Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Lacza_26 válasza Goblin12 (#17426) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

A "szép" felével :). A ventik a másik oldalon vannak. Nekem igazából így jó a kialakítás és így férek el. Minden ott van, ahová én terveztem (akartam).

SzlobiG Nekem megér ennyit, hogy nyugodtan alszom, mert jóval kevesebb a házban a hibalehetőség.
Szerelhetősége mozgathatósága és takaríthatósága is így sokkal egyszerűbb. Amúgy is olyan dög nehéz a gép a kinti cucc nélkül. Ezt meg leválasztom kiviszem és kifújatom kint a szabadban és jöhet vissza.
Ha meg elkap a gépszíj és be akarok rakni egy morát akkor csak megtoldom és már kész is. Légteleníteni is pofonegyszerű így.
Ahogy DigitXT én sem tennék belülre tartályt pumpát. Feltöltéskor már én is áztattam el az alaplapot.

(#17452) MrPetya19 válasza daveoff (#17448) üzenetére


MrPetya19
addikt

Oda nagy légszállítású ajánlott.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#17453) daveoff válasza MrPetya19 (#17452) üzenetére


daveoff
veterán

Köszi, akkor az lesz! :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17454) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert kifogytak az ötletekből:(
Van egy Asus matrix 7970 platinum kárgyám.
Tettem rá egy Alphacool ati / nvidia HF14 smart GPU blokkom.
Emellett a VRM en egy 12cm vetni van ami azokat hűti, de nincs rajta borda.
Szepen kering a víz, alap állapotban 26-29 c fok körűl van a hőmérséklet.
Amikor elkezdtem terhelni, akkor hirtelen megfagy. De elvileg a GPU nem melegedett fel ennyire, mert a blokk meg tök hűvös. Én a VRM re gyanakszom, de mivel ez az életem első vízhűzése,nem vagyok nagyon tapasztalt a témában. A rendszer többi része nagyon erős, és nagy hűtő ezért az nem lehet gond.
Szeretném megkérdezni,hogy ti mit javasoltok? Mi lehet a gond? Ha esetleg a VRM akkor azt hogy hűtsem le ilyen esetben? Nagyon várom a javaslataitokat! Ti vagytok az utolsó esélyem!:)
Előre is koszonom!

:R

(#17455) Goblin12 válasza Lacza_26 (#17451) üzenetére


Goblin12
őstag

Értelek én, ha neked így jó teljesen jó. Én csak azt vázoltam fel, hogy én mit változtatnék illetve, hogy hogyan is építeném meg. :R

Kicsii: Írd le először szépen, hogy milyen rendszered van, hűtő elemek, hardware elemek.

A VGA-hoz biztosan egy FullCover blokk jobb lenne.EKWB compatibility check
A blokk maga EK cuccot, legjobb esetben magától a gyártótól jobb venni.

Én ennyit tudok a témához, majd jártasabbak talán többet segíteni, de ez az infó mennyiség amit megadtál elég kevés, szóval írd le mivel rendelkezel. :R

[ Szerkesztve ]

(#17456) Ijk válasza kicsiii (#17454) üzenetére


Ijk
nagyúr

Meg kellene nézni hány fokosak az a vrm-ek, mondjuk aida 64-el, terhelve.
Mondjuk nem túl egészséges bordák nálkül hajtani azokat a ramokat vrm-eket.
Vagy veszel rá full cover blokkot. Mondjuk előbb azt kéne kideríteni mi a hiba. Gondolom előtte léghűtéssel nem produkált ilyet?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17457) Kikiri7 válasza kicsiii (#17454) üzenetére


Kikiri7
tag

Hello,

ha a vrm akkor nézz körül, hogy erre a kártyára van e Full blokk. És cseréld ki:)

(#17458) Asbee válasza Ijk (#17456) üzenetére


Asbee
veterán

Ha kap rendesen levegőt simán lehet borda nélkül hajtani. Ott nem a vrm melegedés lesz a gond. Persze kérdés venti mennyire közvetlenül fújja, és milyen fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#17459) SzlobiG válasza kicsiii (#17454) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a baj a nem full cover megoldásokkal.

Valszeg a vrm túl melegszik. Amit ajánlottak nézd meg hány fokos és akkor kiderul az-e a baj.

