Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#751) faster válasza Palkó (#746) üzenetére


faster
nagyúr

Az akadémikusi eszmefuttatások során sem feledkezünk meg az aktuális világvége divatról. Mindig fejben tartjuk, épp melyik a menő.

(#752) emitter válasza Dalai Láma (#742) üzenetére


emitter
őstag

Látom nem érted, mire akart a cikk és én is rávilágítani:
Nem lehetett olyan, hogy egy ősbaktérium flagellum néküli volt és úgy élt, hiszen tudjuk, hogy a flagellummal mozognak. Ha nem lett volna ilyenjük a kezdetekkor, hogyan mozogtak volna?

Az evolúció és te is azt mondjátok, hogy a flagellum szép lassan kialakult, egyszer csak kész lett. De ez lehetetlen, hiszen tf. hogy megtette az első lépést a mutációval : az egyik baktériumon megjelent a flagellum 15 eleméből egy elem. Ekkor még éppúgy életképtelen volt, nem tudott élelemhez jutni, mivel nem tudott mozogni. Tehát elpusztult, és a mutálódott flagellum-darabka is odaveszett.. kezdődhetett minden előlről.. :U mi nem érthető ebben?

(#753) Viszlát válasza raver (#747) üzenetére


Viszlát
addikt

És hányan haltak meg a tudomány vívmányai által? Példának okáért atombomba? De biztos van aki tud ennél is nagyobb pusztítással rendelkező vívmányt mondani.

Akkor írd azt, hogy a katolikus egyházzal van bajod, ne azt, hogy a kereszténységgel. A kettő messze nem fedi egymást.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#754) Dare2Live válasza emitter (#739) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

TBC, antibiotikum, mutálódás, új TBC ami ''immunis'' az antibiotikumra.

evolúció?


kitenyészt vki egy új kutyafélét ami jó tudomisén szobakutyának vagy akármi.

evolúció?

durvábbat mondok majd vmikor megszületik a lányom fiam aki mert szép/okos/szerény vagyok és a bnőm is ezért valszeg a gyerekünk is aki szintén szép/okos nőt vesze el ésígyaztán utódaim k* okosak/szerények és persze szépek lesznek.
Persze ez nem biztos deha hülyék lesznek azis evolúció mert sikeresek voltak tovább tudták adni a génjeiket.

Evolúció?


folytassam a sort?

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#755) emitter válasza Rive (#748) üzenetére


emitter
őstag

A teljes komplexum egyetlen részegysége is képes megmozdítani pl. egy csillót.

Ezt kifejtenéd bővebben, van erre bizonyíték? Feltételezésekkel nem sokra megyünk.

(#756) kymco válasza raver (#741) üzenetére


kymco
veterán

Vagy amikor az a bizonyos (álltalam nagyon tisztel) úriember azt mondta hogy az ember a nem istentől származik? Akkor ha jól tudom eretneknek nyílvánították, ma meg az evolúció egyik felfedzőjét tisztelhetjük benne.
Itt nem tudom, kikről beszélsz.....


Persze a határtalanúl bölcs egyház, ezt szépen eltemette, és már nem is nagyon foglalkozik ezzel a hibájával, és másikakkal sem.

Az a gondom, hogy olyan cselekedeteket hozol fel érvként, hogy milyen a kereszténység, amelyeknek csak névben van köze a kereszténységhez.... Azok az emberek nem találkoztak Jézussal, vagy ha igen elküldték az életükből, akik elküldték a keresztes hadakat, aki embereket öltek meg hatalmi célokból, akik saját érdekükből életeket tettek tönkre.... ezekkel én sem azonosítom magam...

www.refujvaros.hu

(#757) Rive válasza Rive (#748) üzenetére


Rive
veterán

Egyébként meg tökmindegy. Emitter eddig se értette, miről is van szó, ezután se fogja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#758) raver válasza Viszlát (#744) üzenetére


raver
aktív tag

:) Ha jól olvastam te abból indúltál ki ami nagy felhajtással körülötted történik. Jelen esetben a családban lévő lelki pásztorból.

