Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) WiZARD válasza ABnormal (#14199) üzenetére


WiZARD
addikt

igen, ilyen az enyém.

tehát elvileg akkor összeforrasztgathatom én is, és akkor erősebb lesz?
(ennek van valami topicja itt a liquidluxx-on, vagy valami írás hozzá?)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14202) WiZARD válasza WiZARD (#14201) üzenetére


WiZARD
addikt

no megtaláltam közben a szöveget is, ahonnan vetted a képeket....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14203) Ottoka válasza ABnormal (#14199) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem is hpps pumpám van. Lehet tuningolni? Mit kell nézni?

Mezőhegyes

(#14204) Ottoka


Ottoka
őstag

nekem az alábbi van a nyákon:

J1 J2

off off def
on off 66Hz
off on 72Hz
on on auto

Mezőhegyes

(#14205) shteer válasza dime27 (#14200) üzenetére


shteer
titán

ide a topikba pls! priviben ne szakmaizzunk..

..szerintem jónak tűnik

(#14206) shteer válasza P00By (#14188) üzenetére


shteer
titán

ez a piros-kék animáció szacsee paint-es rajzának a továbbfejlesztése :DD

..szerintem jónak tűnik

(#14207) Ottoka válasza shteer (#14206) üzenetére


Ottoka
őstag

Elég gyengusz :U

Mezőhegyes

(#14208) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

Ti milyen radit ajánlanátok vízhűtéshez, lassan szeretnék újítani 1-2 dolgot a terc 8800GT,GTS,GTX Core2Quad Q6600 vagy jobb, és mindenképp vízhűtést szeretnék rá.
Dupla esetleg egy triplaradi elég lenne?
És még tartály érdekelne,hogy milyen méretben érdemes venni vagy mekkora kell :F

Köszönöm a válaszokat :R

(#14209) Laraxior


Laraxior
titán

Őöö... kicsit gondolkoztam :B és kérném a véleményeteket.
Szóval mit szóltok az ötlethez:
Vennék egy hűtőtáskát.(Bár a radimhoz megfelelő méretűt úgysem fogok kapni....)
Bele tenném a radimat, passzívban,és dobnék a táskába jégakkut. Tételezzül fel,bevásárlok vagy 6-8 jégakkut,és mindig csak 2-3 lesz a tatyóban, a maradék meg a frigóban,így mindig hideg lenne a táskában. Mert ventikkel lehűtöm így is,de eléri a víz a közel 30 fokot,és hangos is. Az esztétikai részét mellőzzük,mert bevágom az egészet a szekrénybe szóval csak két cső fog látszódni. :C :B :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14210) Tothgera30 válasza Laraxior (#14209) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem ez naív ötlet! De Alber Einstein utódja lehetsz ("a szinpad a tiéd"), és egyszerübb lenne ha egy frigót vásárolnál és -39C fokra állítanád, na az jó lenne! Míly egyszerű ötlet, a nóbel díjat a címemre küldjétek! :C Helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok! :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14211) Ottoka válasza Laraxior (#14209) üzenetére


Ottoka
őstag

Ha az ilyen ötleteknél tartunk, nekem az jutott eszembe, hogy fogom a lada hútőmet, belerakom egy tartályba úgy, hogy a feltöltő nyilásig érjen benne a viz. Egy régi öntött vas radiátort meg leások a kertbe jó mélyre, és egy 220v-os szivattyúval átforgatom rajta a vizet. Láttam ilyen vizhűtőt, mondjuk ott egy gép hűtésére használták a vizet, de tizenegykétfokos viz jött fel a földből.... meg lehetne ezt szépen csinálni, két csővel fel a padlásra, aztán kivül a ház falán kettővel lejönni, be a földbe, át a radin. Egy 220v-as szivattyú elbirná.

Mezőhegyes

(#14212) H_Zozo válasza Laraxior (#14209) üzenetére


H_Zozo
tag

Miért nem veszel egy elektromos hűtőtáskát, amit szivarrgyújtóról lehet üzemeltetni? Megspórolod a jégakkuk cserélgetését.
De gyakorlatilag ez ugyan az lenne, mint az én egykori alapötletem, hogy nem a peltierrel hűteni a vizet, hanem a peltier által előállított hideget átfújatni a radiátoron.

___________________________________________________________________________

(#14213) H_Zozo válasza Ottoka (#14211) üzenetére


H_Zozo
tag

Öööö, nem pont ilyet épít most fuzik? Csak ő a kutat használja fel.

