Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#2651) tbs válasza kymco (#2650) üzenetére


tbs
addikt

Másik olvasatban a zsenik mindig magányosak... ;)

(#2652) tildy válasza tbs (#2649) üzenetére


tildy
nagyúr

Na msot, ah úgy érzem nem vagyok végre egyedül, az azt jelenti , hogy zseni sem vagyok?! :O :DDD
De akkor miért is mondtad azt amit?:D:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2653) Majstor válasza tildy (#2646) üzenetére


Majstor
senior tag

"a valóság van olyan izgalmas és szép, mint bármely isteninek vélt csoda"
Háthhh szerintem a kettő teljesen ugyanaz>>> a Valóság (akár ronda/szép ill. "izgalmas" ) = bármely Isteninek vélt Csodával
:K

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#2654) tildy válasza Majstor (#2653) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól írtad, szerinted "=".
Szerintem nagyon nem:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2655) Majstor válasza tildy (#2654) üzenetére


Majstor
senior tag

Igen :DDD
PS: mekkora Csoda már az>>> Élsz...nem?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#2656) tildy válasza Majstor (#2655) üzenetére


tildy
nagyúr

Csoda? Pusztán véletlen. Orvosi műhiba:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2657) Majstor válasza tildy (#2656) üzenetére


Majstor
senior tag

Jah, értem :D ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#2658) tildy válasza Majstor (#2657) üzenetére


tildy
nagyúr

"Sajnos" abszolút nem vidám dolog ez, nodemindegy. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2659) Majstor válasza tildy (#2658) üzenetére


Majstor
senior tag

Ha nem érzed annak, akkor nem is lesz az :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#2660) Noddy válasza tildy (#2646) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem olvastam ezt a könyvet és Dawkins-t sem ismerem, de ha arra jött rá, hogy az ember a legnagyszerűbb lény a földön, akkor nem tudom hogy mer úgy gondolkodni, hogy nincs isten. Elég nehéz elképzeln, hogy az emberi fantázia, művészet csupán a véletlen műve, legalábbis szerintem.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2661) kymco válasza tildy (#2658) üzenetére


kymco
veterán

Azért valaki csodának tart téged Tildy... nem orvosi műhibának... :)

www.refujvaros.hu

(#2662) tildy válasza kymco (#2661) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet. De az valószínűleg nem a felmenőim egyike.

Elég nehéz elképzeln, hogy az emberi fantázia, művészet csupán a véletlen műve, legalábbis szerintem.
Tehát amit nehéz elképzelni az már nincs is? Vagy nem is lehet?

Én sem tudom Istent elképzelni ettől függetlenül még lehet hogy van, nem állítom ,hogy tuti nincs. (ahogyan ufók és egyebek is lehetnek, de nem biztos hogy vannak)

Én spec jobban el tudom azért képzelni azt, hogy az emberi agy alkotta az Istent, minthogy fordítva történt volna ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2663) kymco válasza tildy (#2662) üzenetére


kymco
veterán

Remélem a párod csodának él meg téged....

www.refujvaros.hu

(#2664) tildy válasza kymco (#2663) üzenetére


tildy
nagyúr

Szeretném én is ezt remélni :B Majd kiderül:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2665) Noddy válasza tildy (#2662) üzenetére


Noddy
senior tag

Dehogy nem, biztos létezik, de ott már annyira kicsi a valószínűsége a dolgoknak, hogy teljesen mindegy hogy azt mondod hogy evolúció vagy hogy Isten. Mindkettőnek egyforma a valószínűsége és csak rajtad áll melyiket választod.

Egyébként az az ember, akinek semmi keresnivalója nincs ebben a tér-idő kontinuumban az én vagyok. Fogalmam sincs miért vagyok itt, de remélem nem sokára rájövök. Vagy ha nem továbbra is rosszul fogom magam érezni.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2666) tildy válasza Noddy (#2665) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha biztos létezik, igazán bemutathatnál minket egymásnak :DDD :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2667) tbs válasza Noddy (#2665) üzenetére


tbs
addikt

Az evolúció működik. Több bizonyíték-civilizációt tudok mutatni a hűtőmben. Bár igaz, ÉN vagyok az Istenük... ;]

(#2668) Noddy válasza tbs (#2667) üzenetére


Noddy
senior tag

Az evolúció tényleg működik, ha hiszel benne...

