Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) gaben22 válasza TESCO-Zsömle (#81200) üzenetére


gaben22
senior tag

A néhány atom "vastag" "háló" teherbírásával akadnak gondok, de majd kipeckeljük fogpiszkálóval :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81202) TESCO-Zsömle válasza gaben22 (#81201) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért mondom, hogy nem száljával kell, mert hőt amúgy is csak hosszában bezet, végtől végig, hanem állítva, mint ha rost lenne vagy mint a kefében a szálak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#81203) DroiDMester válasza Hellboy2387 (#81192) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No megvolt a mérés!

szárítógépből(hőszivattyús) kinyert víz 103µS/cm , és megmértem a sima csapvizet is az pedig 128µS/cm most épp.

Szóval nem jó 5let a szárítógépből használni a vizet, érdekességnek a klímából felfogott kondenzvíz 8µS/cm szóval ahogy ajánlottam ez bőven használható lenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#81204) Hellboy2387 válasza DroiDMester (#81203) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Wow. Köszi ez így nagyon érdekes kisérlet volt. Akkor a klima vízre megyek :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#81205) Joshi válasza Hellboy2387 (#81204) üzenetére


Joshi
titán

"Akkor a klima vízre megyek"
A helyedben igyekeznék, mert már csak a jövőhéten lesz jó idő, hogy klímával visszafogd a vizet. :DDD ;]

ui.: ha Floridában, vagy Californiában élsz, akkor nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#81206) Pug válasza Hellboy2387 (#81204) üzenetére


Pug
veterán

Azt se nagyon ajanlom...

(#81207) Zsohi válasza Hellboy2387 (#81204) üzenetére


Zsohi
őstag

Szerintem ez egy hülye ötlet. Sose szerettem a kémiát, de azért annyi megragadt a desztillált víz nem lesz barátja a gépnek. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#81208) anubis6 válasza Zsohi (#81207) üzenetére


anubis6
aktív tag

Nem a desztillált víz a probléma, inkább a forrása :DDD
Még rendszeres fertőtlenítés mellett is lehetnek a klímában nem kívánatos dolgok, még ha a vezetőképesség rendben is volna.. Szerintem ő se akarhat ilyen marhaságokon spórolni :U

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#81209) Zsohi válasza anubis6 (#81208) üzenetére


Zsohi
őstag

Na igen, erre nem is gondoltam. Szoval se a biologia, se a kemia, se a geped nem fogja ezt szeretni. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#81210) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ha jön a Raptor Refresh, akkor beújítok rá, de most úgy szeretném, hogy a jelenlegi proci/lap maradna a Fractal Torrentben, én pedig egy vízhűtés barátabb ház után néznék. Fizikai méretek szempontjából a kezem meg van kötve, max 550-600 mm hosszú fér el az asztalomon, így le kell szűkítenem a kört.
Fontos a jó szellőzés is.
Enthoo 719-re gondoltam. Elég jónak tűnik a specifikációk alapján. Mit gondoltok?

https://utdetailing.hu/

(#81211) Pakmara válasza tibcsi0407 (#81210) üzenetére


Pakmara
őstag

Oda is mo-ra? :)

(#81212) tibcsi0407 válasza Pakmara (#81211) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, marad a külső radi. Alphacool 1260.

https://utdetailing.hu/

(#81213) András12345 válasza tibcsi0407 (#81210) üzenetére


András12345
aktív tag

Olyan házam van, 360/60+360/38+1x480/60 radival. Kicsit módosítani kellett rajta, hogy ez a kombó beférjen, és így is mm-eken múlt. Ennek ellenére nem olyan jó az egész, mint szeretném, nem tudom rendesen átszellőztetni a radikat. Az elejéről le lehet csavarozni a teli lemezt, de elég bután néz ki most így. Ez hoz 2-3 fokot a vízhőn. Ha kicsit hűl az idő, visszakerül majd a lemez.
Ha radikat szeretnél belülre, és vannak még HDD-id, akkor felejtős, mert vagy ez, vagy az fér csak el bele.
Ha kizárólag külső radit használnál, akkor értelmetlen nagy gépház, nagyon üres lenne magában, még a dupla D5+tartállyal is. Főleg az alsó részén.

(#81214) Pakmara válasza tibcsi0407 (#81212) üzenetére


Pakmara
őstag

Akkor lemaradtam.Ha marad az 1260 akkor mi kerül még a házba mellé?

