Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#2751) kymco válasza kicsitomi88 (#2749) üzenetére


kymco
veterán

Megnéztem a műsor nagy részét...
Egy kis részt kiemelek belőle, hogy értsd, hogy milyen indulat vezette az alkotókat. Látszólag arról beszélnek, hogy a tudás felszabadít, valóságban pedig félretájékoztatnak...
A 24 perc környékén a vízöntő csillagjegyet úgy vezeti elő, hogy Jézus tanítványai arzt kérdezik Jézustól, hogy mikor jön vissza. Jézus tanítványai tényleg megkérdezik, hogy mikor tér vissza, csak nem ott, és Jézus válasza pedig nem erre a kérdésre válasz....
(a hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Jerevánban, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak)
Lk. 22,7-13
"Elérkezett a kovásztalan kenyerek napja, amikor fel kellett áldozni a húsvéti bárányt. Jézus ekkor elküldte Pétert és Jánost ezt mondva: „Menjetek el, és készítsétek el nekünk a húsvéti vacsorát, hogy megehessük.” Ők pedig ezt kérdezték tőle: „Mi a kívánságod, hol készítsük el?” Ő így válaszolt: „Amikor beértek a városba, szembejön veletek egy ember, aki egy korsó vizet visz; kövessétek őt abba a házba, amelybe bemegy, és mondjátok meg a ház gazdájának: a Mester ezt üzeni neked: hol van az a szállás, ahol tanítványaimmal együtt megehetem a húsvéti vacsorát? Ő mutat nektek majd egy nagy berendezett emeleti termet: ott készítsétek el.” Akkor elmentek, és mindent úgy találtak, amint előre megmondta nekik; és elkészítették a húsvéti vacsorát."
A történet egyértelmű, vacsorázni akartak, és helyszint kerestek maguknak... nem visszajövetel, nem vízöntő, hanem vízhordó...stb
Ebben keményen hazudik és csúsztat. Észrevettem, mert ismerem a Bibliát, Jézus történetét...
Nem ismerem viszont kellőképpen a többi istenségét ennyire, ebben nem tudok véleményt nyilvánítani (nem lepődnék meg, ha ennyire hiteles abban is, mint a Luk 22,10 interpretálásában). Ellenben ha egy almába harapva rohadt ízt érzek egy oldalról, nem fogom megenni az egészet, és zt kívánom neked is, ne hagyd, hogy megetessenek...

Választhattam volna mást is, mert számos helyen csúsztat, hazudik, félreértlmez..
Az egészet tekintve pedig vsz nem jóhiszeműen... tehát az beszél az igazságról, a tudásról, aki neked hazudik. Érdemes elgondolkozni rajta...
Ja és a Biblia sehol nem beszél dec 25-ről, három királyokról sem.... de ez már más történet....
Ha érdekel, akkor jegyzeteletm kb a harmincadik percig a hazugságait, csúsztatásait kb egy A4-es kézzel írt oldal tölt be a teljesség igénye nélkül....
Ergo:
Az általad linkelt videó elfogadásához csak a tények elvetése szükséges, és egy jó nagy adag hit.... azaz a videó gondolatmenetével: ime egy új vallás született :)

www.refujvaros.hu

(#2752) kicsitomi88 válasza kymco (#2751) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy egyetértek vele és elfogadom azt ami benne foglaltatik, ellentétben veled en megprobalok a tenyek oldalarol szemlelni a dolgokat.

Kaki van a palacsintaban, remelem erzed :)

A biblia nem beszél három királyokról? Nem tudtam, azt tudtam, h Éva nem almába harapott de ezt nem.

Fél napja megbizhato forrast keresek az alaptételek igazolasara. A legfőbb momentum a Horus-Jézus kapcsolat, ha ez hitelt erdemloen bebizonyithato akkor ki lehet jelenteni h az ujszovetseg egy nagy humbug.

90 87.5 87.8 87.5

(#2753) kymco válasza kicsitomi88 (#2752) üzenetére


kymco
veterán

Ha ki tudnál mutatni kapcsolatot, akkor sem lenne másról szó, hogy az Isten olyanformán szól hozzánk, ami a kor kultúrájában érthető, könnyen leképezhető...
Ha egy kisgyermekkel beszélsz, akkor az ő szókincsével, az ő világlátásával megegyező fogalomkészlettel érsz el leginkább eredményt... Beszélhetsz neki a kvantum mechanikáról, az oxidációs folyamatokról, csak éppen nem veszi...
Én pld játszottam korábban a 2 éves lányommal, mikor túl sok "miért" hangzott el tíz perc alatt, hogy a következő válaszom amolyan főiskolai kiselőadás lett (pld az elektromosság témakörében)... nézett, nézett, majd mosolyogva megjegyezte: apa, nem értem....
Nincs kaki a palacsintában, sokkal inkább érzek egy tudatos csúsztatásokkal teli áltudományos értekezést.. megkockáztatom: a szcientológia részéről....
Amíg a NG nézőszámra hajt, addig nekik a keresztények (és a pszihiáterek az ősellenség)...

