Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) nygma válasza Lucif-R (#14050) üzenetére


nygma
addikt

Végig se olvasom... :DDD

(#14052) Lucif-R válasza nygma (#14051) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem is neked írtam... :P ,de neked sem árt "művelődni" ;)

Még annyi hogy amit én irtam példa vizet az egy nagyon tip top rendszert adna sztem :)

(#14053) nygma válasza Lucif-R (#14052) üzenetére


nygma
addikt

Átolvastam... :P

(#14054) Bulitt válasza Lucif-R (#14052) üzenetére


Bulitt
őstag

nem pöpet :D mire ezeket mind megvenném, év vége lenne :DDD

(#14055) nygma válasza Bulitt (#14054) üzenetére


nygma
addikt

Karácsonyra jók lesznek... ;) :DDD

(#14056) WiZARD válasza Nyugdíjas (#14049) üzenetére


WiZARD
addikt

thx. (Lucif-R neked is, de ne akard lenyúlni előlem a vario-t ami a bolhán van :D (nálad hamarabb írtam neki privit :D))

mondjuk hosszú cső, mora, és fuzion+quad nozzle talán lefogja. vagy d5nek full kakaón ez gyerekjáték?

20k környékén tuti nem veszek pumpát, akkor inkább marad a mostani amíg meg nem deglik egyszer. bár az eheim tartós szokott lenni :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14057) Nyugdíjas válasza WiZARD (#14056) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Talán az már elég ellenállás,de csak saccolgatni tudok, az meg ugye nem túl jó...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14058) Tothgera30 válasza jenei92 (#14042) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De tudom mit akarok, egy csendes vízhűtést a processzor hűtésére, de jó lenne ha később bővíthető lenne. Olvasgattam a vízhűtésekről, de mindenki mást mond, és azért írogatok itt hogy megtudjam nekem melyik a legmegfelelőbb vízhűtés, mert a levegősből már elegem van, sok a negatívum! :W
Ha kellene valakinek: http://prohardver.hu/apro/gigabyte_amd_4400_am2/hsz_1-200.html

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14059) Lucif-R válasza Tothgera30 (#14058) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Köszönyük a direktmárketinget de ez vizes totyik ide max vizes dolgokat linkej igy be :DDD Amit irtam configot lejjeb az neked vizből csak a procira és majd bővíthetőre tökéletes, mint ahogy azt a Stheer TábornagyGenerális is jóváhagyózta :)

Van link gomb a hozzászólásoknál lent jobboldalt a smileik felett igy tudsz direkt linket csinálni és nem kell nekünk lusta dögöknek copy pastelni... illetve igy szokás hogy ne kelljen copy pastelni :) A tied pl ilyen lesz Giga AMD 4400 többit inkább PM-ben irom hogy kevesebb off legyen.

(#14060) #56573440


#56573440
törölt tag

nem tom linkeltek be tesztet de ha nem akkor itt is egy dtek v2.0

[ Szerkesztve ]

(#14061) Tothgera30 válasza Lucif-R (#14059) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, köszi! :DD Ez milyen szép, és most "csak" 41000ft! :Y

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14062) nygma válasza #56573440 (#14060) üzenetére


nygma
addikt

:R

(#14063) Lucif-R válasza Tothgera30 (#14061) üzenetére


Lucif-R
senior tag

"csak" annyi de tartályon lehet spórolni mint irtam... a többin meg nem érdemes mert akkor fogsz vele copni ha bővíteni akarod majd később. :K

(#14064) NorDezs


NorDezs
senior tag

Szétszedtem a régi vízhűtésemet, amit kb. 1 évig nem használtam, és most engedtem le a vizet belőle. Desztillált víz volt korrózió álló folyadékkal. Szétszedtem a pumpát, és valamilyen fehér színű krémes anyag volt benne, ezt kitakarítottam, szétszedtem a blokkot is, de az tiszta volt. Kérdés, mivel tudnám kitakarítani a radiátort, ami egy MORA2, ugyanis nem tudom, hogy az milyen állapotban van belülről, de jó lenne megint összerakni a cuccot :)

(#14065) yakuza.tora válasza NorDezs (#14064) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én a helyedben a radihoz vennék speciális autó hűtőradiátor tisztítót! Bármelyik autósboltban kapható. Legutoljára a TESÓBAN láttam... :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#14066) NorDezs válasza yakuza.tora (#14065) üzenetére


NorDezs
senior tag

Köszi az ötletet, akkor holnap megyek beszerzőtúrára :D
Utánna mivel töltsem fel a rendszert? Ioncserélt víz, vagy desztvíz? Illetve milyen adalékot tegyek még a vízbe?