(#81215) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nálam alapvetően az lenne a cél, hogy nagy és tágas legyen, legyen vertikális vga beépíthetőség, de úgy, hogy messze legyen az alaplaptól. Ne takarjon rá a PCH-ra, szellős legyen a VGA mögött is az alaplap.
Dual D5 van, lehet berakok egy Alphacool distrot (abba mindent Koolance QDC-vel csatlakoztatnék) is és azzal kötöm össze a RAM-ot és a CPU-t, a VGA elé pedig betennék a házba egy 280-as radit, vagy 120-asat, amelyik befér. Lehet jobb lenne a 120, mert alulra csak az fér be, felülre inkább nem raknék, csak ventiket. Azon ülne a dual D5 és a tartály.A torrentet szeretem, de egy kínszenvedés benne dolgozni, túl van zsúfolva még így is, hogy kívül van a fő radi. Ez nem egy vizes ház, nem erre találták ki.
Az elképzelésem megvan, de még a jó házat keresem. Ami még fontos, hogy a tápom Corsair RM 1200x shift, szóval ezen nem a végén vannak a moduláris csatik, hanem az oldalán. Tehát nekik is el kell férniük.
Még CM HAF 700 EVO-t is néztem, de annak a mérete már határeset, inkább nagy.
Ott mondjuk nem is egyértelmű nekem a méretjelölés:
Dimensions (L x W x H)556 x 279 x 540 mm (Body Size), 666 x 291 x 626 mm (incl. Protrusions)

Néztem még az Enthoo Pro 2 server edition-t is.
Valamint a TT Level 20 XT-t, de az a tesztek alapján nem elég szellős.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#81216) András12345 válasza tibcsi0407 (#81215) üzenetére


András12345
aktív tag

RM 1200X Shift nem biztos hogy el fog férni a 719-ben, mert nem fekszik a táp, hanem oldalra van fordítva 90 fokkal, és rögtön fölötte van a táptakaró lemez, amerre a kábeleket tudod csatlakoztatni

(#81217) tibcsi0407 válasza András12345 (#81216) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aha, akkor lehet az Enthoo Pro 2 lenne az én emberem inkább.
Itt el kellene férnie.

A Torrenten kisebb helyen is elfér. :)

Corsair 7000D sem lenne olyan rossz igazából.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#81218) DroiDMester válasza tibcsi0407 (#81217) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

inkább CM HAF700. :DD

(#81219) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#81218) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon tetszik, de a mérete túl nagy. Ha jól értelmezem a táblázatot, akkor 660 hosszú. Kérdés a lábak távolsága.

https://utdetailing.hu/

(#81220) syIex


syIex
veterán

A két hűtés között mi a különbség? Eisblock vs Core
Mármint látom a tetején, hogy az egyik fekete a másik átlátszó, de azon kívül pontosabban? :DDD
Vagy inkább ebből EKWB legyen? :U
De, ha már a kártyára EK-t rendelek akkor legyen a procira is az? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#81221) TESCO-Zsömle válasza syIex (#81220) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mármint ezen kívül?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#81222) syIex válasza TESCO-Zsömle (#81221) üzenetére


syIex
veterán

Szóval kisebb a hűtési felület is? :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#81223) TESCO-Zsömle válasza syIex (#81222) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az árat mindenesetre megmagyarázza, hogy az egyik blokk a hátsó VRM-rész után hiányzik. Nyilván az az olcsóbb, amiből onnan kivették a rezet. Hogy annak ott lenne-e bármi szerepe a hűtést tekintve, azt passzolom. Az Aurora-nak azon a részen a felső plexilap gondoskodik a rögzítésről távtartókkal. Maga a hűtésért felelős rész látszólag ugyanaz. Nem is lehetne másképp, ha ugyanarra a kártyára való. Maga a járat-rendszer felűlről nézve szinte teljesen azonos a ki-/bevezetés kivételével.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#81224) syIex


