Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#2851) kymco válasza kicsitomi88 (#2850) üzenetére


kymco
veterán

Azzal, hogy belinkeled, bekopizod a bibliai verseket, még nem sorakoztattad fel érveidet.
Lásd meg, hogy a Biblia nem természetttudományos mű. Nem biológiai, nem földrajzkönyvnek készült. Az ókori emberek fogalomkészletét hasznája, és meglepő módon ma is aktuális a fogalomrendszere.
Arról szól, hogy Isten teremtménye a látható és láthatatlan világ. Az ember nem öncéllal él a földön, hanem Isten feladattal bízta meg, amit számon fog kérni rajta....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2852) South Velen válasza kymco (#2851) üzenetére


South Velen
addikt

Nem meglepő, hanem sajnálatos módon... kicsitomi valószínűleg arra gondolt, hogy az egész nem bebizonyított, úgy ahogy van, és ez így is van, és csak a tudomány jelen állása szerint nem bizonyítható mindegyiknek az ellenkezője.

(#2853) Dr.Anonymus válasza South Velen (#2852) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

bizonyított? :B
az a baj, hogy még mindig rosszul nézitek a Bibliát... :(
nézd, meg ezt a hszm-et

(#2854) kymco válasza South Velen (#2852) üzenetére


kymco
veterán

De meglepő, mert az üzenetét ma is megérthetik az emberek...
A fogalomrendszere ma is érthető, ma is vannak, akik hisznek a csillagjegyek konstellációiban, de itt szerepel feketén fehéren, hogy nem uralkodhatnak a csillagjegyek sem felettünk, mert ugyanolyan teremtések a csillagok, mint mi... nem istenek, nem sorsfordítók stb....
Ma is aktuális, hogy nem élhetünk önző módon a teremtett világ kincseivel, mert nem a miénk, és ma is aktuális, hogy felelősségünk van a teremtett világgal kapcsolatban...
Ha megnézed a zöld programokat, eről szólnak: felelősségről, nem tekinthető önző módon sajátunknak, és nem tehetjük vele azt, amit akarunk....
Több ezer éve ezeknek az alapjai le lettek már írva....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2855) fastervótam válasza South Velen (#2852) üzenetére


fastervótam
tag

Nem ateistáknak való ez a topik, higgy nekem! ;) Én már lefutottam ezeket a köröket, de rájöttem, semmi értelme. Kereszténytopik.

(#2856) Noddy válasza South Velen (#2852) üzenetére


Noddy
senior tag

A hitnek az ellentéte a hitetlenség és nem a tudomány, ezt bizonyítja sok-sok keresztény tudós. Sokan megpróbálják ellentétbe állítani a kettőt, csak nem tudom miért...
Talán ha az ateisták nem tudnának a tudományba kapaszklodni akkor...
Nem is tudom mi lenne.
Tény hogy a Biblia nem kémia és biológia könyv, nem arra készült. A Biblia útmutatás.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2857) South Velen válasza Noddy (#2856) üzenetére


South Velen
addikt

Talán azért, mert tényleg ellentétben állnak...
OK, én elfogadom a Bibliát útmutató meséskönyvnek, de ettől még Isten nem fog létezni.

[ Szerkesztve ]

(#2858) frame>24 válasza Noddy (#2856) üzenetére


frame>24
addikt

(a tud.-ba kapaszkodásra írom): Az ateisták egy tekintélyes részének má' bocsánat, de fingja nincs a tudományról, ez általában megfigyelhető. ;) (Még Einstein is azt mondta: "Isten nem kockajátékos!," mikor Niels Bohr-al vitázott a kvantumelméleten.)

american #2587: ezér van ez sok okos megállapítás: "a tudomány és a hit ellentétben áll..." :DD :W

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2859) fastervótam válasza frame>24 (#2858) üzenetére


fastervótam
tag

Einstein utólag ki is jelentette, hogy a kvantumfizikai dologgal kapcsolatos hozzáállása tévedés volt. Ő legalább beismerte. Ezt persze nem szokták idézni.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy Einstein egyáltalán nem vallásra célzott, egyszerűen hitt a determinizmusban.

Ha jól tudom, ez is tőle származik, pontosan azért, mert érvként használták fel eme szólását a vallásosak:

„Amit istenhitemről olvasni lehet, az természetesen hazugság, egy olyan hazugság, amit szisztematikusan ismételgetnek. Nem hiszek egy élő istenben, és ezt a tény soha nem titkoltam, ellenkezőleg egyértelművé tettem. Ha valamit egyáltalán csodálok, akkor az a természettudományok által feltárt világ.”

