Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) Bulitt válasza shteer (#14099) üzenetére


Bulitt
őstag

Egész pontosan miért? Mi kárt okoz a tiszta szesz az alumíniumban? tudtommal semmit hiszen alu tartályokba vannak nálunk is :U

(#14102) shteer válasza Bulitt (#14101) üzenetére


shteer
titán

semmit nem okoz, azaz egyvalamit: nem gátolja a korróziót :)

..szerintem jónak tűnik

(#14103) Ottoka válasza Bulitt (#14101) üzenetére


Ottoka
őstag

És milyen arányban kevered? Szted jobb hűtőfolyadék lesz mint a glycoshell?

Mezőhegyes

(#14104) shteer válasza Delta-Laca (#14100) üzenetére


shteer
titán

nem jó a link, de el :K persze ventit is tegyél rá ;]

..szerintem jónak tűnik

(#14105) shteer válasza Ottoka (#14103) üzenetére


shteer
titán

egyelőre nálam is a glycoshell lesz a befutó... pedig itt van az ingyenes GM fagyálló és nem merem kipróbálni :)

..szerintem jónak tűnik

(#14106) Bulitt válasza shteer (#14102) üzenetére


Bulitt
őstag

nem gátolja, de nem is segiti. az oxid réteg ami van rajta az nem jön le csak savazásal. Az alkohol nem szedi le ezt a réteget :)

Ottoka: az hogy jobb lesz vagy sem, azt nem tudni. Nem indul benne éllet több ember tapasztalata szerint. hát mivel ipari mennyiségbe volt bekeverve igy 25:1-hez arányba víz:szesz

[ Szerkesztve ]

(#14107) Ottoka válasza shteer (#14105) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszönöm, marad akkor az. Azt legalább már használják páran.... :R

mod: Bulitt, Te azt használod?

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#14108) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kiépíteni háligae egy vizhűtéses rendszert, de mivel még nem csináltam ezért nem vagyok tapasztalt benne. Kérdéseim lennének :

Néztem egy Skoda Felícia vízhűtőjét, kb 60*40*34-es.Újonnan 6500Ft lenne. Ez megfelelne erre a célra?
Pumpát néztem, a pontos típusára most nem emlékszem, talán : ehem T1048-as és 10litert pumpál percenként. 13-as átmérőjű csöveket ajánlottak hozzá.

Egyenlőre eddig jutottam, a feltéteket még nem tudom milyenek lesznek, csak annyit hogy cpu-ra kér hd3870-es videókarira és talán 2 hdd-re terveznék.

Az elképzelések jók vagy esetleg tudna valaki hatékonyabb elemeket jó árban? Illetve mire kell még odafilgyelnem, milyen hűtőfolyadék az ami hatékony és olcsó?

Thx mindenkinek!

(#14109) Delta-Laca válasza shteer (#14104) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Őróla van szó (tudni kellene linkelnem :( ), és ilyen ventiből gondoltam rá 3-at ( vagy 6-ot ;] )

mod: jelenleg van egy dual radim, akkor ha meglesz a tripla - ha úgy alakul... -, akkor nem muszály azt is bevennem a rendszerbe? :B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#14110) shteer válasza Bulitt (#14106) üzenetére


shteer
titán

az egy dolog h nem segíti... attól még reakcióba lép a réz az aluval. utóbbi 1 hónap tapasztalata...

..szerintem jónak tűnik

(#14111) Bulitt válasza shteer (#14110) üzenetére


Bulitt
őstag

oké, elfelejtetem hogy vegyes rendszer :R ennek akkor ára: vagy alu vagy réz minden :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14112) shteer válasza Delta-Laca (#14109) üzenetére


shteer
titán

eligazodtam a linken ;) ventim emg van iylen és jóóóó

..szerintem jónak tűnik

(#14113) Delta-Laca válasza shteer (#14112) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

akkor a jövő hónapban nagy bevásárlás lesz :R

Üdv.: Delta-Laca

(#14114) putti válasza putti (#14108) üzenetére


putti
aktív tag

Valaki tudna segíteni fentebb írt kérdéseimben?

(#14115) Bulitt válasza putti (#14114) üzenetére


Bulitt
őstag

a hűtő folyadékról az előtted lévő 10hsz ad pontos magyarázatot :)

(#14116) jenei92 válasza putti (#14114) üzenetére


jenei92
senior tag

Az Eheim pumpát nem havaslom :( ,inkább egy Laing-et(subcooligról mondjuk)... :K

(#14117) putti válasza jenei92 (#14116) üzenetére


putti
aktív tag

Köszi! Utánanézek.

