Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#2351) FehérHolló válasza polaar (#2350) üzenetére


FehérHolló
veterán

Idéznél esetleg a hozzászólásából valamit, ami téged erre a következtetésre juttatott?
Különben ez így csak vagdalózás és vádaskodás.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2352) WN31RD válasza talmida (#2349) üzenetére


WN31RD
addikt

Az nem baj, hogy nem értesz egyet velem, viszont úgy tűnik számomra, hogy a mondanivalómból nagyjából semmit nem sikerült felfognod, vagy esetleg szándékosan úgy teszel, mintha nem értenéd. Akárhogyan is, nem látom értelmét, hogy folytassam, részemről a téma lezárva.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2353) talmida válasza polaar (#2350) üzenetére


talmida
Közösségépítő


''bigott-megszálott-vérbenforgószemű inkvizítor
'' :Y
Nem semmi.

Én is arra kérlek, hogy konkrétan idézz a hsz-aimból, amikből ezt kiolvastad.

''mindenki más eltévelyedett alak''

A meleg sem indok arra, hogy hazugságokkal vagdalózz. :(



[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#2354) talmida válasza WN31RD (#2352) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pedig igyekeztem megérteni a mondanivalódat. ......Minden jót és sok sikert!

IN GOD WE TRUST!

(#2355) talmida


talmida
Közösségépítő

Kedves mindenki! :)

Mint ahogy én is igyekszem tiszteletben tartani mások világnézetét, ugyanúgy kérném, hogy ti is tartsátok tiszteletben az enyémet.

Köszönöm szépen!

Sértegetés mentes kommunikációt kívánok! :D

IN GOD WE TRUST!

(#2356) kymco válasza WN31RD (#2346) üzenetére


kymco
veterán

Harmadszor: a világnak ezen a részén az emberek túlnyomó többsége elég sokat találkozott a Bibliával és a kereszténységgel, és igen valószínű, hogy ismeri ezeket annyira, amennyire őt érdekli a dolog, sokszor még jobban is.Ezt ugye te is viccnek szántad....
Logikai ellentmondást érzek...
1. Nem ismerem, tehát nem tudom, hogy érdekelne... így nem ismerhetem olyan mértékben, amennyire érdekel...
2. Nem ismerem, csak számos okostóni olyan skatulyákat mond róla, hogy mese, piroska és a farkas... stb... így rossz, félrevezető infóim vannak róla.... nem akarom megismerni, mert már a meséket unom.....így nem is fogom megismerni

Negyedszer: rengeteg idióta rohangál a világban, akik szünet nélkül a Bibliára hivatkoznak, és rengeteg más idióta, akik nem hivatkoznak a Bibliára... így lassan azokból is kezd elege lenni a normális embereknek :D


Azt már félve jegyzem meg, hogy a hívő ember tanácsa jobban kiverte a biztosítékot, mint pld az a személyeskedés, amit polaar kolléga mélyenszántó gondolatai formáltak meg... no de ez már mást téma.. szvsz kettős mérce :) de ez szigorúan szvsz....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#2357) WN31RD válasza kymco (#2356) üzenetére


WN31RD
addikt

Ebben a kultúrkörben az ember óhatatlanul igen gyakran (mihez képest persze) belefut a Bibliába és a kereszténységbe. Egyéni megítélés kérdése, hogy ki mennyi információt tart szükségesnek, mennyire alaposan szeretné megismerni, ahhoz, hogy esetleg úgy döntsön, hogy nem érdeklik a továbbiak. Van, akinek ehhez évekig tartó komoly tanulmányozás szükséges, másnak pedig néhány mondat elég, hogy úgy gondolja, időpazarlás lenne több energiát erre fordítani. Egyik sem hülye, csak mások a szempontjai.