(#14067) Lucif-R válasza NorDezs (#14066) üzenetére


Lucif-R
senior tag

lentebb pont van taglalva... amúgy meg bal fent kereső... :((( pici önállóságot olyan szivesen látnék néha... NÉHA...

(#14068) nygma válasza Lucif-R (#14067) üzenetére


nygma
addikt

Legyen önálló a csecsemő... :DDD

(#14069) NorDezs válasza Lucif-R (#14067) üzenetére


NorDezs
senior tag

Köszi, igaz ebben a két sorban pont leírhattad volna, hogy te mit ajánlasz, már ha van valami jó tanácsod, ha meg nincs, akkor nem muszáj írni, bár gondolom ez te is sejted, hisz tapasztalt öreg vagy, nem tegnap regeltél :P

[ Szerkesztve ]

(#14070) Reset Elek válasza Lucif-R (#14050) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

"hatásfóka" ???
"nyomás/áramlás tényező" ???

Dikkmán, nem kéne valami vándorfizikus-Nóbeldíjat alapítani ? :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#14071) Játékos válasza NorDezs (#14069) üzenetére


Játékos
addikt

Ebben igazad van, viszont mostmár legalább tudod, merre van a kereső... :DDD
TÉNYLEG nem hülyeség! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14072) Bulitt válasza #56573440 (#14060) üzenetére


Bulitt
őstag

köszi black :R

(#14073) NorDezs válasza Játékos (#14071) üzenetére


NorDezs
senior tag

Azt eddig is tudtan, használtam is, csak nem segített. Viszont kicsit visszaolvastan és az már igen :DDD

Szóval desztvíz+gyógyszertári alkohol a tuti? Nem kell bele más, illetve az alkohol nem fog elpárologni könnyebben?

(#14074) shteer válasza Reset Elek (#14070) üzenetére


shteer
titán

dehogyisnem :K de a hatásfóka nevű állatfaj felfedezéséért még csak a különdíj jár ;]
vándorfizikus-kémikus-biológus-vízvezetékszerelő díj kell

horny: szal rákerestél a "folyadék", "víz" szavakra? és semmilyen használható infót nem találtál ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14075) Lucif-R válasza NorDezs (#14073) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Igen le tudtam volna irni csak ha mindenki ezt csinálná akkor kicsit helpdeskere fordulna a totyik... :)) amúgy szted egy zárt rendszerből hova párolog az alcohol? ( monnyuk zárt üvegből ált a gyomrunkba szokott... de az másik mese... ) Szoktak még fagyállót rakni bele 1:10 arányban ... igaázból az csak azért kell hogy ne legyen benne állatkert... :K

Kereső nagyon is hatásos... pl : Keresés="keverék" meglehetősen sok jó találat van benne sztem... :U

Reset Elek: nekem mé kéne? nem vok én vándor sem, meg kémikus sem... csak igy ragzom az magyrat... :O annó ElectroTechnika tanárom fogalmazott igy rendszeresen hogy: feszej-feszültség; delej-áram, ellenállat-ellenállás, recipróka-reciprók... és még sorolhatnám hónapig...

Játékos: énmegmondtam... :P

Stheer: Na vigyázzá magadra me lefokozlak... nesze: Stheer te FOK !!! Most le vagy fokozva... :)) :DDD

(#14076) Játékos válasza NorDezs (#14073) üzenetére


Játékos
addikt

Nincs harag, de hidd el, segít az, csak nem tuja a gondolatodat kitalálni, tehát esetenként 3-4 kulcsszóra is rá kell keresni, mire megleled...
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14077) ész ventura válasza Lucif-R (#14050) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszönöm nektek, főleg neked Lucifer a válaszokat!
Az AT-s tápot nem igazán értem :F . Ha esetleg elcsöppen a drága, akkor pl. rácsöppenhet az alaplapra oszt kampó. Mi köze ehhez a tápnak? (lámaság)

Ja, és persze nem az Trióra lenne a víz, ha lenne!
Bár így az árakat elnézve....

