Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17455) llll válasza #40993792 (#17454) üzenetére


llll
senior tag

"Miért ne látná be, hogy változtatni kell(het) valamin is? "
ezt úgy értettem, hogy olyasmin miért változtatna, ami szte "jó"
(merthogy ennek a "jó"-nak része volt ugye az ember is a földön)

"Azaz a zsidóságot nem az öltözet, körülmetéltség stb. határozza meg, hanem az, hogy az Úr hívei."
ezt tökéletesen egyformán értelmezzük
(azért csak akad ilyen is)

"Vesd össze a széthasadó templomi kárpittal és a leomló oszlopok képével "
sírjukból kikelő halottakéval...
tényleg azokkal vajon mi történt?
walking dead-et játszottak?
vagy cammogtak 1 kört és szépen visszafeküdtek a sírjukba?
költői kérdés, mert nincs kifejtve
csak úgy eszembe jutott
...de ha már így jártam:
ezek vajon mit akartak szimbolizálni?
mert a kárpitra és az oszlopokra van tippem
de ezek?

"Esszenciáról (emlékeim szerint) nem szól a Szentírás, így az érdektelen számomra."
csak azért biggyesztettem oda ezt is , mert ki hogy nevezi ezt a - ugyebár "örökké élő" - részünket:
szellem/lélek...tehát amitől mi mi vagyunk
azaz az "esszenciánk", a lényegünk

"esetleg előbb lesznek feltámasztva a többiek és már ugyanoda/melléjük ragadtatnak el a még itt élő igazak? Igen. Célszerű volna a Jelenések könyvét tanulmányoznod"
az talán a kedvencem
utólag írtam, hogy az elragadtatásnak mindenképpen meg kell előznie a feltámadást, ha a te szemszögedből próbálom értelmezni azt, hogy "A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő."
(egyébként erre is tényleg kíváncsi lennék, hogy ti ezt hogyan illesztitek be?)
mert ugye az 1000 éves időszak amíg meg lesz kötözve a sátán, mindenképpen az e világ végét követi
amikor lesz ugye az elragadtatás...
bocs ha túlragozom, csak úgy érzem nem tudom elég összeszedetten megfogalmazni a kérdésemet
(pedig hidd el, van abban logika)

"De pl. amikor fiam kérdezte, hogy "Apa, léteznek vámpírok?" - nyugodt szívvel mondtam neki, hogy nem, hiszen a Bibliában sem szerepelnek. Ebben meg is nyugodott, hál' Istennek."
hát...ami azt illeti valamelyikőtök mondta itt a minap, hogy a vége felé mi minden meg lesz engedve a démonoknak...
miért pont a vámpírt játszás ne lenne?
(különösen annak fényében, hogy a vér fogyasztása hangsúlyozottan is istennek nem tetsző dolog lenne...:) )
de ezt ne mondd a kisfiadnak
hátha nem rakja össze ő sem magának

"A végítélet során Krisztus két felé fogja választani az embereket: jobbra mennek az arra méltók, akik őmellé kerülnek az örök élet során..."
illetve hogy pontosak legyünk "és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig."
...kik fölött?

"Második értelemszerűen csak azok számára, akik korábban istentelenül haltak meg, de feltámasztásuk után - mint méltatlanok - az ítélet értelmében ismét meghalnak"
milyen humánus már megint
feltámasztani őket, csak hogy még egyszer meghalhassanak(?)

" Ha beengeded (beengednéd) Őt az életedbe, mindent megválaszolna neked. "
fene tudja
innen nézve meg úgy tűnik, hogy a bent lévőknek meg már nem is kérdeznek...

"vagy máshonnan közelítve: a "népesítsétek be és hajtsátok uralmatok alá a földet" parancs szted már nincs érvényben?
mikor vonta vissza? - Ezt totál nem vágom, én mikor és hol utaltam volna ilyesmire."

akkor, amikor azt állítod, hogy mindenki elhagyja a földet
ki a mennybe, ki a pokolba, de mindenki lelép vhova máshova

"Meggyőződésem, hogy nem a mi dolgunk, hiszen ennek ismerete nem visz közelebb a Krisztusi tanítások szerinti életvitelhez."
egyetértek
de ha csak egyetlen részlet is sumák-gyanús lehet,akkor attól a pillanattól kezdve bármelyik másik is az lehet
továbbá itt most konkrétan ugye azt firtattam, hogy szted testestől lesznek-e elragadtatava azok ,akik el lesznek
mert ha igen, akkor testestől hogy a fenében lehet bejutni a mennybe?
ha meg a testük nélkül, akkor gyaxilag ők is meghalnak(?)
azaz gyaxilag meg lesznek ölve ahhoz, hogy a mennyben "feltámadhassanak"...?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.