(#14118) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Az öreg agyát elöntötte a "fekete köd"... :D

Az ötletért köszönet jones965 kollégának;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14119) szacsee válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már csak imádkoznod kell, hogy jó legyen a P5Q-ra. :D
Grat jó lett! A mosfet backplate nem áll ferdén? (képen úgy néz ki) :F

(#14120) shteer válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


shteer
titán

vhogy nem az igazi... áháááá! az enzo-ról lespóroltad a feketét ;]

..szerintem jónak tűnik

(#14121) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Gyászolsz Tata? :) Szép a feketeleves, gart érte :D :C

(#14122) T-CAT


T-CAT
tag

Halihó!

Csak gondoltam megosztom Veletek az én tapasztalataimat hűtőfolyadék téren, ha már pont most esett ismét szó róla. Eleinte én is fagyállót, meg spec. adalékokat használtam, de egy idő után jöttek az alien-ek nálam is. Egyszer kaptam egy tippet, hogy ioncserélt víz be mikróba, ott pár perc, ezáltal meghalnak az idegenek, majd 96%-os gyógyszertári alkohol 1:10 arányban hozzá. Így vissza se jöhetnek, még ha kerül valami szerves cucc a löttybe, akkor se.

Azért ioncserélt víz, mert a desztvíz vízkőképzésre hajlamos, és azért mikró, hogy kipusztuljon a kolónia, mert az ioncseréltben elindulhat az élet.(mondjuk az alkohol is teszi a dolgát, de jobb tiszta lappal indulni :) ) Én kb. 4 éve használom ezt a keveréket teljes megelégedéssel, ez tényleg bevált, semmi elszineződés, semmi vizig..ci! :)
...jah és persze mindenek előtt jól átmostam a rendszert, először csapvízzel alaposan, végül egy adag ioncserélttel a tuti kedvéért...

...remélem tudtam ezzel segíteni! :) :R

(#14123) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nice...
A fet backplate alatt a "szigetelő" hővezető anyag? A fekete csöveket kissé meg kell "feszíteni" két közeli blokk között, hogy megtartsa kör keresztmetszetét (és ezáltal folyamatosan húzza a blokkot a lapról) vagy ilyen kis íven simán hajlítható?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14124) Samanbacsii válasza T-CAT (#14122) üzenetére


Samanbacsii
őstag

...Azért ioncserélt víz, mert a desztvíz vízkőképzésre hajlamos,...

Itt lehet nem ezt akartad írni. A desztilált víz honnan veszi a vízkövet? Mert "ő" nem tartalmaz (semmi szennyeződést).
Az ioncserélt is jó "nekünk" csak abban benne vannak a Ca és Mg ionok, de nem képesek vízkővé összeállni. :R Pongyolában ennyi.
Más: Használt már vki antikorró folyadékot? Mi vele a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14125) P00By válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


P00By
nagyúr

Gyááá :Y :C

(#14126) #72042496 válasza Nyugdíjas (#1480) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, jó, hogy így elkezdtem rákeresgélni.

Szóval az a helyzet, hogy a Laing DDC Pro = DDC 1T és Laing DDC Ultra = DDC 1Tplus? Jól látom a helyzetet?

Nem vágom ezt az egész DDC témát, lassan több fajta van belőle, mint P35-ös ASUS lapból... :(

[ Szerkesztve ]

(#14127) shteer válasza Samanbacsii (#14124) üzenetére


shteer
titán

Használt már vki antikorró folyadékot?

majd nemsokára ;)

..szerintem jónak tűnik

(#14128) #72042496 válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na és működés közben mikor lehet látni, Tata? :) Gratula hozzá, szép lett nagyon! :R
Jól látom, hogy ezúttal sorba lesznek kötve a dolgok? Hűtőfolyadéknak mit használsz? Én pl. egyre inkább szemezek az alkohol + gyógyszertári víz kombóval... :B

szerk.: A szivattyú témát meg még megelégelem a végén, aztán veszek a fenébe egy D5-öt... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14129) shteer válasza #72042496 (#14128) üzenetére


shteer
titán

ha kell alkohol, van 2 dl eladóm :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14130) #72042496 válasza #72042496 (#14128) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tehát ki mit mond, melyik a halkabb, ill. erősebb?

