Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) gaben22 válasza Laraxior (#80950) üzenetére


gaben22
senior tag

Gyógyszertárban 70% a max. amit adnak (ne kérdezd miért). Biztos van best buy hely, ahol olcsóért lehet nagy tisztaságú cefrét venni, de én sok éve Aquaban vettem 98%-os izopropil alkoholt. Tippre amúgy festék szaküzletben kéne olcsóért keresni ilyesmi cuccot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#80952) abridabri válasza gaben22 (#80951) üzenetére


abridabri
veterán

Én iponban vettem 98%-ot , de mondjuk csak tisztításhoz , loopba nem raknám.

(#80953) Laraxior válasza gaben22 (#80951) üzenetére


Laraxior
titán

Azert irtam. 7 eve még kiadták azt tudom, mert nekem még mindig az van a rendszerben amit Magyarorszagon vettem gyogyszertarban :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80954) gaben22 válasza abridabri (#80952) üzenetére


gaben22
senior tag

Én sem teszek alkoholt loopba semmi esetre se, NBR (általában O-ringek NBR gumiból vannak) izopropanollal problémás lehet, Itt van kompatibilitás lista.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#80955) Csavez™


Csavez™
veterán

Ahhoz képest, hogy átfolyós 4,5L ment bele, nem kicsi.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80956) Joshi válasza Csavez™ (#80955) üzenetére


Joshi
titán

Régebben volt téma a chiller, de általában nem ajánlott. Miért döntöttél ez mellett?

Mennyibe kerül egy ilyen cucc? Most nézem ~900€. Ennyiért inkább klímát vettem volna a szobába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80957) tibcsi0407 válasza Joshi (#80956) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért ne lenne ajánlott?
Mert itt a PH-n a normális OC már halott?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#80958) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#80957) üzenetére


Csavez™
veterán

23 ról 17 °C-ra 3perc! :Y
A hangja is nagyon baráti!

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80959) Csavez™ válasza Laraxior (#80953) üzenetére


Csavez™
veterán

A te régi írásod alapján kevertem! :)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80960) Csavez™ válasza Joshi (#80956) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam klíma tégla van 20centis hungival, és 3rétegű üvegezés, szóval nem kell klíma.
Hogy miért döntöttem ez mellett, majd megmutatom. :D
A 900eurot nem tudom honnét vetted, amúgy is lényegtelen, ez a nyári fejlesztés.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80961) Laraxior válasza Joshi (#80956) üzenetére


Laraxior
titán

650 lesz az bástya ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80962) Csavez™


Csavez™
veterán

Az ek csavarja kb 5x blokk le-felt bírnak, kettőt már küldtek gariba, de most a másik 2 adta meg magát, hamar megoldottam!
Dremel az nélkülözhetetlen egy pc mellé! :)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80963) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#80958) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az szép !

https://utdetailing.hu/

(#80964) Joshi válasza tibcsi0407 (#80957) üzenetére


Joshi
titán

"Mert itt a PH-n a normális OC már halott?"
Bocs, de akkor én le vagyok maradva. :DDD

Nálam az extrém oc a téli erkély tuning. :DDD A normál meg a sima szobahőfokos. :))

[ Szerkesztve ]

(#80965) Csavez™ válasza Joshi (#80964) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam az extrém oc a téli erkély tuning. :DDD
A normál meg a sima szobahőfokos.

Akkor mi bajod a chillerrel?
Lehet kibeszéltétek, és megbeszéltétek hogy nektek nem kell, de másnak más az igénye! ;)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80966) tibcsi0407 válasza Joshi (#80964) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted az erkélyen hűtött víz mi, ha nem chilled water? Semmi különbség nincs a végeredményben, azt leszámítva, hogy a chiller 4 évszakos. :)
Szerintem egy nagyon okos húzás volt Csavez részéről. Persze ehhez kell vas is, amit hűt.
Egyébként 3 radi fittingekkel nem kerül sokkal kevesebbe ma már, mint egy chiller.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#80967) fudi2002 válasza tibcsi0407 (#80966) üzenetére


fudi2002
veterán

De a stabil 2-300w hosszú távon igen.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#80968) tibcsi0407 válasza fudi2002 (#80967) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az sem mindenkinek. :))

https://utdetailing.hu/

(#80969) Joshi válasza Csavez™ (#80965) üzenetére


Joshi
titán

Nincs bajom vele, de nekem úgy rémlik, hogy extrém tuningra már nem való. Most azt hagyjuk hogy a procid 5Ghz helyett megy 5.5Ghz-en, mert az a lőtéri kutyát nem érdekli, ráadásul lesz még egy plusz fogyasztód a rendszerbe. Illetve ez is egy zajforrás. Szerintem nehéz megmagyarázni a létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

(#80970) Csavez™ válasza Joshi (#80969) üzenetére


Csavez™
veterán

6.2 a cél, és olyat odaba.z hogy csak nézel! :D
Írtam hogy a padláson lesz, nem tudom milyen zajforrásról beszélsz! :U

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80971) abridabri válasza Joshi (#80969) üzenetére


abridabri
veterán

Szobába nem való az biztos , e mellett nem tudnék megmaradni :
[Water chiller maintenance (Cleaning my coil)]
10percenként bekapcsol 2-3 percre a kompresszor.

