Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) baboss


baboss
őstag

Most már szakmai kérdés.
A memóriát érdemes vízzel hűteni ha nincs tuningolva.Filózom rajta,hogy kiveszem a rendszerből.Dizájnnak szép,de van hasznos értelme ?[link]

[ Szerkesztve ]

(#18302) fatal1ty1984 válasza baboss (#18301) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

még ésszerü huzás mellett is feleleges a ddr3-ra

(#18303) seniman válasza baboss (#18301) üzenetére


seniman
addikt

Azért nem venném ki,hogy ne legyen a rendszerben.A melegedés amennyire tudom típusfüggő,olyanról már hallottam PH-n,hogy a srác alig tudta megfogni a Dominatorok bordáit.

(#18302) fatal1ty1984

Akkor mire van értelme?Mert felhozatal van belőle bőven....

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18304) Goblin12 válasza baboss (#18301) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez a darab még design-nak sem szép. :B + jobbulást. :)

(#18305) TomiLi válasza baboss (#18297) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem az volt a baj, hogy nem volt túl melegedés - ezért több mint 3 hétig tartott (mint a "mosott" xar olyan voltam.... erőm semmi, levegőt nem kaptam.... köhögés....minden földi jó...) Nekem jól volt méretezve a radiátorom, nekem a szivattyúval volt gondom.... :DD

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#18306) baboss válasza fatal1ty1984 (#18302) üzenetére


baboss
őstag

Akkor azért adtad el.Én vettem meg tőled anno a 2 memória blokkot,nem ismerős ?

[ Szerkesztve ]

(#18307) fatal1ty1984 válasza baboss (#18306) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

én azért adtam el mert HF rendszert épitettem és azoknak kicsi volt a csatija+EK blokkot vettem mivel dominator GT 2000mhz limited edition ramokat vettem és azokhoz viszont már kellett a hütés 2400mhz-en :)

(#18308) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Radira milyen ventit ajánlotok?
Most 3 db Coolink Swif-1201 van rajta, de olyan,mintha csak a radi szélén fújna kifele a levegő.
Lehet, hogy valami Coolink Swif-2 jobb lenne? Az jobban áttolná a levegőt a radin?
Valami pénztárcabarát megoldás érdekelne, ilyen 3-4k-s ventiket ne ajánljatok, akkor inkább marad a mostani.
Thx

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#18309) ViZion válasza mcwolf79 (#18308) üzenetére


ViZion
félisten

Xilence ventik olcsók, jók. Nem is hangosak. Lehet nem fogja 5 évig bírni, de 1000 Ft-os ventit nem fáj kidobni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18310) Goblin12 válasza _SPD_ (#18288) üzenetére


Goblin12
őstag

Hol van neked 6DB 5870m-ed? :Y ha MXM formátumú VGA van a notiban akkor talán találsz valahol hűtőt rá de nem fűzök sok eredményt hozzá.

(#18311) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok..Mivel ezen a "nagy" oldalon nem találtam megfelelő topic-ot,így hát kénytelen vagyok ide írni. :DDD Mi köze van a duzzasztónak a fizikához?Illetve mire jó,mire használják?
Köszönöm a válaszokat előre. :R

(#18312) _SPD_ válasza Goblin12 (#18310) üzenetére


_SPD_
tag

Bányász gép lesz építve belőle, pci átalakítóval lesznek összekötve a géppel. mivel könyebb felszerelni őket sínre így gondoltam bevízezem őket. kb 3-4 rig lesz építve... és a tuningjuk miatt kéne a víz

(#18313) #90933760 válasza #82471168 (#18311) üzenetére


#90933760
törölt tag

Duzzasztó? Úgy érted a gátak a folyóknál?
Azokat általában arra használják, hogy a mögötte összegyűlt vizet átengedjék az alatta alacsonyabban fekvő részre és így megpörgeti a víz alatt lévő turbinákat ami a generátort hajtja és villany lesz. De lehet használni mesterséges tó létrehozásához, alakításához, öntözéshez, vagy épp hajózási céloknál mint pl a Panama csatorna ahol a duzzasztással emelik meg süllyesztik a hajókat a víz segítségével hogy tovább haladhassanak.

(#18314) Goblin12 válasza _SPD_ (#18312) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem ezt felejtsd el, és vegyél normális PCI-E csatolós VGA-t. Keresgéltem sok fele notebook MXM vga hűtőt de semmi, legalábbis full cover nincs, az hogy a csippre találsz esetleg valami hűtőt, esélyes, de én nem tudok ilyet. Szerintem halott project. :(

(#18315) _SPD_ válasza Goblin12 (#18314) üzenetére


_SPD_
tag

Teljesítményben fele annyi mint egy sima 5870 de fogyasztásban csak a harmada... ezért indult a projekt..

Akkor marad a lég.... azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18316) Joshi válasza _SPD_ (#18315) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy 6db ilyen vga-nak mekkora számítási teljesítménye lehet de bányászatra szvsz nem biztos hogy a legmegfelelőbb. Gondolom szert tettél ezekre a vga-kra.