Az szintén teljesen egyéni megítélés kérdése, hogy egy olyan ''skatulya'', miszerint az egész mese, félrevezető információ-e, avagy éppen ellenkezőleg, bölcs megállapítás. Véleményem szerint például egyértelműen az utóbbi, még annak ellenére is, hogy ez nagyon leegyszerűsítő megfogalmazás, továbbá úgy gondolom, hogy bőven eléggé ismerem a Bibliát ahhoz, hogy ezt megállapítsam. (Ezzel a véleménnyel megint nem kell egyetérteni, csupán illusztrációnak szánva fejtettem ki.)

''Azt már félve jegyzem meg, hogy a hívő ember tanácsa jobban kiverte a biztosítékot, mint pld az a személyeskedés [...]''
Talán azért, mert a ''hívő ember tanácsa'', főleg ilyen stílusban, már a könyökén jön ki egyeseknek.

Ha valaki nem tud értelmesebb dologgal előjönni, mint a Bibliából való idézgetés, akkor nagyon sok esetben megszólalnia is kár, ugyanis mindenki más számára tökéletesen semmitmondó szinte bármi, amit a Bibliából idézgetni szerető emberek idézni szoktak. (Szerk.: És amellett, hogy semmitmondó, kimondatlanul is magában foglalja, hogy a másik buta és rossz, ''erkölcstelen'', de legjobb esetben is ''eltévelyedett'', ember, amiért nem hisz a Bibliában.)
Ami esetleg mégsem semmitmondó, az
a) vagy olyan embertől hangzik el, akinek egyébként nem szokása a ''mit együnk ma reggelire?'' kérdésre adott választ is a Bibliából levezetni, tehát rendkívül megválogatja, hogy mit idéz, és/vagy
b) olyasmit idéz, ami nem kifejezetten kereszténység-specifikus dolog.

Lehet azon elmélkedni, hogy mennyire jó az, hogy pont a Bibliából vett szemelvények verték ki a biztosítékot, de azt érdemes észrevenni, hogy oka legalábbis van ennek.

Személyes példa: Úgy gondolom, én általában viszonylag türelmes vagyok az ilyesmivel szemben, megszoktam, valamennyire érdekel is, néha szórakoztat, néha az emberek érdekelnek, akik az ilyesmit előadják. Mégis, ha épp bajban vagyok, támogatásra szorulok (akár csak érzelmileg), és a Bibliát vagy Istent emlegeti nekem valaki ilyenkor, akkor egyetlen alkalommal kérem kulturáltan, udvariasan arra, hogy fejezze be, ha ebből nem ért azonnal, akkor nem köszöni meg, amit utána tőlem kap. Ilyen helyzetben ugyanis nincs energiám és kedvem a nagy elánnal előadott hülyeségeihez, nem úgy, mint esetleg máskor. Megjegyzem, minimális empátiával ''megáldott'' (:DDD) emberek ezt nagyon pontosan vágni szokták, szóval nem túl különös vagy bonyolult dologról van szó. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2358) WN31RD válasza WN31RD (#2357) üzenetére


WN31RD
addikt

A másik oldal, talán ez érthetőbb:
Ha épp egy Biblia-mániás ember van bajban, akkor nem mondok neki olyasmit, amiből az következik, hogy az ő világnézete, vallása alapjaiban hülyeség, és teljesen másképp kellene gondolkodnia. Nem mondom neki ilyenkor, hogy öregem, te jelentős részben egy tündérmesére építetted az életed, ideje lenne felébredni. Még ha esetleg úgy gondolom, hogy éppen a vallása miatt van bajban, akkor is nagyon óvatos vagyok ezzel.
Egyrészt azért, mert tudom, hogy ilyenkor a legkevésbé türelmes és nyitott az ilyesmire, tehát értelmetlen dolog lenne pont ilyenkor előjönni ezzel. Másrészt - és ez sokkal fontosabb! - egyszerűen nem akarom bántani, nem akarom még én is külön cseszegetni, amikor egyébként is rossz neki. Ennyi.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2359) kymco válasza WN31RD (#2358) üzenetére


