Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#79150) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pedig azt nem ártana tudni, főleg ha egy radiátor kap 400W körüli hőt.
Vegyél egy sima Alphacool szenzort, hogy kizárhasd a vízhőfok problémát.
Egyébként mikor újraépítettem a vizet és felraktam a blokkot a VGA-ra tisztítás után, nekem is sokat javult a hotspotom. A fin-ek tiszták a gpu fölötti résznél? Nincs eltömítve?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#79152) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#79151) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha meghajtom akkor 400w, amúgy csak 300, de így is szépen lassan felforr.

Frissen feltéve is ez volt eleve. Szerintem igen, sógornál most bontva van a rendszer, levéve nem lett a blokk, mert nincs padunk pluszban, de át lett mosva, ha visszakerül a resorvior, akkor kiderül, hogy javul-e a helyzet.

Véleményem szubjektív...

(#79153) Pakmara válasza hackeeeee (#79152) üzenetére


Pakmara
őstag

Milyen venti/szívattyú fordulat mellett töreténik ez?

Ill. Push-Pull vagy vagy csak push?

[ Szerkesztve ]

(#79154) András12345 válasza hackeeeee (#79150) üzenetére


András12345
aktív tag

Ja a folyadékhő, értem :) Nem árthat egy szenzor szerintem.
Proci is van a rendszerben?
Egy 360x45ös radi úgy már lehet hogy kevéske hozzá sajnos, az már karcolhatja az 500 wattot kb. Ennek fényében reális lehet a 60-65 fok szerintem a gpu-n.
Milyen pumpád van, és milyen fordulaton megy?

(#79155) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#79152) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valószínű ott van a gond, hogy többradiátoros eredményekhez hasonlítod.

https://utdetailing.hu/

(#79156) Pakmara válasza András12345 (#79154) üzenetére


Pakmara
őstag

Tuti így van. 360-as radi csak push 750 fordulat mellett cca 180-190 W (10K Delta t) [link]

#79150hackeeeee Szvsz a tekercs pad hiányának nincs semmi köze az érzékelt jelenséghez (kevés a felület az elvárt hőmérséglethez). Nem minden blokknál van pad a tekecsen. Random nyitottam két EK manualt: Itt kap: [link] itt nem [link]

(#79157) hackeeeee válasza András12345 (#79154) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonlóra gondoltam, ráadásul csak push-ban van, mert úgy fér el. :)

Proci nincs, külön Aio..gondolkoztam, hogy beleteszem, és akkor két radi.. de ha beleteszem a procit a körbe akkor az ingame +100-150w nagyjából, lehet nem hozna rajta. :)

A GPu jó, csak a hotspot forr el, ahogy elmelegszik a folyadék.

D5, maxon.

Pakmara: csak azért merült fel bennem a kérdés, mert a saját hűtésével hűtve volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79158) Pakmara válasza hackeeeee (#79157) üzenetére


Pakmara
őstag

Mondjuk egy 65 fokos hotspotot azért nem mondanám forrónak.

Ha mégse tudsz együtt élni vele akkor ventillátor fordulatontudsz emelni ha ez se komfortos, akkor csak plusz radival tudsz segíteni a dolgon. Az XL-be még be lehet alulra szuszakolni egy 280-ast ha mindent kipucolsz. Ill Frontban/topban is jó vagy 480-ig.

D5 egyébként sztem nem kell maxon hacsak nem csupa 90 fokos adapterből áll a kör.

(#79159) hackeeeee válasza Pakmara (#79158) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A GPU 65, a hotspot több, cirka 80-90 között, ha meghajtom 400w körül, akkor 90-100 között van.

A fordulat emelés nem segít, csak ideiglenesen, ergo mondjuk nem 2 óra játék után kezd el forrni, hanem 3.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79160) Joshi válasza hackeeeee (#79159) üzenetére


Joshi
titán

És gyári hűtővel mennyi volt a hotspot?

(#79161) hackeeeee válasza Joshi (#79160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

400-w mellett nem tudtam lemérni, mert nem tudtam meghajtani ennyin. Akkor még nem MPT-ztem, de cirka 100 körül. Azért vizeztem le, mert az volt a gondom, h visszavette az órajelet.

Így alulfeszelve nem csinálja, csak szerintem meleg. :(

Véleményem szubjektív...

