Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) Játékos válasza varga911 (#14399) üzenetére


Játékos
addikt

Gratulálok hozzá, nekem is volt hasonló megoldás egy X1950Pro-n, de lássuk be, ez a felhasználók jó részének ez nem jön be túlságosan. Én szeretem a Home-made-t, de sokak szerint ez gányolás... :U
Másrészt ehhez illik egy kis huzat is a házb, ami pl. nekem nincs. Nem rossz megoldás, de a véleményem az, hogy sokkal jobb, ha lefedi a blokk a teljes VGA-t. Ha neked más a véleményed, azzal nincs semmi baj, de nem fogsz tudni meggyőzni! :DDD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14402) #41635072 válasza varga911 (#14399) üzenetére


#41635072
törölt tag

kemény az a cipőfűzős megoldás. :DDD

(#14403) varga911 válasza Játékos (#14401) üzenetére


varga911
senior tag

Nyilván jobb egy fullcover, én ezt nem is kérdőjeleztem meg, csak nem mindenki engedhet meg magának egy olyan blokkot amit egy adott kártyán lehet használni. :) Semmi garancia nincs arra hogy a következő generációra is jó lesz, és gyakorlatilag eladhatatlan az idő előrehaladtával. Az új kártyák pedig jönnek évente, ha nem félévente.

Ezzel szemben egy jobbfajta univerzál blokk nagy valószínűséggel jó lesz az új kártyákra is (a swiftechhez kaptam vagy 3 féle lefogatást, + G80 keretet, stb.), nem beszélve arról hogy árban a fele, és a többi komponens olcsón hűthető. Teljesítménye legalább hozza a fullcoverek teljesítményét GPU-n. Aki nem szeret "gányolni" az vegyen gyári bordákat, 1-2k-ból kapni egy tucatot ha nem többet. ;)

Fetek fűtenek eléggé, de a ramoknak szvsz gyakorlatilag mindegy hogy víz vagy egy nagyobb borda hűti őket, ez érdemben nem befolyásolja a működésüket.

Tel Elek:
A D5 került a HDD keret helyére, valahogy fel kellett fogni a Momentust... :DDD

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#14404) Játékos válasza varga911 (#14403) üzenetére


Játékos
addikt

Megvan. :DDD

Nagyjából egy véleményen vagyunk... ;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14405) varga911 válasza Játékos (#14404) üzenetére


varga911
senior tag

:DDD A kis bordácskákat random raktad rá vagy próbáltad a ramok fölé rakni? Számít ez egyáltalán ha egy fém(? a képen annak tűnik) hővezető lemez van rajta? Gondolkodtam én is hogy elég lenne egy adott formát kivágni ami mindent lefed, mint bordát fűrészelgetni kézifűrésszel...

(#14406) Játékos válasza varga911 (#14405) üzenetére


Játékos
addikt

A fényképet követően megtaláltam a többi bordát is, így jól telepakoltam vele azt a 2 mm-es alulemezt. Mevel bőven átmelegedtek, így gondolom, nem volt haszontalan... :DDD
Jobb lett volna vaskosabb lemez, és abba bordákat vágni, de így is jó ideig met. Mondjuk kb. 100 fokosak voltak a voltage regulatorok, de stabil volt, mint állat. Erről jut eszembe: a 8800GT-n egyszer kikapcsoltam a hűtést egy kicsit, majd mikor felpillantottam 124 fokos volt a feszstabilizátor... gyorsan nyomtam egy resetet... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14407) varga911 válasza Játékos (#14406) üzenetére


varga911
senior tag

Nálam azért ennyire nem durva a helyzet, a nagy bordák lehűtik kellően a feszstab áramköröket. Érezhetően melegebbek mint a ramok bordái, de egyáltalán nem vészes.
A hűtést pedig nem kell kikapcsolni. :D

(#14408) kiborg


kiborg
aktív tag

Véleményt kérek.

Konfig az adataimnál.
Laing DCC szivattyú, XSPC Delta V2 CPU blokk, EK VGA blokk, chipset blokk, nexxos extrem tripla radi, 3db 12cm venti 5V-on. Szóval ez a rendszer.

Crysis után 5 perccel, az idle hőfokok: magok 39-40 fok, GPU 30 fok. Vízhőfokot nemtudok még mondani, de ami késik nem múlik.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14409) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na végre összeraktam ( 4hónap )... feltöltöttem ( 1perc )... légtelenítettem ( 10perc )...

Egyenlőre csak tesztüzem van hogy csepeg e vagy sem, tartálynál volt egy kis gixer te már kijavítva. Nekem nagyon bejön ez a züd derengés amit produkál. Radiban még sztem van levegő csak eléggé nehézkeslesz kiszedni mert viszonylagosan passzentosra csináltam a csövezést.

