Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#18822) üzenetére


blasko92
őstag

Még újra lehet bevonatoltatni.

(#18852) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#18851) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a plexiből is csináltathatok újat...

Csak épp olcsóbban megúsznám, ha vennék egy másik blokkot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18853) mackosajt


mackosajt
addikt

Akkora para megy itt a különféle fémekkel, hogy az nem igaz.

Nézzük a "paraszt" megoldást, G12+ioncserélt víz.
Autókban bevált, mert ugye ott is keveredik minden.
Alu hűtő, ritkán réz radi, alu hengerfej, vas blokk.

Lyukad?

Most amúgy felcsigáztatok, és lehet bele fogok kukkantani az egyik blokkomba.
Vagy a parásoknak lesz igaza, vagy nekem van mázlim.
A klímahűtőm a rendszerben ugyanis nem eloxált alu, csak sima. Szóval hatványozottan fokozom a bajt elvileg egyesek szerint. (itt vissza olvasva)

Már csak annyi a baj, hogy most 3 napig a kocsit akarom javítani, nem a PC-t szétkapni. Lehet várnotok kell a képekre.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18854) TESCO-Zsömle válasza mackosajt (#18853) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem állítok többet, mint amennyit tapasztaltam. Full réz rendszerben megkékült a víz anticorro-val. Most meg sima alkoholos vízben megrohadt a blokk.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18855) Satyricon válasza mackosajt (#18853) üzenetére


Satyricon
addikt

A G12-t ki ajánlotta Neked? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#18856) DigitXT válasza mackosajt (#18853) üzenetére


DigitXT
félisten

Akinek már beütött a krach, sokra megy azzal, hogy nálad még hibátlan...
(Ha csak úgy nem, hogy a te folyadékod lesz a nyerő: más is vehet olyat.)

(#18857) 4D4M válasza TESCO-Zsömle (#18854) üzenetére


4D4M
aktív tag

Szerintem érdekességképpen eszközölnötök kellene egy közvélemény-kutatást. Itt minden esetben oxidációról van szó, viszont egy zárt rendszerben nem igazán lehetne utánpótlás a vízben lévő oxigén elfogyása után.

Tehát feltenném a kérdést az érintetteknek, hogy kinek mennyi levegő van/volt a tartályában, amiből a víz folyamatosan újratölthette magát oxigénből?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#18858) TESCO-Zsömle válasza 4D4M (#18857) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem folyamatosan tűnt el a rendszerből a víz, hogy hol és hova, nem tudom, mert nem volt nyoma. Időnként tehát tartály nyit, desztvíz be. Az is igaz, hogy a CPU-blokk olyan szinten el volt dugulva, hogy már feltekert szivattyú mellett is alig mozgott a víz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18859) mackosajt válasza DigitXT (#18856) üzenetére


mackosajt
addikt

nem az enyém az érdem, ha ez lenne a nyerő, akkor sem, mert az ipar pár éve már kitalálta ;)

@satyricon: itt is olvastam róla, meg autóban is volt szerencsém már hozzá

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18860) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#18858) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

akkor valoszinü rosszul zár a tartályod,mert én szoktam nézni az enyémet és még sosem kellett utántölteni.
azt pedig külön nemértem,hogy minek kotyvasztani mikor 100x lelett irva milyen folyadékkal mik a tapasztalatok és melyik vált be. - ne vedd magadra nem célzásnak szántam,csak nem tevagy az elsö aki igy járt sajnos.

(#18861) TESCO-Zsömle válasza fatal1ty1984 (#18860) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kotyvasztottam én semmit, egyszerű 5%-os alkohol, semmi több. 4 nikkelezett blokk és egy tartály volt a körben, csak azzal az eggyel van gond, a többi mind tökéletes most is. Élek a gyanúperrel, hogy a blokk volt elb*szv*.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18862) Satyricon válasza fatal1ty1984 (#18860) üzenetére


Satyricon
addikt

azt pedig külön nemértem,hogy minek kotyvasztani mikor 100x lelett irva milyen folyadékkal mik a tapasztalatok és melyik vált be

- Lehet kotyvasztani, de jó minőségű hozzávalókból ajánlott! És akkor nagyon kicsi, vagy egyáltalán nincs esély arra, hogy trutyisodjon a rendszer!

