Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) DeSanto válasza jenei92 (#14650) üzenetére


DeSanto
őstag

EHEIM pumpa van az akváriumomban de meg vagyok vele elégedve. :D
Ezért kérdeztem hogy megbízhatóak e.
Láttam olyat amelyiknek van tartálya.
Az is jó úgy vagy külön legyen neki egy nagyobb?

(#14652) WiZARD válasza jenei92 (#14650) üzenetére


WiZARD
addikt

jók azért az eheim-ek, bár nagyon átszokott mindenki laing-ra...

olcsó és jó pumpának laing solart nagyon ajánlom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14653) MrWolf válasza jenei92 (#14647) üzenetére


MrWolf
csendes tag

OK szétnézem a subcooling-on. Amik tetszenek egy Noise Isolator AGB tank, egy LAIng DDC szivattyú, Nexxxos XP rev.2 CPU blokk, Két gpu blokk GP2X-A , és valszeg szerzek egy kocsi vagy motor hűtővíz radiátort ami talán elviszi passzívan vagy félpasszívan az egészet. De egy csomó alkatrésznél nincs feltüntetve hogy milyen és mekkora cső jó rá, arra mindig rá kell kérdezni, vagy a csatlakozók beszűkítik a nagyobb csöveket? Illetve még azt kérdezném hogy használható-e ez a rendszer amit kitaláltam?

Köszönöm a segítséget! :R

I solve problems

(#14654) DeSanto válasza WiZARD (#14652) üzenetére


DeSanto
őstag

Nekem a google fűtéstechnikai cuccokat dobott ki a "laing solar" elnevezésre.
Hol találok erről információt? :B

Már megtaláltam egy kicsit visszább olvasva. :R

Egyébbként gondolkoztam szélvédőmosó szivattyúban is.
Az nem megolható? :D

[ Szerkesztve ]

(#14655) Nyugdíjas válasza DeSanto (#14654) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ami nem csoda,mert arra való;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14656) WiZARD válasza DeSanto (#14654) üzenetére


WiZARD
addikt

apróhirdetéseknél van 1-2 solar.

szélvédőmosó szivattyú nem igazán folyamatos üzemre van tervezve imho

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14657) Lucif-R válasza MrWolf (#14653) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Az ilyen feszített kialakításu NexXxoS blokkok szeretnek megrepedni... csak szólok. AGB tank okés, Laing DDC okés, GP2X-A az is okés. Zalman sajnos szar blokkokat gyárt kivétel ha jóltudom a GPU blokk ( fullcover ).

Csövezés... hát használj 10es beslősjű csövet, és 10es highflow csatikat. Igy a lehető legnagyobb keresztmetszetet biztosítod a rendszernek. Eszedbe ne jusson 8/6os csöveket venni... :DDD

DeSanto: Laing D5 Solar az egyik legerősebb szivatyú. Egy "hátránya" hogy nem állítható a teljesítménye igy meglehetősen nagy vihart tud kavarni. Ennek van a tesője a Laing D5 Vario, őt 5 fokozatban lehet kapcsolni. Mind a kettő 1/2" csatlakozóval van gyárilag de ha leszűkíted 1/4" az még semmi gondot nem okoz. Laingok meglehetősen megbízható árukhoz jólteljesítő szivatyúk. Eheim-ek se rosszak de azért több gond van velük mint a Laingokkal.

MrWolf: Gyári szettet SOHA nem veszünk... NEM és NEM!!!
Más:
Affem ma végre összeál a ventirendszer a 9es radin... már csak két db kondi kell Lomexből, meg pár óra barákács faragás nyákrajzolás stb :) És utánna végre mehet a terheléses teszt :)

Megint Más:
Én komolyan szeretek nektek segíteni de úgy ánblokk mindenkinek... de mér van az hogy kivesézünk egy témát és kb 2nappal később jön valaki és bedobja még1x ahelyett hogy használná a keresőt... de most na... komolyan... :( :((( :O :U

Szerk.:

WiZARD: meg rettentően hangos is... és nem tom láttátok e már hogy milyen vastag az a cső :D kb mint a TT rendszereké... 8/6... vagy kisebb...