kymco
veterán

Én nem hiszek több szubjektív valóságban. Egy valóság van, ami minden emberre érvényes, mégha nem is vesz erről tudomást... Ha én beszélek valakivel egy lelki probléma megoldásáról, akkor nem fogok úgy tenni, mintha létezne parciális valóság...
Tudom, hogy ez nálunk jellemhiba, de ez van... a liberális értelmiségnek fel van adva a lecke az elfogadásra :)
De ez legyen az ő bajuk....
:)

www.refujvaros.hu

(#2360) WN31RD válasza kymco (#2359) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez nem szubjektív valóságokról szól, hanem arról, hogy hiába van igazam, ha ezt nem tudom a másik felé olyan módon kommunikálni, hogy megértse, és elfogadja. Főleg hiába van igazam, ha nemhogy kommunikálni nem tudom ezt, de még bántom vagy bosszantom is vele azt, akinek elvileg segíteni szeretnék.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2361) kymco válasza WN31RD (#2357) üzenetére


kymco
veterán

Ebben a kultúrkörben az ember óhatatlanul igen gyakran (mihez képest persze) belefut a Bibliába és a kereszténységbe.
Hogy ez mennyire így van, itt az én példám is.
Gimiben meghatározó volt számomra a magyartanárom... Nagyon értékes asszony, sokat tanultam tőle....
Annakidején a megfelelő helyen beszélt a Bibliáról is. Meghatározott úgy engem évekre, hogy a kötelező szemelvényen kívül nem olvastam semmit belőle, de vaskos véleményem volt róla....
Ezt tapasztalom itt a fórumon is... olvasok számos vaskos véleményt úgy, hogy látható módon innen-onnan összeszedett attitűdök kivételével nincs primér információ... se a kereszténységről, se a Bibliáról....

Visszatérve a történetemre: A magyartanárom pár éve megtért.... Hála az Úrnak....

www.refujvaros.hu

(#2362) kymco válasza WN31RD (#2360) üzenetére


kymco
veterán

Főleg hiába van igazam, ha nemhogy kommunikálni nem tudom ezt, de még bántom vagy bosszantom is vele azt, akinek elvileg segíteni szeretnék. Ez igaz... de ekkor már másról vitatkozunk...

www.refujvaros.hu

(#2363) WN31RD válasza kymco (#2362) üzenetére


WN31RD
addikt

Pedig pont ezt állítottam (és jártam körül) végig. A Bibliából való (elhanyagolható mennyiségűnél több) idézgetés az erre nem kifejezetten fogékony emberekkel szemben nagyon rossz kommunikáció, mindenféle szempontból. A ''hogyan találkoztam személyesen Istennel, és éreztem fizikailag is a jelenlétét'' szöveg, sűrűn megtűzdelve a ''szeretet'', ''bűn'', stb. szavakkal, szintén igencsak rossz kommunikáció.

És ez teljesen független attól, hogy kinek van igaza... :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2364) WN31RD


WN31RD
addikt

Ezt most találtam, és jó nagyokat röhögtem rajta: [link] :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2365) kymco válasza WN31RD (#2364) üzenetére


kymco
veterán

Nagy az Isten állatkertje, de még nagyobb a kegyelme :)

www.refujvaros.hu

(#2366) talmida


talmida
Közösségépítő

[link]

IN GOD WE TRUST!

