Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) WiZARD válasza hossszú (#14299) üzenetére


WiZARD
addikt

hossszú: köszi a felajánlást, élnék is vele... részleteket priviben.

topyjo: thx

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14302) yakuza.tora válasza H_Zozo (#14280) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Akár ilyen kisebb maradék darabot." - Figyu. Én nem férfi szabó vagyok! Nálam nincsenek maradék darabok... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#14303) yakuza.tora válasza stevee251 (#14289) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Úgy se rossz. Nekem egy is elég lesz! :DDD

Macka: Ennyi erővel Tomi Kristályt is tehetne bele, és egy nagyobb kiegyenlítő tartállyal akár ruhatisztítást is vállalhatna... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#14304) T-CAT válasza WiZARD (#14290) üzenetére


T-CAT
tag

Szia WIZARD!

Tök érdekes, mert nekem ez, valsz. solar van Tőle!, és nagyon bejött. Aerogate 2 szabályzóra van kötve, amit még nem mértem, de szerintem 12v-ot küld neki. mert szabályozni azzal a solar-t nem tudom.
Lehet, hogy ezen, az az én verziómon van valami ellenállás pluszban, mert iszonyat csendes, viszont nem olyan bivalyerős.
..ha kíváncsi vagy priviben egyeztethetünk és megnézheted élőben is! :)

(#14305) H_Zozo válasza yakuza.tora (#14302) üzenetére


H_Zozo
tag

Gondoltam használtál saját célra is belőle, így maradhatott volna belőle.
De hagyjuk, tárgytalan.

___________________________________________________________________________

(#14306) H_Zozo válasza T-CAT (#14304) üzenetére


H_Zozo
tag

Te tényleg venti szabályzóra kötötted a pumpát?
Az kicsit többet vesz fel, mint egy ventillátor :)

___________________________________________________________________________

(#14307) WiZARD válasza T-CAT (#14304) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.
megnézést kihagyom, hosszúval már megbeszéltem, hogy megkapom a pumpáját, próbálkozok vele, aztán ha tetszik akkor kifizetem, ha nem akkor visszaadom...

bár ez sajnos műanyag tetejű. de p87-nek is csak műanyagos van már...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14308) yakuza.tora válasza H_Zozo (#14305) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jaj értem már! Nem, egyenlőre nem használtam, de hamarosan sor kerül rá! Akkor majd visszatérünk a tesztre! ;) :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#14309) Szeptember


Szeptember
csendes tag

Sziasztok!

Egy Galaxy 8800GT HDMI-ra szeretnék egy EK-FC8800 (G92) –t ráapplikálni.
Mivel a Galaxy kártyája egy kissé eltér a referenciától, némileg aggódok.
Szerintetek megoldható a dolog?

(#14310) T-CAT válasza H_Zozo (#14306) üzenetére


T-CAT
tag

Nem csak a pumpa van a szabályzón, hanem a rendszerhűtő, meg a tápventi is.
...de igazáből nem értelek, hogy mit szerettél volna ezzel mondani. :)
azt hiszem, hogy ha tudnám szabályozni vele a D5-öt, akkor 8-tól 12 volt-ig lehetne.
Így hogy nem lehet állítani, nem mértem csak gondolom, hogy 12-ot ad neki.

(#14311) T-CAT válasza WiZARD (#14307) üzenetére


T-CAT
tag

Nincs mit, csak gondoltam felajánlom ha érdekel! :)

(#14312) Lucif-R válasza T-CAT (#14310) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Azt akarta mondani hogy egy venti fel vesz pl 1W teljesítményt, míg egy D5 12-18W ( nem pontos értékek de kb arányosak... DDC-1VC 10W-os pl ). A venti szabályzó elektronikáját meg nem erre alakították ki. Melegedni fog... majd eléggé hamar tönkre is menni...