A lényeg az hogy ha a világot meg akarod érteni, akkor hinned kell és csak rajtad múlik mit hiszel (szabad akarat) mert bizonyítani úgyse tudsz semmit csak rész igazságokat. Legalábbis ez az én világnézetem.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2669) vágányzár válasza Noddy (#2668) üzenetére


vágányzár
tag

evulóció párti vagyok én is, de szerintem a világot megérteni kell, és nem lehet mindíg magyarázni-talán nem is kell. a hinni még nekem kicsit idegen, de ahogy öregszem szögletes éles határink görgedeznek...................Ja a söröm kortyolva meg aszondanám, hogy élni kén az életet, mindenkinek úgy-ahogyan boldoggá teszi.
persze ez csak egy közhejlyj!!!

felsővezeték

(#2670) Viszlát


Viszlát
addikt

You were there

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2671) kymco válasza Viszlát (#2670) üzenetére


kymco
veterán

:R

www.refujvaros.hu

(#2672) vágányzár válasza Viszlát (#2670) üzenetére


vágányzár
tag

megható kis szösszenet. hol vannak belőle a naponta több tucatszám éhenhaló ártatlan gyerekek, a háboruk,testet sanyargató halálos kórok, pedofilok nyomorgatta kis áldozatok..........a kérlelő tekintetű ártatlanok: a gyermekek, kik hiába halnak, magasztos istenek kicsiny életük eltiport virágát sosem bontjlyják többé virágba........Ők még nem hittek, szüleik meg már nem fognak. talán.

Csúnyát nem írok, ha valakit megbántottam, akkor elnézését kérem! Békés ünnepeket!

felsővezeték

(#2673) Viszlát válasza vágányzár (#2672) üzenetére


Viszlát
addikt

Az egy másik videóban van, ami arról szól, hogy az emberiség miután elcseszett mindent amit csak lehetett, ujjal mutogat Istenre, hogy miért hagyta.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2674) vágányzár válasza Viszlát (#2673) üzenetére


vágányzár
tag

sajnálom szegény Mindenhatót, ha talákszó vele, mond neki: ne tartson kutyát se, aranyos, ragaszkodó önfeláldozó kis hűséges dög, de elcseszeget dolgokat. rágott papucsok, kifertengett virágok,kapart üregek, no és ürülék.............

üdv.

felsővezeték

(#2675) kymco válasza vágányzár (#2674) üzenetére


kymco
veterán

Mondd meg neki te :) van rá lehetőséged.... nincs szükséged postásra :)

www.refujvaros.hu

(#2676) kicsitomi88 válasza Noddy (#2668) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Akkor megnyugtatlak, hogy tenyekkel van bizonyitva h nem helyes a vilagnezeted.

90 87.5 87.8 87.5

(#2677) kymco válasza kicsitomi88 (#2676) üzenetére


kymco
veterán

:F

www.refujvaros.hu

(#2678) kicsitomi88 válasza kymco (#2677) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az evolúció tényleg működik, ha hiszel benne...

A lényeg az hogy ha a világot meg akarod érteni, akkor hinned kell és csak rajtad múlik mit hiszel (szabad akarat) mert bizonyítani úgyse tudsz semmit csak rész igazságokat. Legalábbis ez az én világnézetem.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2679) kymco válasza kicsitomi88 (#2678) üzenetére


kymco
veterán

Hol a cáfolat? És melyik állításra?
Szeretnék egyetérteni veled, csak még nem tudom, hogy miben fogok.... :)

www.refujvaros.hu

(#2680) kicsitomi88 válasza kymco (#2679) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az elso mondata nem igaz, remelem ebben egyetertunk, a masodik bekezdes meg egy akkora kozhely h belehalok ha olvasom. Ja es nem hinni kell ha a vilagot meg akarod erteni hanem tudni.

