Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) baboss


baboss
őstag

Rendeltem az Aquatuning tól.
Euróban vagy forintban kell befizetnem az összeget.Vagy jobb PayPal fizetni.

A megrendelés nem biztos, amíg nem kapnak fizetést a fenti számlára.

[ Szerkesztve ]

(#17502) Pista0001 válasza MastR (#17498) üzenetére


Pista0001
addikt

Viszont elég sok köztük a ref. nyákos, így mehet rájuk a full cover blokk ;)

(#17503) F e Z o válasza Henk (#17492) üzenetére


F e Z o
veterán

Megfelelő légáram azért szükségeltetik ezeknek a hűtéséhez is. Az viszont tény, hogy egy ilyen fogyasztású kártyáknál - 200W+ - hűtőcsere után külön oda kell figyelni a vrm rész hűtésére, főleg univerzális blokkoknál, ahol ugye megszűnik a levegőmozgás. Aluminium bordából lehet készíteni vrm bordát, sutána már csak gap-pad kell hozzá, meg 2db M3-as csavar a felfogatáshoz.

(#17490) Pista0001 : Ugyanilyen blokkom van.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17504) Henk válasza F e Z o (#17503) üzenetére


Henk
veterán

Nekem ilyen vga-m van, ezen szinte az egész nyákot lefedi az a lemez, sőt a vrm-nél még kis bordázat is van rajt kialakítva. Erre gondoltam, hogy rajt hagyom és az oldallapról egy 12-es venti közvetlenül ráfújná a levegőt.

(#17505) #90933760 válasza Henk (#17504) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha rajta hagyod és kap levegőt az bőven jó. Azt se felejtsük el, hogy a gpu is sokkal hidegebb lesz, ezáltal a nyák is és a rajta lévő cuccok is kevésbé melegednek fel. Meg nem a gpu hűtőről lejövő 40 fokos levegőt fújod vissza az alkatrészekre, hanem egy hidegebbet.

(#17506) TESCO-Zsömle válasza baboss (#17501) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem PayPal. Unicredit-nél van hazai számlájuk, ott be tudsz fizetni magadnak, de persze érdemes többet fizetni, nehogy váltás után kevés legyen, és ügyelj, hogy a PP-ra már euróban érkezzen meg.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17507) baboss válasza TESCO-Zsömle (#17506) üzenetére


baboss
őstag

Utoljára az Ebay-ről rendeltem ott elfogadta a bejegyzett bankkártyáról való utalást.
Köszönöm a segítséget.. :R

[ Szerkesztve ]

(#17508) Joshi


Joshi
titán

Tud valaki egy frissebb cpu furattávolságos képet linkelni mint az alábbi? Köszi.

(#17509) seniman válasza Joshi (#17508) üzenetére


seniman
addikt

Ennél frissebbet?1150 hiányzik csak róla,de az tudtommal megegyezik az 1155-el.

Mindenesetre köszi a képet,nekem meg ez jött jól :R

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#17510) Joshi válasza seniman (#17509) üzenetére


Joshi
titán

Nekem pont az kellene. :B Egyébként az FM2 is hiányzik de szerintem az is ugyan az mint az FM1. :D

[ Szerkesztve ]

(#17511) Pista0001 válasza Joshi (#17510) üzenetére


Pista0001
addikt

Az 1150 visszafelé kompatibilis ezen a téren 1155-tel és az 1156-tal is, az FM2 meg az FM1-gyel, AM3-mal és AM2-vel.

(#17512) Joshi válasza Pista0001 (#17511) üzenetére


Joshi
titán

Mi történt az Intellel hogy nem változtatott a furattávolságokon? ;]

(#17513) Goblin12 válasza Joshi (#17512) üzenetére


Goblin12
őstag

Csak ne kiabáld el. ;)

(#17514) Pista0001 válasza Joshi (#17512) üzenetére


Pista0001
addikt

Lusták új hűtőt terveztetni a kínaiakkal. :P

(#17515) Joshi


Joshi
titán

Az alábbi foglalathoz milyen backplate való és milyen prociblokk? A képen egy 1155 van de nekem majd 1150-hez fog kelleni de elvileg ugyan az a kettő.

(#17516) Tikakukac válasza Joshi (#17515) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz mindkettő (blokk meg lefogatás szempontból), így mazsolázhatsz.

