Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) fboldog


fboldog
senior tag

Hmmm, akkor más vitte el a december közepén hirdetett házikót.
Sorry. :R

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#77152) aleister válasza fboldog (#77151) üzenetére


aleister
veterán

Ugyan! Nem történt semmi. Csak gondoltam jelzem mielőtt küldöd a verőembereket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77153) aleister válasza abridabri (#77145) üzenetére


aleister
veterán

Jé! Ebben a videóban a tartálynál a lent elfektetős módszert választotta az emberünk. Látszik is, ahogy meg van döntve a ház, amikor feltölti. :)
Az mi, amit 0:45-1:00 között tesz az SSD-k helyére? Olyasmi, mint egy distro plate.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77154) abridabri válasza aleister (#77153) üzenetére


abridabri
veterán

Az saját gyártású takaró/ passthrough panel (több mint valószinű plexiből) ,olyat nem tudsz venni.
[Tutorial: How to create holes for pass through fittings in your Watercooled PC]

[ Szerkesztve ]

(#77155) aleister válasza abridabri (#77154) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77156) Joshi válasza Laraxior (#77148) üzenetére


Joshi
titán

Photoshoppal bele lehet tenni bármilyen házba Shaq O’Neal-t is. :DDD

(#77157) mpierre válasza Joshi (#77156) üzenetére


mpierre
veterán

Nem kell ahhoz PS. Elég becsengetni a házába és annyit mondani salted wateeeeeeeer.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#77158) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Sziasztok!
Beárazásban kérnék segítséget. Egy játékban nyertem egy Stealkey Customs UNI 120D distro plate-et. Egy gépet ugyan gond nélkül össze tudok rakni, azonban az épített vízhűtésekhez nem értek, így inkább eladnám. Meg tudnátok nekem mondani, mennyit lehetne kérni érte? Előre is köszi!

[link]

(#77159) Joshi válasza bubu1981 (#77158) üzenetére


Joshi
titán

Ha még soha nem használtad, akkor kicsit alámész az új árnak és hirdesd meg.

(#77160) Nemo1


Nemo1
tag

Üdv!
Nem tudom valaki futott e bele ilyesmibe, mi ilyenkor a tendő, hogyan lehetne megoldani a problémát:
Van egy Aqua Computer cuplex kryos NEXT CPU Water Blokkom, és a szétszedés utána belső szigetelő gumigyűrű nem megy a helyére, erről lenne szó: [kép]
Olyan mintha meg lenne nyúlva, nem is kevéssel, képtelen vagyok bele győmőszölni a helyére, a vájatba [kép] .
Az [https://shop.aquacomputer.de/]-n nyomát se látom, hogy rendelni lehetne hozzá gumi gyűrűt (vagy csak én nem találom...)
Bárkinek, bármi ötlete?
Lehet felmelegedet, és ettől van megnyúlva? /mint a fémek.../
Dobjam be a fagyasztóba? :D
Vagy nyugodtan vágjak ki belőle egy darabot?
Hol lehetne ilyesmit szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#77161) mpierre válasza Nemo1 (#77160) üzenetére


mpierre
veterán

E-mail aquáéknak, hogy kellene pótlás, a fotót mellékelve. Válaszolnak (eddig mindig). Vagy szétnézel az aqua fórumain, hátha volt valakinek hasonló gondja.

Kivágni lehet, ha van megfelelő ragasztód, amivel O gyűrűt tudsz belőle csinálni. (Ferdén kell vágni, hogy minél nagyobb legyen a ragasztott felület.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#77162) KAMELOT válasza Laraxior (#77148) üzenetére


KAMELOT
titán

Szekrényt a lányának vette. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#77163) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok ! A

EK-Quantum Inertia D5 omhoz tudok venni más házat ? Amin tobb csatlakozo van és nagyobb tartály?

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#77164) fboldog válasza mpierre (#77161) üzenetére


fboldog
senior tag

Próbáltad már azt, hogy egy ponton rögzíted az ujjaddal és úgy egyengeted bele? Mert nekem sokkal inkább úgy tűnik, mintha csak össze vissza állna. (úgye minden Ő gyűrű egyenes alap esetben és csak szerelés után veszi fel a formát)

Ha az Aquacomputer kör nem jönne össze (amit kétlek, nagyon korrektek), akkor oring.hu.

Beviszed az üzletbe a blokkot (alsó és felső rész) és az O gyűrűt. Ha létezik pontos méret, szerintem pár száz forintból (, de lehet 100 alatt) megúszod.

Ha nincs és ragasztani kell (és ők esetleg nem csinálnák meg), akkor nekem van itthon megfelelő ragasztóm (rá is kéne néznem, negyhogy beszáradjon).

