Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#542) kymco válasza Dalai Láma (#526) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia nem helyesli a rabszolgaságot, de a kor társadalma, gazdasága erre épült. Nem a megszüntetésén, hanem a kordában tartásán van a hangsúly a Bibliában.
Nem lehet akárkiből rabszolga, a zsidó származású rabszolgákat egy idő elteltével fel kell szabadítani, a nyugalom napja a rabszolgára is vonatkozik stb.... Ezek mind túlléptek a kor által elvárt kereteken.... A legszebben a Filemonhoz írt levélben olvashatunk a szolgasághoz való hozzáállásról....

Engem komolyan érdekel a Biblai értelmezés szabadságának általad meghúzott határa.... Mennyire lehet elmenni a szószerint értelmezéstől az individuális értelmezésig? Mennyire lehet komolyan venni, a személyes életet egy olyan könyv gondolatiságának, szellemiségének alárendelni, amelyek hibákkal van tele, és többértelmű megfogalmazások hemzsegnek benne?
Mi az, ami rendet vág ebben az értelmezés dzsungelben?
A véleményem szerint könnyű kimondani, és talán népszerű is, hogy a Bibliát nem kell szó szerint érteni, mert így mindenki úgy érti, ahogy akarja. Sok kínos helyzetet el lehet kerülni ezzel. Meg lehet kerülni a teremés kérdését, meg lehet kerülni a csodák kérdését, meg lehet kerülni a minden emberben ott rejlő bűn kérdését....
Meg lehet így felelni egy nem hívőnek, és ugyanakkor hívőnek is mondhatom magam. Nyugodt vagyok, mert népszerű, érdekes és haladó vagyok a hitetlenek között, ugyanakkor hiszek Istenben,...igaz a magam módján.

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.