Ha tudsz barkácsolni akkor kb. bármit rá tudsz pakolni, és pár óra munkával csinos backplate és lefogató páros is készíthető házilag. Ha nem akkor marad a bolti megoldások sora.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17517) Pista0001 válasza Joshi (#17515) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem EK 115x TRUE van, blokknak meg amelyik szimpatikus (nem muszáj EK ;) )

(#17518) Joshi válasza Pista0001 (#17517) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ezek szerint a gyári hátlapot le kell csavarozni ugye? Milyen blokk van aminek nem túl nagy az ellenállása? Nekem volt egy EK Supreme de annak nagyon nagy volt az ellenállása, a D5 nyögött tőle.

(#17519) Asbee válasza Joshi (#17518) üzenetére


Asbee
veterán

Nem kell lecsavarozni.

(#17520) F e Z o válasza Joshi (#17518) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha lecsavaroznád a hátlapot, a proci lefogatás is lejönne az alaplapról.

H2O über alles!

(#17521) mrbig25 válasza Asbee (#17519) üzenetére


mrbig25
őstag

& sephi

A Pista0001 által linkelt hátlapnál le kell csavarozni a gyári hátlapot.
Viszont a többinél nincs szükség ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

...

(#17522) Pista0001 válasza F e Z o (#17520) üzenetére


Pista0001
addikt

A gyári hátlap helyére kerül, van benne menet, a gyári csavarokat kell visszatenni. Pont ezért választottam ezt, ugyanis sok házban nincs annyi hely az alaplap alatt, hogy a gyári hátlap, plusz az azon támaszkodó másik is elférjen. Főleg 1156-os alaplapokon (mint amilyen az enyém is) volt még bazi vastag műanyag hátlap, az magában is alig fért el.

(#17523) F e Z o válasza Pista0001 (#17522) üzenetére


F e Z o
veterán

Háztól is függ, mert pl elég sok házon van már szerelőablak az alaplapi tálcán, ahol a CPU található. Mindenesetre a tied a biztos megoldás.

H2O über alles!

(#17524) Joshi válasza Pista0001 (#17522) üzenetére


Joshi
titán

Igen azért írtam hogy le kell venni a gyári hátlapot mert láttam a 3 menetet ahova vissza lehet csavarozni a gyári csavarokat. :D
És mi a helyzet mondjuk a Supremacy ellenállásával? Nekem elég magas a házam és a régi Supreme blokk nagyon megfogta a rendszer áramlását egy D5-el. Van képem a régi rendszerről azzal a különbséggel hogy elöl már egy dual radi van és a vga-ra egy Aquacomputer kryographics Hawaii blokk megy. Ellenállás szempontjából jobb a Supremacy mint a Supreme?

(#17525) Pista0001 válasza Joshi (#17524) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy tudom, ezeknek a blokkoknak épp ez a lényegük. Van bennük egy fojtás, ami miatt felgyorsul a blokkban az áramlás, ez javítja a hatásfokot. Szerintem az összes olyan blokk ilyen, aminek a közepén van a bemenete. A ház magasságának nincs jelentősége, mert zárt a kör, a pumpának nem kell emelnie, csak a keringésért felel, valamint a rendszer komponensein keletkező ellenállást (blokk, idomok, stb) kell legyőznie. A bemenet előtt ugyanolyan magas vízoszlop van, mint a kimenet után, így a kimenetnél levő vízoszlop nyomását kiegyenlíti a bemeneten levő vízoszlop. Ha a pumpád épp nem legalul van, akkor is ez a lényeg, jobban nem tudom így hirtelen leírni. :B

sephi: Hát, az enyém épp nem olyan :B

(#17526) X@b3e válasza DigitXT (#17436) üzenetére


X@b3e
addikt

Nálam meg csak ilyenek fordultak elő. Swiftech nb blokk az o gyűrűnél engedett, egy vga blokkom elrepedt és a legutóbb a szintén Swiftech cpu blokkom adta meg magát (pedig szeret(t)em ezt a márkát :) )
Szerencsére feltöltésnél jöttek ezek a dolgok és nem éles menteben, így törölköző, hajszárító és egy fél óra szünet után minden ment szépen tovább, szal le is kopogom, h alkatrészem még nem halálozott el ilyen ügyből kifolyólag. :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17527) F e Z o válasza X@b3e (#17526) üzenetére