üdv.: Boldog Ferenc

(#77165) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok. Lenne pár kérdésem, végülis arra adtam a fejem, hogy házat cserélek. Jelenlegi Zalman [link] házam erre [link]. Esetleg ha valakinek van ilyen vagy tapasztalata ahoz fordulnék. Az elejébe ha minden igaz 420-radiátor befér, nekem lenne abból egy 60mm-es és rá 6db TT-ventik. Mennyire van esély hogy elfér, Felül pedig 360mm-es van a gyártószerint megadva oda esetleg a 45mm-es is elfér dupla venti sorral? (arcit p120 pwm-es venti lennnének rajta) Sajnos sehol semmilyen modon senki nem tér ki arra hogy pontosan mennyi hely van. 5600x és egy 2080 ti lesz vele hűtve. A válaszokat előre is köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77166) varmi2 válasza Hellboy2387 (#77165) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem egyszerre nem fog eltérni elől a 420 60mm vastag két venti sorral és felül egy 360 is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77167) abridabri válasza Hellboy2387 (#77165) üzenetére


abridabri
veterán

Jó ház a 600S ,de szerintem vízre baromi kicsi. AIO-hoz meg levegőhöz ideális.
Én 1db radit se gyömöszöltem bele és mégis tele volt : [link]
60as radi főleg p/p esélytelen .
Szerintem ne szivasd magad és vegyél egy normális big towert.

[ Szerkesztve ]

(#77168) Hellboy2387 válasza abridabri (#77167) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Másik lehetőség, hogy van egy 30mm-es 360-as radim és akkor azt rakom be a 45mm-es radival. Annak már el kell férnie. Vagy felhúzom magam eladom ezt a kazal radit és veszek egy mora-t most már :O

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77169) Shkiz0 válasza Hellboy2387 (#77165) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is P600 van, de nekem külső radival.
Így el lehet férni kényelmesen.
Külső radi nem opció?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77170) Hellboy2387 válasza Shkiz0 (#77169) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Köszi a képet, nagy segítség, ugyan ilyen pumpám van, a kártyaforgatáson én is gondokodok hogy úgy jobban elférene minden, A riser kábel a gyárija? Vagy más is jó lehet bele? Esetleg a kártya mögött elférhet a pumpa? Mert ahogy nézem max 1 sor venti lenne a radin még akár jó is lehet. felül meg azért akad hely ahogy nézem. A külső radit azért nem erőltetném, mert sokszor mozgatva van a gép meg jobb ha a ház a dobába belefér azt lehet vele szaladni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77171) Shkiz0 válasza Hellboy2387 (#77170) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem gyári Phanteks van PCIe 3.0.
Biosban fixálnom kell Gen3-ra különben anomáliák vannak a PCie 4.0 és 5.0-ás foglalatok esetén. De per pill nem látom értelmét újabb kábelt venni, max majd ha cserélek VGA-t.
Elférhet, de hogy rögzíted?
Ha sokat van mozgatva a gép, akkor pont hogy szar lesz ha mindent a házba raksz be, mert sérvet kapsz kb akkora a súlya úgy.
Nekem áganként van 2-2 db golyós csap, bármikor le tudom csatlakoztatni a külső radit, és vihetem a gépet én is.
Létezik gyorscsati is, de az némileg fogja az áramlást.

Ha mindenképp a gépbe akarsz mindent tenni, akkor ahhoz nézz nagyobb házat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77172) Ghoula válasza Hellboy2387 (#77168) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ez ugyanaz mint az EvolvX, és abba 4 radit is bele tudtam tenni, amiből kettő dual 180as, vastag ventikkel, 2 D5-el. ;) Fér abba sok minden, bár ehhez dremel a barátod. Ha meg úgyis radicsere, akkor meg vegyél mora-t.

(#77173) Ghoula válasza Ghoula (#77172) üzenetére


Ghoula
senior tag

Számszerűsítve: fentre bemegy a dual 180mm EK, AIR penetratorokkal. Ez így 35+32 mm a gyári radiátortartó lemez nélkül.
Elől ez már rálóg az első radira, bár hátul még marad ~35mm hely, ha nem kell hátső radi akkor még az felhasznalható. De így előre úgy fért be a 403mm hosszú, hogy a légtelenítő csavarnak a padlón kellett egy kivágás, inkább 400mm ami ott marad függőlegesen. Mélységre ott van hely bőven 45mm radin elfér a 38mm-es venti és marad hely a D5-nek és pont elfér a gpu és a venti között, még marad is egy ujjnyi hely :)
Lentre koppra elfér egy EK D5 FLT 80, még kis szivacs lábak is beférnek alá. ( kábeldzsungel olyan amilyen :B ) Ha nem rakod le a pumpát akkor ott elfér egy 140mm-es vastag single radi, ha vágsz neki lentre lyukat, és kellően rövid a tápod hozzá. Strix a 16 centijével ezt engedte.
Hátra már csak a 30mm-es slim radi fért el.
Szerintem ennél többet ilyen házba belső radival nem nagyon tudsz rakni.