Nem akartam kitérni részleteiben a halra (ami csupán egy szavak első betüjéből összetett mozaikszó, semmi több, és az sem volt ritka, hogy az ember anno a Galileai tó patján halászokba botlott, meg a szárított hal ott olyan volt, mint nálunk a hamburger...)
Sem a keresztre, ami azért lett szimbólum, mert as rómaiak kivégzési formája volt, semmi hókuszpókusz... ha kerékbetörték volna, akkor az emlékeztetne a halálára...

A Bibliában nem három király szerepelt, hanem három napkeleti bölcs, a késöbbi korok, így lehet a pogány kultúra hatásai is rakta rá a királyok elnevezést, ami a Bibliában soha nem szerepelt....

December 25-ét meg pont egy pogány ünnep kiütése miatt tette oda Nagy Konstantin, ahova tette... tehát ez az egyezés nem jelent semmi újat...

De nem akarok órákat tölteni, egy egyértelműen torzított, rosszindulatú, tudatosan tényeket hamisító förmedvénnyel...
Bármi is a következtetése a "tanulmánynak" hiteltelen a tudatos "pontatlanságai" miatt...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2754) kicsitomi88 válasza kymco (#2753) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha ki tudnál mutatni kapcsolatot, akkor sem lenne másról szó, hogy az Isten olyanformán szól hozzánk, ami a kor kultúrájában érthető, könnyen leképezhető..

Most jovok ra, hogy feleslegesen vitazunk mi barmirol is. Ez pont olyan mint a videoban idézett keresztény fundamentalista megnyilatkozas, hogy a dino csontocskak miert is vannak.

Ameddig nem tudod elfogadni, hogy isten létezése nem bizonyított(tehat nincs, ha megis ugy gondolod, hogy ennek ellenere van akkor hinned kell a spagettiszörnyben is(kulonben logikai bukfenc lesz a dologbol)), addig nincs mirol beszelni. En nem azt mondom, hogy biztos nincs isten, de nagyon sarkítva: hiszem ha latom.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2755) csemberlen válasza kicsitomi88 (#2754) üzenetére


csemberlen
őstag

Magyarázd el egy világtalannak, hogy milyen a kék szin.
Magyarázd el egy nem hivőnek, hogy van Isten. Lehetlen!!!
30 éves koromig én se hittem, és hiába is próbált valaki meggyőzni, elfogadtam a tudomány álláspontját, nem voltam hajlandó megvizsgálni se a Bibliát, se a teremtés elméletet. Istentől való elfordulásomban nagy szerepet játszott a legnagyobb kereszténynek mondott egyház, és vezetőinek gaztettei.
Én nem akarlak meggyőzni, hogy létezik Isten, engem felnőtt ateista fejjel meggyőztek. Nem kis feladat volt, mert alázat kellett hozzá, hogy elfogadjam van felettem valaki akinek számadással tartozom. Egy utolsó gondolat Jézusról volt szó: nem gondolod, hogyha nem is létezett akkor hogy lehet még ma is hatással ember milliárdokra. Azonkivül sokkal egyszerűbb lett volna megcáfolni létezését, és csodáit még az első században, és ez érdekükben állt volna a zsidóknak!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2756) kicsitomi88 válasza csemberlen (#2755) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Milyen eszervekkel győztek meg?

90 87.5 87.8 87.5

(#2757) csemberlen válasza kicsitomi88 (#2756) üzenetére


csemberlen
őstag

Valahol ott kezdödőtt, hogy olvastam néhány tudományos gondoltatot arról, hogyan néz ki egy sejt, hogyan müködik. Mi kellett a létrejöttéhez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2758) frame>24 válasza csemberlen (#2757) üzenetére


frame>24
addikt

ez érdekes, mert én is a sejjtan és a molekuláris biológia új eredményeinek fölfogása után lettem úgymond "technikailag is" meggyőzve...főleg a replikációs enzimkomplexek...na erre mondja nekem meg valaki, hogy evolúciós tökéledeséséig hogyan osztódott a sejt, anélkül h telenyomta volta magát random mutációkkal (amiknek ugye 99%-a defekt)
de még ezek előtt sok-sok egyéb, a természetben (kémia, fizika, biol.) található könyörterlen rend, következeteség, szabályosság, személyes megfigyelések, stb.