[ Szerkesztve ]

(#17460) kicsiii válasza Goblin12 (#17455) üzenetére


kicsiii
tag

Léghűtéssel nem voltak ilyen gondolk... Itt van a konfigom.
Nekem is azt mondták ahol vettem az alkatrészeket , hogy nem kell full blokk, mert igy is simán bírnia kellene.
Amugy sajnos ehez a típushoz sehol nem találtam full blokkot:( (Asus matrix 7970 platinum)

NOVA1080
szivattyú: Laing ddc 1t
tartály: T56 reservoir 160 tartóval
blokk: Alphacool ati / nvidia HF14
3db Phobya Gsilent ventilátor

(#17461) Ijk válasza kicsiii (#17460) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hőmésékleteket kellene megnézni, a legjobb lenne egy fullos aida report a kártyáról, max hőmérsékletekkel.

Aida 64-el: Fájl-Beállítások-Hardverfigyelés-Naplózás
Szenzor értékek naplózása html fájlba kipipálva, megadod az elérési utat, a listában pedig kipipálgatod ami kell. Aztán hagyod futni az adidát.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17462) Asbee válasza kicsiii (#17460) üzenetére


Asbee
veterán

GPU-Z-vel nézd meg a vrm hőmérsékletet. Ha az rendben van lehet tovább menni. Úgy tudom EK csinált matrixra FC blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#17463) Ijk válasza Asbee (#17462) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván ez lehet az.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17464) Goblin12 válasza Ijk (#17463) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi, végre valaki észre vette. :R

(#17465) kicsiii válasza Asbee (#17462) üzenetére


kicsiii
tag

Én írtam az EKnak mailt, es azt mondtak, h erre a típusra nincs nekik...

Köszönöm a tippet. Holnap futtatok teszteket, es elmondom az eredményeket.

:R

(#17466) SzlobiG válasza kicsiii (#17465) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig ott van amit ijk linkelt az való rá a 280x uaz mint a 7970-es verzió.

(#17467) kicsiii válasza SzlobiG (#17466) üzenetére


kicsiii
tag

Igen, én sem értem,hogy miért kaptam ezt a választ.
Mindenesetre már van egy GPU blokkom, úgyhogy előszőr megpróbálom így összehozni, aztan legyen a blokk vétel 40 ezerért a z terv:)

(#17468) Asbee válasza kicsiii (#17465) üzenetére


Asbee
veterán

Matrix platinumnál lehet van valami változtatás.

(#17469) MastR válasza kicsiii (#17467) üzenetére


MastR
tag

A VRM-re borda KELL! csak úgy elég neki egy kis szellő.. Ha nincs rajta borda, akkor egy turbinát is állíthatsz a vrm felé az sem fogja tudni meggátolni abban hogy túlmelegedjen.

(#17470) kicsiii válasza MastR (#17469) üzenetére


kicsiii
tag

Rendben! Köszönöm, hogy ilyen egítőkészek vagytok.
Tegnap este úgy döntöttem , hogy megrendelem a EK fullblokkot. De majd csak jövőhétre érkezik meg. Ugyhogy azért kíváncsiságból majd lefuttatok egy tesztet, amit a többiek is javasoltak.

(#17471) Asbee válasza MastR (#17469) üzenetére


Asbee
veterán

Ne legyél azért ebben ennyire biztos. Alaplapoknál pl, sokszor komolyabb majdnem extrém tuningnál jobb is ha nincs borda hanem közvetlen erős fújás. Illetve nézd meg a piacon hány olyan kártya van (komolyabbak is) ahol nincs vrm borda + még a gyári hűtés ventije is alig fújja. Melegen de simán mennek. Azonnal 3D-be váltástól nem fog túlmelegedni.

Részemről amúgy off vége ez már nem ezen topik témája.

(#17472) Ijk válasza MastR (#17469) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gyári hűtések többségénél semmi nincs a vrm-eken.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17473) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok! Full réz rendszerhez milyen fagyálló javasolt? A színe majdnem hogy mindegy, de ha lehet, akkor kék kellene.

**********

(#17474) Joshi válasza echterion (#17473) üzenetére


Joshi
titán

A Glyco Shell kék színű.

(#17475) echterion válasza Joshi (#17474) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Hol lehet ilyet kapni? Mert itt a neten nemigen találtam ilyen cuccot.

