos. A lényeg azon van, hogy egy felső kategóriás telefonon nem kellene már kompromisszumokat kötnie az embernek funkciók tekintetében...ha én le akarnám cserélni a 920-amat egy 930-ra, akkor bizony nem kapnám meg a Glance-t, amit használok. Vagyis visszalépés lenne a 930 nekem...ez pedig nagy hiba a Nokia/MS részéről, hogy a 930 ilyen "butított" készülék lett (még egy ok az IPS mellett).

(#44728) SsPL711 válasza jockas (#44724) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem két fémcsík van rajta, és nem is a "fémcsík" melegszik, de mindegy. (nézz utána ha érdekel)
Én a saját szubjektív ízlésem alapján, a 925 mellett döntöttem.
Te meg más mellett.
Ízlésekről vitatkozni, azt mondom amit Te, nettó felesleges.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44729) Azazael válasza btudos (#44723) üzenetére


Azazael
aktív tag

Valóban, mea culpa erre nem gondoltam!

(#44730) jockas válasza SsPL711 (#44728) üzenetére


jockas
senior tag

"Ízlésekről vitatkozni, azt mondom amit Te, nettó felesleges."

Ebben teljes mértékben egyetértek! ;)

(#44731) mazsi70


mazsi70
senior tag

Elég vastagon kezd .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#44732) batai15 válasza mazsi70 (#44731) üzenetére


batai15
félisten

anyira szerintem nem.
Lenne pénzem rohannék is érte.

(#44733) Tewe013 válasza mazsi70 (#44731) üzenetére


Tewe013
őstag

Szerintem meg pont nem, eddig az összes csúcsmodell 200 körül kezdett, ez pedig 20ezerrel kevesebb, szerintem korrekt kezdő ár.

(#44734) mokus1


mokus1
addikt

Milyen hasonló program van windows phonera mint az androidos Mycar?
Számlákat,költségeket lehet felvinni vele.
Illetve szintén androidra volt a Koin amivel a havi költségeket lehetett rendezni ehhez hasonló programot is keresek.
Lehetőleg magyart. Köszönöm

(#44735) Dzsosy válasza WestBam (#44721) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Most komolyan a 820 pixelességét hasonlítod a 920-éhoz. Az nem zavar, hogy vagy 100 ppi különbség van a két telefon pixelsűrűsége között? :D Ez nem azon múlik, hogy milyen technológiájú a kijelző, hanem felbontás plusz méret (és bizony a 820 felbontása távol van az 920-tól, míg a méret elég hasonló).. ;)

A szaturáltsághoz meg csak annyit, hogy Lumiákon lehet állítani az amoled kijelzőjén is a színeket, így ha valaki fakóbban szereti, az is megteheti és a fekete akkor is fekete marad. (azt viszont aláírom, hogy a fehér fehérebb ips-en, viszont én inkább a feketét preferálom és jobban szeretem ha a fehér sem vakító fehér, de ez már szubjektív dolog).
Clearblack-kel meg felesleges dobálózni, mert mindegyik Lumia az, akár amoled, akár ips vagy épp sima lcd. ;)

De már rengetegszer lejátszottuk itt is az amoled vs ips bohózatot. Mindegyiknek van előnye-hátránya. Kinek mi a szempont, a szerint választ.

Amúgy amikor én vettem a telóm a telenornál, a 925 még olcsóbb is volt, mint a kifutó 920.. :P

[ Szerkesztve ]

(#44736) SsPL711 válasza Dzsosy (#44735) üzenetére


SsPL711
őstag

Ráadásul nem is 820, hanem csak 800. :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44737) Bogyó bá' válasza jockas (#44724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A feleséget nem emelgetjük, van annak lába! :D

Az enyém van tele térképpel, plusz 5 db kedvenc filmem a kiküldetések unalmas estéire. Zene egy deka sem, fotó is csak pár tíz darab. A 32 GB-nak több, mint a fele foglalt, tehát a 16-ra el sem férnék. :N

(#44735) Dzsosy: első benyomásra az AMOLED nagyon tetszetős, de ha fotókat nézegetsz, pár perc alatt rájössz, hogy nem az igazi... :(

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44738) Dzsosy válasza SsPL711 (#44736) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Bára hsz-ben 800-ról ír, a képeken egy 820-as van a 920 mellett. :D

(#44737) bogyo112
Én 3 éve nézek rajta képeket, de még nem jöttem rá.. :D ;)

(#44739) batai15


batai15
félisten

Htc 8x,aszony lumiája 820 melett se élesebb annyival. Max ha tobb oszlopot berakom.

(#44740) HKorn válasza hülyegyerek (#44725) üzenetére


HKorn
addikt

na, mesélj mit tudsz, én is ebben a cipőben vagyok, épp egy 710-est cserélnék le, leginkább a 8.1 miatt és egyetlen értelmes alternatívának a 925-öt látom. A többit már vagy nem gyártják, vagy túl nagy/drága
Szó mi szó Nokia nem kényeztet el minket az erős középkategóriában. :)

Run&Ride

(#44741) SsPL711 válasza Dzsosy (#44738) üzenetére


SsPL711
őstag

Sajnos én nem ismerem fel a 800 és 820 közötti különbségeket, a 925 az első WP telefonom.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44742) jockas válasza HKorn (#44740) üzenetére


jockas
senior tag

Szerintem ő sem tud többet, mint te. :)
Mivel a nyáron jön a WP8.1, így az eddig bejelentett 630 és 930-on kívül még bejelenthetnek egy kettő közötti modellt is, mondjuk valami 820 utódot. 820/920/925 kifutó modellek. A 920/925 -nek itt az utódja 930 néven, de 820 utódról jelenleg nem tudok...(persze messze nem biztos, hogy lesz)

(#44735) Dzsosy! Amikor én vettem a 920-ast, akkor olcsóbb volt függetlenül, mint a Telenornál... :D Szóval ennyit érnek a szolgáltatói árak...

[ Szerkesztve ]

(#44743) JamesHun válasza jockas (#44742) üzenetére


JamesHun
addikt

1020-as utódja jöhetne inkább igazi dual sim el (egyszerre 2 sim aktív, akár netmegosztással is)

SeriesX: JamesSHun

(#44744) hülyegyerek válasza HKorn (#44740) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem mesélhetek, de lesznek új telefonok a közeljövőben.

(#44742) jockas: Ha nem is sokkal, de hidd el, hogy többet tudok ;)

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44745) dejaris válasza hülyegyerek (#44744) üzenetére


dejaris
addikt

Es le fog esni az allunk? ;]

(#44746) BobTail válasza dejaris (#44745) üzenetére


BobTail
őstag

Le :P

(#44747) HKorn válasza JamesHun (#44743) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem per pill egy 730 megtenné, mondjuk egy 625 vagy 1320 formatervvel, 4.5" HD kijelzővel, 1 gb rammal, valami kellemes árazással :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#44748) HKorn válasza hülyegyerek (#44744) üzenetére


HKorn
addikt

Na, ez izgalmasan hangzik, akkor lehet várok még 1-2 hónapot. :)

Run&Ride

(#44749) jockas válasza BobTail (#44746) üzenetére


jockas
senior tag

Ugye az a valamikori áll leesés nem US only lesz? :D

(#44744) hülyegyerek! Egy kicsivel akkor többet...én csak feltételeztem, te meg tudod hogy lesznek még. :)

[ Szerkesztve ]

(#44750) br.rak válasza JamesHun (#44743) üzenetére


br.rak
őstag

Igazi dual active még droidon is fehér holló kategória, pedig ott akármit össze lehet legózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.