[ Szerkesztve ]

(#2860) South Velen válasza frame>24 (#2858) üzenetére


South Velen
addikt

Hát aki elhiszi a Bibliában írt dolgokat, talán annak nem sok fogalma van a tudományról... má' bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#2861) frame>24 válasza South Velen (#2860) üzenetére


frame>24
addikt

...mint eme valóban szép terület (a tud.) mívelője, akkor is csak azt mondhatom:
igen, van egy alapvetően jó módszertana: megfigyelések alapján elméletek gyártása, erre kísérletek tervezése, majd ezek alapján az elméletek igazolása vagy elvetése. A tudomány dolga ennyi és nem több. Amíg ebben a mederben marad, addig nincs baj, addig ér el eredményeket. De így is csak a felszínt kapargatja, az eredő okot: hogy pl. mért van 1e- és 1p+ a Hidrogénben, hogy miért törekszik minden a minél kisebb energiaállapotra, stb., hogy miért viselkedik oly szabályosan minden, ami az anyag alapja, arra nem ad választ. Kellett valakinek lennie, aki a rendszert megtervezte. Más szóval, az információ sosincs önmagában, mindig kell hozzá egy informátor, akitől jön.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2862) fastervótam válasza frame>24 (#2861) üzenetére


fastervótam
tag

Isten a tudatlanság, a nem ismert dolgok megszemélyesített formája. Az volt régen, és most is az.

[ Szerkesztve ]

(#2863) kicsitomi88 válasza fastervótam (#2862) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A vallas az inkabb, persze ehhez kotodik isten is, de inkabb a vallas illetve az egyhaz.

90 87.5 87.8 87.5

(#2864) frame>24 válasza fastervótam (#2862) üzenetére


frame>24
addikt

...ahha, ha tudnád, hogy eme hozzászólásodon hogy röhög magában... ;] (no offense meant)
de nembaj, már azért megéri vitázni, mert én is jól szórakozom... ;)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2865) kymco válasza South Velen (#2860) üzenetére


kymco
veterán

Az egyik legjobb barátom egyetemi oktató, kutaó biológus és hívő ember... tényleg tök hülye a tudományhoz... anno az ELTE-n végzett, az is elég tré hely lehet...
Ne haragudj a minősítésért, de annak vannak felfogásbeli gondjai, akik ilyen ökörségeket írnak, mint te...

www.refujvaros.hu

(#2866) South Velen válasza frame>24 (#2861) üzenetére


South Velen
addikt

A logikával sincsenek barátságban ezek a storyk

(#2867) fastervótam válasza frame>24 (#2864) üzenetére


fastervótam
tag

Jellemző az emberi gondolkodás énközpontúságára, hogy a dolgok végső forrását nem az anyag és energia törvényszerűségében látják, hanem egy végtelen hatalmú, de emberi vonásokkal felruházott lényben. Amit, illetve akit ugye nem teremtett senki, az csak úgy van. Márpedig ezen logika mentén az anyag is lehet "csak úgy".

[ Szerkesztve ]

(#2868) kymco válasza South Velen (#2857) üzenetére


kymco
veterán

Isten számodra csak akkor fog létezni, ha nyilvánvalóvá teszi magát előtted. Ez nem a te és mások okosságán, tudásán múlik.... és a bölcsesség kezdete az, ahogy ezt a találkozást lereagáljuk....

www.refujvaros.hu

(#2869) kymco válasza fastervótam (#2867) üzenetére


kymco
veterán

És meg is alkotta a pld a görög isteneket, akik annyira emberivé sikeredtek, mint egy szappanopera...
De pont a Biblia Istene az, ami nem az emberi logiak mentén viselkedik, cselekszik...
Ő nem éri be áldozatok bemutatásával, nem éri be erkölcsös élettel, sőt Jézus nem az erkölcsös emberekhez ment, hanem a prostituáltakhoz, nemzetidegen pénzéshes vámszedőkhöz... Nem uralkodni jött, mint várták tőle, hanem meghalni az ellenségeiért... ezek annyira :) emberi dolgok :)

www.refujvaros.hu

(#2870) South Velen válasza kymco (#2865) üzenetére


South Velen
addikt

A hit elvakítja az embert és befolyásolja... Persze hülyézz le nyugodtan sőt csinálj akármilyen súlyú bűnt meggyónod azt' Isten megbocsát

(#2871) kymco válasza South Velen (#2866) üzenetére


kymco
veterán

Milyen logikát vársz?
Mennyivel logikusabb a mindennapi élet? Semmivel.... olyan, amilyen, reális, de nem logikus....

www.refujvaros.hu

(#2872) fastervótam válasza kymco (#2869) üzenetére


fastervótam
tag

Én értem, hogy te miben hiszel, vagyis érteni vélem, de az én világképemhez nincs szükség Istenre. Egyszerűen nem passzol bele. Persze én is tévedhetek.