syIex
veterán

Köszönöm TESCO és a többieknek is.
Ez lett a végső összeállítás. 45°-os fitting nem volt csak króm, ez vajon probléma lehet úgy, hogy a többi minden nikkel? Ezen kívül még egy EK GPU blokk lesz és a tisztító folyadák is EK, mert az Alpha esetén sokat kellett volna várni rá valamint a GPU blokkról le beszéltek és az EK volt a tanácsolt.. Kérnék rá egy áldást, vagy ha valami hiányzik akkor még azt hozzá adnám a kosárhoz. Holnap akarom megrendelni, remélem addigra valaki hozzáértő rá tud nézni! :D :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#81225) Shkiz0 válasza syIex (#81224) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem csak 1 kérdésem van, miért dobsz ki az ablakon pluszban 150 eur-t?
Miért nem jó az AC vagy akár a Droid féle blokk? Fele ennyi mind a kettő mint az EK.
AC-val voltak az elején mizériák egyes PCB esetén, de már orvosolták, és adják mellé a módosított padokat is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#81226) syIex válasza Shkiz0 (#81225) üzenetére


syIex
veterán

VGA topicban ajánlották többen az EK-t, mert az AC "betegeskedett" sokat elvileg. Nem vagyok otthon még a témában ezért laikusként a "népre" hallgatok.
Cégként veszem kintről így nem 150 euró a különbség "csak" 22 euróval lenne olcsóbb, ha a Coret venném és 62 euróval, ha pedig Eisblockot. Core volt a terv amíg nem beszéltek le róla valamint nem fogyott ki készletről.. :((

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#81227) Shkiz0 válasza syIex (#81226) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hogy jön ki a matek? Amit linkeltél EK az 300+ eur, ez meg 160.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#81228) syIex válasza Shkiz0 (#81227) üzenetére


syIex
veterán

My bad. Bruttó AC árat küldtem és nettó EK árral számoltam. Szóval nettó 222 juró az EK blokk és 168 lenne a Core valamint 135 az Eis. Kicsit több, mint az előbb írtam, mert 54 euró így a Corera a plusz és 87 az Eisra. Amint írtam a Coreról le beszéltek az Eistól pedig csak simán félek, hogy annyival kisebb a hűtőfelülete. :U
Akkor mégse kell tőle félni? :DDD Bár a Core így kiesett, hogy nincs készleten...
Laikus vagyok teljesen.. :B :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#81229) Shkiz0 válasza syIex (#81228) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam Eis van, szívtam vele az elején rendesen, mert nem passzolt a gyári paddal, vagy 5x szedtem szét, de mikor kiderült, hogy nem a blokkal van a baj, hanem a PCB-vel akkor orvosolva lett a probléma eltérő méretű paddal azóta is teljesen jól működik.
Annyira jól, hogy bár ingyen megküldték a modosított méretű padot, azóta se szedtem szét, hogy lecseréljem. GPU nagyjából ugyanazt tudja most nálam mint amit normál esetben kéne neki, a memória viszont magasabb viszont bőven vállalható szint.
Ha lesz némi időm akkor lehet kicserélem egyik hétvégén majd.
De egyedül nekem volt itt PCB problem, a másik esetben nem a blokk volt a hibás úgy rémlik, hanem ott dual loop volt és asszem az áramlás volt kevés.
De ott van pl a Droid féle blokk, az is hozza ezt. Illetve azt megint csak érdemes megemlíteni, hogy csak a Zotac kártyával volt ez a mizéria az AC esetén, és ugye százalékosan se tudjuk a számokat, mennyi eladás után mennyi volt a problémás.

Ettől függetlenül én nem lebeszélni akarlak mindenképp az EK-ról, az előző 3080-as karimon nekem is tőlük volt a blokk, de EK mocskos mód elszállt már az árazással és nekem nem ért 2x annyit, mint az AC, pláne úgy, hogy külföldi teszteket nézve is 1-2-3 fok különbségek voltak a blokkok között, tehát a felár sem indokolt.

Én a szívásom ellenére is amúgy megvenném most is az AC blokkot újra, bár akkor mikor szoptam vele, és volt olyan nap, hogy 5x szedtem szét a kört és raktam össze akkor a halálba kívántam az összes épített vizet :D

Ha nem sajnálod rá a casht vagy jobban bejön az EK akkor vedd azt, de nem fog jobb teljesítményt nyujtani, maximum kisebb az esély, hogy szívj vele.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#81230) Laraxior


Laraxior
titán

Nekem is az olcsóbb Alphacool blokk van, egyszer ráment, semmi probléma nincs vele, azóta se kellett szétszedni. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#81231) Pakmara


Pakmara
őstag

Elméleti kérdés (gondolatkisérlet) vízhűtés kapcsán. Egy vizes rendszer pusztán a hőleadó felület nagyobb méretőből adódóan tud hatékonyabb lenni egy levegős rendszerhez képest, vagy már a hűtőközeg "hőszállítási" sebességéből adódóan is?