vigyázat! - ettől függetlenül bizonyos, hogy van egyfajta evolúció, de szvsz volt pár kiinduló alapmodell, aminek eleve tökéletesen kellett működni

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2759) kymco válasza kicsitomi88 (#2754) üzenetére


kymco
veterán

Pontosítok, amiről vitázunk nem az, hogy Isten létezik-e, mert ez számomra ténykérdés. Számomra a vita abban áll, hogy az ellenérveid, kontra állításaid mennyire hitelesek, mennyire állják ki pld a tudományosság próbáját...

www.refujvaros.hu

(#2760) frame>24 válasza frame>24 (#2758) üzenetére


frame>24
addikt

súlyos nyelvtani hibák:
-tökéletesedéséig, könyörtelen, következetesség...(bocsánat)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2761) kicsitomi88 válasza csemberlen (#2757) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mindez a következő kérdéssel is összefügg: mennyire csodálatos, mennyire valószínű az evolúciós folyamat? Valóban csodára lenne szükség hozzá? Ennek magában is számos vonatkozása van, itt csak egyet emelek ki, amit a millió/millárd problémának nevezek.

Pár éve egy hazai kormány a szokott hiány (400 milliárd forint) ledolgozására vonatkozó ötleteket kért a lakosságtól. Össze is jött számos tipp - arra, hogy hogyan kell megtakarítani, ha mindet megvalósítjuk, 400 milliót. A kognitív pszichológia azt tanítja, hogy az ember nem jól dolgozik nagy számokkal, és ez is egy példa erre. A millió és a milliárd között nem "három nulla" a különbség, hanem három nagyságrend, vagyis nem ábrázolhatók például ugyanazon a számítógép-monitoron, mert ha az egyikük egy képpont, akkor a másiknak ezer képpontnak kell lennie. A nagy ötletek lényegében nullát takarítottak meg.

Az evolúcióban szerepet játszó (véletlen vagy akár nem véletlen) folyamatok mármost 1023 számú molekula (ez a tízes után nem három, hanem 23 nullát jelent) néhány milliárd évig tartó működését jelentik, miközben minden egyes másodpercben milliószámra történnek kémiai reakciók. Nem valószínű, hogy akik a csodát emlegetik, érzékileg fel tudnák mérni ezeket a nagyságrendeket - mint ahogy senki más sem tudja. Akkor hogyan tudunk velük dolgozni? Nem érzékileg, hanem számítási módszerek révén, amelyeket a valószínűségelmélet dolgozott ki. Ezekkel, megfordítva, épp azt számolták ki, hogy az élet keletkezéséhez szükséges legalapvetőbb molekulák szinte azonnal a rendelkezésre álltak, s hogy ehhez hasonlóan az evolúcióhoz szükséges többi esemény is elég gyakran megtörténhetett.

Szellemes illusztrációját adja ennek Freeman Dyson princetoni fizikus. Ha csodának azt az eseményt nevezzük, aminek nagyon kicsi a valószínűsége, akkor - mint kiszámolta -, az életünkben történő események gyakoriságára vonatkozó ésszerű becslés mellett átlagban havonta történik velünk egy csoda: "Épp ma kaptam emailt a húsz éve nem látott barátomtól, épp amikor őrá gondoltam."

Kampis György

http://www.mindentudas.hu/kampisgyorgy/kampisgyorgy/20060509kampis.html

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2762) csemberlen válasza kicsitomi88 (#2761) üzenetére


csemberlen
őstag

A nagy számokkal az a gond, hogy tényleg nem tudjuk felfogni, és tényleg minden ráfogható a sok milliárd évre.
Egy sejt létrejöttének esélye kb. 10 a minusz századikon.
A matematikusok a 10-a minusz 50 feletti valószinűségnél azt mondják, hogy lehetetlent a megvalósulása.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2763) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

[OFF][I] "Az idézetek:

* 2 Móz. 20,15 "Ne lopj."
* 3 Móz. 19,13 "A te felebarátodat ne zsarold, se ki ne rabold."

ezzel szemben

* 2 Móz. 3,22 "... s így foszszátok ki égyiptomot."
* 2 Móz. 12,35–36 "...és kifoszták az égyiptombélieket."