(#2873) AntMan válasza fastervótam (#2872) üzenetére


AntMan
csendes tag

Dettó.

(#2874) kymco válasza South Velen (#2870) üzenetére


kymco
veterán

Te nézed komplett hülyének a hívőket, mert nem érted őket.... Nem én minősítettelek téged.
Én meg pl azt látom, hogy hit a tudomány katalizátora lehet... pld hallottam egy hívő agysebész bizonyságtételét, aki elmondta, hogy a világon is elismert műtéti eljárása imádság közben "ugrott" be neki... de biztos ő is sík hülye...

www.refujvaros.hu

(#2875) kymco válasza fastervótam (#2872) üzenetére


kymco
veterán

Én, olvasva a hozzászólásokat azt látom, hogy van valami fogalmatok a hitről, de ennek sok esetben kevés köze van a valósághoz....
De ez önmagában nem baj.... ez pótolható még....
Elhiszem, hogy neked nincs az életedben szükséged Istenre, nekem sem volt 24 évig.....

www.refujvaros.hu

(#2876) fastervótam válasza kicsitomi88 (#2863) üzenetére


fastervótam
tag

Én így látom a dolgot: Isten a megszemélyesített végső magyarázat a dolgokra, a miértekre. A vallás az ebbe a modellbe vetett hit. Az egyház meg ennek a hitnek az intézménye.

[ Szerkesztve ]

(#2877) South Velen


South Velen
addikt

Az én véleményem: Ha van Isten miért ilyen? Miért halt meg egy tizenhét éves lány akit ismertem és nem cigizett nem drogozott, jószívű volt ... És miért él valaki 100 évig, és miért szenved egy olyan valaki, akinek az orvos azt mondta hogy max. fél éve van hátra és ez volt 4 éve!? Ezt én tapasztalom. Ha Isten olyan frankón bele tud nyúlni a dolgokba, ahogy mondjátok, miért?

(#2878) skype


skype
tag

Sziasztok!
Hogy akarnátok ti, hogy akarnánk mi, hogy akarnám én együgyű ember az Isten fogalmát megérteni, vagy megmagyarázni?Mi a Földi lét 3 dimenziójába bezárt lények, korlátozott agykapacításunkkal akarjuk megérteni azt, hogy mi az Isten? Na az Isten fogalmáról kár vitatkozni, mert földi ember azt meg nem értheti, és soha meg nem fejtheti. Az, hogy a föld létezik, talán mindenki elismeri. Az, hogy a csillagok léteznek, még ezt is mindenki elismeri, mert fizikai érzékszervvel látható. A tejútrendszer, a galakszisok már nem nagyon láthatóak szabad szemmel, pedig még ezek is a dialektikus világhoz tartoznak.De ezekben már biztosan vannak, akik kételkednek. És ez pedig még mindig csak a 3 dimenzióhoz tartoznak. És akkor ki hisz a 4., meg az 5., meg a 6., meg a többi dimenzióban? Hisz ezek a földi ember számára már megfoghatatlanok. És Isten pedig még mindezek fölött áll.Hogy akarná akkor bárki is megérteni az ő létezését, és megmagyarázni a megmagyarázhatatlant? :(( :(((

(#2879) fastervótam válasza skype (#2878) üzenetére


fastervótam
tag

És Isten pedig még mindezek fölött áll.

Épp erről van szó, hogy áll, vagy nem áll. Szerintem nincs is, csak odaképzeljük, mert ez megnyugvást ad. Ezen gondolat mentén egyáltalán nem értelmetlen a téma. Úgy mondod, mint ha ez valamiféle tabutéma lenne, amiről tilos beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#2880) South Velen válasza fastervótam (#2879) üzenetére


South Velen
addikt

Ha van is, biztosan nem az, akinek gondoljuk, gondolják.

(#2881) fastervótam válasza South Velen (#2880) üzenetére


fastervótam
tag

Én egyszer sem tapasztaltam a jelenlétét, a világképem pedig működik nélküle is.

