Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3205) Hakudoshi válasza Dany007 (#3204) üzenetére


Hakudoshi
tag

""vállalható életet élni a hétköznapokban, őszintén, lelkiismeretesen, szorgalmasan, stb."
Igen, én is ezen vagyok!"

Jééé, én is... :U De ennek annyi köze van bármilyen hithez, mint naposcsibének a kernel-programozáshoz. :K

mod: "Sz.tem azért kell ezt így leírni hogy mindenki azt vehesse ki belőle magának amit akar."

Így van, azért is van már annyi "egyház", hogy meg se lehet számolni. (Közülül nagyon soknak egyetlen célja van: a profitszerzés...) Mindegyik máshogy értelmezi ugyanazt a szöveget. Na de akkor melyiknek van igaza? Merthogy legfeljebb csak egynek lehet. Legfeljebb... :U

A másik meg az, hogy évszázadokon keresztül (de napjainkban is) mindenféle válogatott gonosztett aláltámasztására használták a Bibliát. Szóval ha a Biblia valóban "Isten Szava", akkor olyan nehéz lett volna neki úgy megfogalmaz(tat)nia, hogy ne lehessen ilyen sokféleképpen, és aljas galád módon kiforgatni??? Ez egyáltalán nem is csorbította volna az ember szabad akaratát sem. Szóval hajrá, "Mindenható Jóságos Isten", szép munka volt! :W

De továbbmegyek: Ha ilyen könnyen ki lehet forgatni a Bibliát, ilyen hosszú időkön keresztül, és ilyen könnyű visszaélni vele, akkor miben áll az ún. "erkölcsi tanítása" vagy "erkölcsi értéke"??? :F

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.