(#79162) Joshi válasza hackeeeee (#79161) üzenetére


Joshi
titán

AMD kártyáknál nem szokatlan az ilyen magas hőfok. Kb milyen vastag pad kellene ahhoz, hogy hozzáérjen a blokkhoz? Csak azért kérdezem, mert 3mm-nél nem szokott vastagabb pad lenni. Ha ennél nagyobb a távolság, akkor eleve nem számoltak a vizesblokk tervezésénél annak a felületnek a hűtésével.

[ Szerkesztve ]

(#79163) Pakmara válasza hackeeeee (#79159) üzenetére


Pakmara
őstag

Ha csak idővel jelentkezik. Akkor szerintem a rossz kontaktot ki lehet zárni. Mennyiről mennyire emeled a venti fordulatot? Nem elég a felület 400 W-hoz. +Radi nem játszik?

(#79164) hackeeeee válasza Pakmara (#79163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most azon agyaltuk, hogy sógoromnak van egy 120-as Monsta-ja, azt betesszük hátra, 120-as, de vastag, máshová sajnos nem fér..

Joshi: Ahogy említettem, az ujjam befér a résbe, legalább. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79165) Pakmara válasza hackeeeee (#79164) üzenetére


Pakmara
őstag

Meg lehet próbálni ha kéznél van, de lehet kártyát pötyögtetném inkább kicsit. Nem biztos, hogy megéri a vesződést 400 W-al harcolni 6900Xt-nél. Mennyit hoz egyébként az alap TDP-hez képest?

(#79166) hackeeeee válasza Pakmara (#79165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, elsőre volt tuti rossz, akkor 80+ volt a GPU is, másodszorra lett olyan mint most, sztem ez rendben van, plusz nincs plusz pad, így nem szeretném szétszedni, mert sajnos nem tudom pótolni.

Még ha 300W-nél hoz pár fokot még az is jó, lehet, mert legalább annyira nem melegne el a folyadék.

Játékfüggő, 5-20% között általában. 1175mV-n tudom hajtani 2700MHz felett.

Úgy tudnánk megcsinálni a kört, hogy:

reservoir->VGA->120-as monsta (pull - mert pp-ben sztem nem fér el, rálógna a cpu-ra)->360-as flow (pull mert pp-ben nem fér el)->reservoir

Ez így működhet?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79167) Pakmara válasza hackeeeee (#79166) üzenetére


Pakmara
őstag

Továbbra sem értem teljesen hogy a pad hogy jön a képbe. Ha lenne pad a tekercsen attól még magas lenne a GPU HP.

Ahogy kiadja úgy csövezd. Annyi h szerintem ha csak egy sor venti fér akkor push jobb eredményt ad.

(#79168) hackeeeee válasza Pakmara (#79167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A pötyögtetnémből arra asszociáltam, hogy szedjem szét. :)

Ah, sry, push-t akartam írni. :R A 360 is push-ban van.

Hát, így tudom megoldani, mert kb. így kiadja. Bár a radiba átmentel kicsit nehézkes lesz, de elvileg meg tudjuk oldani.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79169) Pakmara válasza hackeeeee (#79168) üzenetére


Pakmara
őstag

Jah sry, félreérthető volt. Úgy értettem, hogy MPT-vel lehet nem adnék neki annyit. Mert felső tartományban már elég lapos a teljesítmény fogyasztás/hő görbe és ha egyébként is hűtési probléma van lehet csak vesződés.

(#79170) hackeeeee válasza Pakmara (#79169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, most 1112mV-vel megy, így belefér a gyári TDP-be is, csak tudom, hogy mehet többet is, és ez kicsit bosszant. :)

Véleményem szubjektív...

(#79171) Joshi válasza hackeeeee (#79164) üzenetére


Joshi
titán

"Ahogy említettem, az ujjam befér a résbe, legalább."
Még most se értem pontosan a problémádat. Most vagy rossz blokkot vettél a kártyára, vagy egyszerűen az nem egy hűtött felület. Ha utóbbi, akkor ez ilyen. Még egyszer mondom, az AMD kártyák amúgy is melegedős fajták. :DDD

(#79172) Pakmara válasza Joshi (#79171) üzenetére


Pakmara
őstag

A Blokk manualja szerint nem kerül pad a VRM tekercsére, a gyári hűtőnél viszont ott is volt pad. Ebből indult a beszélgetés (ha jól értem :DD )

#79170hackeeeee: DE így nyers FPS-ben mennyit buksz? 10%?

(#79173) Joshi válasza Pakmara (#79172) üzenetére


Joshi
titán

Azt írja hogy az ujja befér, oda milyen gyári pad ment? :DD

(#79174) Pakmara válasza Joshi (#79173) üzenetére


Pakmara
őstag

Kicsi az ujja :)
Ez a blokk ha minden igaz: [link]
Nincs a tekercsen pad.