F e Z o
veterán

A CPU blokkban a menet ment szét? M3? Lehet érdemes lenne kifúrni 3,5-össel és 4-es menetet fúrni bele, majd M4-es csavart használni. Kár lenne ezért a blokkért.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17528) X@b3e válasza F e Z o (#17527) üzenetére


X@b3e
addikt

Igen, a menet a feléig szépen lemorzsolódott, igy nem kap bele a csavar. Kitisztitás céljábol szedtem szét, és ez lett belöle, pedig igyekeztem óvatosnak lenni.. Azóta a szekrényben áll, de tényleg jó lenne, ha fel lehetne használni..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17529) Akcok94 válasza X@b3e (#17528) üzenetére


Akcok94
senior tag

lehet venni 300ft/db kézi menetfúrót, ha biztos kezed akkor simán úgy mond felfúrod 4-re mondjuk

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#17530) Apollo_21 válasza X@b3e (#17528) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kár érte, csinos darab:) Menetvágó/metsző..készlettel pikk-pakk helyrelehetne vágni:D
Én az ehhez hasonló balul elsűlt dolgaim a saját készletemmel javítom, nem vizes cuccokat, de mondjuk 10ből 7x sikerül:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17531) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok! Most vettem le az r9 290x tri-x vga-ról a hűtést, a gappadok rajtamaradtak a vga-n egytől egyig, hibátlannak tűnnek, szerintetek levegyem és helyettesítsem az EK blokkjához kapott gappadokkal, vagy ezek is jók lesznek?

www.adatfalodesign.hu

(#17532) F e Z o válasza adatfalo (#17531) üzenetére


F e Z o
veterán

Az a biztos, ha felrakod a blokkal kapottakat. A gyárit meg szépen leszeded, hogy ne sérüljön.

H2O über alles!

(#17533) mrbig25 válasza adatfalo (#17531) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem használd azokat, amit a blokkhoz adtak, mivel nem biztos hogy a gyári és az EK-féle gap-pad vastagsága megegyezik. Ebből pedig lehetnek gondok.

szerk:
addig írtam ezt a 1,5 sort, hogy lemaradtam

[ Szerkesztve ]

...

(#17534) Joshi válasza adatfalo (#17531) üzenetére


Joshi
titán

Ha azonos vastagságúak a gappadok akkor rajta hagyhatod.

Én késtem a legtöbbet. :D

[ Szerkesztve ]

(#17535) adatfalo válasza mrbig25 (#17533) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszönöm mind a hármótoknak! Újabb problémába ütköztem, a phobya 280-as radi túl magas, ha kicsavarom a felül lévő G1/4-es zárócsavarokat, akkor fel tudom annyira emelni, hogy belekapjon a csavar, de egyébként pont az a pár mm a difi. Létezik vajon hernyócsavar, vagy bármi aminek nincs feje/karimája G1/4-ben? Esetleg csavarboltban?
Ha nem, akkor vagy kiszedem a szegecselt ODD keretet, vagy vágok a radiátor csonkjának lyukat... :Y

Egyébként csalódtam a phobya radiban konstukció ügyileg, az EK radiátor furata sokkal jobban ki van alakítva, itt ha túlhúzom akkor egyből deformálódik a lamella, míg EK-nál meg van hosszabbítva a furat, hogy ne a lamellába ütközzön a csavar. Nem is értem, hogy akkor miért olyan hosszúságú M3-as csavarokat adtak a radiátorhoz, ami hosszabb(radi+venti-nél), ezáltal túlhúzás nélkül használhatatlan. :F

www.adatfalodesign.hu

(#17536) F e Z o válasza adatfalo (#17535) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem hamarabb kapsz hosszabb anyacsavart radi felfogatáshoz, mint vékony karimás G1/4 végelzáró dugót.

H2O über alles!