# Luk. 19,29–34:"És lőn, mikor közelgetett Béthfágéhoz és Bethániához, a hegyhez, mely Olajfák hegyének hívatik, elkülde kettőt az ő tanítványai közül, mondván: Menjetek el az átellenben levő faluba; melybe bemenvén, találtok egy megkötött vemhet, melyen soha egy ember sem ült: eloldván azt, hozzátok ide. És ha valaki kérdez titeket: Miért oldjátok el? ezt mondjátok annak: Mert az Úrnak szüksége van reá. És elmenvén a küldöttek, úgy találák, a mint nékik mondotta. És mikor a vemhet eloldák, mondának nékik annak gazdái: Miért oldjátok el a vemhet? Ők pedig mondának: Az Úrnak szüksége van reá.""
[/I][/OFF]
ígértem hogy reagálok ;)
íme:
a Mózes másodi könyvével kapcsolatos dolgokra, ezt írja egy hivatalos református Biblia magyarázat:
"így, fosszátok ki Egyiptomot"
a magyarázat:
"A helyes értelmezés már a sá'al ige fordításánál kezdődik, ami nem kölcsönkérést jelent, a soha vissza nem adás hátsó gondolatával, hanem valósággal elkérést, segélykérést "

a második idézetre pedig egyszerűen reagálok: ha a tulajdonos engedélyével viszel el valamit az nem lopás, mégpedig itt ez történik...

[ Szerkesztve ]

(#2764) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2761) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

egyetlen dolog amit úgy érzem a tudomány nem válaszol meg az a célzat, és az ok
pl.
miért van evolúció?
kinek mi ebben az "üzlet"??? miért gondolja úgy x sejt, hogy mi most közösen szerveződjünk?
mi az az élet???
miért törekszenek az "élő"szervezetek az életben maradásra?? miért?
ennek mi a molekuláris magyarázata???

úgy érzem, hogy a tudomány sok mindenre megadja a választ, csak a legfontosabb miértekre nem...
leírja, hogy milyen tulajdonságai vannak egy anyagnak, molekulának stb, de hogy miért azt nem írja le...
csak megállapít.
pl. miért van gravitáció?
nem mondja meg a tudomány, egyszerűen fogadd el, hogy van,
megállapítja, leírja a törvényszerűségeit, de tovább nem jut

(#2765) fastervótam válasza kicsitomi88 (#2761) üzenetére


fastervótam
tag

Köszi a cikket, érdekes olvasmány.

(#2766) kicsitomi88 válasza Dr.Anonymus (#2764) üzenetére


kicsitomi88
őstag

http://www.libri.hu/hu/book/tarsadalomtudomanyok/tovabbi_konyveink/a_fajok_eredete

A gravitáción kívül itt ezekre a kerdesekre valaszt talalsz.

90 87.5 87.8 87.5

(#2767) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2766) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

molekuláris szintű választ ebben biztos nem találok, már csak az írás ideje miatt sem... :B

(#2768) kicsitomi88 válasza csemberlen (#2762) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Végül maradt tehát a negyedik válasz. Az élet itt a Földön jött létre, s e folyamat megértéséhez nincs szükség természetfeletti erőkre. Pasteur cáfolata csak a mai állapotra vonatkozik. Hosszú évmilliók alatt a maitól teljesen eltérő környezetben kialakulhatott az élet a Földön.

Erre a következtetésre először 1924-ben a szovjet I. Oparin, majd tőle függetlenül 1929-ben a brit J. B. S, Haldane jutott. Mindketten megállapították, hogy az élőlények legtöbb szerves vegyülete oxigén jelenlétében nem stabil, hogy az élet keletkezése feltehetően oxigénmentes körülmények között történt. Ha viszont nem volt oxigén a légkörben, ez nemcsak a kémiai, hanem a fizikai állapotot is a maitól jelentősen különbözővé tette. A mai oxigénes légkör felső határán ugyanis a kétatomos oxigénmolekulákból ózon keletkezik, mely a 300 mikronnál rövidebb hullámhosszú ultraibolya sugarakat elnyeli. Oxigénmentes légkörben viszont ez a sugárzás akadálytalanul érte a Föld felszínét, sőt a vízbe is kb. 10 méterig hatolt. Ezáltal energiaigényes kémiai reakciók is végbemehettek.
Oparin és Haldane állítását nem sok figyelemre méltatták. Egy negyedszázadon keresztül alig foglalkoztak ilyen problémákkal, míg 1952-ben a Chicagói Egyetem egyik professzora, H. C. Urey könyvet nem írt az Égitestek (The Planets) címmel. Szerinte a Föld ősi légköre lényegében oxigénmentes volt, s jórészt hidrogénből, metánból, ammóniából és vízgőzből állhatott. E gázkeverékből a légköri villámlások hatására egyszerű, szerves vegyületek szintetizálódhattak. Urey egyik tanítványa, S. L. Miller megkísérelte utánozni ezt a folyamatot. Egy lombikban vizet forralt, s ennek gőzét egy nagyobb, ötliteres palackba vezette, melybe elektródákat forrasztott be, s ezek között gyakori elektromos kisüléseket létesített. A palackból egy hűtőn keresztül vezette vissza a gázt a vizet tartalmazó lombikba. Az egész rendszerből a levegőt a feltételezett ősi légkörnek megfelelő gázkeverékkel (HQ, CH4, NH3) szorította ki. A víz forralásából fejlődő vízgőz a gázpalackba jutott, ahol a kisülések hatására a gázeleggyel reakcióba lépett, s a termékek a hűtőben lecsapódó vízgőzzel ismét a vizes lombikba kerültek vissza. A kísérletet két hétig folytatta, majd a termékeket megelemezte.