(#79175) hackeeeee válasza Joshi (#79171) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha rossz a blokk akkor az Alphacool-nál van rosszul listázva, mert nitro+-ra, ill toxic-ra csak 1 blokkjuk van. [link]

Ahol nagy a rés, ott nincs pad.. a manual szerint sem.. Pakmara érti, ahogy mondja, a tekercseken nincs pad, és nincsenek hűtve, gyárilag viszont volt. :) Illetve néztem más blokkot, ott viszont persze vga függő, de van. Ezért nem értettem, h csak rossz a manual, vagy ez ilyen, és itt nincs.

Persze azzal tisztában vagyok, hogy cirka 400w hőt nem fog pár ventilátor lehűteni csak úgy. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79176) Ubi82 válasza Shkiz0 (#79067) üzenetére


Ubi82
őstag

Itt is kezdődik...sírjak vagy nevessek :DDD

Maga a blokk full sík, plexiben vannak hajszálkarcok és alatta szöszök

Rgb ragasztás kínai módra

Kínai minőség

[ Szerkesztve ]

(#79177) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79176) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pfuu gecc, ezek után már nagyon agyalok, hogy nem e inkább visszatérítést kérjek :D

De ha sík akkor mi a zsák miatt szar?
Amúgy épp most néztem árat is emeltek, most már ez a blokk ~171ƒ€ a core meg 199-->213,5€ lett.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79178) hackeeeee válasza Ubi82 (#79176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is kijott az rgb a radeon blokkbol.. marmimt a vege, holnap ha esetleg leengedjuk akkor megprobalom visszatenni..

hat ez valami csodálatos☹️

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79179) Ubi82 válasza Shkiz0 (#79177) üzenetére


Ubi82
őstag

Passz, saját pad/paszta, szerelésnél nem volt gond, légtelenítve is lett :U
A visszaküldést fizetik vagy zsebből megy? Ez szerintem refund...

[ Szerkesztve ]

(#79180) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79179) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam zsebből ment, illetve ugye én mondtam, hogy kérnék másikat ha megoldható.
És ahogy kivettem a kapcsolattartóm leveléből, egy bontatlant kapok cserébe, és ingyen küldik.
De amúgy nekem kellett feladni. Én szerdán adtam fel GLS-sel, ma reggel már megkapták, de nem írtak még semmit. 6580 (bruttó) volt amúgy a csomagküldés ára.

Amúgy tudom téged nem vigasztal, de én örülök, hogy nálad is ez van mert így legalább megnyugodtam, hogy nem én vagyok akkora veréb, hogy 4x-i szét majd összeszereléskor is ugyanaz volt az eredmény.
Kíváncsi vagyok mit mondanak majd neked.

Ez amúgy teljesen új volt?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79181) Ubi82 válasza Shkiz0 (#79180) üzenetére


Ubi82
őstag

Dobozon 2db orig alphacool matrica, én bontottam ki, vga blokkon is bontatlan matricás fólia volt. Nekem ami fura, hogy SP4K-ban 1.05-ön több a gpu/gpu HS, random dobálja a hőfokokat, pumpa és ventik végig maxon :U
Engem is megnyugtat, hogy 3 blokkot nem én raktam össze szarul :D

[ Szerkesztve ]

(#79182) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79181) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy az a fura, hogy neked teljesen más márkára ment a blokk (Asus) illetve ugye neked új volt, és ugyanaz a hiba nálad mint nálam a Zotac kártyán.
Pedig ugye más a NYÁK, mások a méretek, lehetnek eltérések a komponensek terén, így nem akarom elhinni, hogy a méretezéskor rontottak volna el valamit, mert akkor a net is tele lenne, hogy egy kalap fos az összes blokk.
Szóval nem tudom mi állhat a dolgok mögött. Márpedig itt méretezés probléma lesz akkor, ha nálad sík a blokk.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79183) hackeeeee válasza Ubi82 (#79181) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont a ramot lehűti, ahogy látom, mert azért alapból gondolom melegne a vram is..

Véleményem szubjektív...