Venti szabályzók ha potisak amúgy is melegednek az ellenállás miatt.

sum:
-------

nagyobb telejesítmény felvét & ugyanannyi fesz = nagyobb áramfelvét

nagyobb áramfelvét = nagyobb hőtermelés

(#14313) matyee


matyee
őstag

megválnék szeretett vízhűtésemtől :)
mora2,eheim(12v),hunforst cpu(775,478,939,462)hunforst nb,flow-o-meter(elektronyos), 250ml-es külső tartály,casetek házban. képek, info mailben, vagy msn-en.
matyee@freemail.hu

tudom, hogy nem ez a megfelelő hely rá, de itt a szakértő közönség :) :R

(#14314) nygma válasza matyee (#14313) üzenetére


nygma
addikt

Egy aprót is dobj fel azért.. ;)

(#14315) T-CAT válasza Lucif-R (#14312) üzenetére


T-CAT
tag

Szia Lucif-R!

Akkor ez így most mennyire gáz, mert 5 hónapja megy így. Most megnéztem és tényleg melegebb a szabályzó kondija ott, ahol a D5 kapja a feszkót. Tegyek rá hűtőbordát, hogy ne menjen tönkre? :F
És akkor gondolom emiatt lehet, hogy ilyen csendes a D5 és nem zavar olyan sok vizet?
Ami fontosabb, hogy pumpának ez árthat-e hosszú távon? Mert olyan szépen eldolgozgat és nem melegszik egyáltalán... Ha megkapná azt a teljesítményt, amit fel szeretne venni (ez a kb.12-18W), akkor meg gondolom csak full gázon tudna menni, mert kevesebb fesszel el sem indulna? :F Nem értek nagyon az elektronikához, homályosítsatok fel légyszi! :) Nekem egy a lényeg, hogy ilyen csendben maradjon!

(#14316) H_Zozo válasza T-CAT (#14310) üzenetére


H_Zozo
tag

Azt akartam mondani, hogy meg van adva ezeknél a vezérlőknél, hogy mennyivel terhelhető, ami pl max 5 Watt szokott lenni, aminél azér egy szivattyú kicsit nagyobb teljesítményű. Persze ha simán csak a táp van átalakítva ventillátor csatlakozóvá, akkor nincs gond.

___________________________________________________________________________

(#14317) H_Zozo válasza T-CAT (#14315) üzenetére


H_Zozo
tag

A pumpának nem árthat, csak el fog égni előbb utóbb a venti szabályzód, mert nem bírja a nagy felvett áramot, mivel a nyákot nem ekkora áramokra tervezték. Max megáll a szivattyú, és ha nincs védelmed esetleg viszi magával a melegedő alkatrészeket. Na de nem akarok itt vészjós lenni, csak egy jótanács. De egyébként ennyi erővel rádughatnád az alaplapra is, de annak is benne van a papírjába, hogy maximum xW.

___________________________________________________________________________

(#14318) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

Egy elmélet a szabályzó panalekről, ha nem helyes, majd javít valaki.

Bekapcsoláskor a panel teljes feszültséggel kínálja meg a táplálandó áramkört, majd röviddel ezután visszaveszi a kívánt/beállított értékre. Ez lehet szándékos is, vagy a konstrukcióból adódó is.

Gondolok itt arra, hogy a gyártók lehet, hogy gondoltak olyanra, hogy a ventik egy része alacsonyabb feszülségen nem indul el, ellenben ugyanezen a feszültségen még képes járni. Tehát kézenfekvő a megoldás: bekapcsoláskor rövid ideig teljes tápfesz, madj leszabályoz.

Ezért indulhat el egy szivattyú is, majd csak csendesen kavar.

HA van valakinek egy Solar-ja és egy szabályozható tápegysége, akkor mindezt ki is tudja mérni. Tud valaki ilyen tesztet csinálni ?
Itt azért nem a falbadugható kis adapterekre gondolok... azok sokmindenre jók, de erre nem.

Tápegység részemről megoldott, ha hoz valaki egy Solar-t.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14319) H_Zozo válasza kiborg (#14318) üzenetére


H_Zozo
tag

Én biztos valami PWM szabályzót tennék elé, mert így tuti elindul, mivel mindig 12v-ról megy.

___________________________________________________________________________

(#14320) T-CAT


T-CAT
tag

H_Zozo: Ez mind ok, meg köszi, de még nem megoldás a problémámra! :F

kiborg: "...Ezért indulhat el egy szivattyú is, majd csak csendesen kavar...."
Ha menet közben lehúzom a szivattyút a szabályzóról és utána visszadugom, akkor is elindul (és ilyenkor nem változik a fesz). Ezt kipróbáltam. Úgyhogy vagy elindul 12 volt alatt is, vagy amiatt kavar csendesen, hogy nem tud annyi teljesítményt felvenni a szabályzón keresztül nem?