Nyugdíjas: mivanmégittvagy? ;)

[ Szerkesztve ]

(#14658) DeSanto válasza WiZARD (#14656) üzenetére


DeSanto
őstag

Láttam hosszú kollégától most vittél el egyet.
Majd még értekezek vele is mert ő itt lakik a közelben hátha van neki még eladó ilyen cucca :)

(#14659) MrWolf válasza Lucif-R (#14657) üzenetére


MrWolf
csendes tag

Akkor a blokk XSPC Delta V2 Universal lenne. Találtam egy SX4 hűtőt vaterán 5 ropiért az lenne a radiátor. Remélem passzívan elég lesz. Lehet tök hülye kérdés, de a vízhűtésnek van más hangja is a pumpán kívül? :F

I solve problems

(#14660) Lucif-R válasza MrWolf (#14659) üzenetére


Lucif-R
senior tag

XSPC Delta v2 az jó. Nekem is olyan van, és talán az a 3. legjobb blokk most a piacon és ár/teljesítmény szempontból talán az első. SX4 hűtővel azért csak csínyán mert azok a radik nagyon sűrűn lamellázottak ( ált autó raidk ilyenek ) mivel meglehetősen nagy a menetszél ált ill van egy kurta nagy venit ami rásegít... szal azok nem éppen a passzivitás jegyében lettek gyártva... de monnyuk ha szerváész rá egy 250mm-es ventit asszem volt itt valaki aki árult ilyet apróban, azt sztem bőven elég lenne hogy elidítsa a légmozgást és mivel nagy igy meglehetősen halk is.

Hangforrás:
- szivatyú
- ventik a radin

(#14661) yakuza.tora válasza Lucif-R (#14660) üzenetére


yakuza.tora
addikt

OC-nál van 220-as! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#14662) ABnormal


ABnormal
őstag

1-kép
2-kép

ilyen blokk tető kell nekem,tudtok ajánlani valakit aki el tudja készíteni?

[ Szerkesztve ]

(#14663) MrWolf válasza Lucif-R (#14660) üzenetére


MrWolf
csendes tag

Huh kiszámoltam a csatlakozókkal meg csövekkel egy szép összeg lett :DD Egyenlőre a VGA-k-kapnak egy egy ATI Silencer léghűtést ami állítólag 15 Db-el megy és amit írtam azt berendelem a subcoolingnál. Ezzel spóroltam egy rakás csatlakozót meg csövet, de 4 ventivel így is kevesebb lesz a gépben. Remélem sokat fog halkulni, és a proci majd visszamászik 50 fok köré.... :U

Tényleg kössz az infókat! Sokat segítettél :R

[ Szerkesztve ]

I solve problems

(#14664) gael


gael
tag

Nah tegnap 2,5 óra alatt sikerült átépíteni a rendszert.
Asetek pumpa helyett D5 vario , tartály , plusz a hommade radim ikertestvére került bele.
Háát nem mondom , hogy egyszerü volt rádugni a D5 csonkjaira a 10!/14 es csöveket , de nagy örömömre sikerült , és az egyelőre nyolc ventivel bélelt radiátorszendvics már nem állhatja el a wasser útját.
Aztán jöhetett az orosz rulett..... de már megígértem magamnak (párszor) ,hogy veszek vmi ócsó tápot a feltöltés/tesztüzemre , mert amilyen nyughatatlan vagyok elég sűrűn piszkálom a "vizet".Kopp-kopp , semmi szivárgás , és csak erősíteni tudom a D5 rajongók táborát. Képek

(#14665) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ezek mennyit érnek használtan?

innovatec X-flow- SocketA
Zalman NWB1
Zalman GWB1
Eheim 1046

(#14664) gael:

A homemade radi linkje nem müxik.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#14666) gael válasza kem (#14665) üzenetére


gael
tag

Valamiért nem müxik a kép direkt linkje a picasan

hommade radi

[ Szerkesztve ]

(#14667) Lucif-R válasza ABnormal (#14662) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Őket zargasd hátha:

Stevee251
shteer
FuckeR19
tody56

Meg talán még esetleg lehet fuzik

MrWolf: Nagyon remélem hogy 10es csatikat és 10es belsejű csövet néztél ;] Jolvan akkor hajrá a mókával azt várjuk az eredményeket :K

gael: Na egész jólett :R ami a plusz tápot illeti minek? Lehúzod az alaplapról zöld/fekete összeköt és megy az ATX táp... jo igaz nemkem most másik ATX-ről megy de csak azért mert volt pluiszban egy a régi gépemben... és mert sokat barkácsolgatok és igy mást is rádugványozok tesztelgetni stb... és ennek nem gond ha néha záromazáramkört ;]

kem: hát nem sokat :(

innovatec X-flow- SocketA
--------------------------------------
Maganemében biztos jó bár a mostani blokkok teljesítményéhezt képest gyengus és SocketA-s nem nagyon keresnek ilyet már kb egy MAG teljesítményével ér fel szal legyen 4k

Zalman NWB1
Zalman GWB1
---------------------
3k ért van itt kint aprón és a Zalman blokkok meglehetősen gyenge minőségűek és korrozióra erősen érzékenyek, teljesítményben meg hát ...