**********

(#17476) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem tudja valaki hol lehet kapni krimpelhető molex tüskéket táp újrakábelezéshez?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17477) DigitXT válasza Ijk (#17476) üzenetére


DigitXT
félisten

(#17478) Goblin12 válasza Ijk (#17476) üzenetére


Goblin12
őstag

conrad, distrelec, rs-components

(#17479) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Valaki megtudná mondani hogy menyivel telejesít jobban egy 360as 45 magas radinál egy 480as 57 magas radi? Vegyük a 360ast 100 százaléknak és ahoz képest.

(#17480) #90933760 válasza Csokiii (#17479) üzenetére


#90933760
törölt tag

+77% felület.
Egy erős procit és két erős vga-t is elvisz.

Lényegében a legnagyobb radik között van. A Mora meg a Nova van csak előtte. Meg a 4x140-es verziója ugyanennek a radinak, meg a hatos radik, de azok ha jól tudom vékonyabbak is tehát ezzel egyenlő kb.

[ Szerkesztve ]

(#17481) Csokiii válasza #90933760 (#17480) üzenetére


Csokiii
aktív tag

De 2db 360as lenyomja igaz?

(#17482) #90933760 válasza Csokiii (#17481) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen. Azok nem 77%-kal hanem pont 100%-kal nagyobbak (mivel a duplája, ketten vannak).

(#17483) MastR válasza Ijk (#17472) üzenetére


MastR
tag

Ijk és Asbee: Mutassatok nekem légyszi olyan VGA-t és alaplapot amin gyárilag nincs borda a VRM-en! kíváncsi lettem melyek azok!

(#17484) Ijk válasza MastR (#17483) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tessék, csak hirtelen kiragadtam párat: [link] [link] [link]

DigitXT: Kösz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17485) Pista0001 válasza Ijk (#17484) üzenetére


Pista0001
addikt

És egyik se nyert, ugyanis ezeken van egy fémlemez, ami a kártya nagyját lefedi, és a VRM megfelelő alkatrészeivel (is) hővezető paddal érintkezik, ez felel a hűtéséért.

A venti alatti rész, még bordázott is

A sötétebb szürke cucc valószínűleg alu öntcény, itt mégsem lemez :B

Na, itt sem lemez, de mintha látnék pár alkatrészen bordát

Ref. AMD kártyákon (szinte) mindig van, és a ref-re épülő Sapphire-okra is jellemzően szerelnek ilyet.

(#17486) Csokiii válasza #90933760 (#17482) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Úúúú tényleg... Ezt a kérdést nem gondoltam át eléggé :DDD

(#17487) #90933760 válasza Ijk (#17484) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az első kettőnek szerintem van hűtése, a fémlap hozzá nyomódik gap paddal, a harmadiknak tényleg nincs. Bár ott fémből van a teteje és elég sok is van belőle, eloszlik a hő közöttük. Nyílván ezek direkt hűtés nélkülire lettek tervezve, míg az első kettő erre a fém laposra.
De egyébként igaz, mert simán el tudnak menni borda nélkül is. De azért ne sajnáljuk tőle.

[ Szerkesztve ]

(#17488) Ijk válasza Pista0001 (#17485) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valóban a leszedett hűtőket nem figyeltem.
Nekem a 7870-en nem volt semmi ilyesmi, és borda sem a vrm-eken, erről viszont biztosíthatlak, mivel azt magam szedtem szét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17489) seniman válasza Ijk (#17488) üzenetére


seniman
addikt

Az enyémen sincs semmi a hátsó vrm-en.Hullanak is,mint a legyek :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#17490) Pista0001 válasza Ijk (#17488) üzenetére


Pista0001
addikt

Az enyém (7870 szintén) Sapphire Dual-X, és van rajta. Rajta is hagytam.

Épp elfértek mellette a csatik :DD

(#17491) MastR válasza Ijk (#17484) üzenetére


MastR
tag

Hát ezt csúnyán benézted :D Azt hittem mutattok majd pár hitvány HD5450-et ilyen 5-7e Ft-os kártyákat, amin azért nincs semmi hűtés mert olyan gyenge! Amikor megláttam a belinkelt 290X-et és a 780Ti-t mint példa, na az okozott nekem pár vidám percet. köszi :) Amúgy mentségedre legyen mondva a 7870-et erősebb kártyának gondoltam én is annál, hogy így elhanyagolják a hűtését.. :R

(#17492) Henk válasza Pista0001 (#17490) üzenetére


Henk
veterán

Ez a vékony lemezke elég is a vrm hűtéséhez? Mert az enyémen is van ilyesmi lemez és szintén univerzális gpu blokkot tervezek feltenni. Gondoltam fent hagyom a gyári lemezt és a ház oldallapjára meg teszek egy ventit ami pont ráfújja a levegőt. De voltak kétségeim a hatékonyságával kapcsolatban, ráadásul a vrm-ek hőmérsékletét nem tudom monitorozni.