(#2882) South Velen válasza fastervótam (#2881) üzenetére


South Velen
addikt

Én se, nyugi. :)

(#2883) fateless


fateless
veterán

Elgondolkodtam:
Azt tudom, hogy mit várok Istentől, de azt nem biztos, hogy tudom, mit vár tőlem Isten.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2884) skype válasza fastervótam (#2879) üzenetére


skype
tag

Már miért lenne tilos itt bármiről is beszélni? Hisz azért vagyunk itt, hogy ezekről a dolgokról beszélgessünk. De hát tudjátok, hogy miről beszéltek? Hisz ezt próbáltam fejtegetni, hogy az emberi agy nem képes megfejteni a titkot.Persze azért beszélni lehet róla. Na a vallás, meg a hit, az már más téma. Azok sokkal kézenfoghatóbbak.Na azokról már érdemes beszélgetni.

(#2885) fastervótam válasza skype (#2884) üzenetére


fastervótam
tag

De hát tudjátok, hogy miről beszéltek?

Miért, te tudod? Honnan tudod, hogy ilyen bonyolult? Az is lehet, hogy egyszerű céljai vannak, csak mi nem jöttünk még rá. Illetve az is lehet, hogy rájöttünk, ki tudhatja biztosan.

(#2886) frame>24 válasza skype (#2878) üzenetére


frame>24
addikt

Csuhajja, akkor megint zárhatunk egy topikot! :))

Figyelj, csak:
ha hatalmadban állna létrehozni valamit, élőlényekkel együtt, te melyiket választanád:

- ülni a babérokon, és csodálni a semmit (esetleg önmagadat)

- létrehozni egy világot, ahol tudatlan és boldog lila tintapacákként úszkálhatunk a kémcsőben/akváriumban, stb., (kinek mi tetszik)

- létrehozni egy világot, ami számodra átlátható, de a lényeidnek még mindig maga a totális végtelenség, ahol ugyanakkor kapcsolatba is akarsz lépni a teremtményeiddel

Tegyük fel, h szép az akvárium és aranyosak a halak, de az etetésen kívűl nem sok lövésük van arról kiféle/miféle, aki összehozta az egészet. De te szereted őket. Hogyan lehet teljes a szeretet? - Nem úgy, hogy van visszajelzés? (Csókolóztál már úgy, hogy nem csókoltak vissza? - jó volt? Volt már plátói szerelmed?)
Nem elfogadható-e és érthető-e az, hogy szerette volna, ha közvetlen kapcsolatban lehet az elővilággal, amit alkotott? Különben minek az egész?

--> Így már mingyárt érthetőbb, hogy egy "entitás", melyben szeretet lakozik, és tudja, milyen jó az, szeretné ennek a tudatával és éléményével megajándékozni mindazokat, akiket kréált. ÉS, szeretene maga is közösségben lenni velük. És szerinted mekkora lehet ez a szeretet, mikor annak tudatában hozta létre az egészet, hogy lesz egy valaki, aki ellene fordul, és miatta maguk a teremtmények fellázadnak. És ezt csak a "saját fiú" elküldésével lehet majd feloldani... De mégis: még a sok nem hívő is, saját életében megtapasztalhatja a szeretet adok-kapok ízét! Nem éri-e e meg már ezért az egész?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2887) skype válasza fastervótam (#2885) üzenetére


skype
tag

miért? Szerinted pofon egyszerű minden? A föld sok milliárd embere mellett ott áll az Isten, és lesi az óhajukat minden pillanatban? És a galakszisok minden élőlénye mellett is ott van az Isten, és az ő óhajukat is lesi? Vagy a földön kívül nincs is élet talán? Mindenre van magyarázat, csak azt nem lehet két sorba leírni.És én egyáltalán nem állítom azt, hogy tudom a magyarázatot.Csak vannak dolgok, amit esetleg másképpen látok, esetleg más dolgokat tapasztaltam, hallottam, olvastam róla, és átéltem, mint az átlag ember.