(#18317) fatal1ty1984 válasza _SPD_ (#18315) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azek bányászatra nemvalok,még a 6db sem fog annyit tudni mint egy mostani felsö kategoriás kártya

(#18318) Goblin12 válasza Joshi (#18316) üzenetére


Goblin12
őstag

Az se biztos, hogy MXM karik, lehet pl Asus G750 szériából vanm azok meg nem szabvány VGA-k, semmit nem tudunk a VGA-ról, de igazából mind1, mert nincs ful lcover blokk, ha valkinek is lenne az az Alienware lenne, de még nekik sincs, és ha lenne is biztos, hogy drágább lenne az 5870-nél, és még az se biztos, hogy 5870-re készült volna hanem inkább R9 M290X-re vagy M780Ti-re. Azért mondom, hogy ez így ahogy van sajnos halott. :( Max léggel, de abből se tudom, hogy a rárakható hűtésre, hogy farikcsálja rá a ventit, mert az általában külön van és nem a bordával együtt, ha MXM kariról beszélünk.

Bár én örülnék ha kezdenének olcsobbak lenni a noti vga-k és lehetne rájuk venni FC-Blokkot. :K

(#18319) F e Z o válasza Goblin12 (#18318) üzenetére


F e Z o
veterán

Ki venne notivga-ra fc blokkot? A felhasználók 0,0001%-a.

H2O über alles!

(#18320) Goblin12 válasza F e Z o (#18319) üzenetére


Goblin12
őstag

Lehetséges, de ha elterjednének más lenne, na mind1

-SPD- Ilyesmire gondoltál?

Joshi: Ahoz én se értek, passzolom, nem is érdekel a virtuális bányászat. :D Inkább ások egy gödröt a kertben azt keresek valamit háta találok. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#18321) Joshi válasza Goblin12 (#18318) üzenetére


Joshi
titán

A vizezést meg se említem de itt még a bányászatra való alkalmasságuk is megkérdőjelezhető ezeknek a vga-nak.

(#18322) ViZion válasza Joshi (#18321) üzenetére


ViZion
félisten

De bányászni most menő. Ha nem bányászol, akkor semmit nem érsz IT körökben... ;]
...remélem hamar kipukkad ez a lufi is, kicsit sajnálom őket. Azért jó lenne akár 1 emberrel is találkozni, aki legalább a ráfordított összeget már megkereste bányászattal.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18323) Goblin12 válasza ViZion (#18322) üzenetére


Goblin12
őstag

Azt várhatod, mármint az utolsó mondatod utolsó szavait :C

[ Szerkesztve ]

(#18324) mcwolf79 válasza ViZion (#18322) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nemhiába találni mostanában aprón olyanokat, akik egy rakat Radeon-t árulnak.
Valszeg mégsem olyan nagy biznisz,mint gondolták egyesek.
(legalábbis (kicsiben nem - > 3-4 VGA-val :U )

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#18325) Apollo_21 válasza ViZion (#18322) üzenetére


Apollo_21
addikt

Cirka 2hete csakúgy özönlenek a "bányász" kártyák az apróra:D
Tehát gondolom "jó" az árfolyam h ennyien feltették:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#18326) seniman válasza Apollo_21 (#18325) üzenetére


seniman
addikt

Nem baj srácok,eddig felpörgették a radeonok árát,most meg jól lenyomják a túlkínálattal.Lehet szemezgetni,bár nekem biztos nem kéne egyik sem..... :D Épp ezért lett GTX-em,hogy véletlen se fussak bele lestrapált bányászkártyába.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18327) seniman


seniman
addikt

Na ennél a miniatűr radinál elkapott a röhögőgörcs :DDD :

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18328) #90933760 válasza seniman (#18327) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mert?
VGA hűtésénél olyan 300W-ot tud két ventivel csuton. De mivel ez 30 helyett ~40 vastag, így tud kb 400W-ot, de ha fel van engedve a gpu a gyári 95 fokra akkor többet is. Abba meg bele kell férnie a két gpus karinak, mert eleve 450W a max amit felvehet és azt nem veszi fel. És a ventiből ítélve csak a gpuk vannak hűtve, a többit az a kis venti hűti így eleve leesik jópár W a fetekből meg pár W a ramokból.

Játékvíz az tény, de az ordító beteg refhűtésnél ezerszer jobb két 12-es venti hangja maxon, arról nem beszélve hogy a reftégla hűtéssel képtelenség ezt lehűteni, egy gput is alig tud. Ezzel meg le lehet már ahogy.

[ Szerkesztve ]

(#18329) seniman válasza #90933760 (#18328) üzenetére


seniman
addikt

Állítólag 500wattot legel a kis aranyos :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18330) mackosajt válasza seniman (#18329) üzenetére


mackosajt
addikt

láthatóan van rajta léghűtés is
azzal együtt már biztos elég

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18331) F e Z o válasza #90933760 (#18328) üzenetére


F e Z o
veterán

Tény sokkal halkabb nem lesz, mintha dobnának rá egy 3 ventis léghűtést. Megérdemelt volna egy nagyobb radit.