[ Szerkesztve ]

(#77174) korcsi


korcsi
veterán

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#77175) hpé válasza Hellboy2387 (#77170) üzenetére


hpé
tag

Keress rá a nevemre nekem is p600s-ben van az épített víz találsz képeket is.
Elöl 280x45 felül 360x30 radiátorral. Még hátra kívülre gondolkodtam hogy elférne egy 140x45, de sok értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#77176) Aljasvip válasza Hellboy2387 (#77165) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szintén P600S tulaj vagyok.
Előre éppenhogy elfér 3db 140mm. Ha felül is van radiátor, akkor erősen kétlem, hogy előre egy 420mm,de még szerintem egy 360mm-es se fér el. Nálam 2x 280mm volt, azzal kényelmesen elfértem, de nem sok hely maradt sehol.

Felül pl ha 30mm-nél vastagabb 140mm széles radit teszel, akkor az alaplap VRM-mel ütközni fog. 120mm széles radiátorral jobb a helyzet, ott már az alaplap felé fogsz lógni.

Elől a radiator kivágás mélysége ~95mm.

A vertikális VGA adapter sokat segít. Nekem így a pumpa teljesen elfért a VGA mögött, sokkal szellősebb lett így az összeállítás:
(én a vizet azóta leépítettem)

Jó ház az a Zalman. Csak az RGB vezérlő miatt ne válj meg tőle - szerintem, majd megoldod SW-ből.

(#77177) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a rengeteg segítséget. Nagyon tetszik a ház, de sajnos akkor amit akartam az nem fér el. A kártyát mindenképp elforgatom, Aztán megnézem faragás nélkül mi fér el. Mégis csak 40k-s ház. Aztán felrakom mi lett belőle. A zalmannal legföképp ami a bajom, hogy hátul az üveg és az alaplapi lemezközött kevés a hely, macerás fel-le venni az üveget. Az első lapot megoldottam szépen szívja a levegőt de felül nem tudom hogy lehetne szépen melgoldani. Illetve 140mm-es ventit nem kapni a vezérlőjéhez sajnos :( Akit esetleg a zalman érdekelne eladó lesz :DDD

Illetve még ami hírtlene eszembe jutott, a táptakarólemezt azt nem lehet esetleg lefúrni? Vagy egybe van valahoz a házzal nem csak fel lett popszegecselve?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77178) Nemo1 válasza fboldog (#77164) üzenetére


Nemo1
tag

4 újjal is a helyére raktam, mindenhol pontosan belefeküdt a vájatába, de az egyik sarokban annyi összegyült, amit már képtelen voltam bele gyömöszölni.
Konkrétan legalább 5 m logott ki a saroknál.
Pedig ez volt benne...
Írtam az Aquacomputer-nek, hogy vennék másikat, ha adnának...még nem válszoltak.
Köszönöm a tippeket, és a felajánlást is a ragasztásra, te egy úr vagy! :R
Várok még az Aqua válaszra, közben probálkozom még hátha valahogy benne marad...
Ha nem jön össze semmi az "oring.hu" se, akkor privátban rád írnék, és előre is köszönöm a segítségedet.

(#77179) fboldog válasza Nemo1 (#77178) üzenetére


fboldog
senior tag

Pm.

üdv.: Boldog Ferenc

(#77180) fboldog válasza fboldog (#77070) üzenetére


fboldog
senior tag

Update: végül mevettem az Enthoo Pro 2-t. Hamarosan kiderül, hogy jól döntöttem-e :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#77181) aleister válasza fboldog (#77180) üzenetére


aleister
veterán

Ha majd kézhez kapod, kibontod, akkor látni fogod, hogy rosszul egyértelműen nem döntöttél, mert remek ház. Kérdés, hogy az aktuális problémádra megoldást ad e. :)
Mennyiért sikerült végül lecsapni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77182) Aljasvip válasza Hellboy2387 (#77177) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szegecselt a táptakaró, kevés munkával le lehet szedni, azonban ettől sokkal több helyed még nem lesz.
Ha netán kezedbe kerül majd egy 300mm+ VGA, akkor újra ott leszel, hogy ütközik egymással az első radiátor és a blokk/hűtő.