A DDC Ultra+Silentstar Probox, vagy a D5 leszabályozva 2-esre, s 1/4 collra szűkítve...? A szűkítésre a soros bekötés miatt van szükségem.

(#14131) T-CAT válasza Samanbacsii (#14124) üzenetére


T-CAT
tag

De de... Ezt akartam, de még csak most néztem utána igazad van! ["mivel nincs benne szilárd anyag, ami felhalmozódhatna, nem rakódik le vízkő"]
...ezek szerint megvezettek anno :) de nem gáz, mert az ioncserélt is bevált!! :R

(#14132) Samanbacsii válasza shteer (#14127) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hát csak azért tettem fel a költőit (mindenkinek), mert ha ez valóban probléma - mármint a fehérség kialakulása - akkor kár kisérletezgetni különböző öntetekkel (persze a virtus értékelendő :) ). Megspórolhatjuk magunknak rendszer kimosását, gondolom ezt mindenki szívesen kihagyja, mert eddig szinte csak probléma volt az "őslevesekkel". Bár életet adni mindig öröm még ha fehér és ragadós is... :D Természetesen ha anyagi kérdés azt abszolut megértem. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14133) Nyugdíjas válasza szacsee (#14119) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aaaa, nem-nem.Nem sérűtt!:D Csak támadó pozicijóba' van:D

Samanbacsii
(fanatikus tag)
: A backplate alatt a gyári EK-féle gumi van. AMit adnak hozzá,mert ez a backplate is teljesen "gyári"... Ilyen-e...
Balika:Most minnyá beröffentem, remélem semmi gix., szóval akár ma megtekinthető:D Jaja, sorba,mert egy radi leszen, legalábbis kipróbálom, elviszi-e a cókmókot...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14134) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Folyadék téma kimaradt, és lejárt a mod. idő:
Nekem az alkohol jó volt, csak ne legyen valakinek a rendszerben alu is,mert az korroziót nem eléggé(lehet egyáltalán nem:F)gátol... De élet ellen véd,lerakódás nem leszen, szóval...

Mindenesetre pont beszéltünk shteer-bácsival erről tegnap. Lehet ki kellene próbálni más dolgokat is,mert ez tényleg olyan kérdés, hogy mindenki tapogatózik,de valahogy még nem találtuk meg az igazit...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14135) #72042496 válasza Nyugdíjas (#14133) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, szuper, kíváncsi leszek! Csak nem lesz vele semmi gond! :R

Nosza, akkor majd áttolom az arcom, úgyis vinnék tápot meg garlevelet, ami már nálam henyél jó ideje. Shteer közben privátban linkelte az adalékot, kíváncsian várom a fejleményeket. Addig maradok a Valvoline-nál, csak ne lenne olyan undorítóan zöld és büdös. Bár nem kellene izgulnom, úgyis csak a tartályon keresztül látszik. :)

Az EK Backplate-nek mekkorák a furatai? M4-es csavar jó bele?

Az előzőekkel kapcsolatban: kiderült, hogy a DDC 1plus-T + Pro tető nem más, mint maga a DDC Ultra. Hátha mást is érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#14136) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#14133) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez a fetbackplate az EK-tól rendes dolog. Külön kell venni ha veszel fetblokkot vagy jár hozzá?
Hűtőfolyadék:
Általában vegyesek a rendszerek vagy nem eloxáltak a cuccok vagy ... szóval ritkán ideális a helyzet. Ezért ajánlgattam az antikorrot mert nem támad semmit (legalábbis nálam) "fém tiszták" az alkatrészek (alutartály, rézcsatik). Az átlátszó csöveken látok száradás (szétszedés) után vmi egészen lehelletnyi, fehér, fátyolos, porszerű lerakódást de ha letörlöm kézzel nem érezni semmit. A rendszerben a víz működés közben kristály tiszta! Ez eddig nálam egyfolytában három hónap volt.

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14137) Nyugdíjas válasza Samanbacsii (#14136) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem jár hozzá sajnos. Külön kell venni, 800ft körüli ára van.
Én is pont ezt a fajta anti-korro-t akarom kipróbálni. Leirás szerint nincsen benne glikol, igy nem leszen lerakódás, korróziót gátolja, élet nem indul meg, szóval jónak tűnik...