90 87.5 87.8 87.5

(#2681) kymco válasza kicsitomi88 (#2680) üzenetére


kymco
veterán

Ja es nem hinni kell ha a vilagot meg akarod erteni hanem tudni.
Ezt már kijelentették többször is az évszázadok folyamán, pld fizikusok a 18. sz. végén már meggyőzően beszéltek arról, hogy a fizika lezárt tudomány, mindent felfedeztek, ami felfedezhető, szinte nincs fehér folt, és pár év alatt, azt is megoldják a hőtan hiányos nüanszait... majd jött a 20. század, és kiderült, hogy alig tudunk valamit ....
A tudomány tényekre épül, de nem csak arra, mert ha megnézel egy-egy tudományos elméletet, sokszor felfedezed, hogy a fekete doboz tanulmányozása során a modellakotás hitre épül, a tények mellett...
Nem akarom a tudomány értékét lebecsülni, de pld pont az evolúció tudományossága alapul bátor hiten.. és ezt a kifejezést most egy amerikában tanító biológus egyetemi tanár ismerősömtől vettem...

www.refujvaros.hu

(#2682) kicsitomi88 válasza kymco (#2681) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A tényeken alapuló sejtés - hipotézis - erosen mas mint az ún. vak hit, sztem ebben egyetertunk.

Sarkitok:

Gondoljuk, hogy léteznek ún, féreglyukak, néhány dolgot már sikerült bizonyitani létezésüket illetően, sokan úgy gondolják, hogy maga a fekete lyuk is egy ilyen kapu. Mint hipotézis jelen van a fizikában, de semmi vak hit, csakazértis szólamok nincsenek mellette. A fizika a féreglyuk hipotézis nélkül is hatalmas tudomány, megkockáztatom, hogy ennek hiánya fel sem tűnne.

Másik oldal: keresztény hit, mely egy olyan dologra épül melynek létezése nemhogy nem bizonyított, semmilyen közvetett hiteles bizonyíték nincs isten létezésére. A vallás 'bibliája' a biblia :) egy több alkalommal cenzúrázott, a kor kívánalmainak megfelelően alkotott írások egysége.

Érzésem szerint ez erosen a fizikai hipotézisek hitelessége melletti bizonyitek - még ha nem is egyertelmuen bizonyitott - a vallási hittel szemben.

90 87.5 87.8 87.5

(#2683) kymco válasza kicsitomi88 (#2682) üzenetére


kymco
veterán

A vallás 'bibliája' a biblia :) egy több alkalommal cenzúrázott, a kor kívánalmainak megfelelően alkotott írások egysége.
Ez egy tények nélküli közhely, ami ráadásul nem is igaz... nos ez elég messze van a tudományostól :)
Egyébként én nem akarom a keresztény hitet összekeverni a tudományos hittel, de...
erősen közhelyszagú, ahogy a keresztény hitet szembeállítják egyesek a tudománnyal... mert ez nem igaz...
A tudomány nem áll szemben a keresztény hittel véleményem szerint... sőt a hit katalizátora is volt sok esetben a tudományos fejlődésnek.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2684) AMD Power


AMD Power
titán

Az az érdekes ebben az egészben ,hogy sokszor úgy néznek rám az emberek mikor kiderűl, hogy Katolikus vagyok és még gyakorlóm is a vallásom ,hogy valami iszonyat. Mintha valami csodagyerek vagy idióta lennék. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2685) kicsitomi88 válasza kymco (#2683) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az apokrifek ugyanolyan irasok mint amik a bibliaban vannak evangeliumok, csak mivel eppen konzervativ egyhazfo valogatta kimaradtak a szopos dugos reszek, ez mi ha nem a kor kivanalmainak megfelelo cenzura?

Mikor volt a hit katalizátor? Ok, lehet h X tudos vmilyen vallasi meggyozodesbol szulette hipotézise es az azt kovet kiserlete juttatta el ot egy felfedezeshez, DE: A vallásnak - hitnek koszonhetoen osszeszedtunk par szaz eves lemaradast ahhoz kepest mint ha nem lett volna.