[ Szerkesztve ]

(#80972) Laraxior


Laraxior
titán

Blabla... lassuk a tesztet, egyelore megfelel a sima eddigi beallitas is, hogy mit dobott rajta a chiller :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80973) KAMELOT válasza Csavez™ (#80955) üzenetére


KAMELOT
titán

Következő szezonban már kompresszor lesz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80974) Csavez™ válasza Laraxior (#80972) üzenetére


Csavez™
veterán

-24 °C, az biztos blabla.
Elötte (volt 92 fokosom is, de a legalja istabilitással):

Chiller:

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80975) Joshi válasza Csavez™ (#80970) üzenetére


Joshi
titán

És minek a 6.2Ghz? Játékhoz tök fölösleges, esetleg benchelni jó lehet, de az megint réteg tevékenység.

(#80976) Csavez™ válasza Joshi (#80975) üzenetére


Csavez™
veterán

Még szerencse hogy nem vagyunk egyformák! :R

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80977) Joshi válasza Csavez™ (#80976) üzenetére


Joshi
titán

Az nagy szerencse. :DDD

(#80978) KAMELOT válasza Csavez™ (#80974) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó cucc ez a chiller! Ilyen tempónál milyen a hangja? Mihez tudnád hasonlítani?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80979) Csavez™ válasza Joshi (#80977) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez a minek..., egy olyan duma amire azt szoktam mondani: a minek azok dumája akik kevest dolgoznak/vagy szarul, és így nyugtatják a lelküket. ;)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80980) Csavez™ válasza KAMELOT (#80978) üzenetére


Csavez™
veterán

A ventik elnyomják. :D

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80981) Laraxior válasza Csavez™ (#80974) üzenetére


Laraxior
titán

Jau lesz ez :C 100-200MHz talan benne van pluszban, ha nagyon nem ugrik meg a feszigény :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80982) Joshi válasza Csavez™ (#80979) üzenetére


Joshi
titán

Én konkrétan leírtam, hogy miért pazarlás egy chillert használni, de te jössz itt az értelmetlen hasonlataiddal.

(#80983) Csavez™ válasza Joshi (#80982) üzenetére


Csavez™
veterán

Nyugodj már le! Nekem ez egy hobbi, az áramot meg pont leszarom, dolgozok érte eleget, ennyi kijár! ;)

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80984) TESCO-Zsömle válasza Csavez™ (#80974) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A -24°C az szerintem a terheletlen maximuma lesz. Ha nincs semmi, ami melegítse, addig tudja levinni a vizet.

Anno Asetek csinált kompresszoros hűtést procira, az üresen -75°C környékére tudott menni, rendesen terhelve már a -25 is inkább azt jelentette, hogy nem adtál elég feszt a procinak. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#80985) Csavez™ válasza TESCO-Zsömle (#80984) üzenetére


Csavez™
veterán

Miről beszélsz? Ott a 2 teszt terhelés alatt!

Olyanokat írsz mint egy kezdő, 2003?
Minél hidegebb egy hardver annál kevesebb fesz kell! ;)

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80986) Joshi válasza Csavez™ (#80983) üzenetére


Joshi
titán

Mondhattad volna ezt mindjárt az elején is. ;)

(#80987) KAMELOT válasza Csavez™ (#80983) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez egy komoly teszt. Így kell csinálni. :)
Akkor a ventizaj az lófing. Köszi :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80988) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Üdv.
Errőll vélemény?
[link]

Merev csöves rendszerhez. UV fényre kékes víztiszta lé.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#80989) Zsohi válasza Csavez™ (#80934) üzenetére


Zsohi
őstag

Ez ***** jó! :D

Pár éve volt egy 9900K procim amin a die-t is elvékonyítottam, hogy ki tudjak egy kicsit többet hozni belőle. [kép] Direct die, folyékony fém, síkolt blokk, egészen 320 Wattig(1.55 core V :DDD ) tudtam hűteni, de 100 extra Mhz-nél többet nem tudtam kihozni belőle. Remélem neked több szerencséd lesz. :C

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#80990) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

3 radim van, 2x360 és 540*80mm. Mire számítsak, ha a tartály után ketté szedem vízkört, mind a 2 ki-be portot használom és nem sorban vannak bekötve az elemek? A mostani soros kötésben jól muzsikál a gép, inkább csak esztétikai okok miatt tennék így, de nem szeretném, ha rosszabb lenne a hatásfok.