Ha jársz Pesten és el tudod hozni a tápot, akkor kipróbálhatjuk a Solar-al! :)

(#14321) T-CAT válasza H_Zozo (#14319) üzenetére


T-CAT
tag

Hülye vagyok hozzá! Linket légyszi, hogy milyet és hol! :R
Fugalmam sincs milyen az! :F

(#14322) H_Zozo válasza T-CAT (#14320) üzenetére


H_Zozo
tag

Igazából nem is tudom mi a problémád?!
Én egyszerűen átraknám közvetlenül a tápra, és ha van fordulatszám kimente, akkor azt meg az alaplapra, és beállítanám hozzá, hogy ha megáll, akkor lője le a gépet.

___________________________________________________________________________

(#14323) H_Zozo válasza H_Zozo (#14322) üzenetére


H_Zozo
tag

A lényeg, hogy nem a feszültséget változtatod, hanem annak a fázisát, vagy ha úgy tetszik a frekvenciáját.
Ilyen pl. amit a koolance is csinál.

___________________________________________________________________________

(#14324) T-CAT válasza H_Zozo (#14322) üzenetére


T-CAT
tag

Az a bajom, hogy ha közvetlenül tápra rakom, akkor hangos lesz, mert ez ilyen szivattyú. Nincs fordulatszám kimenete. Piros és fekete vezeték, ennyi. Valahogy azt kellene elérni, amit a szabályzó is csinál végülis, hogy marad a 12 volt, csak nem enged neki 12-18W-ot felvenni... van erre megoldás? :F

(#14325) kiborg válasza H_Zozo (#14323) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ehhh....

Kicsit erős, hogy egyenáram fázisát változtatod.

Szóval a PWM: kitöltési tényező változtatásán alapul, vagy másképpem pulzus szélesség moduláció.

wikipédia magyarázat

Az a lényege, hogy egy fogyasztóra ha folyamatosan rá van kapcsolva a tápfeszültség, akkor az 100% kitöltési-tényezőjű.
Ha 1 sec bekapcs, 1 sec kikapcs, akkor az 50% kitölt-tény. Így fele a teljesítmény, kisebb hődisszipáció, stb.

Egy pwm szabályzó is ezt csinálja, csak gyorsabban, másodpercenként akár 30-40 ezerszer is.

T-CAT: a panel amikor valamit rádugsz, terhelést érzékel és úgy veszik mintha most lenne indítva, teljes kakaóval indítja. Nem tudok pestre menni, kecskeméti vagyok.
Ha hagynád, hogy felvegye a teljes 15-18W-ot, akkor hangos is lenne, mert akkor 100% osan menni, vagyik olyan, mintha direktbe lenne rákötve a tápegységre.
Neked az kellene, amit most is csinál a kis panelod, hogy 12Vról indítsa, majd visszaveszi a feszültséget. RC-tag a legegyszerűbb, de annak hátránya a mérete.

Üdv Kiborg

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14326) H_Zozo válasza kiborg (#14325) üzenetére


H_Zozo
tag

Hmm, igazad van, de akkor mivel is keverem?
Lehet le kéne már feküdni, hosszú volt a hét.
Nah majd holnap felelevenítem a régen tanultakat.

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#14327) T-CAT válasza kiborg (#14325) üzenetére


T-CAT
tag

"Neked az kellene, amit most is csinál a kis panelod, hogy 12Vról indítsa, majd visszaveszi a feszültséget."
És szerinted ha nincs sárga vezeték bekötve ami a fordulatszámot jelzi vissza a szabályzónak, akkor nem 12 volt-ot ad neki? Ha tekergetem a potit, nem változik semmi, nem változik a fordulata, mivel nem is érzékeli, hogy milyen fordulaton megy. Ebből gondolom, hogy állandó 12 volt-ot ad neki, csak a Watt kevés.