Én nagyot álltalánosítottam. Te viszont egy ember alapján próbálod bizonygatni az igazad.

Ja és igen hiányosak az ismereteim ( kinek nem?). Ugyanis én nem vagyok ISTEN. Tévedhetek. Be is szoktam ismerni.
De ahogy látom te nem nagyon. Nem a mi kis elhanyagolható vitánkra célzok ezzel. Olvastam már más topikokban is a hsz-aid. Ott sem gyakran adtál igazat senkinek. De ez lehet hogy abból a nagy tudásból adódik amit bírtokolsz.

(#759) kymco válasza Palkó (#746) üzenetére


kymco
veterán

Oké, most kapcsold ki a géped és a légkondit, és hozzájárulsz a Föld megvédéséhez :)

www.refujvaros.hu

(#760) Rive válasza emitter (#755) üzenetére


Rive
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben, van erre bizonyíték?
Van. Keresd fel a legközelebbi biokémiával foglalkozó egyetemi könyvesboltot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#761) emitter válasza Dare2Live (#754) üzenetére


emitter
őstag

új fajt tudtunk létrehozni? nem.
és ezek a példák nem evolúciók, hanem annak csak darabkái. Ráadásul mindegyik példa az ember műve, nem spontán természeti folyamat eredménye... még ha tudna az ember új fajt létrehozni, akkor sem lenne győztes az evolúció, hiszen ezt az emberek tették és laboratóriumban. Az evolúció pedig ha jól tudom véletlenül, spontán lejátszódott folyamatokból állt.

egyébként folytasd a sort, mert ez nem elég példa :)

(#762) faster válasza emitter (#761) üzenetére


faster
nagyúr

új fajt tudtunk létrehozni? nem.

Ehhez még génsebésznek sem kell lenni, ott van a növényi vagy állati fajnemesítés példái.

Ráadásul mindegyik példa az ember műve, nem spontán természeti folyamat eredménye... még ha tudna az ember új fajt létrehozni, akkor sem lenne győztes az evolúció, hiszen ezt az emberek tették és laboratóriumban.

Győztes lenne? Az evolúció elfogadott modell, az, hogy te mit hiszel, az meg egy másik.

[Szerkesztve]

(#763) Rive válasza emitter (#761) üzenetére


Rive
veterán

új fajt tudtunk létrehozni? nem.
De igen. Csak a kedvedért, diszkontáron százat is létrehoz egy valamirevaló kutatóintézet, csak eleget fizess :U
Akad példa emberi közreműködés nélküli spontán változásra is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#764) raver válasza kymco (#756) üzenetére


raver
aktív tag

Jól teszed. De azt be kell ismerned hogy ezek az emberek irányították/irányítják az egyházat. És ők teremtették azt a környezetet, amiben most a legtöbb keresztény él/hisz.

Én nem skatujázom be magam semelyik vallásba. De ettől függetlenűl hiszek. Nevezhetitek aminek akarjátok az én ''istenemet''. Nekem egyik egyház se mondja meg hogy miben higgyek.

(#765) sh4d0w válasza faster (#762) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egy növénynemesítéssel, vagy éppen két ugyanolyan fajhoz tartozó állat keresztezésével még nem hozol létre másik fajt, attól még az a növény vagy állat ugyanahhoz a fajhoz fog tartozni...

https://www.coreinfinity.tech

(#766) sh4d0w válasza raver (#764) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincsenek olyan abszolút korlátok a hitedben, amihez tartod Magad, akkor miben hiszel?

https://www.coreinfinity.tech

(#767) emitter válasza faster (#762) üzenetére


emitter
őstag

River, faster: ahogyan Shadow is írta, ezek nem új fajok, hanem csak nemesítettek. Még minig csak fajon belül maradtunk.. valami nem jó :U

Rive: hol látsz példát spontán új faj létrejöttére? Vagy csak sima mutációkra gondoltál, amikor ezt írtad?

(#768) faster válasza sh4d0w (#765) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor maradjunk a génsebészetnél, azzal lehet.