(#17493) Pista0001 válasza Henk (#17492) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha kap huzatot, akkor biztos elég. Nálam TDU2 alatt egy idő után voltak gondok, de nem volt szellőztetve.

(#17494) Henk válasza Pista0001 (#17493) üzenetére


Henk
veterán

Hát remélem, hogy elég lesz mert egyelőre így terveztem megcsinálni. Bár lehet, hogy előbb-utóbb FC lesz mert akkor lennék nyugodt.

(#17495) Lacza_26 válasza MastR (#17491) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Gigabyte HD 7950 3GB WF3

Ezen nem volt.

(#17496) Asbee válasza MastR (#17483) üzenetére


Asbee
veterán

Újabb powerclolor 7950, club 3D 7950/7970. MSI 480 TFII ahol igaz valami kis lap van de egyenlő a 0-val. Pár újabb 7870. És még van pár. Kicsit nézz utána a dolgoknak. Jó a borda, de közvetlen erős levegőnél nem mindig! (Gondolom azt is tudod, hogy elég magas hőmérsékletet is bírnak)

[ Szerkesztve ]

(#17497) SzlobiG válasza Lacza_26 (#17495) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyen nekem is volt a csodás boost miatt fel is szökött 120 fokra a vrm. :W

(#17498) MastR válasza Asbee (#17496) üzenetére


MastR
tag

Powercolor.... Club3D.... hát mit is mondjak..lehet hogy pont az ilyen megoldásaik miatt tartanak ott ahol..
mindenesetre köszi, tényleg léteznek ilyen kártyák... de a neten gyorsan utánanézve ezeknek a kártyáknak mintha kihoztak volna rev 2.0-es verziót és azokon már van borda a vrm-en.

Na és akkor térjünk vissza a VÍZHŰTÉSHEZ! És hogy miért is fontos az alkatrészek hűtése? Nos azért mert az alkatrészek várható élettartama nagyban függ attól, hogy hány fokon üzemelnek. Az elektrolit kondenzátorok élettartama pl: 10 fok hőmérséklet növekedésre a felére csökken! (Szerencsére nincs már sok ilyen az iparban ) Egy kis olvasnivaló

(#17499) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, a rendszer jól vizsgázik, csutkára vert ventikkel mondjuk van olyan hangja az egésznek, mintha egy repülőgép raj indulna meg, de a belső házban lévő 29.6 fokhoz és a külső szobai 25.9 fokhoz képest a 30.2 fokos víz szerintem elég szép. A 4670k teljes linx teszt alatt, 4 magon 4.5 GHz-en ilyenkor max 71, a többi mag inkább 67 fok környéke.
Lekapcsolt ventikkel, illetve csak a triplán lévőket 7 volton járatva a maximum 82 fok, nyilván ennyit jelent a nagy radin a ventizápor, de 7 volton hajtva azon is, azért még csendes marad a gép.
Nem direktben stresszelve meg passzív az egész, nem nagyon lehet kifűteni a vizet.

Szumma: aki teheti vegyen UAZ fűtőradit és barkácsoljon, hatalmas szívás, de azért a végén kerek a sztori ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17500) Asbee válasza MastR (#17498) üzenetére


Asbee
veterán

Senki nem mondta, hogy az a jó megoldás, csupán te kértél példát. Már pedig úgy is üzemelnek gond nélkül, hogy nem kapnak közvetlen erős levegőt, az illetőnél pedig ilyenről volt szó illetve egy matrix-ról. (Gondolom tisztában vagy a felépítéséről). Hagyjuk a témát, mert már tényleg nem ide tartozik, be kéne látnod amit az elején írtál az egyszerűen nem igaz.

Egyébként a powercolorral club3D-vel nincsen semmi gond, nálunk nem annyira elterjedtek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.