[ Szerkesztve ]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#14078) shteer válasza ész ventura (#14077) üzenetére


shteer
titán

ha nincs bekapcsolva a gép, miért lenne neki kampó? :U

..szerintem jónak tűnik

(#14079) gael válasza ész ventura (#14077) üzenetére


gael
tag

Bár nem nekem szólt..... A géped be sem kell kapcsolnod , sőt a tápját is lekapcsolod ,hogy az alaplap se kapjon áramot és egy pót tápról (pl. AT) indítod a szivattyút. Így töltöd fel a rendszert ,majd teszteled ,nem ereszt-e valahol ;)

[ Szerkesztve ]

(#14080) Samanbacsii válasza NorDezs (#14066) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ezt próbáld meg. Nálam bevált patikai desztvízzel. Semmi fehér rétyóóó....

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14081) ész ventura válasza shteer (#14078) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Ja, hogy csak a szivattyú megy!
Jól van, leesett! :)
És a jól összerakott cucc az idők folyamán esetleg elgyengül, akkor gáz lehet.
Milyen gyakran ellenőrzitek azt, hogy nem szivárog a rendszer?

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#14082) shteer válasza ész ventura (#14081) üzenetére


shteer
titán

a jól összerakott cucc az idők folyamán esetleg elgyengül

ez csak anyaghiba lehet, vagy rosszul megválasztott összetevők:pl plexit bizonyos alkoholok tönkretehetik
összerakás után 1-2 napig meg szoktam tapizni az illesztéseket - azóta semmit (pedig a high-flow csatlakozókra csak rá van dugva a cső, semmi biztosítás nincs rajta)

..szerintem jónak tűnik

(#14083) shteer válasza Samanbacsii (#14080) üzenetére


shteer
titán

mióta megy a cucc? alu van a rendszerben?

..szerintem jónak tűnik

(#14084) Samanbacsii válasza ész ventura (#14081) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
Én felfűztem az összes blokkomat és a lemért-levágott csöveket, aztán zuhany a kádban leteker... :C Ha ott nem eresztenek a blokkok, csatik akkor bent sem fognak. Ami kibírja a hálózati nyomást, az a házban röhögve teljesít. Vegyél egy csomag legkissebb kötegelőt mert az fogy rendesen.

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14085) Lucif-R válasza Samanbacsii (#14084) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nekem pl ugy van mint Stheer-nek. Semmi kötöző, mivel a highflow csati belül 10mm-s igy kivül monnyuk a pereme... 11-12mm a csöveim belső átmérője meg 9,5es :DDD monnyuk McSzenvedtem vele mire felszenvedtem egy két kisebb csövet. Csövezés már kész van áll a házban a lap szépen :) szivatyú kapott papír silencer boxot, kicsit gány de most egyenlőre ez van majd lesz neki alu doboz. Már csak a radit kéne bekötnöm meg a tartályt és gogogo...

ész ventura: nincs mit szivesen ezért van ez itt hogy segítsünk vizestársainkon/nak tanulj meg olvasni és írni... :((( nem Lucifer vagyok... :((( nevemre meg allergiás :((

(#14086) shteer válasza Lucif-R (#14085) üzenetére


shteer
titán

az ördög maga :Y

..szerintem jónak tűnik

(#14087) Lucif-R válasza shteer (#14086) üzenetére


Lucif-R
senior tag

neee magááázzz, ne magáááázzz.... !!! :))

[ Szerkesztve ]

(#14088) Samanbacsii válasza Lucif-R (#14085) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nálam még akadt 13as belsejű ahoz kell a szorító. Most 10es belsejű szilikonok (kissé tejszerű) vannak, 12es bb könyökről nem (sem) dobta le a hálózati nyomás! Persze, csak kézzel fogtam be, ill. megtörtem tehát kicsit szivárgott de így is többszöröse volt a nyomás mint ami kell. Egyébként aki nem akar bilincsezni továbbra is ajánlom a Tody féle csatikat amik "éles" peremük miatt igencsak belekapaszkodnak a csövekbe.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14089) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Ez a vizisperma ez miből képződik? Nekem csak ioncserélt gyógyszertári víz volt a rendszerben, meg az innovatek adalék. És most nézem, hogy a legrégebbi csövek oldalán vannak ilyen apró csomók felrakodva. Hogy lehet eltávolítani? Vagy a cső az kuka?