(#769) raver válasza Viszlát (#753) üzenetére


raver
aktív tag

Igen mindkettőért rengeteg ember halt meg. De pontosítok. Az atombombát nem a tudomány dobta le, hanem Amerika. A keresztes háborúkban viszont fanatikusok harcoltak, vagy olyanok, akik ezzel takaróztak. Ezt nem tudom. De szerintem zárjuk le ezt a meddő vitát. Több okból is. Sok dologban neked is igazad van, de azért az én látásmódom sem mellékes.

(#770) Viszlát válasza raver (#758) üzenetére


Viszlát
addikt

Neeeem-nem. Nagyon jól tudom, hogy nem lehet általánosítani abból amit magam körül látok. No meg nem is csak ezt látom magam körül, hanem nagyon sok rossz példát is. Szóval nem azt állítom, hogy minden lelkipásztor ilyen, hisz ez óriási butaság lenne, csupán azt mondom, hogy igenis vannak, akik nem az általad írt dolgok miatt keresztények, így általánosságban véve nincs igazad.

A felhajtással csupán arra céloztam, hogy mikor lesz médiaszenzáció az, hogy egy lelkész Istenhez egész életében ragaszkodva szolgált? Soha a büdös életben, mert erre nem vevők a tömegek.

A téves ismeretekkel arra céloztam, hogy egyenlővé teszed a katolikus egyházat a kereszténységgel, márpedig ez nagy tévedés. Nem tudom mit olvastál más topikokban, általában jól megfontolom, hogy mit írok, de ha nyilvánvalóvá válik a tévedésem, akkor miért ne ismerném be? Nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy milyen kevés az ismeretem és ami van, az sem saját érdem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#771) faster válasza emitter (#767) üzenetére


faster
nagyúr

River, faster: ahogyan Shadow is írta, ezek nem új fajok, hanem csak nemesítettek. Még minig csak fajon belül maradtunk.. valami nem jó

A végén még kihozod ebből, hogy nem is a gén az örökítőanyag, az csak olyan, mint a vonalkód, rajta van az azonosítószám.

(#772) Viszlát válasza raver (#769) üzenetére


Viszlát
addikt

A keresztesháborúkat sem Isten vívta, hanem álszent hatalomvágyó emberek na meg az általuk becsapott tömeg...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#773) sh4d0w válasza faster (#768) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Elképzelhető... és történt már ilyen? Hogy két vagy több különböző faj génjeinek felhasználásával létrehoztak egy teljesen újat?

https://www.coreinfinity.tech

(#774) Dalai Láma válasza emitter (#752) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Van flagellum nélküli baktérium? Ha van, akkor ugyanúgy életképes lehet a flagellum nélküli baci is. Csaka flagellummal rendelkező sikeresebb. Tudtommal az amőbának sincsenek flagellumai vagy csillói.

A fókás példámra sem reagáltál. És arra, hogy miét van meg a bálnák hátsó lábának lábszárcsontja? Csak nem, mert valaha szárazföldi emlős volt?

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#775) raver válasza Viszlát (#770) üzenetére


raver
aktív tag

Szerintem alapjaiban mindegyik ugyan az.

(#776) raver válasza Viszlát (#772) üzenetére


raver
aktív tag

És kik csapták be a tömeget?

(#777) Viszlát válasza raver (#776) üzenetére


Viszlát
addikt

Katolikus egyházi vezetők és államférfiak. Hogy miért tehették ezt meg? Mert kivették az emberek kezéből a Bibliát, így elvették az egyetlen módját a tisztánlátásnak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#778) deniro2


deniro2
senior tag

Ha lenne energiám hozzá elmagyaráznám, hogy mit is jelent a faj fogalma, de itt senki nem béna, nézzen utána mindenki, aki hülyeségeket irogat. Legyen elég annyi, hogy a faj egy meglehetősen képlékeny, néhol önkényes része az élővilág rendszerezésének. És teljesen emberi kreálmány. Nem csak szamár és katicabogár létezik, hanem pl. nyest és hermelin, ugyanúgy külön fajba tartoznak. De nem fogok most általános iskolai rendszertan órát tartani. Go back :) school.