Konkrétan az asus 2080 ti Matrix kártya kapcsán merült fel bennem a kérdés (beépítzett önálló vízhűtése van, külön radi nélkül). Maga a hőleadó felülete kb egy nagyságrendű mondjuk a strixhez viszonyítva. A hőszállítás módja inkább a jelentős eltérés. A hőcsőnek nagyon jó a hőátadó képessége viszont a kapacitása véges (ha jól tudom ezt próbálja részben kiküszöbölni az icegiant hűtőcsalád), vízhűtéses rendszernek több nagyságrendel nagyobb.

Szóval a kérdés, hogy két közel azonos hőleadó felületű hűtési megoldás telejsítménye mennyiben különbözhet pusztán abból adódóan, hogy más a hőszállítás módja/kapacitása?

(#81232) András12345 válasza Pakmara (#81231) üzenetére


András12345
aktív tag

Hogy érted hogy "radi nélkül"? Ott van a radiátor rajta, ránézésre majdnem egy 240-es méretűnek felel meg, külön coldplate a GPU-n, és egy pumpa. Elég érdekes konstrukció mondjuk...

(#81233) Pakmara válasza András12345 (#81232) üzenetére


Pakmara
őstag

Külső akart lenni. Azaz nem olyan AIO vizes gpu-k amiknek házbe, venti helyre berakható radija van.

Ha megnézed a kártyát, kb hasonló méretű mint a strix Abban nincs még szívattyú, uh lehet hogy hőleadó felületre még nagyobb is.

[ Szerkesztve ]

(#81234) TESCO-Zsömle válasza Pakmara (#81231) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A hőleadó felület nagyobb mérete és optimálisabb elhelyezkedése miatt erősebb tud lenni. Hatékonyabb attól lesz, ha több hűtendő eszközöd van a körben, mert akkor például "a GPU radiátora" hűti a procit is és vice-verza, hogy úgy mondjam. Léghűtésnél a CPU-hűtő nem tud besegíteni a VGA-nak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#81235) Pakmara válasza TESCO-Zsömle (#81234) üzenetére


Pakmara
őstag

Viszont akkor a fenti Asus kártyának full semmi értelme nincs, illetve azoknak a cpu hűtő AIO-oknak is maximum esztétikai amiknek a hőleadó felülete kisebb mint egy akármilyen toronyhűtőnek, pl 120-as single alu radis.

(#81236) TESCO-Zsömle válasza Pakmara (#81235) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

CPU-AIO-nál még mindig ott az elhelyezés kérdése. Nekem pl most olyan házam van, amibe a CPU-hűtő max 55mm magas lehet, ellenben a tetejében elfér 55mm-nyi radi+venti. Ennek a kombónak a felülete se lesz több egy komolyabb léghűtőnél, ellenben utóbbi nem férne bele a házba. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#81237) Pakmara válasza TESCO-Zsömle (#81236) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem vitatom ezeket az előnyöket. Pusztán teljesítmény alapján értem.

Visszatérve a Matrix kártyára. Nekem az volt a tippem, hogy lehet hőcső kapacitás is hűtési hatékonyságot limitáló tényező és ezen tud segíteni a folyadék alapú hőszállítás. Persze az igazi kéréd, hogy milyen esetben ez a hard limit és nem a hőleadó felület mérete.

(#81238) proci985 válasza Pakmara (#81237) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet ertelme, de a cold plate miatt.

a hocsovek kapacitasa kb 50W (6mm) ill 75W (8mm). a baj az, hogy kell egy coldplate, hogy rendesen erintkezzen a chippel, 4x8mm is mar necces, 6 hocsonel pedig biztosan nem fer el minden a chip fole.

coldplatenel at lehet vezetni a teljes vivokozeget a GPU folott, szoval ennyit nyerunk.

viszont rosszabb megbizhatosag, kisebb bordafelulet (vagy nagyobb meret), szoval sok ertelme ennek a designnak egyebkent nincs.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81239) Pista0001 válasza Pakmara (#81237) üzenetére


Pista0001
addikt

Menőség faktora van szerintem csak ennek a megoldásnak, értelme nem sok. Ha kicsit is jobb a teljesítménye, nem ellensúlyozza, hogy később komoly problémái lehetnek a rendszernek. Szivárgás, mint a korai Power Mac G5-öknél pl, vagy pumpa hiba miatt vadászhatsz más kompatibilis hűtőt rá.