Szerk.:
Zsömi: Most meg sima alkoholos vízben megrohadt a blokk.

Igen, akitől anno vettem a GTX 285-öt, neki is elszállt a proci blokkja, kajak megfeketedett a belső része, és ótvarul nézett ki az egész rendszer! A 285-ös blokkját kíváncsiság képpen megnéztem milyem állapotban van, hát basszus mintha feketés-barnás rozsdásodás nyomait láttam volna, íme egy kép róla! :Y De szerencsére egy mozdulattal le tudtam törölni! Anno belinkeltem a proci blokkot is, iszonyat durván megette az alkoholos lötty! Ha gondoljátok, újra elő keresem a mailemben.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#18863) FID


FID
őstag

Ilyet használt már valaki? Valvoline SuperCoolant 500ml [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18864) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#18862) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Trutyisodásról szó nem volt. A full nikkel rendszer egyik blokkja döntött úgy, hogy ledobja kabátját. Nálam minden "trutyi" ebből adódóan keletkezett. Valamiért az azon a blokkon levő nikkelezés beindult, miközben a 3 másikon ás a tartályon nem.

sz: De basszus, az összes folyadékban alkoholfélék vannak. Etanol, glikol, propanol...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18865) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Jött pár alkatrész a géphez :DD
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#18866) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#18864) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kezdem azt hinni jobban jár az ember ha rezel ;] csak eppicit csúnya az :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18867) DigitXT válasza SkyS1gn (#18866) üzenetére


DigitXT
félisten

Mer' a "megrohadt" nikkelezés sokkal szebb...:))

(#18868) SkyS1gn válasza DigitXT (#18867) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hálisten se az LTX-el se anno a 6970 blokkal nem volt ilyen gondom, épp most akarom rendelni az EK blokkot a 290X-re de most nemtudom milegyen, ha ez réz nem veszik össze a nikkel LTX-el vagy a Magicool 360 Ultra copper/brass belsejével?

Mayhems pastel Ice White kering már 1 éve, ezzel nem volt gondom a nikkellel :)

(#18869) TESCO-Zsömle

Miről vált le neked?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18869) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#18867) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A tanulság az, hogy senki se vegyen blokkot, amin gyárilag elbaszták a nikkelezést.

Továbbra is kitartok, hogy ha 5 nikkelezett komponensből csak 1 rohad szarrá, akkor ott nem a folyadékkal van a baj... Ráadásul a tartályon kívül (ami Phobya) minden komponens, az összes blokk EK gyártmány.

Avval a blokkal valami nagyon csúnya dolog történt. Egy sima lassú korróziótól nem lett volna szabad a plexinek se bemattulnia. Mindegy. Ami történt, megtörtént. Ezt a blokkot már régen nem gyártják. Mikor kijött se gyártották sokáig, mert akkor jött az undormány CSQ design a karikás matt plexi blokkokkal, viszont elvileg jó lenne a 280-asokra, tehát ha van is piacon, el lehet tolni árában. Ennyi. Ez a gép ellesz így még 1-2 évet, aztán úgyis mást kell venni. Az idő eldönti, hogy ITX lesz vagy laptop...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18870) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#18868) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Plexi blokkot se nagyon fogok többet venni ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18871) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#18869) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, de honnan tudod előre, hogy el van b*szva, ha 4 EK-ból 1 volt ilyen?

Avval a blokkal valami nagyon csúnya dolog történt.
Átsiklottam felette, vagy (még) nem voltak róla belinkelve a képek?:R

[ Szerkesztve ]

(#18872) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#18871) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kérdezd meg az Irónokat...

Természetesen sehonnan.

Már átmozgattam a képeket a fényképezőről a gépre, de még nem estem neki. Most Sör, Popcorn és Amcsi Benzinfalók trióval kúrálom lelki sebeimet.

Cris99: EK-FC7970 - EN. A fő VGA blokk, szóval a legnagyobb hő ezen ment át...

Nem a plexitől rohadt szét a cucc. Ha nem plexi lenne, le is lehetne sz*rni, hogy néz ki a blokk belülről, mert úgyse látszana.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18873) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#18872) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom hogy nem a plexi miatt lett ilyen, de eladásnál a plexisebbet nehezebb, épp ezért:
"le is lehetne sz*rni, hogy néz ki a blokk belülről, mert úgyse látszana."