(#779) raver válasza Viszlát (#777) üzenetére


raver
aktív tag

Tehát a tisztánlátáshoz szükség van a Bibliára. Akkor én vak vagyok

(#780) emitter válasza raver (#779) üzenetére


emitter
őstag

Te mondtad :) Biblia nélkül hogyan ismerhetnéd meg az egy élő Istent (jó őt még csak-csak, a trmészetből sem lehetetlen megismerni őt), de főleg Jézus Krisztust?

(#781) Dalai Láma válasza deniro2 (#778) üzenetére


Dalai Láma
őstag

[link]

Itt például szintén olvasható ezen képlékenység.
Emitternek ajánlom!

Elolvastam más írásokat is az oldalról, és például az ősrobbanáskor ahogy Istent kizárja, az eleve butaság. Mert nem eléggé művelt hívőkből indul ki. És nem veszi azt az opciót, miszerint Isten az időn felül áll. Mivel Isten végtelen és mindenható, erre is képes. Itt meg is szűnik a probléma, és összeegyeztethető lesz Isten és az univerzum keletkezése.

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#782) faster válasza sh4d0w (#773) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom. Megfigyelték új, életképes faj létrejöttét valami légyfajtánál, ami a hozzáértők szerint két másik faj kereszteződéséből jött létre. Génsebészettel megváltoztatták növények, mikroorganizmusok tulajdonságait. A génsebészet nem évszázados tudomány, van még tere fejlődni. Miért pont az új faj megteremtése bizonyítana vagy cáfolna bármit is a biológiából vagy az evolúcióból?

(#783) raver válasza emitter (#780) üzenetére


raver
aktív tag

Elmondjátok hogy pontosan, és bizonyítottan ki írta a Bibliát?

(#784) faster válasza deniro2 (#778) üzenetére


faster
nagyúr

Egymással szaporodásra képes egyedek összessége, ha jól tudom, ez a biológiai meghatározása a fajnak.

(#785) Dalai Láma válasza raver (#783) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem lehet tudni. Az biztos, hogy Mózes 5 könyve 3 különböző időben, 3 stílusban íródott, ismétlések is vannak benne. Ráadásul nem a teremtés könyve íródott először, csak azért ezzel kezdődik a Biblia, mert a tartalma a könyv elejére hívja.

Az Újszövetségnél már lehet tudni, kik írták.

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#786) raver válasza Dalai Láma (#785) üzenetére


raver
aktív tag

De az újszövettség alapja, az Ószövetség nem?

(#787) Dalai Láma válasza raver (#786) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De. De miért lenne fontos, hogy ki írta? Mindegy, hogy Ábrahám, vagy Zsolt, mert nem az ír személye számít. Az számít, hogy isteni sugallatra írtak, Isten üzenete olvasható a Bibliában.

Ráadásul a Bibliát nagyon sokan írták. Ilyen kérdést feltenni elég nagy műveletlenségre vall :)

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#788) Rive válasza faster (#784) üzenetére


Rive
veterán

Pl. a baciknál már gond van :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#789) Rive válasza emitter (#767) üzenetére


Rive
veterán

ezek nem új fajok, hanem csak nemesítettek.
Ahhoz, hogy ezt eldönthesd, talán meg kellene ismerkedned a fajmeghatározás módjával, miértjeivel. Nyugodt lehetsz, új fajokról beszélek.

valami nem jó
Persze, hogy nem jó. Jézus azt mondta, hogy boldogok a lelki szegények, de valamiért tuti vagyok benne, hogy nem az általad itt műveltekre gondolt.

hol látsz példát spontán új faj létrejöttére?
Pl. atomerőművekben. Azokat a szörnyetegeket minden további nélkül új fajnak könyvelték el.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#790) Rive válasza sh4d0w (#773) üzenetére


Rive
veterán

Elképzelhető... és történt már ilyen? Hogy két vagy több különböző faj génjeinek felhasználásával létrehoztak egy teljesen újat?
Igen.