(#2367) Viszlát


Viszlát
addikt

Matthew West - Only Grace [link]

There is no guilt here
There is no shame
No pointing fingers
There is no blame
What happened yesterday…has disappeared
The dirt has washed away
And now it's clear

There's only grace
There's only love
There's only mercy and believe me it's enough
Your sins are gone
Without a trace
And there's nothing left now
There's only grace

You're starting over now
Under the sun
You're stepping forward now
A new life has begun
Your new life has begun

An’ there's only grace
There's only love
There's only mercy and believe me…it's enough
Your sins are gone
Without a trace
And there's nothing left now
There's only grace…

And if you should fall again
Get back up, get back up
Reach out and take my hand
Get back up, get back up
Get back up again
Ohh…get…back…up…again…

There's only grace…
There's only love…
There's only mercy and believe me it's enough…it’s enough
Your sins are gone
Without a trace
And there's nothing left now
There's only…there’s only…grace…

There's only mercy and believe me it's enough…it’s enough
Your sins are gone
Without a trace
And there's nothing left now
There’s only…grace……
So get back up…get back up again…
Get back up again.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2368) tildy


tildy
nagyúr


Bár ez csak egy film, de úgy látom a protestánsok is tudnak nem keresztényként viselkedni.. Elképzelhetőnek tartom, az alapján amit a neten olvastam Máriáról.

[link]

Most megy a tévében.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2369) tildy válasza tildy (#2368) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk úgy látszik abban a korban lginkább senki sem volt ''keresztény''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2370) kymco válasza tildy (#2368) üzenetére


kymco
veterán

Holnap a Jóban rosszban alapján kell majd értékelnünk a világot? :)

Egyébként érdekes, hogy az angliai helyzetet vallások háborújának állítja be akárki is.... Politika, hatalom, szövetségek és összeesküvések.. A média egy része nagyon pozitív hősnek állítja be Erzsébetet, más része negatívan... és ennek a hitéhez, és talán a hitének a kereszténységhez sincs köze.... mint ahogy a közelmult ír katolikus és protestáns ellentéthez sem... Nemzetek születtek, nemzetségek buktak el, politikai alkuk születtek és buktak el, és ehhez néha hozzátűzték a kereszténység mázát.... mert ez kellett.. de hogy mindez szívből vagy színből? Ki tudja...
És ezen a politikusi húzások alapján te most megítéled sok tíz-százezer ember hitét, akiknek köze sincs az angliai politikai húzásokhoz.... és az egész protestantizmust egy egész történelmi korszakot egy film szubjektív szemüvege miatt elítélsz.... több, mint érdekes

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#2371) kymco válasza tildy (#2369) üzenetére


kymco
veterán

És azt is hozzátenném, hogy az angliai protestantizmus alapja az volt, hogy a királyt zavarta a pápa nagy befolyása, és a kezébe akarta venni az országában lévő katolikus erőforrások felügyeletét. Ezért, és nem másért létrehozott egy egyházat, ami félúton megrekedt a reformációban, és pont annyira jutott, ami a királynak még jó volt. Ő lett az egyház feje és a világi hatalomé, és névlegesen ez így van mind a mai napig.... vegytiszta politika és hatalom... semmi vallás... max eszközében. Nem különbözik ez a huzavona a tengeri hatalom birtoklásáért folytatott küzdelemtől, csak azt anno vitorlákkal és ágyúkkal vívták a spanyolokkal, majd a franciákkal, ezen a területen pedig a vallást használták fel eszközül.... :)

www.refujvaros.hu

(#2372) Chronos6


Chronos6
tag

Sziasztok!
Egy általam nagyon nagyra becsült jóbarátom írt egy hoszabb irományt, és kért meg rá hogy készítsem el weblap változatban is. A tartalom elég sok területet érint, köztük a zsidókat, magát a keresztény vallást, a magyarságot és még sok más hasonló témát. Talán egyik leglényegesebb a (közel-)jövőt érintő.
[link]
Remélem minél többen meglátogatjátok az oldalt, és fűztök hozzá véleményt. Egy üzenőfalat nemsokára beiktatok, addig is írjatok emailt.
Kösz, minden jót!

(#2373) tildy válasza kymco (#2370) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondoltam, hogy elfogod sütni a poént , miközben leírtam, hogy cska egy film.
Viszont maga a történet kutatható, bár godnolom erre is azt mondod, mind a google, minde egyéb források azt írnak le amit akarnak, nem bizonyítható igazán.
De akkor pár ezer évvel ezelőtti dolgok is lehetnek ugyancsak így ''kitalációk''.