Balika: Én mostmár ki nem veszem, hogy megnézzem, jó-e bele az M4... Miért nem elég az M3? Nem lesz elég nehéz a lap úgy?;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14138) #72042496 válasza Nyugdíjas (#14137) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért, mert a HK blokknak 4-es lefogatói vannak, M3 csavarokkal nem lehetne biztosan rögzíteni.
No végülis tökmindegy, majd felfúrom én, ha nem lesz jó... :D

Csak hozzál nekem egy olyant, meg még a csatikat mellé, aztán megmutatom milyen az igazán király vízhűtéses rendszer! :P ;]

(#14139) Nyugdíjas válasza #72042496 (#14138) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem most van egy "kis" problémám a légtelenedéssel... Remélem megoldom. Nagyon kemény. 5ösön sem nyomja át a vizet a radin a D5. Valami nem kóser itt...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14140) P00By


P00By
nagyúr

[link] Gyönyörű :W

(#14141) Tothgera30 válasza P00By (#14140) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:R Nagyon szép!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14142) Thrawn válasza P00By (#14140) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez miez? Ragasztott blokk?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14143) Stalker-2572 válasza Nyugdíjas (#14118) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nemrossz :R

All Black...

(#14144) shteer válasza Tothgera30 (#14141) üzenetére


shteer
titán

jóez, ha nem tetszik a gyári teszel rá másikat :)

sztem az ott nem ragasztás hanem paszta - mivel vannak ott furatok is

..szerintem jónak tűnik

(#14145) P00By válasza Thrawn (#14142) üzenetére


P00By
nagyúr

Úgy néz ki :U Asus féle gyöngyszem...

(#14146) #72042496 válasza Nyugdíjas (#14139) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ejha! :Y

A radi maga ugye rendben van belül, nem záródhatott el sehol? Szétszedett állapotban nem próbáltál meg átfújni rajta, nincs-e elzáródva valami miatt?

Mittudomén Ali belehajtogatott egy dönert, ilyesmi...

(#14147) Nyugdíjas válasza #72042496 (#14146) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most elrohanok,de este ráeresztem a csapot;] Akkor kiderül átmegyen-e... Lehet átcibálhatnád az egyik DDC-t, ha jössz. Ki akarok zárni minden hibalehetőséget;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14148) #72042496 válasza Nyugdíjas (#14147) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, viszek olyat is. Ha nagyon kell eladó ám, olcsón megszámítom! ;]

De csak nincs baja a szivattyúdnak. Szintert ugye nem oldotta le róla az adalék, ill. a belsejébe sem kerülhetett semmi trutyi...?

[ Szerkesztve ]

(#14149) Nyugdíjas válasza #72042496 (#14148) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Festést csak kivülről kapott. Nem hinném, hogy baja van,de mondom, ki akarok záni minden lehetőséget...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#14150) nygma válasza P00By (#14140) üzenetére


nygma
addikt

Az a baj ezekkel a blokokkal,hogy próbálkozik az Asus (nincs is ezzel baj),de nem jön össze neki...pl.: itt van ez a példa... :W ...milyen megoldás ez?...gondolom ezt Ők sem gondolták komolyan,hogy a "nagy" tuningosok ezzel a blokkal fogják húzni a komolyabb hardvereket...

Lehet,bár egy teljes alaplapi szett különvéve : nb+sb..2 mosfet.50%-al hűvösebb,mint ez a gyári csoda....márcsak azért is,mert itt csak a chipsetre megy a "szerencsétlen" víz de minek kérdem én? :U egyébként én is találkoztam ilyennel,még anno az első ilyen szériánál ( Blitz Formula SE)....akkor el voltam tőle ájulva...idővel ez a lelkesedésem,hogy milyen jó hűtésű lapok lesznek ezek elmúlt...( most is itt fekszik melletem egy ilyen gyári csoda kisebb nagyobb leamortizálással) :D

Elnézést ha hosszúra sikeredett,de ez az én magánvéleményem ezekről a megoldásokról jelenleg,remélem a jövőben még jobban fognak sikerülni az ilyen dolgok,meg persze a többi is... :K

Hozzáteszem,a "kezdő" vizeseknek tökéletes kezdőpont lehet egy proci-alaplap rendszer összetétele egy ilyen gyári megoldású blokkal is... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.