Lent a takaró lemez alatt van 2 "oszlop" HDD rack, de a hátsó helyek szerintem használhatatlanok, hacsak nem valami törpe tápod van. Az első helyek meg tökéletesen a radiátor alatt vannak.
Összességében egy ATX ház, közepes méretekkel. Kompromisszumokkal lehet bele vizet tenni, ez a dizájnon is látszik (adott sok lehetőség, de mindenhol falakba ütközöl).
Annyi helyet nem fogsz tudni benne csinálni, mint amennyi a Zalman-ban volt. Ennyi pénzért ennyi van.

Ha több radiátor hely kell, akkor az E-ATX házak felé kell nézelődni, pl. O11 XL, Define 7 XL, BQ 800 széria.
(Ezek a házak drágábbak természetesen.)

[ Szerkesztve ]

(#77183) fboldog válasza aleister (#77181) üzenetére


fboldog
senior tag

Végül újat vettem (caseking), nem találtam sehol jó áron használtat és a CES-en eddig se a Phanteks se a Thermaltake nem jelentett be semmi olyat, amit fontolóra vettem volna. A Lian Li V3000 Plus meg az árával out of scope, abból a pénzből inkább új procit vennék. :D

A problémámra szerintem igen. Az egyértemű, hogy van benne hely két pumpa-res combonak. Az is egyértelmű, hogy tudok bele akár annyi radiátort pakolni, hogy csak friss levegővel táplálva, de akár kiváltsa a külső radiátoros megoldást.

Pl.
1) alul vagy felül 360, elől 480, oldalt 480 -> 1320
2) fullra pakolva, csak hátul exhaust -> 1680

Ugye itt kb. az az elképzelésem, hogy egy 360 hűti a CPU kört és a két 480 hűti a GPU kört.

Illetve mivel előre elfér a 420 is, ami egy árnyalattal nagyobb hűtő felület, az is szóba jöhet.

Ami még nem egyértelmű, hogy miért irnak csak 360 radiátor támogatást feülre, ha ventillátorból támogat 3db 140-et is.
Szóval van pár kérdőjel, ami csak fizikai valójában fog kiderülni.

Amiről már előre tudok mint negatívum, az a front panel csatlakozós rész. Itt van gond, amit át kell majd hidalnom. Ugyanis én egy USB ujlenyomat olvasót használok windows / linux loginra ami így nem lesz annyira praktikus helyen. Na de mire való a 3D nyomatás, ha nem az ilyen niche problémák könnyű feloldására. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#77184) Hellboy2387 válasza Aljasvip (#77182) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Rendben. Köszönöm a tippeket. Meglátom mekkora aztàn kimatekozok mi éri meg? Egy drágább ház vagy egy mora. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77185) DroiDMester válasza fboldog (#77183) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kicsit olvass vissza nemrég írtam ezekről, 280, 420 nem fér el felül mert, nem elég széles a ház(ezért írtam hogy 5centivel szélesebbnek és magasabbnak kéne lennie) és bele ér az alaplap VRM bordájába, venti elfér.

A 360/45.ös is épphogy elfér ha egy komolyabb hűtőbordás ramod van, nekem a 360.asról is lekellett hagynom a középső ventit mert nem fért el

Elöl, oldalt megint nagyon nehézkes a 480.as inkább 360az ami elfér barkácsolás nélkül.

(#77186) aleister válasza fboldog (#77183) üzenetére


aleister
veterán

Banyek! Kicsit elszámoltam a dolgokat.

Nézem, hogy minek a vga körre 2x480-as radi. Hát rájöttem, hogy mert a táblázatban szereplő watt érték nem a teljes keletkező hőmennyiségre van számolva, csak 10 foknyi hűtésre. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77187) Aljasvip válasza aleister (#77186) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Na de milyen irányba számoltad el?

Ne szórakozzatok már velem, hogy 2x480 nem elég egy VGA körre... :F

(#77188) DroiDMester válasza Aljasvip (#77187) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1.db 360x45 simán elég 400w TDP.re

Nézzetek meg már egy gyári AIO.s VGA.t, van rajtuk egy virsli vékony 28-30mm vastag 240/360.as Alu radiátor.

Egy 360/45ös réz radi bőven elég még egy 4090.esre is!