Az elítélszet pedig nem tudom honnét vetted?! Az , hogy senki sem tökéletes -tehát a protestáénsok sem tiszták, és az ő kezükhöz is tapad vér )- az a szememben újabb bizonyíték a saját eddigi meggyőződésemre. Elítélés abszolút nincs benne. Csupán meglepett, mert az eddigiek alapján róluk nem gondoltam volna, nem néztem volna ki kegyetlenséget . Ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2374) kymco válasza tildy (#2373) üzenetére


kymco
veterán

Te írtad:
Mondjuk úgy látszik abban a korban lginkább senki sem volt ''keresztény''.
Ez amolyan ítélkezés forma.... :)
Egyébként a protestantizmus nem azonos a királyi politikai játszmákkal, de hidd ezt, ha így akarod....

www.refujvaros.hu

(#2375) kymco válasza kymco (#2374) üzenetére


kymco
veterán

Kedves tildy, egy tévésorozat alapján alkotni véleményt egy történelmi korszakban élő emberekről általánosítva a tv-ben látottakat elég merész dolog. Tehát itt nekem két problémám van.
1. a ''forrésod'' nem is igyekszik elfogulatlannak lenni, mert elsődleges célja a játékfilmeknek a szórakoztatás. Időnként ez a tendencia figyelhető meg sajnos a magukat tudományos tematikus csatornáknak aposztrofáló médiumoknál is, de ez más tészta.
2. Általánosítasz ez alapján, és több, mint 100 év több tízezer-százezer emberére ragasztasz címkét... Ez nem különb annál, mikor egy etnikai kisebbséget egy lincselés alapján ítélünk meg egységesen.

www.refujvaros.hu

(#2376) tildy válasza kymco (#2375) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint írtam, melette utána is néztem az adott korszaknak.
Általánosítás pl. az is, hogy a németek a II. világháborúban sok zsidót meggyilkoltak, hiszen nem minden német volt ott gyilkolni, de enenk ellenére a fenti mondat még megállja a helyét.
Én ilyen értelemben írtam azt amit. Ha ebből neked az jön le , hogy minden abban a korban ért protestánsról azt hiszem , hogy potenciális gyilkos volt, akkor valami nagyon nincs rendben velem kapcsoaltban ott a fejedben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2377) kymco válasza tildy (#2376) üzenetére


kymco
veterán

Beírom mégegyszer, amit írtál...
Mondjuk úgy látszik abban a korban lginkább senki sem volt ''keresztény''
a senki sem volt... formula mindenkire vonatkozik értelmezésem szerint...
A te németes magyarázatod: Általánosítás pl. az is, hogy a németek a II. világháborúban sok zsidót meggyilkoltak, így hangzott.. de ez logikailag nem kapcsolódik ahhoz, amit a keresztényekről írtál... ha logikailag következetes akartál volna maradni, akkor a németes példád így szólt volna: ... A németek közül a II VH-ban leginkább senki sem kímélte meg a zsidók életét..
Ez teljes analógiája a te korábbi idézetednek. Remélem látod, hogy mekkora nagy általánosítás...
De hidd el nem akarok szőrszálat hasogatni, nem akarok nyelvészkedni tovább. Ha nem érted, akkor ezután sem fogod megérteni.