(#2888) kymco válasza South Velen (#2877) üzenetére


kymco
veterán

Nem akarom elbagatelizálnia a dolgokat, szerintem ennyi emberi szenvedést nem lehet egy hozzászólásban feloldani...
Nem tudom a választ, hogy miért, de azt látom, hogy hogyan élhető meg ez Istennel....

www.refujvaros.hu

(#2889) skype válasza frame>24 (#2886) üzenetére


skype
tag

Igen az igaz Isten létrehozta a világot, és a saját képmására megalkotta az Embert.Csakhogy akkor még nem volt káosz, és az az ember sem az volt, és úgy nézett ki, mint a mai elkorcsosult ember.De még erre a korcs emberiségre is szükség van, mert, az Istennek még mindig célja van az emberrel. Istennek mindig is megvoltak a maga küldöttei.Ilyen volt Jézus Krisztus is. "az emberiségnek egészen új feladatot hozott:megtanította arra, hogy a templomot saját magában építse fel, hogy az Istenhez vezető utat újra saját magában találja meg.A helyreállítás által megvalósuló ujjászületés útját, tehát az eredeti , isteni ember újrafelépítésével történő újjászületés útját tanította."

(#2890) kymco válasza fateless (#2883) üzenetére


kymco
veterán

A vallás és a keresztény hit között pont ez a különbség....
A vallásos tudja, hogy mit vár istentől, és azt is tudja, hogy mit ad érte neki...
A keresztény hit pedig ott kezdődik, mikor elengedem azt, hogy Isten felé elvárásaim legyenek, és felfedezem, hogy Isten akar velem valamit kezdeni....
Persze ezzel nem azt mondom, hogy te vallásos vagy, csak ez a gondolat ezt juttatta eszembe....

www.refujvaros.hu

(#2891) South Velen válasza kymco (#2888) üzenetére


South Velen
addikt

Még köszönetet is kellene mondanunk?

(#2892) kymco válasza South Velen (#2891) üzenetére


kymco
veterán

Azért igen, hogy velem van...
Én úgy élem meg a nyomorúságokat anno a megtérésem előtt egyedül vagyok, most velem van, és ha kell, akkor velem hordozza a terheket...

www.refujvaros.hu

(#2893) South Velen válasza kymco (#2892) üzenetére


South Velen
addikt

Veled van mit te kreáltál...
És miért csak a jót róvod fel neki? De úgysem fogjuk egymást meggyőzni, úgyhogy kár folytatnunk.

[ Szerkesztve ]

(#2894) skype


skype
tag

Igen az Istennek célja van az emberrel, és közelebb van hozzá, mint a saját keze, és a lába.De az ember már nem tud kapcsolatba lépni egy az egybe vele.

(#2895) kymco válasza South Velen (#2893) üzenetére


kymco
veterán

Én kreáltam már magamnak istent régen, de az teljesen más volt :) olyan, amilyet én szerettem volna, amit én irányitok, ami engem szolgál, de az Isten nem ilyen....
Tőle nem csak olyan dolgokat kapok, ami kedves nekem... de a gyermekem sem kap meg mindent, amit kér tőlem, és van, amikor olyat kap, amit nem szeretne, de azt szeretném megadni neki, hogy számíthat rám, és ahol tudok, segítek neki....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2896) tildy


tildy
nagyúr

A Zen azt akarja, hogy bőségben élj, hogy teljességben élj, hogy intenzíven élj - nem a minimumon, ahogy a kereszténység akarja, hanem a maximumon, túláradón. Életednek másokat is meg kell érintenie. A boldogságodat, bőségedet, mámorodat nem szabad magadba zárnod, mint valami mag. Ki kell nyílnod, mint egy virág, és szét kell árasztanod illatodat minden irányba, kivétel nélkül mindenki felé - nem csak a barátok, hanem az idegenek felé is. Ez az igazi együttérzés, ez az igazi szeretet: saját megvilágosodásodat, saját túlvilági táncodat megosztani mindenkivel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2897) Noddy válasza tildy (#2896) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem tudom, honnan jött ez, hogy a kereszténynek minimumon kell élnie, csak pont az álszent , képmutató keresztények szerint kell úgy élni, ahogy te leírtad. Az igaz hogy mértékletességre tanít, de ez pont a boldogságra és a szeretetre nem igaz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2898) tildy válasza Noddy (#2897) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha tényleg így lenne ahogy mondod, akkor a keresztények nem rekesztenének maguk közül ki senkit sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2899) kymco válasza tildy (#2898) üzenetére


kymco
veterán

A keresztények nem rekesztenek ki senkit...

www.refujvaros.hu

(#2900) ngabor2 válasza kymco (#2899) üzenetére


ngabor2
nagyúr

persze, feltéve, ha felveszik a vallásukat... lehet, hogy az igazi keresztények nem rekesztenek ki, de akik csak vallják magukat kereszténynek... az más eset. és a világ nem a nagy átlag alapján ítéli meg az egyes népeket/vallásokat, hanem azok alapján, akiket lát, és akik vezetik a csoportokat.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.