(#77189) aleister válasza Aljasvip (#77187) üzenetére


aleister
veterán

Hááát, Ryzen 5 7600X + RX 6800 kombó alá szerintem erősen kevés lesz. :)
A cpu tán 105 watt, a vga 290 watt. Ez jó 400. Még, ha alulfeszelem őket is kevés lesz a 2x360x30 radi. :DDD

DroiDMester:
Az összefoglaló szerint egy 30x360 260 wattnyi TDP-re elég közepes ventifordulat mellett. 2db belőle 520. Én így kalkuláltam. De ez csak 10 foknyi hőmérsékletváltozást eliminál, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77190) DroiDMester válasza aleister (#77189) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

12900K 300W ra tuningolva meg egy 6900XT 400W.ra húzva simán elvitte a 280+360.as 45vastag radi páros, MAX 32.fokos volt a vizem vele, 23-24fokos szobában.

És a ventik se visítottak ac p12.esek 800rpm.en

Mint mondtam nézz meg pl egy 6900XT TOXIC vga.t azon milyen radi van és simán elbír vele 400w ra húzva is

[ Szerkesztve ]

(#77191) fboldog válasza DroiDMester (#77190) üzenetére


fboldog
senior tag

Az elvitte az jelenti, hogy mindkét egység 100%-on hajtva (vagyis 700w hőt nyomunk bele a vízbe) és max 800rpm, mondjuk 1 órán keresztül és a víz hője stabil?

üdv.: Boldog Ferenc

(#77192) DroiDMester válasza fboldog (#77191) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nyilván játék alatt nemfog 300w ot enni a cpu de 150-180.at bekajál a vga meg fixen 380-400w.

Ha úgy nézed kb~550W folyamatos terhelés, gondolom nem 15.percet játszik senki egyfolytában, szóval igen több óra alatt is ennyi! Igen stabil 31-33.között mozgott a víz.

A cpu 50fok alatt a GPU 40.alatt hotspot meg 55-60.környékén.

[ Szerkesztve ]

(#77193) fboldog válasza DroiDMester (#77192) üzenetére


fboldog
senior tag

Erre akartam rámutatni. Ez az ábra jól mutatja a lényeget:

Az adott felülettel ami nálad van 1.9 * 360 (a 280 radiátor kb. 0.9 360 radiator felület) kb. ki is jön a 400w / 800 rpm.
Delta 10C hőmérséklet különbségnél.

Ez mindig egy jó alap a várható hűtés teljesítményre:
https://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

üdv.: Boldog Ferenc

(#77194) fboldog válasza Aljasvip (#77187) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez szerintem zajszint igény kérdése.
Lásd előző kommentem ábrája.

6800XT lead mondjuk 325W-ot, ha 360 radi nem egész 200W-ot hűt le 750 fordulat mellett, akkor a 2db 480 radiátor épphogy elég lesz 500-as fordulat mellett. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#77195) Aljasvip válasza fboldog (#77194) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Javíts ki ha tévedek, de sima 6800-ról volt szó, ami gyárilag 220W TDP, és komolyabb mókolás nélkül 241W a teteje. Jobban belenyúlva 280W, de annak már tényleg nincs semmi értelme. Saját mérés

A hang... Ezzel nem tudok vitatkozni. Rajtam ott a füles, így nem zavar ha játék közben 70%-on mennek a P14-ek, asztali böngészésre meg van egy profilom 30% fordulattal.

Szvsz ilyen géphez (7600X +Rx6800) még víznek sincs értelme. ;]

(#77196) fboldog válasza Aljasvip (#77195) üzenetére


fboldog
senior tag

Én a saját kártyámból indultam ki. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#77197) abridabri válasza Aljasvip (#77195) üzenetére


abridabri
veterán

P14 gyak hangtalan. Én most vettem 2db BQ SW4 HS-t ( 1900 rpm max ) : hát krva nagy csalódás ,a P14 ek sokkal halkabbak ,nem is értem mi ez a hype a SW4 nél , lehet a 120as verzió jó ,de ez a 140 egy fs.

(#77198) aleister válasza Aljasvip (#77195) üzenetére


aleister
veterán

Igen, az az én konfigomról volt alapban szó. Sapphire Nitro + a kártya. Gondolom az OC miatt ilyen feltűnően magas a TDP-je. Ezt a gyártó oldaláról néztem ki, szóval nem elírás.

DroiDMester
És a ventifordulatok miképp alakultak?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#77199) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok. Megjött a ház. Megy a silabizálás... sajna a riser kábel nem kompatibis amit vettem a konzollal így mos megy a matek. A többi egyenlőre itt tart.a 2 db 360 as radi egész bisztatóan elfér. A pumpa miatt muszáj lesz elforgatni a karit.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#77200) DroiDMester válasza aleister (#77198) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írtam FIX 800RPM, ilyenkor netezés közben pedig 400.ra le vannak véve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.