(#80991) András12345 válasza Joshi (#80982) üzenetére


András12345
aktív tag

Miért foglalkozol vele, ha pazarlás ha nem? Ennyi erővel az egész épített víz téma egy nagy pazarlás, levegős hűtővel is tudja a "gyári" teljesítményt minden videokártya :)). Vizezve meg talán tud pár boostbinnel magasabbat, húha :C Még manuális OC-val sem vagy sokkal előrébb mint amennyit levegőn ki lehet hozni... (Mondom ezeket a tizensokadik vizes gépemmel)

Ennek nem ez a lényege már egy jóideje...
Hadd legyen meg másnak az öröme, ha épp egy chillerben találja meg, nem tökmindegy...?

#Csavez: Szerintem menő cucc :D

(#80992) Joshi válasza András12345 (#80991) üzenetére


Joshi
titán

Ha visszaolvasol kérdéssel kezdtem, aztán meg akarta mindenki magyarázni hogy miért lenne hülyeség. A végére kiderült hogy mert csak, és hogy megteheti ill. ez a hobbija. Ezzel így már nincs semmi gond.

A víz vs lég-re válaszolva. Már hogy a fenébe ne lenne értelme a víznek. A hőmérsékleteket sokkal alacsonyabban lehet tartani, sokkal alacsonyabb zajszint mellett. Természetesen megfelelő mennyiségű hőleadóval. Konkrétan ez a lényege a vizezésnek.

(#80993) tibcsi0407 válasza Joshi (#80992) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Számodra ez a lényege, míg másnak a tuninglehetőségek kiaknázása. Nem vagyunk egyformák.
Nekem is úgy jött le, mintha belekötnél, hogy miért vette meg. Szíve joga azt venni, amit szeretne.
Ha pedig tényleg annyira érdekel a vízhűtés világa, akkor inkább kíváncsian kellene figyelni a poszjait, hogy mit hoz ki belőle.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#80994) Joshi válasza tibcsi0407 (#80993) üzenetére


Joshi
titán

Igen, igazatok van. :R Nyugodtan figyeljétek Csavez™ posztjait.

[ Szerkesztve ]

(#80995) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#80993) üzenetére


Csavez™
veterán

Katt Joshi nevére, és összes hozzászólása itt. Bármit posztolok azonnal belémköt, volt hogy betévedt valaki hogy vizet szeretne valakivel építettni, úgy lehordták, hogy ez egy hobbi...., szegény el is ment egyből, emlékeim szerint a főkolompos volt.
Tudtommal nincs chiller teszt ebben a topikban, készültem egy átfogó leírással, de megont topik delete van a sok kötekedés miatt. :(((

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#80996) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#80995) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, ez nekem is feltűnt. Mindegy, ha más nem is, akkor privátban küldj majd pár tesztképet légyszi. Egy ideje már én is agyalok rajta. Bár nekem pont télre kellene, mert az irodám kicsi és nagyon felmelegszik fűtés nélkül is télen.

https://utdetailing.hu/

(#80997) Joshi válasza Csavez™ (#80995) üzenetére


Joshi
titán

Légyszi ne rágalmazz meg semmivel, főleg konkrét tények nélkül. Kb annyira "hajtottam" el az embert ha egyáltalán volt ilyen, mint rajtam kívül sokan mások.

A chilleres teszted elfér itt, nekem azzal nincs bajom. Emlékezz vissza hogy mi volt a chillerről az első kérdésem (nem támadtalak), csak te egyből támadásnak vetted a kérdésem. Elég csak visszaolvasni a te párbeszédeidet itt, kormányos topikban és anno a VR topikba is. Általában összekapsz valakivel. Biztos mindenki hibás, csak te nem.

(#80998) KAMELOT válasza Csavez™ (#80995) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak szépen írd meg a tesztet. Engem nagyon érdekel. :) :R
Nálunk is lehet kapni, elkapott a gépszíj. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80999) András12345


András12345
aktív tag

Végülis beleálltál, hogy minek vett ilyet, mert nem ajánlott a chiller,
aztán előadtad, hogy az árából (ami nem is annyi amennyit gondoltál) te mit vennél inkább (ami a lőtéri kutyát sem érdekli).
Aztán még lefikazod az, oc-ját mert minek az?
Csodálod hogy nem kapsz barátságos válaszokat? :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#81000) Joshi válasza András12345 (#80999) üzenetére


Joshi
titán

Jogos, ezzel nem tudok vitatkozni. Mindenesetre fura hogy 99.9%-a a vizeseknek nem használ ilyet. :U

De tényleg ne ragozzuk tovább, hagylak benneteket chillerezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.