AMDPOWER: En nem neznek rad furan, egyszeruen tartom magam annyira es olyan ertelmesnek, hogy ne szukitsem a latokoromet egy bizonyitatlan legendákat és megfoghatatlan dolgokat tartalmazo konyvvel, amelynek megfeleloje orszagonkent elteroen megtalalhato, ebbol szamomra az is kovetkezik, hogy valoszinuleg ha letezik is isten, nem keresztény :)

90 87.5 87.8 87.5

(#2686) AMD Power válasza kicsitomi88 (#2685) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is rád gondoltam. Pedig hidd el nekem néha úgy néznek rám mint valami csodabogárra. Miért ilyen nagy dolog ez? Lehet ,hogy azért mert manapság ez nem "divat" az én korosztályomban? (25 vagyok). :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2687) kymco válasza kicsitomi88 (#2685) üzenetére


kymco
veterán

Az apokrifek ugyanolyan irasok mint amik a bibliaban vannak evangeliumok, csak mivel eppen konzervativ egyhazfo valogatta kimaradtak a szopos dugos reszek, ez mi ha nem a kor kivanalmainak megfelelo cenzura?
Jó lenne példával is alátámasztanod, és ne a NG DaVici kódjával gyere :)
Az állításod több sebből is vérzik
1. Az újszövetségi apokrif irodalom száz, esetenként kétszáz évvel később született, mint a kanonikus irodalom könyvei... A források értékét pedig jelentősen differenciálja a születés dátuma...
2. Nem tudom, hogy milyen konzervatív egyházfőre gondolsz, mert nem volt ilyen, akár hiszed, akár nem, még Nagy Konstantin előtt jóval egységessé vált az újszövetségi kánon, mikor még nem volt egységes, centralizált egyházszervezet (elszigetelt gyülekezetek), és üldözött vallásként még csak hatalmi potenciállal sem rendelkezett.
3. Milyen szopós, dugós rész maradt ki? Ezzel most nagyom újat mondtál :)

www.refujvaros.hu

(#2688) kicsitomi88 válasza kymco (#2687) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha Dan Brown mester elmeleteit nem kezeled tenykent nem vitatkozom veled :) :P

1. Az újszövetségi apokrif irodalom száz, esetenként kétszáz évvel később született, mint a kanonikus irodalom könyvei... A források értékét pedig jelentősen differenciálja a születés dátuma..

Vannak ószövetségi apokrifek is: Az Kr. e. 3. század és Kr. u. 3. század között keletkeztek, bibliai szerzők művének tüntetik fel magukat. Sok közülük álmokat, látomásokat tartalmaz Ezékiel, Dániel és Zakariás stílusában. Jellemző rájuk a messiási királyság dicsőségének érzékletes leírása, úgyszintén élénk fantáziával írnak a teremtésről, angyalokról stb.

Es jelen voltak akkor is mikor mar esetlegesen olyan iratok keletkeztek melyek reszei a biblianak. A szopos dugos resz meg olyan ami nem tamasztja ala az adott vallas tetszik nem tetszik hazugsagait-hiteltelenseget.

90 87.5 87.8 87.5

(#2689) kymco válasza kicsitomi88 (#2688) üzenetére


kymco
veterán

Az apokrifok kialakulása nem fentről történt hatalmi szóval....
Nem azzal van a gond, hogy más szerzők nevében íródtak... mert ez akkoriban elfogadott volt, és nem csak a bibliai könyveknél.... ezt vsz nehezen értjük ma a szerzői jogokkal kipárnázott világunkban,,,
Sokkal inkább az volt a gond az írásokkal, hogy silány minőségével a közösségek nem olvasták... Az újszövetségi kánon nem úgy alakult ki, hogy xp kimondta, hogy ez van, ezt kell szeretni, hanem sokkal inkább úgy, hogy a gyülekezetek jó megközelítéssel egymástól függetlenül alakítottak ki maguknak... A silányok kibuktak, nem nagyon másolták, mert a másolása az iratoknak költséges volt.....
Így alakult ki a kánon. Legenda és erős csúsztatás a konzervatív egyházi vezető sztori....
A kereszténység azokat az ószövetségi könyveket fogadja el (a katolikusoknál van egy kis eltérés), ami a zsidó kánon része volt, átvette az iatokat, az újszövetégi kánont pedig a második században zárult le...ergo, az ószövetséginél sem hatalmi szó döntött :)

www.refujvaros.hu

(#2690) kicsitomi88 válasza kymco (#2689) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sok apokrif egeszen uj megvilagitasba helyez nehany irast a bibliabol, ketlem h a minoseggel lett volna gond mindnel.