Kösz mindenkinek aki segített :R monnyuk még nem van kész... HDD -t is fogok silencelni meg hűteni affem, meg pályázok egy D5-re majdanán, és esetleg RAM hűtésre... :))

Képek itt : [link]

(#14410) Samanbacsii válasza Lucif-R (#14409) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez aztán a Lidércfény... :C Érdekes, hogy mennyire "kimegy" a fény a tartályba... Klassz!

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14411) Nyugdíjas válasza Lucif-R (#14409) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Örülök, hogy részt vehettem;)
Teccik, jó, tényleg szép munka:C

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14412) Lucif-R válasza Samanbacsii (#14410) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Iiigen szépen kiköltözik a vizenát stb... de fog kapni egy UV ledet :) jaja kicsit majd kimatricázom meg egyéb finomságok hogy olyan rádijóáktive beütés legyen... feliratok meg jelek meg stb... ;) ja szivatyú egy kicsit hangos zugos de még nincs fent a gép oldala...

szerk.:

Nyugdíjas: óóó még nincs vége... ;) köszi McSzenvedtem vele de komolyan... ráadásul ilyen maximalista pöcs vagyok szal mindent 74x átrendeztem átterveztem kipróbáltam :D stb...

[ Szerkesztve ]

(#14413) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

nemsokára beállok a sorba, thenksz tu dö Nyugdíjas :C

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14414) jenei92 válasza Lucif-R (#14412) üzenetére


jenei92
senior tag

:R :R :C Garatula!

(#14415) Lucif-R válasza jenei92 (#14414) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Óóóó köszi. :D

Amúgy "fura" de kb 5perc alatt lelégtelenedett a rendszer habár látható hogy meglehetősen bonyolítottam a csövezést :D szivatyú amúgy lehet azért hangos mert nem szereti a 3db HK blokkot a rendszerben... ( van a rendszerben 2 szelep, kicsit szükítek a rendszeren és egyből hangosabb lesz a szivatyú... szal ezért tippelem hogy nem bírja a szivatyú ). Egyenlőre cseppmentes a rendszer... de rájöttem hogy miért is jó az UV-s víz... ;) hát mert kurvajól látszik ha valahol szivárog... a radin van egy csati ami kicsit nedves volt... Radit ma reggel még tornáztattam kicsit és kiköpött még egy marék bubit... remélem az utolsókat.

Hőterhelési teszt az valamikor a héten lesz a készleszek a venti vezérlési elektronikával. Majd lesznek még képek csak tegnap annyira odavoltam hogy készvagyok végre hogy nem nagyon fotóztam csak párat... :D

(#14416) #72042496 válasza #72042496 (#14263) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hatalmas elismerés steveenek! :R

Itt vannak élőben: [link] és [link] :R

(#14417) stevee251 válasza #72042496 (#14416) üzenetére


stevee251
tag

Köszönöm szépen, és örülök hogy tetszik.

:R

(#14418) Nyugdíjas válasza #72042496 (#14416) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ez tényleg szép munka;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14419) #72042496 válasza Lucif-R (#14409) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagány lett! :) Milyen szivattyút használsz?

Nyugdíjas: Az ám! :K Most már úgy érzem, célegyenesben van az "új" rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#14420) Lucif-R válasza #72042496 (#14419) üzenetére


Lucif-R
senior tag

köcce :B DDC-1VC 10W-t. Mennyibe volt neked az az elosztó réz kötyü? ( jöhet priviben is ha nem public ) Ja és lassan te is rajad mánösszefele :D :K

(#14421) #72042496 válasza Lucif-R (#14420) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes - azt hallottam, hogy a DDC akkor kezd halkulni, ha le van terhelve - bár ez egy korábbi szériás, lehet, másként viselkedik? :F A paramétereit tudod esetleg? Google nem adott találatot.

Azért is érdekel, mert nekem is egy DDC fog keringetni, de van a rendszerben 20 Cora profil is, s nem tudom, bírni fogja-e. Mindenesetre hamarosan kiderül. :)

szerk: Egy privát is ment.

[ Szerkesztve ]

(#14422) Lucif-R válasza #72042496 (#14421) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Milyen paraméterre vagy kíváncsi? Amúgy ez egy régebbi darab mert 2x akkora mint a mostani DDC-k java és keresőben se nagyon lehet találni rá példát... lehet ilyen őskori lelet :K és terhelésre hangosabb lesz :D de még az is lehet bubi van benne de azt nemhinném hazamentem kicsit fejreáálítom a DDC-t meg megtornáztatom és meglássuk mi lesz.