Én nem a potenciális gyilkos kifejezésen ''lovagolok'', hanem a fent idézett szavaid megállapításait vonom kétségbe.

www.refujvaros.hu

(#2378) tildy válasza kymco (#2377) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted a ''senki''-t emberekre(minden emberre) vagy pedig vallási irányzatokra értettem?
Segítek: nem az első.
Mindegy, örülök, hogy egy jó napot szereztem azzal, hogy ezáltal írásra serkentettelek téged.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2379) kymco válasza tildy (#2378) üzenetére


kymco
veterán

Ha irányzatra érted, akkor méginkább általánosítás :D no de hagyjuk.
Nekem nem öröm ilyen hozzászólások írása, valójában inkább zavar, mikor valaki ennyire egyszerűen akarja megfogalmazni az állításait, és az egyébként vitaindító gondolatai erőteljes általánosításokkal olyan állításhoz vezetnek, amivel nem lehet vitatkozni...
Ha az lenne a kérdés, hogy a protestantizmus farvízén milyen politikai célok valósultak meg, vagy melyik királynak, tartományi grófnak, fő és köznemesnek milyen érdekei fűzödtek hozzá, ám legyen.... de egyelőre ott tarunk, hogy volt-e kereszténység abban az időben. Szvsz volt, csak nem ott, ahol keresed....

www.refujvaros.hu

(#2380) tildy válasza kymco (#2379) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, nagyon jól értetted mire gondoltam, de ha ennyire csámcsogsz a megfogalmazáson, akkor inkább így mondom.

Kijelenthető-e , hogy magukat protestánsnak mondó emberek is követtek el olyan bűntetteket , amelyeket a hitük szerint nem ''illett '' volna. pl más ember megölése? Igaz-e, hogy sokszor ennek vallási köntöst adtak , és a ptrotestanizmus nevében tették ezen tetteiket?

Ha igen, akkor kijelenthető e az , hogy ők a mai értelemben véve nem tekinthetőek protestánsnak?
Így megfelel?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2381) kymco válasza tildy (#2380) üzenetére


kymco
veterán

A magukat kereszténynek valló emberek jó részének annyi köze van a kereszténységhez, mint az ökörszemnek az ökörhöz, vagy épp a szemhez.
A hívő emberek is tudnak eltévelyedni, képesek bűnt elkövetni, és szélsőségs esetben eme hiba élet(ekbe) kerülhet.
Akik a keresztény vallást köntösként használták, használják, nem keresztények.

www.refujvaros.hu

(#2382) kilozsul válasza kymco (#2381) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Bár nagyrészt igazat adok neked, de vedd figyelembe, hogy a keresztények valláshoz való hozzáállását nagyban befolyásolják azok a tényezők amik ennyire elterjesztették a vallást. Nevezetesen: Sokáig más vallás nam is létezhetett európában, a kereszténység fogalma sokszor összefonódott az államéval. Továbbá akit kereszténynek neveltek, de útközben rájött, hogy erre neki nincs szüksége azokban marad egyfajta ''bűntudat'' mert elhanyagolják a vallást, miközben valójában sosem voltak hívők igazán.

Másrészről viszont igaz, hogy bármilyen hitet csak meggyőződéssel és következetesen érdemes követni. Inkább betartani az erkölcsi alapokat és tanulmányozni a tanításokat, mint vakbuzgó szentnek mutatnia magát az embernek miközben megsérti a vallásának összes alapelvét. Hiába jár valaki minden nap templomba, ha közben a mindennapi életben irigy, rosszindulatú. Nézd csak meg a falusi öregasszonyok példáját: minden misén kötelező megjelenés, templomban átszellemült bólogatás, stb.. Napközben meg a pletykáikkal és irigységükkel akár más életét is megkeseríthetik.

Ha következetesen szemléljük a vallás tanait, akkor ezek az emberek minden igyekezetük ellenére ''megbuknak a vizsgán'', amiben saját elmondásuk szerint maguk is hisznek. :U

Mondom ezt teljesen külső szemlélőként, bár a sajátomon kívül a többi vallást is igyekszem vallástörténeti szempontból ismerni, így természetesen a kereszténységet is.