___________________________________________________________________________

(#14214) Laraxior válasza H_Zozo (#14212) üzenetére


Laraxior
titán

hmm az a baj hogy elég extrem mérete van a radimnak 65x25x15
Nehéz lenne ilyen cuccot találni,amiben elfér,csináltatni kéne....

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14215) H_Zozo válasza Laraxior (#14214) üzenetére


H_Zozo
tag

Ez a problémád?
Veszel mdf lapot, meg hungarocellt, összecsavarozod a dobozt, aztán kibéleled, és beleteszed a hűtőtáska peltieres részét. Egyébként nem egy nagy valami, egy peltier, rajta egy kb 10x15cm-es alu borda, meg rajta egy ventillátor.

___________________________________________________________________________

(#14216) WiZARD válasza Ottoka (#14211) üzenetére


WiZARD
addikt

felesleges túlbonyolítani.

szerezz valami nagy tartályt (szerintem akár 20-30 liter is elég lehet, de szóljatok ha nem) és azt ásd le, és a bennelévő vizet használd közvetlenül a hűtésbe.
nem kell 220as szivattyú se, szintkülönbség nem számít, elég a sima pumpa...

bár lehet hogy a radiátor is jó. mindenesetre nem csinálnám 2 körösre....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14217) nygma válasza Laraxior (#14209) üzenetére


nygma
addikt

Jó ötlet bár ez már tényleg olyan Alber Einstein feeling... :U :C

[ Szerkesztve ]

(#14218) Laraxior válasza nygma (#14217) üzenetére


Laraxior
titán

nah igen,egy gond van csak...nem jönnek a Q66-os ajánlatok... :( :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#14219) Oibacsi válasza H_Zozo (#14215) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem lenne egyszerűbb egy 2 körös rendszert építeni?

(#14220) nygma válasza Laraxior (#14218) üzenetére


nygma
addikt

Ráér az, majd fognak jönni... ;)

(#14221) H_Zozo válasza Oibacsi (#14219) üzenetére


H_Zozo
tag

Mit értesz most itt két körös rendszer alatt? Egyik körbe a peltier, másikba meg a melegedő alakatrészek?
Egyébként én csak az alapgondolatot vittem tovább, és a két kör, az már elég távol áll ettől,

___________________________________________________________________________

(#14222) Oibacsi válasza H_Zozo (#14221) üzenetére


Oibacsi
őstag

a pletiert ugye hűtöd egy körrel, a máik oldalon egy cpu blokk felveszi a vizet és azt keringteted körbe...bár ha túl hideg, az tuti h nem jó a vinyónak

(#14223) hossszú válasza Laraxior (#14218) üzenetére


hossszú
őstag

Vedd meg az enyemet :) jo kis B3 ES, igazi kihivas meg vizzel is meghuteni

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#14224) kiborg válasza H_Zozo (#14212) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Volt már rá azthiszem próbálkozás, de gondolj bele:
Mekkora lehet a teljesítmánye, ha szivargyújtóról megy ? És ugyanarról a szivargyújtóról elmenne a géped ?
Valsz nem.
A géped több hőt termel, mint amennyit a benne lévő hűtő tud hűteni, tehát álmelegítené az egészet.
Mellesleg ezek a hűtőládák csak hidegen tartára jók, nem valaminek a lehűtésére, bár ezzel sem bírkóznak meg ha túl ,meleg van.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14225) lpc válasza Laraxior (#14209) üzenetére


lpc
tag

Azért a 30 fokos víz miatt még ne kezdjél el parázni, másnak is annyi a vize. Pl. nekem is - egy kb 26 fokos szobában.

(#14226) nygma válasza lpc (#14225) üzenetére


nygma
addikt

Nem parázik csak hűvösebbet szeretne a Q6600 tuninghoz ami érthető... :U

(#14227) greatchaos válasza nygma (#14226) üzenetére


greatchaos
addikt

van, amihez nem értessz? :F

(#14228) nixx-21


nixx-21
senior tag

hali mindeki egy új rendszert szeretnék venni és vízzel szeretném hűteni:

-Intel C2Q Q9300(ezt biztos vízzel hűteném)
-Asus Rampage formula(ezt nem kötelező sztem)
-Corsair Dominator 4*1gb 1066MHz(van rajta elég jó gári hűtés:))
-HD 4870(megvárom még kijön)(ezt is vízzel)

erre a rendszerre elég lenne egy Thermaltake Bigwater 745(3 ventis radiátoros)?? vagy mi ajánlotok rá?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14229) yakuza.tora válasza nixx-21 (#14228) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A Tt-t felejtsd el! Egy ilyen géphez normális alkatrészekből kell összeállítani a hűtést! Drágább lesz, mint a Bigwater, de összehasonlíthatatlanul jobb és bővíthetőbb is! :K
Nem mellesleg az 4xxx szériára még nincs is blokk. Mivel meg sem jelent a kártya... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#14230) BearGOD


BearGOD
tag

Én is gondolkodtam korábban peltieren és folyamatban van a kialakítása is, de nekem eddig a legegyértelműb, aminél még egy "ésszerű" teljesítményű peltier által lehűtött levegőt átjáratni a radin! Megfogom ezt vizsgálni és ezután, ha nem lenne elegendő a teljesítménye befejezem a peltieres blokkot amibena vizet hűteném a peltierrel a radi után.

De ha akármelyikőnk nagyon a hideg felé jutna, sztem érdemes nézegetni a szoba páratartalmát és szépen lassacskán elővenni a szigetelőanyagokat a blokkok köré, hogy a párásodást gátoljuk!
Persze csak ha NAGYON elkapja valamelyőnket a hűtési láz!

A hűtőtáska gondot énis saját hűtőtűska építésével oldanám meg! Párezer forintból megvan és akár az asztalhoz is építhető ezáltal designesen "eltüntthető"

Persze ez csak az én véleményem!

(#14231) jenei92 válasza nixx-21 (#14228) üzenetére


jenei92
senior tag

Bigwater feljtő egy quad alá amit még tuningolni is akarsz,meg ezek nem is bővíthetők,hogy akarod rákőtni majd azt a bivaly vga-t...olvass olvass olvass a vízhűtésről...(mondja ezt egy kezdő :D ) :R :R sok sikert!

(#14232) nygma válasza greatchaos (#14227) üzenetére


nygma
addikt

Igen van, ember vagyok... :)

(#14233) nixx-21 válasza yakuza.tora (#14229) üzenetére


nixx-21
senior tag

ok gondoltam h nem kéne egyből megveni ezért jöttem ide :) mien hűtőt ajánlanátok a Q9300-ra?? meg szerintetek a Rampage hűtője jo vagy cseréljem le azt is vízre? ha igen akkor arra is mondajatok valamifélét :DD végülis ti vagytok a profik :DD

HD 4870-re meg majd visszatérünk ha kijött a kari :DD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14234) BearGOD válasza nixx-21 (#14233) üzenetére


BearGOD
tag

Mi itt mindent vizezünk! :DD
Azthiszem ezt a választ én már megkaptam mástól anno! :DDD

A ramjaidnak ha húzni akarod (és mért ne tennéd, ha már a rocit húzod) akkor előbb utóbb szüksége lesz egy kis plussz löketre az északi hídtól. Ehhez feszemelést kel lmajd megejtened ami ugye a passzív, heatpipes hűtésednek nem fog jólesni főleg hogy a vidkaridon víz, a procidon víz és alig lesz valami venti ami hűtse!
Vagy szerelsz rá ventit, vagy aztis cseréled ha húzni akarod! Énszerintem fogod húzni ezért javasolt 1-1 blokk NB és SB-re!

Ja a procir a D-tek fuzion v1 vagy v2 ha tucc szerezni (de ha tudsz akkor itt lesz pár vevőd szal tankolj be belőle)

Xspc delta is megbírkózik vele sztem, az kicsivel olcsóbb is!

[ Szerkesztve ]

(#14235) Ottoka válasza H_Zozo (#14213) üzenetére


Ottoka
őstag

Ha ilyet épit nem tudom, én megvalósitani nem fogom egyelőre. Elég amit tud a rendszer.
A kút is jó ötlet, emlékszem nagyszülőknél kiba hideg viz jött fel...