Eheim 1046
--------------------
Szivatyúkban annyira nem vagyok otthon leaglábbis ezt nem nagyon ismerem. Függ hogy mennyire dzsuvás és milyen idős, átvan e alakítva 1/4esre,12V-al megy e vagy 220al.

Szerk.:

gael Radi az nagyon fincsi :DDD :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14668) nygma válasza gael (#14666) üzenetére


nygma
addikt

Ez passzívban fogja élni életét... :U

(#14669) WiZARD válasza Lucif-R (#14657) üzenetére


WiZARD
addikt

próbáltad?
most van nálam egy kipróbálni, miután nem mertem megvenni, mert mindenki szídta hogy hangos/túl erős.
nem hangos, és nem is túl erős...

(nem veszem meg, de csak azért, mert valami erősebbet akarok)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14670) WiZARD válasza DeSanto (#14658) üzenetére


WiZARD
addikt

ez megy is vissza neki. nem azért mert rossz, de nekem másra van szükségem.
szóval beszélj vele, én csak ajánlani tudom ezt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14671) szacsee válasza WiZARD (#14669) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez erősebb.. ;]

(#14672) jones965 válasza ABnormal (#14662) üzenetére


jones965
Modder

Csak kiegészítés képpen: ez nem blokk tető, hanem a nexxos xp highflow blokk közbenső darabja (vagy legalábis teljesen hasonló). Ez irányítja rá a vizet X alakban a magokra.

(#14673) WiZARD válasza szacsee (#14671) üzenetére


WiZARD
addikt

egy réztetős D5 vario talán jó lenne, de annyi pénzt most nem akarok rákölteni.

vagy egy D5 strong kéne ;]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14674) gael válasza Lucif-R (#14667) üzenetére


gael
tag

Ezt a tápot nem akarom hazavágni. Egyszer már próbáltam erről indítani ,de felpörgött-leállt. Valószínüleg a védelem lekapcsolta , de nem szeretnék addig kisérletezni vele míg el nem b@szom. Ráadásul ha össze van rakva a cucc jó sz@r hozzáférni az atx csatlakozóhoz. Mindenképp veszek valami 1k-s hulladékot , hogy ne kelljen rizikózni.

Örülök , hogy viccesnek találod a radim ;)

[ Szerkesztve ]

(#14675) ABnormal válasza jones965 (#14672) üzenetére


ABnormal
őstag

köszi,tudom,h mi ez,éppen ezért kell legyártani... :)

(#14676) jones965 válasza ABnormal (#14675) üzenetére


jones965
Modder

Sorry.
A kialakítása nagyon jó, gyakorlatilag ugyan azt a teljesítményt nyújtja 4 magos procin is mint a 2 magon. :K

(#14677) Casoli válasza Lucif-R (#14644) üzenetére


Casoli
őstag

Kb két-három éve vettem meg a rendszert csak egy év után szétrepedt a pumpa, azóta állt. Azokhoz a procikhoz teljesen jó volt. Egyébként kösz az ötletet, egyenlőre csak megfordítottam a ventit, most felülről szívja be a levegőt, és húzza át a radiátoron. Itthon kb 5 fokkal melegebb van a tetőtérben mint mikor próbálgattam tegnap és írtam a hőfokokat. Egyenlőre ezzel a rendszerrel 8 fokot esett a proci hőfoka, és hozzáadom az 5 fok hőmérséklet különbséget is. Tehát 13 fokot javult a rendszer teljesítménye, arról nem is beszélve hogy a 12centis ventilátor nem 2800rpm-en pörög hanem csak 900rpm-en :C

Ezek szerint mégsem felejtős a sima Bigwater. Legközelebb kivágom a gép tetejét hogy rendesen tudja nyomni a levegőt a radiátorra, mert most eléggé be van folytva szegény.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14678) Lucif-R válasza Casoli (#14677) üzenetére