(#2383) kymco válasza kilozsul (#2382) üzenetére


kymco
veterán

Természetesen lehet másképp látni a dolgokat, de szvsz azzal hogy Konstantin alatt államvallássá lett a kereszténység kinyilt egy kapu, amely során érdekké vált kereszténnyé lenni. Kezdetben hivatali előnyök származtak ebből, később pedig hátrányok a nem keresztények számára. Aki pedig ilyen erőtérbe kerül, könnyen kimondja, hogy keresztény, pedig nem is az. A jézusi kereszténységnek nem sok köze van a középkori keresztény államisághoz. Szvsz Konstantin is eszközként használta fel a kereszténységet, nem pedig meggyőződésből.
Csoda, szó szerinti csoda, hogy a valódi kereszténység fennmaradt. Anno pld Assisi Ferencet nem tudták hova tenni a vallási vezetők, és a pápa részéről vsz ott is inkább egy politikai, mint sem egy hitbeli döntés született a ferences rend engedélyezéséről. Ebből is látszik szvsz, hogy a jézusi és a jézustól idegen vonal hogyan viszonyult egymáshoz (kb mint a víz és az olaj, nem igen keveredett, jól látható volt az elválasztás). És pld pont a ferencesek voltak a mohácsi vész utáni széteső, a megsemmisülés felé oszló magyar nemzet lelki gyógyítói, később első reformátorai.

Ha következetesen szemléljük a vallás tanait, akkor ezek az emberek minden igyekezetük ellenére ''megbuknak a vizsgán'', amiben saját elmondásuk szerint maguk is hisznek.
Ez így van. Soha nem volt másképp. Ezért kellett Isten Fiának eljönnie, hogy amit mi képtelenek vagyunk elrendezni, azt Ő megtehesse tökéletesen. És anno meg is tette. A gond ott van ma is, ha az ember maga akar a vizsgán átmenni, ma sem lehet, ma is megbukik, kivéve, ha Jézussal megy.
Azt, hogy a templomba járó néni pletykás rossz dolog, de Jézus őt is elfogadja. És ha ezt a néni is tudja, és tud hálás lenni érte, akkor minőségileg más a helyzet, mintha csak ürügy lenne a templom a pletyihez. (nem akarom ledegradálni a pletyka pusztító erejét, családok, emberi életek mentek és mennek tönkre, és időnként a halálba miatta, rendkívül káros lehet)

Én pld elég indulatos vagyok időnként. Isten ismer, és így is elfogad engem. Hálás vagyok ezért a feltétel nélküli szeretetért. És ez a szeretet formál engem. Lassan, mint ahogy a folyó alakítja a medrét, de hatalmas erővel formál...

www.refujvaros.hu

(#2384) kymco


kymco
veterán

[link]
Bár sokan úgy vélik, Teréz anya szentként élte életét, leveleiből kiderül, hogy arcáról el nem tűnő mosolya mögött súlyos lelki kínokat élt át. Egy idő után még Isten létezésében is kételkedett.

''A mosoly - írta egyszer - egy álarc, egy palást, ami mindent eltakar. Úgy beszéltem, mintha tiszta szívemből szeretném Istent, gyengéd, személyes szeretettel. Ha ott van, azt mondta volna: micsoda képmutatás.''


Mi a véleményetek erről?

www.refujvaros.hu

(#2385) Viszlát válasza kymco (#2384) üzenetére


Viszlát
addikt

Ő is ember volt, ennyi. Rossz helyen kereste, vagy rosszul, ki tudja...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2386) kymco válasza Viszlát (#2385) üzenetére


kymco
veterán

Vagy betekintést látunk egy lelki hullámvölgyet megélő ember lelkigondozói beszélgetésébe....

www.refujvaros.hu

(#2387) kymco válasza kymco (#2386) üzenetére


kymco
veterán

Lábnyomok



Álmomban Mesteremmel
tengerparton jártam, s az életem
nyomai rajzolódtak ki mögöttünk:
két pár lábnyom, a parti homokon,
ahogy ő mondta, ott járt énvelem.