Mezőhegyes

(#14090) Delta-Laca válasza Ottoka (#14089) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nekem is pontosan ez a jelenség volt megfigyelhető az összerakás után 1-2 hónappal, pont ugyanezzel a keverék összeállítással. Az InnovaProtect-ben etán-diol van (vmi alkohol-féle, de majd az okosabbak megmondják :B ), ez okozhat ilyen kiválást? :F
Nekem a csövekben nem maradt meg,és nem is támadta meg szemmel láthatóan, szóval nem kell kidobni ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#14091) Ottoka válasza Delta-Laca (#14090) üzenetére


Ottoka
őstag

Én most raktam be a második gtx-et a hétvégén és akkor lettem rá figyelmes, hogy az a cső, ami a cpu-hoz megy és ami már régóta össze van rakva van ilyen lerakódás. És előtte meg olvastam itt erről a vizige**ről, szal egyből vettem a lapot

Mezőhegyes

(#14092) WiZARD


WiZARD
addikt

nekem télen fagyálló+desztvíz, a melegebb időszakban pedig valvoline supercoolant (megfelelően hígítva) van a rendszeremben, és nekem is lett vizigeci benne :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14093) Delta-Laca válasza Ottoka (#14091) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Most jelenleg gyógyszertári desztvizet és GlicoShell-t használok (Nyugdíjas ajánlása :R ), és eddig semmi jele lerakódásnak,meg egyéb nem odaillő jelenségnek ;)

Üdv.: Delta-Laca

(#14094) Ottoka válasza Delta-Laca (#14093) üzenetére


Ottoka
őstag

Glycoshell ugye? y-nal találtam. Milyen arányban kell használni? Hétvégén átcserélem...

Mezőhegyes

(#14095) Delta-Laca válasza Ottoka (#14094) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Bocsi, télleg y, el vagyok tájolva kicsit, épp az Aurorát fabrikálom (a kék előlapi világítást cserélem zöldre ;] ), és izzadok, amikor a Laingot kell kicsit arrébb pakolni menetközben :DDD
hát az arány kb- 10%, mert elég tömény, én egy liter desztvízhez majdnem egy decit tettem belőle, eddig minden OK vele, pedig párszor le is engedtem azóta, semmi jele lerakódásnak ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#14096) Ottoka válasza Delta-Laca (#14095) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszönöm szépen, hétvégén mindenképpen lecserélem, nem nagy meló 1 óra alatt megvan. Nyugdíjasnak is :K :R

Mezőhegyes

(#14097) Bulitt


Bulitt
őstag

érdekes hogy deszt víz+tiszta szesz keverékében nem lesz ilyen kiválás, ezért szereztem én is be ilyen keveréket :D 1,8 baros nyomással keringették a hűtőrendszerben. csapolás után még jó pár óráig /~ 4~5h/ még hideg volt a keverék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14098) Ottoka válasza Bulitt (#14097) üzenetére


Ottoka
őstag

Tiszta szeszhez hozzáférek, már persze normális keretek között (1-2 tartálykocsi) :DD

Szerinted az jobb mint a glycoshell?

mod: shteer: és akinek réz blokkjai vannak, és hűtő is az?

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#14099) shteer válasza Bulitt (#14097) üzenetére


shteer
titán

attól nem, de így az alu-alkatrészeket el is lehet felejteni

..szerintem jónak tűnik

(#14100) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Ha már erre van dolgom, kérdezek :B

Mélyen tisztelt tapasztalt vizesek :R !

Szerintetek egy MagiCool XTREME TRIPLE radiátor elbánik a következő összeállítással: CPU: E6300, VGA: X1950Pro, alaplap (Abit IP35): P35+mosfet. Erősen gondolkodóba estem, hogy beszerzek egy ilyen radit, és az ára is korrekt, de előbb kíváncsi vagyok a véleményetekre :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.