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18874) Satyricon válasza SkyS1gn (#18870) üzenetére


Satyricon
addikt

Baromi könnyen reped! Én az AlphaCool DDC akril tetőn húztam meg kulccsal a csatit, hangsúlyozom nem erősen, csak finoman. Pár napra rá elkezdett csöpögni, aztán láttam, hogy a plexi nem bírta tovább, és 1 hajszálrepedés keletkezett a csati alatt. De szerencsére a vékony telflonszalag segített megoldani a problémát.

Ezek szerint az akril-os blokkokat/tetőket elég kézzel meghúzni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#18875) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Képek

Cris99: Használt blokkoknál amúgy is első dolog a belső megnézése, aztán úgyis kilóg a lóláb, ha az eladó elhallgatott vmit...

Satyricon: Én semmilyen műanyagot nem húznék meg kulccsal, mert ha nem is reped, de a menetet simán elnyűheted benne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18876) Satyricon válasza TESCO-Zsömle (#18875) üzenetére


Satyricon
addikt

Hát én pedig nagy lób@szó 17, 19-es kulcsokkal húztam meg az összes acetal blokkon a csatikat! Azokat lehet ütni-vágni! Igaz nem bikából, de azért fejtettem rájuk ki erőt! Lehetett érezni, hogy nem 10 filléres, tré anyagból valók, és lehet őket kínozni! Szerintem fele erővel amit kifejtettem rájuk, az akril tetők sz*rrá pedtek volna tőle, sőt! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#18877) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#18876) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem meg 1bar-t tol a szivattyúm és semmi baj nem volt még a kézzel meghúzott csatlakozóknál. Abból már igen, hogy a csatiról leesett a cső, de mióta kötözővel biztosítom a csöveket, ez se történt meg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18878) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#18875) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem elhallgatás, de plexi 6970 blokkomnál is amit eladtam kimostam ahogy tudtam a plexin mégis látszott valamennyire egy kis fehérség, az 100% átlátszó többet nem lesz.

Nem akarok senkit átb.szni nem erről van szó!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18879) Satyricon válasza SkyS1gn (#18878) üzenetére


Satyricon
addikt

100% átlátszó többet nem lesz.

Dehogynem... Láttad volna anno a plexi cső tartályt, amit kéz alól vettem, hogy nézett ki! A belseje tele volt hajszál karrcal, azt hittem, hogy vízkő! Az a francokat! Tök homályos volt az egész. Aztán vettem ilyet, nyomtam a mikroszálas törlőkendőre, és fél órán keresztül políroztam! A végeredmény olyan lett, ha egy zsírújat összetettél volna az általam polírozottal, nem mondtad volna meg, melyik melyik! :K Nagyon jó ez a paszta, ajánlom mindenkinek, aki ki akarja polírozni a boh... Izé. Blokkokat! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#18880) SkyS1gn válasza Satyricon (#18879) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Le akartam szedni a tetejét de az egyik csavar nem engedett és nem akartam eltörni a plexit a feszegetéssel vagy lecsorbítani a csavart... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18881) Benyaking válasza TESCO-Zsömle (#18875) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Az ilyen blokk szétszedésnél a tömítések nem szoktak tönkre menni? Ha szétmegy akkor mi a tehendő?

(#18882) TESCO-Zsömle válasza Benyaking (#18881) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a szétszedéstől megy tönkre, de ha tönkre van menve, akkor összerakni már nem érdemes vele. Ha szétmegy, akkor cserélni/pótolni kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18883) meci77 válasza TESCO-Zsömle (#18875) üzenetére


meci77
tag

Hát ezen most dobtam egy hanyattot, így megette a nikkelt a víz? Elég szörnyű látvány... Most majd mit csinálsz vele? Összerakod így aszt jóvan? Mennyi idő alatt lett ilyen?

Bocsi nem a víz ette meg, hanem nem tudom mi, de a galvanizálás lehetett elb@...va. Szerintem meg lehet menteni, lemaratják a nikkelt, és visszanikkelezik. Persze nem tudom, mibe kerül, de max 5ezerből ki kellene jönnie, talán kevesebb...