De ahogy az út végén visszanéztem,
itt-amott csak egy pár láb nyoma
látszott, éppen ahol az életem
próbás, nehéz volt, sorsom mostoha.

Riadt kérdéssel fordultam az Úrhoz:
'' Amikor életem kezedbe tettem,
s követődnek szegődtem Mesterem,
azt ígérted, soha nem hagysz el engem,
minden nap ott leszel velem.
S, most visszanézve, a legnehezebb
úton, legkínosabb napokon át,
mégsem látom szent lábad nyomát!
Csak egy pár láb nyoma
látszik ott az ösvényen.
Elhagytál a legnagyobb ínységben? ''

Az Úr kézenfogott, s szemembe nézett:
'' Gyermekem, sose hagytalak el téged!
Azokon a nehéz napokon át
azért látod csak egy pár láb nyomát,
Mert a legsúlyosabb próbák alatt
Téged vállamon hordoztalak! ''



Ismeretlen szerző nyomán,
Túrmezei Erzsébet fordította

www.refujvaros.hu

(#2388) kymco


kymco
veterán

[link]
Szeretettel tudom ajánlani a westend tetőteraszi rendezvényeit... :)

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#2389) vágányzár


vágányzár
tag

Itt sok mindenről írtok, de nem tudná valaki megmondani, hogy hol találom a tévesmész totyikot?

felsővezeték

(#2390) csapos2 válasza vágányzár (#2389) üzenetére


csapos2
addikt

Milyet szeretnél?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2391) vágányzár válasza csapos2 (#2390) üzenetére


vágányzár
tag

Temaeste rámtaláltál...............bevallom(né báncsot senkit) de hirtelen beleolvasgatva azt hittem hejlyjben vagyok...bocs tudom megégek, megégetnek, vagy magamat gyújtom fel,vagy elgondolkodom a lehetőségén...

felsővezeték

(#2392) csapos2 válasza vágányzár (#2391) üzenetére


csapos2
addikt

Valakinek óvni kell a jóhíredet.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2393) kymco válasza vágányzár (#2391) üzenetére


kymco
veterán

Ezért kár volt koptatni a billentyűzetet :)

www.refujvaros.hu

(#2394) tildy


tildy
nagyúr

Hároméves kisfia megrontásáért ítélhetik el a törökbálinti lelkészt

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2395) Ricardo válasza tildy (#2394) üzenetére


Ricardo
félisten

ha bebizonyosidik hogy megtette. akkor megérdemelnli hogy élete végéig bezárják valami beteg állat mellé. Mindenesetre elég érdekes hogy az öt éves gyerek még nem tud járni. :U

(#2396) kymco válasza tildy (#2394) üzenetére


kymco
veterán

Igen, ez a valláshoz tartozó hsz. volt... :C

www.refujvaros.hu

(#2397) FehérHolló válasza Ricardo (#2395) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha igaz is, hogy sikerült erre rábukkannia az Indexnek/Blikknek? Kicsit politika-szagú a dolog.

Skynet is real. It's called Google.

(#2398) WN31RD válasza FehérHolló (#2397) üzenetére


WN31RD
addikt

Politika egy frászt. Ez bármiféle politikától függetlenül éppen elég nagy szenzáció ahhoz, hogy rákapjanak a bulvárban (is) utazó hírportálok. Mellesleg forrásként az MTI és a Reuters van megjelölve.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2399) FehérHolló válasza WN31RD (#2398) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igazából csak ez volt róla az első benyomásom, semmi tényalapja nincs, hogy politika, szóval nem kezdenék el vitatkozni rajta. :)

Forrást hol látod? Lehet, hogy én vagyok a béna, de keresővel sem találom sem indexen, sem a blikknél.

Skynet is real. It's called Google.

(#2400) tildy válasza kymco (#2396) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted a lelkészek valláshoz tartozóak-e?
Igen vagy nem választ várok;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.