Mezőhegyes

(#14236) nixx-21 válasza BearGOD (#14234) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát idő után kell huzni és amugy is szeretem a csendességet gondolom a víz az elég halk ezért akaro arra váltani a Dominatoron lesz venti is tudod az a három kis venti

tehát akkor javasolt a NB és az SB-re blokkot rakni oda miet rakjak? netán egy oldalt tudok modnei ahonnan össze tudnám építeni vagy valami??köszi :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14237) nixx-21 válasza BearGOD (#14234) üzenetére


nixx-21
senior tag

"v2 ha tucc szerezni (de ha tudsz akkor itt lesz pár vevőd szal tankolj be belőle)"

mivel jobb a V2 csak jobban néz ki vagy van valami újítás benne?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14238) nixx-21


nixx-21
senior tag

és mien gyorsaságú pumpa jo 500L/h az már jo nem?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14239) nixx-21


nixx-21
senior tag

na összeraktam egyet 82K :DDD :DDD ennyiből kijön 3db Tt 745-ös és mélg pénzem is maradxD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#14240) yakuza.tora válasza nixx-21 (#14239) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Akkor vegyél azt! De utána ne gyere vissza panaszkodni! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#14241) jenei92 válasza nixx-21 (#14239) üzenetére


jenei92
senior tag

Laind D5ös pumpa szerintem jó,(subcooling.hu)it találsz egy két dolgot. ;) ...
Bigwatert mondtuk hogy felejtsd el... :K

(#14242) nygma válasza nixx-21 (#14239) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz vegyél egy Bigwatert nem lesz vele gondod a következőn kívül:

A CPU blokkot amit adnak hozzá gyárilag be sem kell építened a rendszerbe,mert amire hazaérsz már el van repedve... :D

Többivel nekem nincs semmi bajom... :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#14243) dtss


dtss
tag

Hi all
Lenne egy olyan kérdésem hogy van nekem egy Watercool HTF3 Dual 240-es radi és ez mellé érdemes-e + HTF3 Tripla 360 tripla radit betenni a rendszerbe. :F

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#14244) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

nixx-21(újonc):
Én mindenkinek Laing D5-t javaslom, bőven van benne tartalék és gyakorlatilag zajtalan.
Az én billentyűzetemen sincs LY de megoldható... :DDD :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14245) jones965 válasza dtss (#14243) üzenetére


jones965
Modder

Szia!

Ha a jelenlegi rendszered akarod ezzel bővíteni és nem építesz be több blokkot, akkor szerintem fölösleges.
Kérdés az, hogy jelenleg házon belül vagy kívül van a radid.
Egyébként a plussz hőleadóval nem igazán nyernél jelentősen alacsonyabb vízhőmérsékletet, ha jelenlegi konfigod optimálisan van felépítve.

Most néztem, hogy kívül van a radid, a plexi ház mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14246) dtss válasza jones965 (#14245) üzenetére


dtss
tag

A radi a házon kívül van, mert a kis plexiházban nem fér el. 26 fokos szobában a proci 3600MHz-re húzva max 50 pár fokos, a vga 880-ra húzva 45-50 fok. mást egyenlőre nem hűtök vizzel de tervezem. Az X2O pumpát is le szeretném cserélni valami jobbra mert ez nagyon sok levegőt nyom a rendszerbe akármit csinálok vele. :W

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#14247) Samanbacsii válasza dtss (#14243) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szerintem sem... Kivéve ha passzívra akarsz áttérni. Ahoz viszont nagyobb radik kellenek.
Vized hány fokos? A levegő benyomás nem pumpa hiba. (Hacsak nem a pumpa szív falsot.)

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14248) jones965 válasza dtss (#14246) üzenetére


jones965
Modder

Vízhőfokról lehet tudni valamit?
Az lenne a legfőbb kiindulási alap.
Viszont ha leírásod szerint sok levegő megy be a rendszerbe, az alaposan rontja a hatásfokát a hűtésednek.

[ Szerkesztve ]

(#14249) dtss válasza Samanbacsii (#14247) üzenetére


dtss
tag

azt nem tudom pontosan, terhelve enyhén meleg tapintásra, de amiket elöbb írtam azok a terhelt hőfokok.
jelenleg van 22 fok a szobába és alpon a proci 21 - magok 26 fok, a vga 32. A pumpa 7V-on megy így alig kever levegőt a vízbe (nem hiszem hogy az jó ha buborékos a víz mint állat)
most tervezek venni külön kiegyenlitő tartályt meg lehet pumpát ha lessz rá keret.

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#14250) jones965 válasza dtss (#14249) üzenetére


jones965
Modder

Ezen értékek is azt támasztják alá, amit az előbb is javasoltam, nem feltétlen szükséges még egy radi beépítése.
Csak mellesleg jegyzem meg, merő jószándékkal-kicsit hosszú az aláírásod

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.