(#17537) seniman


seniman
addikt

Tudja valaki mi a különbség az EK radiátoroknál az XTC és a PE széria között?Mert látványosan olcsóbb a PE.Az EK közleménye szerint az XTC szériát kifuttatják és a PE veszi át a helyét.Mondjuk a PE sokkal rondább........ :F

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#17538) X@b3e válasza Akcok94 (#17529) üzenetére


X@b3e
addikt

A csavar feje nem olyan szokványos, de tényleg megérné foglalatoskodni vele, jó lenne használni :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17539) F e Z o válasza X@b3e (#17538) üzenetére


F e Z o
veterán

Gondolom imbuszfejű a csavar, mint az én Swieftech GTX blokkomnál. Ilyen csavart rengeteg helyen, bármilyen méretben lehet kapni. 3,5-es fúrószár, 4-es menetfúró valamilyen kenőanyaggal, s már meg is vagy.

H2O über alles!

(#17540) #90933760 válasza seniman (#17537) üzenetére


#90933760
törölt tag

PE 120-as
XTC 140-es
XTX a másik 120-as
A két 120-as között az a különbség, hogy a PE fele olyan vékony ezért is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#17541) ebali


ebali
csendes tag

Kezdett rossz érzésem lenni, hogy jóideje porosodnak a megvásárolt vizes alkatrészek a sarokban, így a hétvégét rászántam a szörnyszülött összerakására.

A következőket hűtik...
- mb: asus z87-a
- cpu: 4770k
- vga1: asus r9 290
- vga2: sapphire r9 290

...ezek:
- ek d5 pump-res combo (100)
- nova 1080 + 4x phobya g-silent 18
- ek supermacy
- 2x ek-fc r9 290x, parallel terminállal összekötve
- 16/10 cső
- "deszt." víz + 5% fagyálló (összesen kicsit több, mint 1 l)
(Mint látható, az alaplapot nem hűti víz...)

Nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy kompakt rendszert szeretnék, és ha már a pc-ház falára kerül a radiátor, gondoskodjon az a szellőzésről is. Nem voltam benne biztos, hogy működőképes az elképzelés, szóval mielőtt szétbarmoltam volna egy szép új dobozt, egy régi roncsot előszedtem (asszem egy őslény codegen példány).
Tehát a radiátor a levehető oldallapra került (ami egyébként hiányzott, de a hátlap csereszabatos volt vele), és a ventik szívják be a házba a levegőt rajta keresztül (pull). azért ezt a setupot választottam, mert így a radiátorra könnyen rakható/cserélhető légszűrő (beszerzés alatt), a jelentősen hiányos háznak meg orrán-száján jöhet ki a langy lég. A 4 phobya és a tápban lévőn kívül nincs több ventilátor.

Úgy tűnik, működik a dolog:
OC nélkül (illetve a cpu 3.7-en megy turbo miatt) 100%-on járatva a procit és a 2 vga-t, 600-as ventilátor fordulattal, d5 2-es fokozaton így alakulnak a hőmérsékletek egy kb. 23 fokos szobában:
cpu: 59 (eredeti kupak+paszta)
alaplap: 44 (a cpu melletti bordák, és a nb bordája sem forró)
gpu-k: 50
vga-vrm-ek: 42 ill. 64 mindkét kártyán

Egyedül ez a 64 fokos vrm, ami nem annyira tetszik alap órajelen (947/1250), de ez inkább a blokk hibája és/vagy a backplate hiánya miatt lehet, mintsem a vízrendszer elrendezésétől.

Pár elsővizes tapasztalat:
Kiderült, hogy a chieftec aps 1000c-nek van hangja. (a gyári cpu hűtő és a ref vga hűtők mellett pláne eddig azt hittem, hangtalan)
Valamelyik vagy mindkét vga elektronikája rendesen ciripel bizonyos esetekben (pl. grid2 átvezetők)
A radiátorban jó sok mocsok volt, érdemes volt "kilögybölni", remélem a nagyját sikerült, illetve nem ártott volna egy vízszűrő a rendszerbe.
Valaki már említette, milyen szapora és halk meló acél cuccokat moddolni... (egész vékony ház falára flexeltem nyílást)

Azt nem mondom, hogy elkészült, de üzemel, és ahogy magamat ismerem, ez az ideiglenes ház elég tartós lesz.
A légszűrő módosíthat a képleten, de a ventilátorokban van még egy kis tartalék.
Gondolkodom még a backplate-eken, és a cső kivezetésekhez jól jönne 4 90°-os adapter, most nagy ívben kanyarodnak kifele.