Hát nekem 3 HK blokk van... 4 L könyök... 1 elosztás ahol 1db 10esből 2db 10es lesz... de a MOSFET blokk belül meg csak 6os :U aztán a radielőtt is ketté osztódik 1db 10esből 2db 10es-re majd a radi után tartály előtt összejön megint egybe.

rePÜ is ment :))

(#14423) #72042496 válasza Lucif-R (#14422) üzenetére


#72042496
törölt tag

A folyadékszállításra, ill. szállítómagasságra. :) Ez lenne az?

Uhh, ez még semmi, nálam egy HK CPU blokk, HK VGA blokk, Silentstar Dual Box, MIPS RAM blokk, valamint 2x10 Cora párhuzamosan kötve, soronként 20 könyökkel és kettő gyorsoldó csatival, amelyeknek 4 mm a legszűkebb keresztmetszete...
A szivattyú mondjuk 18 wattos "Ultra" verzió, de akkor is - nem mondom, hogy nem tartok tőle. Ráadásul a D5 sem alternatíva, nem szereti az a nagy ellenállást.

Mindennek tetejébe egy éven belül tervbe van véve a vizezett BlackOps lap és egy vizes táp is... :B

[ Szerkesztve ]

(#14424) Lucif-R válasza #72042496 (#14423) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ön.... NYERT :) azaz E! Hát nem kicsit tompítós a rendszered neked is hallod :) :C

(#14425) WiZARD válasza #72042496 (#14423) üzenetére


WiZARD
addikt

nem úgy volt hogy a D5 is terheléstől halkul?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14426) #72042496 válasza Lucif-R (#14424) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na ja. Ilyenre sikerült. :D A passzív radiátorokhoz ragaszkodom, a HK blokkok pedig nagyon megtetszettek, s még most is etalonnak tartom őket megjelenés terén...

WiZARD: Erről nem hallottam. Úgy tudom, hogy nagy ellenállásnál csak szenved a D5, lecsökken az áramlás, feljebb kell tekerni, úgy meg azért az is hangos...

(#14427) szacsee válasza WiZARD (#14425) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem, a D5 a fordszám visszavételtől halkul, illetve akkor nem is melegszik annyira.

Mod: DDC-re igaz ez, szerintem elírtad.

[ Szerkesztve ]

(#14428) szacsee válasza Shkiz0 (#14413) üzenetére


szacsee
nagyúr

Képeket nyomj fel mielött a tuningra vetemedsz. :R

(#14429) WiZARD válasza szacsee (#14427) üzenetére


WiZARD
addikt

ahh, akkor rosszul emlékeztem. na mind D5 solarral fogok próbálkozni, ha megkapom (remélem ma este meglesz). kiváncsi vagyok mennyire hangos. fordszám visszavétel nem valószínű :p

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14430) szacsee válasza WiZARD (#14429) üzenetére


szacsee
nagyúr

A solar a nem fordszabályozós ugyi?
Olvass vissza vót 1 kis csihi-puhi-s vita belőle...mámint a solar halkításból. :K

(#14431) Oibacsi


Oibacsi
őstag

sorry, félig off lesz: Szóval lassan összeállnak a dolgok és kész lesz a rendszer. Namármost ugye a fet-ek körül megszűnik a légmozgás, de mivel blokkot nem tudok tenni rájuk, oldallapra szeretnék ventit szerelni. Ti mekkora teljesítményűt javasolnátok?

(#14432) WiZARD válasza szacsee (#14430) üzenetére


WiZARD
addikt

igen, az a szabályzás nélküli.
nem veszem, próbára kapom, és csak akkor fizetem ki, ha beválik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14433) stevee251 válasza Oibacsi (#14431) üzenetére


stevee251
tag

Nincs rajta gyárilag semmi borda? Illetve furat sincs a lefogatásnak?

(#14434) Oibacsi válasza stevee251 (#14433) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nincs, ez egy sima asus p5b

(#14435) stevee251 válasza Oibacsi (#14434) üzenetére


stevee251
tag

:( Az feladná a leckét FET blokknál, néztem róla képet.

(#14436) Oibacsi válasza stevee251 (#14435) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nalátod, ezért kérdezem, mert ragsztani nem akarok rá, az már kókányolás

(#14437) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#14431) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez amolyan "kb nemmindegy?" kérdés:D Pont mindegy azoknak, csak legyen valami légmozgás. Nagy teljesitményűt ugysem tudsz oda tenni,mert hangos lesz, és megőrülsz. Gondolom, ha már vizezel, csak számit, hogy csendben legyen...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14438) Lucif-R válasza Oibacsi (#14431) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Milyne borda van rajtuk vagy mi van rajta? FET-eknek meglehetősen kicsi a felületük a hötermelésükhöz mérten... szal vagy tüskéket tegyél rá vagy valamit... amúgy meg attól függ hogy húzod e a cuccost vagy sem...