H2O über alles!

(#18332) seniman válasza F e Z o (#18331) üzenetére


seniman
addikt

Vagy ha mellékeltek volna hozzá egy FC blokkot. :K 1500USD-be beleférne.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18333) _SPD_ válasza F e Z o (#18331) üzenetére


_SPD_
tag

Télleg igaz hogy jobb lett volna egy 240-es radi, de gondoljatok bele, hogy aki ezt meg is veszi annak a gépében már szinte biztosan van egy 240-es. Nem mindenkinek van nagytornya ha játszik, nem biztos hogy elfért volna a házban. Ez a kis 120-as radi még egy coolermaster elite 130-ba is belemegy, szóval pont jó megoldás. sztm

[ Szerkesztve ]

(#18334) seniman válasza _SPD_ (#18333) üzenetére


seniman
addikt

Sztem aki ennyit lejattol érte,nem biztos,hogy egy kis lanboxba akarja belefeszegetni :D

A helyigényben,meg a szerelhetőségben egyetértünk,ha az átlagjúzernek mellédobnak egy blokkot,lehet csak nézne,mint róka a mesekönyvben.Viszont 12-es ventihelye a házak 99,99%-nak van a kellő helyen,ez sajna egy szükséges kompromisszum volt.Bár én ezt meg a Titan-Z-t is csak FC-vel tudnám elképzelni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18335) _SPD_ válasza seniman (#18334) üzenetére


_SPD_
tag

Hát pedig hidd el vannak szép számmal, ez ma már kezd divat lenni... :))

(#18336) velizare válasza _SPD_ (#18335) üzenetére


velizare
nagyúr

persze, hogy kezd. minek egy böhöm nagy doboz, ha harmadakkorába is belefér minden?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18337) _SPD_


_SPD_
tag

Van egy Corsair H60-asom abból is az új kiadás... miként oldjam meg hogy a kis 120-as radit le tudjam cserélni 240-esre? igaz inkább 280-asra cserélném... hogy tudnám a legegyszerűbben a levegőt kiűzni majd belőle?

[ Szerkesztve ]

(#18338) seniman válasza _SPD_ (#18335) üzenetére


seniman
addikt

Ebbe se kell tripla radit tenni :D

De viszont adtál egy nagyon jó ötletet....... :R

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18339) seniman válasza _SPD_ (#18337) üzenetére


seniman
addikt

Van a szivattyúblokkon valami légtelenítő/feltöltőnyílás?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18340) _SPD_ válasza seniman (#18339) üzenetére


_SPD_
tag

A szivattyút nem akarom megbontani... a csőbe nem lehet valami T elágazást tenni és ott kiengedni?

(#18341) seniman válasza _SPD_ (#18340) üzenetére


seniman
addikt

Amelyiken van légtelenítő,azt állítólag folyadék alá kell nyomni összeszerelt állapotában és gyönyörű szépen kilégteleníti magát.Vagy rákötsz egy egyszerű olcsó plexitartályt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18342) _SPD_ válasza seniman (#18341) üzenetére


_SPD_
tag

Mert most még megfelel főleg a jelenlegi konfig alá, de nyár végén fejleszteni szeretnék, és nem biztos hogy azzal már elbír.

(#18343) TESCO-Zsömle válasza _SPD_ (#18337) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan radiátort veszel hozzá, aminek 2-nél több csatlakozója van (pl Phobya vagy Alphacool) és kész. A csöveket bekötöd az oldalirányú elágazásba, majd a két felső lezárót kitekerve innen töltöd fel a rendszert csordultig. Valamennyi levegő persze marad benne, de az nem fog a radiátorból kijönni.

Ha biztosra akarsz menni, az Aquacomputernek vannak ilyen nyomáskiegyenlítő membránjai, az egyik lezáró helyére betekersz egyet és a tágulás is le van tudva.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18344) _SPD_ válasza TESCO-Zsömle (#18343) üzenetére


_SPD_
tag

Nah ezt majd megcsinálom...

(#18345) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/alphacool-nexxxos-cool-answer-240-ltst/3571 mi a véleményetek?Ennyiért jó bolt?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#18346) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,

valaki tervezz mostanában rendelni aquatuning-ról?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#18347) seniman válasza CsIrKeRaToR (#18345) üzenetére


seniman
addikt

Aluradi nem a legjobb.Árban nem rossz,kérdés mire akarod használni?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18348) mrbig25 válasza seniman (#18347) üzenetére


mrbig25
őstag

Az csak elírás.
A csomagban található Alphacool Nexxxos ST30 240 radiátor teljes egészében rézből készült.

...

(#18349) seniman válasza mrbig25 (#18348) üzenetére


seniman
addikt

Úgy már egész más a leányzó fekvése.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18350) CsIrKeRaToR válasza seniman (#18347) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Egy FX-8120-at hűtene mind a 4 modult, 4.5-5 GHz-en. Ez lenne a terv. Alu radi miért problémás? Nem adja le a hőt jól?

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.