Az eredmény meglepő volt. A metánként (CH4) bevitt szén 15 százaléka különféle oldott, szerves anyagokká alakult át, s további jelentős része elemezhetetlen kátrányként vált ki az edény falán. A keletkezett vegyületek zöme hangyasav és más szerves savak, köztük aminosavak voltak. Létrehozhatók tehát a fehérjék építőkövei!

Miller kísérletét 1953-ban közölte le az amerikai természettudományos folyóirat, a Science hasábjain, s a cikknek csaknem akkora hatása volt, mint az angol Nature-ben ugyanekkor publikált, híres DNS-modellnek, a kettős spirálnak (Watson és Crick cikke). Egy új kísérletes tudomány alakult ki a biológia és a szerves kémia határán, mely célul tűzte ki a legnagyobb biológiai kérdőjel, az élet keletkezésének megfejtését.

125 évvel Miller kísérlete előtt dőlt meg az ún. "életerő" (vis vitalis) elmélet, melynek hívei úgy vélték, hogy az életre jellemző szerves vegyületek csak az élőben keletkezhetnek. Wöhler 1828-ban szervetlen anyagokból egy egyszerű szerves vegyületet, a karbamidot szintetizálta. Miller kísérletével most már az is bizonyítást nyert, hogy szerves vegyületek (így pl. aminosavak is) a Föld ősi állapotában maguktól is kialakulhattak. A legelső lépés az élet kialakításában ezzel már tudományos igazolást nyert.

Forras

#2767: ha ez sem jo akkor fejtsd ki a kerdest.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2769) Dalai Láma válasza Dr.Anonymus (#2763) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És ha jól sejtem, a törvények később keletkeztek. Tehát nem üti egyik a másikat. Persze nem tudom, honnan indult ki a dolog, és mi volt a fenti idézetekkel kapcsolatban a kérdés.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#2770) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2768) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

én azt hiszem egymás mellett beszélgetünk, de sebaj.
én mélyebbre megyek annál, mint sem hogy megismerünk egy anyagot, leírjuk a jellemzőit, stb...
vagy például megállapítjuk, hogy létrejöhetett az élet

én abba kérdezek bele, hogy miért van úgy az ami úgy van?
érted?
miért van az ami van?
filozófiai mélységek tudom, de igazán nincs magyarázat...

a tudomány remekül föl tud ismerni dolgokat, és remekül göngyölíti a "miért" szálakat egészen a végsőkig, de a legvégén megtorpan és elnémul
"-ilyen és ilyen tulajdonságokkal bír az xy-atom,
-miért?
-mert ennyi elektronja van, stb...
-aha és ha ennyi elektronja van abból miért következik az hogy az atom ilyen állapotra törekszik?"
és itt akad meg a tudomány

(#2771) kicsitomi88 válasza Dr.Anonymus (#2770) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Erre még nincs is magyarázat, DE: El tudsz kepzelni barmifele magyarazatot ezekre emberi szavakkal, vagy mikor ezen gondolkodsz neked is egy sotet folt jelenik meg a gondolataidban?

90 87.5 87.8 87.5

(#2772) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2771) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

rátapintottál a lényegre :K
vagyis az emberi gondolkodásnak is vannak határai,
van szükség valakire, aki azt mondta, hogy legyen, és így lett...
és így jöttek létre azok a törvényszerűségek, amiket manapság mint axiómát elfogadunk, és nem is kérdezünk rá (pl. az előbbi pl. ugye a gravitáció)
de én nem ezért lettem keresztény... :B
ezek a tudomány vs. hit viták alapjában célt tévesztettek (a kettő nem is ellentét)
ezt csak azért nem jegyeztem meg idáig mert érdekesek voltak a cikkeid amiket küldtél ;)

(#2773) kicsitomi88 válasza Dr.Anonymus (#2772) üzenetére


kicsitomi88
őstag

vagyis az emberi gondolkodásnak is vannak határai,
van szükség valakire, aki azt mondta, hogy legyen, és így lett...