(#14328) P00By


P00By
nagyúr

Első dizájn 280GTX-re:
kép
kép2

(#14329) H_Zozo válasza kiborg (#14325) üzenetére


H_Zozo
tag

Jah valami már mintha derengene, hogy négyszögjellé alakítom, és ennek a frekvenciáját változtatom, jah nem is fázist akartam írni most jut eszembe, hanem a ferkvencia reciprokát a periódusidőt.

___________________________________________________________________________

(#14330) T-CAT válasza kiborg (#14325) üzenetére


T-CAT
tag

Állítólag a PWM-es szabályzó kinyírja a ventiket. Ilyen a T-balancer. Akkor lehet a szivattyúnak se tesz jót?... :F

(#14331) Oibacsi válasza T-CAT (#14330) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát ami nem erre lett tervezve, annak a feszültség pulzálás tuti nem tesz jót, mintha folyamatosan kapcsolgatnád...

(#14332) Olekgsxr válasza T-CAT (#14324) üzenetére


Olekgsxr
tag

HI!
Meg lehet oldani.
Én is már tárgyalok egy elektronika megépítésén.
Kaptam már kapcsolási rajzokat, egy embertől, de nekem kinai sajna.
Most apám munkatársával dolgozunk a projekten.
Ha kész lesz dobok képet. Meg leíratom vele, /hogy a halandó is megértse/
pontosan milyen cuccok kellenek hozzá és hogyan kell bekötni, stb.
Azt mehet a terjesztés.

[ Szerkesztve ]

(#14333) kiborg válasza T-CAT (#14330) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Szóval a panelod 12Vról indít, majd visszveszi. Jelen esetben azért veszik vissza, mert egyszerű túlterhelésről van szó és Ohm törvénye igaz marad.
Amennyire ismerem a járga (jel vezeték) csak diagnosztizálási feladatot lát el, ez nem befolyásolja a szabályzókört.
Poti tekergetése azért nincs semmilyen hatással a szivattyúra, mert a végtranzisztor (ami valsz inkább FET) már így is teljes kapacitéssal dolgozik, vagy a szabályzó elektronika meghatározza, hogy mennyi lehet a maximális áram, amit kiengedhet magából, anélkül, hogy a FET tönkremenne.
Biztos, hogy nem 12V-t ad. Kisebb áram miatt( ami arányos a teljesítménnyel P [W]) csökken a feszültség, a meghajtó átmegy áramgenerátoros üzemmódba.

A PWM szabályzás attól függően teszik tönkre a dolgokat, hogy az menyire bonyolult és mennyire kényes. Elvégre az alaplapok is PWM-el szabályozzák a ventik fordulatát, csak más elven, azért van szükség a negyedik vezetékre ( a motorban a kis elektronikát felkészítették olyan jelek feldolgozására is), ami meg nincs felkészítve, annak lehet, hogy nem tesz jót, bár az is lehet, hogy elviseli. De az islehet, hogy a T-balancer csak egy rossz konstrukció.

Ezért preferálom a sima egyenáramú szabályzást. Ez olyan, mint amikor sorba kötsz a ventivel egy potit vagy egy ellánállást( lásd Zalman OP1), csak a poti/ellenállás helyett egy félvezető egyközt alkalmazol megfelelően vezérelve. Igaz, hogy nagyobb a vesztesége egy ilyennek, mint egy PWM szabályzónak, de az a pár watt ami fűti a levegőt, az belefér.

Üdv Kiborg

Ma megint jó sokat írtam és milyen hosszúakat, nyilván szófosásom van.

Olekgsxr: Én is csinálni fogok egyet, csak még irtózatosan lusta vagyok. A gépfejlesztésben nem jutottam el oda, hogy szükség lenne rá. De nemsokára eljön az is :)

H_Zozo: Mivel a kimenete a PWM-nek egy viszonylan nagy áramú kapcsoló ( ami lehet fet v. tranzisztor) és ha ki ill. be kapcsolgatod egy vezérlő jellel, akkor az már maga is négyszögjel :P és a ki/bekapcsolt állapot arányát változtatom. A kapcsolgatás frekvenciája végig ugyanaz !!!

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14334) T-CAT


T-CAT
tag

Tudtok estleg olyan megoldást, ami teljesítmény-felvételt korlátoz, szabályoz és nem a feszültséggel variál??? ez lehetne a megoldás, ha nem hülyeség...

bocsánat ez már egy félig OFF..