[ Szerkesztve ]

(#18884) TESCO-Zsömle válasza meci77 (#18883) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkorát biztos nem, mint én... Utaltak jelek, hogy valamitől a réz beindult. Zöldes oxidkicsapódás ült a tartály hullámtörőjén, de gondoltam a nikkelnek nem árthat. Mindenesetre nem halogattam tovább a dolgot, de a baj már megtörtént. Nem tudom hol és mi lehetett a gond. Ennek így nem lett volna szabad megtörténnie, mint ahogy az 5-ből 4 nikkelezett cuccal nem is történt. Eredetileg azért döntöttem az alkohol mellett, mert vízzel korlátlanul elegyedik így nem lesz belőle trutymó. A csövek persze bemattulnak ezzel is, de ez elmondható a gyári vizek zöméről is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18885) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#18884) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

szerk:

Momentán össze van rakva, és megy. Még nem terheltem le a rendszert, de az új bekötéssel jelenleg ezek az IDLE hőfokok:

Ezt meg csak a poén kedvéért:

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18886) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Pumpat, 6db 120mm-es ventit es venti szabalyzot keresek, a gep reszletei adatlapon, ami eddig elkepzeles:

CPU blokk, GPU blokk + backplate, 240-es es 360-as radiator, fittingek, csovek, tartaly.

Csendes rendszer a lenyeg, Fractal Design ARC XL-be kellene bepakolni. Koszi

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18887) DigitXT válasza Yllgrim (#18886) üzenetére


DigitXT
félisten

A 2 vékony radi karcsú lesz, esetleg push-pullban meg hangos. Vagy nem
tudom, hogy pontosan hogyan használnád a 6 db ventit az 2x5 ventihelyre.
Halk szivattyúnak ajánlom a D5-öt: többféle verzióban kapható.:K Mondjuk
tetőből* annyira nem nagy itt a választék, tehát fene tudja. Meg ugye a D5
nem kifejezetten kicsi szivattyú, de ha a csend a lényeg, akkor must have.
(Ahogy rákerestem a házra, az sem olyan kicsi, szóval el fog férni...:R)

A helyedben, ha halk gépre gyúrnék, s ezen helyekre kellene radiátorokat
bepakolnom, törekednék a lehető legnagyobb vastagságra, pl. a 60-asra...
Van ugyan még vastagabb, de azokat meg már átszellőztetni nem triviális.

*: az unortodox lenne, hogy tető helyett egy ilyen tartályt 5,25-ös helyre?:D

(Ventiszabályzót hagyjuk. Úgyis mindenki tudja, hogy mit javasolnék, bár
erősen függ attól, hogy csak ventiszabályzásra kell, vagy egyebekre is...)

[ Szerkesztve ]

(#18888) MrPetya19 válasza DigitXT (#18887) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem elég az a radi felület, nem lesz minden 50°C alatt, de lesz mondjuk 60 1200-as ventikkel.

Yllgrim nézd meg hogy hányadán rev a kártyád!

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18889) DigitXT válasza MrPetya19 (#18888) üzenetére


DigitXT
félisten

1200-as venti VS. csendes rendszer: bukta.:))

(#18890) spanglee001


spanglee001
addikt

Kíváncsiságként, kb mennyiben változna a hőfok a fent említett rendszerben, ha csak egy ilyen radi lenne benne? Nálam a noctuáknak nincs hangja 1200 on.
Tehát a 2 kissebb raditól, jobban hűt ez a nagyobb?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#18891) ViZion válasza MrPetya19 (#18888) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, NEM lesz elég. Nekem FX-6300 van, 1,4 V alatt, tehát nem is kapott durva tuningot. egy db 30-as 360 radi karcsú volt rá, ezért kapott mégegyet, 360-ast és 45 vastagot. Igez az egy radit is csak 2 venti fújta, de neki a VGA is be lesz kötve, ami nem picit fog dobni a hőfokon. HALKAN azt nem fogja hűteni a két virsli radi. 1200 rpm ventiket hagyjuk, akinél víz van az inkább a passzívra törekszik, nem arra, hogy a mittomén Silver Arrownál / NH-D14-nél is hangosabb rendszere legyen. Szerintem. :U

spanglee001: nincs hang akkora fordulaton? Akkor légszállítás sincs. Ott már a levegő súrlódásának is hangja van, igaz a "halk" szubjektív, pl. aki 10 éve reptéren dolgozik, annak egy traktor is halk. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18892) MrPetya19 válasza ViZion (#18891) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ennyire melegszenek az amd procik? Ezt nem gondoltam volna.
Ja és a halkság relatív dolog.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18893) ViZion válasza MrPetya19 (#18892) üzenetére