(#81240) znchicago338


znchicago338
újonc

Sziasztok!
kezdövagyok a témába
Cpu-ra keresek vizhűtést és kezdő barátot keresek
géphézam p120 cristyl black editon
egy i79700k szeretnék hűteni
Dik egy százas

(#81241) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#81219) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem ez lesz a végleges választás.
Csöveket szépen el tudom benne vinni hátra, a táp elfér, a kétkamrás kialakítás miatt van sok hely hátul a kábeleknek, jó sok venti megy bele.
A 9 140-es ventit a 1260-ról átteszem majd a gépházba és a külső radi kap 4 darab 200-ast.
Már csak az kell, hogy jöjjön új Apex és a 14900k. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#81242) spleenszuru válasza tibcsi0407 (#81241) üzenetére


spleenszuru
őstag

Basszus ez nagyon jól néz ki. Sose találkoztam vele, pedig sokat keresgéltem TT házakat.
Képről mondjuk nekem mintha kicsit kicsi lenne, hiába full tower.
Keresnem kell néhány buildet, ahol esetleg van benne 360x60, és 360x45 radi.
Ha jól látom, az elején lévő üveglap opcionális.

Malaka!

(#81243) tibcsi0407 válasza spleenszuru (#81242) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, a manual alapján eltávolítható.
Én sem nagyon hallottam róla korábban, még a házas topikban sincs rá találat, pedig eléggé fasza háznak tűnik. Ugye a chimney miatt esetleg lehet egy kis szívás felül a kábelezéssel, mert a porszűrőt ki kell szedni, ha valamit piszkálni akarsz fent, de szerintem túlélném. :D

https://utdetailing.hu/

(#81244) abridabri válasza tibcsi0407 (#81243) üzenetére


abridabri
veterán

Arra azért figyelj ,hogy 3db 420 as radi nem fér el benne ,ha csak 9x140 ventit tervezel radi nélkül ,akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#81245) tibcsi0407 válasza abridabri (#81244) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak ventik. 1 db 280-as, vagy 120-as radi lesz benne amolyan elosztónak.

https://utdetailing.hu/

(#81246) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Szerintetek 2db 360-as, 30mm-es radi elég lehet egy 3090-hez és egy 13900K-hoz?
A helyzet az, hogy egy külső radis megoldást szerettem volna, de a gyakorlatban sosem állt össze, meg időközben a meglévő ház már nem tetszik, és lett egy új szerelem :B
A ház adottságait még nem ismerem teljesen, lehet, hogy egy 45mm-es is elfér (vagy egy 60-as, és akkor nem kéne új radit vennem :DDD ), de az tuti, hogy csak egy oldali ventivel.
A hang most másodlagos, hőfok is maximum annyira izgat, hogy ne melegedjen túl. A procit még delideltetem, meg amúgy sem sík a felülete, meg adok neki majd uv-t, igazából jelenleg nincs is szükségem a teljes erejére.

(#81247) DroiDMester válasza Zsírkrétamen (#81246) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem elég felejtsd el!

minimum 2.db 360x45.kell ha nem akarsz helikoptert építeni

(#81248) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, a CTE C750 megrendelve, a víz a következő upgrade-et kapja még mellé:
- oldalra egy régebbi 280-as EK radi kerül vissza
- a radira egy Heatkiller 150-es tube lesz az EK X-res helyett (egyszerűen praktikusabban rögzíthető ventillátorra és jobban néz ki.)
- alul marad a Dual D5, arra teszem a csapot majd a kimenetnél egy elosztóval
- az Alphacool 1260 radin lecserélem a 9 Bionix ventit 4 db 200-as Noctuara és Watercool splitterrel kötöm őket össze középen
- 3 pár Koolance QD3 kerül be a rendszerbe, minden blokk külön lecsatlakoztatható lesz a körből a víz leeresztése nélkül

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#81249) Pakmara válasza tibcsi0407 (#81248) üzenetére


Pakmara
őstag

Kíváncsi vagyok milyenek lesznek a HS noctuák. Majd számolj be. Eddigi cuccok maradnak vagy HA?

(#81250) Laraxior válasza tibcsi0407 (#81248) üzenetére


Laraxior
titán

A csöveket hátraviszed és úgy vezeted ki, vagy megvágod a házat? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.