(#14335) Olekgsxr válasza kiborg (#14333) üzenetére


Olekgsxr
tag

Ha előbb megleszel vele, te is tedd közzé, mit, hogy, merre, meddig csináltál. :C
Nálam sem most fog elkászülni , de talán 1-max 2 hónap , és meglesz talán.

(#14336) T-CAT válasza kiborg (#14333) üzenetére


T-CAT
tag

Köszi a kimerítő magyarázatot!! :R
Akkor kössem rá direkt a tápra és tegyek elé egy ellenállást?? Lehet egy próbált megér, hátha elindul..
Vagy mondd, hogy mit tegyek!!! :)

(#14337) T-CAT válasza Olekgsxr (#14332) üzenetére


T-CAT
tag

Hali!
Na az nagyon jó lenne. Ha beválik, szabadalmaztasd!!! :D
Tényleg jelezz légyszi priviben is, ha működik a cucc! :R

(#14338) kiborg válasza T-CAT (#14334) üzenetére


kiborg
aktív tag

Nézd, nemtudom, hogy az elektronikában mennyire vagy jártas,de röviden: egy ellenállás ( tekintsünk egyszerűsítve így a szivattyúra) a teljesítményét a rajta átfolyó áram és a rajta eső feszültség szorzata adja. BÁRMELYIKET is csökkented az Ohm törvény miatt csökkenni fog a másik is !!!

Ezért fogják meg egyszerűbb végén a dolgot, hogy építenek egy olyan tápegységet, ami jó nagy áramot tud és szabályozzák a feszültséget.Így tényleg változik a teljesítmény. Változik az áram is, de mivel a tápegység tartományán belül marad, ezért nem okoz problémát, észre sem veszed.

Egyszerűbben nem tudom elmagyarázni. Ha érdekel akkor nézz utána, ha teljesen láma vagy, akkor nyugodtan nyúlj vissza az általános iskolás fizika könyvekig is.

Nekem azért könnyebb, mert röpke 10 évig tanutam ezt ( és még ilyenebbeket) meg ráadásul ez a hobbim is.

Neked egy egyszerű áteresztő tranzisztoros tápegység kell. Áll pár tranyóból, pár ellenállás, kondik. Ellenben ha autómatára akarod, akkor bonyolultabb, abszolút kezdőnek nem feltétlen ajánlom kikisérletezgetni. Jobb keresni egyet és utánépítetni.

Üdv Kiborg

MOD: az ha raksz elé egy ellánállást nem segít, mert passzív alkatrész és a bekapcsolás pillanatában nem indítja el teljes árammal. Ezért nem alkalmas a célra. Mindenféleképpen aktív alkatrészt kell tartalmaznia.

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14339) Olekgsxr válasza T-CAT (#14337) üzenetére


Olekgsxr
tag

Okés jelezni fogok mindenképpen. Szerintem tuti működni fog. A szakik azt mondták, hogy meg lehet csinálni, nem nagy vaszisz.
Ilyenkor sajnálom, hogy nem vágom a témát, de tuti beleásom magamat előbb utóbb az elektronika rejtelmeibe. :U
Nem szabadalmaztatom, mert nem az én szellemi termékem gyümölcse lesz.
Idegen tollakkal meg nem szeretnék ékeskedni.
:B

(#14340) T-CAT válasza kiborg (#14338) üzenetére


T-CAT
tag

Jó, azért Ohm törvényét ismerem... :)
Teljesen világos, ahogy leírtad, meg igazából nem is érdekel annyira az elv. Azért köszi.
Nekem csak egy megoldás kell, hogy ne haljon meg a szabályzóm és vele együtt a gépem...
De akkor ezek szerint nincs még igazi.

(#14341) T-CAT válasza Olekgsxr (#14339) üzenetére


T-CAT
tag

Persze... :D csak poén volt! Akkor várok, mint a messiásra! :R

(#14342) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Segítenétek ezt beárazni?
A gép nagy részét a vízhűtés teszi ki, ezért itt próbálkozom.

Köszi!