Lucif-R
senior tag

A se sokkal jobb megoldás... :DDD igy most radin leadott meleget befújod a házba ezzel "újra" melegítve a vizet a blokkokat a belső eszközöket... HDD, MOSFETEK stb... Nekem 9db 12cm-s AC venti van a radin :))

gael: nem vicceeeeees.... nem kicsit nagyon ottvan... és ennek a másik fele ha jólemléxem a párja :D szép na! ( igy gyóóómááá??? :)) )

(#14679) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A következő megjegyzések elolvasása, csak 18 éven felüliek részére engedélyezett, és nem minden estben tartozik ebbe a topikba:
Ezen a mai napon nagyon melege van a gépemnek és nekem is, szóval megyek motorozni :DD , amúgy van egy ügyes street fighter, nézzétek meg motorosok, meg mindenki.
Amúgy azért kell 2 radiátor, mert nagyobb a hőleadása és 5000ft-ért nem hagyom ott ezt a jó kis hangtalan radit, de ha nem jó akkor kísérletezgetek vele. Szóval ott lessz az alaplap és a meghajtó tartói között egy kábelösszekötözővel lefogatva, közöttük szivacs, ami lelnyeli a rezgéseket :C ! Honda Cbr 125 R fan vagyok (abban is van vízhűtés) :)) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14680) Lucif-R válasza Tothgera30 (#14679) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Te most a két egyes radit veszed darabja 5k ért? Vagy az duplaradi? Extreme 3as radi van 10k-ért apróban az kb 2db normál 3as radinak felel meg... :U

...ezt a jó kis hangtalan radit...

Nem láttam még hangoskódó radit... :P :U

az jó ha szeretsz motorozni... irjá végrendeletet minnél előbb :P ;] mellesleg off ;)

szerk.: heJessírás... :B

[ Szerkesztve ]

(#14681) gael válasza Lucif-R (#14678) üzenetére


gael
tag

Ahogy mondod :R

(#14682) Tothgera30 válasza Lucif-R (#14680) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A passzív Cape Cora - 5500ft (vadi új)

A ventillátoros Nexxxos Extreme III - 13500ft (vadi új)

Használlt radit nem veszek, inkább pótlok (pl.: 5000ft-t) és van egy új radim, és az új az új. Amúgy elírtam, hangoskodó radi nincs, csak van amire venti kell és annak hagja van, a passzívnak meg nincs.

A motorozásról annyit hogy a családtagjaim is azt mondják hogy "a motor egy száguldó koporsó", (valamennyire) igazuk is van, volt is balesetem és épp hogy túléltem, mert ha nincs bukósisak, akkor... fakereszt. De ha ráülsz a motorra, akkor nem tudsz leszállni annyira jó érzés, szavakba nem lehet önteni, pl.: mikor Romániában túráztunk 125ccm-es mocikkal, és a szerpentínen hasítottunk vagy 120km/h-val, az nagyon jó volt. Amúgy az ilyen pillanatokért érdemes élni! :))

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14683) ABnormal válasza Tothgera30 (#14682) üzenetére


ABnormal
őstag

abból a cape corából kell pár darab...szóval nem 5500 hanem 5500X8 kb :D

(#14684) varga911 válasza Tothgera30 (#14682) üzenetére


varga911
senior tag

A Cape Cora-ból többet szokás összekötni, nehogy azt hidd hogy egy darab elviszi az egész géped. 6db-nál már nem olyan olcsó. :)

Szerk: ABnormal kolléga megelőzött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14685) Casoli válasza Lucif-R (#14678) üzenetére


Casoli
őstag

Fél óra után beriasztott az alaplap, 80 fölé ment a procc hőfoka :(

Tényleg meg kel oldanom valahogyan hogy a radiátort kivegyem a házból...

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14686) MrWolf válasza Casoli (#14685) üzenetére


MrWolf
csendes tag

Miért nem vezeted ki a csöveket egy üres PCI portnál a ventilátor helyére kívülről is fel tudod fogatni a ház hátára, csak akkor belül lesznek a tartó csavarok...

I solve problems

(#14687) R.Zoli válasza Tothgera30 (#14682) üzenetére


R.Zoli
őstag

Pont tegnap este én voltam az ügyeltes orvos és este 10-kor egy beteghez riasztottak akit késöbb meg is operáltunk nyílt állkapocs töréssel...Természetesen motorozott és mindezt a sérülést bukósisak mellett szenvedte el... Kb. minden második súlyos arc/agykoponya sérült motoros...Ha nem is száguldó koporsó ,de a koporsó előszelének lehet nevezni...