Igen, vannak hatarai, de en ezt a sotet foltot mint felfogokepessegbeli csökevényességet gondolom és nem mint valami nagy és gondolkodó megmagyarásának és létezésének bizonyítására.

Te mint Keresztény elfogadsz minden bibliában állított dolgot?

90 87.5 87.8 87.5

(#2774) csemberlen válasza kicsitomi88 (#2768) üzenetére


csemberlen
őstag

Létrehozhatók tehát a fehérjék építőkövei!
Vagyis egy olyan környezetben amelyet a tudosok definiáltak sikerült a 21 ből egy aminósavat létrehozni, persze csak néhány másodpercre amiről már nem annyira irtak. Azt, hogy ebben a körmnyezetben a többi 20 már nem jön létre az mellékes::)
Arról még nem is beszélve, hogy ez nem egy uttest, hogy ha megvannak a kövek akkor ez összeáll egy uttá.
És mégcsak egy fehérjéről beszélünk nem is egy Sejtről!!!
Nem véletlen modják, hogy aki az Anyagban hisz annak nagyobb hite van mint aki Istenben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2775) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2773) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

"létezésének bizonyítására"

- a hitben igazából ez a buktató, ha egy nem hívőnek bebizonyítom tudományos alapon, hogy van Isten, attól az az ember még nem lesz hívő,
(ezt Pál apostol kb. úgy fogalmazta meg, hogy a Sátán is tudja, hogy van Isten,... fél is tőle, de ettől még nem "keresztény")
a hit nem annak a hite, hogy van Isten, hanem egy személyes kapcsolat Istennel
mit értek ez alatt? pl. imádság, ami nem egy betanult formula ismételgetése, hanem beszélgetés jellegű (tudom, ettől a katolikus mise sajnos távol áll)
tehát azt hiszed el, hogy Isten létezik, és az akinek a Bibliában állítja magát, vagyis meghalt TE érted!!!
persze, tudom! ez most biztos őrültségnek hangzik a számodra, de bízok benne, hogy eljön az idő amikor rájössz erre, ezek nem olyan dolgok amiről sokat lehet beszélni, inkább átélni kell

"Te mint Keresztény elfogadsz minden bibliában állított dolgot?"

- alapjában máshogy nézem a Bibliát mint Te,
Te egy természet-tudományos leírást / történelem könyvet keresel benne
én pedig használati útmutatót az emberi élethez
alapvetően ez utóbbi a célja
pl. a teremtés történet, sokan nevetnek rajta, és nem veszik észre a lényeget
de hogy mi a lényeg? mi a szimbólum mögötte? erről most készül a következő logoutos cikkem, kb. szerintem 1 vagy fél hét lesz ameddigre föltehető állapotba kerül ;)

(#2776) Dalai Láma válasza kicsitomi88 (#2773) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tapasztalat: nem érdemes belemenni, hogy mindent elhisz-e ami a bibliában van. Szó szerint? Hogy Noé tényleg minden állatból felvitt 2-t a hajójára? Stb... Nyilván nem szó szerint így volt, meg az sem, hogy hány évet élt Ábrahám. De nem is ez a lényeg. A Biblia nem történelemkönyv, azt kell figyelni, hogy mint mond neked és nekem a jelenre vetítve. Mert mindig aktuális, mindig van mondanivalója. titka csak annyi, hogy nem egy történelmi regényként kell rá tekinteni.

Jézussal kapcsolatban is szintén az a lényeges kérdés, hogy mi az, amivel nem értesz egyet az állításia közül. Mi az, amire azt mondanád, nem, ez hülyeség!

Továbbá vannak dolgok, amire nem csak az ember nem tud választ adni, hanem a fizikai törvények sem. Ez nem gondolkodás beli sötét folt, ezekre még egy az ebben az univerzumban élő tökéletes lény sem tudna választ adni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#2777) Dalai Láma válasza Dr.Anonymus (#2775) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A katolikus mise nagyon interaktív dolog volt régen. Ha megfigyeled, a mára betanult szöveggé silányult mondókák régen valós párbeszédet jelentettek a pap és a hívek közt, akik megvallották hitüket, együtt imádkoztak Istenhez. A pap pedig bemutatta az oltári szentséget. Ahol lehetőség van rá, ott valóban saját kéréseinket mondjuk el az Úr felé. És figyelni kell, nehogy valóban csak betanult szövegekké váljanak a mise részei. Át kell élni, tudatosan mondani, és akkor máris sokkal életközelibb lesz az egész. Bár igaz, hogy a katolikus szentmisében én is találok olyan részeket, amikkel nem értek egyet, vagy nem tetszenek, és a nyelvezet is túl régies néhol. Kisebb koromban sokszor nem is értettem, miről van szó.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#2778) Dr.Anonymus válasza Dalai Láma (#2777) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

igen, ez így van, de szerintem nem ártana ha megújulna a mise, hogy a korunk emberének is érthető legyen