ViZion
félisten

"Ennyire melegszenek az amd procik?" azért tuningolva igen, fűtenek már 140+ Watt fogyasztásnál. Mellesleg a 30-as radi a vékonyka, nem a legjobb. Írtam is, hogy a halkság az egyéni megítélés, de azért 1200 rpm-nél már olyan légszállításnak kell lennie, amit bőven hallani. Van 1200 rpm venti a gépben, 12 V-on susog a levegő át a radin. Nem ventihang, de hangos _nekem_. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18894) spanglee001 válasza ViZion (#18891) üzenetére


spanglee001
addikt

Igaz szélzaj susogás az van, de maga a ventinek nincshangja.
Fűrészüzem raklapgyártás 5 év után, nekem halknak tűnik ez a kis szélzaj.
A kérdés viszont adott, jobb az 1 nagyobb radim, mint az előttem szóló 2 kisebbje?
Más Baboss első képén látszik a radifelfogatás, a gép tetejére.
Viszont esetleg fordítva nem lenne jobb? Tehát a ventik alul vannak és onnan fújják a hűvös gépház tetejéről radit? a ventiket körbehúzom karbonfóliával oldalról, mert nekem a noctua szinük van :DD alulrol nem látni a ventit, így még rács sem kell.
Már csak valami igényes távtartót kellene csinálni :F
Esetleg ebben lenne ötlet? Vagy létezik készen kapható is?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#18895) MrPetya19 válasza ViZion (#18893) üzenetére


MrPetya19
addikt

Zenét hallgatok kb mindíg, és sok repülő jár erre meg villamos.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18896) ViZion válasza MrPetya19 (#18895) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj, jóember! :D
Én meg tanyán lakom, a várostól 3 km-re, a főúttól 60 m-re... szal. nálunk ha a legyek kefélnek a falon, már hallani a nyöszörgést... :B
Házunktól északra több hektárnyi erdő, utána legelő, mindíg friss a levegő, a szél arról fúj (szempont volt, mikor vettük). Az "udvar" 1 hektár, a következő bekötőútig megvettük, a szomszédok az egyik ~70 m-re a másik 40 m-re kb és a ház körbe van szigetelve 10 cm Nikecellel, azon túl, hogy régi épület, vastag falakkal. Az "utcában" 4 ház van, abból ezen kívül még egyben laknak, amúgy zsákutca, szal. forgalom sincs. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18897) Joshi


Joshi
titán

Melyik 45°-os csatit ajánlanátok ami High-Flow is egyben de nem olyan drága? Ezt néztem ki viszont elég sok féle van és nekem fontos lenne hogy a belső átmérő 10mm legyen.

(#18898) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Koszi a tippeket, most kicsit nezegettem belulrol a dolgokat, elolre betudok tenni egy 60mm-eset, ott van hely, odebbrakom a hdd blokkot es ennyi.

Felul mas a helyzet, a venti es az alaplap kozott van 40mm, fogok csinalni egy dummy-t magamnak h beprobaljam a dolgokat, ha minden jol megy egy 45-ost be tudok szuszakolni, a memoriak miatt a 60-as felulre nem jatszik, raadasul ott van fent a proci tapcsatija is ami megneheziti meg a 45-os dolgat is.

uh egy 240-es 60mm vastag es egy 360-as 45mm vastag az elvi max, a 45mm-eset kiprobalom majd, ha sikerul beszuszakolni szepen, akkor mar eleg lesz remelhetoleg a hutofelulet.

Ventikbol mit erdemes, az egesz hazban huzatot akarok :) csendben ha lehet :)

Ilyesmi design csak kicsit nagyobb radikkal, 7:30-tol erdemes a vizes reszt sasolni.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18899) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#18885) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

csak gondolom azzal tisztában vagy,hogy az amd -nek nemjol a höfokkijelzése

(#18900) #90933760 válasza ViZion (#18891) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hogy a francba volt az karcsú? Én 5V-os ventikkel 200W-ot adtam rá és simán ment a slim 360-as radi.
Mondjuk nekem az a sűrű lamellás volt, sokkal nagyobb a felülete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.