Bár itt a 'teljesen' fogalmának meghatározása szükségeltetne, hiszen az élővilág tekintélyes részében (baciktól az emberig) vannak közösnek tekinthető gének.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#791) faster válasza Rive (#788) üzenetére


faster
nagyúr

Baciknál (illetve más egyszerűbb formáknál) a főbb tulajdonságok azok, ami alapján egy fajba, vagy külön fajba sorolják őket, lévén ők osztódnak.

[Szerkesztve]

(#792) sh4d0w válasza faster (#782) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De ekkor két különböző fajtájú légyből jött létre egy harmadik, nem? Ettől az még légy marad, nem lesz darázs pl....

https://www.coreinfinity.tech

(#793) sh4d0w válasza Rive (#790) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már csak szócsavargatás, nem hiszem, hogy ne értenéd, miről beszélek, továbbá: nem hiszem, hogy ezen kellene érdemben vitáznunk.

https://www.coreinfinity.tech

(#794) Dalai Láma válasza sh4d0w (#792) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egy idő után el lehetne oda jutni, hogy az az állat már légy sem lenne. A darázs is csak olyan légy, ami csíkos és szúr. Csak nevet adtak neki. Tehát az új légy neve is lehetne valami, ami nem légy. És akkor talán te is megnyugodnál :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#795) raver válasza emitter (#780) üzenetére


raver
aktív tag

Dalai láma társuk válaszára támaszkodva. Ti 1 olyan könyvre támaszkodva beszéltek, aminek az eredete nem tistázott, ezáltal nem is biztos hogy valós eseményeken alapúl. De ezt akár ismeretnek is nevezhetjük.

(#796) deniro2


deniro2
senior tag


FAJKÉPZÕDÉS (SPECIÁCIÓ)

Ha azonos fajba tartozó két populáció olyannyira elszigetelt, hogy közöttük nincs jelentõs mértékû migráció, akkor génállományuk szükségszerûen különbözõ irányba fog fejlõdni. Nem fejlõdhetnek egyazon irányban még akkor sem, ha hasonló környezeti föltételek között élve hasonló szelekciós nyomásnak vannak kitéve, hiszen végtelen kicsi a valószínûsége annak, hogy a két populációban a mutációk és a genetikai sodródás azonos módon történjék. Egy idõ után e különbségek halmozódása odáig vezethet, hogy a két populáció tagjai többé már nem képesek géneket cserélni, így a faj két külön fajjá válik szét. Ez nem kifejezetten mennyiségi kérdés. Gyakran egy fajon belül is hatalmas genetikai változatosság figyelhetõ meg, más esetekben — pl. egy kellõen fontos ivari feromon génje esetében — egyetlen génmutáció is elegendõ lehet egy új faj keletkezéséhez.

(#797) faster válasza sh4d0w (#792) üzenetére


faster
nagyúr

Nem

[link]

Ettől az még légy marad, nem lesz darázs pl....

A légy attól még nem lesz egy faj, mert 1db szavunk van rá.

[Szerkesztve]

(#798) sh4d0w válasza Dalai Láma (#794) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez meglehetősen nem az, amire én gondolok. Ilyen alapon a kutyát is nevezhetnéd igen alacsony termetű lónak, csak ugat és örömében csóválja a farkát, miközben macskákat kerget, WELL?

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#799) Dalai Láma válasza raver (#795) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez a hit. Egy olyan istenben hiszünk, akit sosem láttunk még életünkben, és nem bizonyított a létezése.

A probléma ott van, hogy ami tudományosan bizonyítható, azt nem a hittel kell, és fordítva. (kb 50-edszerre írom le, de senki nem akarja megérteni).

Tehát te nem tudod cáfolni Isten létét, a Biblia történetei pedig nem arra valók, hogy az emberréválás mikéntjét írják le. Mivel nem ez a célja a bibliának, így mégis igaz tud lenni, ami benne van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#800) deniro2 válasza sh4d0w (#792) üzenetére


deniro2
senior tag

A légy nem faj. A zöldhátú döglégy egy faj. Alapvető biológiai fogalmakkal nem vagytok tisztában.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.