Meg igy is rengeteg ellentmondas van a bibliaban. Ugy gondolom azok maradtak ki amik pl a kanonizacio utan biblianak es annak alapjainak ellentmondana(pl gnosztikus krisztus).

wiki: Gnosztikus Krisztus [szerkesztés]

Szemben a keresztény evangéliumokban rögzítettekkel Júdás Evangéliumában Krisztus egy szellem. Teste nem igazi test, csak szellemi megtestesülés.

ez hiaba lenne teljesen jo minosegu ha ellentmond az egesz újszövetsege alapjanak(homo usion - iusion).

Sokkal inkább az volt a gond az írásokkal, hogy silány minőségével a közösségek nem olvasták... Az újszövetségi kánon nem úgy alakult ki, hogy xp kimondta, hogy ez van, ezt kell szeretni, hanem sokkal inkább úgy, hogy a gyülekezetek jó megközelítéssel egymástól függetlenül alakítottak ki maguknak... A silányok kibuktak, nem nagyon másolták, mert a másolása az iratoknak költséges volt.....

Csak azert mert silany meg nem lehet nem igaz. Ez is azt bizonyitja h ugy - neharagudj a kifejezesert - kamu az egesz ahogy van.

90 87.5 87.8 87.5

(#2691) FehérHolló válasza kicsitomi88 (#2690) üzenetére


FehérHolló
veterán

Maradjunk a te példádnál:
Fizikában valaki egy olyan feltételezéssel áll elő, hogy létezik XY módon örökmozgó. Ez az elképzelése bekerül a szabadalmi hivatalba, ahol körbenevetik, mert ellentmond ZQ fizikai törvényeknek, amik eddig teljes mértékben igazolva vannak (most ne menjünk bele a reletivitásba vagy a határozatlansági relációba). Te ezek után bevennéd a fizkai törvények közé azt, amit az ürge állít? Ezzel analóg módon miért kerülne bele a Bibliába olyan könyv, amiben a tapasztalatokkal és a többi írással ellentmondó rész van?
Persze ez a gondolatmenet nem minden apokrifre igaz.

kymco:
2. Nem tudom, hogy milyen konzervatív egyházfőre gondolsz, mert nem volt ilyen, akár hiszed, akár nem, még Nagy Konstantin előtt jóval egységessé vált az újszövetségi kánon

Aztán ez az "egységes" újszövetségi kánon kicsit meg lett nyesve a reformáció alkalmával. Sokszor csak azért, mert nem illett bele a reformátorok elképzelésébe. Például: Jézus nem tesz hiába csodákat => nyessük ki azt a könyvet, aminek egy részében Jézus galambokat csinál a kezével.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2692) kymco válasza kicsitomi88 (#2690) üzenetére


kymco
veterán

Már azt hittem megmaradsz az általánosságokban! :)
Azért az látszik az írásodból, hogy a tényekkel hadilábon állsz, de ítéletalkotásban ennek ellenére jeles vagy. :)
Júdás evangéliuma legjobb esetben is a második század második felében született, egy olyan szellemi örökség jegyeit hordozva magában, ami Jézus halála után több, mint egy századdal kezdte aranykorát élni...
Ellenben a kanonikus evangéliumok ku 46-90-ig mind megírásra kerültek, és Máté, Márk és János szemtanúként, Lukács pedig szemtanúk beszámolója alapján vetette papírra Isten örömhírét.
Judás evangéliumánál ez sajnos nem jöhet szóba... Sokkal inkább az, hogy egy Krisztus után 100-200 között perzsa hatásra létrejövő, megerősödő, majd elhaló, a környező népek hiteit integrálni akaró szellemi hatás felhasználta Krisztus és Júdás nevét a maga igazolására... Ekkor már majd száz éve zárt volt az Újszövetség. A gyülekezetek majd egy évszázada a négy evangéliumot olvasták és másolták, mikor megszületett Júdás és a többi gnosztikus evangélium...
Hát persze, hogy be akart törni a keresztény "piacra" a gnoszticizmus, persze, hogy elővette az ismert apostolok neveit... csak maga az eszme eléggé újkeletű volt és merőben különbözött a szellemisége ls története is a négy elfogadott, bevett evangéliumtól...