Köszi a topiknak, sokat segített a szörny születésében! :)

(#17542) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Vízhűtésen gondolkodom, és persze házilag, VGA-t nem szeretném még, meg persze vélhetően jobb lenne rá egy gyári blokk, de a Procira vizet szeretnék.
Arra gondoltam, hogy valamilyen kocsi fűtőradiátora, lehetne a radiátorom, csendes 12-es ventikkel meghűtve, de a blokkot nem tudom miből tudnám megcsinálni, mivel teljesen kezdő vagyok, és több százezer hozzászólást nem olvastam el, kérlek segítsetek, hogyan merre induljak el?
És mi kellhet hozzá?

Üdv.: Pr3s

(#17543) KINKY_007 válasza ebali (#17541) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A vga nagyon bosszantó, nekem is volt már miatta csere, de a táp is tud csúnya hangokat adni...
A rendszerről töltsd már fel képet, ha vállalható!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#17544) Pista0001 válasza Pr3s (#17542) üzenetére


Pista0001
addikt

A gépműhely helyett inkább a vízhűtés szaküzlet felé. A mai korszerű blokkok alapmodelljei alig kerülnek 10e forintnál többe, ennyit megér, nem tudsz velük versenyezni teljesítményben.

(#17545) F e Z o válasza ebali (#17541) üzenetére


F e Z o
veterán

Magas fps-eknél szokott ciripielni a vga-k, szerencsére elég ritka a 200+ fps. A másik vga karira ránéznék, mert a vrm-nek ugyanolyan hőfokúnak kellene lennie, mint a másik vga-nak. Gap padok nem csúsztak el esetleg rajta felrakáskor. Nem sok a 64 fok sem, csak a 42-höz képest számomra magas.

(#17542) Pr3s : Hardveraprón találsz olcsó, jó minőségű használt cuccokat, érdemes körülnézned.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17546) anytime válasza F e Z o (#17545) üzenetére


anytime
őstag

Tudom, hogy ide nem ilik, de kerdeznek egy vga-at.
AIDA64-ben olvasva latom a gpu diodat es a gpu vrm-et.60-65 fok a vrm-nek nem sok?

(#17547) F e Z o válasza anytime (#17546) üzenetére


F e Z o
veterán

Abszolút nem, a vrm-emek a 100-110 Celsius hőfokot is elviselik, persze nem érdemes annyin járatni.

H2O über alles!

(#17548) anytime válasza F e Z o (#17547) üzenetére


anytime
őstag

Akkor orulok, koszonom!

(#17549) ebali válasza KINKY_007 (#17543) üzenetére


ebali
csendes tag

A tápnak nem csúnya a hangja, egyszerűen hallani a 14 centis ventilátort, amikor terhelés alatt jobban pörög, teljesen vállalható, csak eddig ez rejtve maradt. De biztos létezik halkabb táp is.
A ciripeléssel kapcsolatban az lehet, amit sephi mond, tényleg magas fps-nél jelentkezik.

Majd töltök fel képeket. Szerintem annyira randa, hogy már szép.

@sephi
Félreérthető voltam. Mindkét vganál ugyanaz a helyzet, kártyánként 2 vrm van (hwinfo 2-t mutat) és mindkét vga esetén az egyik vrm hűvösebb, a másik melegebb. Tényleg nem vészes a 64, csak attól félek, OC-vel majd feljebb csúszik kevésbé egészséges tartományba.
Nem tudom, a backplate mennyire segítene. Ezzel kapcsolatban egy érdekes adatot találtam:

forrás
Furcsa, hogy az ac hátlapja annyival hatékonyabb, még a passzív is, viszont ha igaz, felmerül a kérdés, rakható-e ek-blokkos kártyára (biztos rakható, csak kell-e mókolni vele).

(#17550) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Valaki tudna mondani bővebb gyakorlati tapasztalatot ezekről a forgatható csatlakozókról?
pl.: EK-PSC Adapter 90° Erről azt írja az EK oldala hogy forgatható.
Mennyire forgatható ez, úgy értem ha pl a radiátort a ház oldalára szerelem és egy ilyen pont az oldallap forgáspontja alatt van akkor lehet nyitogatni a ház oldalát rendesen vagy ez csak ilyen egyszeri beállításra való nem sok forgatásra. Valamint mennyire erős a forgatható rész nem áll fenn a veszélye annak hogy előbb tekeredik ki a csatlakozó menete mint a forgórész?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.