(#14343) Tibord


Tibord
senior tag

Helló mindenkinek.
kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Erősen gondolkodom egy víz alapú hűtés kiépítésén.
Jelenleg csak a processzor hűtésére gondoltam mivel a 3870-es karim 2%-os ventillátorral megy alapon és ez az érték nem egy kiabálós fajta. Játszani meg úgyis fülhalgatóval szoktam, ergó nem érdekel ha 80%-on sűvít.
Egyenlőre maradjunk a lényegnél. A Procimat jelenleg egy 9500-as zalman hűti. csakhát egy kicsit hangos szegényke.
Szóval az lenne a kérdésem, kérésem hogy hol találhatok valami útmutatót a vízhűtés elkészítéséről, tulajdonságairól, fontos dolgairól, stb.
Vagy ha tudtok ajánjatok nekem legyetek oly szívesek valami komplett rendszert. (az nem baj ha nekem kell othon összerakni).
Fő szempontok: Legyen olcsó, (közhely mi :) ), legyen nagyon-nagyon csendes, (alapon) legyen brutálisan jó hűtésü.
A házam: [link]
Öt ha lehet szeretném megtartani.
A proci egy phenom 9600-as. Fontos hogy ha lehet (nem tudom van-e ilyen) olyan hűtőmodul legyen amit a közeli jövőben vásárolt 45nm-es phenomra is rá lehet akasztani.
Hirtelen ennyi lenne.
Előre is mindenkinek köszi a felvilágosítást és a segítséget.

VIGYÁZAT: FULL AMATŐR VAGYOK EZEN A TÉREN

Ja igen: máshoval nem kell (csak ha feltétlenül kell) vizesblokk?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#14344) Nyugdíjas válasza Tibord (#14343) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Namost ugye a Porsche kereskedésbe sem mész be, hogy kérem a csúcsmodellt,de aztán 2milláért ám!:D
Szóval egy léghűtéshez képest ez mndenképpen többe fog kerülni. Persze meg is éri az árát, meglásd...:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14345) Tibord válasza Nyugdíjas (#14344) üzenetére


Tibord
senior tag

kár :) pedig odaadhatnák. 2milla? egy Deákot adok érte :))
félévente cserélgetni (mert szűkös a keret.).
De hogy a dolgot megkönnyítsem este írok ide egy rendszert amit összeraktam én s abból már ki lehet indulni :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#14346) Tothgera30 válasza Tibord (#14343) üzenetére


Tothgera30
Ármester

AMD Phenom 9600? Hmmm, az jó proci, és nem is melegszik annyira, oda elég egy duplaradi, szigorúan rézből!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14347) Tibord


Tibord
senior tag

Akkor lássuk mit és hogyan sikerült összeraknom:
(megkérnék mégegyszer mindenkit hogy ne fikázzon mert életeben ez az első délután hogy foglalkozok ilyesmivel :)
Szivattyú: [link] 15480Ft
Radiátor: 1. verzió: [link] 9000Ft
2. verzió: [link] 4490Ft
CPU Blokk: 1. verzió: [link] 6490Ft
2. verzió: [link] 9490Ft
Venti: 2db [link] slip stream 800 rpm 1890Ft/db
+ csövek csatik kb 2500Ft
+ viz, stb 3000Ft

Hát hirtelen ennyi. ez kb 45e Ft mindennel együtt

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#14348) Oibacsi válasza Tibord (#14347) üzenetére


Oibacsi
őstag

a slip stream-el vigyázz, statikus nyomása szinte nincs is neki, egy radihoz szerintem nem jó
ennyi pénzért meg ne ilyen szivattyút vegyél, inkább laing
ilyen single radim van nekem is:D keress priviben ha érdekel:D

[ Szerkesztve ]

(#14349) shteer válasza Tibord (#14347) üzenetére


shteer
titán

fikázás nem lesz, csak jótanács:

a szivattyút felejtsd el :) inkább egy laing DDC
radiból a 2.-at hagyd
cpu blokk-ból szintén felejtsd el az 1.-t
ventiből AC 1000-es ajánlanék, 1k

;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14350) Nyugdíjas válasza Tibord (#14347) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy látom nem veszed észre hogy valami piroslik ott jobb oldalt. Csak gondoltam megkiméllek egy kis melótól,de ha nem, hát nem:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.