Ez kb olyan, hogy van egy esemény, amit három tanú egybehangzóan megerősít, majd rá 150-200 évre megjelennek személyek és azt mondják, hogy ők tudják, hogyan történt az eset, és olyan eszközöket is beleszőnek az állításaikba, amik 150-200 éve nem is léteztek még... Te kit tartanál hitelesebbnek a szemtanúkat, vagy a hadoválókat?

Egyébként a silány minőség alatt pont az anakronizmust értettem...

www.refujvaros.hu

(#2693) kymco válasza FehérHolló (#2691) üzenetére


kymco
veterán

A reformáció során nem került ki egy sor sem a Bibliából. Maga Luther nem kedvelt egy pár bbibliai könyvet, ezt le is írta, de ettől még lefordította németre.
A hitleri propagandagépezet készített egy zsidómentes Újszövetséget, de ez más történet....
A Bibliánk a katolikus pszeudoapokrif ószövetségi könyvek kivételével, majd kétezer éve változatlan, max fordításbeli eltérések vannak benne...
Az álatlad csodaként említett idézet, a Tamás evangéliumból való, ami gnosztikus irat és ku 150 után keletkezett.

www.refujvaros.hu

(#2694) vágányzár válasza kymco (#2675) üzenetére


vágányzár
tag

Ha, csak úgy belekiabálom az éjszakába, az jó? :)

felsővezeték

(#2695) kymco válasza vágányzár (#2694) üzenetére


kymco
veterán

Kezdetnek megfelel... :)

www.refujvaros.hu

(#2696) kicsitomi88 válasza kymco (#2692) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Henoch könyv ie 600-ban készült, még sincs benne, túl misztikusnak találták. Ezékiel könyve is isz elso szazad mint ahogy sok bibliában megtalálható könyv is.

Milyen tényekkel állok hadilábon?

90 87.5 87.8 87.5

(#2697) kicsitomi88 válasza FehérHolló (#2691) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Eleg hibas a gondolatmeneted :)

Örökmozgó akkor lesz a fizikai tvenyek közt ha kézzelfogható bizonyíték lesz rá. Isten benne van a bibliában - ki bizonyította be, hogy létezik?

90 87.5 87.8 87.5

(#2698) kymco válasza kicsitomi88 (#2696) üzenetére


kymco
veterán

És a Hénoch könyvét melyik egyházfő vetette ki?
És Ezékiel könyve hogy lehet része az ószövetségi kánonnak úgy, ha Krisztus után született mű?
Leírod, hogy dugós, szopós, aztán leírod, hogy mást értesz alatta.
Leírod, hogy Júdás evangéliuma hiteles forrásként, ami Jézus halála után kb 150 évvel született... és elvetnéd azokat, amiket szemtanúk írtak ku 46-90 között...
Beszélsz a gnoszticizmusról, amivel a második század második felétől számolnak a tudósok, és szembeállítod azzal, ami Jézus korában volt... anakronizmus....
stb

www.refujvaros.hu

(#2699) kicsitomi88 válasza kymco (#2698) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A szopós dugós arra utalt, hogy a mindenkorban megvetett, nem elfogadott dolgokat kifejezzem.

Nem írtam, hogy Júdás evangéliuma hiteles, azért írtam mert az is akkor keletkezett mikor az altalad írt evangéliumok mégsincs benne az újszövetségben. Szent Irineus volt aki e műre utalt mikor is eretneknek nyilvánította(II sz).

a mű eredetije valószínűleg az I. sz-i. amikor a kanonikos evangeliumok is megírásra kerultek.

Sztem inkabb te allsz hadilabon a tenyekkel :)

90 87.5 87.8 87.5

(#2700) kymco válasza kicsitomi88 (#2699) üzenetére


kymco
veterán

Elég bátor dolog egy gnosztikus evangéliumot az első századra datálni, de a billentyűzet minden leütést elfogad....
Júdás evangéliuma kb száz évvel később született, mint a többi, a második század vége felé..
Irenius egyházatya is a második század végén írt erről... onnan tudtuk, hogy létezik egyáltalán :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.