(#14688) #72042496 válasza ABnormal (#14683) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha sokmindent köt a rendszerbe, akkor azt a 8-at még kettővel simán meg lehet szorozni. Akkor talán elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14689) Bulitt


Bulitt
őstag

üdv :)

Valaki a gyors csatik méreteit egy szabvány rajzal együtt megtudná nekem adni? Szóval magasság, az a perem méret. A blokkba G1/4-es menetel csatlakozik ha jól tudom ugye?

Szóval minden méret kellene róla, lehet tudok csináltatni :B

(#14690) Nyugdíjas válasza Bulitt (#14689) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Olcsóbban mint 300ft? Mánemazér' de kétlem, hogy megérné... Vagy kereskedelmi mennyiségre készülsz?;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14691) Bulitt válasza Nyugdíjas (#14690) üzenetére


Bulitt
őstag

úgy magamnak ingyé kb 10db :D bár nem hiszem hogy fém lesz, inkább műanyag ez a fehér vastag bakelit :DDD proba képen egyet csináltatok bent az esztergályossal :DDD

úgyhogy hop hop kellenének a méretek, ha mükszik akkor lehet szó pár darabról ;]

[ Szerkesztve ]

(#14692) Bulitt válasza Bulitt (#14691) üzenetére


Bulitt
őstag

az utolsó sor poén volt :DDD

(#14693) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na sikerült beszerválnom egy Dualos Siletn BOX-ot :)) Csak se highflow csatim se 15/10es ClearFlex csövem... :U

Akinek lenne G1/4 HighFlow csatija kettő db eladó az szóljon mán nekem... ja és Balika ha van még ClearFlex darabot szójjámá rám egy pm-el hogy mekkorák köcce :B :)

Szerk.: Ja és van jóárasítottan 6db 10/8as gyors csatim... :U

[ Szerkesztve ]

(#14694) szebike001


szebike001
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy én karácsonykor vettem egy gépet: Q6600 2,4ghz, 4gbRAM, 620Wos corsair táp, 3vinyó, 8800GTX gpu, és valamiért megfagyogat(én gynakszom hogy hűtés miatt, mert nagy terhelésnél, játéknál szokott megfagyogatni, de most hogy bejöttek a melegek tovább fajult a dolog) :S. Szerintetek mi lehet a baj, és mivel tudnám megoldani?

lehet hogy nem a hűtés a rossz, ez csak egy tipp volt

előre is thx a válaszokat!!

(#14695) Lucif-R válasza szebike001 (#14694) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Lehet topicot tévesztettél... van neked egyáltalán vízhűtésed? Vagy tervezel? Amúgy tegyél fel Everestet és abból látod hogy mi mennyi °C. Amúgy mi csak vízhűtéssel kapcs tudunk segíteni... de mondom Everestel nézzél hőfokokat. :U

(#14696) P00By


P00By
nagyúr

EVGA Launches e-GeForce 9800 GX2 Hydro Copper 18 1024MB:

kép

(#14697) nyunyu válasza gael (#14664) üzenetére


nyunyu
félisten

Asetek pumpa helyett D5 vario

Halkabb lett?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14698) nyunyu válasza MrWolf (#14653) üzenetére


nyunyu
félisten

Nexxxos XP rev.2 CPU blokk

Ha szopni akarsz az izombol betekert csatlakozo miatt repedesre hajlamos plexivel, raadasul kovetkezo socket valtaskor meregdragan (sem nagyon) beszerezheto tetovel, akkor hajra.

Ja, meg a vizisperma is hajlamos eltomiteni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14699) Nyugdíjas válasza ABnormal (#14675) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszont az ilyen mikrocsatornás cucmókokhoz nagyon drága gépek kellenek. A felsorolt kollégák közül akit ismerek nagy valószinüséggel egyikőjük sem tudja megcsinálni.

Szoksos hülye kérdés: Miért nem veszel egyet? nem drága ez a blokk már... Nem hiszem, hogy sokkal olcsóbbna ki lehetne hozni:B

Tothgera30: Az általad mutitott radik jók,de van jobb ennél;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14700) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#14699) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem tom mi baja lehet egy Nexxxos Extreme Tripla radinak... használt no és? :D Ki kell mostni azt szeva ha meg jukas ott ahol nem kéne akkor meg meg sem venni... :U

Ami azt a blokkot ilelti asittem csak tető kell neki és nem az a csövetéses móka... azt nem lesz olyan 1xű megvariálni bár lehet vékony szárral ki lehet fúrni bár necces.

Más.:

Nyákot marni sajdejóóóó... VasKlorid és Barkácsfúróóóó... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.