(#2779) Noddy


Noddy
senior tag

Én biológus vagyok, és emellett keresztény is. A kettő nem zárja ki egymást, talán pont azért mert ha az ember minnél alaposabban tanulmányoz valamit, annál jobban megismeri annak alapjait.
A Bibliában nincs benne, hogy nincs evolúcó, és maga Darwin se mondta, hogy nincs Isten (hisz ő maga is kersztény volt). Az is meglepő mennyi híres, és nagy tudós, komoly kutató, orvos keresztény. Biztos nem véletlenül.
Egyebek között ezek is szerepet játszottak abban, hogy másként kezdtem szemlélni a világot.
Számomra a hit pedig nem más mint Isten megtapasztalása, amit persze nagyon nehéz mással megosztani, hisz ez személyes dolog és nem lehet egzakt számadatokkal leírni. Olyan mintha te láttad volna az űrből a Földet és tudod hogy az gömbölyű és nem tudod a Földön élő többi embernek ezt elmagyarázni, mert ők nem látták, csak azok értik ezt, akik szintén megtapasztalták.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2780) kicsitomi88 válasza Noddy (#2779) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A bibliat emberek irtak, a torteneteket ok talaltak ki, istent ok talaltak ki, mit nem lehet ezen felfogni?

csak nem vagy mar olyan korlatolt h ezt nem fogadod el...

90 87.5 87.8 87.5

(#2781) csemberlen válasza Noddy (#2779) üzenetére


csemberlen
őstag

A Bibliában nincs benne, hogy nincs evolúcó
De az benne van, hogy minden állatot ő teremtett,1 Móz 1.20 verstől.
Vagyis nemcsak elinditott egy folyamatot.
Attól még nem lesz valaki keresztény, hogy hisz Istenben, ahhoz Krisztus követőjévé kell válnia!

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2782) kymco válasza kicsitomi88 (#2780) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, de tény, hogy le lehet ennyire egyszerűsíteni a dolgokat... :)

www.refujvaros.hu

(#2783) kymco válasza csemberlen (#2781) üzenetére


kymco
veterán

Ha komolyan vesszük, akkor a keresztény szó jelentése: Krisztus követő...

www.refujvaros.hu

(#2784) csemberlen válasza kymco (#2783) üzenetére


csemberlen
őstag

Ugyanezt irtam!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2785) frame>24 válasza kicsitomi88 (#2780) üzenetére


frame>24
addikt

Azért a stílus magáért beszél ám. Nézd meg, hogy beszél az, aki itt hívő. Egyik se marcangol, te viszont rögtön kijeleneted, h korlátolt. miért? - (ezek mind jelek...)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2786) kicsitomi88 válasza kymco (#2783) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Amugy most mar leirhatnad mi az vagy ki az az NG mert sok valaszodban erre hivatkozol meg sem ugrott meg be :)

#2785: senkire nem irtam, h korlatolt, most csapjam le a magas labdat, h mit csinaltak a draga hivok evszazadokon keresztul? na hagyjuk

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2787) Dalai Láma válasza kicsitomi88 (#2786) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nagy sárga Görény ;]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#2788) kymco válasza csemberlen (#2784) üzenetére


kymco
veterán

Nem vitatkoztam veled... mert ebben egyetértünk :)

www.refujvaros.hu

(#2789) kymco


kymco
veterán

National Geographic :)

www.refujvaros.hu

(#2790) Bull Boss válasza kicsitomi88 (#2780) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Nagyon örülök ennek a topicnak, még eddig nem vettem észre, hogy ilyen is van.

kicsitomi: egyik állitásban sincsen igazad.

1.- a bibliát emberek szerkesztették és nem feltétlenül irták
2.- a történetek valósak, (ennyi összefüggést lehetetlen kitalálni :D )
3.- És nem ők találták ki az Istent, ha már ilyen csúnya szóval irjuk, hanem Isten találta ki az embert,sőt mitöbb Teremtette az embert a maga hasonlatosságára. És ha jól belegondolsz ez alól te sem vagy kivétel!