(#79184) Pug válasza Ubi82 (#79181) üzenetére


Pug
veterán

Hat az aztan marha megnyugtato, hogy valoszinuleg a vga-d meretei ternek el az adott tipus standard meretezesetol... igy benne van a pakliban, hogy egy blokk se lesz jo ra... :(

(#79185) Shkiz0 válasza hackeeeee (#79183) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A ram nálam is megállt 44 foknál, a GPU és a HS volt megfoghatatlan.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79186) flashpointer válasza Ubi82 (#79176) üzenetére


flashpointer
őstag

En ma epitettem ossze de csak par het mulva tudom letesztelni de nem jo olvasni hogy EK szinvonal lett :D szetszedes beuzemeles utan eleg kellemetlen lenne...

(#79187) Joshi válasza Ubi82 (#79181) üzenetére


Joshi
titán

Ha ennyi blokkot próbáltál, akkor nem lehet hogy a kártya a hunyó? Ezeket a blokkokat CNC géppel marják, ott legrosszabb esetben is 0.01mm pontossággal dolgoznak.

(#79188) Shkiz0 válasza Joshi (#79187) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Erre írtam, hogy érdekes módon más a kártya gyártója (neki Asus, nekem Zotac), más a PCB mégis ugyanaz a probléma volt nála és nálam is?
Pontosság ide vagy oda valami nem kerek.

Ugye én még egyelőre nem tudok nyilatkozni érdemben, mert nekem a 4090-re ez volt az első blokkom, és próbálkozásom, nem tudom a kövivel mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79189) Zsohi


Zsohi
őstag

A mellékelt thermal padeket használtátok? Egy korábbi képen valakinél mintha valami mást láttam volna, és hát azok a kis g*cik úgy tudnak berántani a f*szerdőbe... Talán ott kellene keresni a hibát, mert ennyibe belenyúlni szerintem nem létezik.

Nálam teljesítményre egy rossz szó nem érheti őket.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#79190) Csavez™ válasza Joshi (#79187) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem lehet a kártya rossz, mert a gyári hűtővel megy rendesen.
Én arra gondolok még, és velem is előfordult már, hogy deformált a gyári hűtő és a nyák is felvette az alakját és úgy maradt (pl. z790apex), és nem merik meghúzni a csavarokat rendesen (ahogy írták csak érzéssel), na ide kell a nyomaték csavarhúzó, hogy minden a helyére kerüljön.

Ne vedd ba..ogatásnak Ubi! :R

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#79191) Shkiz0 válasza Zsohi (#79189) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, a hozzavalokat hasznaltam amit kaptam hozza. Szerencse, hogy nem a gelidet tettem ala, mert most ment volna az is a levesbe..

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79192) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#79190) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EK 0.6 Nm van nekem is, azzal húzok mindent meg a gépben.

https://utdetailing.hu/

(#79193) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Éppen hogy elfér a 45°

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#79194) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Mia különbség a gumigyűrűk színei között? Színtévesztők miatt, vagy van vmi különbség?!! Semmi leírás erről a dobozán, de lehet alapból tudnom kéne?... Másik...hogy van az h vmelyikbe van, vmelyikbe nincs ilyen...de a helye ottvan ?!!! Elvitte a cica?!?🐱 :K

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#79195) hackeeeee válasza Csillag01 (#79194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg csak a szín. :R

Véleményem szubjektív...

(#79196) Laraxior válasza Csillag01 (#79194) üzenetére


Laraxior
titán

Én azt sem tudom, h mi celt szolgal. Ha esetleg gond lenne az eredetileg rajta levovel akkor ki lehet cserelni? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#79197) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#79192) üzenetére


Csavez™
veterán

Olvass vissza, hogy osztottak engem, meg kiröhögtek amikor megvettem. :C

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#79198) mozso


mozso
senior tag

Találtam egy videót ahol GPU thermal padokat hasonlítanak össze, de a végén pont arról beszél a srác, hogy az alacsonyabb memória hőmérséklet miatt, jobban meghajtja a kártya magát, mert azt méri, hogy adhat még extra kakaót, ezáltal a GPU hőmérsékletek megemelkedtek az eredeti verzióhoz képest.

Nem lehet, hogy nálatok is ez történik? Emiatt pedig lehet hamarabb kiszárad a GPU-n a paszta, ami tovább ront a dolgon?



Video: [link]

(#79199) Csillag01 válasza Laraxior (#79196) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Biztos hogy azért adják, vagy tartalékba ha megsérül. Barrow is ad tartalék gumigyűrűt.
Sztem a zöld a legvékonyabb,a sárga mintha vastagabb lenne, a piros meg a legvastagabb. De lehet csak délibáb, és csak én látom annak! ;)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#79200) mozso


mozso
senior tag

Emelyik paddal csökkent a memória hőmérséklet, ott felment a GPU hőmérséklet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.