(#14439) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Köszi mindenkinek, akkor "alkotok" valamit:D

(#14440) #72042496 válasza Oibacsi (#14439) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha 12 centis ventivel szerelt tápod van, akkor az biztosít némi légmozgást, szerintem az elég is lenne oda. Bár függ attól is, hogy milyen procit teszel bele, s húzod-e.

(#14441) Olekgsxr válasza Lucif-R (#14409) üzenetére


Olekgsxr
tag

F@szán sikerült a cuccos.
:C

(#14442) sK0t válasza Lucif-R (#14409) üzenetére


sK0t
tag

Faintos lett ! :C

15!10-es csöveket, és hozzá csatlakozókat, hol lehet venni ?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#14443) szacsee válasza sK0t (#14442) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akár is, de hiszen tudod. :D

[ Szerkesztve ]

(#14444) sK0t válasza szacsee (#14443) üzenetére


sK0t
tag

Akkor még nem nézte meg fent, oldalt a kis sávját :O :W !

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#14445) P00By


P00By
nagyúr

(#14446) T-CAT válasza kiborg (#14338) üzenetére


T-CAT
tag

Hali! ...mindenkinek! :)
Szórakoztam megint kicsit a D5 Solar-al. Nyugtalanított, hogy most akkor mennyi szuflát is tud felvenni ventiszabályzón keresztül? Szereztem egy voltmérőt! :) Szóval bekapcs után nem veszi vissza a feszültséget, hanem 12 volt-ot ad neki állandóan az Aerogate II. Egész pontosan, ha rá van kötve a szivattyú, akkor 11,38v, ha pedig nincs, akkor 12volt kereken!!! Akkor most, hogy is van ez??? Rákötöttem direktbe a tápra és nagyon meglepődtem, mert semmivel nem lett hangosabb. Azaz nekem, szivacsra téve teljesen csendben van. (ez azt jelenti, hogy 1 méter távolságból, plusz környezeti zaj=0, nem hallatszik, hogy be van-e kapcsolva a gép, vagy sem) Így közvetlenül tápra kötve a szivattyút, valamivel több12,28-12,3volt-ot mértem.
Úgyhogy most akkor nem nagyon értem, hogy mi a helyzet, mert nekem ez a Solar nagyon csendes. Leműtöttem az alját és csináltam egy képet a szakértő szemeknek. :R
D5 Solar?????
Lehetséges, hogy ez egy gyárilag leszabályzott verzió lenne? Estleg jelenthet-e valamit az a D5v1.51 felirat a nyákon??? Ha valakinek szintén Solar, érdekelne, hogy Nála mi a helyzet!! :U :)

(#14447) Lucif-R válasza sK0t (#14442) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Elősször is köszi :R 15/10es ClearFlex csöveket használtam ( Nyugdíjastól van ).

Olekgsxr: köszee :R

Más:

Amúgy tök vicces hogy a kb 3,5m felhasznált cső egy 250mm-es tartály és egy NOVA radi meg a blokkok nem ittak meg csak 1,2L lötyit. :)) én meg fostam hogy megiszik vagy 3-4L vizet majd :D Most gyártom a venti vezérlés áramkörét... de hogy milyen bonyolult a huzalozása vazzeg... nem gondoltam volna... de majd közzé teszem :D sztem az is faintos kategóriát üti majd :D :U

(#14448) Olekgsxr válasza Lucif-R (#14447) üzenetére


Olekgsxr
tag

Milyen vezérlőt gyártasz?
Nem kell bonyolítani..
Én egyszerűen oldottam meg, 2 kapcsoló az egyik 4-et, a másik 5 ventit "vezérel".
5V-ki-12V. Olyan kis szép szimmetrikusan
. :DDD
Azért majd várom a képet kivi vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

(#14449) nyunyu válasza Lucif-R (#14447) üzenetére


nyunyu
félisten

[i]Amúgy tök vicces hogy a kb 3,5m felhasznált cső egy 250mm-es tartály és egy NOVA radi meg a blokkok nem ittak meg csak 1,2L lötyit. :))[/l]

Olyan keveset???

Mora2 onmagaban benyel annyit.

Vegul EheimStation-nel, XSPC Deltaval, GPU-X-szel, ~3m 11/8-as csovel egyutt durvan 1.8 liter kellett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14450) Olekgsxr válasza Lucif-R (#14447) üzenetére


Olekgsxr
tag

Az enyém közek 1.6 littyet nyel el. 11/8 as cső ~3.5m, Nova, + egy maszek tartály 35*300mm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.