(#2791) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2786) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

kicsitomi88:
"h mit csinaltak a draga hivok evszazadokon keresztul? na hagyjuk"
szerintem ott hibázik a nézeted, hogy Te a vallást azonosítod a hittel, és így joggal kapsz egy nagyon rossz képet :(
de tényleg nincs értelme vitatkozni, szerintem nincs olyan érv amivel meg lehet győzni valakit aki nem hívő, ez csak akkor megy ha saját magadnak tapasztalod meg :K

(#2792) kymco válasza kicsitomi88 (#2786) üzenetére


kymco
veterán

Voltak olyan emberek, akikre büszke a világ, és voltak olyanok, akik kereszténynek vallva magukat, a kereszténységet nem is ismerve sütögették a saját pecsenyéjüket...

www.refujvaros.hu

(#2793) kicsitomi88 válasza Dr.Anonymus (#2791) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A hivok evszazodokon a vallas/egyhaz altal muvelt dolgokat helyeselve, maglyan egetesnel a tomegbol kiabalva hitelesitettek maguk kozt. A hivok ugyanolyan bunosok ebben mint az egyház.

Engem nem lehet meggyőzni csak észérvekkel tényekkel, amikkel szolgalni nem tudsz.

90 87.5 87.8 87.5

(#2794) kicsitomi88 válasza Bull Boss (#2790) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Na a nagy kerdes: Ha valoban minden igaz a bibliaban es a föld 12000 éves, vagy ha nem is annyi de rogton az ember volt egy nap kulonbseggel az elso ertelmes leny, elotte ha jol emlekszem az allatok-novenyek. Akkor, hogy lehetnek több száz millió éves dino leletek es h lehet h karbon kormeghatarozassal a föld kora 4,6 milliard ev?

90 87.5 87.8 87.5

(#2795) Bull Boss válasza kicsitomi88 (#2794) üzenetére


Bull Boss
senior tag

kicsitom, irásaidból nagyjából már ki lehet következtetni, hogy te nem vagy hivő. Alapjába véve ezzel nincsen különösebben problémám. De egy dologban biztos vagyok, hogy téged is érdekel az igazság. A bibliában azt találod a földön élő állatok teremtése után az embert teremtette (igy lett este és lett reggel 6.nap) ez igyis van. Az Istennek semmi sem lehetetlen!! Nyilván a hivő ember ennek hisz és nem az egyéb kitalációknak illetve még csak nem is akar másban hinni, hiszen teljesen nyilvánvalóvá tette ezt az Isten. A bibliában rengeteg dolog van, amiben bizton kételkedhetnénk főleg az Ó-szövetségben. De ha rendszeresen olvasod akkor hamar rájössz, hogy minden szó igaz. Ezt ajánlom neked is, ha még ilyen és ehhez hasonló kételyeid vannak.

(#2796) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2793) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

#2793:
1 kérdésre válaszolj, egyet értesz-e azokkal az elvekkel amit Jézus hirdetett?
ez a lényegi kérdés!!!
(nem az a kérdés, hogy az önjelölt követőivel egyet értesz-e)

az a tömeg akit te okolsz, és hívőnek tartasz, azt sem tudta ki az a Jézus, mivel még Bibliát se adott az egyház a kezébe... (latin mise volt)

#2794
a Biblia tényleg nem tudományos leírás, ne is keress benne ilyen "tényeket"

(#2797) kicsitomi88 válasza Bull Boss (#2795) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha tenyleg teremtes volt es az allatok es az emberek kozt egy nap van akkor a dinok a karbon kormeghatarozas szerint miert olyan oregek hozzank kepest.

Es ha a föld tenyleg 12000 éves akkor miert 4,6 milliard a tudosok szerint?

Honnan szerzett Noé olyan kis idő alatt jegesmedvéket a bárkára és pingvineket?

90 87.5 87.8 87.5

(#2798) kicsitomi88 válasza Dr.Anonymus (#2796) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha leirod tetelesen az elveket elmondom h egyetertek e.

90 87.5 87.8 87.5

(#2799) Dr.Anonymus válasza kicsitomi88 (#2798) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

tételesen?? :F
de hát úgy láttam, hogy eléggé ismered a Bibliát (rengetegszer idézel belőle), ezek után erre mi szükség?

(azt hiszem a fórum formai követelményei nem engednék meg, hogy egyes evangéliumokat egy-az-egyben becopyzak ide ;) )

(#2800) Bull Boss válasza kicsitomi88 (#2797) üzenetére


Bull Boss
senior tag

kicsitom a hivő embert ilyen kérdések nem is foglalkoztatják. Mit tudnak a tudósok te szerinted? Okosabbak mint az Isten?? --Kizárt!
Hidd el Istennek az sem lehetetlen, hogy pingvineket és jegesmedvéket adjon Noé elé.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.